taoomburg snel terug n overgangsklasse B TOP blijft in eerste klasse zieleen van der Berg verrassend laar jeugddistrictstitels tennis en marius Pieters RTTRIBUNE OK KAMPIOENSCHAP VOOR OLTC ;e] I. Intel De 6t,LEGOM Marius lager'ers> Thomas Koemans kampjHeleen van der Berg 'olgt fen de verrassingen tij- tich hs de tennistitelstrijd de districtsjeugd; Ma- dertt B*eters' omdat hij als lisiey Me geplaatst de eerste ager 'P binnenhaalde in de eest. ïgorie tot en met 14 Thomas Koemans, dat hij in dezelfde leef- ^sklasse de nummer één Hlaatste Marc Nagelker- dagde1 het toernooi uit sloeg beslag legde op de Pxjftjede plaats en Heieen livi*: 1 ^er Ber§ omdat zij in I klasse tot en met 12 f als derde geplaatst ui- iNTMFpf knap overeind bleef. xposiTClise Driehuis was de GENDA|e die de winst greep J^vee categorieën. Dat 1 het geheel niet verrassend. Gezien het ni veauverschil met de ande re deelneemsters was dit toernooi voor de Unicum- speelster dan ook verspil de tijd. In de jongste categorie beëin digde Liesbeth Hooghoudt (OLTC) een goed toernooi met een eerste prijs. De opponente in de finale. Frangoise Velzel, bood vooral in de tweede set goede tegenstand, maar kwam in de tie-break toch tekort: 6- 1, 7-6. Bij de jongens was de hoofdprijs voor Peter Paul Scheerder van TEAN wegge legd. Hij had in de halve eind strijd veel moeite met Patrick de Jong (1-6, 6-4, 6-1), maar overtuigde in de finale tegen Tom de Bruyn: 6-1, 6-1. De meisjes categorie t/m 12 jaar kende een verrassende winnares. Heieen van de Berg (De Boekhorst) begon het toer nooi als derde geplaatst, maar finishte als eerste dankzij een halve-finale zege op Natasja Endema en de finale overwin ning op de favoriete Sandra Dijkstra: 7-5, 6-0. Bij de jon gens trok Kees Jan Schuilen- burg met opvallend gemak aan het langste eind. Bij de laatste vier gekomen stond hij nog twee games af aan Erik Nijssen, in de beslissende strijd tegen Erik Bakker verloor de jeugdige De Munniker slechts drie games: 6-2, 6-1. Eén klasse verder (de veer tienjarigen) vielen er nogal wat verrassingen. Voor de eer ste zorgde Marius Pieters door in de halve finale Mare Nagel- kerken overtuigend te klop pen: 6-1, 6-1. Als excuus voor Mare mag misschien gelden, dat hij in de eerste set viel en van de gevolgen nogal wat last had. Thomas Koemans (Arte- sia), als achtste geplaatst aan de titelstrijd begonnen, bereik te de eindstrijd via overwin ningen op Martijn Krans en Robbert van Splunter. In de finale bleek Thomas Koemans het vastheidsspelletje van OLTC'er Marius Pieters maar tot 4-2 energiek te kunnen be strijden: 4-6, 3-6. Bij de meisjes rolde de op papier voorziene finale tussen Annemarie Jün- ger (Zee en Duin) en Anne Jongkind (TEAN) uit de bus. Beide speelsters kwamen bij de laatste twee zonder setver- lies en maakten er een span nende strijd van: 6-2, 5-7, 6-4. In de leeftijdsklasse t/m 16 jaar stootte Marion Hoogeveen, op papier nummer zeven, dankzij winst op Margot van Overloop en Petra Velzel door naar de eindstrijd. Daar stuitte zij op Ingelise Driehuis, die slechts twee games afstond: 6- 2, 6-0. Bij de jongens bereikte Michael van der Berg de finale ten koste van de favoriete René van der Wilk. Kees Heemskerk deed hetzelfde door Stephan Faas te kloppen. In de allesbeslissende strijd trok Kees Heemskerk aan het langste eind: 7-5, 6-2. Bij de „oudsten" behaalde In gelise Driehuis vanzelfspre kend de eerste plaats. Margot van Overloop maakte haar ne derlaag bij de zestienjarigen enigzins goed hier wel de fina le te bereiken. Zij deed dat door een ronde eerder haar De Munnik-clubgenote Christel Verwoert met 7-5, 6-4 te klop pen. In de eindstrijd kwam Margot van Overloop tot een totaal van vier games: 6-1, 6-3. Bij de jongens werd Waldo Jansen verrassend finalist ten koste van Marcel Vink. Ivar de Jong deed het in de door regen onderbroken eindstrijd voortreffelijk door met 6-1, 6-2 te winnen. WILLEM SPIERDIJK Ivar de Jong en Ingelise Driehuis behaalden de eer ste prijzen in de oudste leeftijdscategorie tijdens de districtsjeugdkampi oenschappen. Peter Kuipers onderneemt voor latere toernooiwinnaar Pernix een schotpoging in de wedstrijd tegen Fiks. LEIDEN Het veldsei- zoen 1982-1983 is voor TOP toch nog opperbest afgelopen. De Sassenhei- mer korfbalclub won het beslissingsduel tegen Ani mo met 910, waarmee zij haar status als eerste klasser behield. Bij de scheidende coach Ruud van der Horst bracht het resultaat een zucht van verlichting teweeg: „Het is een dubbeltje op z'n kant geweest, maar uit eindelijk kunnen we toch zeggen, dat dit seizoen een overwinning betekent voor het beleid van onze technische commissie. Er is door haar leden bewust gekozen voor een jonge ploeg met eigen kweek en die heeft zich prima ge handhaafd". Dat nam niet weg, dat de extra wedstrijd in Roosendaal een martelgang werd voor de scheidende oefenmeester, die TOP vier jaar lang onder zijn hoede had. Voor hij en zijn spelers het goed en wel besef ten, had Animo hen in een kwartier op een 50 achter stand gezet. „Daar had natuur lijk niemand op gerekend, maar gelukkig dat we snel 5 1 (strafworp van Peter Tiggel- man) maakten. Wordt het 6 0, dan kun je het wel afschrij ven". analyseerde Van der Horst achteraf kernachtig. Deze tegentreffer deed het ge loof in eigen kunnen bij de Sassenheimers razendsnel te rugkeren; tekenend waren de gewaagde doorloopbal van Anne van der Zaag en de feil loze strafworpen van Stella van der Zaag en Gerco Lange- laan: rust 5—4. Na de pauze le verde het tweede aanvalsvak, waarin Wijnand van Vliet Bert Staal kwam vervangen, een belangrijke bijdrage voor het eindresultaat. Eerst brach ten Karin Baak en Heieen Simmelink met gave acties de stand op 79, waarna zij en hun mannelijke vakgenoten ook in verdedigende rol uit blonken. Via strafworpen kwam Animo nog wel tot 9 10 terug („het ontbrak ons na 710 aan rust in ons spel"), maar met eersteklas spelbe- vriezen hield TOP deze marge intact. Verder droegen treffers van Jacqueline Winter, Egbert Dijkstra, Hans Oudshoorn en nogmaals Peter Tiggelman er toe bij, dat het Sassenheimer talent inderdaad zegevierend het veld verliet. Onder prima weersomstandig heden hebben Pernix en Tempo gisteren hun toernooi en afgewerkt. Dit inspireerde de aanwezige korfballers tot behoorlijk spel met veel tref fers. De hoofdprijzen gingen in beide gevallen naar de organi serende verenigingen. Pernix in Leiden en Tempo in Al phen. Het ging er in de eerste klas sen van het Pernix-toernooi erg spannend aan toe, want de winnaars werden pas in de la tere ronden bekend. In klasse IA leek VES na winst op Fiks (13), Crescendo (12) en een remise met ODO (11) de aangewezen winnaar. Organi sator Pernix had immers een punt meer laten schieten door gelijk te spelen tegen ODO (22), Fiks (22) en te win nen van Crescendo (61). De oranjekragen klopten evenwel VES in het cruciale slotduel met 21, waardoor zij alsnog de eerste plaats bemachtigden. De eindstad was hier: Pernix 4—6. VES 4—5, Fiks 4—4, Crescendo 43 en ODO 42. In klasse 1B kwamen de Leid- se vertegenwoordigers er niet aan te pas. Vooral promotie- klasser Fides Pacta, dat als fa voriet gestart was, stelde met één enkele zege op De Alge mene (21) teleur. Hier won ten slotte VEO op grond van betere doelcijfers dan Oranje Nassau. De eindstand was: VEO 46 (6 om 2), Oranje Nassau 46 (8 om 5). De Alge mene 44, Fides Pacta 42 en Ons Eiland 42. In de fi nale won Pernix vervolgens moeiteloos met 21 van VEO door doelpunten van Janneke Mulder en Carla van Evert. Het was voor de derde achter eenvolgende maal, dat Pernix haar toernooi won; zij mag de hoofdprijs nu definitief haar eigendom noemen. De overige winnaars uit de Leidse regio waren: KNS 1. Pernix 3, Per nix 4. Fiks 3. Team '83. Cres cendo 3, Pernix Jl, Crescendo Jl, De Algemene Al. Pernix A4, Pernix A6, De Algemene PI en P2. Het deelnemersveld van het Tempo-toernooi was een wel iswaar kleiner, maar daar stond tegenover dat er één buitenlandse gast was: TV En- sen Westhoven. Deze Duitse club deed niet onverdienstelijk mee in de derde klasse. Be langrijker was het feit, dat er j in Alphen met twee vakken gekorfbald werd, waardoor er j in de hoogste klassen veel tref fers vielen. In klasse IA won Tempo ongeslagen (6 uit 3). voor DSO 33. All Ready 3 2 en Ter Gouw 31. Het Bo- degraafse Vriendenschaar won in klasse 1B op grond van een beter doelsaldo dan Korbis; beide ploegen behaalden vier punten. Zij werden gevolgd door UDI met 33 en Telstar met 31. In de kruisfinales won DSO met 13 van Vrien denschaar. terwijl Tempo door Korbis op 22 werd gehou den. Het was louter via straf worpen, dat de organiserende vereniging de finale haalde, maar daarin was zij onweer staanbaar. Door doelpunten •van Marinde Dijk (2). Erica Hardam (2) en Rob Wilschut werd het hier 51. Verder zorgden Tempo Jl, Al, A2 en A4 er eveneens voor, dat er trofeeën in de eigen prijzen- kast bleven. MICHEL VAN GENT meer uit handen gegeven, de formatie behoefde zelfs geen set meer af te staan. Wanneer Leidse Hout de thuiswedstrijd tegen de Amsterdammers met ruim verschil wint, kan de ploeg op 5 juni de titel binnen halen. Derde klasse De Merenwijk sleepte het ge plande kampioenschap binnen door met 2-6 van Hofstede III te winnen. De Hagenaars wer den twee punten gegund door dat Liz Weare twee partijen moest opgeven wegens een armblesurre. De overige partij en werden door Hans Goe- mans. Hans Thuis, Leontien Poots en Freek Tanis gemak kelijk gewonnen. Hazerswoude degradeert door de 2-6 nederlaag tegen Amte- no II. Alleen Hanneke van der Klis kwam tot scoren: in het enkelspel en de dubbel met Petra de Rijke. Voorhout keek tegen Rozenburg al tegen een 5-0 achterstand aan. Met een 8-0 nederlaag aan de broek mocht de ploeg weer naar huis. Rijnkanters lijkt op promotie af te gaan. De ploeg van cap tain Thomas de Mooy leed een 3-5 nederlaag tegen Metselaars VII. Thomas de Mooy zorgde singelend en dubbelend met Thijs Steensma en Simone den Hollander voor drie punten. TC Zoeterwoude kan het Rijnsburgse feestje nog beder ven. De ploeg heeft drie pun ten achterstand op Rijnkanters na de 6-2 overwinning op Wil helmus. De partij werd bij een 1-2 voorsprong voor de Voor burgers voortgezet, maar de Zoeterwoudenaren bleken in het dubbelspel niet te kloppen. WILLEM SPIERDIJK Standen Hetaantal winstpartijen is eerst genoemd, gevolgd door het aantal verliespartijen. O verganksklasse B afdeling 4 Zaandam 34 6 Oranje TC III 22 18 Joy Mozaiek III 17 23 Sassenheim 7 33 Overgangsklasse B afdeling 6 MetselaarsII 29 11 Bosheim 20 20 TEAN 19 21 Festinall 12 28 Overgangsklasse B afdeling 12 ZandvoortlII 23 17 Leidse Hout 20 13 De Meent 17 16 Aemstelsp. II 13 27 Tweede klasse afdeling 16 OLTC 34 WOC 24 Hillegom III 19 Park Marlot 3 Tweede Klasse afdeling 17 De Munnik 32 Overschie 25 15 Noordwijk II 12 28 Delftse Stud 11 29 Tweede Klasse afdeling 19 Roomburg 34 6 Leeuwenbergh IV 24 16 Oud Wassenaar 14 26 Rijsenhout 8 32 Hoofdklasse herencompetitie Unicum 26 Zuiderpark 14 16 Ray Prickers 11 19 Grubben vorst 9 21 naaste belager WOC uit Over- veen. Alleen Joly Drok ver loor twee keer; één keer in de single en een keer in de dub bel met Nancy Toole. Marcel Gerritsen en Jasper van Mar wijk bleven ongeslagen. Beide spelers behoefden dit seizoen de tegenstander maar eenmaal te feliciteren. Sassenheim - OTC III 2-6 Roy Mooyman maakte het Dick Bouman wel drie sets erg lastig, Rose Marie Verdegaal mocht scoren tegen Anja Akerboom, Mooyman en Ruy- senaars de herendubbel naar zich toetrekken, dit alles kon niet voorkomen, dat Sassen heim met 2-6 verloor en door dit resultaat gedegradeerd is naar de tweede klasse. In de mixed waren Roy Mooyman en Rose Marie Verdegaal met een 6-0 setzege goed op weg, maar gingen als nog ten onder tegen Sandra Rooyaards en Wiebe Dongers: 3-6, 4-6. Metselaars II - TEAN 5-3 De Alphenaren begonnen met Joly Drok, Jasper van Marwijk, Nancy Toole en I110DEN Dankzij een Trtuigende 7-1 overwin- g op naaste belager juwenbergh IV is SC jmburg na een éénjarig jblijf in de tweede klas- et nalteruggekeerd naar de de jrgangsklasse B. Ook ikstertrc maakte die over- ïit Pof» nac*at promotie SovjeJg seizoen op het nip- strijd jtje was gemist. Sassen- van fn degradeert naar de lechtsjede klasse. De ploeg e "Moor met 2-6 van OTC Leidse Hout zette een ?r drijde stap richting kam- npioe^nschap door met 2-6 rste hj Aemstelspelers II te jtus-stjnen. ?rpruti f^lmburg - Leeuwenbergh gen qf.j overwinning van de ifarenL, van captajn Bub van der was precies genoeg voor v.an 4itel in de tweede klasse. vóórT va^er se'zoen kon het i ïsloos i Joost van Leeuwen het niet bolwerken in de single. Hij verloor met 3-6, 3-6 van Mar tin Zaat. Bub van der Zee had drie sets nodig voor een over winning op Robin Wils en de dames Marloes Verheyen en Juliette Grimbergen wonnen in twee sets. De herendubbel eindigde eveneens vlot in Leids voordeel, waarna Leeu wenbergh in het damesdubbel spel op het tweede punt leek af te gaan. Na de 6-7 in het eerste deel trokken de beke ken spelende Juliette Grim bergen en de hard slaande Marloes Verheyen - een uitste kende dubbelcombinatie - de stand recht: 6-3, 6-1. In het ge mengd dubbel kwam Room- burgs kampioensfeestje geen moment in gevaar. OLTC - WOC 6-2 een 2-1 achterstand aan dit duel en met een invaller, Charlie Asselbergs. Een ver zwakking betekende dat ove rigens niet, want juist Assel bergs zorgde voor de beide winstpunten. Met Ron Groot zegevierde hij in het heren- dubbelspel, met Merula Berg werf verwierf hij ook in de ge mengde strijd een punt. TEAN staat stevig op de derde plaats. Slechts een grote overwinning op Metselaars, volgende week in de thuiswedstrijd, kan de Alphenaren nog een promotie- duel opleveren. Aemstelspelers II - Leidse Hout 2-6 Omdat de zaterdag geplande strijd dreigde te veregenen werd een drietal duels in de hal afgewerkt. Daar liep de Leidse ploeg een 2-1 achter stand op door verlies van El len de Groot in enkelspel en mixed met Waldo Jansen en winst in de damesdubbel. Op de buitenbanen werd op twee de pinksterdag geen partij Ook de Oegstgeester ploeg gaat volgend seizoen op over gangsklasse B niveau acteren. Marcel Gerritsen, Jasper van Marwijk, Nancy Toole en Joly Drok wonnen simpel van team van OLTC greep de titel in de tweede klasse: v.l.n.r.; Gerritsen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19