Lanroe ©J Het leven is een feest met The Kids From Fame «unD Spannende thriller bij Timdelerclub 't Pluutje bouwt jeugdho] Yelocitas ziet af van bouw sporthal I „KLEINTJES" 071-122244 Rijnsburg-Katwijk HGC Caravans „Gejo" kousenhuis Maartje 109. KUNST CcidaeSouofwt MAANDAG 25 APRIL 1983 PAGB ROTTERDAM Nie mand kan meer om The Kids From Fame heen. Tijdschriften staan er bol van, de tv-serie haalt re cord brekende kijkcijfers, drie langspeelplaten staan in de Elpee-Top-30, de nieuwste single Starmaker stormt de hitparade bin nen. De twee voor zondag 24 april aangekondigde optredens in de Rotter damse Ahoy' waren on danks prijzen van dertig en veertig gulden zo snel uitverkocht, dat er gauw twee extra optre dens in de Maasstad aan werden vastgekoppeld. Wie nog steeds niet weet wie The Kids From Fame zijn, komt waarschijnlijk van de maan. De hysterie rond Fame blijft binnen de grenzen van het be tamelijke. In Rotterdam geen chaotische Doe Maar-taferelen met flauwvallende meisjes. Al lang voor het eerste optreden, dat voor vier uur staat aange kondigd, verzamelt een meute jonge kinderen zich voor de artiesteningang. Het meren deel bestaat uit meisjes die de tienerjaren nog niet zo lang geleden zijn begonnen. Verge zeld van hun ouders moe der vindt het „best geinig" om met haar dochter mee te gaan wordt de komst van The Kids From Fame afgewacht. Nerveus gegiechel gaat over in hysterische kreetjes: „Ze ko men er aan". Een bus rijdt voor. Goedkope camera's wor den op de deuropening ge richt, waar de bijna voltallige ploeg Kids uit tevoorschijn komt. Als een schicht vliegen de nieuwe helden en heldin nen voorbij, waarschijnlijk als een bewogen streep op het ne gatief achterblijvend. „Bruno is er niet bij", wordt gefluis terd, voer gevend aan de stroom geruchten die daags te voren al de ronde deden. Het slopende bestaan van The Kids From Fame (optreden, interviews, reizen, optreden) leidde er eerst toe dat Coco (Erica Gimpel) het voor gezien hield. Nu zou Julie Miller (Lori Singer) het hebben laten afweten en „goedingelichte" fans wisten aan de vooravond van het Nederlandse optreden zelfs te vertellen dat Leroy (Gene Anthony Ray) niet naar Rotterdam zou komen. Als Bruno er nu ook niet bij zou zijn, wie zou er dan nog over blijven? Aan één onzekerheid wordt een eind gemaakt als een witte Alfa Romeo voor rijdt. „Bruno", klinkt het door de rijen tieners. Inderdaad, het is 'm. Omstuwd door een men selijke beschermhaag baant hij zich een weg door de fans. Weer klikken Agfa-clackjes. Een.rfteisje trekt hem aan zijn jas, een ander steekt haar hand naar hem uit. „Ik heb hem aangeraakt, ik heb hem aangeraakt". Haar dag kan niet meer kapot. Coca Cola Net als bij Saturday Night Fe ver en Grease breken sociolo gen zich ook nu weer het hoofd over de oorzaak van het fenomeen Fame. De bom wordt erbij gehaald, het doem- Schoolfuif denken, de crisis. Fame is wegdromen in een wereld van dans en muziek. Wordt er ge zegd. Het is nog maar zeer de vraag of de in dure vrijetijds- kleding gestoken kinderen weet hebben van die boze we reld, Waarvoor zij op de loop zouden zijn. Stuk voor stuk komen ze uit een beschermd milieu. Zonder met hun ogen te knipperen hebben hun ou ders de vier tientjes entree voor hen betaald. Eén vader heeft vrouw en drie kinderen in zijn kielzog. Tweehonderd gulden. Kassa. Hij zit er niet mee. „Ik trek het af van de belasting. Als educatie". Life is a celebration, het leven is een feest, zullen The Kids aan het eind van hun optreden zingen. Inderdaad, lol hebben, daar gaat het om. Het kan niet toevallig zijn dat het logo (beeldmerk) van Fame uit de zelfde zwierige rode letters is opgebouwd als die van Coca Cola. En allebei beloven ze de consument een bruisende we reld van perfecte harmonie in ruil voor zijn of haar zakgeld. Kids of Fame: twee extra voorstellingen. Het optreden van The Kids From Fame is het best te ver gelijken met een geweldig ge slaagde schoolfuif. Terwijl op het toneel de Kids als leerlin gen van de New York High School For Performing Arts (een soort Kleinkunstacade mie) hun beste kunnen tonen, is het publiek dolenthousiast. Iedereen heeft zijn eigen voor keur. De een is voor de intro verte Bruno, de ander voor geinponem Danny, weer ande ren vinden Doris, Lydia of Coco het einde. In één ding zijn alle fans het eens: Leroy (Gene Ray Anthony) is het he lemaal. Zodra hij het toneel betreedt, een paar slangachtige bewegingen of een acrobati sche salto achterover maakt, een.liedje zingt, of gewoonweg een paar opmerkingen plaatst, is de zaal niet meer tot beda ren te brengen. Leroy de „wonder-boy" is een natuurta lent, die zonder noemenswaar dige professionele dansoplei ding de show steelt. Daar doet een slechte akoestiek, die zijn woorden smoort in een over dosis galm, niets aan af. Het Lee Curreri, beter bekend als Bruno uit de VARA-serle Fame, geniet zichtbaar van de bewondering van de duizenden die zondag naar het Rotterdamse Ahoy' kwamen. dansen, daar gaat het uiteinde lijk om. Dat wat The Kids From Fame op het toneel la ten .zien, dat willen de fans ook kunnen. De motivatie voor de eerste weken aerobic dansen is weer opgepept. Even lijkt het erop dat de Kids voor hun eerste optreden in Rotterdam terugvallen op rou tine. De slopende tournee door Amerika en Europa, die uit het plotselinge succes moet ha len wat er in zit, eist zijn tol. ftleer dan was verwacht vor men ballads rustpunten in de show. Coco (Erica Gimpel) die er de brui aan had gegeven is weer terug en heeft de plaats ingenomen van de overver moeide Julie. Als de sterren Zich stuk voor stuk aan het publiek voorstellen, is Coco daar niet bij. Kennelijk was er geen tijd meer om dat deel van de show over te schriiven. Maar hits als Starmaker] Hi- Fidelity en flitsende dansnum- mprs aan het eind maken een hoop goed. Wat maakt het uit? De fans hebben hun idolen in levenden lijve gezien. TOM VAN RIJSWIJK Beurs van Amsterdam IN (Dlv.83) tev (83) beurs 22-4 beurs 2S-4 119,60 113,50 58,80 44.60 151,00 136,00 118.50 Nedlloyd Gr. NMB Oce vd Grinten v. Ommeren Pakhoed Holding Pakh. Hold, een Philips Philips (Div. 83) Vpr.Bez.VNU Volker Stevin 142.00 143.70 90.30 90,30 148.50 148.50 23,80 23.80 53,20 53.70 51,00 51.70 45,50 46.20 44,40 45.00 283.00 283.50 129.50 275,00 275.50 190,70 217.50 217.60 63,09 63.00 34.20 34.50 122.00 122.00 ïtse litir LEIDEN In de Leidse Schouwburg kon het vaste pu bliek van de toneelgroep De Timdelerclub vrijdag de nieuwste produktie van deze Leidse amateurgroep aan schouwen: „Beau Rivage", een thriller van George Batson in de vertaling van Shireen Strooker.. Raadselachtige sterf gevallen in een oud herenhuis op een suikerplantage in Zuid- Amerika waar de zwarte ar beiders luguber tromgeroffel laten horen, verdacht gedrag van bijna alle personages, een rechercheur in regenjas en een oplossing waar je absoluut niet op bedacht was: een volgens de regels van het genre opge bouwd stuk, dat voldoende spanning biedt. De spelers van de Timdeler club wisten die spanning nu en dan uitstekend over te brengen. Zeer suggestief was bijvoorbeeld de scène waarin enkele bewoners van het plan tagehuis, voor het raam staan de, vol afgrijzen zien hoe een net vertrokken familielid in haar auto verongelukt. Er za ten meer goede momenten in de voorstelling, en daardoor viel des temeer op dat het spel over het geheel niet altijd even natuurlijk was. De poses zijn te vaak gekunsteld, de tekst wordt te nadrukkelijk „gezegd". Aan de speltechniek valt dus nog wel wat te scha ven. Het geheugen van de functioneerde jammer ook niet helemaal naa ren. De alerte souffleusi de zaak steeds te redden het echt pijnlijk werd spelers en toeschouwers immers bij stokkende di; ook met het zweet in de den zitten/, maar ze mot slist te vaak ingrijpen zeischap bleek bij die gel heden wel té beschikken paniekbestendigheid. Ondanks de tekortkom^ zorgde de Timdelerclub een aardige toneelavond speelbaar stuk helpt eind in de goede richting MARIAN VAN NO >ijtpr ld»-ui e hele 5^ HAZERSWOUDE RIJNDIJK Tijdens een goed voorberei- 'de actie heeft jeugdsoos 't Pluutje afgelopen zaterdag in alle vroegte een keet neergezet op een, terrein eeh de Mars- straat. De soos is tot deze actie overgegaan omdat er volgens hen te weinig Jeugdonderko- mens zijn in Hazerswoude Rijndijk. In het bestemmings plan Zonneveld heeft dit „ge kraakte" terrein een openbare bestemming. Het is eigendom van de gemeente. Om vijf uur zaterdagmorgen begonnen tien personen, onder wie een aantal vakbekwame vrienden en vaders, met het leggen en stellen van de fun dering. Tegen zes uur groeide het aantal jeugdige helpers aan tot vijfentwintig. Rond tienen stonden de wanden overeind en tegen lunchtijd zat het dak erop en werd er al geverfd. De hele actie is in stilte voor bereid en zo snel uitgevoerd, dat zelfs de Stichting Jeugd Jongeren en Buurtwerk, waar van 't Pluutje een onderdeel is, er door werd verrast. Inmid dels heeft de JJB laten weten haar jeugdsoos te steunen on danks het feit dat de actie af wijkt van het tot nu toe ge voerde beleid. Dat beleid betekende praten met het gemeentebestuur over het al jaren nijpende accom modatieprobleem voor de jeugd. Het gebouwtje aan de Vondellaan dat de JJB sinds twee jaar met toestemming van de gemeente huurt, is zo intensief in gebruik dat de ac tiviteiten niet kunnnen wor den uitgebreid door gebrek aan beschikbare ruimte. De jeugdsoos bleef al die tijd aan gewezen op de (jeugd )ruimten van Het Anker, hoewel dit ge bouw niet voor jeugdwerk ge schikt is. Dit bleek onlangs uit de nota „Accomodatieproble- matiek" van het Provinciaal Opbouworgaan. Het jeugdbestuur van 't Pluut je zegt het onbegrijpelijk te vinden dat er zonder proble men een stuk gemeentehuis van 3,3 miljoen aangebouwd kan worden en dat er met gro te voortvarendheid een lokatie kan worden aangewezen voor schien dat deze actie he de noodvoorziening van de meentebestuur wakker apotheek naast Het Anker, en dat dit al jaren sl maar dat een plekje voor een probleem nu spoedig tol eigen jeugdhonk niet te vin- bevredigende oplosing k( den is in Hazerswoude. „Mis- zo stelt het jeugdbestuur. -dje zan, 14 de c (i; Zwi LEIDERDORP Korfbalver eniging Velocitas ziet af van de bouw van een sporthal. De ledenvergadering zag afgelo pen vrijdagavond niets in de gepresenteerde plannen. Grootste struikelblok bleek het grote aantal vrijwilligers dat moet worden ingezet om een sluitende exploitatie te krijgen. De stichtingskosten van een aan de bestaande kan tine van Velocitas te bouwen sporthal in De Bloemerd zou den 737.500,- bedragen. Om een indruk van de hoe veelheid werk die moet wor den verzet, te krijgen heeft de commissie die met het onder zoek naar de realisering van een sporthal was belast contact gezocht met de korfbalvereni ging Groen-Geel uit Wormer. Deze vereniging die een ver gelijkbare sporthal heeft een werkploeg draaien van 12 WAO-ers en VUT-ters van het beheer en nog eens 70 perso nen voor barbemanning en schoonmaak. Deze consequen tie ging de ledenvergadering van Velocitas te ver. In een eerste reactie vertelde het bestuurslid van de Leider- dorpse sportraad Carel Kooter niet ongelukkig met het be sluit van Velocitas te zijn. De sportraad heeft zoals bekend de eigen plannen voor lisering van een voor allt derdorpse sportverenigin stemde sporthal voorlop de ijskast gezet. Het be van de sportraad zal zich avond over de situatie den. ef. geb ng. ner „Gestolen goei gedijt niet NOORDWIJK Dievekttë Noordwijk moeten gaan ken dat „gestolen goed niee dijt". Dit weekeind kwi tal van gestolen zaken da k sj politie-ingrijpen boven v tot Een 26-jarige Noordw werd zondagavond aangt den met drie terrasstoeler eze hij had gestolen op de Par igini boulevard, drie Hagenaan r, t 22 jaar werden in Den aangehouden met een keerbord, dat bleek te zijti geschreefd op het palacwrga in Noordwijk een een 42-jji Duitser werd in Amstem betrapt toen hij een in Nfflibcx wijk gestolen auto daar tri vai te te verkopen. De Duitseilr de auto „geleend" van len. pensionhoudster omdat zij) gen auto, die in Han: bleek te zijn gestolen, zou zijn. In Amsterdam men argwaan omdat de au| goedkoop werd aangebodej lig les Motorrijdster gewond geraakt e( WOUBRUGGE Een 21-jari- ge motorrijdster brak gister middag haar been toen zij door een auto werd aangereden op de Woubrugse Boddens-Ho- sangweg. De motorrijdster uit Alphen werd rond één uur door een 44-jarige automotlTI uit Rijnsaterwoude aanjÉDE den die haar geen vooran®* toen hij een parkeerplaat^ g de linkerkant van de weLqt wilde draaien. Het slacht) pie moest naar het AZL wo|e d vervoerd. LEIDSE COURANT KLEINTJES KLEIN GEZET Adverienties gezet over 1 kolom In kleine letters met een woord in hoofdletters. Prijs 34 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een of meer groot gezette regels. Prijs 38 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst in de Leidse Courant. Haagsche Courant, Het Binnenhof. Rotterdams Nieuwsblad en de Goudsche Courant. Zij kunnen in alle rubrieken worden geplaatst over een of twee kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 3.34 per mm. Minimum plaatsing 10 mm. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,35 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2.65 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook. ontstaan door niet. niet-tijdig of on juist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van redenen advertenties te weigeren. Te koop gevraagd: oude metalen lood, koper, zink, RVS, alumini- umkabelafval. ijzer, oud papier, etc. Zaterdags zijn* wij tot 12.00 uur geopend. Tel. 071-766426. Fa. J. de Nobel, Zoeterwoudse- weg 9-11. Lelden. I LESSEN EN CLUBS Spoedcursus autorijden binnen twee maanden rijexamen en niet meer betalen dan 32 een volledige rijles. De Centrale Tel. 895908 - Katwijk 01718- 71109. TV, RADIO, RECORDERS ENZ. C.A.C. Videobanden: Sony L750. 3 voor.., TDK E-180. 3 voor Maxell L750 en E 180 nog goedkoper Grundig VCC 480. 2 voor Cassettes: TDK SA 90. 10 voor Maxell UDXL 11/90. 12 voor Fuji DR 60. 3 voor Hifi-apparaten: Denon, NAD, Nakamichi, Traslator, Prelab. KEF, DBX. C.A.C., Lokhorststraat 15 (verlengde Diefsteeg), Leiden. Tel. 071-120653. 85.- 105.- 10.- Videobanden 2 stuks Scotch VHS E-180 59.-. 2 stuks Scotch L-750 59.-; 2 stuks VCC 360 8 10.- terug van Scotch. 3 jaar kwaliteitsgar. Vlasveld, Mors- weg 21. Tel. 071-120848. ZWARTJES B.V. Aanhangwa gens, trekhaken, bagagewa gens. Caravanservice aan alle merken. Tel. 01751-19213 na 18.00 uur 17323. LESSEN EN CLUBS Aanvang nieuwe paardrljcursussen voor junioren en senioren. Inl. tel. 01711-10471 Haarlemmertrekvaart 37 Oegstgeest. Weer naar school v lagere schoolkennis op in de schakelklas v Boerhaave Onderwijs voor volwassenen een uitdaging voor iedereenl Op Mavo-, Havo-, VWO- of Meao- niveau. U kiest zelf het aantal vakken. Boerhaave Noordeinde 1-3, tel. 071-140043. Voor uw rijbewijs dan naar verkeersopleiding „De Poelruiters" Haarlemmertrekvaart 37,2343 JC Oegstgeest. Tel. 01711-10471. 121/2 jaar Komt u eens een kijkje nemen in onze nieuwe blnnenmanège. Paard en pony rijden voor jong en oud v.a. 4 jaar (1/2 uur). Ook voor buitenritten, dagtochten, rulterweekends! Ruitershop aanwezig. Jubileumaanbieding: voor april. Introductieles 5 korting. Abonnement van 10 lessen 10% korting. Bij inlevering van deze advertentie. Met de grootste collectie toer- en stacaravans uit uw omgeving, met de grootste service. Wij verkopen de merken o.a. Kip, Wilk, Safari, Dethleffs, Munsterland, Montana en Silverstar. Ook vele occasions, verhuur en reparatie. HCC Caravans. Rijksstraatweg 179, Wassenaar, 01751-12561. Henk de Rijk Caravanservice biedt aan: Div. tourcaravans vouwwagen Randstad Klepper bouwjaar 1980. Aalsmeerderweg 566, Rozenburg - Aalsmeer. Tel. 02977-22675. Te koop mooi aangelegde on bespoten moes-fruit- slertuin geheel onderh.; veel vruchtbo men en struiken etc. Directe omgev. Leiden/Leiderdorp. Opp. 700 m2. (event, te halver en), 17.000.-. Tel. 0714 173638. VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Vakantie naar Drente Voor uw vakantievervoer voor binnen- en buitenland. Met 9-pers. luxe bussen naar uw vakantieverblijf. Wij zijn speciaal ingericht om extra bagage te vervoeren, dit alles tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Terugreis half tarief. Tevens dagtochten naar het Ponypdrk Slagharen. Inlichtingen: Taxibedrijf H. Knegt J. Frisostraat 42 - 2382 HJ Zoeterwoude. Tel. 071-891020 of 895805. Rhenen Komf. buitenhotel 't Paviljoen Gel. op de Grebbeberg in bosrijke omg., zwembad naast de deur, 40 kmrs met cap. van 70 bedden, alle voorz. v. bad of douche, toilet en tel. Demi pens. v.a. 60 p.p.p.d. Geh. jr. geopend. Inl.: 08376-9003. Cosla Brava Te huur aan zee nog enkele vol ledig Ingerichte appartementen In Rosas, Lloret de Mar en Pala- mos tegen aantrekkelijke huur prijs vanaf 375.- per week, ook enkele in hoogseizoen. Rei sagentschap Koomen Noor man. Tel. 01720-44630. bij Valkenburg (L). Hotel Lamer- richs, rustig gelegen in Geuldal verzorgt voor u een week vakan tiereis per autobus of per eigen gelegenheid. Per autobus afge haald in of bij uw woonplaats 2 dagtochten vanaf hotel naar Belg., Duitsl. en Luxemb. 425.- p.p. per week all In. Per eigen gelegenheid 2 dag tocht. 390.- p.p. p.w. Praag prospectus. Tel. 04406-40555. Geulhemmerweg 27, 6325 PH Geulhem-Houthem (L). KLEDING EN KAPSEL Volop sokjes in alle moderne voorjaars geuren. Haarlemmerstraat 8 Eglantier 4 V.a. 2 januari 1983, staat op maandagmiddag, dinsdag en woensdag, onze foundationspe cialiste voor u klaar, om u te hel- figuur problemen op te lossen, natuurlijk bij "v.d. Burgh, het vertrouwde adres voor uw lingerie en korsetterie waar service nog bovenaan staat. Haarlemmerstr. 69, tel. 071-141378, Lelden. Open van 9-17.30, maandag 13.00-17.30. Donderdag koopavond van 19.00-21.00 uur. Geneeskrachtige stenen mineralen, sieraden, 't Juweel, Apothekersdijk 7 en 8, tel. 071- 132046, Leiden. ADVERTEER MEER! KUNST EN ANTIEK Antiek- en Curiosahandel Winkelcentrum Lange Voort 11a, Oegstgeest. Telefoon 071-172229. Specialiteiten in klein antiek, o.a. kristal, zilver, koper, porselein. In- en verkoop. H.J. Visser vraagt te koop oud goud tegen hoogste dagkoers. Tevens ook muntverzamelingen. Te bevr.: H. J. Visser, Haaghuishof 19. Leiderdorp. 071- 891271/412025. Antieke Biedermeier 1600. Tel. 071-126335. I WOONSCHEPEN Woonboot in Lisse nabij Keukenhof. Bet. casco. c.v.. geïsol., m. tuin ert parkeerplaats, 72.000.-. Tel. kant.uren 020-5442139. N. van Dijk. Camping Hommelheide - Susteren De Ideale gezinscamping; een natuurbad, roei- en visvijver, ka no's, waterfietsen, trampolines, midgetgolf en een uitgebreid rek- reatleprogramma. Goede sanitaire voorzieningen, supermarkt, snackbar en restaurant. Speciale aanbiedingen met Hemelvaart en Pinksteren. Inlichtingen en boekingen: ma. t/m vrij. 11.00- 15.00 uur. tel. 04490-2900. Koopje J CLUBS Privéhuls (omg. Rotterdam) vraagt jonge meisjes, garantie van 250.- p.dag. Intern mogel. Tel. 01827-2100. Speelse combinatie van seersucker. Fjjn bleu witstreepmotiefje. Met riem. Mt. 36-42. Broek plus jasjevan139.- voor

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8