eserves Unicum zien romotiekansen dalen Sportcenter en Boobytrap hijsen de kampioensvlag Heren Saturnus promoveren Krappe zege FC Lisse in strijd LC-cup ;port lympia's Ronde van Nederland tart in Hillegom louw clubhuis 'ernix van start CgidacSouttwl VRIJDAG 13 MEI 1983 PAGINA 7 IRC begint legen DUNO Iphen aan den Kin arc begint de •competitie om het kam- joenschap van de derde Basse a zaterdag tegen KNO. De wedstrijd op lt Alphense sportpark De Ejlen begint om half vier. e tweede partij, die tegen Gravenzande, wordt Jijdagavond 20 mei ge teeld. De confrontatie Jssen DUNO en 's Gra- jinzande staat voor ko tende dinsdagavond ge- iogrammeerd. De avond- fcdstrijden beginnen om 1.00 uur. Penalty bokaal voor Bernardus LEIDEN De Ad Dusée penaltybokaal van de NKS is dit jaar verrassend terecht gekomen bij Bernardus. Het veldtoernooi voor A- en B-junioren moest worden afgelast na de overvloedi ge regenval. Onder grote belangstelling namen zeven spelers van Bernardus, MMO en sjc, de winnaars van de voorronden, ieder drie strafschoppen op de bijzonder fanatiek keepende doelman Edward Metgod van Haarlem. Op het veld van Docos zag het in grote getale opgekomen publiek dat door de grote favoriet sjc slechts driemaal raak werd geschoten. De spelers van MMO vonden vijfmaal de goede richting, die van Bernar dus bleken duidelijk de besten. Met elkaar werden - tegen de harde wind in - acht doelpunten gemaakt. In de kantine reikte mevrouw Dusée de naar haar man vernoemde en door de Haagse KNVB afdeling beschikbaar gestelde bokaal uit. De ze ven vertegenwoordigers van de winnaar, uit alle jeugdelftallen én het dameselftal, zullen de trofee volgend jaar verdedigen. Toernooi Randstad Sport voor De Koog LEIDEN Zoals op zove le plaatsen, vormde de re gen ook bij het toernooi van Randstad Ladies de grote spelbreker. Men besloot de wedstrij den te laten voor wat zij waren en over te gaan tot het nemen van strafschop pen. De Texelse dames van De Koog kwamen als winnaressen uit de bus. De Zweef (Nijverdal) werd tweede, de organiserende Randstad Ladies pakten de derde plaats. Kooi-cup vol water.... LEIDEN Het door Roodenburg georga niseerde toernooi om de Kooi-cup viel vrijwel volledig in het water. Met een aangepast programma kon de bokaal uit eindelijk toch, ongetwijfeld gevuld met water, worden uitgereikt aan de E-junio- ren van Oranje Groen. Gezien de toestand van de velden besloot de toernooi-leiding na de pauze direct over te gaan tot de fi nale, gespeeld in de vorm van strafschop pen. Oranje Groen, Rijnsburgse Boys en DOSR, die op dat moment bovenaan in hun poule stonden, namen elk tien straf schoppen. De spelers van Oranje Groen schoten liefst negenmaal raak en werden daarmee glorieus winnaar. Rijnsburgse Boys benutte er zeven, DOSR vijf. Daar mee kwam het aparte strafschoppentoer- nooi te vervallen. De fair-play cup ging naar Docos. Vink verlaat Warmond WARMOND Frits Vink verlaat aan het einde van deze compe titie de korfbalclub Warmond. Vink, die twee jaar als trainer ac tief was bij deze club heeft een nieuw con tract getekend bij het Haagse GKV, dat op het veld in de eerste klasse Rijndelfland en in de zaal in derde dis trictsklasse speelt. Vink blijft komend jaar wel als jeugdtrai ner van het Oegstgees- ter Fiks actief. Frans Grimbergen zorgden voor twee winstpunten voor zijn team Unicum II, maar verzuimde met Ivar de Jong een beslissend derde punt te scoren in het herendubbel. K'i;a felDEN Unicum heeft Inieuw een resolute stap rhting kampioenschap "zet. Tijdens de nogal in t water gevallen inhaal- bouwde de Leidse loeg een 1-2 voorsprong naar een 2-6 overwin- Het tweede team i Unicum lijkt de twee plaats, die recht geeft het spelen van promo- iwedstrijden, mis te lo- ?n na de nederlaag tegen 1 TR. De Munnik stelde ;t kampioenschap veilig )or een 1-7 overwinning Overburg. verburg - Unicum I 2-6 Leidse ploeg zag in dit iel, dat destijds bij een 1-2 orsprong voor Unicum afge- oken werd, Ingelise Drie- s de in de vorige confronta- opgelopen achterstand van n set vrij simpel goedmaken: 6-3. Hans Tönjann en Her- an van der Capellen scoor- ij n daarop in de herendubbel, cquelien van Wijk en Ingeli- Driehuis deden later in het endubbelspel hetzelfde, de tussenstand van 1-5 aden de ploegen het op een koordje, zonder verder te werd een 2-6 einduit- ig genoteerd. Unicum II - GTR II 3-5 Het team van captain Frans Grimbergen had in dit duel kansen op minimaal een ge lijkspel. Na een 2-2 stand na de singles (winst voor Grim bergen en Henny Fehling) ga ven Ivar de Jong en Frans Grimbergen de herendubbel in gewonnen positie (4-2 voor in tweede set en de opslag) uit handen. Nadat ook het dames dubbelspel in drie delen verlo ren was gegaan, kwamen al leen Frans Grimbergen en Henny Fehling in de mixed nog tot scoren. Overschie - De Munnik 1-7 De Leiderdorpers kenden in dit eerste duel met medetitel- gegadigde Overschie nauwe lijks problemen. Marc van Op stal moest het enige tegenpunt incasseren. Hij had in de tie break van de tweede set overi gens goede kansen op setwinst, maar verspeelde een 6-2 voor sprong: 6-3, 7-6. De andere duels eindigden in simpele twee-sets overwinningen voor De Munnik. De Munnik III - Zee en Duin 3-5 Deze wedstrijd tussen twee jeugdige teams kende een aan tal verrassende uitslagen. Zo eindigde het damesdubbelspel tussen Annemarie en Jeanine Junger en het Leiderdorpse koppel Marion Post/Brigit van der Marei in een driesets zege voor De Munnik. Marion Post zorgde met Jan Willem Nij- huis voor een tweede De Mun nik punt door het sterke mixed dubbel Jan Willem Lugthart/Annemarie Junger te kloppen. Het derde Kat- wijkse verliespunt kwam op het conto van Jeanine Jünger, die het tegen Brigit van der Marei niet kon bolwerken: 2-6, 3-6. Standen Hetaantal winstpartijen is eerst ge noemd, gevolgd door het aantal ver- liespartijen. Overgangsklasse A afdeling 7 GTRII 20 12 Son III 19 13 Unicum II 15 17 Beekhuizen II 10 22 Overgangsklasse A afdeling 12 Unicum 25 7 Overburg 19 13 Vleut Meern 7 17 Victoria II 5 19 Overgangsklasse B afdeling 12 ZandvoortlII 18 14 Leidse Hout 11 6 De Meent 11 14 Aemstelsp. II 9 15 Tweede Klasse afdeling 17 De Munnik 26 6 Overschie 19 13 Noordwijk II 10 22 Delftse Stud 9 23 LEIDEN De herenploeg van handbalvereniging Olga Staturnus is via een 10-16 overwinning op het Vlaardingse WIK kampioen geworden van de tweede divisie. Met nog één wedstrijd te gaan zijn de Leide- naars onbereikbaar geworden voor de concurrentie en dus kunnen de roodwitten zich nu reeds opmaken voor promotie naar de hoogste landelijke veldafdeling. En dat terwijl Saturnus promotie in de zaalcompetitie juist mis liep door het rechtstreekse duel tegen Seyst met 10-12 te verlie zen. Ondanks die tegenvaller bleek het team voldoende gemoti veerd om een uitstekende tweede veldcompetitie helft af te le veren. Alle wedstrijden werden op vrij ontspannen wijze gewon nen. Zo ook die van gisteravond. Want al stond er tegen WIK. dat ook nog kansen had, een kampioenschap op het spel, van zenuwen was, binnen de Leidse gelederen althans, geen sprake. De ploeg liep gemakkelijk naar een 3-7 voorsprong, vooral dankzij een aantal fraaie treffers van Wim van Leeuwen, en die kwam niet meer in gevaar. Het overwicht van de Leidenaars wekte bij'de Vlaardingse ploeg irritatie op, waardoor de wed strijd aan het slot een grimmig karakter kreeg. De Leidse ploeg liet zich daardoor echter niet uit het spel halen en won eenvou dig met 10-16, waarmee ondanks het geflopte kampioenschap in de zaal alsnog een kroon op het werk van trainer Frank Bonte en coach Henk Verwey werd gezet. AD VAN FESSEM LEIDEN De zaalvoet ballers van FC Lisse (B- poule) boekten in de tweede ronde om de Leid se Courant-cup een 2-1 winst op Interju. VWL en Bahlmann speelden in poule A 5-5 gelijk. FC Lisse speelde een goede eerste helft, maar verzuimde de vele kansen te benutten. Het gehandicapte Interju kreeg slechts twee treffers te verwerken. Leo van Kampen en Arie Schalk schoten raak. Na rust kwam de Leidse ploeg terug met een treffer van John Jansen. Interju claimde in de laatste dertig seconden vergeefs een strafschop. De Lissenaren hadden daarvoor opnieuw diverse kansen laten liggen. VWL zette het aanvankelijk matig spelende Bahlmann de eerste rondgang op een 4-2 achterstand. Via counters kwam men terug tot 5-5, waarop VWL vergat gebruik te maken van het feit dat tweemaal een tegenstander uit het veld werd verwijderd. Voor de Leiderdorpse équipe scoorden Ben Heemskerk en Henry van der Weijden twee maal, en Ger Nagtegeller één maal. De Alphense treffers werden gemaakt door Frank Bakker, Ton van der Laan (beiden tweemaal) en Stef As- bai. Standen Poule A: Bahlmann VWL De Tegelhandel Poule B: FC Lisse SRV Hoogervorst 10 10 1 5-5 10 10 1 5-5 0 0 0 0 0 0-0 1 1 0 0 2 2-1 10 0 1 0 1-2 0 0 0 0 0 0-0 oefi IILLEGOM Voor de derde achtereenvolgende keer zal llympia's Ronde van Nederland door Hillegom komen. Dit keer "rel op een speciale manier, want deze wielerronde gaat dit jaar ;nt de proloog en de start in deze gemeente, dat gebeurt op ensdag 25 mei. eerste renner start om een uur in het kader ven de proloog, it is een tijdrit over 2,5 kilometer die start op de Meerlaan en it parcours loopt via de Prins Hendrikstraat, Van Meerbeek- aat, Hoofdstraat, Ledschestraat, Olympiaweg, Hillinenweg en ?er de Meerlaan. Na de proloog zal de zogenaamde Prominen- inrace van start gaan onder leiding van de Ren- en Tourvere- iging De Bollenstreek uit Lisse. Het betreft hier een korte Gen- ;mansrit over vijf kilometer (twee keer het parcours van de oloog). In een drietal series gaan bekende mensen over de laan. Onder hen de burgemeesters van Hillegom, Bennebroek i het Limburgse Nuth en raadsleden, politiemensen en even- leel andere plaatselijke prominenten. Ook aan de start komen oud-renners Arie van Houwelingen, Arie van Wetten, Krijn .t, Harry Janssen en Egbert van 't Oever, id zes uur zullen de deelnemers aan de Ronde van Nederland irden voorgesteld om daarna op de Meerlaan te starten voor eerste etappe over 78 kilometer. Daarna zullen de huldigin- gebeuren en de volgende dag wordt achter Treslong gestart de tweede etappe om tien over drie. Die voert het renners- ld naar Harderwijk over een afstand van ongeveer 140 kilo- LEIDEN Sportcenter was Wanninkhof 2 te slim af. Nadat het 'reserve' bakkersteam het grootste deel van de bowlingcom petitie de ranglijst aan voerde, was het enkele weken geleden Holiday Inn Sportcenter, dat die koppositie overnam. In de rechtstreekse confrontatie verzekerde Sportcenter zich dinsdagavond van het kampioenschap. Na de 2-1 nederlaag werd de num mer twee zelfs door het 'eigen eerste' een punt af handig gemaakt. Op maandag was het Booby trap, dat de titel veroverde. Ondanks het 1-2 verlies tegen volger Braxhoven, kon het kampioenschap de ploeg van Mike van der Stok, Misja Bak vis en Sjef Hoeberichts niet meer ontgaan. Van der Stok was overigens met zijn 780 (vier games) de sterkste speler in Holiday Inn, terwijl Kees Plaizier de hoogste game (243) liet noteren. Met het oog op het laatste en rechtstreekse duel deed de vijfmansploeg van Hans Men ken een duidelijke poging ri vaal Fitnesscentrum Leider dorp te intimideren. Het bow- lingtreffen met Scarabee werd geopend met een schitterende 1040-game (vier pins onder het Leidse gamerecord). Ook de tweede game werd met over tuigende cijfers, 946, veroverd. Het Leidse serierecord, dat met 2878 op naam van de lijst aanvoerder staat, werd echter niet gebroken. Het laatste spel werd met 851 uit handen gege ven. Omdat de 'fitheidséquipe' bij Pintrotters geen fout maak te (4-0), is het verschil tussen de kemphanen precies ander half punt. De thuisploeg zal het slotduel (24-5) met 3-1 moeten winnen om de 'fitten' van de titel af te houden. Pin trotters lijkt door de 4-0 neder laag niet meer aan degradatie te kunnen ontkomen. Het driemanschap van de 'Lei derdorpers' lijkt zich juist op tijd te hebben hersteld. Na binnen enkele weken een voorsprong van negen en een half punt te hebben zien slin ken tot een half, won de leider in de eerste klasse weer eens alle games. Het reeds gedegra deerde Henny's Rits was het slachtoffer. Tramps vocht voor zijn laatste kans en wees Hans Menken met 3-1 terug. Deze twee staan met nog twee duels in het verschiet op drie en een half winstpunt achter Fitness centrum. John Hensing en Jim Scheffer, beiden van Fitness centrum Leiderdorp, waren individueel goed bezig. Met se ries van 625 en 600 waren zij de beste bowlers van de week. Standen competities: BBLZW le klasse vijfmans: I. Fitnesscen trum 34-104,5, 2. Hans Menken 34- 103, 3. Scarabee 34-53,5, 4. BvM 34-51, 5. Tobbers 34-51, 6. Pintrotters 34-47. 2e klasse vijfmans: 1. BLF 33-114, 2. Braxhoven 33-103,5, 3. Skydivers 33-63, 4. Bad Company 33-42,5, 5. La- dan 33-40, 6. Bocas 33-32. le klasse trio's: 1. Fitnesscentrum 33-82, 2. Hans Menken 1 33-78,5, 3. Tramps 33-78,5, 4 Bisschop 33-60. 5. Tobbers 33-50, 6. Henny's Rits 33-34. 2e klasse trio's: 1. Hans Menken 2 34-82,5, 2. Van de Born 34-75.5. 3. Scheffer Optiek 34-75, 4. BLF 34-70, 5. Pinners 34-62,5, 6. Van der Meer 34-42,5. 3e klasse trio's: 1. Verboon 33-73,5, 2. Pinset 33-70,5, 3. Splits 2 33-69, 4. Henskens 33-66,5, 5. Ladan 1 33-60,5, 6. Thomas 33-56. 4e klasse trio's: 1. Huspub 33-97,5, 2 Ladan 2 33-78, 3. Willems 33-64, 4. Helija 33-57, 5. Parva 33-50, 6. First One 33-47,5. Eindstanden BBL: Maandag: 1. Boobytrap 68-142,5, 2. Braxhoven 68-125, 3. Lions 68-120, 4. Lions ladies 68-107, 5 Internationals 68-101,5, 6. Pinballs 68-101, 7. Huspub 68-91, 8. Waterbuffels 68-88, 9. Am- K:re 68-79, 10. Frenches 68-62. insdag: 1. Sportcenter 68-150, 2. Wanninkhof 2 68-146,5, 3. Wannink hof 1 68-132,5, 4. Lions 68-112,5, 5. Rabbits 68-109, 6. Fighters 68-105,5, 7. New Balance 68-95,5, 8. Torentrek kers 68-81, 9. Tatas 68-79.5, 10. Magt 68-73. IIDEN Precies tweeënzestig jaar na haar oprichting heeft rnix woensdag de eerste paal geslagen van haar clubhuis, dat it verrijzen op het sportterrein Groenoord. Het was het even- is jarige jeugdlid Seth Karstens (9 jaar), die vanuit de heima- ine deze mijlpaal vlotjes in de weke grond deed verdwijnen, oménteel speelt Pernix al achttien jaar in de Leidse Hout, aar B en W hadden indertijd kenbaar gemaakt, dat het hier n tijdelijke behuizing betrof. De komst van een atletiekbaan in 'zelfde Leidse Hout bracht het overleg tussen Pernix en de ge- eente Leiden over een nieuw veld dan ook in een stroomver- elling. Dit resulteerde uiteindelijk in de toewijzing van een rrein van 25 x 44 meter bij de Groenoordhallen. De blikvanger m dit toekomstige onderkomen zal het genoemde clubhuis orden, met haar ruime kantine en vier riante kleedkamers, it gebouw wordt deels gefinancieerd door een gemeentelijke bsidie en deels door de opbrengst van een grootse loterij, die Leidse-korfbalclub onlangs is begonnen. Het ligt in de bedoe- ig, dat Pernix in september dit nieuwe onderkomen in bezit at nemen. Bovendien vormt het complex een goede uitvalsba- voor een ledenwervingscampagne in de Merenwijk, waar ernix nu al het merendeel van haar jeugdleden uit betrekt. iagerwey zesde JDEN Swiftjunior Hendrik Jan Lagerwey (Woubrugge) xd zesde in het criterium van Mijdrecht, agerwey sloot gisteren aan bij twee vluchters. Een groepje van He kon nog aanpikken, waarna zes man spurtten om de zege. "luit laatste positie slaagde de Swiftrenner er niet meer in ir voren te komen. Leen Janszen was één van de 26 renners uit een veld van 120 starters de amateurkoers uitreden. Hij on achter twee ontsnapte groepjes de spurt voor de veertiende aats. Kostbaar verlies SV Voorschoten VOORSCHOTEN SV Voorschoten ver-, loor gisteren twee kost bare punten aan ZLC. De Leidse ploeg, won met 1-2 en stelde zo een nieuw seizoen in de eerste klasse zater dag veilig. Voorschoten is door de nederlaag gedwongen morgen te winnen van Valken'68 om kansen op het kam pioenschap te houden. Op het eigen slecht be speelbare terrein r-, kwam Voorschoten al snel op achterstand via een treffer van Dick Oosterlee. Hein de Graaf bracht zijn ploeg kort daarop weer op gelijke hoogte, maar y nog voor rust bepaalde Fred Pleijter de eind uitslag: 1-2. ZLC'er Rob Pecht In een vreemd kopduel met een Voorscho- tense aanvaller. SV Voorschoten moest met 1-2 het hoofd buigen. Jeugd Lugdunum blundert LEIDEN De in degradatie gevaar verkerende regionale jeugd van Lugdunum verloor gisteren in de tweede klasse geheel onnodig met 2-0 van Olympia. Op een bijzonder glad veld wisten de Leidenaren zich ze ker tien doelrijpe kansen te creëren. Met name Gijs Collee, Hans Sleeuwen, Albert Siera en Koos van Rijn hadden moe ten scoren. Geen van hen al len kon het werk echter afma ken. De sporadisch aanvallen de gastheer deed het veel be ter. De eerste rondgang werd uit de enige aanval 1-0 ge scoord, na de thee voegden zij daar in de slotfase nog één treffer aan toe. Hanepoel- loop groot succes LEIDEN Ondanks abomi nabele weersomstandigheden trok de twaalfde Hanepoelloop in en om Rijpwetering 550 deelnemers, die konden kiezen uit een loop over vijf, tien of 21 kilometer. De organisatie was in handen van gymnas tiekvereniging Harambee (Rijpweteringj en de Leidse at letiekvereniging De Bataven. Het geslaagde hoofdnummer, de halve marathon, werd een prooi voor Erik Bakker (Alk maar), die na een lange solo zegevierde in een tijd van 1 uur 11 minuten en 40 secon den. Guus Sloos (Leiden) werd tweede in 1 uur 13 min. en 50 sec. De derde stek was voor Oostdam (Noordwijkerhout) in 1 uur 15 min. en 20 sec. Bij de veteranen zegevierde Ruigrok (Rijswijk) in 1 uur 22 min. en 3 sec. Hij werd op zeven secon den gevolgd door Wim Bree- nen (Waddinxveen). Leide- naar Piet Kruit kwam binnen op twaalf seconden. De loop over vijf kilometer werd bij de meisjes gewonnen door Monique Combee (23'55"). M'^hel Versteegen (19'27") was de beste jongen, Magdaleine Kaptein de beste dame (21'35"). Koos Verhoe ven (33'55") won de tien kilo-, meter voor veteranen, Aart Stigter (32'42") was de eerste heer.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7