Nieuw sectiebestuur steunt eerste divisie Revanche Hermans in eerste rit IWAZ Schapers in tweede rondé van Rome Surfam kampioen Giuseppe Saronni stelt aanhang gerust BAYERN MUNCHEN ONTSLAAT TRAINER Sportwereld Tips voor Duindigt 'éJ Haagse schakers voor Britten en h Duitsers te sterk .onder loep sportuitslagen SPORT SeidocSotuottt DINSDAG 17 MEI 1983 PAGINA MUNCHEN Het be- stuur van Bayern Mün- chen heeft trainer Pal Csernai met onmiddellijke ingang van zijn functie ontheven. Het contract van de 50-jarige Hongaar was juist in januari van dit jaar verlengd tot 30 juni 1984. De laatste weken waren de resultaten van Bayern echter zo slecht, dat het bestuur besloot met Csernai te breken. •Op 30 november 1977 trad Csernai in dienst van Bayern, toen nog als assistent van zijn landgenoot Gyula Lorant. Ruim een jaar later kreeg Csernai de leiding in handen nadat Bayern met 7-1 verloor bij Fortuna Düsseldorf. Met Csernai aan het roer werd Bayern landskampioen in 1980 en 1981 en veroverde de ploeg de DFB-beker in 1982. Csernai is de achtste trainer, die dit seizoen in de Bundesliga voor tijdig op straat komt te staan. Flamengo en Santos zullen de eindstrijd van het toernooi om de Braziliaanse voetbalbeker spelen. Flamengo verloor zon dag te Curitiba de tweede hal- ve-finalewedstrijd tegen Atle- tico de Parana met 0-2, maar had thuis met 3-0 gewonnen. Santos speelde 0-0 bij Atletico Mineiro na winst van 2-1 in de eerste ontmoeting. De eind strijd gaat ook over twee wed strijden, de eerste zal in Rio de Janeiro worden gespeeld, de tweede in Santos. Een commissie van de Engelse league heeft een protest van Fulham naast zich neergelegd. Fulham had geprotesteerd te gen het feit dat de competitie wedstrijd van afgelopen week einde voor de tweede divisie tegen Derby één minuut voor het einde moest worden ge staakt omdat de toeschouwers bezit hadden genomen van het veld. De stand was toen 1-0 voor Derby. Het bestuur van Fulham meende dat de wed strijd nu moest worden over gespeeld. Bij winst zou Fulham naar de eerste divisie zijn ge promoveerd. Manager Mal colm MacDonald denkt er nu over zijn heil hogerop te zoe ken. Pal Csernai verlaat het kantoor van het bestuur van Bayern München nadat hem zijn ont slag is meegedeeld. Wullems blijft bij Eagles DEVENTER Henk Wul- lems blijft bij Go Ahead Eagles. De trainer verlengde zijn contract met een jaar. Spe ler Ton Witbaard deed hetzelf de voor twee jaar. Guus Hiddink, assistent-trai ner bij De Graafschap, gaat een dergelijke functie bekle den bij PSV. De toekomstige assistent van Jan Reker teken de een contract voor twee jaar. Terry Hendriks van Telstar leidt in het nieuwe voetbalsei zoen de aanval van Heeren veen. Voorts keert Hans Zui- dersma na negen jaar terug bij Roda JC. Fortuna S had hem DEN HAAG De softbalda- mes van ADO hebben zich ge plaatst voor de tweede ronde van het bekertoernooi door een zege van 8-0 tegen Alexandria uit Rotterdam. Winnende werpster was Ineke Kort, die 6-3-4-0 noteerde. Eenvoudige zege voor Lugdunum LEIDEN Lugdunum kende, in wat Voor haar de eerste wedstrijd van het door LDWS georganiseerde „Klaas Huner toernooi" was, weinig proble men piet afdelingseersteklas ser Sleutels. De Wim Eilander- formatie. die de laatste week goed op dreef is, won met maar liefst 8-1. Bij rust was de stand 3-0. De Lugdunum-tref- fers kwamen op naam van Henry van der Weijden (2x), Rob Crama (2x), Frans Sjar- dijn (2x), Wim Oppelaar en Daan Kooimans. WASSENAAR Negen dra verijen en twee rennen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. EMMELOORDPRIJS: War Glory, Windo Pride en Wilma del Sol. NAGELEPRIJS: Way lo Fortuna. Viola Axkit en Valentijn D. DRONTENPRIJS (eerste afdeling): Viviana. Vaarwel Fortuna en Vanilla D EMOEPRIJS: Rexfort Bryant. Life Line en Favorit. URKPRIJS: Woudbloem J. Wimbert S en Uncle Glim DRONTENPRIJS: White Honey, Unila Ossewaard en Vrijbuiter Six. CASUARISPRIJS: Racy First, Signal Raaphorst en Florel Elegance. LELYSTADPRIJS: Violette Weber, Umbuk du Bois en Upright Swoll. TOLLEBEEKPRIJS: Timbre. Tempo Olivier en Udet Brian. NOORDOOSTPOLDERPRIJS: Um- berto K. Pancreas en Terry N. SCHOKLANDPRIJS: Udet Westlan- dia. Ulaan en Ursa Major.. Bokstrainer in ring doodgeschoten MEXICO STAD Een Mexicaanse bokstrainer is zaterdagavond doodge schoten in de ring van het Colosseum in de Mexicaanse hoofdstad. De politie maakte be kend dat de 72-jarige Ro berto Tio' Jimenez door een kogel werd getroffen nadat hij in de ring was geklommen. Zijn bokser Jaime Casas was vlak daarvoor in de tiende ronde van het gevecht met Arturo Hernandez, na interventie van de scheidsrechter, tot win naar verklaard. (Vervolg van voorpagina) UTRECHT De 34 vere nigingen uit het betaalde voetbal hebben in de FBO-vergadering van gis teravond meer dan vier uur nodig gehad om hun vijf kandidaten voor het sectiebestuur te benoe men. De hele eerste divi sie, met uitzondering van MVV, Vitesse, VVV en DS '79, die al in de pas liepen met de „groten", ging ten slotte akkoord met het FBO-voorstel van de nieuwe groep Van der Louw, Hogewoning, Hut, Harmsen en De Vries. De nieuwe voorzitter Van der Louw, die als kamerlid en mi nister van CRM bezwaren te gen het bestaande vergoe dingssysteem had, verklaarde zich voor zijn toetreding tot het bestuur, bereid met de nieuwe beleidsnota, waarin het transfersysteem alleen aangepast kan worden via in ternationale regelingen. In het nieuwe bestuur zullen Ton Harmsen en Renze de Vries zich voor een belangrijk deel bezighouden met de ver sterking van de financiële si tuatie van het betaalde voet bal. Of, zoals Harmsen het zei: „Wij zullen het vuile werk op knappen. Maar in dit bestuur zal er meer gezamenlijk wor den opgetreden, anders dus dan bij de vorige groep. Toen wist vaak de linkerhand niet wat de rechter deed. Het ver goedingensysteem zal voorlo pig gehandhaafd moetën blij ven. Wij kunnen niet anders, we zitten in Nederland niet op een eiland". Volgens de Ajax-voorzitter kon het nieuwe bestuursvijftal niet eenstemmigheid worden gekozen omdat iedereen ervan overtuigd -was dat er anders een breuk binnen het betaalde voetbal zou ontstaan. FBO- -woordvoerder Eugene Lem- mens, die de voorbereidende werkzaamheden voor defor matie" verrichtte, stelde dat ook de clubs uit de eerste divi sie akkoord gingen omdat hen in de lange vergadering duide lijk werd gemaakt dat het door de FBO voorgestelde vijftal de belangen van het gehele be taalde voetbal zou vertegen woordigen. Dat de eredivisie dus niet zonder de eerste divi sie kan. Het nieuwe sectiebestuur ziet er nu in zijn geheel als volgt uit: André van der Louw (voorzitter), Jacques Hogewo ning (secretaris), Henk Hut (penningmeester), Renze de Vries en Ton Harmsen als le- André van der Louw gaat leiding geven aan een sec tiebestuur dat rekening houdt met de belangen van de eerste divisie. den. Voorts zitten in het be stuur namens de werkgever sorganisaties Karei Janssen en Cees van den Berg. Jan Huij- bregts is full-time secretaris. LEIDEN Getergd door de gedachte aan de eerste rit in de vorige uitgave van de IWAZ (Internatio nale Wieier Avond Zes daagse) slaagde de ex- Swiftrenner Axel Her mans er dit jaar in de za ken alsnog recht te zetten. Vooral toen hij vier ron den voor 't einde alleen wegsprong uit de vroeg ontstane kopgroep kwam hem de verschrikkelijke valpartij van toen nog eens voor ogen. ^Ditmaal echter was er geen overstekende vrouw in Lei den, die hem de verdiende overwinning kon ontnemen, waarmee de Markthofcoureur de eerste leider werd van de internationale avondzesdaagse, die furieus van start ging op een spectaculair en zeker niet ongevaarlijk parcours in de Leidse binnenstad. Bijna had één van de niet-ge- sponsorde renners juist wél voor een prettige herinnering gezorgd. Leidse student medi cijnen Paul Kooijman, die vo rig jaar al opviel in de IWAZ, sprong na zo'n 44 van de 80 ki lometer weg en nam een grote voorsprong. Het was echter Alphenaar Michel Meere, die reageerde en daarmee een ide ale springplank vormde voor de andere achtervolgers. Die grepen 24 kilometer verder de luid toegejuichde Swiftrenner, die voor zijn indrukwekkende solo beloond werd met de lei- dersprijs en de prijs voor de strijdlustigste renner. Daarvoor had nog geen enkele renner een serieuze ontsnap ping op touw kunnen zetten. Het hoge tempo dunde het pe loton bijzonder snel uit en na 30 kilometer „dubbelde" de kopgroep van 32 man het res tant van het peloton, dat daar op uit koers moest. Onder lei ding van de zeer actieve Al phenaar Jos de Bruin werden diverse aanvallen gecounterd, terwijl alle vijf aanwezige Markthof-renners het juiste moment afwachtten. Pas in de finale vart de door Joop Riethoven georganiseer de koers hoefden zij in actie te komen. Hagenaar Carlo van der Berg sprong met nog 12 kilometer, te gaan weg en kreeg onmiddelijk Carlo Steel in het wiel. Met twee concur renten maakte Hermans ver volgens het sprongetje, om even later alleen door te gaan. Opnieuw zette Jos de Bruin zich op kop van de achtervol gers, maar ditmaal bleek de De start in het centrum van Leiden. vluchter niet meer te grijpen. Deze kwam, ondanks hinder lijke buikpijn, met de armen hoog in de lucht, triomferend over de streep. Enigszins in de schaduw van Hermans' prestatie deden ver* schillende regionale renners het opvallend goed. Leidenaar Alex Jansen (Zoetermeer '77) won na een goede koers de spurt voor de tweede stek, ter wijl Alphenaar Leen Janszen (De Wit), ondanks een lange achtervolging na een lekke band, knap vierde werd. Lei denaar John Kuyvenhoven (Vittorio/Groot) viel door een valpartij uit de kopgroep weg, Swiftrenner Jan Huigsloot reed voorin goed mee. PIETER EVELEIN ODI Vlak voordat het pelo ton het hooggebergte ingaat, heeft Giuseppe Saronni zich zelf en zijn aanhangers gerust gesteld. De wereldkampioen boekte in de Ronde van Italië zijn eerste etappe-overwin ning. Hij won de vierde rit van Pesaro naar Todi op ge liefd terrein. Het laatste ge deelte naar de finishlijn was Bijna ging zijn zege nog verlo ren op het moment, dat plotse ling een toeschouwer het' par koers opliep. Saronni week uit en raakte daarbij concurrent Moreno Argentin, die tweede werd. Laatstgenoemde stak zijn hand op ten teken van een protest. Na afloop liet hij het bij een aantal voor zichzelf sprekende opmerkingen aan het adres van Saronni. Een of ficieel protest diende Argentin niet in. De Italiaan Paolo Rosola be hield de leiding in het alge meen klassement. De Oostduitser Olaf Ludwig bracht gisteren de zevende etappe van de Vredeskoers voor wieleramateurs, een tijd rit over 35 kilometer bij Halle, op zijn naam. Hij maakte een tijd van 43 minuten en 47 se conden en kreeg nog tien se conden bonus. Het was al de vijfde ritzege voor Ludwig. Zijn landgenoot Raab had pre cies een minuut achterstand. Beste Nederlander was Solle- veld, die vijftiende werd op 2,43. In de top van het alge meen klassement kwam vrij wel geen wijziging. De Rus Tsjoesjda behield de leiding, voor de Oostduitser Boden, die nog maar één seconde achter op ligt. Solleveld is zesde, We- kema tiende en Van Vliet elf de. ie ragi niel ster ie 2 b' dinj Ro s. B 3 [ÏE ROME Michiel Schapers is het toernooi van de o] Italiaanse tenniskampioenschappen in Rome goed gonnen. In de eerste ronde zegevierde de 23-jarige terdammer met 6-3 6-4 over de negen jaar oudere Bi ziliaan Carlos Kirmayr. Schapers was al een aantal c gen in Rome om met Eric Wilborts en coach Simek trainen. De Nederlander, die als 124e staat geklasseei op de ATP-ranglijst, moest zich via het kwalificatii toernooi voor het hoofdevenement plaatsen. Een verrassing op de eerste dag was de uitschakeling van Brit Buster Mottram. Hij verloor met 6-7 2-6 van de onbeker. Amerikaan Pat Murhpy. Het is voorts nog onzeker of de als ee ste geplaatste Spaanse gravelspecialist Jose Higueras in actie z; kunnen komen. Higueras klaagde na de verloren finale van zoi dag in Hamburg tegen Yannick Noah over een schouderblessi re. De Spaanse nummer zeven van de wereld zou na een tr; ning besluiten of hij al of niet zou spelen. Connors ttui Jimmy Connors, die zondag het toernooi in Tulsa won door af i' - rekenen met Roscoe Tanner (6-4, 6-3), zal toch deelnemen aa het tennistoernooi om de open Franse kampioenschappen, d: w maandag op de banen van Roland Garros in Parijs begint. Dpho: komst van de Amerikaan was lange tijd onzeker. Maanda<ha< kwam bij de organisatie het verzoek van Connors binnen tfr g kunnen deelnemen aan het toernooi, dat hij in zijn loopbaan no nooit won. De organisatie gaf Connors met graagte een „wij id card" (invitatie). 1 Aan het begin van dit seizoen liet Connors weten, dat hij zich (rwi oud voelde voor het spelen van wedstrijden op gravel. De irf, w middels dertigjarige wereldkampioen schreef niet officieel i dbi voor het toernooi. Connors wilde overigens dit jaar veel mindf wedstrijden gaan spelen en meer aandacht besteden aan zijn g< s^e zin. In die situatie is onlangs verandering gekomen, omdat Coi nors' vrouw Patty officieel echtscheiding heeft aangevraagd. ,ee De organisatie van de open Franse kampioenschappen hee 'an thans van de huidige top-tien van de ATP-wereldranglijst nege zijr spelers op de deelnemerslijst: Jimmy Connors, John McEnro^.Hc Ivan Lendl, Guillermo Vilas, Mats Wilander, Yannick Noah, Jqhof se-Luis Clerc, Jose Higueras en Vitas Gerulaitis. Alleen Geri jj^ Mayer (zesde), die bijna nooit op gravelbanen speelt, ontbreek Mesker 24 De organisatoren hebben het damestennistoernooi om de ope ac Zwitserse kampioenschappen te Lugano gisteren definitief afger <-j< last. Het toernooi werd vorige week gedurende een groot aanta p70 dagen geteisterd door regen. Het plan de wedstrijden noodge dwongen in een hal voort te zetten stuitte op tegenstand van d speelsters, die juist het gravel prevaleren met het oog op de ope et' Franse kampioenschappen, die maandag in Parijs beginnen. z'c^ Het toernooi was gevorderd tot de kwartfinales, waarin oo n Marcella Mesker zou optreden tegen Iva Budarova uit Tsjecho Slowakije. Er moest zelfs nog een partij worden gespeeld in d^P derde ronde. De organisatie heeft besloten het prijzengeld t kv verdelen onder de negen speelsters, die nog in de strijd zaten..b' Het dubbelspel vond wel doorgang in de hal. Dat leverde, zoal bekend, een overwinning op voor Marcella Mesker en haa^e Zwitserse partner Christiane Jolissaint. de den DEN HAAG De internationale schaakontmoeting in Haag is op een volledige overwinning voor de twee Haa[ teams uitgelopen. Het tiental van Den Haag B werd, met II punt, eerste, gevolgd door Den Haag A met 17 bordpunten. I teams van Manchester (131/:) en de Duitse Bundes Social Werl (11) waren aanzienlijk zwakker. Den Haag B won gisteren me 6-4 van Manchester en Den Haag A klopte BSW met 7,/$-2'. Voor het B-team scoorden Schendstok, Voortmeyer, Willemserif Maurits Wind en Broekman. De Koning, Van Vliet, Van Doj' Happel, Stavast, Dickhoff en Dommisse (topscorer met 3 uit brachten punten voor het A-team binnen. Den Haag A-Di Haag B was zondag in een gelijk spel geëindigd, terwijl BS' Manchester met 5'/2-4'/2 had verslagen. Het is de bedoeling dl deze ontmoeting om de twee jaar zal worden gehouden. Er ook een Schots team deelnemen. „Zacht gezegd is het pikante dat Vilé en anderen mij in dertijd konden wegkrijgen met het argument dat ik te veel aan de leiband van de overheid liep, gezien de kwestie van de door de over heid belemmerde shirtrecla me. Wel. als Vilé niet zelf was opgestapt doordat hij binnen zijn functioneren als voorzitter van het sectiebe stuur in zijn maatschappelij ke positie was aangetast, dan zou hij wel zijn heengezon den, omdat hem verweten werd dat hij te veel aan lei band van de overheid liep. Ik herhaal: dat vind ik zacht ge zegd toch wel pikant. Dan zou Vilé zijn weggestuurd om dezelfde reden die hij toen tertijd tegen mij inbracht. Wellicht begrijpt u dat ik even moest lachen. Deze Saulus, bedacht ik, was in de loop der jaren ook weer een Paulus geworden". (Secretaris sectiebestuur betaald voetbal mr. J. Ho-, gewoning in Elseviers Ma gazine) „Ze lopen hier tien jaar ach ter, maar ik weet niet of dat een nadeel is. Oostenrijk kun ie een beetje vergelijken met België. Alles lekker losjes. Als er iets geregeld moet worden, dan gebeurt dat in overleg. De meeste mensen zijn nog vrienden van elkaar. Ze ergeren zich niet. Ruzies? Een grote pils of een fles wijn er tegenaan en alles is opgelost. In Nederland loopt men op elkaar te letten. Lo gisch misschien wel. Er is geen ruimte in Nederland. Letterlijk niet en niet in fi guurlijke zin. Het verlengen van je rijbewijs kost meer moeite dan het behalen er van. Nederland is te bureau cratisch. De mensen zien door de bomen het bos niet niet meer". (Oud-voetballer Barry Hulshoff, nu manager bij Grazer AK, in Voetbal In ternational) „Ik geloof, dat iedereen die een zwaar auto-ongeval heeft gehad verandert door zo lang in het ziekenhuis te blijven. En dat komt dan vooral door de anderen die ze er ontmoe ten en die zo'n verschillende manier hebben van tegen het leven aan kijken. In zo'n si tuatie besef je namelijk wel ke dingen in het leven be langrijk zijn. Je weet opeens wie de mensen zijn die met je begaan zijn en natuurlijk is ook het omgekeerde waar: je ziet haarfijn welke zaken in het leven eigenlijk helemaal' niet van belang zijn, ook al zat je er vroeger voortdurend over te kankeren. Zo'n onge val laat je het leven weer een beetje objectief bekijken, al leen de echte waarden blij ven boven drijven. In mijn geval merkte ik opeens waartoe het dient om twee benen te hebben en van dat gegeven uit ga je dan verder filosoferen". (Autocoureur Didi Pironi in Sport International) .Iedere trainer neemt zich voor aanvallend te gaan spe len. Maar als de omstandig- gespeeld in een maand, vindt hij net zo veel terug op zijn loonstrookje als een Ajacied (Geert Meijer van Sparta m Sparta Dagblad) heden anders worden, kom je toch vanzelf bij twee-spitsen en vier middenvelders te recht. Daarom vind ik het zo belachelijk, die voetbalpara graaf die in de CAO van de trainers moet: dat trainers verplicht worden aanvallend en aantrekkelijk te voetbal len. Daar moet ik om lachen. Nergens kun je eisen, dat de zwakkere van de sterke pro beert te winnen door aan te vallen. Ik hou geen pleidooi voor afbraakvoetbal, maar waarom zou je niet behou dend mogen voetballen, slim mogen voetballen?" (Voetbaljournalist Dick van den Polder in Elf) „Toch vraag ik mij af en toe wel eens af waarmee ik bezig ben. Het is dat ik nóg te eer zuchtig ben om voor vijftien mille zwart bij een amateur- club te tekenen, anders was ik er al lang uitgestapt. Wan neer een Spartaan driemaal wint en één keer gelijk heeft in het Algemeen „Als je in een top-marathon om je heen kijkt, zie je nogal wat profs, of in elke geval semi-profs. Elke start bete kent meer brood op de plank. Ik blijf ervan uitgaan, dat je geduld en zelfdiscipline moet hebben. Als het erin zit komt het er ook uit. De wegatle- tiek, het lopen is voor mij een belangrijk deel van mijn leefpatroon geworden. Voor al het trainen dus, twee keer per dag, en in veel mindere mate de wedstrijden. Inder daad zijn er veel wegen, die leiden naar Rome. Kijk maar een naar het verschil in aan pak van Cor Vriend en Ge rard Nijboer". (Marathonloper Jacques Valentin in Atletiekwe- reld) „In de harde strijd om WK- punten en sponsorgelden ne men vele motocoureurs een veel te groot risico. Dat vecht ik niet aan. Ik kan dat vanuit hun standpunt, zelfs heel goed begrijpen. Alleen wan neer het gaat om de veilig heid op en rond de circuits mag niemand van ons con cessies doen. Ook als dat de organisatoren niet uitkomt. Veiligheid kost hen geld, maar gebrek aan veiligheid kan ons het leven kosten." (Motocoureur Toni Mang in Sport Illustrierte) „Ik heb tegen Soren Lerby gespeeld, men leest en hoort veel tegenstrijdigheden over hem. Eierlijk gezegd, een su- Anton Mang geen concessies perster is hij nu ook niet. Ik vind hem een middelmatige speler, maar dan wel één van "het betere type. Bijna twee miljoen waard. Dat heb ik bij Bayern de laatste jaren al zo vaak meegemaakt, die zoge naamde steraankopen. En veel is er niet uitgekomen. En dan heb je elke keer die tamtam bij de club, als er een speler, die al jaren bij Bayern heeft gespeeld eens 20.000 mark meer wil verdienen. Dan word je stom aangeke ken en met één of andere smoes afgescheept. Dan blijkt toch wel duidelijk hoe' ge ringschattend men over ei gen kweek denkt. Dat idee leeft niet alleen bij mij, maar bij de gehele ploeg. Wij pra ten echt niet alleen over mooie, dure auto's. Er zijn veel spelers, die zeer veel zien en constateren". (Udo Horsmann van Bay ern München in Der Kic ker) DEN HAAG Hoewel Sijt- hoff Pers in de Derde klasse A van de zaalvoetbalcompetitie van de Afdeling Den Haag het grootste deel van het seizoen bovenaan heeft gestaan, is Surfam op de valreep met de eer gaan strijken. Surfam werd door winst op FC 81 (6-4) kampioen en promoveert naar de tweede klasse. In de Derde Klasse B greep Made Stars de titel na een zege van 5-1 op Zwart Blauw. Uitslagen tot en met 13 mei 1983: Promotiewedstrijd (twee plaatsen in de Tweede Klasse): Devjo-GDA 2-FV Snoekie 2 0-7. Beslissingswedstrijd om een plaats in Res. 2e klasse: DWO 6- POG 2 3-2. Derde klasse A: LENS-BMH 2-3, Exhes-Sijthoff Pers 5-9. FC 81-West- landia 5-3. Westlandia-DVC 9-3, FC 81-Surfam 4-6 (Surfam kampioen). De Bruijn-Exhes 1-3. Derde klasse B: Ardolala-Devjo 2-1, ZWart Blauw-Made Stars 1-5 (Made Stars kampioen),'Ornas-Taurus 2-14, SVS 70-OSC 4-3. Vierde klasse A: Defensie Boys- HBS 0-1, RWDH-OPG 3-3, PTT Pa niekzaaiers-Wit Blauw 3-2. Vierde klasse B: üingemans-WIK 3-7, BFGV-AWV 2-0. DUNO-Rijs- wijk 1-6. Indoor Sporting-Yogi Beer 13-2. Vierde klasse C: Marathon-Jan de Baen 5-2, Loosduinen-Nooitgedacht 4-4. KSD-VNG 1-3, GDA-Celeritas 2- 3. Nooitgedaeht-Marathon 1-5. VNOl Loosduinen (Loosduinen n.o.g.| KSD-RKSVM 7-0. Reserve tweede klasse C: 75/2-FV Snoekie 5 1-2. RKAVV Ornas 2 3-4.. Reserve vierde klasse D: Dinge mans 2-HDV 2 1-1. Reserve vijfde klasse B: Arrows Sj Quintus 2 1-7. FC 81/2-Laakkwartiq) 3 2-4, RAVA 7-International 2 (L n.o.g.). International teruggetrokkemc Tweede klasse (darries): Hf Texas/DHB 2-RVC 5-0, RVC-Gynfl nova 1-0. Derde klasse C: DZS-HDV 2 2-0.1 Texas/DHB 4-Flamingos 2 5-0. J>4 ventas-Oldtimers 1-1. WIELRENNEN Rond* van Italië: vierde etappe: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 187 km in 5 uur 19 min 0 sec (tijdvergoeding 30 sec/gemiddelde snelheid 35,172 km per uur); 2. Msreno Argentin (Ita) (20 sec); 3. Michael Wilson (Aus) (10 sec); 4. Mario Beccia (Ita) (5 sec); 5. Stefan Mutter (Zwi) op 3 sec: 6. Rlccardo Magrini (ita) z.t.; 7. Jean-Franeols Ro driguez (Fra) op 5, sec; 8. Francesco Moser (Ita) z.t.; 9.rluclen van Impe (Bel) z.t.; 10. Eduardo Chozas (Spa) z.t.' Algemoen klassement: 1. Paolo Rosola (Ita) 15 uur 17 min 21 sec; 2. Silvano Contlni (Ita) op 12 sec; 3. Tommy Prim (Zwe) op 39 sec; 4. Glanbattista Baronchelli (Ita) op 42 sec; 5. Giuseppe Saronni (Ita) op 44 sec; 6. Moreno Argentin (Ita) z.t.; 7. Miro Panizza (Ita) op 49 sec; 8. Didi Thurau (Wdl) op 52 sec; 9. Alessan- dro Paganessi (Ita) z.t.; 10. Serge Parsanl (Ita) op 58 sec. Vrpdeskoers: zevende etappe- 1 Ludwig (Odl) de 35 km in 43 minuten en 37 seconden (inclusief 10 sec tijdsvergoeding), 2. Raab (Odl) op 1.00 (inclusief 6 sec. tijdsvergoeding), 3. Jurco (Tsj) op 1,15 (Incl. 3 sec. tijdsvergoeding), 4. Boden (Odl) op 1.27, 5. Tsjoesjda (Sov) op 1,35, 6. Hoebenov (bul) op 1,46, 7. Petermann (Odl) op 2,12, 8. Rogers (Vst) op 2.16 9. Oegriomov (Sov) op 2.24, 10. Fere- bauer (Tsj) op 2,26. 15. Solleveld (Ned) op 2,43, 33. Ansems (Ned) op 4.09, 36. Van Vliet (Ned) op 4,14, 42. Van Weers (Ned) op 4,33. 46. Weke- op 6 46d) °P 4'37' 69' Sni'ders <Ned> Algemeen klassement: 1. Tsjoesjda (Sov) 25.12,13, 2. Boden (Odl) op 1 sec., 3. Oegrjoemov (Sov) op 57 sec., 4. Rogers (Vst) op 1,04, 5. Hoebnov (Bul) op 1,23, 6. Solleveld (Ned) op I,30, 7. Ludwig (Odl) op 1,37. 8. Sere- diuk (Pol) op 1,48, 9. Krawczyk (Pol) op 1,57, 10. Wekema (Ned) op 3,13, II. Van Vliet (Ned) op 3,15, 13. Van Weers (Ned) op 3.45, 28. Snijders (Ned) op 9,41. 62. Ansems (Ned) op 23,30. IWAZ Eerste etappe te Lelden: 1. Axel H mans (Den Haag), 2. A. Jansen (I den), 3. T. Vrolijk (De Lier), 4. L. zen (Alphen a.d. Rijn), 5. C. StI (Axel), 6. J. van Rossem (Den Haaf 7. R. Geutskens (Culemborg), 8. j van der Berg (Den Haag). 9. P. r gervorst (Oude Leede). 10. P. I' pert (Rotterdam). 11. J. de F (Boskoop), 12. R. de Ruiter i. Haag), 13. M. Meere (Alphen i Rijn). 14. J. van Wijk (Haarlem). 15J Hogervorst (Oude Leede). 16. f Berkhout (Schipluiden). 17. R. Vro (Haarlem), 18. P. Koolman (O. geest), 19. W. van der Berg, 20. I Hopman ('t Zand). 1 TENNIS Open Italiaanse kampioenschap) in Rome: voornaamste uitslagen v de eerste ronde zijn: Murphy (Vst) if Mottram (Gbr) 7-6 6-2, Dlbbs (Vst)]lc Ocleppo (Ita) 6-4 4-6 6-4, Hoegstef (Zwe) - Fitzgerald (Aus) 6-4 6-2, PeH (Uru) - Claudio Panatta (Ita) 7-5 6 Schapers (Ned) - Kirmayr (Bra) 6 6-4, McNamee (Aus) - Martinez (B 6-4 6-3, Testerman (Vst) - Motta (8i 7-6 6-0, Segarceanu (Roe) - K (Eka) 6-2 3-6 6-1.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14