I j'iet Hendriks geschokt over verwijdering uit „Sesamstraat •ZTfiPIO/TELEVISIE /ei n DOCUMENTAIRE OVER COMMUNICATIE IN DE DERDE WERELD Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's E&idoeSomcmt DONDERDAG 5 MEI 1983 PAGINA 17 (staricaan wint jjs Wereldomroep LVERSUM - De Costarieaan D. Augustin (las Santana is winnaar geworden van de Uden Windmolenprijsvraag van de Wereld- roep met een radio-documentaire van een uur over een authentieke vorm van volks- nst in Costa Rica: het pottenbakken. (lister Brinkman van WVC zal maandag aan winnaar de „Molino de Oro" (Gouden Wind- Jen) uitreiken. De prijsvraag is georgani- rd door Radio Nederland Wereldomroep >r landen in Latijns Amerika. Deelnemers jiden een radio-documentaire inzenden die ,g over historische, culturele, wetenschappe- .|e of futuristische aspecten van een land of Tijo. Er kwamen 45 inzendingen binnen. De >joeling van de prijsvraag is een bijdrage te teren aan de culturele identiteit van de lan- 5 die de Wereldomroep met haar uitzendin- i bereikt. HILVERSUM De Derde Wereld heeft het moeilijk. Gebukt onder tal van proble men zoeken landen moeizaam hun weg naar de toekomst. Weliswaar zijn die problemen vaak bekend; een oplossing is moeilijk aan te dragen. Een ernstige handicap in veel ontwikkelingslanden zijn de vaak uiterst gebrekkige communicatiemid delen. Niet alleen kranten, televisie en telefoon ontbreken op het platteland vaak volledig, ook goe de wegen en openbaar vervoer zijn nauwelijks voorhanden. Omdat 1983 bovendien het World Communications Year is, heeft de televisie-afdeling van de Wereldomroep, Radio Nederland Television, een half uur durende documentaire over dit onder werp gemaakt. Het eindresultaat, in samenwerking met Radio Té- lévision Malgache, kreeg de titel Between Cabary and Satellite (Tussen Cabary en Satelliet). Deze te levisiefilm is de vierde in de reeks People in Deve lopment, die door Radio Nederland Television wordt gedistribueerd. eiland door de modernste communicatiemiddelen ook gebeurtenissen op internationaal niveau vol gen, ideaal is die situatie nog niet. Bij hoogwaardige apparatuur is Madagaskar aangewezen op het land, dat die apparatuur leverde. Gaat er iets kapot, blijft het kapot, omdat een geschoold kader ter plaatse ontbreekt. Het enige massa-communicatiemiddel voor het hele land is de radio. Hiervan wordt onder meer gebruik gemaakt voor het uitzendingen van educatieve landbouwprogramma's. Gesproken woord Cabary en satelliet zijn de twee meest uiteenlopen de communicatiemiddelen op Madagaskar. De caba ry is een bijeenkomst waar informatie wordt ver schaft. Dat kan zijn over de geschiedenis van het eiland, over de plannen voor een nieuw schoolge- Gebrekkig bouw, of over een belangrijke wet. Aangezien het grootste deel van de plattelandsbewoners analfa beet is, is het gesproken woord op Madagaskar niet alleen erg populair, maar ook bijzonder belangrijk. Lijnrecht daar tegenover staat de satelliet. Welis waar kan een klein deel van de bevolking van het als 85 pet. van de bevolking, op Between Cabary and Satellite toont de gebrekkige communicatie-infrastructuur in Madagaskar aan de hand van de dagelijkse bezigheden van Martin Ra- zijn dorp is geen electriciteit, geen openbaar ver voer, er zijn geen media. De wegen zijn uitsluitend geschikt voor de osseslee, een algemeen gebruikt transportmiddel. Wil Martin telefoneren, dan moet hij een uur lopen. Een reis naar de havenstad voor materiaal kost hem een week. In die tijd kan hij niet werken en wordt er niets verdiend. „Het opheffen van het isolement in de Derde We reld is voorwaarde voor het verbeteren van het produktieproces en voor het bevorderen van de ontwikkeling", zegt Radio Nederland Television in een toelichting. „Zonder betere massa-media en zonder een betere telecommunicatie zal de kloof tussen Noord en Zuid, en daarmee tussen cabary en satelliet nooit worden overbrugd". Onderhandelin gen over een eventuele uitzending van deze docu mentaire op televisie zijn nog gaande. BAS MARTENS TTEMERBROEK ïat er met deze maat- appij aan de hand is? [rkelijk, ik kan het niet er bevatten. Het is on- ooflijk wat ik de laatste anden heb meege- akt". de nadagen van een losante loopbaan is de ht hafeur Hendriks (64), kiniele weken geleden iam njg gefêteerd vanwege it kok 2000ste televisie-op- ital kinderserie. Wij meldden dit gisteren al. Najaar bedo c*en' zowaar (bijna) ze- edjes' wpatiënt geworden, edere n enorme hoeveelheid Ijes varetten plus een flinke •dago iis lichamelijke arbeid e®\ 1 zijn tuin achter de ech- e len'j woning in Hatte- rbroek houden hem en ïer dn vrouw Cor op de Klein kind an l3jen. Oorzaken erraanlei- ondjjg van alle ellende een 0 eten binnen de NOS De problemen dateren vanaf vorig najaar. Het heeft een lange voorgeschiedenis met over en weer kleine irritaties, flauwiteiten en muggezifterij. Een klucht, ware het niet dat er zoveel menselijk leed bij te pas komt. Hoofdrollen in die klucht zijn weggelegd voor de regisseurs John van der Rest en Egbert van Hees, scriptgirl (regie-assistente) Kathleen Warners. Ben Klokman, hoofdredactie Sesamstraat, ac teur, schrijver en regisseur Aart Staartjes, Bert Plagman (Tommy in Sesamstraat), Carel Enkelaar (hoofd NOS), Eric Meijer en Piet Hendriks. sticht - rk van intriges, achter- prin|p en ellebogenwerk, wie wordt er vermor- Su d in zo'n decadent we- n *>®et Hendriks, de £gnn scheidenheid zelve, iana chtsgetrouw, eerlijk en sen rtelijk. Re de htewel het nog niet zwart op 125| staat, is het voor hem dui- ïboortijk, dat hij straks niet meer ileidik.Sesamstraat" zal verschij- lenkiip. Officieel heet het, dat het sicolcftract niet meer zal worden Hst, (jlengd, in feite komt het haarlr op ontslag. Hetzelfde lot Behalferic Meijer (Pino) bescho- ie hd. Beide acteurs zijn niet igen ter welkom in de populaire lan^ Om geld en werk zit Piet Hen driks niet verlegen. Hij voelt zich alleen tot in het diepst van zijn ziel gekwetst door de wijze, waarop hij is geklei neerd. „Ze hebben me als een klein kind behandeld", vat hij zijn aversie samen. De directe aan leiding tot de breuk is eigen lijk te dwaas om over te pra ten. Het is papierverspilling. Vorig seizoen moest hij samen met Pino een kaartscène spe len. Beiden nemen op de ge bruikelijke manier plaats. Vol gens regisseur Van Hees moes ten Pino en Piet, die al vanaf het begin meespelen in „Se samstraat", echter van stoel verwisselen. „Het sloeg ner gens op, maar vooruit, als de regisseur dat via zijn assistente laat weten, dan doen we dat. Maak ik helemaal geen punt van. Valt die Kathleen War ners ineens uit. Zegt „Je bent niet gemotiveerd.... donder op". Pino sputtert tegen en kan vervolgens vertrekken. Goed, we namen dus aan dat we beiden ontslagen waren. Dat werd weer ingetrokken. We werden tijdelijk op non- actief gesteld, zoals dat wordt genoemd". Aart Staartjes Zoals te doen gebruikelijk in Het Gooi, was het nieuws in een mum van tijd overal door gedrongen. Pjet Hendriks heeft toen ook de „grote kin dervriend" Aart Staartjes be ter leren kennen. „Wat die vent allemaal tegen mij heeft gezegd. Daar lusten de honden geen brood van. Een naar, rancuneus mannetje, die zijn vriendjes in bescherming nam. Bah, wat een naargeestige fi guur". Op 25 oktober werd in een in terne bijeenkomst geprobeerd de zaak te sussen. De NOS liet zich vertegenwoordigen door mr. B. Geersink, hoofd staf- groep juridische zaken van de NOS; Piet Hendriks had in middels mr. Lydie Trompetter ingeschakeld en Eric had zich verzekerd van de steun van mr. Toos Enkelaar. Er moest echter bloed vloeien. Pino werd met een fikse af koopsom het bos ingestuurd en Piet Hendriks mocht het lo pende seizoen afmaken. „Het was een verschrikking. Alles werd verdraaid weerge geven. Het betoog van mr. Geersink kwam erop neer, dat „ook" moet eruit". Nou, dat is prima, zeg ik. Doen we netjes een keer over. Al moet ik die zin vijftig keer opnieuw zeg gen. Tenslotte heb ik geleerd dat je de regisseur nooit moet tegenspreken, want dan kun nen ze je ontslaan wegens werkweigering. John van der Rest wordt evenwel verschrik kelijk kwaad. „Dat toontje van jou staat me helemaal niet aan", zegt-ieGa onmiddel lijk uit de studio". „Echt, ik had die vent dol graag willen aanvliegen. Hij had nog mogen kiezen: ik had z'n linker- of z'n rechteroog dichtgetimmerd. Ik heb me gelukkig kunnen beheersen, maar ik was buiten zinnen. Moet je je voorstellen, ik werk nu al 25 jaar voor de televisie, op die manier ben ik echter nog nooit behandeld". Dat was dus het einde van Piet Hendriks in „Sesam straat", want het heeft er alle schijn van, dat de NOS naar stig op zoek is naar een ver vanger. Dat z?u de acteur Lex Goudsmid moeten zijn. Geen bonje Piet Hendriks: „Wat die linkse onderkruipers bij de tv allemaal tegen je durven te zeggen gisseur niet hadden opgevolgd en dat werd uitgelegd als werkweigering en dus een re den voor ontslag. Te gek om over te praten". Piet Hendriks was echter da nig overstuur. Dezelfde nacht werd hij getroffen door een lichte hartaanval: „Om vijf uur is de dokter geweest. Het was kantje boord of hij had naar het ziekenhuis gemoe ten", herinnert zijn vrouw Cor zich. Frisse moed Na de ziekteperiode ging Piet Hendriks weer met frisse moed aan het werk voor „Se samstraat". Niet voor lang, want dit seizoen al zette regis seur John van der Rest hem aan de kant. En ook nü was er sprake van een onbenullige aanleiding. „In een scène zeg ik: „Neder lands is onze eigen taal. Alle andere talen noemt men ook vreemde talen". Stormt Van der Rest naar beneden en schreeuwt: „Het woordje Ten overvloede: Piet Hendriks weet niet wat hem overkomt. „Ach, jongen", filosofeert hij in z'n rustieke optrekje, terwijl vrouw Cor op een afstandje meeluistert. „Ik ben geen man van bonje. Ik weet niet eens wat het is. Ze kunnen met mij alle kanten op. Gezelligheid, grappen maken, op een plezie rige manier samenwerken. Ik ga in Hilversum met de jong ste bediende hetzelfde om ids met een beroemde regisseur. Eerlijk, ik heb geen kapsones. Waarom doen de mensen zo, vraag je je af. Het is, denk ik, een teken des tijds. Jaloezie. De mensen gunnen elkaar het licht in de ogen niet. Als ie mand een VW'tje verruilt voor een Opel is het: hoe zou die kerel aan dat geld komen. Ik redeneer heel anders. Het is toch fijn voor die vent, dat hij in een grotere auto rijdt, dat gun ik hem van harte". Hoe staat het met de solidari teit van de collega's? Piet Hen driks: „Nou, dat valt flink te gen. Bert Plagman (Tonny) zegt tegen me: „Piet. ik sta achter je. Als jij wordt ontsla gen, stap ik ook op". Daar heb je wat aan, denk je. Plagman is echter een grote slijmjurk. Hij heeft me als een baksteen la ten vallen. En al die linkse praatjes van die heren. De een is nog linkser dan de ander. Als ik hun krant niet lees, word ik voor een halve fascist uitgemaakt. Ik ben in hun ogen uiterst rechts. Maar die zelfde linkse rakkers zien je, als het erop aankomt, niet staan. Als je met zo'n zooitje de barricaden op moet, kunnen ze het van mij gestolen krijgen". De kinderen zullen je vol gend jaar missen? Piet Hendriks: „Ja, dat vind ik het ergste. Voor hun zet ik alle zorgen aan de kant. Om die reden heb ik ook zoveel gepikt. Het kleinste kind zegt „Piet" tégen me. Dat vind ik fan tastisch. Daarom hoop ik dat ik, ondanks alle ellen de, volgend seizoen toch weer mee mag doen. Voor die belhamels zet ik alle sores en rancune bij de tv opzij". KEES VAN OOSTEN t kaij in „Daar vraag je me wat" uit hoe de compu- in het onderwijs werkt, vanavond op Ned. II om 19.25 uur. Guys 'n Dolls, Ingrid Peters en July Paul, Mieke Telkamp, Joke Bruys en Heddy Lester. diOERLAND 1 0 jurc Diuys en ncuuy uesiei. n^ni 18 Kwistig met muziek. De Daarenboven komt Anton van oven tste aflevering van de mu- kwis „Kwistig met muziek" "8 it in het teken van de be- inanr jjng Behalve dat de vragen ïrnal eeltelijk over dit onderwerp 1 en n, zal het showensemble n °r ht Plus" een aantal popu- i liederen uit de laatste pe- e van de Tweede. Wereld- og ten gehore brengen. 0 )5 King's Royal. Morrison jïstbesloten zijn gram te ha- - °PS juist als voor King's Royal n K<s voorspoedig lijkt te gaan, cassc digt hjj namens de verenig- sedla destillateurs een proces te- te "4 de Kings aan, omdat zé r hidrank whisky b|ijven noe- KicniRobert moet voor de lthaf itbank verschijnen. Zijn va- )et K, die inmiddels dankzij Ro- _urT in de adelstand is verhe- weigert te getuigen. n gr nponj25 Daar vraag je me wat. hebbir de laatste aflevering van ini lar vraag je me wat" in dit x>el, oen werden vijf vragen in- nleri tuurd. Dik Dekker zal uit lok |en, hoe het komt dat er ilievèaar in een plas water vis- /uuri en planten verschijnen, in Oi jeugdige kijker wil graag tern m hoe de electriciteit in erdie lichaam wordt opgewekt. n>rts zal Henk Mulder het lever ben over computers in het emas erwijs. De vierde vragen- Di Ier wil weten hoe de botten Mout ons lichaam ontstaan en ?t-co slotte is de laatste vraag: dat berekent men het aantal en. dat in de Noordzee ge- gen mag worden? )5 De KRO komt langs in... Mo^dat de stad Arnhem zijn Jarig bestaan viert, wijdt 1RO haar gevarieerd muzi- Ph I programma „De KRO i iht langs..." aan het Gelders tof igje. Temidden van alle fes- 034®eiten treden de volgende esten op: Ronnie Tober, Bill Dijk. Gemma, Vanessa, ND? Hooff, directeur van Burgers Dierenpark, uiteenzetten, hoe men Arnhem van een nieuw groen hart wil voorzien. De persfotograaf Sem Presser, die de beschieting en evacuatie van Arnhem op foto's vastleg de, is eveneens uitgenodigd. 21.05 Alle zegen komt van boven. Van de Engelse komi sche serie „Bless me father" met Arthur Lowe (f) als pas toor Duddleswell, die al eerder door de KRO werd uitgezon den, werd enkele weken gele den al een aflevering herhaald. Vanavond wordt de herhaling voortgezet met het fragment: Het gemengde huwelijk. Pas toor Duddleswell is behoorlijk geschokt als hij hoort dat een katholiek meisje uit zijn paro chie trouwplannen heeft met een joodse jongen. Ook de rabbi is er tegen. Maar als het paar dreigt naar een Angli caanse priester te zullen gaan, heeft kapelaan Neil een .uitste kend plan. Vanessa komt saman met de KRO vanavond langs in Arn hem op Ned. II om 20.05 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actualiteiten, herhalin gen en aanvullingen. 16.15 Sons and daughters. Australische serie. 17.00 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- leboer. TELEAC 18.25 Cursus fotograferen en filmen (12). NCRV 18.55 Slakkie en Puntmuts. Voor de kleuters. 19.00 Zo vader zo dochter. Spelprogramma van Gerard van den Berg. 19.25 Silas. Duitse jeugdserie. Negende aflevering. 20.00 Journaal. 20.28 Kwistig met muziek. Speciale 5 mei-uitzen ding. 21.40 Hier en nu. Actualitei ten. 22.05 King's Royal. Engelse serie over een Schotse whisky-familie. Achtste deel. 22.55 In stemming. Laatste aflevering in het teken van bevrijdingsdag. 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 KRO 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. 20.05 21.05 Tom en Jerry. Teken filmserie. 19.25 Daar vraag je me wat. Populair wetenschappe lijk programma. De KRO komt langs... in Arnhem. Muzikaal programma. Alle zegen komt van boven. Engelse komi sche serie. Afl.: Het ge mengde huwelijk. Mensenkinderen. Dis cussieprogramma over het onderwijs. Afl.: Ru zie in de klas. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Gastspieldirek- tion Gold. Duitse serie over een thea terdirecteur. 19.00 Op de zachte toer. Engelse politieserie. Afl.: Lo kaas. 20.00 Journaal. 20.15 In het brandpunt. Actuele reportage. 21.00 Bij Bio. Praatprogramma met Alfred Biolek. 22.00 Er kan opgediend wor den. Serie komische verhalen. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Jo- hannea Brahma: vioolconcert D dur op. 77. Door de Wiener Philharfnoni- ker. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazi- na. 17.50 De burgemeester. Serie over politieke problemen van ge meenten. Aansluitend: Journaal. 18.20 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire serie. Afl.: Hongerige leeuwen. 18.57 ZDF-lfw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Muziek ia een facet van mijn geluk. Show met Nana Mouskouri. 20.30 Voor da vuist weg. Humor met Walter Giller. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.30 De tij den veranderen. Duitse serie. Afl.: Winter '67. 22.15 Vijf over tien. Dis cussieprogramma over: overvloed aan artsen. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telecollege I. Natuurkun de. 18.30 Het programma met de muis.19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Vloek van de aafan. Engelse speelfilm van Jacques Tour- neur (1957). 21.35 Filmtip. 21.45 Spiegel van het tand. Op het Rhein- -Herne-kanaal. 22.15 Verhalen op drie. Filmreportage. 23.00 Geen par don voor proefkonijnen? 23.45 Jour- BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chipt. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De laatste race. 18.50 Tijdrover. Bridge stap voor stap (12). 19.00 Ju kebox. Mel: Secret Service. 19.10 Uilzending door derden. Programma, van de VNO. 19.40 Overzicht pro- Ksmma's en mededelingen. 19.45 urnaal en sportberichten. 20.10 Kunet-zaken. Kunst-en cultuuractua liteiten. 20.15 Cinemanie. Filmkwis van" Michel Follet. 21.15 Panorama. Achtergrondinformatie. 22.05 Dallas. Serie. 22.55 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Ean vinger In de pap. Jonge renprogramma. Thema: Ouders. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 De herbergierster. Italiaanse kome die van Carlo Goldini. 22.00 School- BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd middagprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant aavoir. Kas voor wedu wen en wezen. 20.25 Fantome d'a- mour. Italiaanse thriller van Dino Risi (1981). 22.00 Le carrousel aux ima ges. Filmmagazine. 22.50 Journaal. naal en achtergrondinformatie. 10.23 Bij Bjo. Herhaling. 11.25 Mu ziek is een facet van mijn geluk. Herhaling. 12.25 In zo'n omgeving verschijnt God. Herhaling. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 15.40 Vide otex! voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Het veldgrijze riaico. Veiligheid bij het bergbeklimmen. 17.05 Tele- technicum. Populair wetenschappe lijk programma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. BELGIE FRANS 2 18.05 Mits. Herhaling van een Franse serie met Daniele Darrieux. 19.00 Les Chretiens dans la vie sociale. Politie ke uitzending. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.00 Chro- nique d'un theatre en marche. Tien jaar „jong" in Brussel. 20.55 Portrait musical. Wolfgang Sawallisch, or kestleider. 21.45 Clap, la fete aux images. Voor filmamateurs. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.20 Tennis. World-team-cup inkdusseldorf. 16.10 Journaal. 16.14 Het prikbord. Activi teiten van de maand. 16.30 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. Herhaling. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele-magazi- ne. Aansluitend: Journaal. 18.00 Bri gitte en haar kok. Smultips voor dik- ENGELAND BBC 1 16.00 Paardenraces. Vanuit Chester. 16.55 Play school. 17.20 The ail new Popeye show. 17.40 Heidi. Jeugdse rie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Tomorrow's world. 20.10 Top of the pops. 21.00 Fame. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Jury: David. 23.20 Question time. Debatprogramma. 00.18 Journaal. 00.20 Everyman. Abide with me. 00.55 Weerman. DUITSLAND 3 WDR 08:00 Gymnastiek (46). 08.10 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Telecollege 1. Geschiede- ENGELAND BBC 2 18.10 Schooltelevisie. 19.00 Tuc ker's luck. Jeugdserie. 19.25 Dear heart. 19.50 Honourable member. 20.15 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.20 Guardi an lectures. Dirk Bogarde. 21.30 Food and drink. 22.00 Pinkerton's progress. 22.35 Britain in the thir ties. 23.00 Brahms plus one. 23.40 Nawsnight. 00.30 Schooltelevisie. BELGIE BRT 1 12.30 Televox. Enkel voor de Belgen in Duitsland. 14.00 Schooltelevisie. 16.00 Tik Tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooltelevi sie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd pro gramma. ENGELAND ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Newa. 19.00 About Anglia. 19.25 uur About Anglia. 19.40 Crossroads. 20.05 Sur vival. 20.35 Falcon Crsst. 22.00 Mi chael Barrymore. 22.30 TV-eye. 23.00 Newa. 23.30 Indoor bowls. 0.15 1 simply can't sea. 0.45 Local election programme. Televisie morgen BELGIE FRANS 2 16.00 Teletekst. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.25 School- televisie. 13.30 Journaal an finan cieel nieuwe. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Postman Pat. Kinderpro gramma. 15.00 Educatieva produc ties. 15.55 Paardenraces. Vanuit Lingfield Park. 16.55 Play school. 17.20 New Schmoo. 17.40 Ptayhou- NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven sn slechthorenden. 10.00 Open school- -ROF. Herhaling Fries programma. 11.00 Schooltelevisie-Weekjournaal (28). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Bijbels prentenbek. Jeugdserie met verha len uit hst Nieuwe Testament. Ne gende afl: Paulus, de reiziger. 16.10 Brandl Tekenfilm over een bos brand. 16.20 Snuitje. Deense teken film. ENGELAND BBC 2 0705 Schooltalevisia. 12.00 Play schoot. 15.00 Paardenraces. NEDERLAND 2 ENGELAND ITV NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.50 WK Tafelten nis te Tokio. Samenvatting. 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Topper's tales. 13.10 Rainbow. 13.30 Local slaction special. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 A plus. 15.30 Vrijdagfilm. 17.00 Rainbow. 17.20 Takanfilm. 17.25 Animals in action. 17.50 Fraetima. DUITSLAND 1 08.20 Schooltelevisie. 10.00 Jour Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 - 18.10 Een week Europese politiek - 18.20 Politieke partijen 18.30 IKON- -programma - 19.00 (KRO) Commen taar op een lied - 19.10 Berichten uit het achtertand - 19.20 Nieuwe ontwik kelingen en mogelijkheden, de in vloed op de samenleving en onze ver antwoordelijkheid voor wetenschaps beoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spektakel - 21.30 Teleac - 22.40 Over de liturgie van het huwe lijk en de voorbereiding daarvan - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondSpits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek In de jaren '50 en "60 (36) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Puttens lp-show. HILVERSUM 4 - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theolo gie naar de H.Schrift - 17.00 Overna me Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Varso- via Kwartet met werken van Glazoe- nov en Borodin - 21.00 Onder de groene linde - 21.15 Nederlandse mu ziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelderi - 12.03 Noenmaal - 13.06 Actualiteiten - 13.16 The complet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Familie- -lulsterspel - 10,02 Op de valreep. HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst VPRO - 0.33 Macht en onmacht van de Journalistiek - 11.00 Lichte gram- mofoonmuzlek - 11.30 (NOS) Homo- nos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Fo rum van omroepmedewerkers - 13.10 De stem van de sprekende minder heid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radioweekblad VARA - 15.10 De me dia deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand 10 03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.03 Popsjop - 12.03 (VOO) Mono: Erik de Zwart - 13.00 Tipparade - 15.03 Veronica top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.05 Ochtendstemming (vervolg) - 9.00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strauss en Co - 13.05 Veronica klas siek - 14.30 (VPRO) De 10de Flamen co-wedstrijd In Cordoba - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk hatf uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 10 00, 20 00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. Nana Mouakouri krijgt een show van een uur, vanavond op Duitsland 2 om 19.30 uur. DUITSLAND 1 17.00 Lavende wildernis. De Ameri kaanse bioloog. Franz Camenzid. trekt met een camera-team te voet door het noorden van Alaska om de daar nog bijna onberoerde natuur vast te leggen. Op zijn weg door de wildernis ontmoet hij beren, wolven, elanden en de Nooramertkaanse ren- diersoort kariboes, waarvan er vroe ger nog duizenden kudden waren. 23.00 Johannes Brshms. Met het vi oolconcert D-Dur op. 77 start de WDR een Brahms-cyclus ter gelegen heid van het feit dat de componist 150 jaar geleden werd geboren. Het werk. dat Brahms in de jaren 1877-78 schreef, wordt uitgevoerd door de Wiener Philharmoniker o.l.v Leonard Bernstein. De solist is Gidon Kremer. wiens internationale carriere nauw met dit vioolconcert is verbonden. DUITSLAND 2 19.30 Muziek is esn facet van mijn geluk. Nana Mouskouri is een uur lang de hoofdpersoon van een show, waarin zij niet alleen haar populaire liederen als „Witte rozen uit Athene". „La Provence", „Some broken he arts". „Er komt een schip". „La vie en rose" zal zingen, maar ook het lied van Udo Jürgens „Alles was du brauchst is Liebe" en het Mozart-lled „Komm lieber Mai und mache". Het polltiekoor van Hannover begeleidt haar bij de Duitse versie van het sla venkoor uit Nabuco. 22.15 Vijf ovsr tisn. Vanavond een discussie over het probleem, dat er in de Bondsrepubliek op het ogenblik dubbel zo veel artsen worden opge leid, als er In de toekomst nodig zijn Bovendien baart niet alleen het aantal zorgen, maar ook dat de kwaliteit ne gatie! beïnvloed wordt door de kwan titeit. Studenten, artsen, politici en patiënten gaan hierover met elkaar praten. BELGIE BRT 2 20.15 De hsrgsrbierster. De beroem de Italiaanse toneelschrijver Carlo Goldonl (1707-1793) schreef de klas sieke komedie „La Locandlera". die voor de televisie een moderne bewer king kreeg van Paolo Cavara. Het verhaal speelt zich voornamelijk af In de herberg van Mlrandolina. die erg populair is en niet in het minst omdat iedereen weet. dat de jonge en mooie herbergierster op zoek Is naar een man. De twee vurigste aanbidders zijn een graat en een markies, maar Mlrandolina kan geen keus maken. Na een serie amoureuze schermutse lingen met haar smoorverliefde klan ten. kiest ze tenslotte de Jongeman Fabrizzio.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17