Chaotische taferelen bij kwalificatie tafeltennis Rini van Bracht behoudt kansen Verrassende uitschakeling Ivan Lendl :raa Veldscholten slaat aanvallen goed af sportuitslagen CcidócSounant VRIJDAG 6 MEI 1983 PAGINA 11 tRIC GERETS Jaar lC MILAN Le,ILAAN De Belgische ernational Eric Gerets voor AC Milan, dat 2 jmenteel in de Italiaan tweede divisie uitkomt, „alen. De 28-jarige vleu- rjlverdediger van Stan- Luik heeft een drie contract onderte- nd, dat hem een basissa is van bijna vier ton per r garandeert. Met de ergang van Gerets is i transfersom van an- rhalf miljoen gulden ge- aan th •hopsl enbui de h ig or i Bij finaln, rTL Merkel na maand weer ontslagen ZURICH Max Merkel is slechts een maand trainer geweest van de Zwitserse eerste divisieclub FC Zü- rich. Het bestuur heeft de 65-jarige Oostenrijker, eens trainer van het Nederlands elftal, op staande voet ontslagen. Merkel was 4 april in dienst getreden bij FC Zürich en had een contract tot het einde van het seizoen. Als reden voor het ont slag werd opgegeven dat Merkel zich in de plaatselijke pers op voor de club nadelige wijze had uitgela ten. Kóbi Kuhn, oud-international van Zwitserland, zal FC Zürich (vierde op de ranglijst) voor de rest van het seizoen verder trainen. ACHT CLUBS EERSTE DIVISIE IN BERAAD DEN HAAG Acht clubs uit de eerste divisie van het betaalde voetbal - SC Heracles, FC Den Haag, Telstar, SC Wageningen, FC Den Bosch, SC Cam- buur, SC Heerenveen en Eindhoven - gaan zich vol gende week beraden over de huidige situatie in het betaalde voetbal. Genoemde acht clubs waren het vorige week maandag niet eens met de motie van wantrouwen tegen het sectiebestuur, dat uiteindelijk toch moest verdwijnen. De clubs in de eerste divisie hebben bezwaren tegen de macht van de grote clubs uit de eredivisie. Sommige verenigingen zien ook voorzitter Harmsen van Ajax niet graag als sectie-be stuurslid optreden. Het is niet de bedoeling dat de acht clubs, in navolging van SVV, uit de FBO tre den. Voorzitter Pieter den Duik Van FC Den Haag zegt: „Het gaat er om gezamelijk een duidelijk stand punt in te nemen en uit te zoeken hoe we onze stem uit de eerste divisie het best kunnen laten klinken. Met uit de FBO stappen bereiken we niets". Monsterwinst hockeyploeg WAGENINGEN Het Nederlands he renhockeyteam heeft gisteravond in Wa geningen een oefenwedstrijd tegen HC Klein Zwitserland met grote cijfers ge wonnen: 11-2. Bij de rust was het al 4-1. Klein Zwitserland was danig gehandicapt door het ontbreken van Ties Kruize en Tim Steens. Bovendien viel Hidde Kruize in de eerste helft met een vrij ernstige spierblessure uit en moest Ron Steens hal verwege de tweede helft na herhaalde aanmerkingen op de leiding, waar hij eer der al een gele kaart voor had gekregen, met een rode kaart het veld verlaten. Voor het Nederlands elftal scoorden Van 't Hek (5), Bouwman (4) en Doyer (2). Voor Klein Zwitserland waren Borstlap en Van Grimbergen de schutters. Salazar gepasseerd INDIANOPOLIS De Amerikaanse atletiekbond heeft Alberto Salazar gepas seerd voor de nationale ploeg, die wórdt afgevaar digd naar de eerste wereld kampioenschappen in augus tus in Helsinki. Salazar is de snelste marathonloper ter wereld. Wel geselecteerd werden Ron Tabb, Benji Durden en Ed Mendoza voor de marathon. Greg Meyer, die de selectiewedstrijd in Boston won, weigerde zijn uitnodiging. Hij wil zich kwalificeren op de 10.000 meter op de baan. CL' Twee duels voor Cruijff [EIST Johan Cruijff ;al de competitiewedstrijd iuan Ajax tegen Helmond iport, alsmede de eerste inalewedstrijd van het- oernooi om de KNVB-be- cer volgende week dins- lag in Amsterdam tegen «IEC moeten missen. De uchtcommissie van het «taalde voetbal heeft Iruijff, die zondag tegen 'eyenoord voor de derde naai een gele kaart kreeg, ioor twee wedstrijden ge- chorst en hem een boete ran 750 gulden opgelegd. Jerard Tervoort van FC Jtrecht kreeg de zwaarste itraf. Hij werd voor vier e vedstrijden geschorst en net 200 gulden beboet. Vim Koevermans van 'ortuna S. kreeg drie /edstrijden en honderd julden boete. Bram Braam an Willem II werd met wee wedstrijden schor ing en een boete van 250 julden opgezadeld. ^olleybalzege f#oor amesploeg 4ATRA Het Neder ids dames-volleybal- im heeft op weg naar kfas t eindtoernooi om het kke! ir°Pees kampioenschap vacl Oost-Duitsland eind ptember een belangrijke incurrent opgeruimd Widens het kwalificatie- diernooi in het Finse Ima- Hïa won Oranje donderdag 'f °jn 43 minuten van het astland met 3-0 (15-3, :nv 5-13 en 15-1). oor Oranje staan nu achter- grr nvolge'ns de wedstrijden te- rn West-Duitsland (vandaag), )gjr horwegen (morgen) en België k, indag) nog op het program- Twee van deze vijf landen NTp.aegen zich in de DDR bij de I besten van het EK in '81 het viertal Italië, Frankrijk, bemenie en Zweden, dat via ^ee andere kwalificatietoer- oien zich al heeft weten te patsen. bondscoach had gekozen —«or een opstelling bestaande Ot spelverdeelsters Petra van Linde en Fransje Murphy, Do mid-speelsters Ingrid Piers- i en Monique Remmen en vleugelspeelsters Carolien uien en Irene Klunder. 'rbl4est-Duitsland klopte Noor- n%gen in een andere wedstrijd 't 3-0. OU< Echtpaar tr idder ;t 'uitgeschakeld 1 v IPENHAGEN Rob en 1 ,Vf rjan Ridder zijn gisteren in ein' derde ronde van het ge- oeÊ ngd dubbelspel als laatste "derlandse vertegenwoordi- kvl s in de wereltitelstrijd bad- :or( nton uitgeschakeld. Het duo loor van de sterke -Ghine- eu' i Bingye en Aiping met 2-15 5 13 4-15. In het herenenkel - il viel in de achtste finales zege van Europees kam- len Jens-Peter Nierhoff •j er de geplaatste Maleisiër sbun Sidek op. De game- ■^'nden waren 15-11 17-16. De Plc eerste geplaatste Deen zirten Frost won met 15-8 otl< 7 van Phil Sutton uit Wa- ✓c ,j jbrands en :h| an der Wal k» iet in damteam iN HAAG Oud-wereld- npioen Ton Sijbrands. heeft - uitnodiging van 6 tot 13 i in Erewan deel te nemen de damwedstrijd Sowjet- on 'ieNederland afgeslagen. I reldkampioen Jannes van Wal was bij de samenstel- van het team buiten be- erl 'uwing gelaten. De équipe me er nu als volgt uit: Harm Vo !fsma, Rob Clerc, Johan vei Üaannet, Ruud Palmer, Bjke Scholma, Jos Stokkel, -! 'ke Bies, - Hans Vermin, 1 n van der Borst en Evert vv "string. Reserve is Gerrit (im. TOKIO Zo geordend als bij de wereldkampi oenschappen tafeltennis de landenstrijd met de als eenheid opererende ploe gen altijd verloopt, zo cha otisch zijn per definitie de eerste twee dagen van het individuele gedeelte. Ter wijl de vedetten een extra rustdag genieten moeten de mindere goden zich door een rijstebrij van kwalificatierondes heen werken om dan in de eer ste ronde van het hoofd toernooi vrijwel zeker ge confronteerd te worden Ellen Bakker en Han Gootzen plaatsten zich voor het hoofdtoernooi in het gemengd dubbelspel. met een eliminatie. Met dat vooruitzicht en met de zware serie interlands nog in de benen komt menig minder getalenteerd pingponger op de gedachte zich vrijwillig rich ting douche en burgerkledij te laten slaan. Coaches geven voor hun goed fatsoen toch acte de présence, maar weten van verveling niet hoe op hun stoel te hangen. Kortom de twee eerste dagen van het per soonlijke toernooi hebben meer van een bonte fancy-fair dan van een serieuze strijd op wereldniveau. Binnen die entourage toch goed acteren is moeilijk zeker als de landenduels niet goed verlopen zijn. Dan kun je zoals Ron van Spanje deed bijna apathisch en slecht spelend met 15-21, 13-21 en 16-21 ver liezen van de bepaald niet im ponerende Japanner Sakomo- to Kenichi. Broer Henk deed het niet veel beter. De num mer vijf van Amerika Ricky Seemiller mocht van de Vee- nendaler in de vijfde game in no-time van 13-13 naar 14-21 springen. Ook Han Gootzen en. Bob Potton konden niet voor een uitschieter zorgen. Cho Yong Ho uit Noord-Korea kende alleen de eerste game problemen met de Brabander, 19-21, 9-21, 12-21. En de num mer zes van Zuid-Korea An Hae Yuing rehabiliteerde zich tegen Potton na een verloren eerste game perfect, 21-14, 8-21, 18-21, 17-21. René Hijne ging met 21-9, 21-10, 21-9 kansloos onderuit tegen de Chinees Fan Chang Mao. Voor een lichtpuntje zorgde Ellen Bakker. De 16-jarige Leidse scholiere plaatste zich voor de tweede ronde van het damesenkelspel door de Ita liaanse Marina Cergol te ver slaan: 21-7, 21-10, 21-8. Haar teamgenote Stephine van Gen- nip had geen kans tegen de Hongaarse aanvalster Gabriel- le Szabo: 21-16, 21-15, 21-15. In het gemengd dubbelspel plaatsten Ellen Bakker/Han Gootzen zich wel voor het hoofdtoernooi, maar Ron van Spanje had aan de Ierse Leo nard te weinig steun om het Franse koppel Birocheau- /Monteux af te stoppen: 3-0. Henk en Ron van Spanje brachten het in het herendub belspel nog wel tot de tweede ronde door winst op de Mexi canen Garcia en Gomez, maar stuitten daar op de Egyptena- ren Al Dumeri/Naji. René Hij ne verloor met zijn Nigeriaan- se partner Ogunrunde al in de eerste ronde van het Ja- pans/Tsjechoslowaakse duo Kazahara/Dvoracek. Ritme Bettine Vriesekoop gebruikte haar vrije uren om door een harde training het juiste ritme weer op te pakken. De Hazers- woudse verzocht daartoe mixed-partner Grubba als sparringpartner op te treden. Maar tot het gehoopte in hoog tempo oefenen kwam het niet. De Pool is de laatste interland uit de ploeg verwijderd omdat hij in een eerder stadium een partij had weggegeven en heeft het op'deze wereldkam pioenschappen wel gezien. Ondanks dat is Vriesekoops stemming er toch weer bedui dend beter op geworden. „Ik ben blij dat het toernooi einde lijk begint", was een veelzeg gende opmerking. Of met Ma rie Hrachova (van wie ze in de landenstrijd verloor) in het da mesdubbelspel geëxelleerd kan worden lijkt twijfelachtig. In het mixed met Grubba moeten er gezien de prestaties in het verleden kansen op een hoge klassering zijn al moet de Pool daartoe nog wel door ie mand tot de mentale orde ge roepen worden. In het enkelspel ontmoet Vrie sekoop de Noordkoreaanse Li Yong Suk. Bij winst volgt de confrontatie met Olah. In de derde ronde kan An Hae Sook aan de andere kant van de ta fel verschijnen, tenzij deze Zuidkoreaanse verliest van de kleine Chinese aanvalster Ni Xilian. Vriesekoop mag daar op hopen, gezien het pak slaag dat ze eerder deze WK van Hae Sook kreeg. Ni Xilian zou dan de eerste in een reeks van vier Chinezen zijn. Coach Theo Bakker be aamde het bij deze gedachte enigszins benauwd te krijgen maar voor de Leidenaar is de eerste taak ervoor te zorgen dat Vriesekoop als nawee van •de slecht afgesloten landen strijd niet al in een vroeg sta dium sneuvelt. Vilas in kwartfinale. AIX-LES-BAINS Rini van Bracht heeft zijn kan sen op prolongatie van de wereldtitel biljarten in het driebanden behouden. De Nederlander won gisteren beide partijen. Door zeges op Viteri uit Ecuador en de Egyptenaar Diab bleef de Brabander op twee punten van de lijstaan voerders. Van Bracht heeft nu de zwakkere helft van het twaalf kop pen tellende deelnemers veld ontmoet. In de laatse drie dagen moet de Waalwijker het nog opne men tegen het nog ongeslagen trio Ceulemans, Kobayashi en Vierat, alsmede tegen Bitalis en outsider Horike. Meer dan perspectief op behoud van zijn wereldtitel heeft Van Bracht niet. In Ecuador greep hij de hoogste driebandenkroon toen Ceulemans, Kobayashi en Die lis niet present waren. In het „palais des fleurs" zijn de eer ste twee wel van de partij en dat is aan de moyennes goed te merken. Halverwege het toer nooi kunnen Ceulemans, Ko bayashi en Bitalis bogen op een algemeen gemiddelde van ruim boven de één. In zijn partij tegen Viteri slaagde Van Bracht er niet in zich bij dit selecte gezelschap te voegen. De titelverdediger startte niet onverdienstelijk (18 uit 13), maar toen de zwaarlijvige Zuidamerikaan in de 27e beurt op gelijke hoogte kwam verkrampte de blonde Brabander. De overeenkoms tig de Amerikaanse stijl defen sief ingestelde Viteri liep ver volgens uit naar een voor sprong van zeven punten. Bij het naderen van de 50e caram bole krabbelde Van Bracht echter terug. Punten bijeen- sprokkelend leek de nummer vier van het wereldkampioen schap in Guayaquil 1982 toch winnend de eindstreep te ha- Rlni van Bracht geconcentreerd in actie. len. Mede door de wanhoopsfi- nog met 60 om 59 te verslaan, guraties, die Van Bracht ach- Voor Viteri, die in Aix-les- terliet, lukte het hem evenwel -Bains nog geen partij heeft niet het laatste punt te maken, gewonnen, was het de derde In de 64e beurt wist de Neder- keer dat hij op een dergelijke lander zijn opponent dan toch ongelukkige wijze verloor. Tijdens de Ronde van Spanjé is er af en toe ook tijd voor een grapje. Hier rijdt Matial Gayant tussen zijn ploeggenoten Bernard Hinault (rechts) en Lucien Didier met een Bretons ogend hoofddeksel op. FREIBURG Gerard Veldscholten uit Oldenzaal is leider gebleven in de Ronde van Romandië. De tweede etappe van Saignelegier naar Freiburg over 140 kilo meter leverde gisteren een overwinning op voor de Zwitser Serge Demierre. Veldscholten heeft pas in de slotfase enkele aanvallen op zijn leidende positie moeten afslaan. Er werd een hoog tempo gere den, met een gemiddelde snelheid van boven de 42 kilometer per uur. Ontsnappen was haast onmogelijk. Het lukte de Belg Govaerts bij de 57e kilometer toch. Zijn voorsprong werd niet groot genoeg om succes op de dagprijs te kunnen hebben. Irr het zicht van Freiburg zette de Italiaan Beccia de achtervolging in. De Zweed Prim en de Noor Wilmann sloten aan, even later ge volgd door de Zwitser Demierre. Tijdens de lokale rondjes in Freiburg moest Beccia zijn inspanningen bekopen en versloeg Demierre de twee laatste winnaars van de Ronde van Rómandie in de sprint. Van de voorsprong was niet meer dan vijf seconden over. Veldscholten zijn ploeggenoten uit de formatie van Peter Post staan vandaag voor een zwaardere krachtproef met een rit door de bergen. De Belg Eddy Planckaert heeft gisteren de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken in Noord-Frankrijk gewonnen. Na een rit over 183 kilometer tussen Aire-sur-la-Lys en Denain was de Belg de snelste in een massasprint. Jan Raas eindigde op de tweede plaats. Door deze resultaten bleef proloog-winnaar Bert Oosterbosch eerste in het algemeen klassement. De zestiende etappe van de Ronde van Spanje is niet geworden wat Bernard Hinault ervan had voorspeld had. De winnaar van de Tour de France, die 120.000 gulden aan startgeld kreeg, zou in de rit tussen Valladolid en Salamanca een aanval doen op de eerste plaats in het algemeen klassement van de jonge Spanjaard Julian Gorospe. Wat een harde koers moest zijn, werd een saaie „wandeltocht" van een groep wielertoeristen. Jose Laguia, de bergkoning van vorig jaar en dit jaar opnieuw leider in het bergklassement, sprintte op de hellende weg in Sa lamanca naar de etappezege. Laguia is een van de betere Spaan se renners. Vorig jaar won hij drie etappes in de Ronde van Spanje. Dit voorjaar raakte hij betrokken in een dopingaffaire in de Ronde van het Baskenland. De overwinning in de tweede etappe werd hem afgenomen. Basketbalteam dames: verlies en plaatsing TOURS Het Nederlandse dames-basketbalteam heeft zich ondanks een nederlaag van 64-53 tegen Frankrijk gis teren in Tours geplaatst voor de eindronde om het Europees kampioenschap, later dit jaar in Hongarije. Met Nederland ging Zweden over. Bij de rust stond Oranje met 23-28 achter. Anita blange maakte 15 pun ten (en had 10 rebounds) en Dulcine Seca scoorde 12 pun ten. Voor Frankrijk was Cle- zardin succesvol met 22 pun ten. Het Nederlandse herenbasket balteam heeft gisteravond in Tel Aviv tijdens de Hapoelspe- len de slotwedstrijd tegen Is rael met kleine cijfers verlo ren: 80-86. Bij de rust stond Nederland slechts een punt achter: 44-45. Het Oranjeteam speelde een uitstekende wed strijd, met Plaat en vooral Fa- bqr als uitblinkers. Faber maakte 22 punten, Cramer 16, Van de Berg 14 en Plaat 14. Bij Israel was Merkowicz topsco rer met 31 punten. Nederland eindigde in het basketbaltoer- nooi van de Hapoelspelen als tweede, achter Israel. Panama, dat de Verenigde Staten met 80-73 terugwees, werd derde, en de Verenigde Staten vierde. NEW YORK De als dertiende geplaatste Fransman Henri Leconte heeft gisteren op Forest Hills in de achtste finales van het tennistoernooi der kampioenen voor een enorme verrassing ge zorgd door de als eerste gerangschikte Tsjechoslo- waak Ivan Lendl uit te schakelen. Leconte gunde zijn vermaarde tegenstan der slechts vijf games: 6-2 6-3. De partij duurde iets meer dan een uur. Later plaatsten ook de Ameri kaan Johan Kriek en de Argentijn Guillermo Vilas zich voor de kwartfinales. Kriek' had vooral in het begin erg veel moeite met de talentvolle Deen Peter Bastiansen: 6-7 7-5 6-1. Vi las won in twee sets van de Amerikaan Mark Dick son: 7-6 6-3. Spanje en Nieuw-Zeeland heb ben zich gisteren in Dussel- dorp tijdens het toernooi voor landenteams geplaatst voor de halve finales. Beide ploegen wonnen hun eerste twee wed strijden en kunnen niet meer worden ingehaald. Spanje had geen enkele moeite met Frankrijk (3-0) en Nieuw-Zee land versloeg het goed willen-, de, maar met uitzondering van Keretic matig presterende West-Duitsland met 2-1. In de andere groep werd al leen het resterende dubbelspel van de Verenigde Staten-Au- stralië gespeeld. De Australiërs: Edmondson en Cash versloe-, gen Gottfried en Sandy May er, waardoor het eindresultaat 2-1 voor de Verenigde Staten- werd. Met nog één wedstrijd te spelen staan de vier teams in de rode groep er gelijk voor. Michiel Schapers speelt van daag in Lissabon tijdens de wedstrijd Portugal-Nederland voor de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup (Eu^ ropese zone) volgens de loting de openingspartij tegen de Portugees Pedro Cordeiro. Schapers vloog uit de Verenig de Staten naar Portugal. De Rotterdammer kwam in New York uit in het toernooi der kampioenen en werd daar in de tweede ronde uitgescha keld. Eric Wilborts treedt in de Portugese hoofdstad aan in het tweede enkelspel met als tegenstander Manuel de Sousa. Morgen staat het dubbelspel op het programma. Schapers en Ton Sie spelen daarin tegen de broers Pedro en Jose Cordeiro. Zondag volgen dan nog de en kelspelen De Sousa - Schapers en Pedro Cordeiro - Wilborts. Tips voor Duindigt WASSENAAR Zowel morgen als zondag staan er rennen en draverijen op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. Zaterdag is de eerste start om 13,30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: OSLOPRIJS: Wiet G. Way to Fortu- na en Wiek. STOCKHOLMPRIJS: Udam Lerona, Uncle Glim en Tarzan Hanover. PERICLESPRIJS: Wouter Raap horst, Manza Buitenzorg en Last Bridge, KOPENHAGENPRIJS: Wilma Star. Vicky Lobell en Un Phantom. BERLIJNPRIJS: Viva Crackajack. Use Sprookjeshof en Upsalin G. AYRPRIJS: Val de Vanneau, Happy Raaphorst en Madammeke. WENENPRIJS: Shirley Mac, Tresor Kandia en Pollux. BONNPRIJS: Treze Hanover. Victor Fortuna en Vite Pride. BUDAPESTPRIJS: Rick Hanover. Trust Skoatter en Shilling. PRAAGPRIJS: Tonca Tefka, Signora Fortuna en Tovaritsj. Zondag is de eerste start om 13.00. uur. Onze tips voor deze meeting lui- VRIENDPRIJS: Whisful Oostwijck. Wimrod Hazelaar en Whiskev Star. VEDETTE BERKUMPRIJS: Vincent Ulandia, Willow Bonusan en Unama- rita D. HAYDOCKPRIJS: Racy First, Quick Star en Lucky Amber. NEDERLANDPRIJS: Tosca Bond. Sir White en Schuitje W. CRITERIUM DER 4-JARIGEN: Ve- loce, Veloce Nora en Vino Buitenlust. BARON VAN HEEMSTRAPRIJS: Ishamo, Marmorera en Happy War- VOLO PRISEPRIJS: Uniek Boszorg, Telg van Myria en Tasja Hanover. VELOCEPRIJS: Teetje Ossewaard. Sef Hazelaar en Schavuit. GLENDOCKPRIJS: Leap Day. Perle VANCOUVER CEDEPRIJS: Ossian. Raymond en Savero. VRIENDPRIJS: Wishbone Fortuna. Vorst Fortuna en Wervel Nora. TENNIS: Wereldbeker landenploegen, Dus- seldorp: blauwe groep: Nieuw-Zeel- and-West-Duitsland 2-1 (Simpson- -Keretic 0-6 2-6, Lewis-Elter 6-3 6-0, Lewis/Simpson-Maurer/Popp 7-5 Spanje-Frankrijk 3-0 (Orantes-Bedel 6-1 7-6, Higueras-Noah 6-2 6-1, Hi- gueras/Gimenez-Bedel/Fritz 6-4 6-3). Rode groep: Verenigde Staten-Au- stralie 2-1 BILJARTEN WK, driebanden: Vijfde ronde: Blomdahl (Zwe)-Kobayashi (Jap)36- 60/36; Bitalis (Fra)-Torres (Vst) 60- 40/43; Ceulemans (Bel)-Sims (Vst) 60- 26/28; Diab (Egy)-Van Brarh* 24- 60/53; Viteri (Ecu)-Vierat (Fia) 42- 60/50; Horike (Jap)-Doyarzabal (Arg) 60-58/52. Zesde ronde: D'Oyharzabal (Arg)-Vierat 48-60/68; Horike (Jap)- Diab (Egy) 60-33/50; Viteri (Ecu)- Van Bracht 59-60/64. Sims-Bitalis 59-60/58; Blomdahl-Ceu- lemans 56-60/39; Kobayashi-Torres 60-38/52. Stand: 1. Ceulemans 12 punten. 11 hoogste serie. 1.333 moyenne; 2. Ko bayashi 12/12/1 299; 3 Vierat 12/9/0 911; 4. Bitalis 10/13/1.275; 5. Van Bracht 10/8/0.980; 6. Horike 10/9/0.975; 7. Torres 2/7/0.864; 8. d'Oyharzabal 2/7/0.843; 9. Blomdahl 2/7/0.843; 10. Viteri 0/10/0 851; 11. Sims 0/7/0.760; 12. Dyab 0/7/0.566. Fan Chang Mao (Chi)- René Hijne (Ned) 21-9, 21-10. 21-9. Tweede ronde: Bob Potton (Ned)-Di- dier Leroy (Bel) 21-15, 21-16, 21-16. Derde ronde: Potton-An Hae Juyang (Z-Kor) 21-14, 8-21, 18-21, 17-21. Henk van Spanje-Seemiller (Vst) 21-17, 15-21, 14-21, 21-9. 14-21 Damesenkelspel, tweede ronde kwa lificatie: Mirjam Kloppenburg (Ned)- Snigdha Mehta (India) 23-21. 21-18. 21-7. Derde ronde: Mirjam Kloppen burg (Ned)-Dolores Peralta (Dom. Rep.) 21-14, 21-17. 21-13. Eerste ronde hoofdtoernooi: Ellen Bakker (Ned)- Marine Cergol (Ita) 21-7. 21-10, 21-8; Gabrielle Szabo (Hon)-Stephine van Gennip (Ned) 21-16, 21-15, 21-15, Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Ron van Spanje/Anne Leonard (Ne- d/Ier)-Byrocheax/Monteux (Fra) 19-21 12-21 17-21. Han Gootzen/Ellen Bakker (Ned)-Robert Javor/Susan Mcclintock (Aus) 21-10 21-17 21-12. Tweede ronde Gootzen/Bakker-Got- fried Beaer/Vera Kottek (Oos) 21-15 17-21 16-21 21-15 21-12. Herendubbelspel, eerste ronde kwali ficatie: Henk en Ron van Spanje (Ned)-Garcia/Gomez (Mex) 21-8, 21- 9. 21-16; Kazahara/Dvoracek (Jap/Tri)-Hijne/Ogunrundi (Ned- /Nig) 21-17. 21-11. 21-13 Tweede ronde: Al Dumeri-Naji (Egy)-Henk en Ron van Spanje (Ned) 26-24, 19- 21. 11-21, 22-20, 21-19. WIELRENNEN: Ronde van Capitol, amateurs: 1. Axel Hermans, 2.Leen Janszen. 3.Nico Toussaint, 4.Michel Meere. 5. R.Christoffers, 6 H.Geelen, 7.Bram Jouvenaar, 8. Peter Hogervorst, 9.Jan van Rossem, 10. T.van Duyvenbode.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11