mededelingen gemeentebestuur 25tlm29april'83 fa h leiden DOORGANG GESTREMD OP KONINGINNEDAG WARENMARKT EN EEN STANDWERKERSCONCOURS PAGINA 10 LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 APRIL Commissie vergaderingen Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid, Cultuur en Sport Maandag 25 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Gezondheidscentrum Stevenshof. Commissie Personeelszaken en Organisatie Woensdag 27 april a.s. van 20.00 tot 21.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Ontwerp projectplan 1983. Afbouw toelageregeling Endegeest. Aanpak bezuinigingen. Regeling vuil en/of zwaar werk bestraters. Commissie voor Economische Aangelegenheden Woensdag 27 april a.s. om 21.45 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Plan diverse projekten in het kader van de werkge- legenheidsregelingen Inwerking treding afvalstoffenverordening, alsme de vaststelling uitvoeringsbesluiten; Bewinkeling Stevenshof. Gezamenlijk met R.O. E.A. Woensdag 27 april a.s. om 21.00 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Behandeling bezwaarschriften Mussenplaats. Commissie voor Financiën Donderdag 28 april a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Gedeelte herindeling stadhuis. Aanpassing toiletten 3e verdieping stadhuis. Begrotingsinformatie aan de Raad. Eenmalige afkoop licentie programmatuur GAS- systeem. Slotbegrotingswijziging 1980 van het Openbaar Slachthuis en Vleeskeuringsdienst. Wijziging van de gemeentebegroting en van de be groting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1982. Vergoeding voor commissieleden niet zijnde raads lid. Slotbegrotingswijziging 1980 van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Slotbegrotingswijziging gemeentebegroting en van een aantal takken van dienst voor het dienst jaar 1981. Wijziging bedrijvenverordening m.b.t. Endegeest. Aankoop apparatuur Dir. A. en I. Ie Algemene Begrotingswijziging 1983. Onderwijsvoorzieningen voor geestelijk gehandi capten. vaste geldlening L.W.S. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 29 april a.s. in kamer 001 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72. Agenda: De commissie behandelt 5 bezwaarschriften gericht tegen de afwijzing van verzoeken om registratie als woningzoekende. 14.00 uur: Bezwaarschrift van het Instituut Burger raadslieden namens dhr. en mw. Pracht. 14.20 uur: Bezwaarschrift van mw. v.d. Wetering. 14.40 uur: Bezwaarschrift van dhr. Haarmans. 15.00 uur: Bezwaarschrift van mw. Bodijn-Witte. 15.20 uur: Bezwaarschrift van dhr. Griekspoor. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 29 april a.s. in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: 16.15 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschrift tegen weigering in de tegemoetkoming van verhuis en herinrichtingskosten. 16.30 uur: Hoorzitting inzake bezwaarschrift vari het Academisch Ziekenhuis tegen afwij zing op een verzoek voor bijstand voor een patiënt. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Projektgroep Verbetering Woonomgeving Noor derkwartier Dinsdag 26 april a.s. om 10.00 uur in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken uit te voeren werkzaamheden. Monumentencommissie Leiden Woensdag 27 april a.s. om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-advies tot plaatsing van het woningcom plex Rijnsburgersingel 43,, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 en 54 op de gemeentelijke Monu mentenlijst. Advies tot plaatsing van het v.m. Harteveldcom- plex aan de Langegracht op de gemeentelijke Mo numentenlijst. Advies tot plaatsing van het hoofdgebouw van de v.m. Zeevaartschool (Noordeinde 2a) op de ge meentelijke Monumentenlijst. Discussie over de opgestelde inventarisatie van de aktiehaarden 00-08 en 00-09 (tussen de Boter- markt, Koornbrugsteeg, Breestraat en Gangetje) en de aktiehaarden 00-10 en 00-12 (tussen de Bree straat, Ketelboetersteeg, Langebrug en Steen- schuur). Discussie over de Gijselaarsbank. Voortzetting gedachtenwisseling over plan van aktie van te beschermen monumenten. Beleidsgroep Stadsvernieuwing Leiden Donderdag 28 april a.s. om 9.30 uur in kamer 237 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Herziening struktuurplan nodig? Sanders/Garenmarkt/Barbaraschool. Clos en Leembruggen/Digros/Krantzterrein. Woningbouwprogramma. Verwerkingsprogramma. I.S.R.-programma. Hema. Winkelpassage Pander. Deelcommissie voor molenmuseum De Valk Vrijdag 29 april a.s. om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Tariefverhoging entreegelden. Jaarverslag 1982. Besluit B&W inzake herinrichting De Valk. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene bepalin gen milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag inge volge de Hinden/vet van: 1. De directeur van de Rijksgebouwendienst, te Voorburg, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van diverse door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van het wetenschap pelijk onderzoek in het Geologisch en Mineralo- gisch Instituut in het pand Garenmarkt 1a en 1b. 2. De directeur van de Rijksgebouwendienst, te Voorburg, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van diverse door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van het Rijksherba rium en Gaubius Instituut, een en ander in de per celen Schelpenkade 6, 9 en 14a, Herenstraat 5d en 37 en Witte Singel 103. 3. Vleeschmeesters Leiden b.v., alhier, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van het verwerken van vlees en vleesprodukten in het pand Roose- veltstraat 12a. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van dp termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage in ka mer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 6 mei 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ie der die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 6 mei 19Ö3 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking (en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, tel. 071-254437, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, begane grond, kamer 012. Verleende Bouw. vergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 19 april 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Volkstuinencomplex Cronestein aan de Vrouwen- weg: - bouw tuinschuurtje op de tuinen B 18, B 23, H 6, L 16; - bouw tuinhuisje op de tuinen A 27, B 8, B 14, B 22, C 1, C 2. C 6, C 27, C 29. C 33. D 1, D 2, D 5, D 7, D 13. D 14, E 4, E 6. E 17, E 18, F 8. F 12, F 22, G 1, G 13, H 10. H 15, H 16, H 21, H 23, H 24, K 7. K 9, K 10. K 20, K 21 en L 8; - bouw bijenstal en broeikas op de tuin K 25; - Pieter Bothstraat 1 tot en met 26, Jan Pietersz. Coenhof 1 tot en met 61, van Riebeekhof 1 tot en met 67, Stuivesanthof 1 tot en met 55, Abraham Crijnsenstraat 1 tot en met 26 en Willem de Zwij gerlaan 46 tot en met 60, renoveren 226 flatwonin gen en 17 bejaardenwoningen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belangen bent getroffen, kunt u binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwver gunning op grond van de Wet AROB een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering yan het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Wijziging van de bouwverordening Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanaf heden bij de directie Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 118, gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage lig gen de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 12 oktober 1981 - besluiten nrs. 231, 232 en 233 - vastgestelde: a Verordening inzake Registratie van bouwvergun ningen (Bouwregistratie-verordening). b Verordening tot 13e wijziging van de bouwveror dening met bijbehorende toelichting en wenken voor de toepassing. Deze 13e wijziging is vastgesteld in verband met wijzigingen en aanvullingen van de model-bouw verordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (16e serie wijzigingen van de Model bouwverordening), c Verordening tot 14e wijziging van de Bouwveror dening met bijbehorende toelichting. Deze 14e wijziging is vastgesteld in verband met vaststelling van de Bouwregistratie-verordening. De ontvangst van de onder a genoemde bouwregi stratie-verordening hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bericht bij brief van 17 november 1982, nr. B 92630/45. De onder b genoemde wijziging is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 1 maart 1983, nr. B 24823, met uitzondering van de artikelen 42, lid 2 en 48, lid 2 (vrijstellingsbepalingen van het verbod tot overschrijding van de rooilijnen). De onder c genoemde wijziging is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 14 december 1982, nr. B 25073.' De desbetreffende verordeningen zijn op 22 april 1983 afgekondigd en treden in werking op 25 april a.s. Transvaal, vastgesteld door de Raad op 30 novem ber 1981; dit plan betreft het gebied, dat wordt be grensd door (globaal) de spoorbaan Den Haag-Am sterdam, het Stationsplein, de Morssingel, de Rijn, de westzijde van het Pelcomplex, de Morsweg, de spoorbaan Leiden-Utrecht, de Rijn, de noordzijde van de Haag weg, de Herman Costerstraat en de achterzij de van de bebouwing aan de zuidzijde van de Mors weg. Het is gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van 1 maart 1983, nr. B 19888/1; Pancras-west, vastgesteld door de Raad op 30 no vember 1981; dit plan betreft het gebied, dat wordt begrensd door de Hooigracht, de Oude Rijn, de Hoogstraat en de Nieuwe Rijn. Het is gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van 8 maart 1983, nr. B 19982/1; Maredijk, vastgesteld door de Raad op 9 november 1981; dit plan betreft het gebied, dat wordt begrensd door de Haarlemmertrekvaart, de Rijnsburgersingel, de Schuttersveldweg, het Schuttersveld en de Wil lem de Zwijgerlaan. Het is goedgekeurd bij besluit van 15 maart 1983, nr. B 20215/1 Met ingang van 27 april 1983 liggen gedurende één maand de besluiten van Gedeputeerde Staten en de (gedeeltelijk) goedgekeurde bestemmingsplannen voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Zij die ten aanzien van een of meer der bovenge noemde bestemmingsplannen tijdig bezwaar zowel bij de Raad als bij Gedeputeerde Staten hebben ingediend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Dezelfde bevoegdheid komt toe aan hen, die tij dig bezwaar hebben gemaakt tegen de wijzigin gen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht en aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door Gedeputeerde Sta ten. Eventuele beroepschriften, die duidelijk aangegeven om welk bestemmingsplan het gaat, dienen te worden gericht aan H.M. de Ko ningin en moeten in tweevoud worden inge diend bij de afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Diversen Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 25 april Wijk 24. 28 en 32 woensdag 27 april Wijk 33 donderdag 28 april Wijk 30 en 31 vrijdag 29 april rx es Ruimtelijke Ordening Maandag 25 april a.s. wordt begonnen met de aanleg van een persleiding/riolering i.v.m. de realisering van de Stevenshofwoningbouw. Deze persleiding komt te liggen onder het fietspad, langs het Korte Vlietkanaal. De riolering zal aangeslo ten zijn op het rioolgemaal Voorsch.weg. Duur van de werkzaamheden zijn gepland tot ongeveer 17 juni a.s. Men werkt in gedeelten. Start werkzaamheden Voorschoterweg. Einde eerste gedeelte is de Fortuinbrug. Daarna Fortuinbrug-Bos- huizerwetering. Eindpunt is Ter Waddingplein bij spoorbaan de Vink. Nonnenbrug 8 weken afgesloten voor gemotoriseerd verkeer Aanstaande maandag 25 april begint de vernieuwing van het wegdek op het rijbaangedeelte van de Non nenbrug. In verband daarmee zal de brug 8 weken afgeslo ten zijn voor gemotoriseerd rijverkeer. Voetgangers- en fietsverkeer (fiets aan de hand) kan gewoon door gaan behalve op woensdag 27 april wanneer het brugdek gestraald gaat worden. Verkeerscirkulatie Het verkeer over de oostkant van het Rapenburg zal via de Kloksteeg kunnen doorstromen. Het gedeelte van het Rapenburg tussen Nonnenbrug en Kai- serstraat is vanaf maandag weer klaar. Via de Kai- serstraat is daarmee de westkant van het Rapenburg tussen Nonnenbrug en Doezastraat weer te bereiken. De omleidingsroutes zullen met borden staan aange geven. Aanleg verkeersdrempel Milanenhorst Maandag a.s. wordt een verkeersdrempel in de Mila nenhorst aangelegd. Deze komt ter hoogte van de toekomstige speeltuin ,,Merendroom". Gelijktijdig zal de afdeling bestratingen van de ge meente, straatonderhoud verrichten" in de Milanen horst. Voorts worden straathoeken en parkeervakken aan gepast. De werkzaamheden zullen een week in beslag ne men. Grofvuilop- haaldienst Bouwplan 58 woningen op het Doelen terrein in de Academiewijk Algemene aspecten Van maandag 25 april tot maandag 9 mei 1983 ligt in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 het bouwplan voor de realisatie van 58 woningen op het Doelenterrein ter inzage. Dit bouwplan is ontwor pen door de architectengroep Loerakker Rijnboutt Ruijssenaars b.v. te Amsterdam. Juridische procedure Men is voornemens om met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning te verlenen voor de realisatie van 58 woningen op het Doelenterrein. Ter plaatse geldt uitsluitend de bouw verordening. Het bouwplan is niet geheel in over eenstemming met het in procedure zijnde bestem mingsplan Academiewijk. Met het oog hierop nam de Raad voor het onderhavige gebied op 21 maart 1983 het besluit, dat voor de betreffende gronden een her ziening van het plan zal worden voorbereid. Bezwaren tegen dit bouwplan kunnen gedurende de termijn van de terinzagelegging schriftelijk worden in gediend bij het College van Burgemeester en Wet houders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Warenmarkt op Koninginnedag üe warenmarkt van zaterag 30 april a.s. (koninginne dag) vindt normaal doorgang. Ook is op die dag een standwerkersconcours geor ganiseerd. Deze zal worden gehouden op de Vismarkt, de Ko- renbeurssteeg en het Stadhuisplein. Genoemde straten zullen in verband met die ak- tiviteiten afgesloten worden voor doorgaand verkeer. Bouwplan aan- en verbouw Berylstraat 2 Algemene aspecten Van maandag 25 april 1983 tot maandag 9 mei 1983 ligt in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 het bouwplan voor een aan- en verbouw van het pand Berylstraat 2 ter inzage. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestem mingsplan Leiden-Morskwartier. Voor onderhavig gebied heeft de Raad op 28 februari 1983 (raadsvoor stel no. 52) een voorbereidingsbesluit genomen. Juridische procedure Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet een bouwvergunning te verlenen voor de realisatie van bovengenoemd bouwplan. Zij die bezwaren hebben tegen dit bouwplan, kunnen gedurende de termijn van de terinzage legging schriftelijk bezwaar indienen bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders van Lei den, Stadshuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Bestemmingsplannen Levendaal-west. d'Oude Morsch, Groenoord, Transvaal. Pancras-west en Maredijk Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besloten de navolgende bestemmingsplannen (gedeeltelijk) goed te keuren: Levendaal-west, vastgesteld door de Raad op 9 no vember 1981; dit plan betreft het gebied, dat wordt begrensd door het Rapenburg, de Steenschuur, de Korevaarstraat, de Zoeterwoudsesingel, de Witte Singel en de Vliet. Het is gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van 18 januari 1983, nr. B 19056/1; d'Oude Morsch, vastgesteld door de Raad op 12 ok tober 1981; dit plan betreft het gebied, dat is gelegen binnen de Morssingel, de Rijnsburgersingel, de Nieu we Beestenmarkt, de Turfmarkt, de Prinsessekade en het Galgewater. Het is gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van 8 februari 1983, nr. B 19756/1; Groenoord, vastgesteld door de Raad op 9 novem ber 1981; dit plan betreft het gebied, dat wordt be grensd door de Maresingel, Haarlemmertrekvaart, Gabriël Metzustraat, Floris Versterlaan, W. de Zwij gerlaan, Koningstraat en het Zwarte Pad. Het is' ge deeltelijk goedgekeurd bij besluit van 22 februari 1983, nr. B 19743/1; Rioleringswerkzaamheden Korte Vlietkanaal Singeiloop 1983 In verband met de op vrijdag 29 april a.s. te houden Singelloop, welke 'S avonds om 19.30 uur van start gaat, verzoekt de politie aan deelnemers of toeschou wers geen auto's te parkeren voor en in de nabijheid van het startpunt-Leids Dagbladgebouw. Als par keerruimte is het terrein van Van Gend en Loos aan gewezen. Afsluiting gedeelte Witte Singel In verband met deze Singelloop zal de Witte Singel, voorzover gelegen tussen de Groenhovenstraat en het Noordeindeplein voor doorgaand verkeer worden afgesloten en wel tussen 18.00 en 21.30 uur. Verkeersstagnatie Het verkeer, komende uit en gaande in de richting binnenstad, zal tussen 19.30 uur en 20.30 uur enige vertraging ondervinden. Automobilisten worden ver zocht gedurende deze tijd de Singelroute te mijden. Meer informatie?? Wie meer wil weten over de fasering van genoemde werken, kan kontakt opnemen met de heer Smits van de gemeente. Hij is de opzichter en dagelijks te bereiken onder nummer 313971. Fietspad Korte Vlietkanaal afgesloten Het fietspad zal, zolang de werkzaamheden in volle gang zijn, afgesloten worden voor wielrijders.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10