mededelingen gemeentebestuur I leiden 24 tlm 27 mei'83 Verkeersstremmingen i.v.m. asfalteringswerkzaamheden Nieuwe huursubsidie periode 1983-1984 STADHUIS EN PAGINA 12 LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 ME®] Commissie vergaderingen Commissie voor Economische Aangelegenhe den. Woensdag 25 mei a.s. om 21.00 uur In de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Aankoop Middelstegracht 26 en verkoop perceel Merenwijk. Verhoging sporttarieven Groenoordhallen. Inzameling van bepaalde categorieën huishoudelij ke afvalstoffen. Benoeming bestuur Stichting Werkgelegenheid. Commissie voor Financiën Donderdag 26 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Meerjarenbeeld. Slotbegrotingswijziging gemeentebegroting en van een aantal takken van dienst voor het dienst jaar 1981. Afloop bezuinigingen 1982. Eenmalige afkoop licentie programmatuur GAS- systeem. Voorschotten exploitatievergoeding 1983 bijzonde re kleuterscholen. Verslag TAP-project controle juistheid reinigings rechten. Brief aanbieding uitgewerkt plan ruimte Hartevelt- complex. Commissie Beroep- en Bezwaarschriften. Vrijdag 27 mei a.s. in kamer 001 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. Gitz, inzake af wijzing van het verzoek om een woon vergunning. 14.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. Sümen, inzake lastgeving tot ontruiming van de wo ning Pelmolen 86. 15.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. de Groot, in zake afwijzing van het verzoek om re gistratie als woningzoekende. 15.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. en mw. van Loef, inzake afwijzing van het verzoek om registratie als woningzoekende. 15.50 uur: Bezwaarschrift van mw. Pronk en dhr. Doom, inzake afwijzing van het ver zoek om registratie als woningzoeken de. 16.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. Beekman, in zake afwijzing van het verzoek om een woonvergunning. Overige vergadering Verleende bouw vergunningen - Plesmanlaan-Pesthuislaan, aanleg rioolwater persleiding terreinwaterleiding en hoogspannings kabels t.b.v. Ie tranche, 1e fase nieuwbouw AZL; - Plesmanlaan-Pesthuislaan, aanleg tweede gedeel te terreinriolering t.b.v. 1e tranche, 1e fase nieuw bouw AZL; - Haarlemmerstraat 264, renoveren 15 woningen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post- T bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- DlVSTSfiH 254911). Het ligt in de bedoeling met toepassing van artikel 50. lid 8 van de Woningwet de bouwvergunning te verle nen. Gedurende bovengenoemde periode kunnen belang hebbenden schriftelijk bezwaren tegen het bouwplan en/of het ontwerpuitwerkingsplan indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC te Leiden. Onteigeningsplan De Camp Het hoofd van het gemeentebestuur maakt bekend, dat met ingang van 24 mei 1983 gedurende 21 dagen in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ter visie zal liggen een afschrift van het Koninklijk Besluit van 9 maart 1983, nr. 26. In dit Besluit wordt goedkeuring gehecht aan het besluit van de gemeenteraad van 11 oktober 1982, nr. 328, tot onteigening van enige percelen in het bestemmingsplan "De Camp", behoudens enkele percelen c.q. perceelsgedeelten, waaraan goedkeu ring is onthouden. Het raadsbesluit strekt tot ontei gening in het'belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, n.l. ter uitvoering van het bestemmingsplan "De Camp", te weten voor wo ningbouw c.a., een gebouw van bijzondere aard, als mede voor verkeersdoeleinden. Het Koninklijk Besluit is gepubliceerd in de Staats courant van 18 april 1983, nr. 74. «*s. Ruimtelijke ordening Bouwplan en ontwerp-uitwerkingsplan voor het Badhuisterrein, behorend bij het ontwerp-bestemmingsplan Tuin- stadwijk/Staalwijk. Met ingang van dinsdag 24 mei 1983 liggen geduren de één maand voor een ieder ter inzage een bouw plan en een ontwerp-uitwerkingsplan voor het Bad huisterrein (op de hoek van de Bloemistenlaan en de Lindestraat), behorend bij het ontwerp-bestem mingsplan Tuinstadwijk/Staalwijk, in - kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden; - wijk- en dienstencentrum De Linde, Herenstraat 64 te Leiden; - bedrijfsruimte Lindestraat 8 te Leiden (t.o. het ter rein). Het bouwplan en het ontwerp-uitwerkingsplan zijn in overeenstemming met het ontwerp-bestemmings plan Tuinstadwijk/Staalwijk, waarin de betreffende gronden zijn aangewezen voor de (globale) bestem ming Bijzondere Doeleinden en Wonen. Het bouwplan voorziet in de bouw van 14 woningen, te weten 3 eengezinshuizen, 9 tweekamerwoningen en 2 driekamerwoningen. Plaatsing aantal panden Apothekersdijk, Haarlemmer straat, Vreewijkstraat, Bilderdijkstraat en Witte Singel op monumentenlijst Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5 der Mo numentenverordening, ter openbare kennis dat zij bij hun besluit van 10 mei 1983, no. 17329 en no. 17378 zijn overgegaan tot plaatsing van de panden Apothe kersdijk 33, Haarlemmerstraat 69, 71, 73 73a, onge nummerd 73b (het Volkshuis) en de panden Vree- wijkstraat 10 en 12, Bilderdijkstraat 1, 2, 3, 4 en Witte Singel 86, 87, 88 en 89 te Leiden op de Monumenten lijst. Genoemde besluiten liggen met ingang van heden gedurende één maand voor een ieder ter inzage in ka mer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zo danige vergunningen gestelde voorschriften een be schermd monument gedeeltelijk af te breken, te ver plaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een be schermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Bestuursraad Schooladviesdienst. Dinsdag 24 mei a.s. om 14.30 uur in de Latijnse School, Lokhorststraat 16. Agenda: Wederzijdse informatie. Van de directeur: - Overleg met de B.A.V.O.-commissie Van dhr. Dijsselbloem: - begeleiding voortgezet onderwijs - tijdschema afdelingsvorming W.P.R.O. Subsidiëring schoolbegeleiding 1984/1985. Begeleiding onderwijs buitenlandse kinderen. Regionalisering. - toelichting stand van zaken door dhr. Sanders als voorzitter van het Voorlopig Algemeen Be stuur van de Stichting Schoolbegeleidingsdienst Rijnland. Combinatiepakket Leiden. - Hernieuwde aanvraag projektplan 1983/1985. Bezuinigingen. Toelichting door de directeur. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. ir en Wethouders hebben op 17 mei 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Rapenburg 37, 39, 41, bouw traforuimte met tuin muur op binnenterrein langs de Doelengracht; - Vijf Meilaan hoek Churchilllaan, wijzigen riolering R K-gebouwencomplex; - Hugo de Vriesstraat 1, plaatsen dakkapel in voor- en achterdakschild; - Kapteynstraat 10, plaatsen dakkapel in achterdak schild; - Kapteynstraat 43, plaatsen dakkapel in achterdak schild; - Da Costastraat 30, plaatsen systeemgarage; - Van 't Hoffstraat 15b, plaatsen dakkapel in achter dakschild; - Cosijnstraat 23, plaatsen dakopbouw op woning; - terrein Groenoordhallen langs de Gooimeerlaan, bouw clubgebouw; - de Goeiestraat 53, plaatsen dakopbouw op wo ning; - Luzernevlinder 3, bouw schoorsteenkanaal; - Piet Heinstraat 6, verbouwen en uitbreiden aan bouw; - Rijnsburgerweg 10, verbouwen en uitbreiden ge bouw 15; Op verschillende plaatsen in de stad zal het verkeer tijdelijk rekening moeten houden met korte stremmingen en omleidingen. Dit is nodig i.v.m. het aanbrengen van asfalttoplagen. Die toplagen vormen de afwerking van een aantal straten en straatgedeelten die in de afgelopen maanden op nieuw zijn ingedeeld en ingericht. Alleen bij geschikt weer Het verwerken van het materiaal voor de toplagen is sterk afhankelijk van buitentemperatuur en weertype. Vaak is het weer daarvoor in het voorjaar (vanaf half mei) bij uitstek geschikt. Regen betekent echter wel dat het werk tijdelijk wordt stilgelegd en opgeschoven. Eén baan tegelijk Het aanbrengen van de toplaag gebeurt bij voorkeur per rijbaan of weghelft. In die gevallen kan het verkeer dan in beide richtingen over de andere weghelft worden geleid. Na enkele uren kan het ver keer meestal al weer over de nieuwe toplaag. De andere weghelft kan dan aan de beurt komen. Soms is het nodig over de gehele breedte te werken. In dat geval is een omleidingsroute nodig. Aanwijzingen ter plaatse In verband met de snel wijzigende situaties zullen de aanwijzingen voor het verkeer ter plaatse wor den gegeven. Dat kan zijn door de politie of door afzettingen, verkeersgeleidingen en omleidings borden. Openbaar vervoer Ook het busverkeer zal zoveel mogelijk over de bekende routes blijven rijden, zij het wellicht met eni ge vertraging. Wanneer ook de bussen korte tijd gedwongen zullen zijn om te rijden, zullen de tijde lijke halteverplaatsingen tijdig worden aangegeven. Welke straten in welke periode? Straten/Straatgedeelten Periode van uitvoering Rijnsburgersingel: tussen Haarlemmerweg en Valkbrug Kruispunt Rijnsburgersingel/ Schuttersveld: met aansluiting Valkbrug Schuttersveld: andere weg helft (noord-oostelijke kant) Rijnsburgersingei: tussen Stationsweg en Valkbrug Bijzonderheden Woensdag 25 mei tussen 07.00 tot 11.30 uur Donderdag 26 mei 04.00 tot 06.30 uur 's morgens vanaf 07.00 tot 15.00 uur Vrijdag 27 mei vanaf 07.00 tot 15.00 uur vanaf 15.00 tot 16.30 i uitvoering per weghelft wordt geregeld vanaf 07.30 uur weer berijdbaar het verkeer gaat in 2 richtingen- over de andere weghelft het verkeer gaat in 2 richtingen over de andere weghelft die klaar is gedurende deze korte periode geheel afgesloten voor alle verkeer Op 1 juli a.s. gaat zoals inmiddels bekend het nieuwe subsidietijdvak 1983 - 1984 in. De regeling is op een aantal punten anders dan die van vorig jaar. De belangrijkste wijzigingen zullen we hieronder in het kort noemen. Maar het blijft raad zaam, de bij het subsidieformulier behorende toelich ting door te nemen, ook al hebt u eerder subsidie ont vangen. Belangrijke voorwaarden gehuwden/samenwonenden (etc.) Minimum huurbedrag is 232,92 en het maximum huurbedrag is 735, f 15,— zal het minimum huursubsidiebedrag zijn en 440,— het maximum subsidiebedrag, terwijl het maximum inkomen is vastgesteld op 39.000,— (belastbaar). O alleenstaanden beneden 30 jaar Minimum huurbedrag is 174,58 en het maximum huurbedrag is 495, f 15,— zal het minimum huursubsidiebedrag zijn en 270,- het maximum huursubsidiebe drag. Voor alleenstaanden is het maximum inkomen op 26.500 vastgesteld. In alle gevallen geldt dat het subsidiebedrag afhankelijk zal zijn van het inkomen en huurbedrag wat u op geeft. Huursubsidie en de fiscus De aan u uitbetaalde huursubsidie en/of huurgewenning moet volgens de fiscus tot het inkomen worden gerekend. In 1984 (februari) ontvangt u automatisch een jaaropgave van 1983, waaruit blijkt hoeveel "bruto" subsidie u eigenlijk heeft gekregen en hoeveel loonbelasting en premies daarop zijn ingehouden. Dat laatste - loonbelasting en premies - worden door het rijk betaald. Vermogensbelasting Aanvragers die vermogensbelasting verschuldigd zijn, komen niet in aanmerking. Als peildatum geldt hiervoor 1 januari 1982. Wanneer één of meer van de partners of inwonende kinderen vermogensbelasting verschuldigd zijn, kan ook niet worden aangevraagd. Opgave inkomen en vermogen inwonend kind Nieuw is ook het opgaveformulier inkomen en vermogen inwonend kind. Voorieder inwonend kind moet een opgave van inkomsten volledig worden ingevuld. Dus alle eigen, aangetrouwde en pleegkinderen van u en/of uw partner(s) die samen met u in de woning wonen waarvoor huursubsidie wordt aangevraagd. Ontvangt u voor het inwonend kind nog kinderbijslag of ontvangt het kind van 20 jaar of jonger een R.W.W.-uitkering, dan hoeft u geen opgave van inkomsten van dat kind op te geven. Berekening van geschat-inkomen over 1983 Uitgangspunt van de schatting is niet langer het afzonderlijke inkomen van de aanvrager en/of diens partner, maar de som van de belastbare inkomens van de aanvrager, van diens partner en van de in wonende kinderen. Indieningstermijn Uw huursubsidieformulier kunt u tot 1 januari 1984 inleveren. Indiening is dus niet zoals voorgaande jaren, binnen drie maanden na verhuizing, maar verruimd naar zes maanden. Uiteraard komt bij verhuizing de datum waarop de huur is ingegaan. Bent u niet verhuisd en woont u reeds geruime tijd in de woning waarvoor u huursubsidie wilt aan vragen, dan geldt als datum 1 juli a.s. Huurmatiging Wilt u huursubsidie aanvragen en het bedrag aan subsidie afgetrokken zien van uw maandelijkse huur, dan kunt u als u huurder bent van één van de Leidse woningbouwverenigingen, kontakt opne men met de Centrale Boekhouding van Woningbouw Corporaties, Hoge Rijndijk 94, tele foon 332133. Dagelijks kan men er van 9.00 tot 12.00 uur terecht. Huurders die reeds geruime tijd van deze mogelijkheid gebruik maken, krijgen automatisch bericht. Ook huurders van woningen van de Leidse Woningstichting hebben reeds bericht gehad. Mocht u als nieuwe huurder niet op de hoogte zijn gebracht, dan kunt u bellen met het nummer 769301. Huursubsidie via de gemeente Als u huursubsidie via de gemeente wil aanvragen, dan kunt u terecht bij de afdeling V.O.W. op de eerste etage in het Stadsbouwhuis. Deze zijn geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u de medewerkers van deze afdeling vragen u te helpen bij het (verdere) invullen van het subsidieformulier. Vergeet vooral geen stempel te vragen van uw verhuurder en loonopgaaf mee te nemen van vorig jaar. Probeer, indien invullen een probleem gaat worden, zelf zoveel mogelijk gegevens van u en/of uw partner alvast in te vullen, dat voorkomt onnodig veel wachten. Waar kunt u formulieren krijgen Aan de balies van het stadhuis en Stadsbouwhuis zijn formulieren te verkrijgen. Dagelijks kunt u er terecht van 8.30 uur tot 16.45 uur en bovendien op donderdagavond in het stadhuis van 17.45 uur tot 21.00 uur. Openingstijden Musea De Lakenhal en De Valk Op Pinksteren 22 en 23 mei a.s. zijn de openingstijden van museum De Lakenhal en Molenmuseum De Valk als volgt: zondag en maandag van 13.00 tot 17.00 Energiezuinige premiekoop woningen voor kleine huishoudens aan de Kerksteeg De Gemeente heeft het initiatief genomen om op en kele open plekken in de binnenstad een aantal pre miekoopwoningen van een zeer bijzonder type te laten bouwen. Het bijzondere eraan is dat de wonin gen voorzien zijn van diverse energiebesparende maatregelen en voorzieningen. Dat zit 'm vooral in de isolatie, in de toepassing van zonnewarmte en in een energiezuinig systeem voor verwarming en lucht- cirkulatie. Dat alles levert een geweldige besparing op (meer dan 50%) op de energierekening. Lokatie Kerksteeg Een vorige oproep heeft al veel belangstellenden op geleverd. Waar het nu nog om gaat zijn 5 woningen aan de Kerksteeg (in het gat tussen de Vestestraat en de Herengracht). Dit worden woningen die door hun grootte en indeling bij uitstek geschikt zijn voor kleine (1 a 2 persoons) huishoudens. De bouw kan in het najaar van start gaan waarmee de huizen vóór de zomer van 1984 gereed kunnen zijn. Wat voor huizen Het gaat om premie-A koopwoningen met een koop prijs van f 115.000,— (exkl. erfpacht van om streeks f 1.300,— per jaar). Het zijn 3 4 kamer-woningen zonder tuin, maar met berging en een plaatsje en met een aantrekkelijke daktuin/terraskamer op de bovenste verdieping. Reservelijst De ervaring heeft geleerd dat sommige belangstellen den zich later terugtrekken. Daarom hanteert de Ge meente graag een reservelijst. Die lijst zal ook gelden voor de andere energiewoningen, waarbij ook grotere (gezins-)woningen zijn. Als u alsnog belangstelling heeft gekregen kunt u zich daarom aanmelden om op de reservelijst te staan. Als er dan uitvallers zijn, kunt u in aanmerking ko men. Wie komen in aanmerking De voorkeur van de gemeente gaat, in volgorde van belangrijkheid, uit naar de volgende kandidaten: 1. Huurders van een woningbouwvereniging of van de Leidse Woningstichting. 2. Leidse partikuliere huiseigenaren die hun woning verhuren aan een Leidse woningzoekende (verkla ring van wederverhuur). 3. Geregistreerde woningzoekenden. 4. Leidse partikuliere huiseigenaren die hun woning verkopen aan een Leidse woningzoekende. Voor meer informatie en aanmeldingen De gemeente wil graag zo snel mogelijk in kontakt komen met serieuze gegadigden. Voor meer informa tie en overleg kunt u terecht op één van de on derstaande adressen: Renovatiewinkel "de Pancrat". Ir. Driessenplein/ Middelstegracht. Dagelijks tijdens kantooruren en dinsdag tot 20.00 uur, tel. 134380. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 113. Dagelijks tijdens kantooruren bij voorkeur tussen 11.00 en 12.00 uur, tel. 254417.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12