E 1 ■1 mededelingen gemeentebestuur m yM m leiden 16tlm20mei 83 A MET EEN ADVERTENTIE iii DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEI pêii S'tSflPfl LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 MEI 1 ■I !ilHt!l!IHHlllllllli!l Commissie vergaderingen Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend door: 1. Bedrijfsgeneeskundige dienst in het pand Opaalstraat 3. De aanvrage is afkomstig van de Bedrijfsgenees kundige dienst voor Leiden en omgeving, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van het kantoorgebouw aan de Opaalstraat 3. Op maandag 30 mei 1983 zal om 14.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Centrale faciliteitengebouw aan de Witte Singel. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 13 mei 1983 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprich ten van een gasdrukregel- en meetstation aan de Witte Singel (Witte Singel Doelencomplex). 2. Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprich ten van een gasdrukregel- en meetstation aan de Hadewijchlaan (Stevenshofpolder). De aanvrage is afkomstig van de Directeur van de 3. Grootel's Bouwmaatschappij b.v., te Eindho- Commissie voor Volkshuisvesting Extra commissievergadering. Maandag 16 mei a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering zal geheel gewijd zijn aan de behandeling van de ontwerp-verordening woon ruimteverdeling 1983. Diegenen die het woord willen voeren, wordt verzocht dit via telefoonnummer 254235 te mel den. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Maandag 16 mei a.s. om 19.30 uur in de B en W kamer van het stadhuis. Agenda: Organisatieverordening Brandweer. Nota over registratie studerenden. Resultaat vandalismeproject paasvakantie '83. Bespreking verdere procedure initiatiefvoorstel D'66. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Woensdag 18 mei a.s. om 15.30 uur in de koffie kamer. Agenda: 15.30 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschrift tegen weigering tegemoetkoming in de ver huis- en inrichtingskosten. 15.45 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschrift van JAKOGEHU B.V. i.o. tegen weigering van gevraagde vergunning voor vesti ging van speelautomatenhal. 16.15 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschrift van Leids Volkshuis tegen herziening van het programma specifiek welzijn 1983 m.b.t. de formatieplaatsen. Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 18 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Aankoop pand Langegracht 133 en sloop van de panden Langegracht nrs. 129, 131 en 133. Ruiling percelen grond nabij de Haarlemmerstraat met de stichting katholiek onderwijs en sloop pan den, i.v.m. de bouw van de interconfessionele school aan de Caeciliastraat. Uitgifte van grond in erfpacht in de Stevenshof voor woningbouw in de vrije sector. Nota inzake huurontbinding perceel grond Rijndijk. Bouw van 7 eengezinswoningen op een terrein aan de Kraaierstraat, tussen de 4e Binnenvestgracht en Gortestraat, door de gemeente Leiden (complex LWS). Bouw van 25 woningen Mirakelsteeg e.o. door wbv. Werkmanswoningen. Brief huurdersvereniging bewoners Paramaribo- hof. Aankoop Lilo.' Copie brief aannemersbedrijf Du Prie met betrek king tot parkeergarage Sanders.' Deze agendapunten met de Commissie Ruim telijke Ordening. Diversen: a. Stand van zaken aanpak spaanplaat gas in de wijk Noord. b. Projectgroep de Kooi, Noorderkwartier, Groen- oord en Verversbuurt. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Donderdag 19 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Eenmalige bijdrage tbv. renovatieplan tot behoud van dierenpark Wassenaar. Begroting en tariefsverhoging st. openbare biblio theek. Automatisering uitkeringsadministratie GSD. Bestemming aantal gemeentelijke reserves. Begroting 1983 psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. Uitgifte perceel grond aan st. voorzieningen ge handicapten. Jaarverslag directie GZ/GG&GD 1981. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Rijksgebouwendienst in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van het centrale faciliteitenge bouw aan de Witte Singel (gebouw 15 - Witte Singel - Doelencomplex). Op maandag 30 mei 1983 zal om 14.30 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 3. Koninklijk Instituut voor taal-, land- en vol kenkunde aan de Witte Singel. De aanvrage is afkomstig van de Directeur van de Rijksgebouwendienst in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal- laties ten behoeve van het Koninklijk Instituut voor taal-, land- en volkenkunde in gebouw 16 aan de Witte Singel (Witte Singel - Doelencom plex). Op maandag 30 mei 1983 zal om 15.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 4. Opslag van lakken, verven en verdunnings middelen in het pand Zoeterwoudseweg 25 b/c. De aanvrage is afkomstig van B.V. Handelsonder neming Nicolaas, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties, het opslaan van verven, lakken en verdun ningsmiddelen, een verfspuitwand voor het spui ten van proefstukken alsmede verkoopruimte van voornoemde artikelen en schildersgereedschap pen, een en ander in het pand Zoeterwoudseweg 25 b en 25 c. Op maandag 30 mei 1983 zal om 15.30 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 5. Snackbar in het pand Lange Mare 96. De aanvrage is afkomstig van N.E. van der Berg, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven technische installaties ten behoeve van een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex verkoopinrichting in het pand Lange Mare 96. Op maandag 30 mei 1983 zal om 16.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 6. Hoofdpostkantoor aan de Schipholweg 30. De aanvrage is afkomstig van de Centrale Directie P.T.T. te 's-Gravenhage, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties in het hoofdpostkantoor aan de Schiphol weg 30. Op dinsdag 31 mei 1983 zal om 14.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. 7. Reparatie, opslag en verkoop van koelinstal laties in het pand Flevoweg 25. De aanvrage is afkomstig van B.V. Koeltechnisch Bureau Verhoog, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven techni sche installaties t.b.v. het verrichten van repara tiewerkzaamheden aan koelinstallaties, opslag van zuurstof, acetyleen, propaan en freon in fles sen alsmede opslag en verkoop van koelinstalla ties. Op dinsdag 31 mei 1983 zal om 14.30 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. 8. Levensmiddelenbedrijf in het pand Roombur gerlaan 16-18. De aanvrage is afkomstig van A.M.A. van Leeu wen, alhier, en betreft het-uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromotoren gedreven installa ties t.b.v. het opslaan, koelen en invriezen van le vensmiddelen annex opslag- en verkoopruimte van levensmiddelen, huishoudelijke en drogisterij artikelen, een en ander in het pand Roomburger laan 16-18. Op dinsdag 31 mei 1983 zal om 15.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. 9. Levensmiddelenbedrijf in het pand IJsselka- de 45-46. De aanvrage is afkomstig van L. Klaassen, alhier, en betreft het oprichten van diverse door elektro motoren gedreven installaties t.b.v. het opslaan, koelen en invriezen van levensmiddelen en huis houdelijke artikelen in het pand IJsselkade 45-46. Op dinsdag 31 mei 1983 zal om 16.00 uur in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Ie verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 13 juni 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 13 juni 1983 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig per aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen. ven, voor het oprichten van a. één stationair ge plaatste propaanopslagtank met een inhoud van 1.500 liter en twee mobiele propaanopslagtanks elk met een inhoud van 2.500 liter t.b.v. het ver warmen van enkele bouwketen respektievelijk het verwarmen van beton t.b.v. de bouw van wonin gen in de Stevenshofpolder. 4. Vleeschmeesters Leiden b.v., alhier, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedre ven installaties t.b.v. het verwerken van vlees en vleesprodukten in het pand Rooseveltstraat 12a. 5. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voor burg, voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor het uitbreiden en wijzi gen van diverse door elektromotoren gedreven in stallaties t.b.v. het wetenschappelijk onderzoek in het Geologisch en Mineralogisch instituut in het pand Garenmarkt 1a en 1b. 6. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voor burg, voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor het uitbreiden en wijzi gen van diverse door elektromotoren gedreven in stallaties t.b.v. het Rijksherbarium en Gaubiusin- stituut in de panden Schelpenkade 6, 9 en 14a, Herenstraat 5d en 37 en Witte Singel 103. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en wel van 13 mei 1983 tot 13 juni 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 13 juni 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 13 juni 1983 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. f Voor andere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de direc tie milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, tel. 071-254437. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 10 mei 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Magdalena Moonsstraat 8, aanleg nieuwe huisrio lering; - van der Waalsstraat 57a, inwendig verbouwen wo ning; - Donsvlinder 2, aanbrengen raamkozijn in zijgevel woning; - Polderpark Cronestein, bouw bijenstal; - Willem Pijperstraat 22. bouw portaal aan achterge vel woning; - Rooseveltstraat 61, verbouw bedrijfsgebouw tot autoherstelinrichting; - Vreewijkstraat 29, 31, 31a, bouw drie bergingen aaneen en tuinmuren; - Leliestraat 104, bouw berging; - Molensteeg 4, 4a en 6. aanleg nieuwe riolering; - Roomburgerlaan 79, plaatsen dakkapel in voordak schild; - Zoeterwoudseweg 118, plaatsen dakkapel in ach terdakschild; - Hoge Rijndijk 212, aanleg nieuwe huisriolering; - P.J. Blokstraat 43, inwendig verbouwen woning; - Constantijn Huygenslaan 29, aanleg nieuwe huis riolering; - Luchtmansplein 29, plaatsen dakkapel in voor- en achterdakschild; - Maarten Luther Kingpad 2, plaatsen dakkapel in achterdakschild; - Leeuwerikstraat 5, verbouwen woning en bouw berging; - Breestraat 83, wijzigen winkelpui; - Lekstraat 98, maken serre ter plaatse van balkon; - Herenstraat 119, makeadakopbouw aan achterzij de woning; Volkstuincomplex Cronestein bouw tuinhuisje op de tuinen A 22, C 23. D 22. E 3, E 16, G 24. H 7. H 8, H 25, bouw op blokhut op tuin M 16; - Hooglandse Kerkgracht 25a, wijzigen plan waar voor reeds eerder vergunning is verleend; - Polderpark Cronestein, bouw 13 prefabbruggen; - Marowijnepad, bouw clubgebouw; - Hadewijchlaan, plaatsen gasdrukregelstation. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester 'en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke ordening .1 lillik Diversen Nieuwe huursubsidie- formulieren zijn binnen Aan de informatiebalies van het stadhuis en Stads bouwhuis zijn huursubsidieformulieren aangekomen voor het nieuwe subsidietijdvak juli '83 - juli '84. Hulp bij invullen kan zoals reeds jaren geldt, bij de af deling VOW, eerste etage Stadsbouwhuis. De openingstijden zijn: dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur. In de volgende vrijdagse mededelingen zal uitgebrei der worden ingegaan op deze regeling. Kooilaan twee dagen afgesloten Maandag 16 en dinsdag 17 mei a.s. wordt de Kooi laan afgesloten voor het verkeer. Op die dagen wordt n.l. een asfalt-toplaag aangebracht. Daarvoor is droog weer nodig. Is het dat niet, dan wordt do ope ratie enkele dagen uitgesteld. Tentoonstelling plannen Pieterskerkhof De plannen die zijn ingediend voor de prijsvraag her inrichting Pieterskerkhof staan tentoongesteld. U kunt ze bezichtigen in de koorgang van de Pieters kerk, ingang Kloksteeg 16. De openingstijden zijn 's middags tussen 14.00 en 16.00 uur, tot en met woensdag 25 mei, ook in het weekend; op maandag 16 en woensdag 18 mei geslo ten. Spoorbrug Galgewater tijdelijk voor scheepvaart gestremd In verband met onderhoudswerkzaamheden aan de spoorbrug over het Galgewater, zal deze van 19 tot en met 20 mei a.s. voor doorvaart gestremd zijn. Het onderhoudswerk zal. voor zover mogelijk, binnen de gestelde datum afgerond zijn. Plan voor de bouw van een brug over de Nieuwe Rijn ter hoogte van de Rijnstroomstraat. Met ingang van 16 mei 1983 ligt voor een ieder gedu rende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, het plan voor de bouw van een brug voor fietsers en voetgangers tus sen het Utrechtse Jaagpad en het gebied de Waard ter hoogte van de Rijnstroomstraat. Het plan is niet in overeenstemming met het gelden de bestemmingsplan "De Waard". Burgemeester en Wethouders zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen voor de realisering van het bouwplan. Zij die bezwaren hebben tegen dit plan, kunnen gedurende de termijn van de terinzageleg- ging schriftelijk bezwaren indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadhuis plein 1, 2311 EJ Leiden. Bedrijfsverzamelgebouw aan de Stadspolderweg Zoals bekend is de gemeenteraad akkoord gegaan met de goedkeuring van het bestemmingsplan "De Hallen". Bestemmingsplan "De Hallen" is het gebied dat be grensd wordt door de Slaaghsloot, de Gooimeerlaan, de Willem de Zwijgerlaan, Floris Versterlaan, Gabriël Metzustraat, Haarlemmertrekvaart en spoorlijn Den Haag-Amsterdam. De bedoeling is om een gedeelte van dat gebied ge schikt te maken voor kleine bedrijven die vanwege de stadsvernieuwing uit hun wijk naar elders moeten verhuizen. Voor stadsvernieuwingsaktiviteiten bestaan reeds ge ruime tijd verschillende subsidiemogelijkheden om o.a. bedrijven uit de stadsvernieuwingsgebieden fi nancieel de helpende hand te bieden. Zo-heeft onder meer het ministerie van Economische Zaken de ge meente laten weten bereid te zijn subsidie te verstrek ken voor de ontwikkeling van een Bedrijfsverzamel gebouw in "De Hallen" t.b.v. bedrijven, die bij de stadsvernieuwing betrokken zijn. Het bedrijfsverzamelgebouw zelf Het aannemersbedrijf C.J. de Boer B.V. is in samen werking met de Gemeente bezig met de bouw van dit bedrijfsverzamelgebouw aan de Stadspolderweg. De oplevering van de verschillende units zal in juli a.s. plaatsvinden. Het gebouw bestaat uit zestien eenhe den met een totale bruto oppervlakte van 1.638 m2, waarvan 7 eenheden met een netto oppervlakte van 52 m2, 5 eenheden met een netto oppervlakte van 105 m2 en 4 eenheden met een netto oppervlakte van 160 m2. De uitgifte van de grond en de opstal zal plaatsvinden d.m.v. verkoop, waarbij de verkoopprijs ca. f 650,— per m2 exkl. B.T.W. zal bedragen. Wie kunnen zich hiervoor aanmelden? Bij het selekteren van.de aanmelders genieten bedrij ven uit aangewezen stadsvernieuwingsgebieden de voorkeur. Ook binnenstadsgebonden bedrijven wor den als serieuze kandidaten aangemerkt. De reeds genoemde koopprijs ligt belangrijk onder de kostprijs door de subsidiebijdrage van het rijk. Inlichtingen Indien u belangstelling hebt voor de aankoop van een ruimte in dit bedrijfsverzamelgebouw en hierover na der geïnformeerd wenst te worden, kunt u kontakt opnemen met de Direktie Grondzaken, (H.A.J. v/d Wiel, tel.: 254512). aa ar :ni •hei 1 w ïen rson t ir zen Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 16 mei Wijk 18 en 22 woensdag 18 mei Wijk 21 en 23 donderdag 19 mei Wijk 20 en 26 vrijdag 20 mei 0(

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10