ECleine meerderheid :egt vertrouwen n sectiebestuur op Nederlandse profboksers succesvol sportuitslagen Hinault onttroond in Spaanse ronde .onder loep IPORT £eidóC<3omo/nt DINSDAG 26 APRIL 1983 PAGINA 15 ederlands record Ria Stalman ALNUT Ria Stalman heeft tijdens atletiekwedstrijden Walnut haar Nederlands record discuswerpen verbe- d. De Haagse studente kwam in haar eerste poging tot afstand van 67 meter en 20 centimeter. Het oude re- •d werd op één dag na een jaar geleden eveneens in alnut gevestigd. Stalman wierp toen 66,58 meter. Het is elfde achtereenvolgende keer dat de thans 31-jarige ilman het nationaal record op dit onderdeel verbeterde, in de Verenigde Staten wonende Stalman won de wed- ijd voor de Engelse Meg Ritchie, die 65,34 meter bereik- Drie keer wierp Stalman verder dan 66 meter, twee l|er verder dan 67 meter. Haar serie: 67,20-63,18-63,00-on- J dig-67,02-66,28. Stalman, die in Tempe irt de Ameri- anse staat Arizona Frans studeert (al overweegt zij over. «^stappen naar communicatiewetenschappen), heeft haar Izoen afgestemd op de eerste WK atletiek, die van 7 tot 'met 14 auguustus in Helsinki worden gehouden. Op 14 fi zet Stalman het seizoen voort met wedstrijden in Mo- ^to. Ruim een maand later komt zij naar Nederland, lar zij zich verder zal voorbereiden op de wereldkampi- hschappen. Ribli heeft nog half punt nodig ALICANTE De Hon- gaar Zoltan Ribli heeft aan remise in de laatste partij van zijn schaakt weekamp tegen Eugene Torre uit de Philippij- •nen voldoende om zich te plaatsen voor de hal ve finales van het we reldkampioenschap. De negende partij eindigde in Alicante na 22 zettëh. in remise. Torre, die voor een Siciliaanse verdediging koos, biedt de laatste partijen steeds beter verweer. Na zes ontmoetingen leidde Ribli met 4-2. Klein geeft zege aan Van Weers HEERENVEEN Dries Klein heeft af stand gedaan van zijn zege in de Ronde van Zuid-Friesland, een A-klassieker voor amateurs. De wedstrijd eindigde zaterdag na 210 kilometer in een sprint tussen Klein en de Scheveninger Henk van Weers. De jury van aankomst stelde vast dat Klein had gewonnen. De Groninger had zijn twijfels, maar werd toch gehul digd. In Heerenveen kon men niet be schikken over de fotofinish-apparatuur. Die stond opgesteld bij de Gold Race in Meerssen. Een foto in een Friese krant toonde aan dat niet Klein, maar Van Weers de sprint had gewonnen. Klein was ook overtuigd en schonk de overwinning aan zijn tegenstander. West-Duitsland in verliezersronde MUNCHEN Tijdens het wereldkampioenschap ijs hockey in de A-groep heeft West-Duitsland gisteravond in München met 3-1 verlo ren van Canada. Hierdoor werd het gastland verban nen naar de verliezersronde met kans op degradatie. Ca nada ging over naar de fi- nalegroep, waarin tegen de Sovjet-Unie, Tsjechoslowa- kije en Zweden om de me dailles gespeeld wordt. Oost-Duitsland boekte een verrassende overwinning (6-4) op het dit toernooi erg teleurstellende Finland. Timman aan leiding HILVERSUM In de achtste ron de van het Nederlands schaakkam pioenschap heeft Timman door een overwinning met wit op Van der Vliet alleen de leiding genomen. Ree, met wie hij de eerste positie deelde, kwam tegen Langeweg niet verder dan remise. De partij tussen Timman (wit) en Van der Vliet (zwart) had het volgende verloop: 1 Pgl-f3. Pg8-f6; 2. c2-o«. e7-c6; 3. d2-d4. b7-E>6, 4. Pbl-c3. L!8-b4; 5 e2-«3. Lc8-b7; 6. Lfl-d3. 0-0; 7. 0-0. d7-dS'. 8. c4xdS. e€xd5, 9. a2-a3, Lb4-d6; 10. b2- b4, Pb8-d7; 11. Ddl-b3. c7-c€; 12. Tfl-el. Tf8-e8; 13. Lcl-b2. Ta8-b8; 14 Db3-c2. Tb8-c8: 15. Tal-dl. a7- a6. 16. Ld3-f5. Tc8-c7; 17 Pc3-a4. h7-h6; 18. Pf3-*5. b6-b5; 19 Pe5xd7, Pf7xd7; 20. Pa4-c5. Pd7xc5; 21. d4xc5, Ld6-«5; 22 Lb2xe5, Te8xe5: 23 e3-e4. Dd8- 32. Telxe7. De8xe7; 33. Dg3-c3. De7-e6; 34. Dc3-d4. De6-e7; 35. Lc2-f5. Lc6-b7; 36. !2-f3. f7-f6; 37. 13-14. Ë*f4; 38 Dd4xf4, De7-e5; 39. Df4xe5. Ï6xe5; 40 5-d7. zwart geeft op. Corver leidt Ajax-Feyenoord ZEIST Charles Cor- ver is zondag in het Olympisch Stadion scheidsrechter bij de competitiewedstrijd Ajax-Feyenoord. Het is het laatste belangrij ke competitieduel voor de Voorburgse scheidsrechter, die aan het einde van dit sei zoen met fluiten moet stoppen wegens het bereiken van de „pen sioengerechtigde" leef tijd van 47 jaar. 1ST Eric Vilé heeft •t de bekendmaking i zijn vroegtijdige ont- de val van de overige en van het regerende tiebestuur betaald •tbal niet kunnen voor men. Met 350 tegen 326 mmen, in feite het ver- lil tussen het voor en en zijn van welgeteld n club, nam de voor- irsvergadering van de *JVB gisteravond de op april door de Federatie n Betaald Voetbal On- rnemingen (FBO) opge- »lde motie van wantrou- »n tegen het bestuur n Vilé aan. h de 34 clubs in het betaal- voetbal stemden er 25 voor opstappen van de rest van door de scheidende Vilé Irgezeten sectiebestuur. Be- ve negen eerste-divisie- bs waren ook alle 34 verte- ïwoordigers van de spelers- len en de zes represtanten 3 de oefenmeesters in het -aaide voetbal tegen het uit en van de rode kaart aan l sectiebestuur. Ze vreesden armee de subsidiekraan van 'externe geldgevers dicht te laien. Do spelers gingen {s zo ver door aan te kondi- i. dat ze vanwege de drei ging van een forse terugloop van de werkgelegenheid en een naar hun mening tegen de goede zeden indruisend ver loop van de bijeenkomst van gisteren naar de rechter zou den stappen. Op grond van ar tikel 11 van het Burgerlijk Wetboek willen ze eisen dat de besluiten van gisteravond worden vernietigd. De afloop van de stemming in Zeist betekende dat slechts Cees van den Berg en Karei Jansen zitting blijven houden in het sectiebestuur. Gilles Kruysveldt, Dé Stoop (de be langrijkste contactman naar de externe geldgevers toe), Guus Co uwen berg en Leo van der Kroft zullen vertrekken. Het huidige sectiebestuur, dat zijn werkzaamheden staakte bij de behandeling van punt 3 van de in totaal tien punten omvattende agenda, zal zonder Vilé - onder voorzitterschap van Cees van den Berg - de lo-, pende zaken afhandelen, tot dat de FBO met nieuwe leden voor het sectiebestuur op de proppen komt. Het nieuwe ge heel zal dan als één van de eerste taken krijgen de exter ne geldgevers onder gewijzig de (betreffende vooral vergoe dingensysteem en vereve ningsfonds) toch bereid te blij ven vinden het betaald voetbal te blijven steunen. De beslissing het sectiebestuur naar huis te sturen, viel na iets meer dan vier u,ur discussië ren. Dat was aanzienlijk lan ger dan vooraf mocht worden aangenomen, zeker nadat de clubs in een voorvergadering tot de conclusie waren geko men, dat hun standpunten niet zouden worden gewijzigd en dat slechts zes betaald voetbal- organisaties (BVO's) bleven weigeren de motie van wan trouwen tegen het sectiebe stuur te ondersteunen. Het aantal voorstemmers groeide bij die gelegenheid zelfs met één doordat - opmerkelijk ge noeg - ook het op 15 april bij de vergadering van de FBO afwezige FC Den Haag, dat la ter als een blad aan de boom omdraaide, zich met de me ning van de meerderheid kon verenigen. Argumenten Maar Eric Vilé, die zelf zoals bekend vrijdag al duidelijk maakte te zullen vertrekken, is niet voor niets jurist. Hij slaagde er op de hem bekende wijze, bij het arrogante af, in voortdurend argumenten te vinden die de visie van de werkgevers in het betaalde voetbal moesten weerleggen en daarmee toch weer de nodi ge verdeeldheid tussen de clubs te zaaien. En hij had daarbij gisteren een prima pleitbezorger in de persoon van mr. Martin van Rooyen, de voorzitter van het Budget Bewakings Instituut. Hij zei la ter dat niet als chantagemiddel op tafel te hebben willen depo neren, maar ondertussen joeg hij diverse eerste divisieclubs wel behoorlijk schrik aan met de mededeling, dat de kans reëel moest worden geacht, dat de externe geldgevers hun fi nanciële steun aan het betaal de voetbal nog vandaag zou den stopzetten, wanneer de clubs het op een breuk zouden laten aankomen. En hij doelde daarbij met name op het potje van drie a vier miljoen over dit seizoen. Niet uitbetalen daarvan zou met name voor eerste divisieclubs wel eens li quiditeitsgevolgen kunnen hebben. De clubs waren echter in grote meerderheid van mening, dat Vilé en de zijnen genoeg kan sen hadden gehad. De zwakke woordvoerder Henk Bergamin (de voorzitter van NEC) en de aanzienlijk meer overredings kracht bezittende Frans Bay- ings (diens collega van NAC) bleven volharden in het stand punt van de clubs, dat er geen enkele aanleiding meer be stond om te kunnen vertrou wen, dat het zittende sectiebe stuur er in zou slagen de visie van de FBO aan de externe geldgevers hard te maken. Vilé mocht dan via allerlei zij wegen blijven trachten de ver gadering er van te overtuigen, Eric Vilé heeft zijn koffer al gepakt. dat het sectiebestuur op 8 fe bruari, toen tijdens een buiten gewone algemene vergadering van de FBO per motie werd vastgelegd dat het college het beleid van de clubs diende uit te voeren en niet eigenhandig verdergaande initiatieven mocht ontplooien, niet tegen de toen opgestelde regels had gezondigd; uiteindelijk bleken die ellenlange verdedigings pleidooien juist niet toereikend om het sectiebestuur in het za del te houden. Spelersraden en oefenmeesters steunden het college welis waar unaniem, de pogingen een aantal clubs tot andere ge dachten te brengen sorteerden slechts in drie gevallen effect. SC Heracles - dat de verdeeld heid bij de clubs die vooraf hadden afgesproken niet meer in discussie te zullen gaan via voorzitter Ger Vermeulen weer aanwakkerde - SC Cam- buur en FC Den Haag bleken wel ontvankelijk voor vooral het argument, dat van de vijf zes miljoen aan toto- en lotto- gelden slechts twee miljoen als een zekere verworvenheid kan worden beschouwd en de rest afhankelijk is van de door clubs te accepteren voorwaar den, die de externe geldgevers stellen. Zij brachten het aantal tegenstemmers van de FBO- motie daarmee (na SVV, Tel star, SC Wageningen, FC Den Bosch, Eindhoven en SC Hee renveen) op negen. Het had den er twaalf moeten zijn om het sectiebestuur van de val te kunnen redden. Aan de vorming van een za kenkabinet met onder andere, Cor van Rijn (Sparta) en Ton Harmsen (Ajax) kan worden gewerkt. WILLEM PFEIFFER ROTTERDAM In sporthal Oostervant te Rotterdam had bokspro- motor Aad Westerlaken gisteravond de organisatie van een profgala in han den. De vier aanwezige, jonge Nederlandse profs stapten stuk voor stuk winnend uit de ring. In de hoofdpartij kwam Lah- cen Oumghar (Amsterdam) in aktie tegen de Fransman Hadi Zitouni. Oumghar heeft nu ne gen partijen bij de profs achter de rug en heeft daarvan acht keer gewonnen. Ook aan Zi touni had hij gisteravond geen kind. Maar veel geleerd heeft Oumghar nog niet. Zijn stoten missen de nodige zuiverheid en zijn optreden in de ring is doorgaans onbeheerst. In de vijfde ronde kreeg Zitouni twee keer acht tellen rust. Eerst op een rechtse en later op een links-rechtse combina tie. In het wel tergewicht ging de Rotterdammer Gerry Sloof in zijn tweede profpartij veelbe lovend van start. Aanvanke lijk leek het er op dat hij zijq partij tegen de Fransman Jac ques Schrieke vroegtijdig zou gaan beslissen. In de derde en vierde ronde herstelde Schrie ke zich echter goed en zo bleef er voor Gerry Sloof niets an ders dan een puntenzege over. De 24-jarige Rotterdammer Wim Thijssen won zijn tweede profpartij van de Belg Marnix Heytens. De Belg bakte er maar bitter weinig van tijdens dit duel in het zwaarwelterge- wicht. Aan de overwinning op punten mag Wim Thijssen dan ook niet veel waarde hechten. In de derde ronde had de Belg het moeilijk, maar Thijssen kon de partij toch niet vroeg tijdig in zijn voordeel te beslis sen. De laatste profpartij van het gala, dat door zo'n kleine 1000 toeschouwers werd gevolgd, leverde een bikkelhard ge vecht op. Jan Lefeber (Rotter dam) was de technisch betere bokser in zijn tweede profpar tij. Maar zijn tegenstander Jean van Santonchini leek op een blok beton. De Fransman moest erg veel incasseren, maar het deed hem maar wei nig. Zijn counters waren bo vendien nog gevaarlijk. Jan Lefeber won verdiend op pun ten. ARTHUR VAN RIJSWIJK Sportwereld SAN REMO Eusebio Pedro- za uit Panama behield zijn we reldtitel boksen in het veder gewicht (WBA-versie) door een puntenzege op de Ameri kaan Rocky Lockeridge. MADRID De Spanjaard Francisco Medina Romero heeft de marathon van Madrid gewonnen in een tijd van 2.21,33. TOKIO Meer dan 80 landen doen mee aan het 37e toernooi om de WK tafeltennis, dat donderdag in Tokio begint. De Chinezen zijn op de meeste on derdelen favoriet. KINSHASA Frans Heij (Oud-Beijerland) en Henk Bont (Beverwijk) hebben de internationale autorallye Tro fee 83 door Midden-Afrika ge wonnen. ips voor 'uindigt SENAAR Negen draverijen /ee rennen staan morgenmiddag het programma van de Wasse- tse baan Duindigt. De eerste start m 14 00 uur. Onze tips voor deze fting luiden: NOVERPRIJS Wilma B, Willy- ien Wishing Well. ÏENPRIJS: Worry Buitenzorg, ty Moore en Victor Boekelte ITUNAPRIJS- Whippet Postille, m I^erona en Whiskey Star &DOSPRIJS: Power Raaphorst. Uclf en Rosy Remount LANNPRIJS Unita Ossewaard. Imes en Uplicate Ashton 1VESTERPRIJS Udo Tonka, in N en Vinassi Oostwijck. lOSPRIJS Mickemans. Happy Tior en Go Go. jWINPRIJS: Teetje Ossewaard. jjeannine en Ustang N. 1KEPRIJS: Vino Buitenlust. Vic- i Hanover en Varna Pluto. JEST1SPRIJS Torpedo Fortuna. [Hazelaar en Star Laguna RITPRIJS Utahbon. Trexy Ha ir en Unca Marijke. Judoka's naar EK DÈN HAAG De Nederlandse judobond heeft zes judoka's in geschreven voor de Europese kampioenschappen, die van 12 tot 16 mei in Parijs worden gehouden. Het zijn: tot 65 kg: Jo Gevers (Rosmalen); tot 78 kg: Rob Henneveld (Maassluis), tot 86 kg: Bert Verhoeven (Udenhout); tot 95 kg: Leo van Oosten (Vlaardin- gen); boven 95 kg: Willy Wilhelm (Den Bosch); alle categorieën: Jan Rapmund (Den Haag). Nederlaag basketbalteam ISTANBOEL Op de tweede dag van het basketbaltoernooi om de Bosporustrofee heeft het Nederlands herenteam in Istan- boel verloren van Turkije. In de met 5000 toeschouwers afgela den zaal werd de wedstrijd pas in de verlenging beslist: 84-83. Na de normale speeltijd was de stand 72-72. Bij de rust stond het gastland voor met 37-31. Volgens Nederlandse waarnemers na men de scheidsrechters meermalen dubieuze beslissingen, on veranderlijk in het voordeel van het thuisland. De Turk Kunter was met 33 punten topscorer van de wedstrijd. Voor Nederland waren Plaat (23), Kuipers (16) en Esveld (10) het succesvolst. Het Nederlands damesteam, dat begin mei in Frankrijk deel neemt aan de voorronden voor het Europees kampioenschap, won gisteravond in Noordwijk een oefenwedstrijd tegen Brazilië met 73-57 na een ruststand van 34-20. Voor Oranje scoorden Marja van Heivoort (13), Anita Blangé (12) en Annet Keur (12) de meeste punten. VIELLA De Spanjaard Marino Lejarreta heeft giste ren de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewon nen en tevens de Fransman Bernard Hinault onttroond als leider in het algemeen klassement. lejarreta bereikte Viella met een kleine voorsprong op zijn landgenoten Gorospe, Alberto Fernandez en Delgado. Hinault liep in de eerste bergetappe 45 seconden achterstand op. Lejarre ta werd vorig jaar winnaar van de Ronde van Spanje zonder een etappe te winnen en zonder ook maar één dag de gele trui te dragen na diskwalificatie wegens doping van zijn landgenoot Angel Arroyo. De Vuelta kwam gisteren goed op gang en vele buitenlanders leden een gevoelige nederlaag. Wereldkampioen Saronni moest afhaken door een lekke band. De Belg Daniël Willems, de Italiaan Giuseppe Martinelli en de Fransman Domi nique Gaigne, die enkele dagen de leiderstrui droeg, waren na een valpartij zelfs helemaal uit de wedstrijd verdwenen. Marti nelli (gebroken sleutelbeen) en Gaigne (kneuzingen) werden in het ziekenhuis van Seo de Urgel opgenomen. Er worden je hier soms Sektes toegewenst die je in In medische encyclopedie jioet opzoeken. Maar even Iter schud je elkaar weer de and. De sfeer op de training i meedogenloos, ook in fy- lek opzicht. Elke nieuweling fordt op de training meteen ver het hek geschopt. Zo ebben we hier 'ns een Israë- ër meegemaakt. Hij kwam, kg en we hebben 'em nooit heer teruggezien omdat-ie Jieteen een geweldige schop [reeg. Maar dezelfde gasten lie je lanceren, vangen je uiten de trainingen uitste lend op. Van der Roer was jroeger de ergste van alle- haal, maar hij heeft mij ge weldig begeleid". [Excelsior's Ton Pattina- pa in Voetbal Internatio nal) Het is ongelooflijk. Vorig jar kon ik rustig alleen trai- Jen, nu roept Jan en alleman- laar me. Automobilisten rij- Ten je voorbij, remmen, ko- Jien langszij en gapen je aan. ■et is net alsof je meer [raard bent. Maar ja, dat is Jet als met Ajax, zo'n Ra- ■igh-shirt draag je niet zo maar". En: „Nederlandse ploegen en renners zijn nu eenmaal anders dan Belgi sche. Daar is het altijd een puinhoop. Belgen sparen zich, in klassiekers om een dag la ter in een kermiskoers voor eigen deur te kunnen uitblin ken. En die onderlinge haat en nijd tussen renners uit het Waasland en Belgisch Lim burg! Een lachertje, iets voor amateurs en hobbyisten; om je daar als beroepsrenner in te mengen is toch idioot! En dan al die fanclubs. Opa's, oma's, neven, nichten. Oom poetst de fiets, tante draagt het wasbakje, alsjeblieft". (Wielrenner Peter Winnen in Het Parool) „Ik weet dat ik bij de meeste spelers niet populair ben, maar dat er soms zo nadruk kelijk om mijn situatie ge gniffeld moet worden, slaat nergens op. Je mag op een gegeven moment toch wel een beetje rugdekking ver wachten, maar ze zien je lie ver drie keer zo ver in de prut weg zakken". En: „Als PSV met de jeugd verder wil, dan geef ik ze groot gelijk. Maar aan de andere kant zit ik toch met de morele kant van de zaak, waar Thijs Li- bregts helemaal aan voorbij gaat. Tien jaar heb ik hier gespeeld en dan verwacht je toch een andere behandeling. Maar zoals ik het nu bekijk, heb ik mijn laatste wedstrijd al gespeeld". (Voetballer René van de Kerkhof in De Telegraaf) „Ik was toen gelukkig een vrije jongen, dus ik kon dat best doen. Ik betaalde wat kostgeld aan mijn moeder, meer niet. Net voor de Olym piade van Buenos Aires in 1939 kreeg ik bijvoorbeeld een baan aangeboden, maar ik deed net of mijn neus bloedde. Ja, wat wil je, dat evenement duurfde met de bootreis er bij tweeëneenhal- ve maand. Dan ga je toch niet werken". En: „Schaken is een taal, een dialoog tussen twee personen, die ieder hun eigen gedachten hebben. Net als bij een gesprek worden allemaal dezelfde woorden gebruikt, alleen in een ande re volgorde. Iedere partij is daarom uniek. Het is steeds weer een nieuwe onderne ming vol strijd en avontuur". (Schaakveteraan Theo van Scheltinga in het Alge meen Dagblad) „Zondag Ajax-Feyenoord. Weet iedereen nog wat er bij Feyenoord-Ajax gebeurde? Studio Sport had een batterij camera's en vele verslagge vers op de Kuip afgestuurd, om de oorlog tussen de sup porters van het begin tot het eind vast te kunnen leggen. Boerhout had drie kwartier ingeruimd om de slag goed neer te kunnen zetten. Toen het zover was, was hij ver plicht de wedstrijd twee keer te laten zien: bij de suppor ters was er niks gebeurd. De politie had gezocht en ge zocht en ze waren thuisgeko men met één (1) arrestant: een jongen in een T-shirt met een hakenkruis er op. Ze wa ren met tien ME'ers over hem heen gevallen en ze hadden niet losgelaten, tot de schurk achter slot en grendel zat. Vijfenzestigduizend man, één arrestant. Hij zal inmid dels wel weer thuis zijn, met hakenkruis en al, die bra- verd". (Columnist Jan Mulder in De Volkskrant) „Als de instelling en het „ka rakter" van de renners het zelfde blijven als nu, dan blijft de wielersport in ons land floreren. De coureurs verkopen hun sport goed. Ze rijden elkaar bij een sprint niet in de hekken en het tempo in een bochtig kermis- koersje ligt nog altijd vér bo ven de veertig kilometer per uur. Voetballers (en trainers) hebben hun eigen sport ka pot gemaakt door verdedi gend spel en gebrek aan en thousiasme. Bovendien heb- Peter Winnen: ...Belgen een lachertje.. ben ze te weinig respect voor elkaar, gelet op al die schop- partijen". (Wielrenner Ad Wijnands in NRC/Handelsblad) „Het elftal is onzeker, de lei ding is onzeker. De recente resultaten spreken boekde len. Verlies tegen Noord-Ier- land, verlies tegen Portugal. Het Duitse elftal wordt niet meer op handen gedragen. Het Duitse elftal is geen ide aalbeeld meer. Er zijn zelfs spelers die voor het nationale elftal bedanken. Op grond van al die ontwikkelingen zeg ik: we hebben een kans. Eén ding weet ik zeker, als wij winnen, dan is de ellende in Duitsland niet te overzien. Dan gaat rigoreus het mes er in. Spelers weg, Derwall weg. Wat dat betreft zou ik niet graag met de Duitsers rui len". (Oostenrijks international Bruno Pezzey in Voetbal International) Trainer Cor van der Hart be groette gistermiddag George Cowie op de training bij FC Den Haag, waar de Schot deze week op proef is. Cowie wil graag ergens op het eerste plan komen. De 22-jarige voor malige Schotse jeugdinterna- tional speelt al zes jaar bij West Ham United, maar uit zicht op een vaste plaats In het eerste elftal heeft hij daar vooralsnog niet. In het tweede elftal van de Londense club speelt hij met een aantal voet ballers van naam zoals Trevor Brooking en Paul Allen, de En gelse recordhouders van jeug- dinterlands. Overigens komt George Cowie voor de af te leggen proeven van bekwaam heid in het Zuiderpark ook niet Wedstrijden in Walnut (Vat) Clark 13.58; 2. Cowling 13.65; 3. Andrade 13.60. 200 m: 1. Myricks 20.36; 2. Phillips 20.52; 3. Taylor 20.64. 400 m: 1. Phillips 45.52; 2. Ketchum 45,77; 3. Turner 46.13 400 m horden; 1. Lee 49.62. 800 meter 1. Koskel (Ken) 1.46.08; 2. Robinson 1 46.33 1500 m; 1. Fricker 3.39.94; 2. Rugul (Ken) 3.41.01. Ver; 1. Grimes 8.23 meter; 2. My ricks 8.21. Polsstok; 1. Böhnl (Zwi) 5.50; 2. Kenworthy 5.50; 3 Bell 5.50. Hlnkstap; 1. Marlow 16.67 m. Discus; 1. Plucknett 69,36 m; 2. Powell 67.02; 3. Burns 66.22. Kogel stoten; 1. Carter 20,72 m. Kogelsllngeren 1. Urtando (Ita) 75.34. Speer; 1. Bamett 9034 m; 2. Petranoff 86.42. Dames: 100 meter. 1. Bolden 11,48. 200 m: 1 Ashford 22.07; 2. Cheesborough 22.30. 110 m horden: 1. Hlghtower 13.00. 400 m horden: 1 Barksdale 56.75. 2. Farmer (Jam) 57.59. Ver 1 Lewis 6.61 m. Speer: 1 Smith 64.40 m. Discus: 1. Stalman (Ned) 67.20 m 2. Ritchie (Eng) 65.34. Hoog; 1. Sommer 1.90 m; 2. Brl(l (Can) 1,90. SCHAKEN weg 5.5; 4. Van oer sterren. Van der Wiel 5; 6. Van Wi)gerden 4; 7. Culjpers 3.5; 8. Llgte- WIELRENNEN Ronde «an Span)# 6e etappe: 1. M. Lejarreta (Spa) 235 km In 7.38.26; 2. Gorospe (Spak 3. Delgado (Spa) op 3 sec; 4. A. Fernandez (Spa); 5. Munoz (Spa) cp 28 sec; 6. Beida (Spa); 7. Chozas (Spa) op 35 sec; 8. De la Pena (Spa) op 42 sec; 9. Coll (Spa); 10. Plno (Spa); 11. HlnauH (Frak 12- Ruperex (Spa); 13. Lagula (Spa) op 1.03; 14. Ftgnon (Fra) op 1.17; 15. Oietzen (Wdl) op 1.24; 19. Kuiper (Ned) op 1.48 50; 50. Vanderaerden (Bel) op 13.11; 68. Man dors (Ned) op 21.13; 86. Van Bindsbergen (Ned) op 31.39. Algemeen klassement; 1. M. Lejarreta (Spa) 36.06.28; 2. Gorospe (Spek 3. Hlnaull (Fra) op 0.22; 4. A Fernandez (Spa) op 0.25; 5. Coll (Spa) op 0.39; 6. Munoz (Spa) op O 40; 7. Chozas (Spa) op 0.47; 8. Ruperaz (Spa) op 0.55; 9. Beida (Spa) op 0.68 sec. 10. Fignon (Fra) op 1.17; 11. Kuiper (Ned) op 139; 12. Oietzen (Wdl) op 1.45; 13. Rodrl- guez-Magro (Spa) op 1.56; 14. Pino (Spa) op 2.04; 15 Aionso (Spa) 2.16; 64. Vanderaer den (Bel) op 26.43; 66. Manders (Ned) op 27.31. 65. Van Bindsbergen (Ned) op 45.05. IJSHOCKEY NK in Hilversum 8e ronde: Van der Sterren-Timmerman 1-0; Van Wijgerden-Van Scheltinga 1-0; Ugle- rlnk-Böhm 0.5-0.5; Culjpers-Van der Wiel 0.5-0.5; Ree-Lange weg 0,5-0.5; Tlmman- -Van der Vliet 1-0. Stand: 1. Timman 6.5; 2. Ree 6; 3. Lange- 7. Finland 7-3. 8. WK groep A te München: West Dultsland- -Canada 1-3 (O-O. 1-2, O-Ik Oost Ouitaiand- - Finland 6-4 (1-1. 1-1, 4-2k Stand: 1 Sovjet-Unie 6-12; 2 Canada 7-10; op een ideaal tijdstip. Er wor den deze week immers geen oefenwedstrijden gespeeld, want zowel het eerste als twee^ de elftal van FC Den Haag zijn hard bezig hun promotiekan sen te verdedigen en partijtjes op de training zijn niet altijd de meest geschikte gelegenheden trainers goed inzicht te geven over de mogelijkheden. Oefenzege Leids zaalvoetbalteam AMSTERDAM Het zaal voetbalteam van de Afdeling Leiden heeft de laatste van een serie wedstrijden ter voor bereiding op het kampioen schap van Nederland, dat za terdag in de Arnhemse Rijnhal wordt gespeeld, winnend afge sloten. In de Amsterdamse Sporthal Zuid werd het team van de hoofdstedelijke bond op een 1- 2 nederlaag getrakteerd. Al bij rust stonden de „Leidenaars voor, dankzij een treffer van Peter Hogewoning. Leo van Kampen deed daar kort na de hervatting een doelpunt bij. Pas in de laatste minuten kon den de Amsterdammers tegen- scoren. Overigens had de gis teren gespeelde wedstrijd wei nig met zaalvoetbal te maken. Er werden te veel (harde) overtredingen gemaakt, het geen resulteerde in het defini tief wegsturen van één speler van de thuisploeg.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15