Vieuwe jeugdserie van TROS promotiefilm voor „Schier ET GEHEIM VAN VREDENHOF derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's DIO/TELEVISIE CcidacSomcwt DINSDAG 17 MEI 1933 PAGINA 15 - nister Schoo weigert geld voor )S-project omroep in Nicaragua HAAG De minister voor rikkelingssamenwerking wil bijdrage verlenen aan een sa- tverkingsproject van de Neder- se Omroep Stichting (NOS) in ragua, omdat zij dat op dit ogen- niet opportuun acht. ster Van den Broek van Buiten- se Zaken deelde dit namens mi- Schoo mee tijdens de beant- ding van mondelinge vragen het PvdA-kamerlid Herfkens. rland heeft in Managua geen issade, waardoor intensieve be ding van het project niet moge- Bovendien vervult de politieke tie in Nicaragua de regering met De systematische censuur en de beperking van de persvrijheid vor men een bedenkelijke ontwikkeling in dat land, aldus de minister. Hij ziet niet in hoe dit communicatieproject daarin verbetering kan brengen, te meer waar het gaat om een technisch project. Het voorziet niet in het uit zenden van Nederlandse journalisten naar Nicaragua. Zolang de zorgelijke situatie in Nicaragua zich niet wijzigt ziet minister Schoo geen aanleiding van haar afwijzende beslissing terug te keren. Van den Broek belpofde de kamer wel de mogelijkheid tot uit wisseling van documentaires tussen Nederland en Nicaragua bij zijn col lega van Ontwikkelingssamenwer king aan te kaarten. Kinderprijs voor Jeugdjournaal HILVERSUM De Kinderkast, een in 1979 door de Stichting Voor het Kind ingestelde tweejaarlijkse prijs „voor een bij uit stek verdienstelijk oorspronkelijk Nederlandstalig kinder-TV- programma", wordt dit jaar toegekend aan het Jeugdjournaal. De jury. die dit besluit eenstemmig genomen heeft, vindt o.a. dat de manier waarop het Jeugdjournaal er in slaagt om geïnter viewden duidelijke taal te laten spreken, bewondering verdient. Het Jeugdjournaal voldoet naar het oordeel van de jury op verdienstelijke wijze aan minstens drie moeilijke voor waarden: iedere dag blijven boeien, de actualiteit volgen en voor zijn jeugdige kijkers verklaren èn aansluiting zoeken bij de belevingswereld voor die kijkers. Er worden dit jaar voor het eerst twee „kleine Kinderkasten" uitgereikt, resp aan de BRT voor het programma „Vinger in de Pap" en aan Wieteke van Dort voor de kwaliteit van haar bij dragen aan vele kinderprogramma's. De uitreiking heeft op woensdag 25 mei in Amsterdam plaats. VPRO BETRAPT BELGISCHE POLITIE OP SPEURWERK IN ONS LAND HILVERSUM Marcel Poppe (59) is Nederlander en woont te Antwerpen, getrouwd met een Belgische vrouw. Op 3 mei van dit jaar wordt hij ontboden bij de rijkswacht in Antwerpen. Ene heer Luyckx vraagt hem of hij of zijn zoon op of omstreeks 1 maart van dit jaar zijn auto heeft geparkeerd in de omgeving van de markt te Bergen op Zoom. De rijkswachter heeft een papier voor zich met de comple te gezinssamenstelling van de familie Poppe. Marcel ant woordt dat zijn zoon 12 jaar is en derhalve niet in aanmer king komt en hij herinnert zich zelf niet zo precies of hij daar op die dag in Bergen op Zoom is geweest, omdat hij er wel meer komt. Op zijn vraag waarom deze vragen aan hem gesteld worden, antwoordt de heer Luyckx dat de Belgische rijkswacht alle auto's met Belgische nummerpla ten laat registreren, die zich in Bergen op Zoom in de om geving van de markt ophouden, vanwege het opsporings beleid inzake drugs. Navraag vai\ VPRO-zijde leverde het volgende op: de politiecommissaris Van de Leijgraaf van Bergen op Zoom weet van deze omstandigheden niets af en zou dat naar zijn mening, indien de feiten kloppen, wel moeten weten. De rijkswachter Luyckx geeft telefonisch toe dat het signaleren van Belgische nummerplaten in Ber gen op Zoom in opdracht van de rijkswacht een normale - praktijk is. De chefs van Luyckx. kolonel Vianen en kapi tein Leenders, ontkennen later, dat de rijkswacht zelf in Bergen op Zoom naspeuringen verricht. Ook betrekt men, geen informatie van de Nederlandse politie. Men laat het aan de fantasie van de VPRO-journalist over hoe men dan wel aan die informatie komt. Het zou er op neer komen, dat de Belgische politie in ons land op eigen houtje naspeu- ringen verricht. De VPRO heeft in de uitzending van het. programma radionieuwsdienst VPRO op vrijdag 13 mei via Hilversum II aandacht besteed aan deze affaire, door mid del van gesprekken met Marcel Poppe en commissaris C. J. A. M. v.d. Leijgraaf van Bergen op Zoom. De vraag of het aanvaardbaar is dat (naar het zich laat aanzien) de Bel gische politie óf zelf naspeuringen verricht af die in op dracht laat uitvoeren, stond hierbij centraal. De heer Fred van der Spek (PSP) heeft meegedeeld hierover vragen te zullen stellen in de Tweede Kamer. ÏERMONNIKOOG e warme buik van de ttum", die zigzaggend ;en notoire dronkaard weg zocht door de hof van de Wadden- <had Wibo van de Lin- r gisteren geen enkele Ite mee om deemoe- te bekennen, dat hij in rwil van zijn machtige waar ook een groot- dbuis zich spontaan in likt, wel wis en drie 'steeds een groot kind ïeen wonder dus, dat tans zag om in record zijn vijfdelige jeugdse- ,Het geheim van Vre- lof" te schrijven en te ilmen, waarvan de te aflevering op vrij- 24 mei 1983 tussen acht en vijf voor acht de TROS zal worden e.zonden. lokatie voor deze „low- et"-produktie, die een zichtelijke bres van een n het TROS-kapitaal sloeg iüwijl elke andere jeugdse- jp de televisie tenminste kwart miljoen kost l-het fotogenieke Schier- eikoog gekozen. „Schier" ;de ingewijden, onder wie de Linde, die twaalf jaar ien voor het eerst koers naar dit eiland en er sdien reddeloos verliefd gebleven, et stokoude hotel Van der :f waar de matrassen na intensief gebruik geduren- 'ieer dan 100 jaar valkuilen Oefenscène uit „Het geheim van Vredenhof", waarin de jeugd zich geducht doet gel den. zijn geworden, waar een gast met het geringste spoor van hoogtevrees reddeloos intui- melt en nimmer meer uit komt. rijpte bij Van de Linde gaandeweg het plan om met een handvol reine amateur to neelspelers van Schiermon nikoog zijn eerste film te ma ken. Zelf had hij aanvankelijk een bloedstollend drama be dacht. waarin heroïnesmokke- laars het eiland terroriseerden. Maar die plot verdronk op een achtermiddag in de gelagzaal van Van der Werff roemloos in ene binnenmeer van Beer- enburg. „Dat is niks voor ons eiland", werd hem aan het verstand gebracht, „we weten nauwelijks wat drugs zijn". Goudstaven VVV-voorzitter Jan-Berend Bazuin en hoofdonderwijzer Henk Koning deden hem ver volgens een idee aan de hand, dat wel bruikbaar was. De he roine, stelden ze voor, moest vervangen worden door een partij goudstaven, die aan het einde van de Tweede Wereld oorlog door de adjudant van de nazi-brulboei Göbbels in de duinen van Schiermonnikoog verborgen waren. De drie sol daten, die hem hierbij hadden geholpen, werden nog diezelf de dag door hem vermoord en spoelden korte tijd daarna, ge kleed in Canadese legerunifor men en met Canadese identi teitspapieren op het strand van Schier aan. Met militaire eer werden ze daarna begra ven op de dodenakker Vre denhof. Voor de jacht op deze verbor gen schat heeft de rusteloze fantasieknobbel van Wibo en bont gezelschap aasgieren ge mobiliseerd. Allereerst Hans- Jürgen Schneisser, de zoon van de adjudant van Göbbels, die onder de schuilnaam Hans Smid, naar Schiermonnikoog afzakt en daar met een door zijnvader gemerkte stafkaart de zanderige bodem rondom Vredenhof minitieus aan een onderzoek onderwerpt. Deze rasboef werd van harte gea dopteerd door Jan-Berend Ba zuin, die er prompt een punt gave griezel van heeft ge maakt. Nee laat dat maar aan Jan-Berend over. Bij zijn speurtochten wordt hij heimelijk gesteund door de plaatselijke Bromsnor, die zijn schamele wedde nü eindelijk ook wel eens met wat goudsta ven wil opkrikken. Deze boef wordt gespeeld door hoofdon derwijzer Koning, voor wie het aap-noot-mies bleek te zijn. Dan dwalen door de serie ook nog jachtopziener Cees van der Wal natuurgetrouw in beeld gebracht door jachtop ziener Cees van der Wal en Carel Brand, een topambte naar van het Rijks Instituut voor Oorlogsdocumentatie, die inmiddels heeft ontdekt dat de drie Canadezen die op Vre denhof begraven zijn, in wer kelijkheid nog steeds springle vend zijn. Zomernach ten Tenslotte doet ook de jeugd zich geducht gelden in de se rie. Heieen Faber en haar broer Jelle zeilen naar Schier monnikoog in de boot van hun ouders en worden daar in roerloze zomernachten gecon fronteerd met schimmen op het strand, die een deprime rende pantomine opvoeren. Vijfmaal een half uur heeft Van de Linde nodig gehad om alle raadselen rondom deze duistere activiteiten te ontwar ren. Daarbij werd hij geholpen door cameraman Martin van der Zwaard, die telkens blij moedig tot aan zijn nek in het slik verdween om de adem stokkende avonturen van He- leen, Jelle en hun vriend Jan in zijn film te vangen. En het lukte. Wat als een pri vé grap begonnen was groeide uit tot een jeugdserie, die van begin tot eind de spanning er in houdt. „En dat kan alleen maar op Schiermonnikoog", heeft Van de Linde achteraf bedacht, „alles kon namelijk op dit eiland. Niks was onmogelijk. De plaatselijke rijkspolitie gaf ons voor niks een Landrover. En als we boten nodig hadden /hoefden we maar te kiezen. Dat gold ook voor de figuran ten. We hoefden maar te kik ken en ze stonden zich al te verdringen op de stoep van Hotel Van der Werff. Een huis nodig waar we een inbraak moesten ensceneren? Regelen we. Een motorboot nodig met twee mensen er in, die ook nog' een lap tekst van buiten moesten leren? Binnen twee uur waren ze in de jachthaven opgetrommeld door Bazuin, die en rommelaar van eenza me klasse bleék te zijn". Speurneus De speurneus van Wibo bracht hem te elfderure ook nog op het spoor van oud archiefma teriaal, waarin onomstotelijk werd aangetoond, dat de le gendarische hotelhouder en ongekroonde koning van Schiermonnikoog Sake van der Werff er tijdens de Duitse beztting inderdaad in geslaagd is om de nazi's t,e bewege hun vijanden met de gepaste mili taire eer naast de gesneuvelde Duitse soldaten op Vredenhof te begraven. Dit kostbare foto materiaal heeft hij na gebruik aan het Rijks Instituut voor Oorlogsdocumentatie geschon- „&en prima promotiefilm voor ons mooie eiland", juicht bur gemeester Bas Eenhoorn, die in de serie zonder haperen de rol speelt van de burgemeester van Schiermonnikoog. Achter hem mompelt jachtop ziener Cees van der Wal hoofdschuddend: „Nou wor den wij straks de zee ingedre- ven door de toeristen. Denk daar maar eens over na, bur gemeester". Maar helaas, niemand hoort zijn sombere hartekreet. Ook dat geheim van Vredenhof zal hij dus in zijn graf moeten meenemen. LEO THURING Het trio, dat in de TROS-serie de avonturen voor zijn rekening neemt. Van links naar rechts: Jan Brandi, He- leen Faber en Jelle de Jong. Het hart op de tong. psalmen over Jeruzalem ten het thema in de derde ering van „Het hart op de Deze psalmen verwijzen onze samenleving. Hun ergrbnd is angst en drei- persoonlijk en politiek, zijn ze het tegendeel van ndenken. Gezonde voeding. Het erne Westeuropese eten nkt steeds meer mensen ds minder bevrediging. gaat zijn toevlucht tot foudigere en vaak gezon- voeding nemen. De ze- Ie les van de Teleac-cur- handelt dan ook over ,,an- eten". De les gaat in op rraag wat het verschil is sn vegetarisch en macro- isch voedsel. En of we uit gezondheidsoverwe- en toe over moeten gaan. wordt aandacht besteed minder bekende produc- Jit de alternatieve keuken. Matthew Star. Walt en hew zoeken het vanavond ït stunten in de lucht. Als nerveuze stuntpiloot en nog nerveuzere vleugel- er van de „Lucky Lindy show" moeten ze trachten jestölen vliegtuig met ge- e documenten op te spo- Cörrie van Gorp. De S heeft moeite haar zend- le vullen. We krijgen op- w éën opgewarmde koek vorig jaar, de Corrie van show van 21 mei 1982. Corrie van Gorp vanavond weer in haar eigen show, Ned. I om 20.28 uur, hier als gezonde Hollandse boerenmeid. Onder het motto „Corrie van Gorp door de geschiedenis" verwerkt ze onze vaderlandse geschiedenis in sketches, waarbij André van Duin niet ontbreekt. Van de partij zijn ook: Rubberen Robbie, Wil van Seist en Mini en Maxi. 22.45 Harten twee. Jennifer Hart schrijft een artikel over een vakbond voor prostituées, dat haar in de dubieuze wereld van het nachtleven brengt. Het kan niet anders of er komt een moord aan te pas. NEDERLAND 2 19.25 Een korte, koele zomer. In de Rocky Mountains, de bergketen, die in de lengte door Noord-Amerika en Cana da loopt, duurt de zomer erg kort. Heel even is het zacht en dan beginnen de winterstor men weer. Maar ondanks de barre weersomstandigheden zijn er toch nog planten en die ren, die hier kunnen leven. Zo brengen de dikhoornschapen 's zomers hun lammeren ter wereld, maar verder leven ze meestal in de sneeuw, hoog boven de boomgrens. De film toont hoe het de dieren en planten vergaat in deze streek. 19.50 Pinksterconcert. Vanuit de Grote Kerk te Breda pre senteert Heieen van Dijk een Pinksterconcert, waaraan het Interkerkelijk Koor Nieuw- poort-Langerak en een hout blazerskwartet meewerken. Frans van Tilburg bespeelt het orgel. De algehele leiding heeft Jan van der Diest. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Het hart op de tong. Er varingen met de psal men. Derde afl.: De dag. 16.35 Er was eens... de ruim te. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Cursus Gezonde voe ding (7). TROS 18.55 Kleine dieren op avon tuur.'Tekenfilmpjes voor de jeugd. 19.02 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd. Afl.: Matthew als stuntpiloot. 20.00 Journaal. 20.28 De Corrie van Gorp show. Herhaling van mei 1982. 21.20 Falcon Crest. Ameri kaanse wijnboerenserie. 22.10 TROS Aktua tv. 22.45 Harten twee. Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: De hypocriet. 23.40 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 19.25 NOS 21.40 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslaven en Italianen. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. Een korte, koele zomer. Natuurdocumentaire over de Rocky Moun tains. Pinksterconcert. Uit de Grote Kerk te Breda. Tijdsein. Actualiteiten. 3 x M. Programma over 3xM-activiteiten vanuit Kenia. Het Evangelie naar Jo hannes. Documentaire serie over het leven van Jezus. Vanavond: Jo hannes 13: de voetwas sing.^ Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Den Haag vandaag. Studio sport extra: voetbal. Samenvatting tweede finalewedstrijd om de KNVB-beker NEC-Ajax. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Hallo Larry. Se rie. Afl.: Naakte leiten. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Ameri kaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Alles of niets. Spel en show met Max Schautzer. 21.00 Report. Actualitei ten. 21.45 De lijfwacht (Minder). En gelse avonturenserie. Afl.: Goed ge merkt. flink gewerkt. 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 Hedenavond. Erhard Keller in gesprek met Joachim Fuchsberger. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Een woord van muziek. Spel en plezier met Heinz Eckner. Aanslui tend: Journaal. 18.20 Mijn naam is haast Tekenfilmserie met Bugs Bun ny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Een moord ligt voor de hand. Verhaal, gebaseerd op werk van Oscar Wilde. 21.00 Achtergrond informatie. 21.20 Terugkeer later niet uitgesloten. Over de Turkse jeugd in de Bondsrepubliek. 22.05 De zonde. Egyptische dramatische film van Henry Barakat (1965). 23.45 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Arbeid - Voorbeelden ter humanise ring (3). Informatieve serie. 18.00 TV- -cursus wiskunde-algebra (19). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Sport-plaats. 21.00 Nummer een. De ARD-hitparade. 21.45 Spiegel van het land: Cultuur in diacutaie. 22.15 Drie voor middernacht. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer... Een verhaaltje van Guido Staes. 18.30 Fabian van Fallada. Herhaling Vlaamse jeugdserie. Zesde afl.: Grote Kasper en kleine Kasper. 19.00 Tij- drover: Lieve plantjes. Vandaag: Ma deira (2). 19.10 Kijk uitl Verkeerstips. Het Europese aanrijdingsformulier. 19.15 Borderline. Nederlandse teken film van Monique Renault. 19.20 Uit zending door derden. Programma van de Middengolf. 19.40 Mededelin gen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuur actualiteiten. 20.15 I.O. Kwis met Her man van Molle. 20.45 Kijk mensen: crisisgedrag. Informatief programma over menselijk gedrag tijdens reces sies. 21.35 Detective Marlowe. En gelse serie naar verhalen van Ray mond Chandler. Derde afl.: Verdwij nende getuigen. 22.25 Journaal. Aan sluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Celluloid rock. Achtdelige serie over de evolutie van de rockmuziek in de film. Zevende deel. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. Het Europese aanrij dingsformulier. 19.40 Modedelingen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua liteiten. 20.15 Verover de aarde: Eu rovisie, grenzeloos technisch. Infor matief programma over de technische werking van het Eurovisienet. 21 05 Het contract. Pools psychologisch drama van Krzysztof Zanussi (1981). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Jour naal. 20.00 A Test d'Eden (East of Eden). Amerikaanse serie naar de ro man van John Steinbeck. Vijfde afle vering. 20.50 Special minute papil- Ion. Wereldtentoonstelling 1958. 23.05 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 La chute des aigles (Fall of eagles). Engelse serie over de val van drie Europese imperia. Afl.: Lieve Nic ky. 19.00 Tribuqe economique et so ciale. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Point de mire. Les compagnons. Roman de Mildred Pierce. Amerikaanse drama tische film van Michael Curtiz (1945). ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise choice. 16.55 Play school. 17.20 Scooby Doo where are you? 17.40 Take two. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think again. 18.35 Jeugdpro gramma. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.45 Triangle. 20.15 Batt le of the Bands. 21.00 The Blue and the Gray. Amerikaanse serie. 22.00 Journaal. 22.25 The Blue and the Gray. Amerikaanse serie. 23.50 Po wer and people. 00.23 Journaal. 00.25 Barbara Mandrell. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 The old grey whistle test. 19.20 Maestro. Fred Trueman. 19.55 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Documentaire. 20.25 Bus stop. Amerikaanse dim (1956). 22.00 Discovering birds. Ornithologisch programma. 22.25 No soap radio. 22.50 In at the deep end. Paardrij den. 23.40 Newsnight. 00.31 Conti nuing education. 00.55 Maths. ENGELAND ITV 18 15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19 00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Make me laugh. 20.30 Knight Rider. 21.30 Goodnight and God bless. 22.00 No excuses. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Thirty years on. 00.30 The mysteries of Edgar Wallace. 01.30 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Pensioen in zicht (1). Herhaling. AVRO 15.30 Kin- derbios. Films voor de jeugd. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 Een moord ligt voor de hand. Herhaling. 11.55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Vi deotex! voor iedereen. 15.40 Video- text voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Uitvindingen, die plezier ge ven. Over zinnige en onzinnige uitvin dingen. 17.00 De oude doos. Lach- filmpje: Larry onder de kap. 17.15 He, let opl Kinderprogramma. 17.45 Ko ning Rollo. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regio nale nieuwsrubriek. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. Herha ling. 15.40 Videotext voor iedereen. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinder programma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Kiwi - Avonturen in Nieuw- -Zeeland. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- -magazine. 17.53 Rokende colts (Gunamoke). Amerikaanse wester nserie. All.: Basklsche gewoonten (1). Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek (53). 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.05 Schooltelevisie. 17.00 School televisie. 18.00 Tv-cursus Engels (24). BELGIE BRT 1 17.30 Het koraaleiland. Australi- sch-Engelse jeugdserie. Achtste deel. 17.55 Jukebox. Met: The Searchers. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.00 Schooltelevi sie. 15.50 Cine, Bede et Cie. Jeugd programma. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd programma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.38 School televisie. 13.30 Journaal en finan cieel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 The Flumps. 15.01 Watchl Noordamerikaanse Indianen. 15.18 Near and far. Woestijnen. 15.40 Mer ry-go-round. Herfst. 16.00 Racing. Vanuit Goodwood. 16.55 Play school. 17.20 The all new Popeye show. 17.40 Cheggers plays pop. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 11.20 Ghar- bar. 12.00 Play school. 12.30 Schooltelevisie. 15.15 Racing. Vanuit Goodwood. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Rod, Jane and Freddy. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15:30 Paardenraces. 17.00 Rod, Jane and Freddy. 17.15 Tekenfilm. 17.45 Murphy's mob. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs in ..Des Indes" - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst ac tuele radiostrip - 18.30 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Lichte muziek - 21.02 Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Cox! (4): hoorspelserie - 21 38 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpa- norama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) El- pee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros-klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Finale. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.20 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 - 16.00 Informatie over kunst en cul tuur - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Composities van Henry Purcell - 21.25 „Sturm und Drang" in de muziek (III) - 22.25 Orgelconcert door Piet Wiersma. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters bellen - 15.30 Kinderrubriek: Mijn idool - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg. HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10 34 Weg met de genera tie-kloof - 12.34 Vraag en antwoord - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium - 8.0$ Platennieuws - 8.45 Musica Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimmto - 13.05 Kerkcon- cert: Leo Kramer, orgel - 13.30 (AVRO) Pianoconcert nr. 2 opus 40 van Mendelssohn - 13.55 Tsjechische componisten rond 1750 - 15.00 Sym fonisch concert - 15.40 Kamermuziek vanuit Diligentia - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00. 13.00. 18.00. 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7 00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Een jonge Joan Crawford vanavond in de film „Mildred Pierce" op Frane België 2 om 21.00 uur. DUITSLAND 1 21.45 De lijfwacht. Terry krijgt de taak om de beroepsgokker Maurice Michaelson te beschermen. Hij wint altijd aan de kaarttafels, zodat men hem in een aantal casino's niet meer wil toelaten. Hij is bovendien al een keer beroofd. Daarom is Maurice ge dwongen zijn werkterrein te verleg gen naar een Griekse club. waar te gen grof geld gepokerd wordt. Om er zeker van te zijn dat hij zijn buit mee naar huis kan nemen, moet Terry hem begeleiden. DUITSLAND 2 19.30 Een moord ligt voor de hand. Motieven uit de novelle „Lord Saviles misdaad" van Oscar Wilde vormden voor de schrijver Ralf Gregan het uit gangspunt voor zijn „Een moord ligt voor de hand", een verhaal met veel galgenhumor en verrassende gags. Cart-Enno Graf zu Wutzbach wil zijn miserabele situatie verbeteren door in het huwelijk te treden met de dochter van een rijke bierbrouwer. Zijn vriendin Nadja is het daar totaal niet mee eens. Ze neemt wraak. 22.05 De zonde. Een van de belang rijkste Egyptische speelfilms uit de ja ren zestig is „De zonde" van regis seur Henry Barakat. De film vertelt het verhaal van Aslsa, een jonge vrouw en moeder, die de kost moet verdienen, omdat haar man ernstig ziek is. Tijdens het oogsten wordt ze op brute wijze verkracht. Ze weet haar zwangerschap tot het einde toe geheim te houden. Als ze het gehuil van de baby wil sussen, stikt de baby. Haar omgeving suggereert, dat ze haar baby vermoord heeft. Totaal aan het eind van haar krachten pleegt ze zelfmoord. BELGIE BRT 2 21.05 Het contract. Regisseur Zanus si schetst in het psychologisch dramt „Het contract" op satirische wijze de Poolse maatschappij van voor 1980 en de mens van alledag met al zijn kleine hebbelijk- en onhebbelijkhe den. In het verhaal spelen twee jonge mensen, die met elkaar willen trou wen, na een tijd samengewoond te hebben. De ouders van belden heb ben het maatschappelijk voor elkaar, maar hun mentaliteit staat Plotr en Lilka niet aan. Piotr is van de twee het meest tot compromissen bereid. Het burgerlijk huwelijk wordt voltrok ken, waarna de kerkelijke inzegening zal volgen. Nog voor haar ja-woord vlucht Lilka de kerk uit.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15