sH mededelingen gemeentebestuur iiSWL leiden 9 tm 13 mei '83 VRIIDAG 6 MEi latio LEIDSE COURANT PAGINA I ''j t' gP Commissie vergaderingen Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Woensdag 11 mei a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Introductie van de afdeling Landmeten. B en W-besluit inzake bouwplan uitbreiding ber ging pand Sumatrastraat 39. Voorstel inzake voeren van een rechtsgeding. Voorstel inzake nemen voorbereidingsbesluit Lei den Zuid-West. Voorstel inzake verdaging beslissing vaststelling bestemmingsplannen Garenmarkt en Sanders. Voorstel inzake aankoop Middelstegracht 26 en verkoop perceel industrieterrein Merenwijk. Voorstellen met betrekking tot de Gijselaarsbank. Voorstel krediet-aanvulling overkluizing Kort Ra penburg. Ontwerp-uitwerkingsplan De Stevent. Tarievennota Openbaar Vervoer. Provinciaal onderzoek naar bodemverontreiniging in Leiden. B en W-besluit inzake ontsluiting bedrijfsterrein Roomburg. Notitie inzake ontwikkeling bestemmingsplan De Kwaak. Voorstel inzake inwerkingtreding Afvalstoffen- besluit. Voorstel benoeming resterende leden en plaatsver vangende leden Raad van Advies Verkeer- en Ver- voersaangelegenheden B en W-besluit inzake subsidie Bijenmarkt. Voorstel inzake bouw Admiraalsbruggetje. Commissievergadering directie Groen op woens dag 11 mei a.s. om 16.00 uur op Kinderboerderij in de Merenwijk. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, worden aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken. Commissie Percentageregeling/Kunst- opdrachten. Vrijdag 13 mei a.s. om 10.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 10.00 uur: Selektie documentatie voor kunstop dracht Rekencentrum. 11.00 uur: Selektie dokumentatie decoratieve her inrichting 5 Mei-zwembad. 12.00 uur: Inventarisatie mogelijke lokaties voor kunstwerken op diverse plaatsen in de stad. 13.30 uur: Selektie dokumentatie ruimtelijk kunst object scholencomplex Zijlwijk. 14.30 uur: Selektie dokumentatie decoratieve aan kleding school Broekplein. 15.30 uur: Selektie dokumentatie herinrichting speelterrein Waldeck Pyrmontstraat. Het is niet uitgesloten dat de behandeling van de agendapunten in een andere volgorde zal plaatsvin den. Voor nadere inlichtingen: telefoon 071-254177. N.B. Voor beeldende kunstenaars uit Leiden en de regio bestaat de mogelijkheid om vóór 10 mei gerichte dokumentatie in te zenden vopr een of meerdere van bovengenoemde kunstop drachten. Dokumentatie (maximaal A-4 for maat) zenden naar de Commissie Percentage regeling/Kunstopdrachten, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Per projekt is een summiere omschrijving verkrijgbaar op kamer 118 van het stadhuis. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verleende bouw vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 3 mei 1983 de volgende bouwvergunning verleend: Koornbrugsteeg 5, verbouwen tot kapperszaak met bovenwoning. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvfagen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke ordening Plan tot restauratie en verbouwing van het Caecitiacomplex t.b.v. het Rijks museum "Museum Boerhave" Met ingang van 11 mei 1983 ligt voor een ieder gedu rende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, het plan tot restau ratie en verbouwing van het Caeciliacomplex tot huis vesting van het Rijksmuseum voor de Geschiedenis van de Natuurwetenschappen en van de Geneeskun de, "Museum Boerhave". Het plan is niet geheel in overeenstemming met het vigerende bestemmingsplan "De Camp". Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet vergunning te verlenen voor het bouwplan. Zij die bezwaren hebben tegen dit plan, kunnen gedu rende de termijn van 14 dagen (met ingang van 11 mei 1983) schriftelijk bezwaren indienen bij het colle ge van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Vaststelling 2e gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Haagse Schouw De Burgemeester maakt bekend, dat met ingang van 11 mei 1983 gedurende een maand in kamer 241 van het Stadsbouwhuis voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 2 mei 1983, nr. 119, tot vaststelling van de 2e gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Haagse Schouw. Deze herziening betreft een alternatief tracé voor de verbindingsweg tussen de Lage Morsweg en de ge projecteerde dr. Lelylaan. (weg door Kweeklust) Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Bouwplan voor uitbreiding Chr. M.T.S. aan het Lammenschanspark Met ingang van 11 mei 1983 ligt voor een ieder gedu rende 14 dagen in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ter inzage het bouwplan voor het bouwen van een noodgebouw ten behoeve van de uitbreiding van de Chr. M.T.S. aan/nabij het Lam menschanspark nr. 5. Het bouwplan is niet in over eenstemming met het geldende bestemmingsplan Cronesteinse polder. Ter plaatse geldt namelijk de bestemming industrieterrein A. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet vergunning te verlenen voor het bouwplan. Zij die bezwaren hebben tegen dit plan, kunnen gedu rende de termijn van de terinzagelegging schriftelijk bezwaren indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Ontwerp van de 2de gedeeltelijke her ziening van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi Met ingang van 11 mei 1983 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, het ont werp van de 2de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp (adres: Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De herziening heeft betrekking op het zuidelijke ge deelte van het terrein van de voormalige scheepswerf Boot. Dit gebied wordt aan de oostzijde begrensd door de Zijl, aan de zuidzijde door de Lage Rijndijk en aan de west-zijde door de erven achter de woningen aan de oostzijde van de Voorstraat. Op deze gronden worden in de herziening van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi een verzorgingstehuis voor bejaarden en een aantal woningen geprojecteerd. Het ontwerp is tegen betaling van f 10,— voor een ieder verkrijgbaar aan de balies van het stadhuis en het Stadsbouwhuis. Wet geluidhinder - procedure voor het ontwerp van de 2de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi Met ingang van 11 mei 1983 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, het ver zoek, dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor ontheffing van de maximaal toegestane waarden als bedoeld in artikel 82, lid 1, van de Wet Geluidhinder ten behoeve van de 2de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi; overeenkomstig het bepaalde in artikel 13 van het "Besluit Grenswaarden binnen zónes langs wegen", ingevolge de uitvoering van de artikelen 82 - 86 van de Wet Geluidhinder. Bij het verzoek liggen tevens de bijbehorende stukken ter inzage. Een ieder die opmerkingen heeft ten aanzien van bo vengenoemd verzoek kan dit schriftelijk tot 11 juni 1983 kenbaar maken aan het College van Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei den. Eveneens kunnen mondelinge opmerkingen worden gemaakt tijdens een openbare hoorzitting op woens dag 18 mei 1983 van 16.00 uur tot 16.30 uur in kamer 230 van het Stadsbouwhuis Langegracht 72 te Lei den. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de directie Milieu, tel. 254 355, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden. Diversen Informatieavond over aanleg voetgangers- en fietsbrug Utrechtse Jaagpad en De Waard Dinsdag 10 mei a.s. om 20.00 uur wordt in de aula van het Bonaventura complex aan de Burggraven- laan 2 een informatieavond gehouden voor bewo ners, winkeliers en bedrijven van en rondom Utrecht se Jaagpad (Catharinastraat, Rijnstroomstraat en het gebied de Waard). Gemeentelijke vertegenwoordigers zullen op deze avond de plannen toelichten over de aanleg van een voetgangers- en fietsersbrug, welke op een drietal punten van het Utrechtse Jaagpad aangelegd zou kunnen worden. Reconstructie Schipholweg Maandag 9 mei a.s. begint de reconstructie van de Schipholweg. Dit werk omvat ondermeer het verwij deren van de klinkerbestrating, herindeling van de rij banen en de aanleg van geasfalteerde rijstroken. Be gonnen wordt met het omleggen van de stoomleiding naar het A.Z.L. Daarna komt eerst de Noordelijke rij baan aan de beurt. De aannemer werkt vanaf het station in de richting van de Willem de Zwijgerlaan. Deze fase duurt tot de bouwvakvakantie. De Zuidelijke rijbaan komt pas na deze vakantie aan de beurt. Verkeersomleidingen Tijdens het karwei wordt het verkeer vanaf de Willem de Zwijgerlaan richting Den Haag omgeleid via de Oegstgeesterweg/Warmonderweg. Op de Boerhave- laan tussen Zweilandlaan en Rijnsburgerweg wordt alleen busverkeer toegestaan. Verkeer vanaf de Willem de Zwijgerlaan richting cen trum zal weer gebruik kunnen maken van de Haar lemmerweg, waar de rioleringswerkzaamheden in middels klaar zullen zijn. Vernieuwing Jan Vossenbrug Maandag 9 mei a.s. begint de vernieuwing van de Jan Vossenbrug. Dat werk is noodzakelijk vanwege de slechte staat waarin alle metalen onderdelen van de brug verkeren. De oude brug, die alleen in theorie nog beweegbaar was, wordt nu vervangen door een vaste verbinding, die in beton wordt uitgevoerd. Naar verwachting is het werk eind augustus klaar. Verkeersregeling Voor voetgangers en fietsers naar en van de Jan Vos- sensteeg is er al een noodbrug naast de Jan Vossen brug aangelegd. Voor de bereikbaarheid van woningen en bedrijven op het gedeelte Lange Mare-Vollersgracht wordt het daar geldende éénrichtingverkeer in de richting Lan ge Mare tijdelijk omgedraaid. Gemeente helpt bij rioolverbetering Al enkele jaren kunnen eigenaren en huurders van partikuliere woningen bij de Gemeente terecht voor advies, hulp en subsidie bij het verbeteren van hun pand. Vanaf 3 mei 1983 geldt een nieuwe gemeentelijke subsidieregeling voor het verbeteren van de huisriolering. Voorwaarden voor subsidie Om in aanmerking te komen moet de subsidieaan vraag aan een aantal voorwaarden voldoen. De be langrijkste daarvan zijn: de woning was vóór verbetering van de huisriole ring niet rechtstreeks en via de kortste weg aan gesloten op het gemeenteriool en wordt dat daar na wel, de subsidieaanvraag (en de aanvraag om bouw vergunning) moet vóór aanvang van het werk bij de gemeente worden ingediend, de verbeteringsplannen moeten voldoen aan de eisen en voorschriften die daarover in de Bouw verordening voorkomen, als u het werk laat uitvoeren moet dat gebeuren door een erkend aannemer, de gemaakte kosten moeten altijd zwart op wit aangetoond kunnen worden. De hoogte van de subsidie Het subsidiebedrag dat u kunt verwachten bestaat uit de helft (50%) van de aanvaardbare kosten. De subsidie zal worden berekend over ten hoogste f 6.000,— bij uitvoering door een aannemer en over ten hoogste f 2.500,— bij doe-het-zelf. (bedragen inkl. BTW.); een gekombineerde aanpak is ook mo gelijk. Voor meer inlichtingen kunt u terecht op de vol gende adressen: 1. het Wachtgebouw, Morsstraat 62, tel: 131622, spreekuur: overdag tijdens kantooruren en don derdag van 18.00-20.00 uur. 2. de Pancrat, op het ir. Driessenplein, tel: 134380, spreekuur: overdag tijdens kantooruren en dins dag van 17.00-20.00 uur. 3. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 111, tel: 254418 en 254417. spreekuur: overdag tijdens kantooruren. Inschrijving voor een huurwoning in de Stevenshof Ten behoeve van de inspraakprocedure voor de bouw van woningen in vlek 5 van de Stevenshof- polder, roepen wij langs deze weg belangstellenden op zich als kandidaat voor deze woningen aan te melden. In het eerste kwartaal van 1984 of het eerste kwartaal van 1985 zal een begin worden gemaakt met de bouw van 211 huurwoningen in de Stevenshofpolder (vlek 5). In dit plan zullen de volgende woningen worden gebouwd: 70 drie-, vier- of vijfkamer-eengezinswoningen (3 bouwlagen) 72 driekamer bejaardenwoningen waarvan één slaapkamer op de begane grond 35 hoogbouwwoningen (6 bouwlagen) waarvan 7 vierkamerwoningen op de begane grond en 28 twee- en driekamerwoningen met lift 34 gestapelde dijkwoningen waarvan 28 vierkamer-maisonnettes en 6 twee- en driekamerwoningen. De geraamde aanvangshuren variëren van f 345,00 voor een tweekamer-flatwoning tot f 500,00 voor een vijf kamer-eengezinswoning. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? De woningen zullen worden toegewezen aan gezinnen die een huurwoning tot f 350, per maand ("kale" huur) van een Leidse woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting achterlaten en aan gezinnen die een particuliere huurwoning met verklaring van wederverhuur tot 350, per maand achterlaten. De gemeente draagt de geselecteerde kandidaten voor bij de eigenaar/beheerder van de nieuw bouwwoningen. De verhuurder beslist over de toewijzing van de woningen aan de voorgedragen kandidaten. Momenteel is nog niet bekend wie de woningen in beheer krijgt. De voordracht van de kandidaten bij de eigenaar/beheerder zal plaats vinden overeenkomstig de dan geldende Regeling Woonruimteverdeling. Indien u in aanmerking wenst te komen voor een'huurwoning in vlek 5 van de Stevenshof en u vol doet aan bovenstaande voorwaarden, vul dan onderstaand formulier volledig in en stuur dit, teza men met de werkgeversverklaring(en), naar de Directie Woonruimteverdeling - Langegracht 74 - 2312 NH Leiden. Onderstaande formulieren zijn tevens te verkrijgen bij de informatiebalies in het stadhuis en het Stadsbouwhuis. De definitieve sluitingsdatum voor inschrijving is 1 juni 1983. N.B. Degenen die zich voorheen voor een woning in de Stevenshof hebben aangemeld en die thans voor een woning in vlek 5 in aanmerking willen komen dienen zich opnieuw in te schrijven. Inschrijving voor een huurwoning in de Stevenshof (vlek 5) Naam en voorletters Straat Postkode en woonplaats Samenstelling van het man naamgeb.datum vrouw naamgeb.datum kind m/v naamgeb.datum kind m/v naamgeb.datum kind m/v naamgeb.datum kind m/v naamgeb.datum Hoeveel bedraagt uw inkomen en dat van uw partner, inklusief alle vaste toeslagen? (kinderbijslag, vakantie toeslag, gratifikaties en winstuitkeringen buiten beschouwing gelaten) Werkgever aanvrager: Werkgever partner: aanvrager/ster bruto per week/maand eventueel partner f bruto per week/maand Van uw opgave zullen wij uiteraard een vertrouwelijk gebruik maken. Werkgeversverklaringen dienen bij dit formulier te worden meegezonden. Formulieren zonder werkgeversverklaring(en) kunnen niet in behandeling worden genomen. Naam en adres van de eigenaar van uw huidige woning (als het een partikuliere verhuurder is, moet u een schriftelijke verklaring van deze eigenaar met dit formulier meezenden, waarin verklaard wordt dat de woning na leegkomst weer verhuurd wordt volgens de woonruim teregeling). Is uw woning een flatwoning verdiepingslaapkamers) benedenwoning slaapkamers) bovenwoning slaapkamers) eengezinswoning slaapkamers) Sinds wanneer woont u in uw woning? sinds. Hoeveel bedraagt de f huur (zonder stook-, gas- en lichtkosten, e.d.?) Staat u bij buro huis- ja/nee vesting ingeschreven als zo ja, wat is uw korrespondentienummer? woningzoekende? Staan er thuiswonende ja/nee kinderen ingeschreven zo ja, wie?, bij buro huisvesting? welke korrespondentienummers? Welk type woning in 3 5 kamer eengezinswoning vlek 5 van de Stevenshof 3 kamer bejaardenwoning geniet uw voorkeur? begane-grond-woning 2 3 kamerflat met lift 4 kamer maisonnette. Met nadruk wordt vermeld dat het aanvangstijdstip van de bouw nog niet bekend is. Een en ander houdt verband met de benodigde rijksgoedkeu ringen. Invullen en in een gesloten envelop sturen aan: Directie woonruimteverdeling. Langegracht 74. 2312 NH Leiden. Niet volledig ingevulde formulieren kunnen niet in behandeling worden genomen. Insturen is mogelijk tot en met 1 juni 1983.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8