eiderdorp juicht lan Meubelhof toe Leidschendam steunt dierenpark Wassenaar Leidschendam wil industrieterrein langs Broekweg Provincie: nog steeds geen medewerking aan splitsing il-iden Feest in De Zevensprong Bloemige laat' Corso-festival draait op volle toeren Praalwagens Rijnsburgs bloemencorso verdeeld Provincie: Rijk moet woningen Dordrecht kopen CeidóGÊouTant VRIJDAG 22 APRIL 1983 PAGINA 7 ient Jan Faber vredesavond ÖRDWIJK De afdeling Noordwijk i de Politieke Partij Radicalen (PPR) idt vanavond een vredesbijeenkomst in Vinkenhof aan de Achterzeeweg. Op t avond, die precies om acht uur begint, tekt Mient Jan Faber, de secretaris van Interkerkelijk Vredesberaad, het programma staat verder een discus- over de omstreden plaatsing van kern- lens in de Peel of elders in Nederland, zal de film „The Atomic Café" worden toond. Voor deze avond zijn alle Noord- ise politieke partijen uitgenodigd, de teraden, parochieraden, de plaatselijke ling van het IKV. de Noordwijkse Vre- werkgroep, Vredesplatform. Animsa en n oprichting zijnde Raad van Kerken rdwijk. Progressief Sassenheim uitgedund SASSENHEIM De fractie van progressief Sassen heim ondergaat voor de tweede keer sinds korte tijd een ingrijpende verandering. Het raadslid voor deze partij H. Drenth wil uiterlijk per 12 juli zijn lidmaat schap van de gemeenteraad opzeggen. Eerder al ver trok mevrouw Henstra uit de fractie. Bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen stelde zij zich niet meer beschikbaar. De heer Drenth heeft een aantal redenen voor zijn vertrek. De belangrijkste daarvan is tijdgebrek. PS haalde bij de laatste verkiezingen niet meer dan drie zetels. Een van de drie PS-fractieleden, de heer E. Keijser trad vervolgens toe tot het college van B en W, waardoor al het voorbereidende werk door twee personen, te weten de heer Drenth en mevrouw C. Kuijsten moet worden gedaan. Dit legt een grote druk op beide raadsleden. Het is nog niet bekend wie Drenth zal opvolgen. Aandacht voor fietsroute voor gehandicapten NOORDWIJK Het VVD-raadslid mevrouw Coenraads Nederveen heeft in de raadscom missie toerisme aandacht gevraagd voor een speciale fietsroute voor gehandicapten in Noordwijk. Zij wil dat aan een een dergelijke sroute meer bekendheid wordt gegeven. Een routekaartje zou reeds bij de dienst van ge meentewerken in de maak zijn. Het raadslid zwaaide lof toe aan de Noord- wijkse Ondernemingsvereniging, die het initi atief heeft genomen om deze speciale toeristi sche fietsroute uit te zetten. Het plan wordt momenteel bestudeerd door het Bureau Ver keer van de Gemeentepolitie, door de directie van de VVV, door Kritisch Noordwijk, en de heren Verkade senior en junior, die het idee voor de Noordwijkse Ondernemersvereniging hebben uitgewerkt. Openbare orde en preventie in Lisse LISSE De CDA-gemeenteraadsfractie houdt maandag een openbare thema-avond over openbare orde en preventie in café-restaurant De Beurs aan de Haven in Lisse. De avond be gint om acht uur en burgemeester mr. R.W.M. Gerrits houdt een inleiding. Daarna volgt de 27 minuten durende brandweerfilm „Wij ko men eraan". Na de pauze volgt een inleiding van fractievoorzitter H. Smith en vervolgens kunnen vragen worden gesteld aan een forum, dat bestaat uit de burgemeester, de comman dant van de rijkspolitie in Lisse J. van der Schee en de commandant van de brandweer Lisse W.P. van Dijk. Het doel van de avond is duidelijk te maken dat het politiebeleid door de inwoners van een gemeente, in dit geval Lisse, moet worden gesteund. SASSENHEIM De stichting sport en recreatie geeste lijk gehandicapten hield gisteravond een feestavond in „De Zevensprong". Dit ter gelegenheid van het 121^-jarig bestaan van de stichting. In het bijzonder mevrouw Van Enthoven werd gehuldigd. Nadat zij op een versierde stoel werd geplaatst, werd zij op hartelijke wijze door voorzitter Roks van de stichting toegesproken, waarin deze zijn erkentelijkheid betuigde voor al het werk van af de oprichting door haar verricht, in het bijzonder voor de soos. die een bloeiend bestaan leidt. Zijn woorden liet de heer Roks vergezeld gaan van bloemen. Verder was er muziek van „de Trawanten", er werd zoals gewoonlijk volop aan gezellige spelletjes gedaan, er was een extra traktatie en tot slot een verloting. ERDORP De scommissie financiën economische zaken jft zich gisteravond po- èf opgesteld ten opzich- van de vestiging van meubelconcentratie in jabethhof. De raadsle- W. Scheffer (VVD) en en Boeft (CDA) spra- zich uit voor een snel- ■èalisering van Meubel- jzoals de meubelboule- $E Een bloemige Speelplaat is vorige week -u'sse uitgebracht in het ka- lyan de restauratie van het ma-orgel van de St. Agat- }rk in Lisse. De plaat mag ik genoemd worden, niet in omdat alle medewer ken belangeloos aan het Jukt hebben meegewerkt, r ook omdat de schijf (niet tf van kleur is. Het vinyl mzonder kleurrijk uitge- y met aan de ene zijde een stelling van bloeiende bol iden in Lisse en aan de re kant draaiorgel 't Witje ff Adema-orgel. weergave draagt een ftder karakter wat betreft \uziek. Op de ene kant zijn llaatselijke harmonie Cani- uba en het draaiorgel te steren. De B-zijde is ge- met koor- en orgelopna- j fragmenten van drie Ierten goed overkomend de prima akoustiek van St. Agathakerk. Kant A It met de „Symfonie in C" Gossec. gevolgd door „Als ieve lent komt" van Wi- 5. Daarna volgt een pri- t; opnamen van een draai- i in een kerk. 't Witje 'ft op de plaat „Dichter \Bauer" van Suppé en het venkoor" van Verdi. de B- wordt geopend door het ':oor van St. Agatha met hl mir dass ich Jesu habe" \Bach en van Rathbone wee in the Lord always" I begeleiding van organist Akerboom. Organist nes van Oortmerssen ver- daarna met „Fanfare" Lemmens en „Fiat Lux" jer.Dubois. Ben van Oosten )de op het orgel deze Jpe plaat vol met twee im- 1isties van Saint Saëns. nieke elpee is vandaag op Iraderie in Lisse verkrijg en morgen in de St. Agat- rk en bij het draai-orgel. er kan de plaat besteld en bij W.Boot, Heereweg $161 BA in Lisse, telefoon 11-13532. Dankzij directeur iIda van een plaatselijke iindustrie kost de langs- maar vijftien gulden. [posities ICHENDAM/NOORD- Kunstminnenden dit weekeinde hun ophalen aan Japanse en werk van Noordwij- er|De Stichting Kunstkring *ihendam houdt morgen 'indagsexpositie over Ja- Kunst in gebouw De Kakatoe aan de Dam- wordt van half elf tot uur een demonstratie ma (Japanse bloemschik- tt) gegeven en van half utot vier uur wordt een plete Japanse theeceremo- fgewerkt in originele kos- De expositie is van tien tot half een en van half [tot kwart over vijf open. i Noordwijkse kunstenaars leren van morgen tot en f8 mei in de historische rskapel aan de Hoofd- It in Noordwijk: Anne Ma- Posthuma-Tappenbeck •ellen), Karei Kok (fot- iche etsen, zeefdrukken, rerk) en Kees Putman Iningen). Burgemeester M. Bonnike opent de [tonstelling vanavond om ui uur. De expositie is voor Publiek toegankelijk dage- ||van 14-17 uur en van 19- lur (zaterdag en zondag 113 tot 16 uur). vard al in de wandelgan gen wordt genoemd. Wethouder J. Bezemer (PvdA) toonde zich wat dat betreft nogal optimistisch. Hij veron- dertelde dat er voor met name de gemeente Leiden geen aan leiding was bezwaar te maken gezien de uitkomsten van het CIMK-rapport dat toch een aantal meubelzaken in Leiden zal verdwijnen. Ten opzichte van een andere mogelijke op ponent de Leidse meubelhan delaar Wisse en enkele mede standers legde Bezemer de no dige terughoudendheid aan de dag. Hij vond echter dat de waarde van het onderzoek van Wisse de vergelijkbaarheid met de wetenschappelijke op zet van het CIMK-rapport niet kon doorstaan. Ook voelde Be zemer zich gesterkt door de positieve houding van Het Leidse City Centrum. Wethouder Bezemer ver wachtte dat de bestemmings planprocedure één jaar in be slag zou nemen. Het ligt in de bedoeling dat de raad zich 27 juni over het bestemmingsplan Elisabethhof uitspreekt. Het ontwerpplan dat sinds 11 april ter inzage ligt heeft tot op he den nog geen bezwaarschrif ten opgeleverd. Een artikel 19- procedure op grond waarvan het college van GS van Zuid- Holland een verklaring van geen bezwaar kan geven moet er voor zorgen dat de realise ring van Meubelhof voor lan gere tijd wordt uitgesteld. Gisteren werd de laatste hand gelegd aan de praalwagens in de Hobahohallen. Op de foto werkt Josine de Jong aan de Hillegomse praalwagen. De Maastreechter Staar in actie. LISSE In de Hobaho-hallen te Lisse is het een drukte van belang rond de opbouw en expositie van het 36ste Bloemencorso van de Bollenstreek. Door de Lions Club Bollenstreek is een grootse manifestatie rond dit cOrso op stapel gezet, waarvan gis teravond een der hoogtepunten het optreden van de 100-jarige Mastreechter Staar was. De beschikbare zitplaatsen waren nagenoeg geheel uitverkocht. Het is echter de vraag of men het 150 man grote koor ooit nog eens bij een dergelijke manifestatie in actie zal kunnen zien, want er moest veelvuldig om stilte worden verzocht en daar werd maar ten dele gehoor aan gegeven. Aan het einde van het optreden werd het gehele gezelschap in de bloemetjes gezet waarbij de bloemenmeisjes werden ondersteund door de hulp van de Nieuw Zeelandse Tulip Queen Janette Halbach, die de bloemen aan de dirigent en pianist overhandigde. Vandaag is een der hoogtepunten ongetwijfeld het bezoek aan het corso van H.M. Koningin Beatrix en zullen er verder nog volop activiteiten in de hallen zijn, onder meer is er een werve lende Leon Modeshow en vanavond treden Anita Meyer en de groep Pussycat op in de hal. Dan zal inmiddels ook de jurering zijn beëindigd en zullen de prijzen voor de mooiste praalwagens bekend worden gemaakt. Morgen vertrekt de stoel om tien voor tien uit Haarlem. In de vooravond wordt het corso op de Noord wijkse Koningin Wilhelmina Boulevard verwacht. Beeldje van schutter met paard in Schutterswei KATWIJK De commissie voor beeldende kunsten is gis teravond akkoord gegaan met een ontwerp voor een bronzen beeld dat in het nieuwe wijkje Schutterswei geplaatst zal worden. De opdracht die de maker, de Katwijkse beeld houwer Gerard Brouwer, van de commissie had meegekre gen was het vervaardigen van een ontwerp waarmee de naam „Schutterswei" duidelijk zou kunnen worden gemaakt Schutterswei is afgeleid van Schuthokswei, en was vroeger de plaats waar het vee voor de nacht werd gestald. De schut ter was in dit geval dan ook ■niet iemand die met wapen tuig behangen was maar dege ne die het vee naar het schu- thok bracht. Het model dat Gerard Brouwer gisteravond aan de kunstcommissie toonde was dat van een ongezadeld paard dat bereden werd door een jongeman (in dit geval de schutter). Het uiteindelijke beeld, dat in brons zal worden gegoten, is ongeveer 1.20 m. bij 1.20 m. groot. De commissie deed gister avond eveneens het voorstel om een ander beeld van Ge rard Brouwer,» de winkelende huisvrouw, te schenken aan de stichting openbare bibliotheek voor mogelijke plaatsing in het filiaal Hoornes/Rijnsoever. Bestuur Kontakt VOORHOUT In onze krant van afgelopen woensdag is abusievelijk vermeld dat de jongerenvereniging Kontakt in Voorhout een nieuw be stuur heeft gekozen. Het ging slechts om de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden. De rest van het bestuur werd met overgrote meerderheid herkozen. LEIDSCHENDAM Ook de raadscommissie finan ciën en economische za ken van Leidschendam heeft positief gereageerd op het verlenen van fi nanciële steun (f 10.500,-) voor het behoud van Die renpark Wassenaar. Wet houder J. C. van Erp zei gisteren dat nog niets be kend is over steun van het rijk en het Prins Bernard- fonds. De wethouder herinnerde aan de uitspraak van gedeputeerde drs. Borgman dat er nog maar 50% kans bestaat dat het die- dam zal het geld uiteraard renpark blijft bestaan. Overi- voorwaardelijk verlenen. Als gens stelde hij de zaak „met andere gemeenten niet vol- enige schroom" aan de orde, doende meedoen, Zoetermeer, gezien het halve procent dat Leiden en Nootdorp hebben al Leidschendam aan de finan- afgehaakt, zal Leidschendam ciering bijdraagt. Leidschen- zich terugtrekken, al zal een wat hogere bijdrage positief worden bekeken. De voortzet ting van het dierenpark mag echter voor de kleine gemeen ten geen loden last betekenen, aldus Van Erp. Het enige commissielid dat zijn stem voorbehield was Cees Bergman (PPR/PSP). Hij zei onvoldoende informatie te hebben over de financiële ver houdingen binnen de organi satie en het behoud van alle werkgelegenheid. LEIDSCHENDAM De dienst gemeentewerken van Leidschendam heeft een eerste schetsvoorstel gemaakt voor een industriegebied langs Mid- denweg/Broekweg, grenzend aan het verkeersplein Leid schendam. Burgemeester en wethouders hebben besloten akkoord te gaan met een ver dere studie over de ontwikke ling van he^ bedrijventerrein. In afwijking van dit besluit wil de wethouder voor open bare werken, mevrouw J.A. van Nievelt-Volmuller eerst op de uitspraak van de Raad van State over LeiNo (het ge bied in Leidschendam-oost waar circa 8.000 woningen moeten komen) wachten. Zij kent overigens aan de ontwik keling van een industrieter rein Westvlietweg-west een grotere prioriteit toe. De provincie heeft al in 1978 gezegd geen bedenkingen te hebben tegen een bedrijfster rein direct ten zuiden van rijksweg 4. Dit gezien tegen de plannen voor een stedelijke uitbouw ten zuiden van de rijksweg. Als de gemeenteraad akkoord gaat met de aanleg van het terrein zou het stede bouwkundig bureau OD205 worden ingeschakeld voor de verdere procedure. Het bureau Vellekoop zou de mogelijkhe den van grondverwerving moeten nagaan. Van de rijkso verheid zijn subsidies te ver wachten vanwege het schep pen van voorwaarden en sti mulering van de regionale be drijvigheid. De vijf fracties van de gemeenteraad die bij de aanvang van de raadsperio de, vorig jaar september, de Hoofdlijnen Gemeentelijk Be leid 1982-1986" hebben opge steld, kwamen daarin onder meer tot de conclusie dat de aanleg van bedrijfsterreinen moest worden bevorderd. Het corsocomité. RIJNSBURG Cees Leeu- dat voor de 37e maal wordt ge" wenburg, de voorzitter van het houden, zal zoals vanouds corsocomité presenteerde gis teravond de dertien getekende praalwagens voor het Rijns burgs bloemencorso. Deze zul len onder het motto „Bloemen bij elk sportfestijn" op 6 augus tus door de bollenstreek rij den. Het Rijnsburgs bloemencorso. DEN HAAG/DORDRECHT Provinciale Staten hebben gisteren een motie aangeno men waarin het parlement wordt gevraagd geld, vrij te maken voor de aankoop van woningen in de Merwedepol- der in Dordrecht, die niet hoe ven worden gesloopt. Bedoe ling van de motie is om men sen die niet bestand zijn tegen de psychische druk van het wonen op een gifbelt, de mo gelijkheid te geven hun waar deloos geworden huizen te verlaten en zich ergens anders te vestigen. Al eerder heeft de provincie bij het rijk aange drongen op een dergelijke Volgens de indiener van de motie, J. Steegh (Klein Links), kan het rijk de door haar aan gekochte woningen verhuren tot het moment dat er een op lossing wordt gevonden voor het gif in de wijk. Momenteel vindt er een aanvullend on derzoek plaats naar de recente gifvondsten door de wijkbewo ners. Volgens gedeputeerde Hekkelman zal het schoonma ken van de wijk onegeveer vier jaar duren. Hij vermoedt dat eenzelfde periode nodig is voor het psychologisch schon- maken van de wijk. weer door de straten van Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden en Noordwijk trekken. De heer en mevrouw Roedoe ver zorgden weer de tekeningen en de uitvoering. Er kwamen onderwerpen zoals de wieler sport, de wintersport, boksen, atletiek etc. aan de orde. Bur gemeester De Roos zocht de wagen uit voor de gemeente Rijnsburg en haar partnerge meente Siegen. De heer Leeu wenburg zei, dat er bij elkaar weer zo'n 40 wagens op de weg zullen komen. „We kun nen met het corso gewoon geen stapje terug. We moeten elke keer iets nieuws brengen om de mensen maar voor ons produkt, de bloemen, te blij ven interesseren en tot op he den lukt dat aardig, want er worden nog steeds veel bloe men verkocht", aldus de heer Leeuwenburg. DEN HAAG Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben gisteren formeel hun standpunt bevestigd dat voorlopig geen medewerking zal worden gegeven aan de splitsing van de provincie. De staten namen het be sluit Tweede Kamer en regering te vertellen dat de grondslag voor splitsing is weggevallen, doordat minis ter Rietkerk van binnenlandse zaken hele andere plannen heeft voor de provincies dan zijn voorgangers. De provincie heeft tot voor kort wel meegewerkt aan de vor ming van de nieuwe provincies Zuid- en Midden-Holland. Re den om daar nu vanaf te zien is de opvatting van de minister dat het niet nodig is aan die nieuwe provincies allerlei nieuwe be voegdheden, een uitgebreider takenpakket en meer financiën te geven. De provincie vindt dat nieuwe provincies dan geen enke le zin hebben. De minister vindt echter dat splitsing noodzake lijk is om de zogenaamde vierde bestuurslaag, in dit geval het Openbaar Lichaam Rijnmond, op te heffen. Dit samenwerkings verband van Rijnmond-gemeenten is naar de zin van de minis ter naast rijk, provincie en gemeente bestuurlijk teveel een ei gen leven gaan leiden. Een nieuwe provincie Zuid-Holland (Rijnmond) zou dat in een klap oplossen. De provincie vindt ook dat het openbaar lichaam Rijnmond moet verdw-ijnen, maar stelt voor deze zonder meer op te heffen. De provincie is dan zelf bereid een deel van haar taken af te staan aan samenwerkingsverbanden van gemeenten, zonder dat dit leidt tot een nieuwe vierde bestuurslaag. Bovendien is die oplossing veel goedkoper. Tegen het besluit om voorlopig géén medewerking te geven aan de voorbereidingen van de splitsing waren gisteren alleen Klein Links, drie leden van de PvdA en de heer Roffel van de SGP/RPF/GPV-fractie. Overigens is het overleg tussen Rijk, provincie en openbaar lichaam over splitsing al enige tijd opge schort.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7