r bewoners Krimwijk oorschoten boos >ver kantoorgebouw I' v ÊctdócSowo/nt Gemeente telt parkeerders Actie Klokkenspel voor carillon raadh uis „Sluit Rijnstraat af tijdens festiviteiten" ftSMW tickle Precies. Nederlanders slaan goed figuur bij rolstoelscherm wedstrijden Geld voor Lissese Jenaplan school "IDEN CcidócScmmit DINSDAG 10 MEI 1983 PAGINA erdenking oud-strijders in Valkenburg r neiiLKENBURG De Vereniging van strijders van het voormalige 4.R.I. den op Hemelvaartsdag (donder- i weer een herdenking. Evenals j-gaande jaren is de gemeente Val- iburg weer de centrale plaats van activiteiten in het kader van de denking. gezamenlijke herdenkingsdienst alle gezindten wordt gehouden in lervormde kerk. Legeraalmoezenier Kempen en ds. D. Veldkamp zul- daarin voorgaan. Medewerking dt daarbij verleend door de christe- gemengde zangvereniging Advendo er leiding van P. Bontje. De dienst int om half elf. Voor de eerste keer in de geschiedenis gaan de oud-strijders niet naar het Vliegkamp Valkenburg, maar zal men gebruik maken van het gerenoveerde dorpshuis De Terp aan de Kerkweg. Hier wordt vanaf kwart voor twaalf een bijeenkomst gehouden en ook de lunch gebruikt. De oud-strijders trek ken vanaf een uur in een stille tocht naar de erebegraafplaats. Daar zal bur gemeester N. van 't Wout een kwartier later een toespraak houden, waarna kransen gelegd zullen worden. Daarbij zal Valkenburgs Harmonie koraalmu- ziek spelen. Met een défilé langs de graven wordt de herdenking afgeslo ten. Het gemeentebestuur ontvangt tot slot alle belangstellenden in De Terp. Onthulling kunstwerk op raadhuisplein OEGSTGEEST De beeldengroep van beelhouwer Van Kralingen, voor stellende drie dames die de toestand in Oegstgeest bespreken, wordt 26 mei onthuld door oud-wethouder J. H. Thorn. Dit zal plaatsvinden om 7 uur 's avonds. Na de onthulling volgt er een kleine ontvangst in de trouwzaal. Men is nog naarstig op zoek naar een ont werp voor een kunstwerk, ter verfraai ing van de raadszaal. Thans staat er een drieluik opgesteld van de kunste naar Buurman. Vanavond zullen, voor afgaand aan de commissievergadering van de raadscommissie financiën, de le den van de kunstcommissie en ge noemde raadscommissie financiën het kunstwerk in ogenschouw nemen. Duiventorentje Oud Poelgeest in slechte staat OEGSTGEEST Het zogenaamde duivento rentje van het Koetshuis Oud Poelgeest ver keert in een slechte toestand. Zo zelfs dat er herhaaldelijk lekkages optreden die aanleiding geven tot kapitaalsvernietiging. Dat laatste con cludeerde wethouder Van Hazel gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie openbare werken. „Door de lekkages gaat de kwaliteit van het „monument" Koetshuis er hard op achter uit", aldus de wethouder. „Wij zullen bij het Rijk proberen of men ons subsidie in het vooruit zicht wil stellen en tegelijkertijd aan de Rijks dienst monumentenzorg vragen of het torentje gerepareerd kan worden met geld uit het res tauratiefonds". Commissie akkoord met naaktstrand Wassenaar WASSENAAR Alle Wassenaarse raads fracties zijn gisteravond tijdens de raads commissie algemene zaken akkoord gegaan met een wijziging in de Wassenaarse Poli tieverordening van 1936, die de weg vrij maakt voor de aanleg van een naaktstrand. Door een versnelde procedure hoopt men het strand, een strook van 500 meter lengte direct grenzend aan het Haagse naturisten - strand, van de zomer rond te krijgen. Het punt wordt komende maandag behandeld tijdens de raadsvergadering. Alle partijen, enkele wat schuchter, stem den met het voorstel in. CDA-voorman V.J.W. Wensveen vroeg zich echter af waarom er zoveel haast achter het voorstel wordt gezet. Hij sprak over „het doordram- men van het voorstel". Wensveen noemde het onderwerp „een moeilijke materie" en kon niet garanderen dat op de raadsverga dering alle fractieleden van het CDA voor zullen stemmen. „Men dient meer rekening te houden met de gevoelens van de Wasse- naarders", merkte hij op. Ook de heer A. Lodder van Partij Wassenaar zette zijn vraagtekens bij de versnelde procedure. Burgemeester Staab antwoordde dat men de politieverodening zo snel wilde wijzigen met het oog op de nu snel naderende zo mer. Hij verwees in zijn antwoord tot het CDA naar de afstand van het strand tot Wassenaar en het meer „Haagse" karakter van het naaktstrand. Inrichting, onderhoud en toezicht liggen ook bij de gemeente Den Haag. ic IORSCHOTEN Het en van degenen die bezwaarschrift heb- ingediend tegen het werp-bestemmingsplan euw-Voordorp" ver minder positief dan de raadscommissie keerszaken en finan- was voorzien. Wet- ider J. van Dalen D) kreeg te maken buurtbewoners, waar- er enkele zelfs de jrden „onbehoorlijk tuur" gebruikten, plan „Nieuw-Voordorp" is ontstaan nadat het voormalige kindertehuis verkocht werd en tenslotte werd afgebroken. Het terrein is geen eigendom van de gemeente en een ex ploitatiemaatschappij wil daar op een groot kantoorgebouw stichten met een vloeropper vlak van 9500 meter en een maximale hoogte van 13 me ter. In de direkte omgeving van het gebouw is parkeer ruimte voor 179 auto's. De buurt „Krimwijk" ver wacht verkeer- en parkeero verlast. Het huidige bouwplan voldoet aan de eisen, verkreeg de goedkeuring van de Wel standscommissie en niets kan de bouw te zijner tijd nog te genhouden. Helaas voor de be woners van de „Krimwijk" ook hun bezwaarschriften niet. Zeer ontevreden gingen de „bezwaarden" weer huis waarts. Zij zien het liefst het huidige braakliggend terrein als blijvend. Daar voelt de commissie niets voor, hoewel ook zij enige jaren geleden met moeite bereid waren het plan te accepteren, en dan alleen nog omdat het plan niet strij dig is met het bestemmings plan. De bewoners van de Prins Mauritslaan willen een 30 km bord in hun straat. Er wordt te hard gereden. Zo dit niet mo gelijk is vragen zij in deze woonstraat een zebra-over steekplaats voor de kleine kin deren. De ambtelijke werk groep zal een en ander onder zoeken. De bewoners van de Erasmus- straat zouden graag hun tuin tje willen vergroten met een stukje openbaar groen. Zij kre gen gisteren de steun van PvdA/PPR en D'66. VVD en CDA steunen echter het amb telijke advies dat dit stukje openbaar groen geen „snipper- groen" is en wel degelijk een functie heeft voor de hele om geving, al wordt daar dan wei nig gebruik van gemaakt. HMC droomt steeds an kunstgras GSTGEEST Een f jaar geleden brandde clubhuis van de Leid- e Mixed Hockey Club de Hofbrouckerlaan iegstgeest geheel uit. ans zijn de plannen ior nieuwbouw rond. wijze waarop dit zal plaats- iden heeft tot gevolg, dat er jide verzekeringsgelden een el overblijft. Dit bedrag wil nuttig besteden door de g^Jileg van een kunstgrasveld, ^^neer omdat LMHC kortge- en via het kampioenschap ijs 0 iggekeerd is in de hoofd- herbouw van het clubhuis int 30 mei en het zal voor bouwvakvakanties opgele- i worden. „De kleedgele- heden zijn thans weer ge- I in orde", deelde de wet- der van sportzaken de r Van Hazel gisteravond De hockeyvereniging Ikt op korte termijn het be- l voor een kunstgrasveld te kunnen brengen. „Wij in hun mening nog onder rbehoud", aldus Van Hazel, gemeente gaat uit van een gettair neutraal" uitgangs met andere woorden zal wel garantie op even- e door LMHC aangegane ngen willen geven maar er geen cent aan bijdragen, i men het uit eigen midde- kan doen, mogen ze wat betreft morgen met de leg beginnen", was de me- l van de raadscommissie ibare werken en sport. NOORDWIJK In Noordwijk wordt binnen kort een parkeertelling gehouden. Deze telling maakt onderdeel uit van een verkeersonderzoek in de kern van Noordwijk aan Zee. Deze tellingen zullen onder meer in het voorseizoen, het hoogsei zoen en tijdens koopavon den worden verricht. Een en ander werd gister avond tijdens een geza menlijke vergadering van de raadscommissies ver keerszaken en ruimtelijke ordening werd hiertoe be sloten. Op deze manier wil men een inventarisatie maken van de parkeerbehoefte in het cen trum van de badplaats, en met name in de omgeving van het winkelgebied Hoofdstraat. Volgens het commissielid Willms dienden ook tellingen plaats te vinden op het Palace- plein en op de Parallelboule vard. Het college had daar geen pro blemen mee, zei wethouder Van Duijn, want het kon in één moeite doorgaan. De VVD voelde slechts betrekkelijk voor de suggestie van Willms. Naar de mening van de libera len diende wel het Palaceplein meegeteld te worden, maar niet de boulevard. Na dit politiek gehakketak droeg Van Rijnberk (D '66) een andere visie aan. Hij stelde dat het parkeren sluitstuk moet zijn. Een zo effectief mo gelijke bezetting van de par- keervlekken moeten in het oog worden gehouden. Van Rijnberk vreesde dat de voor gestelde tellingen een verte kend beeld van de werkelijke verkeerssituatie zou opleve ren. Men verkrijgt op die ma nier een berg cijfermateriaal, waaruit iedereen kan halen wat hem lief is. Zowel Alkemade (CDA) als Rubingh (VVD) gaven er de voorkeur aan om toch nog dit jaar aan de tellingen te begin nen. Uitstel geeft een vertra ging van zeker een jaar. De vertegenwoordigers van de grootste fracties vonden, dat de methode-Van Rijnberk ook in een later stadium zou kun nen plaatsvinden. Het tableau met het wapen van Noordwijkerhout. NOORDWIJKERHOUT Huis aan huis wordt morgen in Noordwijkerhout de infor matiefolder „Actie Klokken spel" verspreid. „Actie Klok kenspel" is een particulier initiatief van leden van een herensociëteit uit het dorp. In het nieuwe, nog in aan bouw zijnde, deel van het ge meentehuis willen zij een ca rillon laten plaatsen. Van de benodigde 25.000 gul den is al tien procent binnen, mede dank zij een gift van 2.000 gulden van de land bouwcoöperatie „Ons Be lang". De rest van het bedrag hoopt men binnen twee jaar via allerlei acties bijeen te krijgen. Dan zal namelijk het raadhuis voltooid zijn. In de folder wordt bekend ge maakt dat door de plaatselij ke keramiste Marianne Kos ter honderd genummerde ta bleaus zijn gebakken met het wapen van Noordwijkerhout erop. Deze kosten honderd gulden per stuk. De tekenaar Kemmer maakte een afbeel ding van het gemeentehuis, die als tegel in de verkoop komt. Winteliers- en Oranjevereniging in Katwijk: KATWIJK De winkeliers vereniging en de oranjevereni ging van Katwijk aan den Rijn hebben bij het gemeentebe stuur een verzoek ingediend om rond de jaarlijkse feesten op 31 augustus de drukke Rijn straat af te sluiten. De Rijn straat zal dan onder meer ge bruikt kunnen worden als standplaats voor een kermis )il setje mini schroevedraaiers, ariërend in maat van 0,8 tot 3,8 [-] g( mm, krijgt u toegestuurd als co dank voor de moeite van het "(inbrengen van een nieuwe abonnee. 8,- I van de Leidse Courant wes_ Tostcode/Plaats 3f4etaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal lur een schroevedraaierset naar: rlaats/Postcode. [elefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, f500 VG Den Haag I en een grote braderie. In de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken werd gis termiddag vrii positief op het plan van de beide verenigin gen gereageerd en nu ook de NZH inmiddels heeft ver klaard geen bezwaren tegen een tijdelijke afsluiting te heb ben, lijkt het dan ook kans van slagen te hebben. Al jaren wordt in Katwijk aan den Rijn gezocht naar een ge schikte plaats voor het organi seren van de najaarsfeesten en een braderie. De bestaande Turfmarkt is hiervoor te klein terwijl het plein in de Molen wijk te ver van het dorpscen trum afligt. Onlangs werd in de gemeenteraad nog een voorstel om een dorpspein rond de Grote Steeg/Achter weg te creëren weggestemd en bij deze gelegenheid is door wethouder J. Bergman gewe zen op de mogelijkheid de Rijnstraat enkele dagen voor het verkeer af te sluiten. Met gebruikmaking van de Turf markt en een gedeelte van deze drukke straat zou dan voldoende ruimte worden ver kregen. Omdat in het verleden een dergelijke sluiting al eens is afgewezen werd deze moge lijkheid niet erg serieus geno men totdat opeens bleek dat de instantie waarvan de meeste bezwaren verwacht werden, de NZH, helemaal geen be zwaren had. De bussen (waar van er normaliter twaalf per uur door de Rijnstraat gaan) zullen voor enkele dagen via de Provincviale weg naar het Zeedorp rijden. Wanneer de oppositie van de buurtbewo ners niet al te hevig is lijkt het er nu dan ook'op dat de afslui ting van de Rijnstraat eind au gustus een feit is. Wanneer dat gebeurt zal overigens maar een klein deel van de Rijn straat niet bereden kunnen worden. Gedacht wordt aan het wegedeelte vanaf de Van Egmondstraat tot even voorbij de kleuterschool 't Kwetter- nest Nieuwbouw Endegeest geopend Oud-wethouder van de gemeente Leiden en burgemeester van Voorburg me vrouw E. den Haan- Groen opende gis termiddag de nieu we opname-afdeling van het psychiatri- sche ziekenhuis En degeest. De nieuwe afdeling die reeds enkele maan den geleden in ge bruik werd geno men heeft de naam Caljékliniek meegekregen. Caljé heeft jarenlang als psychiater op Ende geest gewerkt. Met de Caljékliniek is het laatste grote nieuwbouwproject op Endegeest vol tooid. SASSENHEIM In Frank rijk zijn het afgelopen week einde internationale wedstrij den rolstoelschermen gehou den. De Nederlandse ploeg, bestaande uit veel streekgeno ten, sloeg een goed figuur. De resultaten van de Neder landse ploeg was als volgt: Go- vert Koppers (Sassenheim) in klasse 4/5: floret; 2e plaats (zil veren medaille); degen 4e plaats. Frans v. Niekerk (War mond) in klasse 4/5; floret: 4e Frans Verhoef uit Sassenheim, die zich manifesteerde als de beste Nederlander op het internationaal toernooi. plaats; degen: 2e plaats (zilver-, en medaille), sabel: 5e plaats. Frans Verhoef (Sassenheim) in klasse 2/3; floret: 3e plaats (bronzen medaille); degen: 2e plaats (zilveren medaille); sa bel: 3e plaats (bronzen medail le); Govert van Nim wegen (Voorschoten) maakte z'n in ternationaal debuut in klasse 4/5; floret: 7e plaats; degen: 6e plaats. Hans Duindam (Al phen) in klasse 2/3; floret: 5e plaats; degen: 4e plaats; sabel: 4e plaats. Marjolein den Uyl (Alphen) in klasse 4/5; floret: 6e plaats. In het ploegenklassement (9 ploegen) behaalde de Neder landse ploeg de 2e plaats waar mee een grote beker werd ver kregen. Voor zijn drie medail les kreeg Frans Verhoef als beste Nederlander een mooie beker. De Nederlandse bondscoach Theo van Leeuwen uit Leiden heeft met deze resultaten aan getoond dat zijn schermers bij na klaar zijn voor de grotere toernooien die staan te komen, zoals de Europese kampioen schappen in Parijs juli '83; de Open Engelse kampioenschap pen in november 83; het In ternationaal toernooi Neder land/België/Frankrijk oktober '83 Den Haag; de Nederlandse kampioenschappen in septem ber 83 in Zoetermeer en de Olympische Spelen '84 in Amerika. Bussen staan in de weg NOORDWIJK Tijdens de rondvraag in de gisteravond gehouden raadscommissiever gadering werd het gebrek aan parkeerplaatsen voor toering- cars aan de orde gesteld. De parkeervakken voor autobus sen op het terrein aan het Want veld worden bezet door de bussen van Beuk. Op die manier blijft er geen plaats over voor de Duitse bussen, die gezelschappen naar de badplaats en omgeving bren gen om de mensen de bollen velden te laten zien. Uit het antwoord van burge meester mr. Bonnike en de wethouder bleek dat aan het bezetten van busplaatsen door Noordwijkse toerwagens wei nig te doen valt. Een gesprek met de ondernemer is het eni ge. Het probleem lost zich ech ter vanzelf op, legde de burge meester uit, want over een paar weken zijn alle Duitse en andere buitenlandse bussen verdwenen. Rubingh (VVD) verzocht om meer activiteit van de politie ten aanzien van de verkeersverboden bij de kruising Molenstraat-Zee- straat-Bronckhorststraat. De discussie leverde een menings verschil op tussen burgemees ter mr. Bonnike en diens ver- keersspecialisten Baljeu van Van Turion, over de strekking van de aldaar geplaatste bor den. „Als het hoofd van politie en zijn adviseurs er geen wijs uit kunnen worden, wat moet de gewone burger dan?", ver zuchtte de liberale voorman. LISSE B en W van Lis- se vragen de gemeente raad 425.000 gulden be schikbaar te stellen voor de nieuwe Jenaplan school, die het schooljaar 1983-1984 van start moet gaan. De school zal wor den ondergebracht in de voormalige kleuterschool aan de Lisbloemstraat, die in de tussentijd ook nog als noodsecretarie heeft gediend. De gemeente raad bespreekt het voor stel woensdag. Aan het gebouw in de Lis bloemstraat is de laatste jaren alleen het hoognodige onder houd gepleegd, omdat de kleu terschool zou gaan verhuizen. Bovendien willen B en W dat twee noodlokalen, die nu nog bij Rembrandtschool staan, bij de voormalige kleuterschool plaatsen. Aan het gebouw zelf moet het nodige worden ge daan op het gebied van riole ring, schilderwerk, buitenber gingen, fietsenhok, water- en electrische installa, een nieu we c.v.-ketel, toiletten, het dak en bestrating van het school plein. Bij het gevraagde be drag is de inrichting van de school niet geteld. Gepoogd zal worden zoveel mogelijk over tollig materiaal van andere scholen ter beschikking te stellen. De Jenaplanschool zal bij de start, voor zover nu bekend is, 39 kleuters en 29 leerlingen voor de lagere school herter gen (tien in de bovenbouw en 19 in de onderbouw). Daarmee voldoet de school niet aan het wettelijk vereiste aantal van 60, maar men heeft drie iaar de tijd om het leerlingental op peil te krijgen. Op basis van de huidige aantallen heeft de school voor het kleuterdeel twee werklokalen en een speellokaal nodig en voor het lagere school-gedeelte twee leslokalen. Het gebouw aan de Lisbloemstraat telt drie werk- leslokalen en een speellokaal, zodat er één noodlokaal extra nodig is. Het tweede lokaal willen B en W toch alvast ver plaatsen, omdat de kosten dan lager uitvallen. Zolang het niet voor de Jenaplanschool nodig is, willen B en W het verhurerv voor bijvoorbeeld sociaal-cul turele doeleinden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7