TAFEL Vrouwelijke religieuzen willen dicht bij verdrukten staan 8FTIT71 Afbraak openbaar vervoer is overduidelijk >weer Ml kerk wereld Dr. Goudzwaard: Principieel kiezen voor gerechtigheid KORTE METTEN Ratzinger: Kerk dient confrontatie met politiek aan te gaan Boycot Zuid-Afrika isp1 wel degelijk mogelijk Sta brieuen lezers 1 ACHTERGROND £etdóc@ou*a*it maandag 9 mei1983 pagina De vrouwelijke religieuzen in Nederland zijn ondanks hun ouder en kleiner wordend aantal (op 1 januari 1982 wa ren er ruim 19.000) vast van plan te blijven zoeken naar hun dienende en kritische functie in kerk en samenle ving. Dat bleek tijdens de al gemene vergadering van de stichting Samenwerking Ne derlandse Vrouwelijke Reli gieuzen (SNVR), die zaterdag in Berg en Dal werd gehou den. Ongeveer 110 vertegenwoor digsters van de in Nederland werkzame congregaties van vrouwelijke religieuzen kwa men daar bijeen om zich te bezinnen op de zending van de religieuzen in de heden daagse kerk en maatschappij en op de mogelijkheden van de SNVR tot betrokkenheid bij mensen aan de onderkant van de samenleving. Traden de religieuzen in het verleden vooral als instituten en organisaties naar buiten, nu zijn het individuele zusters of kleine groepen van reli gieuzen die initiatieven ne men op diverse kerkelijke en sociaal-maatschappelijke ter reinen. De aandacht kan niet meer uitsluitend gericht wor den op de terreinen, waarop de religieuzen vroeger actief waren, zoals onderwijs, ver pleging en bejaardenzorg. Er dient ook aandacht te zijn voor de eigentijdse noden en vooral voor de kansen die ie dere zuster in haar eigen situ atie heeft om in de voetsporen te treden van Jezus van Naza reth, die opkwam voor armen en ontrechten. „Het is voor ieder van ons be langrijk na te gaan", zei een van de deelneemsters, „hoe wij in de kritische beweging durven te staan en hoe wij mensen en groepen kunnen ondersteunen die in kerkelijk en maatschappelijk Nederland bedreigd worden. Bovendien moeten wij ons nadrukkelijk inlaten met de missionaire be weging". Verwijzend naar het af scheidscollege van prof. Schil- lebeeckx, zei de voorzitster van de SNVR, zuster Teresini Metternich: „Geloven doe je niet op de eerste plaats met woorden maar geloven licht in daden op. Ons geloof moet blijken uit de manier waarop wij met mens en wereld om gaan". De vergadering wilde, dat de SNVR principiële keuzes maakt als het gaat om de vre desbeweging, de positie van de vrouw in de kerk, de zwakke positie van WAO'ers, werklozen en anderen die in de verdrukking zijn geraakt of dreigen daarin terecht te komen. De werkgroep „Vre desvraagstukken" van de SNVR deed een beroep op de leden om een actieve rol te spelen in de strijd tegen de plaatsing van kernwapens. Zij werden uitgenodigd mee te doen aan de vredesactie „Ge acht kamerlid", die erop ge richt is de parlementariërs te wijzen op de bijbels-theologi sche argumentatie ten aanzien van de kernwapenwedloop en op de relatie tussen de bewa pening en de armoede in de Derde Wereld. Wij zijn zo gebiologeerd door onze veiligheid, door de be scherming van onze levens standaard. dat de middelen die we daarvoor gebruiken niet meer worden bepaald door de gerechtigheid. De principiële keuze zou evenwel de keuze voor de gerechtig heid moeten zijn, volgens prof. dr. B. Goudzwaard, die dit zei tijdens de afsluiting van een cursus over bijbel en mondiale vraagstukken, geor ganiseerd door het Evange lisch Maatschappelijk Beraad. Goudzwaard legde er de na druk op, dat er veel goeds is in de samenleving en dat men daarom nooit overdreven pes simistisch mag zijn. Maar onze samenleving is wel op bepaal de punten uit haar balans ge raakt. Dat is het geval met de verhouding tussen de bijbelse begrippen bouwen en bewa ren. Als het bouwen aan de schepping buiten het kader van het bewaren van de schepping valt, ontstaat er produktiegroei die ten koste van het milieu gaat, maar ook arbeid die opgeofferd wordt aan de produktiviteit en niet van menselijkheid uitgaat, al dus Goudzwaard. De Amsterdamse hoogleraar verklaarde, dat het Neder landse ontwikkelingsbeleid in feite geen risico durft te ne men. Dat zou het wel moeten doen, omdat het bijbelse ge ven altijd een risico in zich bergt. Men geeft namelijk iets van zichzelf. Omdat dat niet gebeurt,, biedt Nederland in feite geen hulp aan de derde wereld, maar geeft het alleen iets van de overvloed, zo be toogde Goudzwaard. Hij noemde de zorg voor het le vensonderhoud op zichzelf niet verkeerd, maar vond het onjuist hieraan prioriteit toe te kennen. Voor christenen geldt, dat de primaire zorg de gerechtigheid van het Ko ninkrijk Gods moet zijn en dan komt al het andere in ba lans, zo zei Goudzwaard, die de aanwezigen opriep risico's te durven nemen. Wanneer men de balans recht wil zet ten vraagt dat stappen die grote risico's in zich bergen voor onze huidige samenle ving. Dat kan men alleen doen wanneer men beseft, dat er naast een schuldig staan te genover de richtlijnen die de bijbel geeft, voor de samenle ving nog altijd een uitweg is, een uitweg van zelfinkeer, van ootmoed en van verlos sing. Een uitweg ook, die de christenen de moed en de hoop geeft om het met de bij belse keuzen in de samenle ving te wagen. •Kardinaal Raul Silva Henri- quez, aartsbisschop van de Chileense hoofdstad Santiago, die in september 75 jaar werd, is teruggetreden. Tot zijn op volger is benoemd mgr. Juan Francisco Fresno Larrain (68), aartsbisschop van La Serena. Kardinaal Silva Henriquez, die vanaf 1961 het aartsbis-, dom leidde, heeft sinds de machtsovername door gene raal Pinochet in september 1973 zich vooral beijverd voor het herstel van de democratie en voor de eerbiediging van de mensenrechten in het land. Dit heeft hem meermalen in conflict gebracht met de mili taire machthebbers. Op zijn initiatief heeft het aartsbis dom een vicariaat ingesteld dat opkomt voor de rechten van de politieke gevangenen. Het fonds dat de aandelen van de Britse Verenigde Her vormde Kerk (United Refor med Church) beheert, heeft de aandelen die het had in vier bedrijven met grote be- langen in Zuid-Afrika, ver kocht. De synode van de kerk, die van 23 tot 27 mei in Brighton bijeenkomt en over de verkoop van de aandelen zal spreken, heeft vorig jaar besloten zich geleidelijk los te maken van de Zuidafrikaanse economie en de bestuurders van het fonds verzocht het aandelenbezit te onderzoeken op betrokkenheid bij het Zuidafrikaanse apartheidssys teem. De Verenigde Her vormde Kerk is in oktober 1972 ontstaan uit een fusie van de Presbyteriaanse Kerk van Engeland en de Congre- gationalistische Kerk van En geland en Wales. De kerk heeft ongeveer 225.000 leden. Pater Bernardo d'Onorio (42) is door de paus benoemd tot abt van de benedictijnse abdij Montecassino in Italië. Montecassino is een zogeheten „abbatia nullius", wat bete kent, dat de abt niet alleen de zeggenschap heeft over de kloosterlingen, maar ook over personen die het grondgebied, soms enige parochies, bewo nen, dat, de paus aan de „ab batia nullius" heeft toege kend. Daarom moet de paus de abt van Monte Cassino, die reeds in januari van dit jaar door de kloosterlingen is ge kozen, benoemen. Montecassi no is het moederklooster van de benedictijnen. Het werd omstreeks 529 door Benedic- tus van Nursia gesticht. In de Tweede Wereldoorlog werd het kloostercomplex door ge allieerde luchtbombardemen ten volledig vernietigd. De herbouw werd in 1959 vol tooid. Miljoenen Russen hebben in de nacht van zaterdag op zon dag het orthodoxe paasfeest gevierd. Buiten de kerken stonden politiemensen, vrij willigers en veiligheidstroe pen. Volgens een woordvoer der van de Russisch-ortho- doxe kerk was dit bedoeld om de kerkgangers te bescher men tegen jeugdige demon stranten en om dronkaards buiten de kerk te houden. Naar schatting dertig procent van de Russische volwassenen woonden de viering van de heiligste dag van de religieuze kalender bij- Tijdens de kerk diensten, rond middernacht, zond de Russische televisie re portages uit van stuntrijden en de wereldkampioenschap pen gymnastiek, kennelijk om mensen ertoe te brengen thuis te blijven. De kerken waren ook daarom overvol, omdat hun aantal sterk is afgenomen en wel van ruim 75.000 ten tijde van de revolutie van 1917 tof minder dan een tien de van dit aantal nu. De kerk is verplicht meer gewicht te geven aan haar rol van profetische criticus en moet in geval van nood de confrontatie met de politiek durven aan te gaan. Dat verklaart kardinaal Joseph Ratzinger, de prefect van de Congregatie voor de Ge loofsleer, in een interview in het nieuwste nummer van het Duitse weekblad „Der Spiegel". Ratzinger prijst de Amerikaanse bisschoppen, omdat zij de kri tiek van politici hebben durven te weerstaan. Hij noemt het het doel van realistisch vredeswerk, dat men zich niet aan de „dictatuur van de feiten" onderwerpt, maar deze feiten uit ethisch gezichtspunt probeert te veranderen. Het eigenlijke probleem is, dat slechts de feiten tellen en dat ethische princi pes in feite als irreëel terzijde geschoven worden. De zwakheid van de kerk op dit moment is de zwakte van de ethiek. Als ethische uitspraken van de kerk tot niets leiden, duidt dat niet op de zwakte van dergelijke oproepen, maar op de vervorming van de realiteit in deze wereld, aldus kardinaal Ratzinger. Ratzinger, die het herderlijk schrijven van de Amerikaanse bisschoppen over vrede en ontwapening een verstandige toe passing van de Bergrede noemt, meent tenslotte, dat men niet met bewapening moet doorgaan, als men een niveau van mili taire afschrikking heeft bereikt, dat tegelijkertijd tot. het voe ren van onderhandelingen dwingt. ADVISEUR MINISTER: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een Nederlandse economische boycot tej Zuid-Afrika behoeft niet op onoverkomelijke juridische obi kels te stranden. Dit is de mening van prof.dr. P. de Wa; hoogleraar volkenrecht aan de Vrije Universiteit in Amsterdaj Hij bestrijdt hiermee de opvatting van het kabinet-Lubbers,^ een economische boycot tegen Zuid-Afrika in strijd zou zijn het Benelux-verdrag, het EEG-verdrag en de bepalingen vanjj internationale overeenkomst inzake handel en tarieven (GAT Prof.dr. De Waart is lid van een commissie die de minister buitenlandse zaken regelmatig adviseert over volkenrechtelL vraagstukken. Bij de formulering van het vorige week bekeii, geworden regeringsstandpunt over Zuid-Afrika is deze advié, commissie overigens niet geraadpleegd. In het VARA-radioprE gramma „In de Rooie Haan" zei prof. De Waart zaterdag, dat£ een goede kans bestaat dat het internationale Hof van Justiff een Nederlandse handelsboycot tegen Zuid-Afrika goedkeu! Een doorslaggevende overweging van het Hof zou volgens I Waart kunnen zijn, dat zo'n boycot in de eerste plaats is bedoer om te protesteren tegen de schending van de mensenrechten iji Zuid-Afrika. „Mensenrechten vormen namelijk een hoger I lang dan handelspolitieke verdragen", aldus De Waart. Het CDA-Tweede-Kamerlid Scholten, al jaren een pleitbezors voor een boycot tegen Zuid-Afrika, sloot zich geheel aan bijl opvattingen van de hoogleraar. „Ik zie hierin een ondersteun! van mijn overtuiging dat een boycot wel degelijk mogelijk i aldus Scholten. Hij zei te hopen, dat hij zijn fractie ervan z kunnen overtuigen dat er een boycot moet en kan komen. Vef, der vindt Scholten dat Nederland als tijdelijk lid van de Veili heidsraad van VN „alles in het werk moet stellen om de Veili heidsraad een veroordeling aan het adres van Zuid-Afrika te l| ten uitspreken". VVD-kamerlid Weisglas verzette zich fel tegé een boycot. Volgens Weisglas zal zo'n maatregel Zuid-Afrika t een internationaal isolement brengen, waardoor de kans grootE dat het regiem zich nog meer verhardt. VP Hl Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Leeglopers Niets dan lariekoek staat in de bezuinigingsplannen voor de wao- en aaw-uitkeringen van de arbeidsongeschikten. Die bezuinigingen, deels al uitge voerd, behelzen namelijk een bedriegelijke kontraktbreuk van de desbetreffende wetge ving. Speciaal de wao'ers zijn er in loon netto al enkele ke ren heel flink op achteruit ge gaan, zodat velen van hen bij verdere verlaging hard naar (de rand van) het minimumin komen gaan. Door gehele of gedeeltel invaliditeit komt men dwongen terecht in de o$a der leeglopers. Deze stumpE^, hebben hoge onkosten, zcjL voor velen een wekelijks zoek aan poliklinieken, mr cijnen en nog een lange specifieke dingen; ook de ]J ten van de hard nodig zij£^ sociale kontakten waarbijXfde voorbeeld het gebruik van voor de meesten al onbet baar geworden openbaar voer. Zij missen node de v< delen die aow'ers hebben inkopen, kappers, evenemfc,^ ten, reizen, hotels, pensio^ enz. Om de lege tijd te do<^aaj is o.m. een hobby, studie, ikt stapje of kop koffie onderv*Lbra niet meer mogelijk. Ln(j( In crisistijd zijn (buitenlandL ac] uitstapjes van o.a. kamerledt va zeker overbodig, alsook vjia^ c feesten, dure (ruimte)proj«Lrjj ten, gouden handdrukken Tercj noem maar op. Bezuinigen noodzaak, maar het afwenl t len op wao'- en aww'ets hoogst onchristelijk. janb, J.R. Fuchs, DEN HA| Spinazieschotel met knakworstjes en aardappelpuree met uitjes boekweitgruttenpap Voor twee personen is no dig: circa 200 g verse of blik knakworst, 1 lepel ro zijnen, 750 g spinazie, zout, nootmuskaat, marjolein, munt, 1 volle lepel gerasp- l te kaas; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, 30 g boter, flink wat sla-uitjes of bieslook, melk; 2,5 dl melk, 50 g boekweit- grutten, 2,5 dl karnemelk, bruine basterdsuiker. Was de rozijnen en wel (is zacht koken) ze circa tien mi nuten in weinig water. Wel de knakworstjes ook tien minu ten. Zet de wat kleiner gesne den spinazie op met aanhan gend water, laat ze slinken en kook ze in een paar minuten gaar. Laat de groente uitlek ken en vermeng ze dan met rozijnen, zout, nootmuscaat en zo mogelijk verse (anders ge droogde) marjolein en munt. Doe de spinazie in een vuur vaste schotel, leg er de knak worstjes in een mooi patroon op en strooi daarover de kaas. Zet de schotel zo op tafel of, wat mooier is, laat de kaas on der een hete grill eerst even smelten en iets kleuren. Kook de aardappelen gaar met zout, giet ze af en stamp ze 'fijn. Roer de boter en de klein gesneden sla-uitjes of bieslook door de aardappelen. Voeg zo veel melk toe dat de puree, zonder jus, prettig eetbaar is bij de spinazieschotel. Breng de melk aan de kook, strooi er al roerende de boek- weitgrutten in en laat ze in twintig minuten zacht kokend, gaar worden. Gebruik daar voor een kleine pit. Laat de pap lauw worden en meng er de karnemelk door. Geef de bruine basterdsuiker er apart bij. JEANNE ONDANKS ONTKENNING MINISTER SMIT-KROES IN TARIEVENNOTA DEN HAAG „Ik ben met mijn Tarievennota gekomen, omdat ik het openbaar vervoer op peil wil houden en omdat het alternatief, niet met zul ke voorstellen te komen, in mijn ogen neerkomt op afbraak op termijn". Deze woorden sprak mi nister Smit-Kroes (Ver keer en Waterstaat) in ja nuari van dit jaar over haar aan de Tweede Ka mer gepresenteerde „Ta rievennota Openbaar Vervoer". Vandaag is de Kamer begonnen met de behandeling van deze nota waarin keihard wordt gesteld dat de ta rieven voor stads- en streekvervoer in de jaren 1984 - 1987 met jaarlijks tien procent extra om hoog moeten, los van de inflatie die ook nog in de tarieven verwerkt moet worden. Voor de NS zou de verhoging jaarlijks maar liefst 13 procent extra moeten zijn. De nota is een uitvloeisel van het regeerakkoord van het huidige kabinbet waarin staat dat extra tariefsverho gingen onvermijdelijk zijn om het voorzieningen-niveau van het openbaar vervoer te handhaven. Toch betekent de nota een radicale breuk met het in de afgelopen jaren gevoerde beleid inzake het openbaar vervoer. Dat beleid was er namelijk op gericht, het gebruik van tram, bus, trein en metro te bevorderen ten koste van het autoge bruik. Als er geen Tarievennota zou zijn gekomen, zou het open baar vervoer op den duur ka pot gaan, aldus de minister in januari. Het lijkt er echter op dat de nota in zichzelf al voor die afbraak van het openbaar vervoer zal zorgen, zeker in combinatie met nog andere voorstellen van het kabinet op dit terrein. Het duidelijkst komt de af braak van het openbaar ver voer naar voren uit antwoor den die de minister de Ka mer onlangs zond op vragen over de nota. Openlijk werd te kennen gegeven dat door de aangekondigde maatrege len uit de nota „wordt ver wacht dat de groei van het vervoer zal afnemen, zodat extra kosten die nodig zou den zijn bij ongewijzigd be leid, kunnen worden verme- dèn". De groei in het vervoer, dat is de toename van het aantal reizigers. De laatste jaren maakten steeds meer mensen van het openbaar vervoer ge bruik. Het was dan ook niet voor niets dat Smit-Kroes in december 1982 in de Kamer nog stelde dat ondanks een tariefsverhoging bij het stads- en streekvervoer (der tien procent op 1 april jongst leden) en bij de NS (acht pro cent), de groei in het vervoer zou blijven, hoewel iets min der sterk dan voorheen. In de antwoorden op de Ta rievennota bleek echter de bittere waarheid: door de voorgestelde tariefsverhogin gen voor de toekomst zal het aantal passagiers in de drie grootste steden in de periode 1984 - 1987 met tien procent dalen en bij de NS met drie procent. Elders wordt ver wacht dat het aantal passa giers stabiel blijft, maar re gionaal kan dat aantal hier en daar wel enigszins dalen. Effecten Over de effecten van een en ander zijn de antwoorden vaag. Voor de steden wordt verwacht dat meer mensen de fiets of bromfiets zullen nemen of zich te voet zullen verplaatsen. Immers, wie de auto neeipt loopt het risico in files terecht te komen en bo vendien te weinig parkeer ruimte aan te treffen. In de stedelijke agglomeraties wordt dan ook geen stijging van het autogebruik ver wacht, in de landelijke gebie den echter wel. „Omdat het om relatief kleine aantallen gaat, zijn daarvoor geen com penserende maatregelen no dig", aldus de minister. Deze laatste constatering is vreemd omdat het kabinet wel degelijk tot het nemen van compenserende maatre gelen besloten heeft. Zo zal het Rijkswegenfonds, waaruit aanleg en onderhoud van rijkswegen betaald wordt, blijven bestaan. Een wetsont werp met het voorstel dat fonds op te heffen, zal wor- De tariefsverhoging zal heel wat mensen het openbaar vervoer uitjagen... den Ingetrokken. Tegelijk is besloten de inkomsten van het Rijkswegenfonds (rijks bijdragen en „opcenten" die automobilisten betalen op de motorrijtuigenbelasting) te koppelen aan de inflatie. Daarmee blijven de inkom sten van het fonds op peil en kan de wegenbouw door gaan. De constatering van Smit- Kroes, dat er geen compense rende maatregelen nodig zijn voor een stijgend autover keer, is ook om een tweede reden vreemd. Immers, het kabinet speelt niet alleen met de tariefsverhogingen, maar ook met andere maatregelen bewust in op een verschui ving van het gebruik van het openbaar vervoer naar de auto. Bezuinigen Zo eiste Smit-Kroes van de NS om dit jaar 40 miljoen gulden te bezuinigen op het reizigersvervoer, en na 1983 jaarlijks 75 miljoen gulden. De voorstellen van de NS om die bezuinigingen „in te vul len" werden door de minister zonder meer geaccepteerd. Die voorstellen hielden on der meer in: opheffen een aantal kleine lijnen in Lim burg, Groningen, Noord-Hol land en Gelderland, het ver lagen van de frequentie op enkele lijnen, veranderingen van diensten in de avonden en weekeinden (minder trei nen) en uitstel van investe ringen waardoor een tekort van 40 rijtuigen ontstaat en reizigers meer zullen moeten staan. De opvatting van de NS en de minister dat on danks deze plannen de servi ce voor de reiziger gehand haafd moet blijven, steekt daar schril bij af. Ook elders blijkt het beleid van de minister eerder ten nadele te werken van het openbaar vervoer dan ten gunste. Zo wil zij bijvoor beeld afzien van de bouw van een spoortunnel onder de Maas in Rotterdam (de Willemstunnel), waarmee het grootste knelpunt op het NS- lijnennet opgeheven zou kunnen worden. Nu wordt alleen de huidige twee-spori- ge brug vernieuwd, omdat de verwachting luidt dat het rei zigersaanbod op* die lijn toch niet zal stijgen, zoals eerder gedacht werd. Zielig „Als ik één ding hoop, is het dat de critici van de Tarie vennota bij de behandeling ervan niet met goedkope ver oordelingen komen, maar met goede alternatieven. Ik zou hen willen waarschuwen het openbaar vervoer niet steeds ten tonele te voeren als een soort zielig vervoer voor achterblijvers. De critici van de Tarievennota zijn be zig het openbaar vervoer af te schilderen als een soort maatschappelijk hulpbetoon voor stuk voor stuk armlasti ge landgenoten. Zo'n image deugt niet", riep minister Smit-Kroes in januari in de Kamer. Het lijkt erop neer te komen dat zij zelf dat image wel tot werkelijkheid zal maken. Vele Nederlanders worden dit jaar al geconfronteerd met een inkomensdaling van meer dan drie procent. Daar bovenop krijgen zij ook nog eens te maken met forse ta riefsverhogingen voor het openbaar vervoer, tariefsver hogingen die de komende ja ren zullen doorzetten. Dit be tekent dat het vervoer voor grote groepen mensen onbe taalbaar zal worden, iets dat ook uit de door de minister toegegeven vervoersdaling valt af te leiden. Overtuigd door het argu ment, dat zónder de genoem de maatregelen het openbaar vervoer in de periode 1984 - 1987 nog ,eens 500 miljoen gulden extra uit de schatkist zou opslokken, zullen de re geringspartijen CDA en VVD ongetwijfeld akkoord gaan met dit beleid. Het door de minister genoemde alterna tief (een geleidelijke afbraak van het openbaar vervoer) wijzen zij af, maar het na vrante is, dat die afbraak zonder die afwijzing ook plaatsvindt. CAREL GOSELING WEINIG VERANDERING DE BILT (KNMI) Er ko* nog altijd weinig veranderia in het koele weer. Ook vol morgen worden buien vei wacht. Tussen de buien dof komt nu en dan ook de zonf voorschijn. Het weer wordt bepaald dc£ een diepe en vrij actieve i' pressie. De depressie lag vaj ochtend nog boven het zeeg) bied ten zuiden van IJslani Hij verplaatst zich echter vi snel naar de Britse eiland» Morgen wordt de depressie f Ierland verwacht. Amsterdam geh.bew. geh.bew. zw.bew. alehal Oen Helder Lh. R'dam Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlin Brussel Frankfort Klagenturt Kopenhagen regen Lissabon geh.bew. Londen h.bew. Luxemburg zw.bew. Madrid l.bew. 21 16 0 onbew. 18 11 -- geh.bew. 14 10 1 !er< 18 13 0 onbew. 23 13 0 h.bew. 21 17 aa Casablanca Las Palmas l.bew. Beiroet l.bew. Tel Aviv n.ontv. Tunis h.bew. zw.bew. 12 GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Geen krant ontvangen? Bel tuss 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tuss 14.00 en 15.00 uur, teletoonnr. 07 122248 en uw krant wordt nog de» de avond nabezorgd. inkc akan stel

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2