Zoe ter wo udse TC verrast Rijnkan ters Spartaan opent nieuwe baan met kogelrecords SPORTTRIBUIME 5! UNICUM 1 SLECHTS MOEIZAAM NAAR WINST MAANDAG 9 Ml LISSE De nieuwe kunststof atletiekbaan op het Ter Specke sportkom- plex in Lisse is zaterdag ingewijd met twee Neder landse records bij het ko gelstoten. Erik de Bruin verbeterde zijn eigen, veertien dagen oude, re cord bij de heren en bracht het op 18 meter 26 en Debby Dunant deed hetzelfde door het al 21 jaar oude record van Elna Schalk van 15.02 meter in 15.09 meter om te zetten. Zaterdag kwam er met de offi ciële opening een eind aan een week van festiviteiten rond de nieuwe kunststofbaan. Na regionale voorwedstrijd, met daarin toch ook enkele opval lende prestaties, volgde voor slechts enkele genodigden de officiële plechtigheid. Het toch wel talrijke publiek heeft van de opening weinig of niets ge merkt en moest zich verma ken met zich warmlopende at leten. Deze nationale topatle ten waren naar Lisse gekomen om daar een weergaloze re cordwedstrijd neer te zetten. Dat dit niet helemaal lukte mag deels aan het weer toege schreven worden en deels aan het niet komen opdagen van enkele topmensen. Sfeer, toch onontbeerlijk voor records, was er eigenlijk alleen even bij de recordpoging van De Bruin, bij de finish van de langere loopnummers en bij de race met de „eigen" Kees Tous- saint. Topprestaties waren er slechts voor enkele atleten, waaronder Marian van de Niet (Bataven) en Kees Toussaint (Spartaan). Toussaint behaalde in de sprint-tweekamp een zesde plaats met uitstekende presta ties. Zowel zijn 100 als zijn 200 meter tijd waren goed voor een clubrecord. Beide tijden (respektievelijk 11.08 en 22.01 seconden) waren goed voor een plaats in de top drie van Nederland vorig jaar. Marian van de Niet verbeterde haar persoonlijk record op de 100 meter horden dames met bijna een tiende seconde en werd John van Loon van de Spartaan (rechts) in aktie tijdens de openingswedstrijd op de 110 meter horden tegen Guido van de Sluis (AAC-midden) en Luke Prins (Haarlem). met 14.76 seconden winnares van haar serie. Spannend was het op de 3000 meter voor he ren waarop de in Leiden stu derende. Menno Lievers voor een aangename verrassing zorgde. Hij trok op 500 meter voor de finish het initiatief naar zich toe en wist in eerste instantie zowel Klaas Lok als Joost Borm met zich mee. Lok moest echter na 200 meter de tempo versnellingen van Lie vers en Borm laten voor wat ze waren en zó ontspon zich een gevecht op het scherp van de snede. Op 200 meter voor de streep versnelde Lievers nogmaals en moest Borm los sen. Hij gaf het echter niet op en trok op de laatste meters de race alsnog naar zich toe. Tij den 8.15.23 om 8.15.37 minu ten. Theo van der Veer van Holland en Jan Verloop van de Bataven waren niet in staat de drie koplopers te volgen, hoewel Van der Veer het lang probeerde. De Holland atleet finishte uiteindelijk in 8.23.22 minuut als vierde en de atleet van Bataven als laatste in een persoonlijk record van 8.42.24 minuut Bij het verspringen voor heren ging Peter van Leeuwen lange tijd aan de lei ding met een sprong van 7.25 meter, maar wist zich gepas seerd door bondstrainer Jan Willem van de Wal in de vijf de sprong met 7.34 meter. Spartaan junior Peter Blokker slaagde niet in zijn opzet het clubrecord van 6.82 meter, te- verbeteren ondanks de uitste kende tegenstand. Hij kwam slechts tien centimeter te kort. Het verspringen dames gaf tot en met de laatste sprong span ning en het is zonder meer jammer dat dit nummer tegen het eind van programma afge werkt werd. Els Stolk, Ciska Jansen en Ingrid van Lingen losten elkaar aan de top van het klassement veelvuldig af, met Jansen uiteindelijk als winnares, zij het met het mi niem verschil op Van Lingen (prestaties 5.89, 5.88, 5.80 me ter). Het kogelslingeren heren gaf niet het verwachtte record van Peter van Noord die zelf ook enigzins teleurgesteld was. Onbegrijpelijk is het dat dit nummer op een bijveld afge werkt werd waar totaal geen publiek bij aanwezig was. Een nummer met een zo grote kans op een riationaal record, en dan ook nog een eigen atleet, hoort zeker op het hoofdveld thuis. De 1500 meter heren gaf een taktische race te zien, waarin pas op de laatste meters „de vlam in de pan sloeg". Kor Louws sprintte vanuit vierde positie over alle'andere atleten heen en finishte met een halve seconde voorsprong op Jan Ze- thof. De beide regionale atle ten Han Kulker en Paul Grimbergen kwamen er niet aan te pas en eindigden in het middenveld (tijden: Louws 3.54.96, Kulker 3.56.45 en Grimbergen 3.58.12 minuut). Na het polsstokhoogspringen, met een keurige sprong van Leidse student Gijsbert de Ruiter over 4.80 meter, kon er door enkele mensen van de gemeente en van de Spartaan met tranen in de ogen gekon- stateerd worden dat het kunst stof kapot gesprongen was. Bij nadere inspektie van de baan bleek dat op meerdere plaat sen de toplaag niet bestand was tegen het door de atleten ten toon gespreide geweld. Voor de Spartaan was dit de enige domper op de feest vreugde. Dit betekent wel dat er erg hard gewerkt moet worden om voor de distrikts kampioenschappen, eind mei, de baan weer optimaal te krij gen. Toch kan de Spartaan te rug kijken op een geslaagde openingswedstrijd met inder daad twee nieuwe Nederland se records. Tijdens de voorwedstrijd zorg de Frans Blom van Holland weer voor de beste prestatie door zowel de 100 meter als de 400 meter te winnen in uitste kende tijden (11.2 en 49.1 se conden). Op de 3000 meter toonden de-Bataven aan een „lopersvereniging" te zijn door met maar liefst vijf heren on der de negen minuten in de uitslagen te komen. Snelste van de vijf was Kees van Beel- en met 8.53.4 minuten gevolgd door Ben Kerkvliet 8.55.8, Jaap Duivenvoorde 8.57.1, Ad Coolbergen 8.57.3 en Ton Hoo- geveen 8.59.5. Op de 800 meter kwamen Sjaak van Schie en Martien van Rijsel onder de twee minuten met 1.59.2 voor van Schie (B) en 1.59.3 voor van Rijsel (S). Marathon Tijdens de marathon van Am sterdam debuteerde Joke van Gerven (NSL) verdienstelijk en verbeterde Karin van de Berg (Bataven) zich sterk ten opzichte van vorig jaar in Zwolle. Door een te koude verversing al na vijf kilometer kregen erg veel lopers en loop sters last van maagklachten wat de prestaties toch drukte. Des te uitzonderlijker zijn dan ook de prestaties van Joke van Gerven, die op ongeveer twee minuten van de winnares vierde werd, en van de Berg. Karin van de Berg had net als Van Gerven onderweg nogal last van de darmen, maar wist toch ruim tien minuten van haar record af te halen. Zij fi nishte nu op 15 seconden van Joke van Gerven in 2.52.35 uur. Marathon kampioen bij de veteranen-2, Willem Ra- vensbergen van de Bataven, wilde meer dan hij kon en liep zich dan ook stuk. Met nog ruim acht kilometer te gaan klapte Ravensbergen in en verloor in die laatste kilome ters bijna een kwartier. Over zijn tijd van 2.55.20 was hij dan ook niet te spreken. Beste Lei- denaar werd Holland atleet Nico Volker, die na 2.42.14 uur over de streep op de Dam kwam. Snelste Bataaf was Guus Sloos in een nieuwe per soonlijke tijd van 2.42.56 uur. Ad Uleyn van NSL wist zich tussen deze heren te nestelen met een eindtijd van 2.42.23 uur. Juniorencompetitie Tijdens de eerste ronde van de junioren AB kompetitie in Den Haag hebben de verte genwoordigers van Holland zowel bij de jongens als bij de meisjes goed gepresteerd. De sterkte van de meisjesploeg deed zich vooral gelden op de estafette die met ruime voor sprong in 50,2 seconden werd gewonnen. Beste indiv prestatie kwam op naart Yvonne van Dorp, die dl meter in 12.1 seconden li^J de jongens was de 400 voor Holland. Menno won in 50.8 seconden, Baljet was tweede in 52.2, een 100 meter in 11.3 sect f gelopen te hebben. Nico man passerde de zes met <e het verspringen (6.09 en Johan Iterson kwaï de polsstok wederom ti meter. Bij de Bataven-L zoals gebruikelijk als prestatie een loopnumméit wel de 3000 meter, die Henk van de Oever in minuten afgelegd werd. Spartaan wisten enkele gens zich ontdaan nuwen, die ze bij de opfc' vanu „hun" baan ongetw gehad moeten hebben. Toussaint werkte zich op de top van de 100 meter lijst met een tijd van 10, conden en Peter Blokker troefde nu wel zijn eigen record verspringen door c ven meter op slechts vijf i meter te missen. Beide al werden goed aangevuld Perry Vriesekoop (11.9 d* 100 meter en 5.99 verspri rc en Hein van Heek; 42.681 bij het speerwerpen. AAV'36 was aanwezig mi jongens- en meisjesploejer daarin waren de beste pijen ties van Emile ten Broekie seconden op de 100 n n Paul Boere 55.78 meter en Rob van Loon met minuten op de 3000 mete de meisjes een uitstekend n meter van Laura Bosmaifli 2.19.0 minuut. ^Tijdens diverse wedstrijd gi het land ook diverse prestaties. Amsterdam, dagavond: Arjan de Ha; 400 meter horden 56.7 den, Gert Velthuizen 40(fe ter horden 58.6 seconden, ra Bosman (A) 300 meterfai den 45.3 seconden, Jos (A) speerwerpen heren meter. Den Haag, vriji vond: 800 meter heren Heemskerk (B) 1.58.4 en i* Zwetsloot (B) 1.57.2 mi Barendrecht, zondag: 15». Joop van Engelen (A) LEIDEN Het eerste tennisteam van Unicum heeft het tegen Victoria I beduidend moeilijker ge had dan in de eerste con frontatie. Na een 3-1 ach terstand uit de singles werd geen fout meer ge maakt; 5-3. Het tweede team van Unicum verloor met dezelfde cijfers van Son III. Noordwijk zag zijn wedstrijd tegen Vic toria I op de nadelige 1-5 stand vanwege de regen gestaakt. De Leidse Hout kwam aan slechts één volledig gespeelde en ge wonnen partij. TEAN re vancheerde zich voor de eerder tegen Bosheim ge leden nederlaag: 5-3. Sas- senheim was totaal niet opgewassen tegen Zaan dam (0-8). In de tweede klasse blijven OLTC, De Munnik en Roomburg aan de goede kant van de score. Het streekduel tus sen Zoeterwoude en Rijn- kanters in de derde klas se eindigde in een verras sende 5-3 overwinning voor de Zoeterwoudena- ren. Het herenteam van Unicum won weer met 5- 1 van Ray Prickers Victoria I - Noordwijk 5-1 In de enkelspelen is Noord wijk er tegen kampioenskan didaat Victoria totaal niet aan te pas gekomen. Slechts John Asselbergs had kans om drie sets op de baan te blijven 3- 6, 6-7 voor Norbert Salari), de andere enkelspelen werden vlot ingeleverd. Nadat ook de herendubbel verloren was ge gaan, betekende het dames- dubbel het eerste punt. We derom waren Trudy Walhof en Els Veentjer sterker dan Ada de Laive en Judith Salo- mé (1-6, 7-5, 6-2). Vanwege de regen konden de gemengd- dubbels niet afgewerkt wor den. Unicum I Victoria II 5-3 Unicum kwam verrassend slecht uit de startblokken. Dat Freek van der Capellen zijn enkel tegen Edwin Westrate zou verliezen (4-6, 1-6), was nog enigszins in gecalculeerd, de nederlagen van Ingelise Driehuis en Jacquelien van Wijk tegen respectievelijk Mechli Tas en C. Vreijenhoek waren d^t zeer zeker niet. Met de single van Herman van der Capellen - Hans Tön- £nn was er gisteren niet bij - ïgon voor de Leidenaren de victorie (6-4, 6-4 tegen Do- mien Takx). De middelste van de Van der Capellen-broers toonde zich een uitstekend captain met winst in al zijn partijen. Driehuis en Van Wijk revancheerden zich in het damesdubbel uitstekend voor het enkelspel-verlies: 7- 5. 6-2. ■n Prifc "?'as om een goede stap richt promotie door Forescate met 8-0 te kloppen. Voorhout leverde een prestatie door Leimonias i 5-3 te kloppen. Carien der Meer had een groot aa.» deel in de overwinning do,_„ drie partijen zegevierdendl te sluiten. Zee en Duin b te wederom een ruime Nieuw Vennep II werd mej 7 terug gewezen. Alleen Cl Heemskerk en Jeanine Jto ger behoefden een (mijf )punt in te leveren. Artesia zag tegen Uithol alleen Marit Verstegen hl enkelspel winnen. In de dL bels voegde alleen de conT natie Alie Snellenberg/Jerd de Bruin daar nog een aan toe: 6-2. Standen Het aantal winstpartijen eerst genoemd, gevolgd d( het aantal verliespartijen. I totaal aantal partijen min< dan 32 geeft het aantal iq halen wedstrijden aan. Eerste Klasse afdeling 6; Victoria Kimbria Noordwijk Volley II Lüüffiü -ü - "T:?* Ingelise Driehuls (Unicum) ging verrassend onderuit tegen Mechli Tas. Son III - Unicum II 5-3 Evenals in de voorgaande wedstrijd tegen Son kwamen de reserves van Unicum met een 3-1 achterstand uit de en kelspelen. Ook nu was Ivar de Jong de enige die zijn en kelspel tegen Robert van Za lingen winnend kon afsluiten (6-4, 7-5). Nadat het heren- dubbel van De Jong en Grim bergen gewonnen was en het damesdubbel verlies oplever de, moesten de gemengddub- bels de beslissing brengen. Daar dit onderdeel voor de Leidenaren in deze competitie nog geen verlies had opgele verd, had men goede hoop op dezelfde uitslag (4-4) als drie weken geleden. Het bleek an ders uit te pakken, aangezien het koppel Marijke Guyt/De Jong niet sterk genoeg bleken voor Janneke Garos en Van' ErVen: 3-6, 4-6. vooral Roy Mooyman en Rose Marie Verdegaal goed tegen stand. Mooyman pakte tegen Jan Sie de tweede set: 5-7, 6-4, 3-6. Rose Marie Verdegaal verloor de eerste en tweede reeks ruim van Jessica Scheer, maar greep het twee de speldeel: 1-6, 6-4, 1-6. In de mixed waren Benjamin Ruy- :senaars en Carla de Waard dicht bij setwinst. De Meent - Leidse Hout 0-1 Na de winstpartij van Marcel van Rijn in het enkelspel werd de strijd vanwege de re genval gestaakt. In de compe titie ontstaat nu een onover zichtelijke situatie, omdat Leidse Hout nu zeventien partijen in te halen heeft, ter wijl koploper Zandvoort III nog yier partijen op het pro gramma heeft staan, maar slechts vier winspunten meer heeft dan de Leidse ploeg. Sassenheim - Zaandam 0-8 TEAN - Bosheim 5-3 In de enkelspelen boden Ondanks het feit. dat Ron Groot A-speler Johan Madsen deze keer geen set afhandig kon maken, kwam TEAN toch met een voordelige 3-1 marge uit de singles. Carlo Post en Nathalie Bergwerf wonnen in twee, Merula Bergwerf in drie sets. Na de dubbels prijkte er zelfs een 5- 1 tussenstand op het score bord. De beide gemengd dub bels werden echter ingele verd, al waren Merula Berg werf en Carlo Post via een tie-break in de slotset dichtbij de winst. De Leiderdorpse ploeg kwam zonder grote problemen op' een 5-0 voorsprong. Henk Jansen, Mare van Opstal, Christel Verwoert en Margot van Overloop zetten de enkel spelen simpel in winst om, waarna het herendubbelspel winstpunt nummer vijf bracht. De regen gooide daar op roet in het eten en zoveel water op de banen, dat verder spelen onmogelijk was. De teams besloten daarop tussen de einduitslagen 7-1 en 6-2 te loten. Het werd 6-2 en De Munnik bewees het met de Delftenaren tegen degradatie strijdende Noordwijk II een slechte dienst. In de enkelspelen was Joost van Leeuwen de enige disso nant. Hij léverde zijn partij te gen Sjoerd van Duinen met 6- 2, 4-6, 4-6 in. Bub van der Zee boekte een fraaie 6-2, 6-4 zege op Hans Haks, terwijl ook Marloes Verheyen en Juliette Grimbergen geen set behoef de af te staan. De tweede mixed van Bub van der Zee en Juliëtte Grimbergen kwam de ploeg nog op een verlies- punt te staan. Park Marlot - OLTC 0-8 De Oegstgeester ploeg boekte een zeer eenvoudige overwin ning. Alleen Marcel Gerritsen en Nancy Toole kwamen in de mixed pas diep in de derde set tot winst. Jasper van Mar wijk en Jolly Drok behoefden geen enkele partij setverlies te incasseren. Vooral de perfecte dropshot van Wim Pufkus bracht hem de felbegeerde winst op Gejo Bogie: 6-4, 7-5. Philip van der Kwast was in de eerste set duidelijk wat vermoeid van de verre reis naar Weert (0-6), eenmaal los bleek Rob Frenc- ken geen partij meer: 6-2, 6-0. Har Meijer kreeg bij de stand 6-1, 5-2 weer eens last van de zenuwen, maar had op het eind nog voldoende over om Pieter Wolter te verslaan: 6-7, 6-3. Bij de stand 4-0 voor Uni cum werden wegens over vloedige regenval de dubbels gedeeld. Derde Klasse Zoeterwoude zorgde voor een verrassing tegen Rijn- kanters. Na het eerste duel nog met 2-6 verloren te heb ben, trok ZTC deze keer met 5-3 aan het langste eind. Mar cel de Bakker won drie partij en, aan Rijnsburgse zijde speelde Simone den Hollan der twee partijen en sloot die winnend af. Hazerswoude verloor met 3- 5 van DDV IV. Hanneke van der Klis zegevierde drie keer; in de single, de dubbel met Petra de Rijke en mixed met Ron van Heerdt. Alkemade kwam er niet aan te pas tegen Vliegende Hollander, dat met een versterkt team aan de start verscheen. De Roelofa- rendsveense ploeg kon zelfs geen set winnen. Lisse kwam er tegen Benne- broek ook niet aan te pas: 0-8. In zes partijen bood de thuis ploeg overigens prima tegen stand, maar verloor in drie sets. Merenwijk zette weder- Overgangsklasse A afdeling Son III Unicum II Beekhuizen II GTR II Overgangsklasse B afdeling 4 Zaandam Oranje TC III Joy Mozaiek III Overgansklasse B afdeling 6 Metselaars II Bosheim TEAN Festina II Overgansklasse B afdeling 12 Zandvoort III 1: Leidse Hout De Meent li Aemstelsp. II Tweede klasse afdeling 16 OLTC 2 WOC 1< Hillegom III Park Marlot Tweede Klasse afdeling 17 De Munnik Overschie Delftse Stud Noordwijk II Tweede Klasse afdeling 19 Roomburg Leeuwenbergh IV Rijsenhout Oud Wassenaar Hoofdklasse herencompetitie Unicum Zuiderpark Grubbenvorst Ray Prickers

Leidse Courant | 1983 | | pagina 20