m TAFEL mm Er wordt verteld HERVORMD MODERAMEN WIL KERKEN MEER BIJ IKV-BELEID BETREKKEN CDA verwacht van bisschoppen richtinggevend geluid' over betekenis van het gezin kerk wereld £cidóc6otiAcmf KORTE METTEN Het juiste evenwicht BEVRIJDING Brief Amerikaanse bisschoppen is radicaal anti-kernwapenstandpunt ACHTERGROND CcidócSoivumt WOENSDAG 4 MEI 1983 PAGINA^ Paus naar Polen maar géén amnestie Paus Johannes Paulus II heeft de offi ciële uitnodiging voor een bezoek aan Polen van 16 tot 22 juni aanvaard. Hij heeft daarbij de autoriteiten opnieuw verzocht om politieke gevangenen am nestie te verlenen. Een woordvoerder van de Poolse regering liet echter we ten. dat er geen amnestie zal worden verleend. Vorige week verluidde uit welingelich te kerkelijke bronnen, dat de paus zijn verzoek zou herhalen in besprekingen met regeringsleiders en tijdens eucha ristievieringen in de openlucht bij zijn verblijf in Polen, als er voordien geen amnestieregeling is afgekondigd. Het moderamen van de hervormde syno de heeft in een gesprek met het IKV er voor gepleit de kerken meer bij het be leid van het IKV te betrekken. De relatie met het IKV zou ook duidelijker moeten zijn. De delegatie van het IKV deelde dit inzicht. In de komende gesprekken, die regelmatig zullen worden gehouden, zal gekeken worden hoe verbetering van de communicatie en de relatie vorm gege ven kan worden. Dit blijkt uit het gezamenlijke communiqué, dat maal gaat verzelfstandigen en steun gaat zoeken bij allerlei andere groepen en instellingen dan de kerkenAls het IKV een politieke actie groep in plaats van een beraad wordt, verwij dert het zich van de kerken, aldus ds. Roos te genover NRC Handelsblad. Vorig jaar heeft het IKV een campagneraad in gesteld, dje het beleid vaststelt. Hierin hebben de 35 vertegenwoordigers van de ongeveer vier honderd kernen de meerderheid. Indien de 23 vertegenwoordigers van de kerken (het oor spronkelijke beraad) een besluit van de campag neraad niet kunnen onderschrijven, beslist de vergadering van de kernen. gisteren na afloop van het gesprek in Den Haag is uitgegeven. Tijdens het gesprek kwamen de vele kritische reacties ter sprake die naar aan leiding van de activiteiten van het IKV regel matig bij de hervormde kerk binnenkomen. Beide delegaties toonden zich bezorgd over de polarisatie, die zowel in de kerk als in de sa menleving optreedt. Er is landelijk en plaatse lijk een intensief gesprek nodig om die polarisa tie te overwinnen. In dit verband signaleerden de delegaties ook een gebrek aan communicatie. Kortgeleden con stateerde de Hervormde synodepraeses ds. C. B. Roos in een interview, dat het IKV „zich hele- Het CDA verwacht van de bisschoppen „een richtingge vend geluid" over de bijzon dere betekenis van het gezin voor onze samenleving. Dit kwam naar voren tijdens de eerste officiële ontmoeting tussen de top van het CDA en een delegatie van de r. k. bis schoppenconferentie gisteren in Rotterdam. Daarbij werd gesproken over de plaats van religie en levensbeschouwing in de samenleving; de verhou ding gezinspolitiek en alterna tieve samenlevingsvormen en over het vraagstuk van de jeugdwerkloosheid. Het kern- wapenvraagstuk is niet aan de orde geweest, aldus een CDA- -woordvoerder. De bijeenkomst in Rotterdam werd gehouden op verzoek van het CDA, dat ook ge sprekken voert met onder meer het moderamen van de Nederlandse hervormde kerk. De verhouding gezinspolitiek en alternatieve samenlevings vormen is voor de CDA-top, gezien de pluriforme samenle ving, een complex vraagstuk, aldus het communiqué, dat na afloop van de bespreking werd verstrekt. Dit onder werp werd besproken vanuit het gezichtspunt, dat CDA en r. k. kerk op elkaar betrok ken zijn, maar anderzijds een eigen verantwoordelijkheid hebben. De secularisatie stelt zowel de kerk als het CDA voor de no dige problemen. Voor het CDA is er sprake van een ge meenschappelijke problema tiek: de k?rk moet erin slagen haar boodschap in deze tijd uit te dragen en het CDA moet zich rekenschap geven wat de christelijke beginselen zijn en of ze in de samenle ving functioneren. Bij de be spreking van de jeugdwerk loosheid poogden bisschoppen .en CDA-politici „door te drin gen tot de kern van de men selijke verantwoordelijkheid", zo meldt het communiqué. Van de zijde van het CDA Vier van de deelnemers aan het gesprek tussen CDA en de r. k. kerkprovincie: mgr. dr. A. Simonis, bisschop van Rotterdam, dr. B. de Vries, fractievoorzitter CDA, kardinaal J. Willebrands, aartsbisschop van Utrecht en P. Bukman, voorzitter van het CDA. werd gesuggereerd, dat naast andering in Nederland ge- praktische oplossingen (bij werkt moet worden om dit voorbeeld arbeidstijdverkor- vraagstuk te bestrijden. Vol- ting) ook aan mentaliteitsver- gens het CDA hebben ook de kerken daarbij een taak. Namens de bisschoppenconfe rentie namen deel kardinaal Willebrands. bisschop Simpnis van Rotterdam, hulpbisschop De Kok van Utrecht, secreta ris-generaal dr. H. van Mun ster, prof. mr. E. H. M. Hirsch Ballin, prof. dr. W. A. A. M. de Roos en dr W. Rood. De CDA-delegatie stond onder leiding van voorzitter P. Buk man en bestond uit fractie voorzitter dr. B. de Vries, G. J. Fleers, M. Smits, P. R. H. M. van der Linden, mevrouw G. M. P. Cornelissen en dr. V. A. M. van der Burg. Vaticaan aanvaardt Argentijnse verklaring niet Het Vaticaan acht de verkla ring van de Argentijnse mili taire junta, dat veel van de verdwenen personen dood zijn onaanvaardbaar. „Men kan de logica van een stand punt niet begrijpen en aan vaarden, dat nieuwe en kwellende vragen schijnt op te werpen", aldus een verkla ring in het Vaticaanse dag blad „Osservatore Romano". Het blad vraagt naar namen en aantallen van dègenen die volgens de Argentijnse rege ring nog leven in balling schap of ondergronds. Vol gens het blad is de pijn van familieleden van de verdwe nen personen alleen maar er ger geworden na de verkla ring van de junta. De verklaring heeft uit de hele wereld scherpe protes ten uitgelokt. De Franse re gering ontbood gisteren de Argentijnse zaakgelastigde om hem op de hoogte bren gen van de officiële afkeu ring van de verklaring van de militaire junta. Tijdens een ontvangst van leden van de St.-Vincentius- vereniging, die anderhalve eeuw bestaat, heeft paus Jo hannes Paulus II er zijn vreugde over uitgesproken, dat steeds meer jongeren toe treden tot de Vincentiuscon- ferenties. Hij hoopte, dat de deelname van de jongeren, nieuw elan, nieuwe ideeën en wellicht een nieuwe stijl zou teweegbrengen, met handha ving evenwel van dezelfde geest. De paus ging vooral in op de verdiensten van de stichter van de Vincentius- vereniging, Frederic Ozanam, van wie hij hoopte, dat hij spoedig tot de zaligen en heili gen van de katholieke kerk gerekend zou kunnen wor den. Met abnormale bruutheid zijn vandalen te keer gegaan op een katholiek kerkhof van de Roemeense stad Oradea Mare. Volgens ooggetuigen werd het met bulldozers vol ledig omgekeerd. Wat aan marmer nog bruikbaar was werd gestolen. De graven, waarin voornamelijk bis schoppen en andere kerkelij ke hoogwaardigheidsbekle ders waren bijgezet, werden geopend. Des nachts kwamen onbekenden, die de kisten openmaakten en tussen de beenderen naar gouden tan den en andere waardevolle voorwerpen zochten. Mijters en liturgische gewaden wer den meegenomen of op stok ken op het kerkhof neergezet. In het conferentie-oord „De Leeuwenhorst" te Noordwij- kerhout wordt op 3 en 4 juni de jaarlijkse diakonale zomer- conferentie gehouden, georga niseerd door de Generale Dakonale Raad van de her vormde kerk. Het thema is „Leven zonder werk". Paus Johannes Paulus II heeft in Kameroen een nieuw bisdom opgericht, Bertoua ge heten. Tot bisschop daarvan is benoemd de uit Rijswijk af komstige bisschop van Dou- mé, mgr. Lambertus van Hey- gen. Diens bisdom werd om gedoopt in Doume-Abong- Mbang. In zijn plaats werd daar bisschop Pierre Tchou- nanga, die verbonden was aan de dom të Nkongsamba. De bekende Passiespelen in het Beierse Oberammergau bestaan dit jaar 350 jaar. Er worden een half miljoen be zoekers verwacht, van wie vierhonderdduizend uit het buitenland. Er zullen 98 voor stellingen worden gegeven met in totaal 1500 medewer kenden. De Passiespelen date ren uit 1633 toen de pest in Oberammergau vele slachtof fers vroeg. De inwoners van het dorp deden de gelofte voortaan elke tien jaar het lij den en sterven van Christus uit te beelden, als God barm hartigheid betoonde en hun dorp van de verschrikkelijke ziekte zou verlossen. De kro nieken berichten, dat vanaf het uur waarop de gelofte werd gedaan, niemand meer in het dorp aan de pest is ge storven. De economie trekt mogelijk licht aan, maar het is onvoof1 spelbaar of die ontwikkeling zich ook volgend jaar zal voorj), zetten. Het aantal werklozen zal voorlopig nog verder stijge^l Dat zijn de belangrijkste conclusies uit het Centraal Econcij misch Plan van prof. Van den Beid, directeur van het Ceip traal Planbureau. Die conclusies bevestigen de verwachtirP gen, die de laatste maanden over de economie zijn ontstaafe NEDERLAND leeft op te grote voet en is niet of nauwelijl?' in staat zichzelf op eigen kracht uit het moeras omhoog 1® werken. De Nederlandse regering is sterk afhankelijk va?1 economisch herstel in het buitenland: als daar de economf" opnieuw aantrekt, dan kan er in ons land een stimulerin plaats vinden om het effect van de buitenlandse oplevi^ voor Nederlands gebruik te versterken. -j| Het is een verademing dat het Centraal Planbureau d. keer tot redelijk objectiverende conclusies komt. Dat is in afgelopen jaren, met name tijdens het tweede kabinet Va^ Agt, wel eens anders geweest. Toen drong dat Centraal Plaijg bureau aan op het terugdringen van het financieringstekort en op loonmatiging. Nu wordt niet alleen gewezen op <v€ noodzaak de overheidsfinanciën te saneren en de bedrijv^ te stimuleren, maar wordt ook gepleit voor herverdeling vaL werk via arbeidstijdverkorting. /r HET Centraal Economisch Plan kan daarmee worden glffl zien als een pleidooi om het beleid van het kabinet-Lubbef^ voorlopig voort te zetten. Dat beleid richt zich vrij genuaif3 ceerd op drie onderdelen, die alle drie ongeveer gelijke aar?L dacht krijgen: de sanering van de overheidsfinanciën, het stP' muieren van de industrie en de zorg voor werkgelegenhe?s op korte termijn, onder meer door arbeidstijdverkorting. DiP' drie onderdelen verdienen ook in de komende tijd alle aar16 dacht, zo blijkt uit het Centraal Economisch Plan. Het is da?6 ook geen wonder dat diverse politieke partijen, maar ook (f* oppositie, zich wel in het Centraal Economisch Plan kunne^ vinden: elk van die politieke partijen immers wil één van.d)'r drie onderdelen sterk overbelichten. Het kabinet-Lubben6 echter dient het goede evenwicht tussen de onderdele*11 scherp in het oog te houden. Mt p< Maak dit zinnetje af en stuur 't voor 15 juni in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis, Postbus 236. 8901 BA Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivella of E10 flessen. U mag zo vaak meedoen als u wilt. Vergeet uw naam en adres niet. Prijzen: 150 cheques ter waarde van f 50,- voor een bezoek aan een schoonheidsspecialiste. Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluitdatum persoonlijk bericht. een paar apart met héél weinig calorietjes, P Runderrolletje met bloemkool en aardappelen vla met rabarber Nodig voor twee personen: 2 runderrolletjes (of sla vinken), 30 g margarine; bloemkool, zout, 1 ui, 10 gmargarine, paprika poeder; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 4 dl melk, 20 g custard, 25 g suiker; 2 dl rabarber- moes (bos rabarber, suiker naar smaak, aardappel meel of custard). Bak runderrolletjes (slavinken zijn iets voordeliger) in warme margarine in twintig minuten bruin en gaar. Gebruik een ta melijk kleine pit, zorg dat het vlees net blijft bakken. Maak de jus af als het vlees uit de pan is. Alleen water toevoegen is voldoende voor runderrolle'- tjes, voor slavinken is het mooier om iets bloem bruin te bakken voor het water er bij gaat. Kook de bloemkool gaar in weinig water met zout in tien tot vijftien minuten. Kook deze groente beslist niet lan ger, ze wordt dan gelig of brui nig, gaat sterk ruiken en is zwaar verteerbaar. Zet direct wanneer de bloem kool opstaat dunne ui-snippers of -ringen op met de margari ne. Gebruik een kleine pit en houd het deksel op de pan, zo smoort de ui gaar zonder al te bruin te worden. Roer op het laatst zout en paprika-poeder door de ui en garneer er de bloemkool mee. Was de rabarberstelen, snijd ze in stukken van drie centime ter en zet die op met een centi meter water. Kook de rabar ber in circa vijf minuten tot moes, bind die zo nodig bij met aardappelmeel of custard en roer er van het vuur de suiker door. Laat de rabarbermoes koud worden, gebruik er een deel van voor het toetje en geef de rest als compote bij de aardappelen of als broodbeleg. Leg voor het toetje de vla op de rabarber. JEANNE Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Eens bereikte de Rebbe van Vitebsk het bericht dat op de berg Tsion op de sjofar (de ramshoorn) was geblazen ten teken dat de masjieach was gekomen. De Rebbe van Vitebsk deed het raam wijd open, keek naar buiten en schudde z'n hoofd. „Nog niet", mompelde hij, „nog niet". Wanneer wij het raam van daag openen, dan zien we een beschamend beeld. Zes miljoen kinderen, jonger dan vijf jaar, sterven elk jaar aan de gevolgen van het drinken van vervuild water. Duizen den en duizenden anonieme doden liggen buiten de poor ten van onze welvaart. In de kring van moedeloosheid, de miljoenen werklozen in Eu ropa, steekt het monster van de onverdraagzaamheid, ook het antisemitisme, z'n kop weer op. En je denkt: „Wat is er met de droom, van de verzetsstrij ders, van de mannen en vrouwen, die vochten voor de bevrijding, gebeurd Wat is er van de visie van mijn ouders hun nagedachtenis zij tot zegen overgeble ven Zij die ons geboren lieten worden, antwoordden met nieuw leven op de alom tegenwoordige dood. Is er nog wel genoeg levenskracht aanwezig om de dreigende vernietiging van heel de schepping tegen te gaan? Het zijn sombere gedachten die je bekruipen op het mo ment van gedenken van de grote dood nog maar veertig jaar geleden. Heeft gedenken wel zin Allereerst heeft dit herinne ren zin omdat het je wakker schudt, omdat het de gewen ning doorbreekt. Wanneer de mens gewend raakt aart de moord op zes miljoen man nen, vrouwen en kinderen in het centrum van Europa, is hij al een heel eind op weg om zich neer te leggen bij de onvermijdelijke vernietiging van heel het bestaan. Het voorbijgaan aan de con centratiekampen is als het ware een voorbereiding op de wereldbrand. Vervolgens krijgt het geden ken zin wanneer het in de gedachtenwereld van het Jo dendom kracht geeft voor de toekomst. De Rabbijnen zeiden: „Het kt «H Rabbijn Soetendorp: Geden ken geeft kracht voor de toekomst leven is het gaan over een smalle brug; links is vuur en rechts is ijs. En waar het op aankomt, is niet bang te zijn om te vallen". De wereld van vandaag is vol angsten maar ook vol toe komstbeelden. Wij zijn in staat om onszelf vele malen te vernietigen, maar wij kun nen ook de hongersnood ver-~ drijven, de woestijnen tot bloei brengen. En met elke daad die wij doen, kunnen wij de komst van de messi- aanse tijd van vrede en ge rechtigheid vertragen of na derbij brengen. Het gedenken van het falen, de medeverantwoordelijk heid voor de moord, het te rugsturen van de schepen vol vluchtelingen, versterkt ons verzet nu. Het gedenken van hen, die toen niet wanhoop ten. doorbreekt ons doem denken. Ik pleit er dan ook voor dat de dag van herinne ren, die toegevoegd is aan de Joodse kalender, Jom Hasjoa, dag van vernietiging, ook in de kalender van de kerk wordt geïntegreerd. Het is gelukkig dat op 4 mei en op de herdenking van de februaristaking steeds meer jongeren tesamen komen in eerbiedig herinneren, maar het js niet voldoende. Het zou belangrijk zijn wan neer op Jom Hasjoa, de 27ste van de joodse maand Niesan (dit jaar was dat op 10 april), in alle kerken in Nederland de zes miljoen zouden wor den herdacht. Dit zou een golf van solidariteit op gang brengen met de helaas zo klein geworden Joodse min derheid en een stimulans ge ven aan de gezamenlijke strijd voor de toekomst. Begenadigde schrijvers en dichters als Elie Wiesel heb ben, wat toen gebeurd is, be schreven, het verhaal keer op keer verteld, opdat wij nooit vergeten Maar het gevaar dreigt dat wij, en vooral onze kinderen en kindskinderen, de indruk krijgen dat wat gebeurd is, op een andere planeet is ge beurd. Het vreesaanjagende is juist dat de razzia's, de ver volging, het knuppelen tot de dood erop volgde, plaats vond om de hoek bij de bak ker, in de theepauze tussen 4 en 5. En wat eenmaal in de werke lijkheid heeft plaatsgevon den, kan herhaald worden, onverwachts, ver weg en dichtbij. De dreiging is dichtbij, maar zo is ook de kans op bevrij ding. Heel sterk voelde ik dat, toen ik het geluk had een huwe lijk in te zegenen in de nieu we kibboets Yaheel, in de zuidelijke punt van de Ne- gevwoestijn. Naast mij ston den de ouders, die uit de woestijn van hun tijd, de kampen, de dood een nieuw leven hadden weten te ont worstelen. Vóór mij stonden de kinde ren die uit de echte woestijn opnieuw leven, een kibboets, een samenleving hadden we ten voort te brengen. De woestijn is niet de afsluiting van de mogelijkheid, maar juist een uitdaging om te vechten voor nieuw leven. We zijn allen overlevenden die opnieuw moeten leren ademen, wandelen, spelen. Ik doe het raam open en kijk naar de tekenen van hoop en wanhoop, de ijzige computers die schijnen te bepalen wie leeft, wie sterft en d? onaf zienbare rijen van mannen, vrouwen en kinderen die op komen voor vrede, voor voedsel. De weg van overleven naar leven is lang, maar begaan baar. Lamrot Hakol, ondanks alles. AWRAHAM SOETENDORP (Rabbijn van de Liberaal Joodse Gemeente in Den Haag) (Van onze correspondent Marc.de Koninck) CHICAGO Met overwel digende meerderheid van 238 tegen 9 stemmen hebben de rooms-katholieke bisschop pen van de Verenigde Staten gisternacht hun brief (zie ons blad van gisteren) aan de ge lovigen vastgesteld, waarin zij tegen de druk van het Witte Huis en het Vaticaan in een bevriezing van de kernbewapening in Oost en West bepleiten en het als .eer ste (land) inzetten van een kernwapen in elke denkbare omstandigheid (ook als reac tie op een massale conventio nele vijandelijke aanval) im moreel verklaren. De Ameri kaanse bisschoppenconferen tie heeft echter in de ruim honderd pagina's tekst van het document de verklaring ingelast dat deze „morele oordelen over specifieke aan gelegenheden niet bindend zijn voor het geweten, maar door katholieken ernstig moeten worden beschouwd en overwogen wanneer zij bepalen of hün morele opvat tingen overeenstemmen met het evangelie". Wel bindend zijn in de pasto rale brief, die ook als „leer boek" voor het katholiek on derwijs in de V.S. zal dienen, de achterliggende „algemene zedelijke beginselen" van het streven naar vrede en veilig heid, het afzien van grove geweldmiddelen tegen bur gers en de bescherming van de Schepping tegen nucleaire vernietiging. De brief van de Amerikaanse kerkleiders is het meest radi cale anti-kernwapendocu- ment dat ooit door een natio nale bisschoppenconferentie is vastgesteld. De ontwerp tekst waarover de 285 Ame rikaanse bisschoppen tijdens hun tweedaagse bijeenkomst in Chicago moesten oordelen, was wel uiterst kritisch ten opzichte van de bestaande nucleaire afschrikkings- en ontwapenings-politiek van de Amerikaanse regering, maar liet zich niet in absolute ter men uit over concrete strate gische vraagstukken. Tijdens hun vergadering echter na men de bisschoppen met overgrote meerderheid een aantal politiek explosieve aanscherpingen van de tekst aan. De meest in het oog sprin gende passages zijn nu: „Wij bevelen aan: steun voor een Kardinaal Joseph Bernardin (rechts) leidde de discussies op de bisschoppenconferentie in Chicago. onmiddellijk, tweezijdig, con troleerbaar akkoord ter stop zetting van het testen, ver vaardigen en opstellen van nieuwe kernwapensystemen in Oost en West". „Wij zien geen enkele om standigheid waarin het doel bewust beginnen van nucle aire oorlogsvoering, op hoe beperkte schaal ook, moreel te rechtvaardigen is. Niet-nu- cleaire aanvallen door een andere staat moeten met an dere dan nucleaire middelen worden bestreden". Met name deze laatste uit spraak komt neer op een door de NAVO altijd gewei gerde verklaring om in een oorlog nooit als eerste kernwapens in te zetten. De Amerikaanse bisschoppen veroordelen daarmee ook de westerse nucleaire afschrik kingsstrategie. Belangrijke overweging voor deze opstel ling, zo bleek uit de discussie, was de overtuiging in de bis schoppenconferentie, dat ook de inzet van moderne klein schalige of specialistische nu cleaire wapens tot een oncon troleerbare grootscheepse kernoorlog zal escaleren. De toevoeging van de niet- bindendheid van deze con crete uitspraken was nodig ter voorkoming van een splitsing in de Amerikaanse kerkprovincie. De negen te genstemmende bisschoppen verklaarden in soms geëmo tioneerde bewoordingen, dat zij dit pacifistische document niet voor hun rekening wén sten te nemen, zeker niet als leerstof voor onderwijspro jecten. Zij herinnerden aan de woorden van de huidige paus, die nucleaire afschrik king voorwaardelijk wel mo reel toelaatbaar heeft ge noemd, maar het verzet van de regering Reagan tegen een voor de Sovjet-Unie voorde lig genoemde bevriezing van alle kernbewapening en aan de Westduitse bisschoppen, die vorige week in hun kern wapendocument geen afstand hebben genomen van de offi ciële NAVO-strategie tegen het communistische Oost blok. De leiders van de bisschop penconferentie, de kardina len Roach (van Minneapolis) en Bernardin (van Chicago) betoogden ter overbrugging van de geschillen dat er „verschillende niveaus van bindendheid" in de pastorale brief zijn en dat er ruimte is voor uiteenloDende toepas singen van dezelfde basis principes. Toen de 280 Amerikaanse bisschoppen na de eindstem ming de vergaderzaal ip het Chicago Hilton-hotel verlie ten, werden ze opgewacht door zowel applaudiserende leden van Amerikaanse vre- des- en bevriezingsbewegin gen als door „Vrede door kracht"-sympathisanten, die de' bisschoppen woedend toe riepen dat zij het Kremlin een groot plezier hadden ge daan. dip aa ïif- VEEL BEWOLKING DE BILT-KNMI Een pressie boven de Ocea. neemt langzaam in betekei toe. Dit systeem veroorzaai bij ons een zuidelijke luch stroming. Met deze stromir wordt een uitgebreid wolkefl pakket naar ons toe gebraerf waaruit mogelijk wat regen motregen valt. Maar van tij tot tijd wordt de bewolkin wat minder dik zodat ook d t zon zich even kan laten ziec! De middagtemperatuur ^6 morgen ongeveer veertiflOt graden en er is een matige zum delijke wind. In dit weerbeele komt na morgen maar weinG verandering. De wind blijP zuid en voert bewolking aru waaruit regen kan vallen. DeÉ lucht wordt wel wat warmeWe waardoor de temperatuur h de middag waarden van ongfei veer zestien graden kan bere ken. En Amsterdam h.bew. iTSei 25 15 0 m Klagenturt zw bew. Kopenhagen regen Madrid onbew. Malaga geh.bew. München regen Parijs regen Rome onbew. Split onbew. Stockholm geh.bew. Wenen regen 21 10 0 m GBATIS ELKE WOENSDAG DE H< BIJLAGE BIJ UW KRANT MET fi INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK j THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES r h EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2