oordwijk incasseert ewenst punt n Barendrecht Quick Boys slaat in slotminuten toe 'egstgeest grijpt i jn laatste kans g trie Schalk schiet FC Lisse naar zege Overwinningen ARC en Ter Leede LM= =R MAANDAG 9 MEI 1983 kE FC Lisse blijft meedoen in de race om de derde plaats, plek geeft recht op deelname aan de nacompetitie, waar ndivi<^,igens weer enkele promotieplaatsen mee te verdienen zijn. naampm, het blijft voor Lisse interessant te presteren. Arie die dejlk toonde met zijn doelpunt tegen Lyra aan, dat de dubbele en liejiel van trainer Harrie Talsma halverwege de tweede helft was geweest. De twee Schalken konden door het inbrengen lans Westgeest en Hans van Aanholt naar voren worden iven om gevaar te stichten. En dat dat lukte bewees Arie daarvoor ook al de beste man van het veld. Hij maakte artier voor tijd de enige treffer. •1 het voetbal zeker niet slecht was mag de eerste helft 09 mj niet worden gekenschetst als leuk voor de toeschouwers. :wam (hts tweemaal werden de kijkers wakker geschud. Eerst toen m tot [Suttorp en Jan van Slooten vergaten de bal het doel in te (een levensgrote fout van doelman Arie van der Caay x aan vooraf) en even verderop toen John Theunissen aan lere zijde verzuimde vanuit vrije positie op het doel te in. Het tweede stuk was heel wat interessanter. Lisse be- ineens. dat als het mee wilde blijven dingen naar die be- die in ikele di e o| igetwi sen. h op eter r n lO.f tker igen oor de vijf de at li geerde derde stek er ook tegen Lyra gewonnen moest worden. De Westlandse club werd onder druk gezet, waardoor aanmer kelijk meer mogelijkheden werden geschapen dan voor de rust. Toch kregen Frans van der Laan, Jan van Slooten en Ruud Brö- ring het leer er niet in. Na ruim een uur spelen verruilde oefen- meester Talsma Ben Barten en Theo Godyla voor Hans van Aanholt en Hans Westgeest. Beide verdedigers moesten het de Schalken, ze waren immers als vleugelsbacks gestart, mogelijk maken op te schuiven en verwarring te scheppen in de Lierse defensie. Dit lukte voorbeeldig, want de twee snelle broers kwa men met Van Slooten, Suttorp en Bröring steeds vaker door. In de 79e minuut was het raak. Aanvoerder Van der Laan kwam in het centrum goed door en wilde schieten. De bal kaatste van zijn schoen precies voor de voeten van de aanstormende Arie Schalk. De uitblinker knalde knap in de verste hoek: 1-0. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 79 Arie Schalk 1-0. FC Lisse: Groeneweg. Arie Schalk. Van Zoest, Van Tol. Peter Schalk. Barten (Westgeest). Van der Laan. Godyla (Van Aanholt), Suttorp. Bröring. Van Sloo- ALPHEN AAN DE RIJN/SASSENHEIM ARC en Ter Leede wonnen met 2-0. De Alphenaren hadden geen moeite met het Haagse JAC en hadden bij meer doeltreffendheid de score aan merkelijk kunnen verhogen. Uitgerekend Ter Leede, dat dit sei zoen zelf zo lang in de nesten heeft gezeten, bezegelde het de- gradatielot van Vlaardingen. Overigens viel de eerste treffer pas diep in de tweede helft. ARC JAC 2-0 (1-0) De Alphense équipe had eigenlijk geen kind aan JAC. Met grote regelmaat verschenen aanvallers van de thuisclub voor het vij andelijke doel. Het duurde echter tot de 22e minuut, voordat er werd gescoord. Wilco van Leeuwen was de maker van het doel punt. Peter Borst bewerkte het houtwerk enkele malen, terwijl Joop Lankhaar, René Lammers en Dennis van Ommen 'ge woon' misten. Het tweede deel vertoonde hetzelfde spelbeeld. Het voortdurend opkomende ARC, dat de voorsprong al lang had moeten uitbouwen. Pas halverwege was het Rob Koolstra. die voor de tweede goal zorgde. Een verdiende zege, want de Hagenaars hebben nooit een reële mogelijkheid tot scoren ge had. Ter Leede Vlaardingen 2-0 ((H)) Nadat de Sassenheimse formatie zolang zelf in de problemen had gezeten, kon Ter Leede nu notabene als scherprechter fun geren in de strijd tegen Vlaardingen. Het begon allemaal gelijk- opgaand. Zowel Ter Leede als Vlaardingen speelden voetbal van aanvaardbaar gehalte. Pieter van der Plas passeerde drie man. maar verzuimde goed af te werken. Na de pauze was het Van der Plas. die Johan Verloop hoog aanspeelde. De lange verdedi ger kopte in: 1-0. Met nog een kwartier te gaan velde Ter Leede definitief het vonnis over het leeggespeelde Vlaardingen. Van der Plas ging alleen op de doelman af, zag zijn inzet half ge keerd waarna junior Paul Westerbeek terplekke was om binnen te tikken: 2-0. net 8 meter tende sman trijdei HaanfcENDRECHT Een uitslag is nog al eens resultaat van een lirloze en saaie partij, s Bos#>r de partij tussen Ba ren Jrecht en Noordwijk ^eze »re6el' duide- niet op. Allereerst m'jJwege de spanning; 15 Drdwijk kon bij een A) 5 istige uitkomst in Kat- 52.20 k een kampioenschap [ien halen - elftalbege- t Jan Vieveen stapte ook herhaaldelijk de ichtii"out om de aan_ ate fee radioverslaggever de Quick-Boys-tus- itand te informeren - Pnr njl Barendrecht een v'!"w*nn*n6 nocbg bad in ot aaJ6trijd om de derde pe- ig dSetitel. In de tweede lend <ats omdat de toeschou- i boeWrs vooral in de tweede onthaald werden op ™£^indende situaties voor e J<Me doelen. Beide ploe- mixtfl waren in de periode rust twee keer zeer it bij een treffer. Om- het houtwerk en sterk len van beide doel- ledigers de verwachte Jeroilpunten voorkwamen, ra pujiden beide ploegen te- de kleedkamers iken (Buter: „We imen hier voor een it") en zal Noordwijk komende zaterdag in derby met Quick Boys f dojbtel bunnen incasse- dwijk moest het in Ba- jdrecht nog altijd zonder van Beveren stellen; een fikse handicap, omdat hij de aangewezen man was om de althans afgelopen zater dag in de lucht niet te klop pen Barendrecht-spits Michel Beukers (Buter: „Van Beve ren speelt hem de wedstrijd uit"). Nu was defce taak toe bedeeld aan vleugel verdedi ger Andries Wendt en was Frans van Veen op de num mer twee positie geposteerd. De ploeg van Buter kende dan ook een moeilijke start. In de periode die door -de Noordwijkse trainer met een „even zoeken" werd geken merkt, trof rechtshalf Erik Joore buiten bereik van Dortmundt de binnenkant van de paal. De thuisploeg kreeg daarnaast nog een aan tal mogelijkheden, die niet direct in de categorie opge legde kansen kunnnen wor den gerangschikt, maar in het gemiddelde voetbalduel wel eens een doelpunt wil opleveren. Na de twintig minuten „even zoeken" termijn kreeg Noordwijk meer greep op het spel en creëerde zich de eer-' ste kansen. De beste moge lijkheid werd door de matig acterende John Marijt ge mist, Jos Smits, één van de betere Noordwijkers, zette goed door èn voor, waarna de over de uitlopende keeper Scheffers zeilende bal door Marijt hoog over werd ge knald. De tweede helft begon met een prima kans voor Noord wijk. Na een snelle uitval legde John Marijt de bal op het hoofd van Geert-Jan Bakker, de bal stuiterde via doelman Scheffers richting doellijn, waarna de Baren drecht verdediging kon in grijpen. De zeekanters hiel den daarop het beste van het spel, totdat bij Barendrecht linksback Piet Klepke plaats maakte voor aanvaller Cor Pot. Die werd bij z'n eerste actie in het strafschopgebied tegen de grond gedrukt, maar scheidsrechter Bot liet doorspelen. De wisseling bij Noordwijk maakte weer wat „zoeken" noodzakelijk, het geen Barendrecht wel een veldoverwicht, maar nauwe lijks kansen opleverde. De beste kans van de wed strijd kreeg de thuisploeg door een domme fout van laatste man Anton Marijt. Hij schoof de bal in de voeten van Bas Hokke, die met de bal aan de voet richting Dortmund trok, maar tegen de Noordwijk doelwacht aanschoot. Marijt stond ook aan de basis van de gevaar lijkste Noordwijk-aanval. Hij speelde Bakker vrij op links, de bal kwam bij de vrij staande Timo Gerlof, wiens kopbal na door de inkomen de Marijt te zijn gemist nog tegén de paal stuiterde. Drie minuten voor tijd mocht Noordwijk nog opgelucht adem halen, toen een af standsknal van Ben Rüter te gen de paal afketste. Piet Buter toonde zich na af loop tevreden met het ene punt: Volgende week valt de beslissing, ik geloof niet dat we langer hoeven te wachten. Ik heb alle vertrou wen in een goed resultaat", daar schertsend aan toevoe gend: „Even wat olie op het vuur gooien, zitten er vol gende week weer 500 man extra". WILLEM SPIERDIJK Opstelling Noordwijk: Dortmund, Anton Marijt. Van Veen. Wendt. Sluis. Gerlof, Bogers. Smits, Bakker. John Marijt, Van Hensbergen. Huug Aandewiel, die hier een professionele tuimeling binnen het strafschopgebied van Heerjansdam niet beloond ziet, bezorgde Quick Boys vier minuten voor tijd de volle winst. KATWIJK Met het no dige fortuin hield Quick Boys tegen Heerjansdam het eigen doel ongeschon den. Maar omdat de Nieuw Zuid ploeg offen sief geen krachtige vuist wist te maken, werd het steeds waarschijnlijker dat met de openingsstand ook besloten zou worden. Tot dat een uiterst pienter uit gelokte èn benutte vrije trap op de tribunes toch nog groot enthousiasme ontketende. Met de 1-0 winst is Quick Boys de ge doodverfde kampioen Noordwijk tot op drie punten genaderd. Mocht Quick Boys in de komen de ontmoeting Noordwijk kloppen, dan wankelt de Noordwijkse troon. Dat het zover zal komen, is niet direct te verwachten. Maar onmogelijk? Inte rim-trainer Joop Molen dijk ziet in ieder geval kansen voor zijn ploeg. „Quick Boys zal volgende week zonder twijfel op winst spelen. Dat gaat ge beuren in een wedstrijd, die vanwege de grote we derzijdse belangen geen sprankelende voetbalshow kan opleveren. En hoe het dan uitpakt, dat zullen we dan zien. Vandaag tegen één van de betere ploe gen, Heeijansdam, was het bijvoorbeeld ook geen spektakelstuk. Het had mis kunnen gaan, maar het liep goed af. Dat is in het duel bij Noordwijk ook heel goed mogelijk." Door een korte, maar hevige hoosbui was het trouwens nog even twijfelachtig of op het plotseling moerassige veld ge speeld kon worden. Met de no dige kruiwagens zand werden de kwalijkste plekken onder handen genomen. Daarna werd het sein op groen gezet, al zou het veld glad blijven. Quick Boys startte behoed zaam, de bal werd in de ach terste gelederen veelvuldig rondgespeeld. Toch mocht de Katwijkse ploeg van geluk spreken, toen Heerjansdam al vroeg in de wedstrijd verzuim de de score te openen. Bij een uitval werd de vogelvrij gela ten middenvelder Rob Sneij- der aangespeeld. Met een be roerd schot, naast, werd die kans om zeep geholpen. Bij Quick Boys viel op dat de mid denvelders vaak niet erg in het stuk voorkwamen, omdat zij risicoos opereerden. En de Katwijkse frontlinie werd goed in bedwang gehouden. Vooral Frenk van der Kleij had uiterst weinig in te bren gen tegen zijn bewaker Rob de Neut. Met afstandschoten wil de het voor Quick Boys ook niet zo vlotten. Bij veel pogin gen vloog de bal over of naast of was geen probleem voor doelman Kopanicki. Heerjans dam, gestuwd door de kilome ters verslindende en overtui gend acterende Rob Zuijder- veld en Leen Rijenberg, bleef volkomen overeind. Na rust kreeg Quick Boys lich telijk de overhand. Het dichtst bij een treffer waren Mart van der Plas (schot net naast) en Kees van Rooyen (prima bana- na-shot, knap geweerd). De betere kansen waren toch voor Heerjansdam. Jan Visser ver morste echter, vrij voor doel, een enorme mogelijkheid. En toen de Katwijkse goalie Guyt volkomen uit positie was ge speeld, stak ploeggenoot Van Delft hem de helpende hand toe. Omdat dat de matig lei dende arbiter Menzel ontging, volgde er geen strafschop. Quick Boys had tenslotte toch een zeer fraai slot in petto. Vlak voor het overvolle straf schopgebied versierde Mart van der Plas op uitgekookte wijze een vrije trap en nam die, heel kort daarop, in een ontstaande kleine chaos, zelf. De Heerjansdammers stonden beslist niet op voldoende af stand, dus moest de vrije trap worden overgenomen. De be zoekers hadden alle ogen op dezelfde Mart van der Plas, die aanlegde. Maar plots mikte Huug Aandewiel het leer fraai in het doel. in de uiterste rech terbovenhoek: 1-0. LEJO BUCK Scoreverloop: 86. Aandewiel 1-0. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas. Anne Ouwersloot, Rienks. Van Delft. Boers. Jonker. Aandewiel. Van der Kleij (Gert Ouwersloot). Van Rooyen. Mart van der Plas. DEN Nog altijd is beslissing omtrent de- datie in de vierde klas- J niet gevallen. Oegst- st heeft wel de beste 1 ièren. Unicum werd rdag immers met 2-0 slagen. De wedstrijd V - Rohda'76 werd af- en wordt komende j idag verspeeld. De 1 wijkers zullen moeten inen om een beslis- ;sduel met Oegstgeest [orceren. Zevenhoven, aasde op de tweede *t>motie)stek, haalde het Wel werd Jodan s met 2-3 verslagen, als tweede geklasseer- Sportlust'46 overwon Hazerswoudse zij het geflatteerd, 1-4. Koudekerk voet- de zich veilig door het gedegradeerde übrugge met 4-0 terug lijzen. 20 ptgeest - Unicum 2-0 (1-0) te 1 het heilige vuur ont- bij het zonder belangen nde Unicum. kreeg ys. Oegstgeest de punten niet ca deau. Met name in de Rotter damse defensie werd nogal eens fors gehandeld. Jan Zandbergen kreeg enkele ri ante mogelijkheden, maar kreeg de bal er niet in. Na een half uur veroorzaakte Sjoerd Teske met zijn vrije trap een scrimmagé. Jan de Wekker knalde vanuit de kluwe spe lers raak: 1-0. Na de pauze werd een Unicumtreffer afge keurd, omdat de bal onder de handen van Oegstgeestgoalie Cock Bouwman vandaan werd geschopt. Halverweée het tweede deel kwam de beslis sing. Dick van der Mey onder schepte de bal bij de midden lijn. stoomde zelf door en scoorde beheerst 2-0. Al na tien minuten 'stal' Cor Bons de bal bij een verkeerde terugspeelbal en liet 0-1 aante kenen. Na de pauze werd het Zevenhovenoverwicht omge zet in een comfortabele 0-3 voorsprong. Wim de Zwaan en Harrie Splinter waren de ma kers van de doelpunten. De overtuiging ebde wat weg, de pot leek gespeeld. Jodan Boys gaf zich echter nog niet ge wonnen Bert de Boer moest aan de noodrem trekken na een eigen fout. De strafschop werd verzilverd. Even later werd het zelfs 2-3. Zevenho ven kreeg het nog even erg moeilijk, toen de thuisclub een alles-of-nietsspelletje uitvoer de. De sastheren werden volledie overrompeld. Binnen twee mi nuten keek de ploeg al tegen een 0-2 achterstand aan. Lang zaam maar zeker kwam het zelfvertrouwen terug bij de Boys. De gelijkopgaande strijd leverde niets op tot na een uur spelen. Hazerswoudse Boys had de tegenstander 'in de tang', maar Sportlust kon counteren en aldus 0-3 laten aantekenen. Even later ver kleinde Peter van der Niet de marge. Ondanks het felle of fensief van Hazerswoude, meerdere malen werden paal en lat geraakt, zou de gastéqui- pe in de slotminuten zelfs een geflatteerde 1-4 eindstand la ten noteren. afscheid wilde nemen van de KNVB. Nadat Klaas van Dig gelen in de tiende minuut 1-0 had laten aantekenen, was het verzet echter al gebroken. Fred Wagenaar schoot de bal vanaf de stip in het net, toen hij zelf was neergehaald. Na <le pauze bepaalden Van Dig gelen en Wim Ringelestein de eindstand eenvoudig op 4-0, waarmee Koudekerk zich de finitief veilig SDeelde RCL ONTWAAKT OP TIJD TEGEN SPUKENISSE LEIDERDORP Spijkenisse maakte niet voldoende gebruik van de vele kansen in die eerste 20 minuten. RCL kwam achter en werd wakker. Na een gelijke ruststand was het Cees Ruis, die halverwege de laatste helft voor de 2-1 overwinning zorgde. Na de ietwat slaperige start toonde de Racing aan een ploeg als Spij kenisse op de knieën te kunnen krijgen. Zo bleef de thuiséquipe zelfs in de race voor een periodetitel. Ondanks het feit, dat er op het ver verwijderde periodekampioenschap na nauwelijks nog belangen waren te verdedigen, maakten RCL en Spijkenisse er een leuke-pot van. Spijkenisse kwam uitstekend door. Vele ma len werd het talent van doelman Peter van der Heijden getest. In de tiende minuut moest hij buigen. Robert de Heer lobde de bal op Zuidamerikaanse wijze over de goalie heen: 0-1. Nog ah tijd hadden de roodwitten niet door, dat er gevoetbald moest worden, wilde men tenminste winnen. Halverwege de eerste helft begon dat besef door te dringen en langzaam maar zeker werd het overwicht overgenomen. Eric van Doeselaar soleerde langs vier Spijkenissemensen en schoof de bal van bij de achter lijn binnen: 1-1. Na de pauze was het wederom Van Doeselaar die de bal vanaf de achterlijn voorzetten. Captain Van der Bijl bediende Cees Ruis, die geen moment twijfelde: 2-1. Scoreverloop: 10 De Heer 0-1. 32 Van Doeselaar 1-1. 66 Ruis 2-1 RCL: Van der Heijden. Slera. Haneveld. Kammenga, Boendermaker (Appie braai). Van Gemerden. Van der Bijl. Bruna. Heemskerk (Post), Ruis. Van Doeselaar Rijnsburgse Boys blij met deling WERKENDAM Rijnsburgse Boys was tevreden. Kozakken Boys, op eigen veld per definitie een moeilijke tegenstander, was op 0-0 gehouden. En dat met een elftal, dat noodgedwongen nog al wat wijzigingen had ondergaan. De meest opvallende nood sprong was het debuut van Toon Houtenkamer. Vanuit het 'tweede' naar het keurkorps doorgegroeid, kreeg hij in deze tijd van blessures en schorsingen zijn kans. Oefenmeester Arie La gendijk vond hem verdienstelijk voetballen. Overigens was de wedstrijd kwalitatief aan de magere kant. Er werd nauwelijks tempo gemaakt. Zowel Kozakken Boys als Rijnsburg probeerden weliswaar aan te vallen, maar het mid denveld was zo zwaar bezet, dat daar de opbouw vaak verzand de in balverlies. Slechts vanuit 'dode' momenten kon soms ge vaar gesticht worden. Voor de Rijnsburgers hadden Ton Arroyo en Henk Merbis zich voor de pauze uit het centrum geworsteld en kwamen redelijk door. Toch zou geen van beiden doel tref fen. Ook de Werkendammers zouden zich kleine kansjes schep pen. Na de pauze schoot Arroyo voorlangs, terwijl Merbis het probeerde met een schot van afstand. Rijnsburgse Boys kwam in de slotminuten goed weg, toen de bal door de linkerspits in goe de positie naast werd gekopt Een juiste uitslag van een matige partij voetbal. Rijnsburgse Boy* Van Voorbergen. Van Egmond. Kuyt. Driebergen. Van Dijk. Toet (De

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19