/lootschouw bij >pening badseizoen Gegadigde voor „gat" in gentrum van Sassenheim Schapen scheren op kinderboerderij Woorsch o tense idich ter signeert nieuwe bundel Pater Buistoernooi officieel van start REGIOIJOURINAAL Bewoners Haaswijk willen school •MEIDEN £eidM<2owumt DONDEEDAG 26 MEI 1983 PAGINA 5 [eer woning - i»ekenden in eidschendam rk i|lDSCHENDAM In Leid- "nenjendam stonden per 1 janua- ieer woningzoekenden in- ihreven dan ooit te voren, ram vorig jaar dit aantal het eerst boven de 2000, jaar steeg het aantal tot iole|9. nge^ta 45 procent (967) behoor- looptot de groep alleenstaanden :|iets meer (988) tot tweeper- ishuishoudens. De gemid- le leeftijd was 23,5 jaar. Voorschoten niet direct naar Elisabethziekenhuis VOORSCHOTEN Voorschoten krijgt voorlopig nog geen di rectere busverbinding met het Elisabeth-ziekenhuis in Leider dorp. Dit blijkt uit het concept-lijnvoeringsplan voor de Leidse regio van de busmaatschappij NZH. De gemeente had de NZH gevraagd de busverbinding van Voorschoten naar het Elisabeth ziekenhuis niet meer via het centrum en het station van Leiden te laten verlopen, maar via de Kanaalweg-Hoge Rijndijk. De busmaatschappij kan hieraan niet voldoen. Wel blijkt uit het concept-lijnvoeringsplan dat er een directe verbinding komt van Vlietwijk naar het Elisabeth-ziekenhuis. Daarnaast staan er ook een aantal andere verbeteringen op stapel. Dat zijn de invoering van een kwartierdienst voor Noord-Hofland en een mogelijke doortrekking van lijn 41 uit Leiden-Zuidwest naar de halte De Vink De nieuwe busdienst moet in juni 1984 ingaan. Tot 24 juni 1983 ligt het plan op het gemeentehuis ter inzage en kan bij de gemeente schriftelijk worden gereageerd. In een vergadering van de raadscommissie voor verkeer op 6 juni kunnen de inwo ners van Voorschoten eveneens hun mening over de plannen geven. JORDWIJK Het jiseizoen 1983 wordt za- j op grootse wijze ge ïnd door de Evenemen- icommissie, tenminste het weer wil meewer- Alle verenigingen en lanisaties die zich op en ld het strand bewegen jlen demonstraties ge en er zal een vloot- 1>uw zijn. algemene startsein tot de viteiten geeft de red- sboot „Kurt Carlsen" het afschieten van een iene lichtkogel. De vloot- _(duw duurt tot ongeveer pe uur, waarna met een van Dee en J. Huybers, die gezamenlijk défilé langs het strand voor de Koningin Wilhelmina boulevard de spectaculaire show wordt af gesloten. Deelnemers zijn: de hengelsportvereniging „De Sportvisser", de Noordwijkse Reddingsbrigade, de Konink lijke Noord-Zuidhollandse Reddingsmaatschappij, de Zeilvereniging Noordwijk, de Kustsurfvereniging Noordwijk, de strandpolitie, de Stichting Exploitatie Zee baden Noordwijk en de rondvaartboot Jo van der Lippe. vanaf de vuurtoren de radio verbindingen met de „zee- vloot" zullen onderhouden. De vurtoren wordt getooid met de vlaggen van alle deelnemers, terwijl de ope ning van het badseizoen ook vanuit de lucht wordt aange kondigd. Verder is er bij het oranjebad een balonnenwed- strijd voor kinderen met mu ziek van Echo der Duinen en verzorgt de blaaskapel „Kleintje Crescendo" in bad kostuum de muziek op de rondvaartboot. Noordwijk- hostesses zullen namens het Bloemencomité tussen twaalf en twee uur bloemen uitde len. De commissie ruimtelijke or dening oordeelde gisteravond uiterst positief over het plan. „Het past goed in het centrum. Het plein is dan af en er kan een parkeerterrein worden in gericht". zo luidde de conclu sie. Detailhandel zou niet in het complex moeten worden gevestigd. Dat vanuit het oog punt dat Sassenheim eigenlijk al teveel van dit soort winkel herbergt. Een heel ander punt in de was gisteravond de ISSENHEIM De ge- nte Sassenheim is in ^®jderhandeling met een [adigde voor het „gat" het cerltrumplan, ten va£den van de Kerklaan. Die gegadigde wil op de vel»ek tussen de Passage en v^i bibliotheek een ge- w zetten dat op de be- grond kantoren of tkels met een balie- dèctie moet gaan bevat ten en op de twee hoger bespreking vap~het Basisplan '""legen etages 17 wonin- Yoor openlucht-recreatie in het Noord-Zuid-Hollandse plassengebied. Sassenheim wil uit het Recreatieschap, dat dit plan heeft ontwikkeld stap pen, temeer omdat het plan buiten de grenzen van de ge meente valt. De gemeenteraad beslist daarover op 12 juli. Ge lijk met die aankondiging wil het gemeentebestuur echter wel een reactie op het plan ge ven. Het plan voorziet in een iet mogelijk maken dat het jachthaven ter hoogte van het tien meter hoog bedrijf Van Biezen, dat on- •dt. Wat betreft de bewo- langs ontheffing heeft gekre- 5 van de 17 driekamer-wo- gen voor het laten afmeren jgen, denken B en W voor- van boten in de oude haven- aan de huisvesting van kom. De leden van de commis- Jere Sassenheimers, die sie ruimtelijke ordening zien ner willen wonen, maar echter niets in dit voorstel. De raadsleden stellen dat de loca- koopwoningen tie ten noorden van jachtha ven Jonkman en ten oosten van de rijksweg 44 voldoende soelaas moet bieden. Dat is grondgebied van de gemeente Lisse. De conclusie van de commissie is dat Sassenheim geen mogelijkheid ziet op ei gen grondgebied een jachtha ven te realiseren. Paard in sloot OEGSTGEEST Bij een ongeluk met een aanhan ger op rijksweg 44 in Oegstgeest is gisteravond een paard gewond ge raakt. Het paard zat in een aanhan ger achter een auto, bestuurd door een 42-jarige Hilversum mer die in de richting Amster dam reed. De aanhangwagen brak los en kwam in een sloot terecht. Kleuterschool met 14 kleuters toch openhouden WASSENAAR De gemeente Wassenaar wil de minister van onderwijs en wetenschappen toestemming vragen om de kleu terschool „Ons Honk" ondanks het zeer lage aantal kleuters open te houden tot 1 augustus 1984. De school verwacht voor het komende schooljaar slechts 14 kinderen, terwijl het bestaans recht volgens de wet ophoudt bij minder dan dertig kinderen. Al eerder verleende de minister „Ons Honk" ontheffing van deze regel. Overigens loopt niet alleen het leerlingental van de Wassenaarse kleuterscholen gestraag terug. Uit een overzicht van de gemeen te blijkt dat zich een snelle daling voordoet van het aantal leer lingen op basisscholen. In 1982 werden de scholen nog bezocht door 1915 kinderen, dit jaar zijn dat er slechts 1714. Naar ver wachting zal het aantal leerlingen in 1988 rond de 1100 schom melen. Zoals bekend staan er al een aantal scholen op de nomi natie te worden gesloten. Het traditionele scheren der schapen op de kinder boerderij in park De Houtkamp in Leiderdorp was in tegenstelling tot andere jaren gisteren geen zonover goten bezigheid. Ondanks de lage temperaturen wer den de schapen, die hun natuurlijke scheerwollen trui misschien best nog even hadden willen aanhouden, van hun dikke vacht ontdaan. Hoewel de zon dus wegbleef van het schapenscheerdersfeest hadden de kinderen toch een plezierige middag, die bol stond van activiteiten zoals de speurtocht, de kleurwedstrijd en de oude ambachten. Ook voor het melken van kunstkoe Clara bleek veel belangstelling te bestaan bij de jeugd. De biologiewerkgroep verzorgde verdere educatieve ondersteuning middels een kleine exposi tie over haar projecten. igeni klein probleem bij de rea- üinjring zal de regel in het be- Dahnmingsplan zijn dat de goo- ioniogte van het gebouw niet oal^er mag zijn dan zeven me- ex-, De woningen zouden daar- ud jr een schuine kant moeten j delgen en daarom willen B en rne-via een versnelde proeedu finj )ORSCHOTEN De uit Voorschoten afkomstige dichter le Pijpers houdt zaterdag zijn nieuwe bundel 'Van afstand an |it ze dertien' ten doop. De dichter signeert zijn werk van llf drie tot vijf uur bij boekhandel John Moesker aan de lorstraat. m afstand lijkt ze dertien' is de tweede bundel van Jelle pers, plaatselijk bekend als de voorzitter van de Voorscho- ïse filmliga en inspirator van het jaarlijkse gehaktballen- 3at mpioenschap. In '79 werd onder auspiciën van Maarten de >rsakov zijn eerste bundel 'Coconut Airways' in een oplage n 700 exemplaren uitgebracht. Deze bundel met negentien irkjes uit de zeventiger jaren werd geheel uitverkocht. De eede bundel verschijnt in een oplage van 800 exemplaren iarvan de eerste twee-honderd genummerd. In 'Van af- nd lijkt ze dertien' zet Pijpers de ingeslagen weg voort. Me- ïdeels speelse werkjes met een gewaagde ondertoon waarin ig vrouwvolk en bejaarde automobielen terugkerende ele- mten zijn. Jonge meisjes op de brede voorbank van een invertible de Luxe. Een enkel rijm zoals 'Einde' ademt een 'aarmoedigheid die tussen al het humor en klein leed een rfrissende werking heeft. Het gebruikelijke 'Klein gedicht or Dierenliefhebbers', waarin de schrijver zijn vete met het isdier voortzet, ontbreekt ook in deze bundel niet. 'Van af- nd lijkt ze dertien' is vanaf zaterdag voor 6,75 verkrijg- GERT VISSER Wethouder Van der Meij verricht met een serieuze opslag de officiële opening. RIJNSBURG Wethou der van sportzaken J.C.J. van der Meij opende gis teravond het eerste Pater Buis Volleybaltoernooi. Hij deed dit onder grote belangstelling van de di verse teams en supporters in de sportzaal van Het Waterbos. Dit recreatie- volleybaltoernooi wordt georganiseerd door de Rijnsburgse Volleybalver eniging. Pater Buis was een missiona ris, die in 1920 naar het vaste land van West-Europa terug kwam nadat hij in Amerika was geweest met een net en een volleybal, waarmee hij deze nieuwe sport daar intro- duceerde. Hij deed dit met veel enthousiasme en zoals we nu weten met veel succes, want er wordt veel gevolley bald. Volgens Pater Buis was de volleybalsport met name een volkssport, dus een sport die eigenlijk door iedereen en bijna overal kan worden beoe fend. Het Pater Buistoernooi is een recreatie volley baltoernooi speciaal om mensen te aktive- ren op sportief gebied en voor- te weinig doen. Alle volleybal verenigingen zijn uitgesloten van deelname. Er treden 22 teams van diver se pluimage met elkaar in het strijdperk. De wedstrijden hebben plaats morgen, maandag 30 mei, woensdag 1 juni, maandag 6 juni, woensdag 8 juni, maan dag 13 juni en woensdag 15 juni van 19.00 u. tot 22.00 u. Op zaterdag 18 juni heeft de prijsuitreiking plaats ook weer al diegenen, die dat wel eens door wethouder Van der Meij. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA >ORTVELDEN ZELF ONDERHOUDEN DERDORP De privati- ng van de sport gaat een cis grotere rol in Leider- spelen. Dat bleek tijdens jisteravond gehouden alge- le ledenvergadering van Leiderdorpse Sportraad, de kosten te drukken wil gemeente het onderhoud sportpark „De Bloemerd" aan de verenigingen Alecto (hoc key), RCL (voetbal) en Veloci- tas (korfbal) in eigen beheer geven. Bezuinigen of zelf werkzaamheid, deze keus hield de vertegenwoordiger van de gemeente de sportvere nigingen voor. De sectie Bui- zal zich binnenkort over de suggestie van de gemeente buigen. De belangstelling van de sportverenigingen voor deze vergadering, waarin Rien van der Vlies (Sparta) tot voorzit ter werd gekozen, was overi- de sportvelden in het tensporten van de Sportraad gen? aarv de geringe kant. Illllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wassenaarse woonwagens toch naar Ruigelaan WASSENAAR De twaalf woonwagens die Wassenaar volgens het provinciaal woonwagenplan moet huisvesten zullen volgens burgemeester en wethouders toch aan de Ruigelaan moeten ko men. Het college heeft uitgerekend dat een in februari genomen besluit van de gemeenteraad om zeven wagens bij het Ammons- laantje te zetten en voor vijf nog een andere plaats te vinden te veel kosten met zich meebrengt. Bij het Ammonslaantje moet namelijk een geluidswal komen, die de woonwagenbewoners moet beschermen tegen de overlast van de Rijksstraatweg. De kosten van die wal worden geschat op 250.000 gulden, een uitgave die Wassenaar zich volgens Ben W niet kan veroorloven. Daarnaast zou de vestiging van de vijf an dere woonwagens aan de Ruigelaan, nog eens 265.000 gulden aan kosten met zich meebrengen. De 400.000 gulden die de gemeente nu moet uitgeven aan verbe tering van wegen en riolering en de aanleg van nutsvoorzienin gen voor de 12 woonwagens aan de Ruigelaan levert echter geen problemen op. „Financieel gezien is alleen een lokatie van 12 standplaatsen aan de Ruigelaan haalbaar", stelt het college in een raadsvoorstel. llllllll.llllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllJllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Adviessnelheid Achthovenerweg LEIDERDORP De Achtho- venerweg in Leiderdorp krijgt waarschijnlijk een bord waar op een adviessnelheid van 60 kilometer staat aangegeven. De gemeente Leiderdorp heeft de provincie onlangs verzocht dit bord te mogen plaatsen. Het verzoek is gedaan naar aanleiding van een aantal do delijke ongelukken op deze smalle en bochtige weg. De Achthovenerweg is de ver binding tussen Leiderdorp en Koudekerk. Op deze provinci ale weg geldt de gebruikelijke maximum snelheid van 80 ki lometer per uur. Uit onder zoek is gebleken dat het rijden met die snelheid of harder aanleiding kan geven tot onge lukken, niet zozeer de drukte op de weg. Wie van de weg raakt heeft bovendien veel kans om in het water terecht te komen. De meeste ongeluk ken met dodelijke afloop op deze weg eindigden in de sloot. De gemeente verwacht dat plaatsing van het nieuwe bord de verkeersveiligheid zeker gunstig zal beïnvloeden. Overigens zal de gemeente ook gebruik gaan maken van de mogelijkheid om in onveili ge straten een maximum snel heid van 30 kilometer per uur in te stellen in plaats van 50 kilometer per uur. Deze zaak zal echter eerst bestudeerd worden in samenhang met de verbetering van de verkeerse- ducatie en het verkeerstoe zicht. Voor de zomer zal een verkeersknelpuntennota wor den uitgebracht waarin aanbe velingen staan voor punten waar de maximum snelheid van 30 kilometer per uur kan worden ingevoerd. Extra Stout De formatie Extra Stout treedt vanavond op in de klei ne soos van de Lindehoeve in Voorschoten. Deze Leid se groep brengt Britse en Nederlandse folkmuziek. Daarbij wordt gebruikt gemaakt van verschillende soorten exotische instrumenten, zoals de bouzouki. de war. small en uillean pipe's, de bohdrach. de clarsach en de bones. Aanvang half tien. entree f2, kaarthou ders betalen de helft. Leythenrode Truus Hoog-Vis exposeert tot en met 6 juli pentekeningen in in verpleegtehuis Leythenrode aan de Hoogmadeseweg 55 in Leiderdorp. Truus Vis was aanvankelijk beeldhouw ster. maar kreeg later meer belangstelling voor tekenen. De kunstenares laat zich inspireren door indrukken die ze opdoet, thuis, op straat of zelfs bij het lezen van een boek. Do expositie is dagelijks van 10 tot 20 uur te bezichtigen. Jan de Waal In Muzenhof zijn tot 16 juni olieverfschilderijen te zien van de Limburgse kunstenaar Jan de Waal. De Waal, ooit mijnwerker, schildert bij voorkeur land schappen, vooral boerderijen en dorpsgezichten op pa neel, maar vervaardigt tevens stillevens. De expositie is van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur te zien. Groene Kerk In de Groene Kerk in Oegstgeest wordt zaterdag een con cert gegeven waarin muziek voor twee koren van onder andere Bach wordt uitgevoerd. Aan het concert werken het Kamerkoor Good Company uit Leiden, kamerkoor Qu odlibet uit Voorburg en diverse instrumentalisten mee. Di rigent is Theo Goedhart. Het concert begint om kwart over acht. De toegang is gratis. Fancy fair De oudercommissie van de basisschool Beekbrug in Lisse heeft in samenwerking met het personeel voor zaterdag een fancy fair en rommelmarkt georgani seerd. Het gebeuren speelt zich af in de school en duurt van tien tot vier uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van video-apparatuur. Concert De musici Han de Vries (hobo) en Rudolf Jansen (piano) verzorgen zaterdag een concert in Artopa aan de Greve- lingstraat in Lisse. Het concert begint om 20.15 uur en op het programma staan werken van J. Röntgen. B. Maderna. F. Schubert. W. Mozart en F. Poulenc. Kaarten (f 13,50) zijn verkrijgbaar bij Idé aan de Kanaalstraat 70. Nierstich ting „Fiets mee voor de Nierstichting", is het motto van een fietstocht die morgen wordt verreden. Fietsliefhebbers kunnen kiezen uit de afstanden 30. 44 en 75 kilometer. In Ter Aar wordt gestart bij het Landlustpad, Ring dijk 1. In Nieuwkoop is dat restaurant Tijsterman; al leen voor de 44 en 75 kilometer. Vanaf de Noordhoekse watertoren in Roelof arendsveen is het startpunt voor de 30 en 75 kilometer. Voor de langste afstand is star ten alleen mogelijk tussen acht en elf uur. Inschrijf geld is vijf gulden. Cleopatra In Muzenhof Leiderdorp wordt zaterdagmiddag de teken film "Asterix en Cleopatra" voor de jeugd gedraaid. Alle kinderen vanaf 8 jaar kunnen vanaf half drie terecht, en tree f3, kaartjes bij Muzenhof. Ierse kinderen In wijkcentrum Zijlkwartier aan de Van der Marck- straat in Leiderdorp wordt zaterdagmiddag en -avond een fancy fair gehouden waarvan de opbrengst is be stemd voor de vakantie van de Noordierse kinderen vanaf 5 juli. Vanaf één uur worden er tal van zaken te koop aangeboden, waaronder veel werkstukken zoals zelfgemaakte poppen en zijn er een kleurwedstrijd en spelletjes voor kinderen. De ouderen kunnen s'avonds kaarten, sjoelen, schieten, darts werpen en dansen op muziek van The Lions. Sassenheim krijgt extra geld voor woonwagenkamp SASSENHEIM De gemeen te Sassenheim krijgt voor de aanleg van een woonwagen kamp een hogere rijksbijdrage dan het normbedrag. Dat heeft het ministerie toegezegd om dat de zes standplaatsen opti maal in de bestaande woonbe bouwing worden opgenomen. Het kleine centrum zal gerea liseerd worden langs het water aan de kop van de Kastanje laan bij de Concordiastraat. Het bestemmingsplan voor de zes standplaatsen ligt vanaf vandaag een maand lang ter inzage in het gemeentehuis. Als ander mogelijke vestiging voor het kampje is eerst ook nog sprake geweest van Post- wiik. Het gemeentebestuur wilde daar echter niet aan, net als de gemeentelijke keuze commissie, omdat bij de bewo ners van het grote centrum in Leiden al verwachtingen om trent de plaats waren gewekt. In Postwijk zou de realisering van een kamp voor het rijk aanzienlijk goedkoper zijn ge weest. Het feit echter dat de woonwagens aan de Kastanje laan goed in de bebouwde kom, dichtbij alle voorzienin gen, wordt gerealiseerd, heeft de doorslag gegeven. OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest buigt zich vanavond over een structuurschets, exploitatieoverzicht en volkshuisvestingsplan met betrekking tot de nieuwe wijk „Haas- wijk". Ook het bestuur van de bewonersvereniging „Haaswijk" heeft de stukken doorgenomen en is met name over de struc tuurschets niet zo tevreden. Men vindt dat Haaswijk. vanwege een uitbreiding van 1230 naar 2400 te bouwen woningen, veel te groot wordt. Té groot om alleen maar de woningbehoefte van Oegstgeest, zo'n 85 woningen per jaar tot 1984, te dekken. Bo vendien, zo stelt het bestuur, komt Haaswijk er bekaaid vanaf voor wat betreft algemene voorzieningen. De ontevredenheid betreft onder meer het besluit, dat de ge meente nam in 1978 om in de wijk geen school te bouwen, maar de onderwijsvoorzieningen in het „oude Oegstgeest" aan de an dere zijde van het kanaal te laten. „Er moet in Haaswijk een school komen", vindt het bestuur. Dit om het eenrichtingsver keer van leerlingen tegen te gaan. Desnoods dan maar door het sluiten van een school in een vergrijsde Oegstgeester wijk waar door deze naar Haaswijk overgeplaatst zou kunnen worden. Een eerste reactie van burgemeester Scheenstra: „Het stichten van een school gaat niet eenvoudig meer. Het ministerie geeft geen toestemming als er binnen een straal van drie kilometer reeds een school aanwezig is". En voor wat betreft het aantal wonin gen: „Oegstgeest heeft ook een regiofunctie. Bovendien worden onder woningen ook gerekend „eenheden", zoals de studenten huisvesting die 175 eenheden gaat tellen. Verder vallen daar ap partementen onder voor 1 en 2-persoonshuishoudens en kan men een aantal appartementen verwachten voor bejaardenhuis- vesting Het is bovendien nog maar de vraag of het aantal inwo ners,van Oegstgeest inderdaad aanzienlijk zal toenemen. Veel meer dan 20.000 inwoners? Ik durf he<.nog niet te zeggen" Bromfietser onder auto NIEUWVEEN een 17- jarige bromfietser uit Nieuwkoop heeft gister middag een dubbele beenbreuk opgelopen bij een aanrijding op de Dorpsstraat nabij het Ur- sulapad in Nieuwveen. De jongeman reed in de rich ting Langeraar. Voor hem reed een busje dat stopte voor een geparkeerde auto om een tegenligger voorrang te geven. De Nieuwkoper reed om het busje heen en kwam in botsing met de tegemoet komende auto, bestuurd door een 23-ja- rige Nieuwvener. Het slachtof fer is overgebracht naar zie kenhuis Rijnoord in Alpen. De bromfiets werd totaal ver nield, de auto licht beschadigd. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avo^nd nabezorgd.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5