reams AY Holland •terk van start ^Zuiderkwartier veilig ondanks verlies PORTTRIBUNE MAANDAG 16 MEI 1983 j ft de av :rs HEREN DE SPARTAAN NU REEDS IN DEGRADATIEGEVAAR •EN De atletiek- n van AV Holland tn uitstekend gepres- in de nationale aetitie. Het heren I weet zich een aan- in de hoofdklasse en jamesploeg gaat het >te kampioenschap /orig jaar nu zonder emen opeisen. Ook mes van de Bataven in zijn hard op weg promotie naar de klasse door in het ran Holland mee te De heren van Bata- ,eiden hebben bewe- met veel invallers in de tweede klasse te horen. De Spar- weet zich bij de he in degradatiegevaar, jl bij de dames een enmootpositie wordt tomen. Bij AVV '36 lphen aan den Rijn »de rond de dames jim 300 punten meer larden. De heren integen moesten 300 »n inleveren. ■eders verbazing, en niet minst die van de atleten heeft Holland zich als \ikt rk°mer 'n hoofdklasse -ekt op de zesde plaats i te nestelen. Deze zesde geeft recht op een fina- ts in september, en dat jl Holland slechts hoopte landhaving. Tijdens de :rijd in Amsterdam, waar e Spartaan meedeed, wa- r eigenlijk geen uitschie- >f het moet de prestatie "heo van'de Veer zijn. De nafstand atleet wist de meter te winnen in een kende tijd van 14.43.4 ten. Op de andere loop- ners ook goede prestaties Jek Persoons en Michel op de 800 meter (1.53.6 en 1 minuut) en Jan Jansen 1500 meter (3.57.3 mi- Op de 100 en 200 meters nog steeds Alfred Ver- die met 11.4 en 23.4 se- l rn niet onderdeed voor Baljet met 11.6 en 22.8 den. De 400 meter werd Holland uiteraard door s Blom gelopen in de goe- jd van 49,0 seconden. Erik h was een uitstekende de man met 50.8 secon- De nummers met horden i ook goede prestatie voor er Botman (110 meter in j ieconden), Arjan de Haan oei Hendriksen (400 me- x respektievelijhk 56.9 en seconden) en Martien van oorn (3000 meter Steeple e in 9.22.5 minuut). Een ^kende discusworp van I van Noort (48.40 meter) werd gekompleteerd met een kogelstoot van 13.24 van de zelfde atleet. Kees Riemers wist met 55.92 meter speer werpen weer veel punten aan het totaal toe te voegen, even als Mare van Vliet die ge woonte getrouw weer 4.40 me ter sprong met de polsstok. Na de estafettenummers met 43.8 seconden op de 4x100 meter en 3.25.7 minuut op de 4x400 me ter kwam Holland op een to taal van 27.145 punten, wat dus een voorlopige finaleplaats inhoudt. De dames van Holland hebben het zo mogelijk nog beter ge daan door zich met ruim dui zend punten te verbeteren ten opzichte van vorig jaar. Vorig jaar waren er al kampioensas piraties, die echter door een trieste gebeurtenis teniet ge daan werden. Dit jaar heeft Holland bij de dames zo moge lijk nog meer overheerst, zodat aan het eind van de dag een score van 13.954 punten geno teerd werd. Tijdens de wed strijd in Haarlem won Yvonne van Dorp de 100 meter (12,5 seconden), was de 400 meter voor Jenny Litjens met van Dorp als goede tweede (58.1 om 58.6 seconden), werd de 800 meter door Cathy van Loon en Marion Komdeur ge dicteerd en won Regina van Duin de 3000 meter. Bij het hoogspringen uiteraard de vol gende Holland overwinning middels 1.70 meter van Jenny Litjens en een derde plaats voor Jacqueline Baljet met 1.55 meter. Baljet had ook op de 100 meter horden al van zich doen spreken door tweede te worden in 14,9 seconden. Ook de estafette was een rui me overwinning voor Holland zodat de kampioen in de twee de klasse bij de dames al vast staat... Bataven De heren ploeg van de Bata ven wist zich enorm gehandi capt door het niet beschikbaar zijn van puntengaarders als Han Kulker en Bram Wasse naar, maar toch werd er beter gepresteerd dan vorig jaar. Een belangrijk aandeel hierin hadden natuurlijk de langere loopnummers en de werppres- taties van Ed de Vos en Gerrit Verdoes. De Vos wist bij het discuswerpen tot 37.54 meter te komen en bij het~speer tot 46.58 meter, terwijl Verdoes, nog steeds kampend met een hardnekkige knieblessure, bij het speerwerpen tot 52.38 me ter kwam en bij het kogelsto ten tot 12.90 meter. De loop nummers gaven ten opzichte van vorig jaar vooral winst op de 1500 meter waar Kees van Klink nu 4.03.7 minuut liep en Kees van Beelen 4.05.5 mi nuut. Op de 400 meter gokte trainer Bram Wassenaar op Rob Zwetsloot en die liet zich niet onbetuigd door naar een zeer fraaie 51.5 seconden te lo pen. De 5000 meter liep Hans Righolt net geen persoonlijk record, maar wel een uitste kende 15.29.8 minuut. Jaap van Duivenvoorde smaakte wel het genoegen van een per soonlijk record door al na 15.38.3 minuut over de finish te komen. De 4x100 meter es tafette gaf met een tijd van 45.8 het totaal een hoogte van 14.437 punten. De dames van Bataven lijken mee te gaan dingen naar een promotie- plaats in de tweede klasse door vooral Marian van de Niet, aangevuld met enkele dames, die geen verlies hoeven te in casseren op de overige ploe gen. Marian van de Niet wist de 100 meter horden te win nen in 14.7 seconden en ook bij het verspringen was ze voorin te vinden met 5.26 me ter. Irene Buntsma wist bij het discuswerpen tot 32.18 meter te komen gevolgd door Fem- my Jansen, die 28.48 meter no teerde. Met Sandra Dorlas in de ploeg, die nu nog niet in staat is wedstrijden te doen na een langdurige blessure en Ti neke de Groot weer terug op hoogspringen, moet er voor de Bataven dames meer in zitten dan de vorig jaar nipt gemiste finaleplaats. De Spartaan De Spartaan heren weten zich in direct degradatiegevaar doordat zij zowel in de, in Am sterdam verwerkte, poule, als in het totaalklassement op de laatste plaats terecht gekomen zijn. Deels is dit het gevolg van blessures, deels ook door het niet voldoende „rugdek king" hebben van de topmen sen. Toch weten die toppers wat er van hen verwacht wordt en scoren zij veel pun ten voor de Spartaan. Kees Toussaint kwam ondanks de straffe tegenwind tot 11.1 en 22.2 seconden op de sprint en Paul Straathof wist zijn 800 metertijd weer te verbeteren, nu tot 1.54.9 minuut. Paul Grimbergen kwam op de 1500 meter ook onder de vier minu ten met 3.57.9 minuut. „Good old" Piet Waaning kwam op de 5000 meter tot een respek- tabele 15.30.8 minuut. Bij de horden en technische num mers was de uitschieter de worp van Peter van Noort met de slingerkogel die tot de beste seizoenprestatie kwam. Hij wist met 58.18 meter tot op 1 meter en 17 centimeter te ko men van het al negentien jaar oude record van Jan Romani. Aad Kortekaas was op de 400 meter horden weer menigeen te snel af met 55.8 seconden en Ad van Doorn was op de 110 meter horden sneller dan John van Loon (tijden 15.6 om 15.8 seconden). Bij het speerwerpen verder nog een worp van Jan van Heek van 51.40 meter. De estafette bracht weer Kees Toussaint in actie, die zijn 4x100 meter ploeg naar 43.3 seconden sleurde. Ondanks de, voor enkelen, erg goede pres taties toch een zorgwekkende stand voor de Spartaan die in de tweede, en beslissende, competitiewedstrijd wel erg goed moeten presteren, willen ze degradatie tegengaan. De dames van de Spartaan zijn vorig jaar al gedegradeerd en met het vertrek van Marian van de Niet naar de Bataven werd het ergste gevreesd voor de Lisser dames. De vrouwen hebben zich kranig geweerd, maar toch kwamen ze op eigen baan niet verder dan een vier de plaats in de poule. Topsco rer was Marinda van de Meer met 16.3 seconden op de 100 meter horden en 1,70 meter hoogspringen. Ook Klarien Winkelmolen was goed voor erg veel punten evenals Lenie vgn de Poel. Winkelmolen met oonder meer een speer worp van 32.90 meter en van de Poel met (o.a.) een 800 me ter in 2.22.3 minuut. De discus- worp van Lea van de Aart van 33.04 meter was goed voor een vierde plaats in de rangschik king en ook de 4x100 meter le verde een vierde plaats op in 52.3 seconden. Het puntento taal van de Spartaan dames bedraagt 13.341. AAV'36 AAV'36 was met zowel de he ren-, a)s de damesploeg in Lis- se te gast wat uiteindelijk voor beiden een middenmootplaats opleverde. Bij de heren was uiteraard weer het speerwer pen goed voor enkele ereplaat sen middels Jos Bosman met 57.90 meter en Paul Boere met 54.96 meter. Van hoog gehalte was ook het verspringen met Ruud van Maurik (6.88 meter) en John Nieuwmeyer (6.44 meter). Beide heren wisten echter bij het hoogspringen niet hoger te komen dan res pectievelijk 1.80 en 1.85 meter, wat de ploeg toch zeker 250 punten gekost heeft. Aart Stig- ter was op de 800 meter snel met een tijd van 1.56.8, Ger Egberts wist over de halve af stand slechts 50.4 seconden te doen, terwijl Aart Stigter op de 5000 meter weer van start moest en nu finishte in 15.03.4 minuten. Bij het discuswerpen weer Jos Bosman nu met 34.26 meter. In de eindstand neemt AAV nu een zesde plaats in van de negen, aan de staart van een groep verenigingen die zich allemaal weinig zor gen hoeven te maken over de gradatie, maar net zo min hoe ven te denken aan een finale plaats of promotie. De dames van AAV weten zich op slechts 300 punten achter nummer twee in de ranglijst en dat biedt perspectieven. Ze ker de geleverde prestaties ge ven recht op het denken aan een finaleplaats. Dat er in Al phen goed speergeworpen wordt, is al bekend van de he ren, maar ook bij de dames be ginnen de resultaten van de speerwerpschool al duidelijk te worden met Kim Nieuwland (48.08 meter, wat een verbete ring is van haar persoonlijk record met ruim twee en een halve meter) en Ingrid Zuider- vliet met 38.60 meter. Op de 400 meter was Karin van Deu ren de snelste mey 58.1 secon de terwijl Trudy van Deuren 12.7 seconde nodig had voor de 100 meter. Mede door de tijd van Jacqueliene Koolstra op. de 100 meter horden (16.5 se conden) en de discusworp van Ingrid Zuidervliet (35.20 me ter) werd de Alphense dames ploeg derde in Lisse met een puntentotaal van 13.791. Overigen Van de meeste verenigingen was er ook een tweede ploeg in actie waaruit slechts spora disch een goede prestatie naar voren kwam. In de tweede ploeg van Holland een goede 400 meter bij de heren van Vincent Verstegen in 52.9 se conden en bij de dames op het zelfde nummer Hanneke van de Westen met 1.00.7 minuut. Bij de Bataven kwam Henk Ravensbergen tot de beste prestatie in de reserveploeg door de 5000 meter af te leg gen in 15.57.0 minuten. Tijdens de zaterdag verwerkte junio ren B kompetitie in Zoeter- meer enkele opvallende pres taties van Leidse atleten en at letes. Johan van Iterson, Hol land, wist over de 3.70 meter te komen met de polsstok en is dus duidelijk één van de aan stormende talenten om Mare van Vliet af te lossen. Voor de Bataven betekent Esther We zel een talent op de 100 meter horden. Zij liep deze afstand in een tijd van 16.1 seconden goed voor een nieuw clubre cord. Voor AAV wist Laura Bosman weer 1.55 meter te overbruggen. Tijdens vrijdag gehouden wed strijden van AV Holland op demonstreerde de Alphense „speerwerpschool" waartoe het in staat is. Bij de heren kwamen drie man boven de vijftig meter met dit maal Paul Boere als beste met 54.36 me ter, direct gevolgd door Jos Bosman met 54.32 meter. Rene Zorge was nummer drie met 51.70. meter en nummer vier, een andere Alphenaar, Peter van Nierop, wierp 47.96 meter. Holland had enkele jonge ta lenten op de sprint met Menno Swier (11.4 seconden) en Hans Baljet (11.4 seconden), terwijl ook Theo van de Veer met 3.58.4 minuut op de 1500 meter sterk voor de dag kwam. Van Bataven kwam het belangrijk ste nieuws van Jan Verloop, die zijn bekende „Wessingha- Ni eCM UtU 'EN De laatste gei|ldag van de veldkorf- va :ompetitie bracht een memorabele ge- nissen. De Danaï- bleef in veertien a> Istrijden zonder enig punt, maar Zuider- ijl ,jirtier en Fides Pacta .hten zich temauwer- in veiligheid. Ook itioneel was de ont- >ing in de eerste klas- Pernix werd kam- in, mede omdat TOP :urrent Snel bedwong. Sassenheimse ploeg :eert nu net als Cres- lo nog in onzekerheid lijfsbehoud. In de Ie klasse verzekerden ipo en Velocitas zich de eerste twee plaat- De Danaïden is het over een treurspel in [tien bedrijven eindelijk fcllen. De overgangsklasser ïste kon ook bij HKC geen itje binnenhalen, omdat na izij wederom in een bijrol d gedwongen: 8-5. Er werd jel gescoord door_ Pieter gelijkheid g (t Het team van Pernix dat verrassend beslag legde op het kampioenschap. Tempo zegevierde met 5-1 over Avanti en verzekerde zich met die overwinning van een plaats In de tweede klasse. 'Beef (2), Hennie Devilee, aan het laatste kwartier aan een remise tot twaalftallen speelden zo onze- zou beide teams een (benutte) door Geerten Breedveld (3), in bedwang en met name Stel- [torenhof en Hans van der zodat opnieuw applaus :rwege kon blijven. yaD, ontbrak Zuiderkwartier wezig, daar de score tot 7-7 volkomen gelijk op ging. Daarna liep Rust Roest op haar slecht bespeelbare veld de motivatie om haar ei- echter onstuitbaar weg naar lijfsbehoud tegen Rust 11-8. Alleen Theo van Leeu- :t af te dwingen. „Wij wa- wen (2), Carla Aske, Joep van meende de Dam, Dick Derksen, Rens Zierikzee, Hense, Dirk Jan de Kreek en hlljnt de gedachte leefde, dat Charles Stijger scoorden, gelijkspel voldoende zou waardoor de bezetting van de Of anders zou er bij voorlaatste plaats nog open Wit-Fides Pacta wel bleef. I beslissing vallen". Deze Bij het treffen tussen Blauw ker, dat zij even gemakkelijk straf worp toekennen. Ook de op voorsprong als op achter- laatste treffer van Dick On- stand geraakten. Alleen Hen- derwater keurde hij goed, zo- ny Piket bleef laconiek raak- dat Fides Pacta met 8-9 won schieten en hij droeg via een en degradatie aan Blauw Wit hattrick sterk bij tot de 4-4 overliet. De overige goals Smit (geblesseerd) en Nico Pi- John Wansink. kaar (geschorst) spelend, via Op minder enerverende ma- invaller Wim Steenbeek op 4- nier legde Pernix beslag op 6, maar in de vijfenzeventigste het kampioenschap in de eer wachten geblazen, wat HSV in haar inhaalduel tegen De Al gemene presteert. Zelf won de ploeg van Piet F Ami haar laat ste wedstrijd tegen Eureka met 2-6. Er werd weliswaar ondermaats korfbal afgele verd, maar treffers van John Huigsloot (2), Liesbeth Kok, Peter Baak, Alphons Cornelis- sen en Eddy Spaans deden dit ongerief snel vergeten. Met veel overtuiging greep Tempo de titel in klasse 3D en de schaar, teneinde coach Roe- doe van zijn snor te ontdoen. Hij liet zich deze scheerbeurt welgevallen, nadat zijn ploeg met 5-1 had gezegevierd over Avanti. Pas "na rust kreeg deze winst gestalte, toen Aad Haagsman in de 49e en 50e mi nuut de voorsprong tot 4-0 vergrootte. Verder droegen goals van Marinde Dijk, Bob Bergshoeff en Ernst van Hooi donk bij tot het feest in het Al phense kampement Ook Velocitas had reden om tevreden te zijn, want zij ver zekerde zich van de tweede plaats en dus de promotiewed strijd tegen Oranje Nassau. Dit was de beloning voor de sim pele 10-5 overwinning op leidde zijn ploeg nog wel naar streekgenoot Fluks. Alleen in Kees Brokaar, Kees Hortensi- ia van der Zaag, Gerco Lange- een 8-5 triomf over ADO, het eerste kwartier konden de Eelco Koolhaas, Daan laan. Hans Öudshoorn, Bert Vreeken (allen 2x) en Anko Staal, Anne van der Zaag en Breedveld, kweam het nieuws Peter Tiggelman, die zelfs binnen, dat enige concurrent tweemaal doel trof. Snel geklopt was. Hierdoor fi- Het lukte Fiks niet meer om nishte de Leidse formatie nog Kinderdijk van de eerste plek net op de allerhoogste plaats. te verdringen. De Oegstgeester De opmars van TOP in de equipe scoorde via Sandra van waarvoor Rob Hasselbach (2), Noordwijkers noemenswaarde Julia Arnoldus, Yvonne van ge tegenstand bieden, maar na der Steen, Olga Soudan, Huib 2-0 lieten zij het hoofd wel erg Hasselbach, Wim Nijenhuis en» hangen. Mede hierdoor sud- Patrick Verra de doelpunten derde deze streekderby naar leverden. een bloedeloos einde, ondanks Ook De Algemene is op zoek doelpunten van Leon Brou- _,_.rnaar een nieuwe oefenmees- wers (3), Ron Goudsmit, Rien tweede veldhelft kreeg toch Gelderen (2), Diederick van ter, maar zij blijft de punten van Poelgeest, Ybo Schutte w v—,r T>-~* wel vinden. Er werd bij Ter- (allen 2x) en Jeroen van Driel het beoogde eindpunt: een be- Veen (2), Gwenny de Best, slissingsduel tegen Animo. Er Reinetta de Mooy, Robert Interesse uitte zich vooral jet missen van veel kansen, [ronder zelfs twee straf- >en. Niettemin was de mo- Wit '51 en Fides Pacta was de verliezer verzekerd van deze fatale plaats en dat viel aan het spel te merken. Beide minuut was er geen afschei- ste klasse. De oranjekragen ga- werd namelijk met 5-7 van de der Kraan en Nico van Wel- waarbij Annemieke ding meer: 7-7. Op dat mo- ven zichzelf één procent kans toenmalige lijstaanvoerder zen, wat te weinig was om het weer, Jory Sjardijn, ment blesseerde scheidsrechter op de titel, wat hen niet weer- - Hoogeveen zich zodanig, dat hield om Albatros naar een heijden met 6-6 gelijkgespeeld, voor Velocitas en Aad van waarbij Annemieke Keere- Droneen. Kees Imthorn. Aad Snel gewonnen in een duel, kampioensfeest Kinder- Swaak, Martin Filippo, Bert Molloy en Ruud van Vliet het Fluks. Leidse aandeel in het dozijn Bij Ons Eiland gaat coach Co aandroegen, te het laatste kwartier vol en machine werd aangezwengeld hield TOP haar zenuwen beter de Haas vertrekken. Hij bege- Voor Crescendo is het ai- het cruciale duel een half uur ruime 6-12 nederlaag te spe- stil lag. Arbiter Dijkstra maak- len. En terwijl de doelpunten- Snel strafworpen ging- dat verkrampt werd door de dijk te verhinderen: eindstand grote belangen. Maar terwijl iQ-8. Drongen, Kees Imthorn, Aad van Harst, Bram Koppe- naai en Anne Passchier voor ge" tactiek bekroond zag met een uitstekende 3.55.9 minuut over de 1500 meter. Ook Hans Minnee liep zich in de kijker door al na 4.01.3 te eindigen. Voorts was het sprinten van Ronald van de Vlekkert (12.0 seconden als junior B) veelbe lovend. NIS-interland Tijdens een interland voor in valide atleten, georganiseerd door de Bataven in samenwer king met de NIS werden en kele zeer goede prestaties gele verd. De Nederlandse rolstoe lestafette ploeg kwam tot 1.11.6 minuut over de 4x100 meter, Vera Kroes won de 100 meter visueel gehandicapten in 14.7 seconden, Soedcheman Dipowidjojo wist het Neder landse record 400 meter voor blinden te verbeteren tot 56.8 seconden, na ook al een 100 meter in 12,1 seconden afge legd te hebben. Bij de rolsstoe- lers reed Paul van Winkel (België) een officieus wereld record in 15.13.0 minuut. Roe lof Keen en Jean Goessens wisten beide in hun klasse ook een nieuw Nederlands record te rijden. Leidenaar Andre Moedig wist op allebei de nummers waarop hij uitkwam zijn persoonlijk record te ver beteren. De 100 meter rolde hij in 20.6 seconden en de 5000 meter legde hij in 18.48.7 mi nuut af. Henk Jansen, ook lid van de Bataven, wierp de 880 gram zware speer bij de heren amputees naar 33.28 meter. Ook bij het verspringen heren C-P 5 tot 8 klasse een nieuw wereldrecord voor Mario de Baene (België) met 5.04 meter.' Zowel voor de Belgische- en Nederlandse atleten, als voor de organiserende vereniging Bataven een bijzonder ge slaagd evenement, dat een be ter plaatsje op de atletiekka- lender verdient. Nico van Noort was ook dit 13.24 meter kogelstoten. weekend weer goed voor 46.40 meter discuswerpen en

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19