FC Den Bosch keert terug in eredivisie Afgang McEnroe ^eter Winnen slechts even onderuit basketballers Sovjet-Unie uitgeschakeld Ulrica Wilkes verrassing 5PORT CcidócSomant DONDERDAG 2IUNI1983 PAGINA 13 ANTES Spanje heeft gisteravond voor een verrassing ïzorgd door in de halve finale van het Europees kampi- ?nschap basketbal in Frankrijk favoriet de Sovjet-Unie et 95-94 te verslaan. Vanaf de eerst minuut domineerde >anje onder leiding van de uitblinkende spelverdeler Cor- >lan. een voorsprong van 54-50 rust vergrootten de Span arden de marge zelfs tot ne- •n punten: 91-82. In de slotfa- kwam de Sovjet-Unie dank een verbeten wanhoopsof- nsief nog zeer dichtbij, maar et één punt voorsprong haal- Spanje het eindsignaal, et verloop van de wedstrijd erd ook bepaald door het rakke fluiten van de scheids- ïchters. Met nog tien minuten 1 spelen stonden voor drie >elers van elke ploeg al vier rsoonlijke fouten genoteerd, j 80-76 was Corbolan de eer- e. die kon vertrekken, al snel ivolgd door de Russen Sabo- s en Mysjkin. Door de grote utenlast kon de Russische oeg. die al dertien keer Eu- ipees kampioen is geweest, ivoldoende druk uitoefenen n Spanje nog te achterhalen, idanks het onzekere spel van orbolans vervanger Soloza- il. Zes seconden voor tijd hoot San Epifanio zijn ploeg lar een voorsprong van )-92, waarna de laatste Russi- he score van geen belang chaaktitel Iruinenberg IJDRECHT Carla Brui- •nberg heeft haar titel bij het ilionale dames-schaakkampi- •nschap met veel overtuiging iprolongeerd. Bruinenberg ïrsloeg in de voorlaatste ron- Van der Giessen, de enige e de race met haar had vol houden. e halve finales van het kan- datentoernooi om het we- ldkampioenschap schaken |n toegewezen aan de Vere gde Staten (Pasadena) en de erenigde Arabische Emira- n. De wedstrijd tussen Gary asparov (Sov) en. Viktor ortsinoj (Zwi) is gegund aan schaakbond van de Vere- gde Staten, die een prijzen- ild van 100.000 Zwitser ancs (ruim 130.000 gulden) eschikbaar heeft. De andere ialve eindstrijd tussen de Hongaar Zoltan Ribli en oud- ereldkampioen Vasili Smys- v (Sov) is toegewezen aan de erenigde Arabische Emira- REDA Marjan Olijslager Ichelde Sport) heeft in Breda Turfschiptrofee voor haar 05 meter bij het verspringen. >hn van de Wansem (Sparta) de 1500 meter in 3.52.5. Piggott groots EPSOM De Britse jockey Lester Piggott won gisteren met de driejarige hengst ..Tee- noso" de 204e Engelse Ep- som-Derby met drie lengten voorsprong op Carlingford Castle. Voor Piggott. 47 jaar. betekende het de negende triomf in de wereldberoemde I Derby en daarmee werd hij de succesvolste jockey aller tij den. Er waren ditmaal 500.000 toeschouwers op Epsom en er waren voor 130 miljoen gulden weddenschappen afgesloten. Bestuurscrisis tafeltennisbond ZOETERMEER De Nederlandse tafelten nisbond (NTTB) is in een bestuurscrisis te rechtgekomen. Het hoofdbestuur weigert uit voering te geven aan het onlangs door de bondsraadvergadering aangenomen voorstel van de afdeling Amsterdam, alle afdelingen het recht toe te kennen zelf te beslissen of een aparte vrouwencompetitie wordt ingevoerd, of dat er sprake is van een gemengde competitie. Het bondsbestuur streeft al jaren naar een ge scheiden vorm. Tijdens de bondsraadvergade ring deelde voorzitter Roeten mede. dat zijn bestuur zich zou beraden over mogelijk conse quenties. Het hoofdbestuur vindt dat het geen uitvoering kan geven aan het bondsraadsbe- sluit en heeft die beslissing op de agenda ge plaatst van een speciale bondsraadsvergade ring op zaterdag 18 juni te Bunnik. LEEUWARDEN Na tien jaar is FC Den Bosch weer terug in de eredivi sie. Het gelijke spel van 1-1 in Leeuwarden bij SC Cambuur in de voorlaatste van de reeks wedstrijden tussen de vier periode kampioenen in de na- -competitie was voldoende om te promoveren. Behal ve in de enerverende slot fase had Den Bosch wei nig problemen met de flauw aanvallende Frie zen, die alleen bij de volle winst nog enige hoop op het voetbalwalhalla kon den koesteren. De Bossche formatie van Hans Verel, die nu met zijn dertig jaar de jongste trainer in de eredivisie is. liet het zover echter niet komen. Onder subtropische weersom standigheden bleef Den Bosch vrijwel moeiteloos overeind. De aanvalsgolven van Cam buur werden massaal opge vangen. waarbij doelman Van Grinsven zich enige keren voortreffelijk onderscheidde. Een paar minuten voor het einde behoedde hij zijn ploeg zelfs voor een nederlaag. In een snelle reactie pareerde hij een flitsend schot van Hoek stra. Even daarvoor was hij er ove rigens de oorzaak van geweest, dat Cambuur een achterstand van 0-1 kon wegwerken, toen hij een strafschop veroorzaak te. die Veldmate feilloos be nutte. Vier minuten eerder had Den Bosch de leiding ge nomen eveneens uit een te rechte strafschop. Een overtre ding van Veldmate tegenover de rappe en gevaarlijke Van der Horst, bracht Salm in stel ling. Doelman Zijlstra was op het schot van de Bossche ver dediger. die al eens de bal na een inzet van Groote van zijn eigen doellijn moest halen, volkomen kansloos. De voor treffelijk leidende scheidsrech ter Van Swieten had in dit vooral in de slotfase grimmige duel, gele kaarten voor de Cambuur-spelers Wiebing, Er- kelens en Bults. In Venlo hebben FC VVV en MVV het elkaar niet erg moei lijk gemaakt. Het was duide lijk te zien dat er voor beide elftallen niets meer op het spel stond. Er werd daardoor vrij uit gevoetbald en de 1300 toe schouwers zagen Maas en Mas- sot voor MVV scoren: 0-2. Stand: Den Bosch Cambuur MVV FC VVV 5 9 11-2 5 6 5-5 5 3 4-7 5 2 2-8 Leo Rontberg held van DHC DHC heeft gisteren voor eigen publiek de eerste stap gezet op weg naar het Nederlands kam pioenschap bij de zondagama teurs door met 2-1 van Achil les '29 te winnen in een matige wedstrijd. Pas na rust slaagden de Delftenaren er in de af wachtende ploeg uit Groes- beek voorbij te streven. Grote man daarbij was Leo Ront berg, die komend seizoen als dubbelganger van zijn broer Bram namens FC Den Haag actief zal zijn. Hij boog een achterstand van 0-1 hoogst persoonlijk om in een voor sprong van 2-1. De confrontatie in Delft kon overigens nauwelijks geloof waardig maken, dat het puikje van het Nederlandse amateur voetbal aan het werk was. Voor een belangrijk deel was dat te wijten aan de instelling van Achilles '29. De kampioen van de hoofdklasse B had na drukkelijk de opdracht gekre gen niet te verliezen en wei gerde daarom aanvallende as piraties te koesteren. Na een teleurstellende eerste helft, waarin alleen Rontberg en aanvoerder Sjef de Poorter na mens het technisch betere DHC voor enige opwinding konden zorgen, werd Achilles '29 een minuut na de hervat ting ten onrechte beloond voor het negatieve voetbal, al was de aanval erg fraai en de voor zet van Frans Peters naar de kruin van Joop Kerkhof afge meten: 0-1. Het evenwicht werd echter al snel hersteld, toen een blunder in de Groes- beekse verdeging Leo Ront berg in de gelegenheid stelde een hoek uit te zoeken, 1-1. Dezelfde uitblinkende links buiten smaakte in de 63e mi nuut ook het genoegen zijn di recte tegenstander Jos Bons uit de wedstrijd te helpen door een hoekschop ineens via de verbouwereerde verdediger bij de eerste paal binnen te laten fladderen, 2-1. Stand: 1. DHC 2. Geldrop 3. Achilles '29 Doelman Jan van Grinsven wordt door zijn even blijgestemde ploeggenoten van FC Den Bosch op de schouders genomen na het behaalde gelijkspel (1-1) tegen SC Cambuur. 1 2 2-1 1 1-1 2 1 2-3 Buitenland In een wedstrijd drie van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap boekte Dene marken gisteravond in Kopen hagen een verrassende over winning van 3-1 op Hongarije. Bijna 45.000 toeschouwers za gen voor Denemarken Preben Elkjaer, Jesper Olsen en Allan Simonsson (strafschop) scoren. Stand groep 3: Engeland 5 8 16-2 Denemarken 4 7 8-4 Griekenland 5 5 5-6 Hongarije 5 4 15-12 Luxemburg 5 0 5-25 In groep twee won de Sovjet- -Unie in Helsinki met 1-0 van Finland. Het enige doelpunt in de ontmoeting, die door 17.000 toeschouwers werd bijge woond. kwam een kwartier voor tijd op naam van Blosjin. Stand groep 2: Sovjet-Unie 4 7 9-1 Portugal 3 4 4-6 Polen 4 4 6-6 Finland 5 1 3-9 Het Engelse voetbalelftal heeft gisteravond in het Wembleys- tadion in Londen in een wed strijd voor het toernooi om het Britse voetbalkampioenschap met 2-0 gewonnen van Schot land. De 84.000 toeschouwers zagen doelpunten van Robson 13) en Cowans (53). Engeland leidt met 5 punten uit 3 duels, gevolgd door Schotland (3), en Wales en Noord-Ierland (elk 2). Club Brugge en Beveren won nen gisteravond in de eerste wedstrijden van de halve fina les van het toernooi om de Belgische voetbalbeker van resp. Lierse SK (3-0) en Loke ren (3-1). LE CREUSOT Peter Winnen heeft gisteren even gedacht, dat zijn sei zoen afgelopen was op het moment dat het amper was begonnen. Het ultra korte etappetje in de Dauphiné Libéré van Oy- onnax naar Bourg-en- -Bresse was amper vijfen twintig kilometer gevor derd of Winnen lag lan guit op de kletsnatte straat. Een renner vóór hem maakte een onverwachte manoeuvre, Winnen probeerde uit te wij ken en smakte tegen het as falt. In een poging om op te staan zakte hij voortdurend door zijn gekwetste linkeren kel. Zijn ploeggenoten Hane- graaf. Van Vliet en Lubber- ding tilden de tweede kopman naast Van der Velde uiteinde lijk op zijn fiets. Het drietal heeft Winnen kilometers lang achter het voortjagende pelo ton voortgeduwd. De gevallen coureur kon zelf geen trap ge ven. Hij zat in het zadel met het bange vermoeden, dat zijn enkel misschien wel gebroken was. Winnen had geluk. De blessure bleek mee te vallen. Na vijftien kilometer achter volging brachten de vier de aansluiting met het peloton tot stand. De renners van Peter Post openden vervolgens tijdens de resterende kilometers de jacht op de ontsnapte Patrick Clerc, maar vergeefs. Een mopperen de Johan van der Velde: „Ik zat ingesloten. ,Als ik twee honderd meter voor de streep op kop kom, was er niemand meer langs me heen gekomen. Was ik eerste in plaats van tweede". De Amerikaanse gele-truidrager Greg Lemond en de Australische kanshebber Phil Anderson misten „de goe de trein". Zij gaven daarvan hun ploeggenoten de schuld. In de middagrit had Winnen nergens meer last van. Met een vijfde plaats demonstreer de hij hoe gemakkelijk hij op het ogenblik rijdt. Winnaar werd de Fransman Eric Da- l'Armellina. In het algemeen klassement is een andere Fransman koploper. Jacques Michaud. die gisteren een keer als vierde en een keer als der tiende binnenkwam. Olympia's Ronde Twee jonge rijders uit de Sov jet-Unie, Serge Navolokin en Joeri Loepalenko. hebben voor kommer en kwel gezorgd in het deelnemersveld van Olympia's Ronde. Zij sprongen naar de top van het klasse ment en verwoestten en pas sant wat reputaties. Van bijvoorbeeld nationaal kampioen Hans Boom, die on derweg afstapte. Tot woede en ergernis van zijn ploegleider Jan Gisbers. Ook van de oude klassementsaanvoerder Mario Hernig: uit Oost-Duitsland, die vijf minuten en de trui inle verde. Geert Schipper bleef redelijk overeind. De winnaar van 1981 staat slechts op an derhalve minuut, zijn door blessures geplaagde opvolger Gerrit Solleveld op bijna twin tig. Joeri Loepalenko kreeg de zege van Serge Navolokin aangeboden Die 22-jarige cou reur uit de Sovjet-Unie was al tevreden met de leiderstrui. Voor wat hoort wat immers. Loepalenko had tenslotte ook veel bijgedragen tot de ontkle ding van Hernig. Amazone Bradley overleden IPSWICH De Britse amazone Caroli ne Bradley, Engels kampioene en meer voudig lid van de Britse springruitere quipe. is gisteren op 37-jarige leeftijd overleden. Caroline Bradley zakte na het eerste springconcours tijdens een con cours hippique te Ipswich plotseling in een en kon ook door kunstmatige beade ming niet meer worden gered. De doods oorzaak slaat nog niet vast. Caroline Bradley, die vorig jaar door Koningin Elizabeth werd benoemd tot „Member of the British Empire heeft voornamelijk met haar paard „Tigre" successen ge boekt. Bij de beroemde „Horse of the Ye ar-show" in Londen bezette zij steeds een van de hogere plaatsen. PARIJS Een illusie armer en enkele boetes rijker kan John McEnroe zijn koffers pakken en zich op weg begeven naar het volgende tennistoernooi, dat hope lijk voor hem niet op gemalen baksteen wordt ge houden. Zijn rol tijdens het toernooi om de open Fran se kampioenschappen in Parijs, het officieuze wereld kampioenschap op gravelbanen, is uitgespeeld. De linkshandige Amerikaan volgde daarmee het voor beeld van zijn landgenoot Jimmy Connors en de Tsje- choslowaak Ivan Lendl. Verantwoordelijk voor de vroegtijdige nederlaag was titelhou der Mats Wilander De stoïcijnse Zweed, amper negentien jaar, won in vier sets met de cijfers 1-6, 6-2, 6-4 en 6-0. Zoals zo vaak ondervond McEnroe evenwel meer hinder van zichzelf dan van zijn tegenstander De 24-jarige Newyorker. die gedurende het toernooi 3350 dollar (ongeveer 9000 gulden) aan boetes kreeg op gelegd wegens wangedrag, begon briljant met een regen van dropshots, afgewisseld met aanvallend spel. Wilander werd overspeeld, verloor de eerste set met 1-6 en kwam in de tweede met 1-2 achter Van dat moment keerden de kansen plotseling. Achteraf ver klaarde McEnroe, dat hij bij 2-1 een spier verrekte. Een verkla ring die hij daarna even snel introk. Met 6-2 trok Wilander de tweede set naar zich toe. In de derde reeks leken de kansen zich echter weer ten goede te keren van McEnroe, die met 4-2 voor kwam en zelf mocht serveren. Net als bij de stand 6-1 2-1 klapte de Amerikaan plotseling ineen. Hij verloor zijn fantasie, varia- tievermogen en 23 punten op rij: 4-6. In de laatste set kwam daar een gemis aan concentratie bij, mede beïnvloed door zijn niet af te koelen woede over een uitbal in de derde set. McEnroe won geen game meer: 0-6. De vierde halve-finalist in het herenenkelspel is gisteravond niet bekend geworden. Het eindeloze duel tussen de gravelspeci- alisten José Higueras uit Spanje en de Argentijn Guillermo Vilas moest wegens de invallende duisternis bij de stand 6-2, 6-7, 6-1, 4-6, 2-1 en 15-0 in het voordeel van de vaak uitgefloten Higueras worden gestaakt en is vandaag yoortgezet. John McEnroe imiteert een sterke man, nadat het Fran se publiek hem tijdens het shirtje-wisselen begon na te fluiten. Brouwer weg bij Willem II TILBURG Willem II heeft trainer Jan Brouwer op staande voet ontslagen. Het nieuwe bestuur van de Tilburgse eredivisie club heeft in Brouwer, die zijn contract onlangs zag verlengd tot 1 juli 1984, geen vertrouwen meer. De teleurgestelde Brouwer vecht het ontslag aan. Bij SC Veendam is Hans Alleman de wacht aangezegd De in Zwolle woonachtige trainer is al enige weken overspannen thuis en heeft zich akkoord verklaard met de beslissing van het be stuur. ASSENAAR In een ren over duizend meter kwamen gis- ■middag op de renbaan Duindigt zes tweejarige volbloeds aan start, die op dat moment aan hun rencarrière begonnen. In wandelgangen van het renmekka werd druk gespeculeerd op imino Raaphorst, die door kampioensjockey Kevin Davies zou >rden gereden. i is de ..Gouden Pet' -drager niet in zijn allerbeste vorm en rgeleken met verleden jaar staat hij er in de competitie-stand tor de jockey's maar belabberd voor. Davies kon het ook nu et redden en moest met gemengde gevoelens toezien, hoe col- ja Erik Bloem met Feuer King de zege tot een feit maakte, n knappe prestatie overigens van een paard, waar we in de tkomst nog wel het een en ander van zullen horen. de hoofdkoers bij de dravers, de Zomerprijs, liet pikeur Piet indt een ferm staaltje stuurmanskunst zien, door in een razend annende slotfase de zevenjarige Star Laguna als eerste over de nsh te brengen, vóór Raymond en Roidur, die in handen van keur Hugo Langeweg niet helemaal meeviel. rootste verrassing van de middag was de zege van Ulrica Wil- s, die in handen van de amateur Piet de Bruijn zonder slag of x>t naar de winst ging voor de favoriet Uplicate Asthon en ïsper J. In trio goed voor 1.696,- en dat viel, wat de uitslag treft, nog niet eens mee ^sportuitslagen VOETBAL Na-competitie eerste-divisie Vijfde rond*: SC Cambuur-FC Den Bosch 1-1 (FC Den Bosch promoveert naar de eredivisie); FC VW-MVV 0-2. NK zondagamateurs: DHC-Achilles '29 2-1. Voorronden EK landenteams: Derve- marken-Hongarije 3-1. Finland-Sov- jet-Unie 0-1. Brits kampioenschap: Engeland-Wa- les 2-0. Pri)avregan Duits* midweeklotto De winnende getallen van de Duitse midweeklotto zijn: 4 6 19 24 29 32 33 reservegetal 9 Het winnende getal van spel 77-midweek is: 4 4 3 9 0 3 6. TENNIS Open Frens* kampioenschappen Herenenkelepel, kwartfinales: Mats Wilander (Zwe)-John McEnroe (Vst) 1-6. 6-2, 6-4. 6-0; José Higueras (SpaFGuillerrno Vilas (Arg) 6-2, 6-7 (1-7), 6-1, 4-6. 2-1 en 15-0, afgebro- Junloren, damesenkelspel, tweed* ronde: Barbara Randall (Aus/7)-Digna Ketelaar (Ned) 6-4, 7-6; Hellas ter P.iet (Ned)-Nicole Herreman (Fra) 7-5, 6-4. Judith Warringa (Ned)-Staunton (Aus) 7-6. 6-3; Yvette Flu (Ned)-Wiser (Wdl) 6-4, 6-4. BASKETBAL EK in Nantes Halve finale: Itallé-Sovjet-Unie 95-94 5e t/m 8e plaats: Israël-Joegoslaviè 99-88. 9e t/m 12e plaats: T sjecho-Slowakije-Griekenland 88-65 HONKBAL Hoofdklasse: Giants-Amstel Tijgers 4-9; UW-Quick 2-11; Sparta-Neptu- nus 1-11; Pirates-Herons 4-3; Nicol- s-ADO 12-3. Eerste klasse B: Thamen-Hoofddorp 6-8. Tweede klasse B: Flying Petrols- -Rooswljk 16-0; Terrasvogels-Heiloo 6-5; Bloemendaal-Celeritas 5-3. C: Zuidvogels-Lelystad 7-2. SOFTBAL Hoofdklasse: Terrasvogels-HHC 3-2; HCAW-DSS 0-2 Eerste klasse A: UW-Shell 7-5; DSC '74-Birds 9-2. Eerste klasse B: Spaarnwoude-Onze Gezellen 2-7; Storks-Pirates 0-10. WIELRENNEN Olympia's Ronde Achtste etappe: 1. Joeri Loepalenko (Sov) 132 km in 2 uur 58 min 35 sec (tijdvergoeding 15 sec); 2. Sergej Na volokin (Sov) z.t. (10 sec); 3. Milan Jo- nak (Tsj) op 4.59 (5 sec); 4. Peter Pie- ters (RNB); 5. Igor Slama (Tsj); 6. Nico Verhoeven (Gaz); 7. Dick van Oor schot (Dri); 8. Bert Wekema (Bat); 9. Alex Zlnovjev (Sov); 10. Henry Nljboer (RNB) allen in dezelfde tijd als Jonak. 11. Frits Schu:r (Mar); 12. Erwin Nij- boer (Ams); 13. Maarten Ducrot (Dri); 14. Harald Wolf (Odl); 15. Mario Her nig (Odl); 16. Arle Hassink (Ams); 17. Geert Schipper (Bat); 18. Oleg Jaros- jenko (Sov); 19 Sergej Woronln (Sov); 20. Peter van der Knoop (Uni) allen in dezelfde tijd als Jonak Hans Baudoin (Erp), Hans Boom (Erp), Henk Havik (Ams) en John van Asten (Aar) staak ten de strijd Algemeen klaasement: 1 Navolokin 25 uur 44 min 49 sec; 2. Hernig op 55 sec; 3. Loepalenko op 1.31; 4. Schipper op 1.34; 5. Woronin op 2.43; 6. Woll op 3.11; 7. Verhoe ven op 3.37; 8. Wekema op 6.18; 9 Macha (Odl) op 6.51; 10. Teunisse (Ams) op 6.52; 11. Pieters op 7.00; 12. Van Oorschot op 7.34; 13. Schu:r op 7.45; 14. Hofland (Dri) op 8.08; 15. Hassink (Ams) op 9.23; 16. Zinovjev op 9.29; 17. Ducrot op 9.38; 18. Jo nak op 9.58; 19. Van Poppet (Gaz) op 10.50: 20. Kuhn op 10.54 Dauphiné Libéré Tweede etappe, eerst* gedeelte: 1 Clerc (Fra) 56,5 km. in 1.13.39 (met tijdvergoeding 1.13.24); 2. Van der Velde (Ned) z.t (met tijdverg. 1.13.31); 3 Madiot (Fra) z.t. (mei tijd verg. 1.13.36); 4. Michaud (Fra); 5. Si mon (Fra); 6. Grezet (Zwi); 7. Bour- reau (Fra); 8. De Muynck (Bel); 9. Chapuis (Fra) allen z.t. als Clerc; 10. McKenzie (NwZ) 1.14.20; 11 Kelly (Ier); 12. DalI'Armelina (Fra); 13. Van Vliet (Nedr. 14. Van Brabant (Bel); 15. Glaus (Zwi) allen z.t. als McKenzie. Overige Nederlanders: 33. Henk Lub- berding; 34. Joop Zoetemelk; 37. Jacques Hanegraaf; 45. Theo de Rooy; 77. Peter Winnen allen in de zelfde tijd als MacKenzie. Tweed* gedeelte: 1. Eric Dal'Armelli- na (Fra) 75 km in 2.05,40 (gemiddelde snelheid 41,061 km per uur/lijd ver goeding 15 sec); 2. Benny van Bra bant (Bel) op 1.43 (8 sec); 3. Phil An derson (Aus) (3 sec); 4 Christian Cor- re (Fra); 5. Peter Winnen (Ned); 6. Do minique Garde (Fra); 7. William Tac- kaert (Bel); 8. Leo van Vliet (Ned); 9. Johan van der Velde (Ned); 10. Gil bert Glaus (Zwi); 11. Patrick Clerc (Fra); 12. Bernard Gavlllet (Zwi); 13. Jacques Michaud (Fra); 14. Thierry Claveyrolat (Fra); 15. Robert Alban (Fra); 16. Henk Lubberding (Ned); 26. Joop Zoetemelk (Ned); 45. Theo de Rooy (Ned); 48. Jacques Hanegraaf (Ned); 58. Gerard Veldscholten (Ned) allen in dezelfde tijd als Van Brabant. Algemeen klassement: 1. Jacques Michaud (Fra) 8 uur 27 min 57 sec; 2. Pascal Simon (Fra) op 6 sec; 3. Jean- -Mary Grezet (Zwi) op 10 sec; 4 Jo han van der Velde (Ned) op 12 sec; 5. Andre Chappuis (Fra) op 16 sec; 6. Greg Lemond (Vst) op 17 sec. 7 Pa trick Clerc (Fra) op 20 sec; 8. Johan de Muynck (Bel) op 22 sec; 9 Mare Madiot (Fra) op 24 sec; 10 Phil An derson (Aus) op 38 sec; 11 Eric Salo mon (Fra) op 45 sec; 12. Michel Lau rent (Fra) op 46 sec; 13. Joop Zoete melk (Ned) op 48 sec; 14. Sean Kelly (Ier) op 50 sec; 15 Laurent Biondi (Fra) z.t.; 18. Peter Winnen (Ned) op 54 sec; 22. Gerard Veldscholten (Ned) op 57 sec; 47. Theo de Rooy (Ned) op 5.23; 48. Henk Lubberding (Ned) op 5.24; 71. Jacques Hanegraaf (Ned) op 12.03; 72. Leo van Vliet (Ned) op 12.04. Amateurcriteria Capelle aan de IJssel: 1. John van de Lely (Vlaardingen) 90 km in 2.02.11; 2. Jan van Laarhoven (Den Bosch); 3. Barend Huveneers (Berkel-Rodenrijs) Rijsenhout; 1. Ralf Overakker (Vinke- veen) 90 km in 2.05.50; 2. Huub de Vries (Haarlem); 3. Michel Meere (Al phen aan den Rijn) Ureterp: 1 Yep Kramer (Oudeschoot) 90 km in 2 08.10; 2 Jan Welles (Ter Wispel); 3. Teun Hoving (Smilde). PAARDESPORT Koereen Duindigt EERSTE KOERS. 2120 meter: 1 Wi- nymiss R (W C M. van Duivenvoor den) 1,24.4. 2 Venit 3. Vinita. TOTO: winnend f. 2.30. plaats f. 1,70, f. 1,70. koppel I. 11,20. trio f. 78.40. TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1. Wera Oldeson (A. de Wrede) 1 22.0. 2. Verapok du Bois 3 Wicky Sypes- teyn. TOTO: winnend f. 8.20. plaats f 2,60, f. 6.40. f 3.00. koppel f. 30.40. trio f. 219.60 Niet gestart: Walter Neyenrode DERDE KOERS. 1609 meter: 1. Woudbloem (H.B.M. de Lange) 1.20.0. 2. Vlgoni 3 Vico Spencer TOTO: winnend f. 4.60. plaats f 1.10, f 1.30. f 1.10. koppel f. 20.30. trio f. 79.60. Niel gestart: Temmy Terraise en Ursullne W. VIERDE KOERS. 1000 meier 1 Feuer King (E Bloem) 1.05.5 2 Do mino Raaphorst 3. Homely Raap horst. TOTO: winnend I. 8.00, plaats f. 1.60. f 1,30, koppel I. 2.70. trio f. 47,30. Niet gestart: Ciro Rand en Shetan Plaisir. VIJFDE KOERS. 2040 meter: 1. Ulrica Wilkes (P.J. de Bruyn) 1.21.6. 2 Upli cate Ash ton Vesper J TOTO: win nend f. 24,70. plaats f 6,10, f. 1.30. f. 2.10. koppel f 36.80. trio f 1696.00 ZESDE KOERS. 1609 meter: 1 Wyian Prinses (C.J. de Leeuw) 2.07.3 2. Unique of Grace. 3. Udeta Buiten zorg TOTO winnend f. 1.50. plaats f. 1,00. f. 1.00. koppel f. 3.20. trio f. 15,20 ZEVENDE KOERS. 2000 meter 1. Perle (C.J Demeyer) 2 12.9 2 Ma dammeke 3 Solid Lass TOTO win nend f. 3.60. plaats f. 2.60. f 1.50. koppel f. 2.40. trio f. 41.40. Niet ge start: Belhamel ACHTSTE KOERS. 2100 meter 1. Spencer K (J.L. Meertens) 1.21.2; 2 Ukie V; 3. Vaguely Noble. Niet gestart Tosca Maire en Udet Brian TOTO winnend f. 1.80. plaats f. 3.50 4.70. koppel f. 14,10, trio I. 72.80 NEGENDE KOERS. 2120 meter: 1 Star Laguna (P.J. Zandt) 1.19.9; 2 Raymond; 3. Roidur. TOTO: winnend I. 10.10. plaats I. 2,10 2.00. 1.70. kop pel I 15.70, trio f 138.40 TIENDE KOERS. 2040 meter 1 Uwe (A. de Wrede) 1.18.3; 2 Ulaan; 3. To- varitsj. TOTO: winnend f 4.50. plaats i 1.70 1,00 1.20. koppel f 3.40. Ino f 24.30. ELFDE KOERS. 2600 meter 1 Vulga ris du Bois (M A. Pools) 1.20.4, 2 White Power. 3 Voila Canouche TOTO: winnend I 6.40. plaats f 1.80 1.20 2,10. koppel f 4.30. trio f 141.50. SCHAKEN NK dame* in Mijdrecht Twaalfde ronde: Pluymert-P Came ron 1/2-1/2; Van der Mije-Harmsen 1-0; Van der Giessen-Bruinenberg 0-1; Nagel-De Greef 0-1; Vogel-De Kleuver 0-1.; Drewes-A. Cameron 1-0; Belle-Stada 1-0 Stand: 1. Bruinenberg 9 punten; 2. Van der Giessen. Van der Mije en De Greef 7 1/2; 5. Drewes. Pluymert en Belle 7; 8 P. Cameron 6 1/2; 9 Stada en Nagel 5 1/2; 11 Harmsen 4 1/2; 12 A. Cameron 4; 13. De Kleuver 3 1/2; 14 Vogel 2 1/2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13