)opraantje Bernadette loopt er het beste van fieidocSotitant Bekende presentatrices Britse commerciële ontbijt-tv ontslagen derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's UPIO/TELEVISIE WOENSDAG 20 APRIL 1983 PAGINA 17 anse televisie bgt liateurfilmers ■IJS Het Franse tweede lïisienet heeft alle naar |tt*ng twee miljoen smalfil- k uitgenodigd, mee te wer- jaan een serie die onder de J.Vues privées' zal worden ■zonden. In de eerste afle- Tig moeten mannen hun of vriendin filmisch en. Artiesten van naam in die werkstukken jure- Gezamenlijke actie van TROS en Unicef HILVERSUM Na een groot aantal jaren hebben de TROS en de afd. Nederland van Unicef (het kinder fonds van de Verenigde Naties) de handen weer ineen geslagen. Deze keer gaat het om de tot eind augustus durende aktie „Kans voor een Kind", die 4 miljoen moet opbrengen, ter bekostiging van maatregelen tegen de kindersterfte in het koninkrijk Bhoetan. In dat land haalt een op de drie kinderen zijn eerste verjaardag niet. De opbrengst is bestemd voor Bhoetan (wel eens het armste land ter wereld genoemd). Men leeft daar nog als in de middeleeuwen. Er is gebrek aan water en aan bijna alles. Door onhygiéne en slechte medische hulp baren veel moeders zieke kinderen. De ouderen lijden aan krop, sterven daar ook vaak aan. Aan die situatie wil Unicef wat doen door waterleiding aan te leggen en te zorgen voor een juist jodium- en ijzergehalte van het zout. In het kader van de actie is speciaal voor basisscholen een werkmap ontworpen die de leerlingen op creatieve wijze met de neus op de feiten drukt. Bovendien zijn de leerlingen aangespoord sandwich-borden te maken en daarmee door hun stad te wandelen. Al deze sandwich- borden worden aan het einde van de aktie tentoon ge steld in „De Efteling". Voor volwassenen wordt tot eind augustus in Het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden de tentoonstelling „Bhoetan, land van de vreed zame draak" gehouden. De TROS heeft zich achter deze aktie geschaard door in vier televisie-uitzendingen de schijnwerper op Bhoetan te richten. Dinsdagavond wordt in Aktua-TV een tien minuten durend programma over de actie uitgezonden. Een dag later staan de aktie en Bhoetan centraal in het kinderprogramma „Ren je rot". Donderdagavond, 7 juli, zendt de TROS een 25 minuten durende documentaire uit over Bhoetan en zijn bevolking. In december orga niseert deze omroep een Unicef-gala, waarin opnieuw de nodige aandacht aan de kindersterfte in Bhoetan wordt geschonken. Koningin op Koninginnedag naar Lochem en Vaassen DEN HAAG Koningin Beatrix en haar kin deren zullen op Koninginnedag, zaterdag 30 april, de op tv te volgen feestelijkheden in Lo chem en Vaassen bijwonen. Daarbij zullen oók aanwezig zijn prinses Margriet, mr. Pieter van Vollenhoven en hun kinderen. De koningin zal zich met haar gezelschap in koetsen, voorafge gaan door de ruiterij ter plaatse, naar het cen trum van Lochem begeven. Rond de Oude Kerk en het raadhuis zijn diverse activiteiten te verwachten, zoals volksdansen en kinderspe len. In de loop vna de ochtend vertrekt het ge zelschap per auto naar Vaassen waar op de Nieuwe Markt een aubade wordt gebracht door schoolkinderen en de nationale driekleur door plaatselijke scouti^g-groepen wordt gehesen. Op het nabijgelegen nieuwe marktgedeelte worden behendigheidsspelen gehouden en zijn oude ambachten te zien. NCHEN „Ik beleef een enorme uitda- Veel meer dan dit obligate zinnetje t het zangeresje Ber- Kraakman (23) te bieden, gevraagd haar opinie over het dat ze is uitverkoren erland te vertegen- rdigen tijdens het Eu- sie Songfestival, zater- as. ziet het natuurlijk he- lal zitten", ze „hoopt ïaar het beste van", ze ift alle vertrouwen in kwaliteit van het lied- len ze vindt het alle- 1 „fantastisch". meer kun je misschien niet vergen van iemand ^an het begin staat van ien „glanzende solocarriè- ïoet worden; ze kan moei- aten weten dat ze even- zou vinden, dat zo'n fes eigenlijk maar een nare ;ning is, waarin de kan- nogal ongelijk zijn ver- l en dat het meedoen er /aker is uitgelopen op een pte dan een ingeveer gelijke termen er over haar geoordeeld He vooravond van de Ne- ndse voorronde ïn febru- het Ned. Congresgebouw :n Haag. Zij zong zich op vond echter opgewekt in jkerd met haar lied „Sing i g". Daags erna al ging de door dit land, dat ze ook iina op de plaat zou ver schijnen onder de titel „Ping a Pong". En zodra er grappen over je gemaakt worden, ben je populair. Zij lijkt het sinds dien in het Hollandse taalge bied te gaan maken. Zij zingt niet alleen, maar verscheen ook in andere tv-uitzendingen om te jureren, haar zegje te zeggen dan wel bij te dragen tot de opgewektheid van het geheel. Als haar grote voor beeld hierbij wordt beschouwd de Duitse scholiere Nicole, die niet alleen lekker zong, maar ook enige vertedering los maakte met haar lied over vrede en liefde. In elk geval schreven de kran ten na de voorronde uiterst optimistisch over haar kansen in München, al weet je nooit hoe daar weer geoordeeld zal worden door een internationa le jury. Zij gelooft sterk in de kansen van haar eigen lied, omdat het niet alleen een leukte tekst heeft, maar bo vendien lekker swingt. Zij schijnt bovendien raad te we ten met de zenuwen rond een dergelijk optreden. Bij de voorronde had zij op sommige momenten het gevoel „door de gtond te gaan". Zij kwam ech ter tijdig weerboven water om met overtuiging haar lied uit te zingen. Kinderkoor Helemaal nieuw is Bernadette natuurlijk niet. Ze heeft al een flink aantal jaren op amateur niveau achter de rug. Die ja ren begonnen met een lid maatschap van het Amster damse kinderkoor De Dam rakkertjes. Als pril sopraantje was ze onder meer te horen in de titelsong van de televisiese rie „Daar komt Swiebertje". Ruim zes jaar zong ze als Dam rakkertje, tot haar heldere stemmetje werd opgemerkt door leden van de Fat Eddy Band, een in het Noordhol landse opererende discofunk- band. Met die formatie stond ze regelmatig op podia door het hele land en in de platen- studio werden nummers als „Let your body move it" en „Don't let it fade" voor de eeu wigheid vastgelegd. Ook bij de Fat Eddy Band hield ze het geruime tijd uit, vijf jaar om precies te zijn. Tot ze in 1982 ging denken aan een solocarrière, iets dat -on vermijdelijk schijnt te zijn voor zangers en zangeressen, die vinden dat ze in een groep niet genoeg aan bod komen. Piet Souer Na haar afscheid van de Zaan- se discogroep werd ze min of eer opnieuw ontdekt, nu door producer Piet Souer, die (zoals dat heet) „viel" op haar helde re stemmetje. In Bernadette zag hij een ide aal medium om zijn inzending voor het Nationaal Songfesti val te vertolken, met het be kende resultaat: ze won met één puntje verschil de Neder landse wedstrijd van het vro lijke kwartetje Vulcano en „Sing me a song" wordt de va derlandse troef in München. Daar moet ze het opnemen te gen negentien collega-acts. Veel debutanten ook en ook weer een aantal voor de gele genheid bij elkaar gesprokkel de zanggroepjes. Zoals ook Vulcano dat is en de Engelse groep Bucks Fizz, die twee jaar terug de trofee binnenhaalde. Souer mikt met „Sing me a song" en met Bernadette dui delijk op succes door middel van het Nicole-effect: een fris uitziend meisje met een lief stemmetje en een liedje dat door een overmaat aan Engel se tekst zal moeten aanslaan bij het internationale juryge- beuren. Bernadette heeft de afgelopen twee maanden hard gewerkt aan de vervolmaking van de presentatie van haar lied. Sa men met Piet Souer bestudeer de zij de bewegingen die met het zingen van het lied ge paard moeten gaan. Waar mag het lied een extra accent heb ben? Op welke momenten moet er iets van het geluid worden teruggenomen? Hoe schuif je tekst en müziek tot een eenheid ineen? Allemaal zaken die een rol spelen bij de beoordeling op internationaal niveau van een Songfestival lied. De door zeshonderd mil joen Europeanen bekeken uitzending zal op 23 april duidélijk maken of Souer en de Nederlandse jury gelijk hadden met hun keuze voor Bernadette, of Bernadette laat vanuit München weten alle vertrouwen te hebben in de goede afloop van haar optreden daar. dat de opgewekte, schui mende presentatie van Vulcano meer kans had gehad. Maar dat hangt er ook weer helemaal vanaf wat het buitenland te bie den heeft tegenover een meisje, dat blijkens haar lied geen andere preten ties heeft dan haar lang te willen zingen. En dat is weer heel wat anders dan het hoogste lied. RENE DE COCQ (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Anna Ford (39), een van de oorspronkelij ke vijf beroemdheden, die de ontbijtprogramma's van de nieuwe Britse commerciële televisiemaatschappij TV-AM presenteerden, heeft gisteren haar ontslag ge kregen. Voor zij woedend wegliep uit het hoofdkwar tier van TV-AM in de Noord-Londense gemeente Cam den, zei mooie Anna alleen, dat ze van haar advocaat geen verklaring mocht afleggen. Ook haar collega An gela Rippon (38) werd ontslagen. Anna Ford kon naar verluidt niet overweg met de nieuwe ba zen, die het hoofdkwartier van TV-AM bevolken sinds de gewe zen ambassadeur van Groot-Brittannië in Washington en top- journalist Peter Jay er half maart als president-commissaris uit getrapt werd. Tegenwoordig heeft TV-AM niet alleen een opvol ger van Jay, maar ook een kersverse directeur-generaal en een nieuwe hoofdredacteur. Kort nadat bij TV-AM de eerste omwenteling begonnen was, vertelde Anna Ford aan journalisten: „Er zitten verraders in ons midden". Hoewel Anna aandeelhoudster is van TV-AM was dat een gevaarlijke onthulling. Haar gebrek aan respect voor de nieuwe chefs deed de maat overlopen. Die twee dingen hebben Anna Ford haar baan gekost. Bij TV-AM had ze eeji jaarsalaris van 60.000 Pond. Tot enkele jaren geleden was Anna Ford nieuwslezeres van de nieuws dienst van de Britse Commerciële Televisie. Praktisch alle Brit se mannen waren toen verliefd op haar. Maar als presentatrice van TV-AM is Anna er niet in geslaagd haar vroegere populari teit te herwinnen'. De problemen van TV-AM, die pas sinds 1 februari 1983 in de ether is, vinden hun oorzaak in het gebrek aan belangstelling van de Britse kijkers. Terwijl de ontbijttelevi- sie van de BBC dagelijks gemiddeld 1.7 miljoen Britten aantrekt, kijken niet meer dan 400.000 slaperige mannen en vrouwen elke morgen naar TV-AM. Na de recente paleisrevolutie waarin Peter Jay de bons kreeg, werd de bekende tv-man David Frost als presentator van de ochtendprogramma's gewipt. Frost is niet alleen aandeelhouder, maar ook met Peter Jay een van de stichters van TV-AM. Afge lopen weekeinde kreeg bovendien Anna Ford's collega Angela Rippon (38), een gewezen nieuwslezeres van de BBC, te horen dat zij de ontbijtprogramma's van TV-AM niet meer mocht pre senteren. Nadat Anna ontslagen was, deed trouwens onmiddel lijk het gerucht de ronde dat Angela eveneens aan de deur gezet zal worden. Ook zij is aandeelhoudster van TV-AM. Michael Parkinson (47), de enige presentator van TV-AM, die een beetje bijval geniet omdat hij alleen 's zaterdags en zondags werkt, wanneer de BBC geen ontbijtprogramma uitzendt, spreekt nu ook van ontslagnemen. Hij zegt dat hij bitter teleur gesteld is en dat de presentator ten onrechte aansprakelijk ge steld wordt voor het gebrek aan succes van TV-AM. Auteur Ro bert Kee (63), het vijfde lid van het oorspronkelijke presentatie team, komt inmiddels zelfs niet meer ter sprake. Sedert de vervanging van David Frost (43) als presentator door de kleurloze jonge sportjournalist Nick Owen zijn de kijkcijfers van TV-AM er nog niet op verbeterd. Dit heeft uiteraard tot ge volg, dat veel te weinig Britse adverteerders stormlopen om re clame te kunnen plaatsen en TV-AM rendabel helpen maken. Hoewel de nieuwe televisiemaatschappij ondanks alles over gro te financiële mogelijkheden beschikt, hebben toch enkele be langrijke aandeelhouders hun investering herleid tot het symbo lische minimumbedrag van 1 Pond. Sinds afgelopen maandag wordt Angela Rippon als presentatrice van TV-AM tijdelijk vervangen door de weinig bekende gewe zen nieuwslezeres Linda Berry (32). Wie de taak van Anna Ford zal overnemen, blijft voorlopig nog een geheim. Het zal trou wens nog een hele tijd duren eer de TV-AM haar nieuw gezicht helemaal gevonden heeft. ROGER SIMONS In' De vooruitgang. Op het ir af dat de kijker moe van het gedram over de gaan Frank Wiering en van der Eist in de twee levering van de program serie „De vooruitgang" Dord geven op de vraag, een crisis nu eigenlijk is. Den eveneens een aanval iet geldend economisch in en de verzorgingsstaat wij leven. Surburbia. In het mu-. rogramma van de VPRO jurbia" treedt vanavond uppertalse groep Kowals- de laatste aanwinst van lue Deutsche Welle. De werd vorig jaar opge- en kwam onlangs met de „Schlagende Wetter" op arkt. Ook zien we Jeffrey 'lerce van de Gun Club. ERLAND 2 Gekkenbriefje. De van Olga Madsen „Gek- lefje" met een scenario •gier Proper werd eerder mden in oktober 1980. gebaseerd op de no- van Ger Verrips „Zorg een gekkenbriefje Hoofdpersoon in deze Willem van Jossen (Esgo student lichamelijke op- Hij krijgt in 1947 een voor militaire dienst, als Nederland bezig is m naar Indië te sturen, •on hij ervan overtuigd [t een leger noodzakelijk "zien de laatste oorlog, hij geen zin naar Indie :onden te worden. Door >e instanties laat hij zich chten, hoe hij onder die tplicht uit zou kunnen ko- Een zenuwarts raadt hem et met agressie te probe- Wanneer blijkt dat Willem n het leger helemaal niet anpassen, volgt hij inder daad die, raad op. Hij wordt doorverwezen naar een neuro sehospitaal, waar hij veel meer met Indië geconfronteerd wordt dan hij ooit had kunnen vermoeden. 21.40 Nomaden. Bij de noma den oftewel de Aboriginals van Australië (de oorspronkelijke bevolking) vond Jiri Kylian in spiratie voor zijn ballet, dat' vanavond door het Nederlands Dans Theater wordt uitge- voerdi De muziek, het Ebony Concerto van Igor Strawinsky, gebaseerd op de Afrikaanse jazz, heeft een gecompliceerd ritme, dat zware eisen stelt aan de choreografie. Vandaar dat het ballet gedanst wordt op boksschoenen. De muziek wordt uitgevoerd door het Ne derlands Blazersensemble met medewerking van de pianist Theo Bruins. De compositie van „Nomaden" wordt twéé maal gespeeld, de eerste keer door acht vrouwen, de tweede keer door acht mannen, waar door tweemaal dezelfde chore ografie met een geheel eigen karakteristiek ontstaat. Jeffrey Lee Pierce van de Gun Club te beluisteren in „Hotel Suburbia", vanavond op Ned. I om 22.25 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.40 Kun je nog zingen, zing dan mee. Programma van oude liedjes. TELEAC 18.25 Een kwart eeuw ruim tevaart (4). IKON 18.55 De zesde klas. Herha ling van een serie over een klas schoolkinde ren. Derde afl.: Het cort- doom. 19.21 Kenmerk. Actualiteiten. NOS 19.46 èocutera. Een filmpje van de Nederlandse Hartstichting. 20.00 Journaal. VPRO 20.28 BGTV. Actualiteiten. 21.00 Groucho Marx m „You bet your life". Quiz- -show. 21.25 De vooruitgang. Pro gramma-serie over ar beid, crisis en toekomst van Frank Wiering en Gerrit van der Eist. Tweede afl.: De vooruit gang... het falend com promis. 22.25 Hotel Suburbia. Mu ziekprogramma. NOS 23.00 TELEAC. Cursus Ergo nomie (9). 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 19.12 21.40 22.00 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Staatsloterij. Derde trekking van de 723ste loterij. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Politieke partijen. Zendtijd voor de Cen trum Partij. Van gewest tot gewest. Regionale nieuwsru briek. Gekkenbriefje. Herha ling van een tv-film van Olga Madsen, geba seerd op een novelle van Ger Verrips. Nomaden. Ballet van Jiri Kylian. Studio sport. Halve fi nales Europa Cup-voet bal. Journaal. Den Haag vandaag. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsrubriek. 18.25 De Flintatonea. Tekenfilmserie. 19.00 Monaco Franze - de eeuwige nozem. Duitse politie serie. 20.00 Journaal. 20.15 Het Rop- penheimer zwijn. Tv-film naar Doro thea Dhan. 21.45 Globua - de wereld, waarvan wij leven. Over bodemver vulling. 22.30 Achtergrondinforma tie. DUITSLAND 2 17.53 Rokende colta (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie. Afl.: Ben Slocum. Aansluitend: Journaal. 18.25 Rokende colta. Tweede deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Reisverslag uit de DDR. Emilia Galotti in Gotha. 20.15 ZDF-magazi- ne. Informatie en opinies. 21.00 Ach tergrondinformatie. 21.20 Woeneda- glotto. 21.25 WK IJshockey. 22.40 Voetbal. Halve finales Europa Cup. 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-curaus Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woens dag in... Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland. Schetsen uit Nicaragua. 22.15 Tout va blen. Franse speelfilm van Jean- -Luc Godard (1972). 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 17.55 Jukebox. Met: Blondle. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Kamele on. Jeugdprogramma. 18.30 Waard om te weten. De komende tv-pro- gramma's voor kinderen, theater voorstellingen. nieuwe boeken, platen enz. 18.40 Belfy en Lilliblt. Teken filmserie voor de jeugd. Derde deel. 19.00 Funnies. Muziek en charme. 19.05 Gezondheidsmagazine. 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuws ert sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Kort spel- programma. 20.20 Love verliefd. En gelse komische serie. Tiende afl.: Doorzichtig. 20.45 Hoger - lager. Spelprogramma. 21.25 Premiere-ma gazine. Fiimrubriek. 22.15 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). 22.35 Te- levox. Enkel voor de Belgen in Duits- BELGIE BRT 2 19.00 Tijdrover Bloemschikken. 19.10 Nieuwtjes uit Uhlenbusch. Duitse jeugdserie. Tiende aflevering. 19.40 Mededolingen. Met: Overzicht programma's. 19.45 Journaal. 20.00 Voetbal: Andorlocht-Bohemians Praag. Rechtstreekse reportage in het kader van de Europese UEFA-be- ker. 21.45 Naar do wortels van de apartheid. Gesprek met de Vlaamse schrijver Steven Debroey n.a.v. zijn boek „Geschiedenis van Zuld-Afri- ka". BELGIE FRANS 1 19.08 Ce aolr. Actualiteiten. 19.25 Flash minute papillon. Consumen- tentips. 19.30 Journaal. 20.00 La chaase aux tresors. „Schatten" zoe ken in Kiruna. 21.00 Special: elec tions sociales. Over de verkiezingen voor de OR. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Les chevaux du eoleil. Herha ling van een serie naar de roman van Jules Roy. Zesde afl.: De meester van de Mitidja. 19.00 Un aütre regard. Uitzending kath. radio en tv. 19.30 Nieuws Voor doven en slechthoren den. 20.00 Sports 2. Avondvullend sportprogramma. ENGELAND BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Treasure seekers. 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.50 Triangle. 20.15 Wildlife on one. 20.40 Open all hours. Engelse serie met Ronnie Bar ker. 21.10 Dallas. Serie. 22.00 Jour naal. 22.25 QED. Over afluisterappa ratuur. 22.55 Sportsnight. 00.18 Journaal. 00.20 Documentaire. 00.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 University. 18.40 Jeugdpro gramma. 19.20 WK Biljarten. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.30 Ebony. 21.00 Raphael. 22.00 Call my bluff. 22.30 Shackleton. 23.30 WK Biljarten. 00.00 Newsnlght. 00.50 WK Biljar ten. 01.11 Maths. Q1.35 Technology. 02.00 Science. ENGELAND ITV 18.15 Mr and Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Carry on laug hing. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. 22.00 Widows. 23.00 Politieke uitzending. 23.05 News at ten. 23.35 The beguiled. Am. speelfilm (1971) met Clint East wood. 01.30 Some day I'll find you. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Open school- -ROF. Fries programma. 13.00 Nieuws voor doven on slechthoren den. TROS 16.00 TROS Aktua mati nee. Actuele Informatie en herhalin gen. 16.15 Sons and daughters. Au stralische serie. 17.00 Weekend weersverwachting. Door Jan Pelle- NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma met de muis. 10.00 Jour naal en achtergrondinformatie. 10.23 EK Voetbal en WK IJshockey. Herhalingen. 12.10 ZDF-magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotex! voor iedereen. 16.10 Jour naal. 16.15 Vrouwenverhalen. Por tret van Gabriele Hoffmann, waarzeg ster. 17.00 Broertje John Willie (2). Kinderserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Wij Europeanen. Tiendelige serie over Europa. Afl.: De leidende rol. Aansluitend: Journaal. 16.35 De Mu- mina. Tekenfilmserie. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelsta ten. 17.15 Tele-magazine. 17.50 De burgemeester. Serie over politieke problemen van steden en gemeenten. Afl.: Elke stem telt. Aansluitend: Jour- DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek (35). 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het program ma met de muis. 10.00 Schooltelevi sie. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Te- lecollege I. Natuurkunde. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Ge- variëerd middagprogramma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 13.30 Journaal en financiëel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Gran. Kleuterpro gramma. 14.50 Stop-go! Kleuterpro gramma. 15.00 Tennis. Reportage ult Bournemouth en racing in Chelten ham. 16.55 Play school. 17.20 New adventures of Migf Heidi. Jeugdserie. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Gammon and spinach. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Paardenraces. 17.00 Gammon and spinach. 17.15 Token- film. 17.20 First post. 17.30 Rowans report: Lorianna Kay. 17.45 Murphy's Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) On derweg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Berichtgeving over het zendingswerk - 18.40 Jessica: verhaal van Hesba Stretton - 18.50 Kleuterprogramma - 19.02 Van U wil Ik zingen 19.25 De bijbel open - 19.45 Antenne 2: Gij zult geen valse getuigenis spreken - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op morgen - 0.02 (NCRV) Volg spot - 1.02 Metropolis - 2.02 Nach texpress - 6.09 Vandaag donderdag. HILVERSUM 2 - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Huma nistisch Verbond - 19.00 Leesoefenin gen in de bijbel - 19.15 Zingen bij het boek Genesis - 19.30 Theologische etherleergang 20.03 Leger des Heilskwartier - 20.18 De wereld-zingt Gods lof - 21.00 In het midden van je leven: herkenbare problemen vanaf je 45ste - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 (NOS) Open school - 22.10 Radio-volksuniversiteit - 22.40 Oorzaken en gevolgen van politieke en economische verwikkelingen - 23.00 Literama-woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 Nieuws-box - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Ernstige muziek - 20.15 American String Quartett met Bee- thovennen Prokokieff - 22.15 Muziek voor blazers: Agrelli. Haydn, Stra- wlnskl en Brown. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.09 (NCRV) Vandaag donderdag - 8.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziek bij de koffie - 11.03 Het Hol lands kwartiertje - 11.30 Twaalfuurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middag- pauzedlenst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 NCRV- Globaal - 16.02 Gou denregen Ensemble - 16.30 Kleuter programma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Bulten - 10.03 Duimeland - 11.10 Schoolradio - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radiojournaal - 12.03 Zakelijke bespiegelingen - 12.36 Ra diojournaal - 12.50 Regio-naai - 13.10 Lunchgesprekken met en over leden van kabinet en parlement - 13.57 Fi nancieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverwach- tlng - 14.33 Radiovolksuniversiteit - 15.03 (KRO) Over mensen en hun er varingen met God - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderenshow - 11.03 Polderpopparade en de Nederlands talige top 10 - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Klassiek morgenconcert - 12.25 Ope rette: fragmenten van Friml, Romberg en Herbert door Jeénette MacDonald en Nelson Eddy - 13.05 Voor mensen met twee linker oren - 14.30 (EO* Or gelbespeling door Jan van Giin - 15.00 Open huis; gespreksprogram ma - 16.00 Woord en lied - 16.-10 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsultzèndingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Nanette Newman uit de aerle „Love verliefd", vanavond op België 1 om 20.20 uur. DUITSLAND 1 20.15 Het Roppenheimer zwijn. De film berust op een ware gebeurtenis, die zich-in de herfst van 1939 in het Elzasser dorp Roppenheim voordeed. Aan beide kanten van de Rijn lagen Duitse en Franse troepen in stelling. De grensbewoners, die vroeger vriendschappelijk als buren met el kaar omgingen, moeten nu op staats- bevel vijanden zijn. Het weer Is mise rabel. de vrouwen en de familie zijn ver weg. Om de sleur te breken |agen de Duitsers op een everzwijn. Het dier vlucht echter de Rijn over en wordt door de Fransen gevangen. Maar de Fransen kunnen niemand vinden om het zwijn te slachten, zodat ze mid den in de nacht met het dier en een witte vlag de Rijn oversteken. DUITSLAND 2 19.30 Reiaveralag uit de DDR. In de film van Peter Lelppe wordt het slot Friedenstein belicht, dat vroeger de residentie was van de hertogen van Sachsen-Coburg en Gotha. Tegen woordig is het slot een van de inte ressantste musea In de DDR. Het her bergt resten van een vorstelijke wooncultuur, bestaande uit schilderij enverzamelingen, interieurs en een bibliotheek. Centraal In deze ttlm staat het Ekhof-theater, een onder deel van het slot. dat een van de oud ste baroktheaters in Europa is. Er werden gedeelten uit de opvoering van Lessings „Emilia Galotti" ver filmd. DUITSLAND 3 22.15 Tout va blen. Hoofdrollen: Jane Fonda en Yves Montand. De laatste speelt Jacques een scenarioschrijver en regisseur van speelfilms. Zijn poli tieke voorkeur ging altijd naar de communisten uit. totdat de gebeurte nissen In mei In Praag hem van zijn stuk brengen. Zijn vriendin Susan is de Parijse correspondente van een Amerikaans radiostation, die er ge noeg van heeft om te schrijven, wat de maatschappij van haar vraagt. BELGIE BRT 1 21.25 Promioro-magazine. Vanavona de avant-premiere van de film van Claude Lelouch Edith et Marcel", een film over Edith Plaf en Marcel Cerdan. Hij heeft een Interview met regisseur Lelouch, Evelyne Bouix, die Edith Piaf speelt. Marcel Cerdan jr., de zoon van de voormalige bokskam pioen en Claude Brialy over deze film en zijn carrière ais acteur en regis-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17