assenheim schaart ich achter plan /oor een NS-station Eerste paal voor brug naar Koudenhoorn PROBLEMEN SPRINGSCHANS VOORALSNOG ONOPLOSBAAR Parkeermeters op Lindenplein assenheimers verzamelen 2560 andtekeningen tegen kernwapens )EN/REGIO QeidscQowuvnt WOENSDAG 20 APRIL 1983 PAGINA 7 Jaarvergadering De IJsclub Rijns burg besluit vanavond het schaatssei zoen met een jaarvergadering. Dat gebeurt vanaf acht uur in De Voorhof aan de Vliet N.Z. 36. Tijdens deze bijeenkomst zullen ook de prijzen aan junioren en se nioren worden uitgereikt Daarna is het feest met mu ziek van De Boemerangs. Kanovaren De Stichting Jeugdsportactie in Leiderdorp geeft vanavond voorlichting over kanosport voor lichamelijk gehandicap ten. De informatie wordt vanaf acht uur gegeven in activi teitencentrum De Gading aan de Hoogmadeseweg 70. De Stichting Watersport met Gehandicapten organiseert onder meer watersportvakanties voor minder validen. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij telefoonnummer 071-892188. Vrouw en sexualiteit Het Vrouwentrefpunt Noordwijk organiseert van avond in het dorpshuis De Kuip, een thema-avond over het onderwerp „Vrouwen en sexualiteit". Arianne van Amsberg, medewerkster aan het feministisch maand blad Opzij en schrijfster van het boek „Wat vinden vrouwen zelf van seks?"zal deze avond leiden. Vragen voor de discussie kunnen aan het begin van de avond schriftelijk worden ingediend. Aanvang acht uur. i-schoten steunt ïproject in Mali 1CHOTEN De gemeente Voorschoten gaat waarschijn wijze van uitwisseling een damproject in de Afrikaanse [ali steunen. De werkgroep jumelage Voorschoten-Derde heeft haar voorkeur uitgesproken voor dat project en er naar uit dat de gemeente dat advies zal overnemen, tien groeperingen in Voorschoten, waaronder partijpoli- ?n kerkelijke, hebben zich uitgesproken voor de „eigen van Johan Wachters in Mali. De andere twee projecten, [u en YIP kregen respectievelijk drie en vier stemmen. De roep roept alle groeperingen op zich nu te concentreren li. Na de zomer zal de Stichting Voorschoten-Derde We- opgericht die zich speciaal met de ondersteuning erkoren project zal gaan bezighouden. Ook worden >n activiteitenwerkgroep en een vormingswerkgroep gei'n- rd. Het gemeentebestuur zal om instemming worden ge- met de daaraan verbonden subsidie. Actie Amnesty International Oegstgeest OEGSTGEEST Amnesty Internatio nal Oegstgeest voert in deze weken ac tie voor politieke gevangenen in La tijns-Amerika. Donderdagavond wordt in het gemeentecentrum aan de Lijt- weg de film Operacion Massacre ver toond, een uit 1972 daterende rolprent over de schendingen van de mensen rechten in Argentinië naar het boek van Rudolfo Walsh. Aanvang acht uur. Donderdag 5 mei en zaterdag 14 mei worden straatacties gehouden. Er wordt informatie gegeven over de toe stand in dictatoriaal geregeerde landen, zoals Guatemala en er worden kaarten verkocht die aan de autoriteiten ge stuurd kunnen worden. Lichtere straf voor uitlokker overval DEN HAAG/OEGSTGEEST Johan T. uit Weesp, die betrokken was bij de overval op drogisterij annex postagentschap De Pionier aan de Geversstraat in Oegstgeest in oktober van het vorig jaar is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen hem was twee jaar gevan genis geëist. De Weespenaar had niet meege daan aan de overval die tevens op een gijzeling uitliep, maar de rechtbank achtte wel bewezen dat hij de geldroof had uitgelokt door de drie overvallers uitgebreid in te lichten. Johan T. deed dat in verband met lang gekoesterde wraakgevoelens jegens de beheerder van het postagentschap. Noordwijkse vrouwen bij Stille Tocht NOORDWIJK Noordwijkse vrou wen lopen donderdag mee in een Stille Tocht, die voor de 24ste maal te Den Haag wordt gehouden. Men wil op deze wijze uitging geven aan de saamhorig heid met de Dwaze Moeders van Plaza de Mayo in Buenos Aires in Argentinië, die keer op keer vragen waar hun ver dwenen mannen en kinderen zijn ge bleven. De tocht vertrekt om elf uur vanaf het Malieveld in Den Haag. Op het Binnenhof wordt een petitie aange boden aan vertegenwoordigers van de regering. Daarna gaat de stoet naar de Argentijnse ambassade, waar een stille wacht is. Aansluitend op de tocht is er een gebeds- en werkbijeenkomst in de Doopsgezinde Kerk aan de Paleisstraat. Burgemeester Hendrickx-Vlaarde sloeg gisteren de eerste paal voor de brug over de Leede naar het nieuwe recreatie eiland Koudenhoorn in Warmond. Bij die gelegenheid sprak zij onder meer haar bezorgdheid uit omtrent het recreatie schap. In de onmiddelijke nabijheid van het eiland Kouden hoorn zijn plannen gemaakt ten behoeve van de dagrecreatie voor de regio. Deze plannen zouden door het recreatieschap ontwikkeld moeten worden maar steeds meer gemeenten ha ken nu af in verband met de financiële situatie. Als de plan nen voor bijvoorbeeld Tengnagel en de Strengen niet verwe zenlijkt worden ten behoeve van de recreatie voor de Leidse agglomeratie kan dan en toenemende druk betekenen voor Koudenhoorn. Burgemeester Hendrickx sprak zelfs over het ..uit z'n voegen barsten van Koudenhoorn'als er niet snel met de realisering van de regionale recreatieplannen kan worden begonnen. Koudenhoorn is in eerste instantie bedoeld voor de inwoners van Warmond maar men kan het niet tot verbo den gebied verklaren voor anderen. Overigens overheerste de vreugde bij de aanwezigen gistermiddag over het feit dat eindelijk de brug zichtbaar gemaakt wordt. Laat bezoek weggestopt NOORDWIJK De poli- opgemaakt tegen een tie van Noordwijk heeft Noordwijkse caféhouder vannacht proces verbaal omdat zijn zaak nog te laat open was. De politie arriveerde om streeks half twee, een half uur na sluitingstijd bij het café aan de Voorstraat en vermoedde dat er nog klan ten waren. Eenmaal binnen bleken alleen de caféhouder en zijn echtgenote achter de bar te staan. Bij een nader onderzoek bleek echter dat achter de bar een klant was weggestopt, achter een bewe gend gordijn nog twee café gangers stonden en dat zich tenslotte onder het biljart ook nog twee late drinkers hadden verstopt, die werden ontmaskerd omdat hun be nen uitstaken. Mode De slotavond van de christelijke bond van plattelandsvrou wen morgenavond in Nieuwveen staat in het teken van mode. De heer G. Kooy uit Haarlem, die rondleidingen verzorgt in het Frans Halsmuseum te Haarlem zal een le zing met dia's houden met als thema "mal en mooi in de mode". Het betreft de periode van 1500 tot 1950. Aanvang acht uur in 't Anker te Nieuwveen. Islam „Noordwijk cn de Islam". Dat is het onderwerp van een bijeenkomst die morgenavond vanaf acht uur wordt gehouden in 't Buurthuis in Noordwijk aan Zee. Achmed Ghalil. verbonden aan het informatiecentrum voor de Islam in Den Haag, en ds. P. Reedeijk, die on der buitenlanders in Rotterdam werkt, zullen een kor te inleiding houden. De bedoeling daarvan is dat chris tenen en moslims wat meer begrip krijgen voor el- kaars geloofsopvatting. Huysman De schilder Frits Huysman exposeert van 21 april tot 18 mei in de Muzenhof in Leiderdorp. Huysman is gespeciali seerd in het schilderen van gouaches. Op werkdagen is zijn werk te zien van twee tot zes uur en op zaterdagmorgen van negen tot twaalf. Borderlin Het folktrio Borderline treedt morgenavond op in De Lindehoeve in Voorschoten. Deze groep bestaat uit Pe ter Vrwin, Bert Haasjes en Bob Diehl. De naam van het trio is afgeleid van de grenslijn tussen Schotland en Engeland. Veel nummers uit het repertoire van Bor derline is afkomstig uit de gebieden ten noorden en zuiden van deze grens, met name uit de streek rond Newcastle. Balladen en sea shanties vullen dat reper toire aan. Aanvang half tien. Sociaal Kultureel Plan Het Lissese gemeentebestuur belegt morgenavond in de Pauluskerk aan de Ruishornlaan een openbare bijeen komst gehouden, waarbij het Sociaal Kultureel Jaarpro gramma voor 1983 in de belangstelling zal staan. Heel veel Lissese verenigingen zijn bij dit programma betrokken en eigenlijk zou het ook zo moeten zijn dat dus erg veel men sen naar deze informatieve avond komen. De bijeenkomst begint om acht uur. Het ligt in de bedoeling dat het ont werp van het jaarprogramma in de maand juni in de ge meenteraad zal worden behandeld. Chauffeur raakt gewond Een 45-jarige chauffeur is gistermiddag gewond ge raakt toen zijn vrachtwa gen in Leiderdorp in brand vloog. De chauffeur was rond één uur bezig met het opzuigen van houtvezels aan de Leiderdorpse Touwbaan. Doordat een snaar van de aandrijfmo- tor brak, raakte de machi ne oververhit en vatte vlam. Een collega die hielp met blussen, spoot poeder in het gezicht van de chauffeur. Hierdoor raakte de man zodanig gewond dat hij in het AZL moest worden behandeld. LEIDERDORP De proble men voor de Leiderdorpse openbare lagere school de Springschans lijken onoplos baar. Dat moest de raadscom missie onderwijs gisteravond na een ruim twee uur durende discussie vaststellen. De raads commissie ging de kern van de problematiek het toene mende aantal leerlingen van Turkse en Marokkaanse af komst behoedzaam uit de weg. „Durft u zich wel af te vragen waarom Nederlandse ouders hun kinderen niet meer naar onze school sturen", zo reageerde een wanhopige schoolleider E. Snell. Voor het komende schooljaar hebben zich tot nu toe slechts vijf leerlingen aangemeld al len van buitenlandse afkomst. De raadscommissie kwam niet verder dan een aantal vrijblij vende adviezen die de school op langere termijn uit de pro blemen moet helpen. Dat va rieerde van een verbetering van de oversteekpunten op de Engelendaal tot het geven van een goede voorlichting aan ou ders over de situatie op de Springschans. Van het uitoefe nen van dwang in de vorm van contingentering wilde de raadscommissie noch wethou der Bezemer van onderwijs iets weten. Wethouder Beze mer voelde veel voor een sug gestie van het burgerlid de Pool voor een samenwerking met de nabijgelegen openbare Prins Willem Alexanderschool om tot een verdeling van het aantal buitenlandse kinderen te komen. Overleg met het bij zonder onderwijs moet ook een bijdrage aan de oplossing geven. Bezemer wil tot ver dergaande afspraken komen dan alleen maar in het lopen- •de schooljaar geen kinderen van elkaar overnemen. Niet duidelijk werd wat de beteke nis van deze afspraken zou moeten zijn. NOORDWIJK Het ge meentebestuur is van plan om op het Lindenplein een aantal parkeermeters neer te zetten. In blokken van vier. Op die manier denkt men in totaal acht tien parkeerplaatsen te creëren. Als het aan de plannenmakers ligt, zou den er nog twaalf plaatsen bijkomen, te weten aan elke kant van de rijbaan zes. Dit laatste gaat echter niet door. De verkeers- commissie was er una niem op tegen. Het adviescollege van burge meester en wethouders in ver keerszaken was trouwens toch al niet enthousiast over de parkeerplannen. Een paar uit spraken: „Ik vind het estetisch doodzonde", aldus Van Rijn berk (D'66). „Een van de wei nige malen, dat ik het hart grondig met Van Rijnberk eens ben", was de reactie van Klaas Rubingh (VVD) en Wil- lems (CDA) maakte zelfs ge wag van een verprutsing van het Lindenplein. Het plein staat dagelijks vol, hoofdzake lijk met wagens van langpar- keerders, terwijl doorgaans ook de rijbanen bezet zijn. Het ligt in de bedoeling om binnen afzienbare tijd ook parkeer- maatregelen op de Voorstraat te treffen. Dat kan onmogelijk uitblijven. Dit houdt in, dat nog veel meer meters de dorpskom gaan ontsieren. Met de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen in de gemeente, groeit de behoefte aan controle. In het seizoen komt er een man extra bij, heeft wethouder Van Duyn medegedeeld. Het wordt geen nieuwe arbeidsplaats. De con troleur wordt gerecruteerd uit het eigen ambtelijke apparaat. Kontakt krijgt nieuw bestuur na ruzie VOORHOUT vr- Tijdens een emotionele en roerige leden vergadering van de jongeren vereniging Kontakt is gister avond een nieuw bestuur ge kozen. Dit gebeurde naar aan leiding van een motie van wantrouwen van de heer P. van der Werf tegen het be stuur. Van der Werf fungeer de sinds dë oprichting van de jongerenvereniging in het be gin van dit jaar als contactper soon tussen de gemeente en de vereniging. In een vergadering van de vereniging twee weken gele den uitte Peter van der Werf een aantal beschuldigingen aan het adres van het bestuur. Onder meer had hij ernstige kritiek op het functioneren van het bestuur, het financiële beleid en de manier van ver gaderen. Oók zou de vereni ging draaien bij de gratie van vriendjespolitiek en werden volgens Van der Werf be stuursleden die niet meedraai den zoals het huidige bestuur wilde, weggepest. In een brief aan de leden waarin Van der Werf zijn standpunten uiteen zet en het bestuur de aan hun adres geuitte beschuldigingen weerleggen, zegt Van der Werf samenvattend: „Als dit bestuur blijft zitten, dan stap ik op met alle gevolgen van dien Gisteravond bleek hij evenwel op dit besluit te zijn terugge komen. Vorige week dinsdag verklaarde nij tijdens een raadscommissievergadering nog dat samenwerking met het huidige bestuur tot de on mogelijkheden behoorde. Voor de functie van Kontaktman hebben zich momenteel drie kandidaten gemeld. Binnen kort is er een gesprek tussen het gemeentebestuur, Van der Werf en het bestuur van de jongerenvereniging. 5ENHEIM De ge- nteraad wil dat er een itation in Sassenheim onder voorwaarde t de gemeente uit- elijk niet meer mag kosten dan 450.000 en. De rest van het 1,3 miljoen gul dat nodig is voor de l van voorzieningen het station aan de neweg zou gesubsi- :d moeten worden en mag niet worden ge- dat de gemeente de Menneweg moet gaan aanpassen, als blijkt dat er verkeersproblemen ont staan. De kosten voor de gemeente hebben betrekking op de aan leg van een parkeerterrein voor het zeven hectare grote sportcomplex aan de Vijfmei- weg en de verlegging van de ingang van dit complex van de Menneweg naar de Vijfmei- weg. De aanleg van een par keerterrein bij het station en aanpassing van de kruising met het fietspad langs de rijks weg zouden voor rekening van het rijk moeten komen. Progressief Sassenheim toonde zich hier erg gelukkig mee. Deze partij heeft in 1974 al de wens voor een NS-station uit gesproken. VVD-woordvoer- der G.C. Ciggaar stelde dat zijn fractie liever had gezien dat de lokatie aan de Was- beekerlaan uitvoeriger was onderzocht. Het CDA-raadslid A.M. Mazee stelde nog dat ook zijn partij altijd een station heeft gewenst. Burgemeester A.J. Kret benadrukte naar aanleiding van CDA-kritiek op het financiële vlak nog eens dat voor het sportcom plex toch parkeervoorzienin gen nodig zijn en dat nu ge steld moet worden dat de Menneweg zal moeten worden aangepast om de verkeers- en parkeerdruk te kunnen ver werken. „De onderzoeken naar die druk zijn altijd door de week gedaan, terwijl juist in het weekeinde er erg veel verkeer rond het sportcomplex is. Daarom eisen wij dat de voorzieningen om die druk op te vangen worden opgenomen in de subsidiabele kosten. Als wij dat nu eisen, kan men la ter ons niet verplichten alsnog aanpassingen te treffen. Dat moet, want wij hebben het geld er niet voor". ENHEIM „Sassen- kernwapenvrij". On- iit motto zijn gister- 2560 handtekenin- an de gemeenteraad andigd door leden de werkgroep „Stop -bom/Stop de kern- nwedloop". Hierbij e het verzoek of de ?nteraad nog eens werwegen zich te ?n achter de zoge- ie motie Hellevoet die inhoudt dat de ;nte verklaart zich Hen verzetten tegen lering van kernwa pens op haar grondgebied, regering in Den Haag", luidde Enkele maanden geleden werd de betreffende motie door Pro gressief Sassenheim (PS) al binnen de gemeenteraad aan de orde gesteld. De meerder heid van de raadsleden vond echter dat de beslissing over het al of niet stationeren van kernwapens geen gemeentelij ke zaak is, maar een van de regering van dit land. In twee maanden tijd zijn de handtekeningen in de ge meente verzameld. „Schaar u daarmee achter de ruim hon derd andere kernwapenvrije gemeenten in Nederland en oefen daardoor druk uit op de het verzoek. Volgens PS-woordvoerder H. Drenth staat zijn partij volle dig achter dit verzoek. „Uit het aantal handtekeningen blijkt wel dat niet alleen de aanhang van de PS dit voor stel steunt, maar ook een deel van de andere partijen. Zie af van uw landelijke partijpro gramma's en plaats het belang van de Sassenheimers op de eerste plaats. Hoe meer ge meenten zich tegen de plaat sing van kernwapens verzet ten, des te groter wordt de druk op het parlement om zich te beraden", stelde Drenth. Hij verzocht de andere partijen in de gemeenteraad dit te bespre ken met hun fracties en leden. CDA-fractievoorzitter A.M. Mazee toonde zich verheugd dat dit initiatief zo is aangesla gen bij de bevolking. Hij is be reid het voorstel met zijn par tijgenoten te bespreken, even tueel in samenwerking met de VVD. De spreker van die par tij, J.B.M. Rotteveel, sprak voor zichzelf en toonde zich een tegenstander van eenzijdi ge stappen op kernwapenge- bied. „Veel van die handteke ningen zijn van jeugdige Sass- nheimers en het liberalisme (VVD) wordt sterk gesteund door jeugdigen. Daarom zijn we er nog niet uit", zo stelde hij. ;1 beslissing ïr invulling 9t van ace" pWIJK BAM-pro- lisatie in Zeist wil hal te de maand mei een jng hebben genomen pt „Gat van Palace". De ting van het plan Pala- jgstore kan voorlopig pi de grond komen, om- |BAM niet genoeg gega- ;kan krijgen om de win- I en horeca-gelegenhe- het complex te exploi- ^ïlangs gehouden verga- van de raadscommissie lijke ordening werd al rongen op maatregelen, fivlakte waarop vroeger ce-hotel stond, werd afgeschermd met hotten, maar voor de blijft dat geen aan gezicht, heeft uiteindelijk ld tijdelijk maatrege- effen. Gedacht werd neerzetten van bij een soort strandpa- met terrasjes. Dat is korte termijn niet omdat het bestem- NNoordboulevards definitief is. Bouw- ngen moeten daarom rovincie lopen en die zou niet voor het zoen zijn afgerond. De vindt desondanks terrein een redelijk moet krijgen. Er zul- maatregelen moeten getroffen waarvoor wvergunning nodig woordvoerder Buitink AM wordt er nu ge- een oplossing. „Wij nu iets aan te leg- vorm van gras of be- We willen dat echter doen en dat kost wat ude plan voor de Pa tore blijft in ieder en. Het is misschien groot voor Noord- loopt terug, dus ook racht en de wens om ren". Gunaika De Koudekerkse vrouwen werkgroep Gunaika houdt van avond een open vergadering, waarop plannen en „huishou delijke" zaken worden besproken met. na afloop, een bor reltje. Aanvang kwart over acht in café De Hoek, Dorps straat 50, Koudekerk aan den Rijn. Vakaturebank Degenen die belangstelling hebben voor het doen van vrijwilligerswerk en die langer dan een half jaar werkloos zijn, kunnen vrijblijvend op donderdagmid dag in het Koudekerkse vrijetijdscentrum De Ridder hof eens in de veertien dagen, de vakaturemap inkij ken en inlichtingen vragen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7