Bloemencorso trekt weer meer bezoekers Ja «pficicbcSou/ïo/nt Praktische vaardigheden leerlingen onderkennen I Mooi meegeno REGIOIJOURINAAL S I Warmond viert massaal jubileum Matthias mee Franse pri jzen voo Ver hoe ff en Boot LEIDEN/REGIO ficicUcSoiwmit MAANDAG 25 APRIL 1983 PAGINA IN Is Prima concert drumband VIOS ZOETERWOUDE In een volledig bezet Muziekcentrum heeft het Zoeterwoudse tamboer-, trompetter- en pijper- korps VIOS een uitstekend koffieconcert verzorgd. Het was voor de eerste maal dat het gezelschap onder de toe passelijke naam „Vooruitgang Is Ons Streven" acte de pre sence gaf op een dergelijk concert. Het muzikale gehalte geeft nadrukkelijk aan dat die vooruitgang goed zichtbaar Van een pure drumband is VIOS veranderd in een korps met diverse mogelijkheden die het publiek kan boeien. Er werd goed gemusiceerd. Een koffieconcert leende zich uit stekend voor het fijnere werk, temeer daar de akoestiek in het fraaie Muziekcentrum vrijwel optimaal is. Er werd een gevarieerd programma uitgevoerd dat een goed beeld van de huidige muzikale capaciteiten van VIOS dat onder lei ding staat van Ben Arends gaf. Applaus was er tevens voor de solisten op de pijperfluiten Mieke Anker en Mandy de Vreede, die feilloos een passage uit de film „Love Story" vertolkten. Jongelui aangehouden na geluidsoverlast KATWIJK De Katwijkse politie heeft zaterdagmorgen vijf Katwijkers. in leeftijd variërend tussen de 18 en 22 jaar, aangehouden. Dat ge beurde in een pand aan de Boekhorststraat waar het vijftal de muziek te hard draaide. Na eerst een waar schuwing te hebben gegeven, moest de politie in actie ko men. omdat de muziek niet zachter werd gedraaid. De geluidsapparatuur is in beslag genomen. Hoogmadese boerderij door brand beschadigd HOOGMADE Bij een brand in Hoogmade is gistermorgen een boerderij aan de Van Klaverwey- deweg voor een groot deel uitge brand. De brand ontstond rond half vijf 's morgens. De oorzaak is waar schijnlijk kortsluiting in de meter kast geweest. De vier aanwezige bewoners konden zichzelf op tijd in veiligheid brengen. De brandweer had ruim twee uur nodig om de boerderij te blussen. Vooral het napmeulende rieten dak leverde moeilijkheden op. Op de begane grond en de eerste etage zijn ka mers uitgebrand. De schade is niet precies bekend. Kind uit zee gered KATWIJK Dankzij snel ingrijpen van een fa milielid is gistermiddag een 2-jarig kindje uit zee gered. De familie liep met het kind te wandelen en ineens ontbrak de kleine. Een van de familieleden zag iets in zee drijven en heeft het kind eruit ge haald. In het ziekenhuis bleek het kind nauwelijks water binnen te hebben gekregen. Het zal er nog enkele dagen moeten blij ven. Inbrekers op heterdaad betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag tot twee maal achtereen een inbreker op heterdaad betrapt. De eerste, een 21-jarige man uit Alphen, was be zig met het openbreken van vrachtauto's op de hoek van de Eikenlaan en de Havenkade. Hij had al een radio-cassetterecorder ontvreemd toen de politie arri veerde. Deze werd gewaarschuwd door omwonenden, die glasgerin kel hoorden. De tweede arrestant, een 30-jarige Alphenaar, was be zig in een woning in het Haze- veld. Hij kon niets meenemen en is ingesloten óp het politiebureau. Herdenkingsdienst hoogtepunt viering 75-jarig bestaan pedagogische academie OEGSTGEEST De viering van het 75-jarig bestaan van de christelijke pedagogische academie in Oegstgeest is waardig, enthousiast en voor wat betreft de reünie afgelo pen zaterdag, uitstekend verlo pen. Na een week vol activi teiten zoals een sport- en spel- dag, een uitstap naar Antwer pen, een driedaags bezoek van havo-leerlingen aan Twente, een onderwijsprojekt en twee toneelvoorstellingen vórmde de herdenkingsdienst zater dagochtend in de Hooglandse Kerk een hoogtepunt. Aan de dienst verleende het schoolkoor onder leiding van de heer S. van Koningsveld medewerking. Het welkoms twoord werd gesproken door direkteur J. Bosch. Een blok fluitensemble voerde de „Suite voor drie blokfluiten" van Ru- dolf Escher uit. Organist was Wim Schouten. De docente mevrouw M. van Dijk zong het Domine Deus van Vivaldi. Tijdens de herdenkingsdienst werden enkele korte toespra ken gehouden, door oud-do- centen en leerlingen, over de betekenis van de christelijke pedagogische academie. Twee docenten van de school, de heren Branderhorst en Sil- vis, hebben een jubileumboek samengesteld. Tijdens de dienst werd een exemplaar van dit boek door de heer Branderhorst aangeboden aan de voorzitter van het huidige bestuur de heer J. L. Dubbel dam. In verband met de in voering van het basisonderwijs gaat de school een fusie aan met de Haagse christelijke pe dagogische academie. De voor zitter van het „gefuseerde" be stuur, de heer W. de Kruijff, kreeg eveneens een boek overhandigd. BOLLENSTREEK Het bloemencorso dat dit jaar als thema „Bollen bloeien het hele jaar" had, trok afgelopen za terdag weer meer toe schouwers dan vorige ja ren. Een van de organi satoren schatte het aantal tussen de half en een miljoen. Vorig jaar wa ren het er 600.000. Moeilijkheden deden zich tij dens de 35 kilometer lange rit van Haarlem naar Noord- wijk bijna niet voor. Alleen vlak voor Bennebroek kreeg de KLM-praalwagen een lek ke band. Tot aan Sassenheim was het weer goed. Daarna begon het te miezeren en kort daarha met tussenpozen te plenzen. De grote groepen mensen die zich in Noord- wijk hadden opgesteld, ver welkomden de corsotocht met paraplu's en in plastic gepakte filmcamera's. On danks de af en toe flink neergutsende regen in Noordwijk, was er toch nie mand onder de toeschouwers die het had willen missen. Van onder de paraplu's en de boven het hoofd gehouden plastic zakken waren de „oh's" en „ah's" niet van de lucht. De ontwerpen van Kees van Driel sloegen merkbaar aan. Het algemene motto, gaf de bouwers van de praalwagens een goede gele genheid een zo groot mogelij ke variatie in de bloemen aan te brengen. Op de Noordwijkse Wilhel- minaboulevard waren der tien van de wagens van het 36e corso zondag ook nog te zien. Op 5 mei wordt een aantal wagens verscheept naar Zweden waar zij twee dagen later in Göteborg voor de tweede en laatste maal aan het. publiek worden ge toond. De tweehonderd man Rijks politie die was ingezet, heeft nauwelijks hoeven op te tre den tijdens de corso. Alle we- gafzettingen en wegomleidin- gen verliepen vlekkeloos. Net als in voorgaande jaren ontstonden er nog wel veel files op de wegen rondom de corsoroute. De praalwagen, die een gouden medaille en de eerste prijs voor het bloem- steekwerk kreeg. De kleinrfmoeite van het opgeven^^^^ van een nieuwe abonnee wordt^^fflHnHSt graag beloond met deze 24 karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is aanl een sierlijk kettinkje van de Leidse Courant Adres_ Postcode/Plaats i Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, J 2500 VG Den Haag I WARMOND Zaterdagavond vierde een groot deel van de Warmondse bevolking en genodigden het 65-jarig jubileum mee met de muziek- en toneelvereniging St. Matthias. De jubileum commissie was er in geslaagd de grote dahliahal van Fred de Meulder in Sassenheim te herscheppen in een feestelijke con certzaal. Grote bloemstukken, feestelijke vlaggen, een fraai aan gekleed podium en vele vlaggen vormden een passende decor voor het jubileumconcert. De afdeling harmonie onder leiding van de heer J. Meij nam het grootste deel van het programma voor haar rekening. De har monie bracht een aantal perfect uitgevoerde muziekwerken tem gehore waarvan er enkele ook op een jubileum-langspeelplaat zijn uitgebracht. Deze langspeelplaat werd zaterdagavond als eerste óadeau gedaan aan de voorzitter van St. Matthias de heer J. de Vetten. De burgemeester van Warmond, mevrouw Hendrickx-Vlaar maakte van de gelegenheid gebruik het eerste exemplaar te ko pen en zij spoorde alle aanwezigen aan haar voorbeeld te volgen. Het leerlingenorkest viel de eer te beurt de avond te openen en het kweet zich onder leiding van Alexander Zwaan voortreffe lijk van zijn taak. De majorettes onder leiding van Ria v.d. Wa ter kwamen voor het voetlicht in nieuwe kostuums. Zij brachten een show op moderne muziek. De drumband presenteerde zich in een show die ondanks het beperkte vloeroppervlak goed werd uitgevoerd. De minirettes toverden weer voor de vertede rende glimlach op de gezichten van de toeschouwers. Na het min of meer officiële deel van de avond zorgden Pancake en de Warmondse Bierkouwers voor de juiste sfeer tijdens het bal dat tot in de kleine uurtjes duurde LBO HOUDT VOORLICHTINGSAVOND REGIO Wat het Lager Beroëps Onderwijs in houdt, is nog te weinig be kend bij ouders en leer lingen. Daarom heeft het LBO-beraad, samenwer kingsverband van alle scholen voor het lager be roepsonderwijs in Leiden en omgeving besloten vandaag een voorlich tingsbijeenkomst te hou den in de Bedrijfs Techni sche School (BTS) aan de Vondellaan in Leiden. De bijeenkomst begint om ze ven uur. De bijeenkomst is in de.eerste plaats bedoeld voor de leer krachten van basis- en MAVO-scholen in Leiden en omgeving. Daarnaast zijn ou ders die zich willen oriënteren op de onderwijsmogelijkheden van hun kinderen ook wel kom. Op deze avond wordt een diaserie vertoond over.alle sectoren binnen het beroeps onderwijs, verder is er een fo rum dat vragen beantwoordt. Bovendien geeft een consulent voorlichting, over de mogelijk heden na het lager beroepson derwijs. Doel is zoveel moge lijk personen te bereiken. „Er is geen sprake van zieltjes winnenstelt de heer De Bruin, voorzitter van het LBO-beraad. „Daarom hebben we ook deze datum gekozen, alle leerlingen zijn al aange meld. Bovendien is het leerlin genaanbod op onze scholen ta melijk stabiel, dus daar gaat het niet om". Volgens het LBO-beraad zou de praktische aanleg van kin deren eerder onderkend moe ten worden. „Onder meer op grond van de resultaten van de toets die de leerlingen van de lagere school moeten ma ken wordt bepaald welk ver volgonderwijs zij moeten gaan volgen. Daarmee wordt echte» alleen de theoretische kennis getest. Eigenlijk zou odk de aanleg voor praktische vakken getest moeten worden, maar dat zit er voorlopig nog niet in", aldus de heer Kneppers, secretaris van het LBO-be raad. Motivatie „Wij krijgen op onze scholen veel uitvallers van het alge meen vormend onderwijs. Het gaat dan om leerlingen die óf ten onrechte op de MAVO zit ten, óf die het leerpatroon niet zien zitten. Op onze scholen krijgen ze gelegenheid iets met hun handen te doen en dat blijkt vaak goed te werken", stelt De Bruin. „Ten onrechte wordt overi gens vaak gedacht dat de leer lingen bij het lagere beroeps onderwijs alleen praktische vakken leren. Nederlandse taal is in ieder geval verplicht, en dan zijn er nog vele andere mogelijkheden. Een voordeel is dat die vakken op verschil lende niveaus kunnèn worden gevolgd en daarom nooit een echte struikelblok hoeven te vormen", meent Kneppers. „Het LBO is geen fuik waar je nooit meer uitkomt. Die ge dachte kom je nog regelmatig tegen. Ons einddoel blijft nog altijd de doorstroming naar het middelbaar beroepsonderwijs", aldus De-Bruin. In de Leidse regio zijn onge veer 30 scholen voor lager be roepsonderwijs, die aangeslo ten zijn bij het LBO-beraad. Het gaat daarbij om technische scholen, huishoudscholen en land- en tuinbouwscholen. Bejaarde ernstig gewond bij aanrijding Een 81-jarige vrouw uit Bodegraven kon gisteravond nog maar net in het ziekenhuis van de dood worden gered na een aanrijding op de kruising Julianalaan/Raadhuislaan/Leidseweg in Voorscho ten. De vrouw zat als passagiere bij haar dochter in de auto, die zich op de Leidseweg bevond. De Bodegravers kregen geen voorrang van een automobilist die van de Raadhuislaan kwam, waarna een botsing volgde. De bejaarde vrouw werd in kritieke toestand naar het Academisch Ziekenhuis Leiden vervoerd, maar was na een kwartier buiten levensgevaar. De bestuurders bleven nagenoeg ongedeerd. De auto's liepen behoorlijke schade op. Missionaris terug uit Oeganda ZOETERWOUDE Nadat de thuiskomst enkele malen is uitgesteld is zaterdag toch op Schiphol aangekomen de Zoe terwoudse missionaris Han Vaneman. De 63-jarige pater is al vele jaren werkzaam in Oe ganda en zal nu tot eind juli vakantie houden in zijn ge boorteland. Hij verblijft bij fa milie aan de Zuidbuurtseweg. Pater Han Vaneman heeft na' zijn priesterwijding in decem ber 1945 circa anderhalf jaar gefungeerd als kapelaan in het Noordhollandse Spierdijk al vorens hij zich volledig ging inzetten voor de medemens .in de ontwikkelingslanden. Een belangrijk deel van zijn leven heeft hij, veelal onder zeer moeilijke omstandigheden, doorgebracht in Soedan. Thans is hij, ook al onder moeilijke omstandigheden, werkzaam in Oeganda. Ondanks de zware inspanningen in het Afrikaan se land is Han Vaneman goed gezond. Volgende maand komt ook zijn broer, Anton Vane man, naar Holland. Hij is werkzaam in Pakistan. le lir Vrou wen gil de Het Zoeterwouds katholiek vrouwengilde sluit n genavond in Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg het zoen af met een bingo. Diverse waardevolle prijzt, vormen de inzet van het spel. Voorts zal de heer PeU e we Versluijs de diaserie vertonen die hij heeft gemaal n be tijdens de vorig jaar gehouden teestweek in het kad\ j0 n van de opening van de provinciale omleidingsweg. lp 'bo bijeenkomst begint om acht uur. rstcl wetti bouw en c eppei Casa Materna De stroopwafelactie die de Zoeterwoudse werkgroep Ca Materna zaterdag heeft gehouden is een groot succes g worden. De verkoop verliep uitermate vlot en hoewel juiste opbrengst nog niet precies bekend is zal deze tot ruim boven de vierduizend gulden liggen. Voor de kleute en lagere schooljeugd zal de werkgroep op zaterdag 11 ju r)"l allerlei spélletjes organiseert op het Loetheterrein. I Oase Zwembad „de kleine Oase" in Leimuiden gaai zonda 1 mei weer open. Die dag staat er een informatiestar, waar inlichtingen zijn te krijgen over het programmal voor het hele seizoen. Tot 1 mei kunnen er bij het g meentehuis in Leimuiden nog abonnementen wordt gekocht tegen een gereduceerd tarief. Een gezinsaboi nement kost 102 gulden. Een persoonlijk a bonnemei boven 16 jaar moet 51 gulden kosten. Beneden de jaar is dat 41 gulden. Bij voldoende deelname start op 11 mei een duikcursus voor het snorkelbrevet voi de jeugd van 12-16 jaar. Inlichtingen bij de heer Va Dijk, tel. 8985 en vanaf 1 mei in zwembad de kleit Oase, Raadhuisstraat, telefoon: 01721-8191. DEI leid dat De Leidschendamse Kruisvereniging organiseert vanimin morgen een cursus „Ziekenverzorging Thuis"'. Doel van c (Bu cursus, die op zes achtereenvolgende dinsdagen wordt £<„als houden, is mensen te helpen die in hun eigen omgevir dep met zieken te maken hebben, vooral worden er praktisch Qncj wenken gegeven. De cursus, die om half acht begint, won, gegeven in het wijkgebouw St. Willibrordusstraat 2. Zr;1 kosten bedragen tien gulden. Voor informatie en aanme ding kan men tussen negen en twaalf uur bellen: te 27.34.74. Zieken verzorging ,eCer Zangkorendag De jaarlijkse Zangkorendag van het gewest Zuid-Ho land wordt morgen gehouden in de gereformeerd kerk aan de Julianalaan in Sassenheim. De jury b staat uit Karin Kwant en Gerard Honig. De dag duw van tien tot drie uur. DEI1 Thema-avond De raad van kerken in Alphen houdt morgen een them. Mitt bijeenkomst over de problematiek van de werkloosheh gevi De bijeenkomst wordt gehouden in de Goede Herderkei drie in de ten Harmsenstraat. De heer P. van Beek, industrimoos pastor van het bisdom Breda zal deze avond spreken. Orege deze wijze hoopt de raad van kerken een aanzet te geve Pvd om meer zorg te kunnen besteden aan de problematic telei rond de werkeloosheid. De bijeenkomst t>egint om adder! uur. Tulpena vonden De Bloemenveiling Aalsmeer houdt morgen, woensda n en donderdag informatie-avonden over tulpen voc kwekers. De afpetkansen van de tulp in de snij blot men-export staat deze avonden centraal. Verder zal d film „Aalsmeers flowers the world" worden vertoom Alle bijeenkomsten beginnen om acht uur, morgen i het Cultureel Verenigingsgebouw in Bovenkarspe woensdag in café-restaurant Bloemenlust in Breezan en donderdag in Treslong in Hillegom. Concert Het Voorschotens Christelijk Vocaal Ensemble geel 1 woensdag 27 april het jaarlijkse concert in de Moede lei< Godskerk aan de Schimmelpenninck v.d. Oyelaan vi me Voorschoten. Op het programma staan werken van Bach njs Pergolesi en Haydn. De sopraan Caroline de Jongh, dc Yvonne Benschop, de tenor Ad van Baasbank, de bas u Draijer en de organist Jelle Ram verlenen solistische meëeI dewerking. Leden van het Residentie-orkest vormen t?e;de begeleidend orkest. Het koor staat voor het eerst onder lei ter ding van de nieuwe dirigent Michel Havenith. Het concei pe] begint om acht uur. Kaarten a flO zijn telefonisch te bestel l_, len, nr. 01717-4312. zat Hosanna De christelijke oratoriumvereniging Hosanna geel Hij woensdag een concert in de Adventskerk in Alphen Op het programma staan werken van Williams eima Brahms. Het concert begint om kwart over acht. Kaai ten zijn verkrijgbaar bij de leden van Hosanna, en d Kulturele Raad. De h x: PARIJS Koordirigent en muziekdocent René V< hoeff uit Noordwijk en kunstschilderes Anneke Bc uit Leiden hebben gisteren in Parijs een ondersch ding gekregen omdat ze zich hebben ingezet voor Franse cultuur. De prijzen zijn toegekend door de in 1915 opgerichte Socii Academique d'Education et d'Encouragement Arts, Sciem Lettres. Dit instituut verleent jaarlijks onderscheidingen l personen die zich op het terrein van kunsten, wetenschappi letteren en aviatiek verdienstelijk hebben gemaakt voor Franse cultuur. Het zijn vooral de kunstschilders die de prijz krijgen, maar daarnaast ook grafici, ontwerpers, musici terkundigen. In het Palais de la Mutualité in de Rue st. Victor werden tijde een plechtige zitting van het voltallige bestuur aan 438 laure ten, afkomstig uit twaalf landen van Europa, Noord-Amerika i Zuid-Amerika diploma's uitgereikt die recht geven op medaill in de rangen brons, zilver, verguld zilver, goud en goud met er plaquette. Renè Verhoeff kreeg een zilveren onderscheidin Anneke Boot een bronzen. r~" Gewonde na aanrijding WASSENAAR Een 26-jari- ge inwoonster van Den Haag is zondagmiddag met hoofd en beenletsel opgenomen in het Haagse ziekenhuis Brono- vo. Zij raakte gewond bij een aanrijding op de Landschei- dingsweg in Wassenaar. Zij in de auto bij een 30-jari plaatsgenoot, die richtii Scheveningen reed. Een au uit de tegenovergestelde ric ting, bestuurd door een 40-jai ge man uit Den haag, raak door onbekende oorzaak v de weg en botste frontaal zijn tegenligger. Beide 1 stuurders konden na behan< ling weer naar buis.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4