:iverken boden geen Verzet tegen nazi's V „ANDER NIEUWS" OP NCRV-TV: Lijders aan afasie met begrip op tv derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's .GiNiADIQ/TELEVISIE fozldae Souxanl VRIJDAG 6 MEI 1983 PAGINA 19 v line »#k' ierikaanse boete- ,dwiikrkers niet °P de tv enemujBklN Anglicaanse Fievo jchoppen van Ierland bera- DETO-j zich op stappen om Ame- D^anse boeteprekers weg te jden van het scherm. In dot( mediarapport stellen zij, IA. De] als religieuze randgroepe- |en in de Ver. Staten voor nen dollars kathedralen en in de ether door mid- van satellieten, de ware rk dit niet lijdzaam mag |_^°^jzien. Hierbij werd in het DUNoPnc*er verwezen naar de P). )fornische evangelist Ro lt Shuller, die in Amerika SV iekochte zendtijd miljoenen RR_Zsfers aan Z'C^ bindt. Vernieuwde Countdown met Erik de Zwart Erik de Zwart en de groep Forrest. HILVERSUM Zondagavond komen Veroni ca's popspecialisten met een vernieuwde „Countdown" op het scherm, Ned. II om 19.30 Iedere veertien dagen presenteert Erik de Zwart dan een popprogramma dat zich zal on derscheiden door vorm, inhoud en muziekkeus. Countdown komt voortaan 40 minuten lang uit de studio, waar gasten en artiesten in een origi neel decor rondbanjeren. In dit decor, dat een soort kruising is tussen een rommelige jongenskamer en een jeugdhonk, ontvangt Erik de Zwart de groepen en artiesten uit binnen- en buitenland, praat met ze en kon digt een aantal video-clips aan. De artiesten in de studio kunnen zelf kiezen of ze helemaal „live" willen spelen, een orkest- band inzingen of „playbacken". Alles kan en mag. Countdown Nieuwe Stijl bevat elke keer een aantal vaste onderwerpen zoals een over zicht van de Top 10, de alarmschijf, een Gouwe Ouwe. de concerttips, tips. nieuwtjes, trends en aktuele informatie uit de popwereld. Voor Erik de Zwart betekent Countdown Nieu we Stijl het einde van zijn Nederland Muziek land-presentatie. Hij krijgt nu de kans om een popprogramma neer te zetten met in de eerste uitzending de volgende artiesten en groepen (uit de studio): Daniël met de Joegoslavische Songfestival in zending .Julie", Eurythmics met Sweet Dre ams", Forrest met „Feel the Need" en de Frank Boeyen groep met „Linda". Helaas moest Nena op het laatste moment verstek laten gaan, wel zien we de video van haar nieuwste hit „Nur Getraümt". 'tram. tVERSUM - Tasten in t duister blijft het zoe- naar het antwoord op Ivraag, waarom door de litse kerken er hoege- bnd geen weerstand rd geboden tegen het «-regiem. Christelijke kelingen, protestant en jholiek, hebben zich rzet, van persoonlijk ilzijn afgezien om het Dfd te bieden aan de fedadige nazi-ideologie. jt lang geleden hield de jtse Süd West Funk zich deze materie bezig. Daarin uEjft NCRV-programmama- ■k ^er van dongen voor de D Briek „Ander nieuws", zon- Ned. I om 22.15 uur. aan- Piljing gevonden opnieuw die ^■^■ag aan de orde te stellen. C F gebeurt onder de titel f1"8 en hakenkruis", maar «[mysterie van de verwerpe- - argeloosheid, waarmee de :en het nazisme over zich hebben laten komen, I katholieke geestelijkheid B zich te onderschikken aan I concordaat met de paus, erin de terreinen van kerk istaat in het Duitsland van iler werden afgebakend en ■armee, Hitier zich vrijwaar- tegen 'inmenging in zijn po- ik. protestantse kerken wer- door Hitier gepaaid, o.m. —ir de benoeming van ds dwig Müller tot Rijksbis schop, hoofd van de legerpre- dikanten, door de nazi's niet hoger aangeslagen dan een stroman. Zijn schijnbare be voegdheden hebben tot niets anders geleid dan tot nazisti sche infiltratie in de kerken. De nazi's beriepen zich op het wij-gevoel, de betekenis van het Duitse volk voor de geeste lijke veerkracht van Europa. Die misleiding is de kerken la ter opgebroken. In dit alles speelde nog mee, dat katholieken en protestan ten en zeker de kerken als ge scheiden christenen opereer den, die elkaar verketterden. De oecumene, het samengaan van de kerken, aan de voltooi ing waarvan vandaag de dag nog wordt gewerkt, ontstond niet in de kerken, maar in de concentratiekampen, waar christenen op grond van per soonlijk verzet terecht kwa men en waar zij elkaar leer den begrijpen en nodig leer den hebben. Ds Schneider Programmamaker Ger van Dongen: „In die uitzending van de SWF werd ingegaan op de rol en de houding van ds. Paul Schneider, een dominee die het als eenling tegen de nazi's opnam. Ik heb dat deel overgenomen en aangevuld met een interview met dr. Klinkhammer, de nu 80-jarige katholieke prelaat, die met slechts weinig andere priesters destijds in verzet ging". Ds Schneider nam in preken en geschriften duidelijk stel ling tegen het nazisme. Op de dag dat de Rijksbisschop werd beëdigd, werd hij in de gevan genis gezet. Door kerkelijke leidslieden werd hij als lastig ervaren. Toch kwam hij na een tijdje vrij. Hij verzette zich toen nog heftiger en kwam in Buchenwald terecht. Hij heeft dit kamp niet overleefd. Zijn geloof was hem alles waard. Op Hitiers verjaardagen moes ten voor de nazi-vlag in het kamp de mutsen worden afge nomen. Ds Schneider weiger de dit, zeggend, dat hij alleen voor God zijn muts afnam. Hij werd dan uit de groep gehaald en gefolterd. In deze documentaire krijgt ook zijn weduwe Margarete het woord, de vrouw die met zes kinderen achterbleef. Zij vertelt hoe haar man zijn hou ding destijds tegenover een rechter had willen verdedigen. Hij kreeg daartoe echter niet de kans. Zonder vorm van proces en ook zonder protest van de kant van de kerken werd hij de dood ingedreven. Zijn dood werd door de ker ken zelfs doodgezwegen. Vooral in de DDR wordt hij nog sterk vereerd. Regelmatig worden bij zijn graf gebeds diensten gehouden. Er zijn scholen en straten naar hem genoemd. Dr. Klinkhammer zet in zijn interview uiteen hoe er in de nazi-tijd geen sprake was van kerkelijke weerstand, wèl van persoonlijk verzet van kleine getallen christenen, katholie ken en protestanten. Het in de concentratiekampen ontstane samengaan van geloofsgenoten van verschillende signatuur noemt hij de enige vrucht van het onzalige^nazisme, de oecu mene. Het nazisme dreef de christenen in eikaars armen. Boetegang De afwijzing van het nazisme door individuele christenen kreeg in de dertiger jaren ge stalte in zogenaamde boete- tochten voor mannen in ver schillende Duitse steden. Deze worden nu jaarlijks op de vrij dag voor de Goede Week nog gehouden. Ger van Dongen filmde zo'n tocht in de Maxi milian Kirche in Düsseldorp, die begint met een kerkdienst. Toendertijd werden deze rond gangen rond de kerk bedoeld als zwijgend protest van ka tholieke christenen tegen Hit- Ier. Tot vandaag worden deze nog gehouden als bezinning op andere dan wereldse waarden. Tijdens deze dienst wordt ook gepreekt door dr. Klinkham mer. Het besef kan echter niet weggenomen worden, dat de kerken in die jaren een zware schuld op zich geladen hebben, zwarte bladzijden in de ge schiedenis van de Duitse ker ken, een schuld welke nooit afgelost zal kunnen worden. Daarom is het goed, dat de vraag gesteld blijft worden op zoek naar het antwoord, zoals nu in „Ander nieuws". Omdat dit direct heeft te maken met de toekomst van de kerken. TON OLIEMÜLLER HILVERSUM Slechts weinig Nederlanders weten, dat vele tienduizenden landgenoten lijden aan een of andere vorm van de ziekte afasie. Om deze onbekend heid te doorbreken zendt de NOS zondagavond om 18.30 uur via Ned. I de in opdracht van de Stichting Afasie Nederland, door Jan Vrijman gemaakte docu mentaire film „Afasie" uit. Als ondertitel kreeg deze film mee „Ik weet het wel, maar kan het niet zeggen" en daarmee wordt in feite het belangrijkste gevolg van deze ziekte aangegeven. Op het eerste gezicht lijkt het of afasie-patiënten niet goed bij hun hoofd zijn of nog erger: Ze worden afgeschilderd als debiele of imbiciele mensen. Niets is echter minder waar. Ze zijn volledig bij hun verstand, maar hun ziekte maakt het hun onmogelijk dit aan de buitenwereld duidelijk te maken. Daardoor is afasie niet alleen een ziekte, maar ook een gees telijke situatie. Afasie is een' taalstoornis, ontstaan door een beschadiging van de hersenen. De oorzaak daarvan is altijd een herseri- bloeding, een beroerte, als gevolg van een ongeluk in het verkeer of een val in huis of van een hoge bloeddruk. Door deze hersenbeschadiging zijn de patiënten niet meer in staat zich pratend of schrijvend uit te drukken. Vaak begrijpen ze ook niet goed meer wat ze lezen. Soms is hun taalbegrip zo gestoord, dat ze niet goed meer begrijpen wat er tegen hen wordt gezegd. Ze kunnen niet meer zeggen, wat ze bedoelen en daardoor maken ze een vreemde indruk op anderen. Een sprekend voorbeeld in de film daarvan is de 33-jarige ex-mannequin Christine, die zich al een jaar niet meer in winkels vertoont, omdat ze door het personeel en andere klanten in haar gezicht wordt uitgelachen. Zelfs over haar zwangerschap van haar eerste kind wordt haar het simpele woord ontnomen door haar man, terwijl zij met veel moeite best over haar lippen weet te krijgen, dat ze altijd graag een kind heeft willen hebben en dat zij ondanks haar ziekte er van is overtuigd een goede en gelukkige moeder voor haar kind te kunnen zijn. Onder controle Beter heeft de kapper van de 40-jarige vroegere PTT-mori- teur Wim de situatie onder controle. In een „heerlijk" keu- velgesprek laat de kapper Wim in diens waarde, waardoor deze alles aan de haarsnijder kwijt raakt, wat hij maar wil, ook al gebeurt dat via een omweg. Als Wim de kapper duide lijk wil maken, dat hij met vakantie naar Friesland gaat, komt hij niet verder dan dat „het" boven Rotterdam en naast Groningen is. De 78-jarige schrijver. Neerlandicus en dialectoloog dr. Meer- tens werd drie jaar geleden door afasie getroffen en daardoor beroofd van het dierbaarste wat hij bezat: zijn omgang met de Nederlandse taal. Nu tikt hij met een vinger (afasie heeft bijna altijd een gedeeltelijke verlamming tot gevolg) zijn ge dachten op papier. Hij vertelt: „Ik weet alles wel, ik kan het alleen niet zeggen. Mijn ziekte heeft mij letterlijk met stomheid geslagen. Het was net alsof er iets in mijn hoofd verschoof. Maar er ging een schok van geluk door me heen, toen ik besefte, dat ik mijn verstand niet had verloren. Het leven heeft dus nog zin voor mij. Het belangrijkste voor mij is nu mijn omgang met mijn vrienden". Maker Jan Vrijman van deze film: „Voor deze ziekte ben ik het meeste bang. Dit is nog veel erger dan kanker. Je raakt in een totaal isolement. Een vorm van herstelling is er niet. Je kunt alleen wat trucs leren en als je dan erg stevig in je schoenen staat, kun je er wellicht mee leren leven". GUILLAUME SPIERING jDERLANDI^^ lfl'15 Vijf dagen in december. derde aflevering van „Vijf |en in december" houden milieubeschermers, die de tse atoomgeleerde Carl Be- b ontvoerd hebben, hem Öngen in een verlaten boer- jj. waardoor ze hopen, dat Uitreiking van de Nobelprijs Berens voorkomen kan den. Ze zijn echter niet op hoogte van het bestaan van groep buitenlandse terro- 5n, die het plan hebben Be- 5 te vermoorden. 10 De orkestrepetitie. De die Federico Fellini en hello Rondi in 1978 maak- ,van een roerige orkestre- lie, wekte in Italië veel con- hatie, omdat men achter /erfilming allerlei verborgen pelingen zocht, zoals o.a. ëk op de Italiaanse staat, thema is als volgt: In een e kerk repeteert een groot ^st, waarvan de televisie reportage gaat maken, n voor tijd 2ijn de reporters Ivezig om de orkestleden te tviewen over hun leven, i ambities, hun muziek en instrumenten. In de pauze It de dirigent aan het 'rd. Niemand heeft echter e gaten dat buiten alles in ledheid wordt gebracht om )ude kerk te slopen. De di- ht. die door zijn autoritair |ag het orkest tegen zich in harnas heeft gejaagd, is na 71 lauze zijn gezag kwijt. Nie= ichtew trekt zich nog iets aan de wanhopige dirigent. ■agenfel'n9 stort een muur in- urtei dien zal de George Baker Se lection optreden. 20.40 Zaalvoetbal. De jaarlijk se zaalvoetbalinterland tussen Nederland en België wordt deze keer in de Rodahal te Kerkrade gespeeld. Bonds coach Teunissen had voor deze vriendschappelijke wed strijd de beschikking over een groep van tien spelers, onder wie Bab van Geel, Andre van der Ley, Leen Kiers en Johan van der Hoek. Het commen taar bij dit tv-verslag wordt verzorgd door Dick Passchier. 21.30 Momentopname. De NCRV presenteert de laatste aflevering van „Momentopna me", waarvan het thema „Sport en sportverdwazing" is. Aan de hand van cabaret-, film- en journaalfragmenten uit de afgelopen decennia zal een gericht publiek discussieren onder leiding van Gerrit de Haan en Henk Verkerk. 22.45 Namens onze ouders. Vanavond wordt het tweede deel uitgezonden van de film „Namens onze ouders", waar in aandacht wordt besteed aan de kinderen, die kort na de oorlog geconfronteerd werden met de politieke keuzes van hun ouders, keuzes, die door de verschuiving van de waar den in en na de oorlog plotse ling totaal veranderden. Hans Fels, Monique Wolf en Jan Wouter van Reijen zijn de sa menstellers van deze film. ERLAND2 rland,^ W_ De Tedshow. Ook voor [edshow is de laatste afle- jig van dit seizoen aange- |en. Behalve de drie kandi- in deze superkoppelkwis ingt Ted de Braak in de iwburg „De Lievekamp" is de zangeressen Linda ims, Sandra Reemer en ida van der Laan. Boven in „Momentopname" over sportverdwazing zingt Gerard Cox het lied „De voetbal match" van Louis Davids op Ned. II om 21.30 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Bijbels prentenbek, Jeugdserie met verha len uit het Nieuwe Tes tament. Negende afl: Paulus, de reiziger. 16.10 Brandl Tekenfilm over een bosbrand. 16.20 Snuitje. Deense teken film. TELEAC 18.25 Opfriscursus Neder lands. Herhaling. 18.40 Sexuele opvoeding (6). VARA 18.55 Pippi Langkous. Herha ling Zweedse jeugdserie naar het boek van Astrid Lindgren. Afl.: Pippi krijgt dieven op bezoek! 19.20 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramna met Willem Ruis. 19.48 Consumententips. 2Q.00 Journaal. 20.28 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 21.10 Vijf dagen in decem ber. Zweedse politieke thriller van Tony Willi amson. Derde afleve ring. 22.00 Man alleen. Serie van Jan Boerstoel en Jan Riem. Derde aflevering. 22.30 Sonja op vrijdag. Talk show van Sonja Barend. 23.35 Journaal. 23.40 De orkestrepetitie. Ita liaanse tv-film van Fede rico Fellini en Brunello Rondi (1978). NEDERLAND 2 17.50 WK Tafeltennis te To kio. Samenvatting. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. 18.30 18.45 19.00 NCRV 19.12 De Tedshow. Kwispro- gramma met Ted de Braak. 20.40 Zaalvoetbal: Neder- land-België. Zaalvoet bal-interland vanuit de Rodahal te Kerkrade. 21.30 Momentopname. Docu mentair programma. Achtste en laatste afl.: Sport en sportverdwa zing. 22.30 Journaal. IKON 22.45 Namens onze ouders. Generatiefilm van Hans Fels, Monique Wolf en Jan Wouter van Reijen. Tweede deel. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Het veldgrijze risico. Veiligheid bij het bergbeklim men. 17.05 Teletechnicum. Populair wetenschappelijk programma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Onze buren, de Balta's. Serie. AflDodelijk spel. 19.00 WWF-club. Show en informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Mijn vader, de acteur. Duits melodrama van Ro bert Siodmak (1956). 21.50 Plusmi- nua. Economisch nieuws. 22.30 Ach tergrondinformatie. 23.00 Tatort. Duitse politieserie. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.10 Journaal. 16.14 Het prikbord. Activiteiten van de maand. 16.30 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. Herhaling. 17.00 Journaal. Aanslui tend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazine. Aansluitend: Jour naal. 16.00 Brigitte en haar kok. Smultlps voor dikkerds. 18.20 Wes terns van gisteren. Met: John Way ne. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands jour naal. 20.15 Een geval voor twee. Duitse politieserie. Afl.: De getuige. 21.15 Koersbepaling. Na de rege ringsverklaring. 22.00 Achtergrond informatie. 22.20 Aspecten. Cultuur. 22.50 Sport op vrijdag. 23.35 Angst ia de sleutel. Engelse actiefilm van Michael Tuchner (1972). 01.15 Jour naal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollegs I. Geschiedenis. 18.30 Hallo Spencer. Jeugdserie. 19.00 Het actueel uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Vrijdagtforum. Vrijetljdsprogramma. 21.45 Spiegel van het land. Reporta-' ge over Duimen. 22.15 Zee voet land (5). Verhalen uit Zuid-Alrika van Na- dine Gordimer. 23.10 Rockpaleis. Met: John Cale. 00.10 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Karolientje en kapitein Snorrebaard. 18.20 Er was een keer... Verhaaltje voor de jeugd. 18.30 Leven met je ademhaling (5). CARA en samenleving. 19.00 Uitzen ding door derden. Programma van de SO. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro mak- ro. Spelprogramma. 20.20 De proef konijnen. Belgische dramatische film van Guldo Hendrickx (1980). 21.40 Premiere. Filmrubriek. 22.20 Jour naal. Aansluitend: Coda (poezie). BELGIE BRT 2 19.00 Elektron live. Montage-collage van live concerten. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en medede lingen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 De weerman. 20.15 Mondelinge geschiedenis: Koolput ters in Limburg. Herhaling program ma over mijnwerkers 21.05 Huide concert Igor Stravinski. Vanuit San Stefanokerk in Venetie. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie vodr werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Flash minute papillon. Consu mententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre. Actualiteiten. 21.00 Les ailes de la colombe. Franse dramatische film van Benoit Jacquot (1981) naar het boek van Henry James. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 16.00 Teletekst. 18.05 Miss. Herha ling van een komische detectiveserie met Daniele Darrieux. 19.00 Vendre- di-sports. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 La dame de chex Maxim. Toneelstuk van Georges Fey- deau. 22.25 Spectacle magazine. Kunst- en cultuuractualiteiten. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 New Schmoo. 17.40 Playhouse. 18.10 Breakthrough. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Sportawido. 20.00 The good life. Engelse serie. 20.30 The odd one out. 21.00 The time of your life. 21.30 Are you being served? 22.00 Journaal. 22.25 Cagney and Lacey. 23.15 Isles apart. 23.45 Journaal. 23.50 Boksen. Reportage uit Wem bley. 00.50 Speelfilm. ENGELAND BBC 2 18.10 Schooltelevisie. 18.35 Week end outlook. 18.40 Speelfilm. 19.50 Madhur Jaffrey's Indian cookery course. 20.15 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.50 Did you see?... 21.35 Gardeners world. Tuinrubriek. 22.00 Entertain ment USA. 22.30 Perfect shadows. 23.15 Brahma plus one. Laatste deel. 23.55 Newsnight. 00.45 The old grey whistle lest. ENGELAND ITV 18.15 Gambit. 18 45 Nieuwa. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes, quiz. 20.30 The fall guy. 21.30 Tha gaffer. 22.00 Death of an axpert wit ness. 23.00 News at ten. 23.30 Nine to five. 00.00 Members only. 00.30 The man with powar over women, speelfilm. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 10.00 Cur sus Ergonomie (12). 10.30 De eerste 365 dagen uit het leven van een kind (9). Herhaling. NOS 11.00 Open school-ROF. Fries programma. Her haling. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Mijn vader, de acteur. Herhaling. 12.00 Umschau. BELGIE FRANS 1 ENGELAND BBC 1 07.25 Tv-curausaen. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.35 God's story. 10.50 Europese volksverhalen. 11.05 Metal Mickey. 11.30 Numer 73. Radio vandaag HILVERSUM 1 - - 16.02 (KRO) Op de valreep - 18.06 Actualiteiten - 18.15 Kerkelijke actua liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaak programma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sport programma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VOO) Erik de Zwart - 2.02 In the mix - 3.30 Peter Teekamp - 5.02 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie-te lefoon - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Luchtruim - 19.00 Luisterspel - 19.25 Jazz in studie - 20.03 Provinciale za ken: Hoek van Holland - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 (NOS) Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 (NOS) Oost West - 23.00 (VARA) Het zout in de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (VOO) Erik de Zwart - 20.30 Bart van Leeuwen - 22.03 Countdown-cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Radio Kamer Orkest en Radio Kamerkoor m.m.v. Leo van Oostrom. sopraansaxofoon - 21.15 Volksmu ziek uit Noorwegen - 22.00 Delta En semble. Radio morgen HILVERSUM 1 w - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in 't Nederlands wil zingen (1) - 11.03 Z.I.. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollebolleradio - 7.35 Aktua - 8.11 Showprogramma rond de landelijke fietsdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop. HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattinale. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Peter Faber in hoofdrol in film „De proefkonijnen", venavond op België 1 om 20.20 uur. ten moet een antwoord op alle vragen geven. Een geval voor dr. Renz en Matula. DUITSLAND 1 20.15 Mijn vader, de acteur. De acteur Wolfgang Ohlsen trouwt met zijn oudere collega Christine Behrent en bouwt aan haar zijde een schitteren de carrière op. Wanneer hun huwelijk in een crisis terecht komt, verongelukt Christine. Ohlsen voelt zich verantwoor delijk voor haar dood. Hij grijpt naar de fles, verknoeit zijn car rière en dreigt in de goot te ra ken, totdat zijn zoontje Michael hem tot inkeer brengt. O.W. Fi scher en Hilde Krahl spelen de hoofdrollen in dit populaire melodrama van Robert Siod mak over de opkomst en de val van een acteur. 23.00 Tatort. Deze aflevering van „Tatort" gaat over twee jongemannen, die op het laat ste ogenblik een misdaad we ten te voorkomen: Ze slaan de boef in elkaar en dragen hem over aan de politie. De twee voelen zich hele helden, maar kijken wel even vreemd op als er tijdens de rechtszaak een aanklacht tegen hen ingediend wordt wegens mishandeling. Het slachtoffer, dat ze het zie kenhuis ingeslagen hebben, ontkent ooit een misdaad te hebben willen begaan. DUITSLAND 2 20.15 Een geval voor twee. Erich en Janine maken de ba lans op van hun huwelijk. Ze hebben van elkaar gehouden en elkaar gehaat. Ze meenden, dat ze voor elkaar bestemd waren, maar ze hebben elkaar verscheurd. Zou alles anders afgelopen zijn. als ze een kind hadden gehad? Een dodelijk mengsel van alcohol en tablet- 23.35 Angat is de sleutel. De Engelse speelfilm „Fear is thé key" van Michael Tuchner laat een duiker zien, die een ge vaarlijk dubbelspel speelt om de dood van zijn familie te wreken. In een klein stadje in Lousiana laat diepzeeduiker John Talbot zich na een geëns ceneerde ontvoering door gangsters huren voor een ge heimzinnige schattenjacht. Het lukt hem tot de zakenman Ruthven door te dringen en hem voor zijn misdadige com pagnon Vyland te waarschu wen. Met deze Vyland heeft Talbot een rekening te vereffe nen, want hij was verantwoor delijk voor het verongelukken van Talbots vrouw, hun kinde ren en zijn broer. BELGIE BRT 1 20.20 De proefkonijnen. De film van Guido Hendrickx, die reeds eerder op onze televisie werd vertoond, is het verhaal van Herman en Jet. twee fa brieksarbeiders. die in de che mische industrie werken. Ze worden geconfronteerd met een ongeval in de fabriek, waarbij dioxine vrijkomt. Er vallen enkele doden en een aantal gewonden, die ernstig besmet zijn. Om geen rucht baarheid aan de zaak te geven probeert de directie de arbei ders om te kopen. Guido Hen drickx en Piet Piryns, die sa men het scenario schreven, baseerden hun verhaal op de echt gebeurde dioxine-explo sies bij Philips Duphar in 1963 en Hoffmann-Laroche in Seve- so. De hoofdrollen zijn van Jan Decleir en Peter Faber.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19