„Ontslagen zijn noodzakelijk om te overleven" bderlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's DIO/TELEVISIE £eidóc@otucutt DINSDAG 19 APRIL 1983 PAGINA 13 ^Wronderbreking «ids gebied t z ij, t g"jl Si tylJK In verband met loudswerkzaamheden straalverbindingen tus- lijswijk en Oegstgeest •n vandaag, woensdag 20 en donderdagmiddag 21 tussen 9.00 en 17.00 uur onderbrekingen plaats- i in de doorgifte van de ie en Belgische televisie- "jamma's in de Bollen- Oegstgeest, Zoeterwou- farmond, Katwijk, Lei- ,eiden Meren wijk, Voor- 'iï, Leiderdorp en Rijns- Getracht zal worden inderbrekingen tot een ium te beperken. Amstel Goldrace uitgebreid op t.v. HILVERSUM De NOS zal zaterdag 23 april zowel via radio als t.v. uitge breid aandacht besteden aan de wieler klassieker. „Amstel Goldrace", die dan in Zuid-Limburg wordt verreden. De rechtstreeks t.v.-uitzending, war- voor de NOS de beschikking heeft over zeven camera's, waarvan twee op mo toren en een in een halfschroefvlieg- tuig, begint om 15.30 uur op ned. II. De verslaggevers zijn Mart Smeets en Juan Nelissen. Deze uitzending wordt direct overgeno men door de Franse zender Antenne-2 kan door de Vlaamse BRT. Ook de Britse commerciële zender ITV zal ge bruik maken van de beelden van NOS. De radio begint steeds na de nieuwsuit zendingen vanaf 11.00 uur op Hilver sum 1. Feestconcert voor Ernest Bour HILVERSUM Op donderdag 21 april a.s. wordt Ernest Bour, chef-diri gent van het Radio Kamer Orkest, ze ventigjaar. Ter gelegenheid van dit feit zal het Radio Kamer Orkest onder zijn leiding op 22 april een speciaal concert geven. Dat zal gebeuren in de VARA- studio in Hilversum. Het concert zal als co-produktie van NOS en NCRV recht streeks via Hilversum 4 (aanvang 20.00 uur) worden uitgezonden. Ernest Bour is sinds 1 september 1976 chef-dirigent van het radio Kamer Or kest. Zijn grote belangstelling is vooral uitgegaan naar de eigentijdse en avant- gardemuziek. Zijn activiteiten op dit terrein zijn deze week door de Wage naar Stichting gehonoreerd met de Evert Cornelis-prijs. Arnhem's populairste illegale zender uit de lucht gehaald ARNHEM Vijftien man politie en ambtenaren van de Radio Controle Dienst van de PTT hebben op het woonwagenkamp in Arnhem de vol gens de politie populairste illegale zen der van deze stad, „Radio Blauwe Duif", uit de lucht gehaald en voor ruim 40.000 gulden aan apparatuur in beslag genomen. De 49-jarige eigenaar van de zender is gearresteerd, evenals een 31-jarige vrouw, die de politie te lijf ging. Er de den zich verder geen incidenten voor. De stereo-zendapparatuur zat voor een deel verstopt tussen de dubbele wanden van een woonwagen, zodat de politie enige tijd nodig had voor de „ontman teling" van de Blauwe Duif. De eige naar van de zender heeft zich volgens de politie naast het verzorgen van ille gale radio-uitzendingen, die tot ver in Brabant te horen waren, ook schuldig gemaakt aan het verzorgen van bingo via de radio, waarmee hij duizenden guldens verdiende. In verband met de mogelijkheid dat fans van de Blauwe Duif na het uit de lucht halen van hun favoriete zender naar het woonwagen kamp zouden gaan, zette de politie en kele toegangswegen tot dat kamp af. Om onopvallend bij de zender te ko men maakte de politie bij het binnen gaan van het kamp gebruik van een oud en gammel aandoend bestelbusje. Stichting vraagt IKON programma over sexualiteit alsnog uit te zenden HILVERSUM De PSVG, een protestantse stichting voor voorlichting en vorming omtrent relaties en sexualiteit, heeft de IKON verzocht om een theaterproduktie, gemaakt in opdracht van de IKON, alsnog uit te zenden. De interkerkelijke omroep liet Karei Eykman „Liefde en van dattum" maken, maar besloot af te zien van uitzending. Volgens de PSVG, omdat de IKON vreest dat het openhartige programma bij de „kerkelijke op drachtgevers en het publiek in verkeerde aarde zal vallen". De PSVG heeft daarom ds. W. Koole gevraagd het programma als nog uit te zenden. De IKON-directeur heeft vorige week gesug gereerd, dat andere zendgemachtigden deze film zouden kunnen gaan uitzenden, maar daarop is nog geen reactie gekomen. De PSVG stelt dat de mentaliteit die het stuk uitstraalt nauw ver want is met de visie van de PSVG en ziet de beslissing om niet uit te zenden als een toegeven van de IKON aan de steeds ster ker wordende druk van neo-fundamentalistische stromingen binnen de kerk. ERSUM Het éérste t is snel gelegd, maar blijkt het moeilijk om ,-tv-directeur Maurice nan voor een gesprek te en. Hij rent van de ene lering naar de andere, vierde dag lukt het ein- Toch zit hij er ondanks ingen binnen de VARA innen bij. Koopman is id aan interne stormen, het moment dat hij op >raak van Jos van Ke- le zijn intrede bij de om- |deed heeft hij „puin" ruimen. heeft de benoeming in televisiebaas zoveel n opwaaien als in het hoopman. „De pröcedu- inderdaad niet zo de- isch. Er waren vrij veel ten ontstaan over pro- la's, democratisering en Iheden. Dat heeft aan gegeven tot tal van De leiding van de tv op een gegeven mo- omdat men zich N niet irenigen met de reorga- trad af als voorzitter en r I lang zat de tv zonder idirecteur. Van Kemena- ^rd gevraagd de zaak in te nemen. Tot zijn jehoorde o.a. het vinden jen voorzitter en een di- Jr. De «club van Van Ke- Èe kreeg namens het be- len de O.R. volmachten ïensen aan te trekken. >enoeming werd door het ïr en de O.R. gefiatteerd, s het personeel vond dat |i weinig in de zaak was Jd. Toen ik in december Ipgon, was het een klus van iedereen zei, waar je aan". ekschool isis van Koopmans car- iigt in Apeldoorn. „In '67 l ik van de kweekschool. j kweekschool werd dra- the expressie gegeven, unieke aangelegen- ïwee docenten hebben ïstimuleerd verder te Tin deze richting. Eerst VARA-TV-DIRECTEUR MAURICE KOOPMAN: heb ik nog een jaar Neder lands gegeven op een Mavo in Ede, daarna werd ik leraar dramatische expressie in Am sterdam. Op tal van scholen was ik als een soort vliegende keep actief. Van een huis houdschool in Amsterdam tot en met het studententoneel in Rotterdam en alles wat daar tussen lag. Dat heb ik een aantal jaren ge daan. In die tijd deed ik ook aan cabaret. Daarmee zijn we op de kweekschool begonnen. Cabaret Krik Krak. We had den een vaste groep. Met Krik Krak probeerden we uit de sfeer van. het schoolcabaret te komen. Dat lukte aardig. We zijn gestopt omdat we dachten dat het cabaret dood was. Die gedachte heerste in die tijd". .♦Vervolgens ben ik M.O.-cul turele pedagogiek gaan stude ren aan de Universiteit in Am sterdam. Drie jaar heb ik dat gedaan, maar mijn werk bij de Nederlandse Stichting Kunst zinnige Vorming in Amers foort nam zoveel tijd in beslag dat ik na drie jaar ben gestopt. Voor de Stichting ben ik me vooral gaan bezighouden met het geven van culturele advie- sen aan gemeentes, provincies en landelijke overheden. Zo hebben we o.a. het hele cul tuurbeleid van Gelderland doorgelicht, een groot project. Negen jaar heb ik voor het NSKV gewerkt". Politiek „Daarnaast ben ik me met po litiek gaan bezighouden. Ik kwam in Hoevelaken te wo nen en werd lid van de PvdA. Al vrij snel werd ik voorzitter van het gewest Gelderland en langs die lijn ben ik in het lan delijke partijbestuur gekomen. Eind '79 vroeg men^mij tv-di- recteur van de VARA te wor den". „Ik had een week de tijd om ja of nee te zeggen. Na goed na denken en overleg met vrien den heb ik uiteindelijk ja ge zegd. Binnen het partijbestuur van de PvdA heb ik me ook bezig gehouden met het medi abeleid. Verder heb ik allerlei dingen bij de radio gedaan. Drie jaar Boemerang en twee jaar „Het zout in de pap". Boe merang ging over media en ik was redacteur en één van de presentatoren. Met Krik Krak ben ik nog een paar keer voor de tv geweest. Maar met het medium televisie was ik niet vertrouwd, toen ik bij de VARA begon. Wel wist ik vrij goed wat er bij de VARA aan de hand was". „Mijn belangrijkste argument om ja tegen de VARA te zeg gen was dat ik het de moeite waard vond -en dat vind ik nog- om een progressieve om roep op de been te houden. Ik ben zonder twijfel ambitieus, maar het was niet uitsluitend persoonlijke ambitie waar het om draaide. Het was voor mij vooral een uitdaging. Het was de moeite waard om voor die omroep te gaan werken en het bedrijf weer gezond te maken. De geëngageerdheid met dit bedrijf speelde een belangrijke rol. Het interne klimaat moest beter en het bedrijf moest weer gaan functioneren, ook propagandistisch. Dat laatste klinkt misschien vaag maar toch is het heel concreet. Het heeft te maken met program ma-vernieuwing. Achter het Nieuws is veranderd. Een wat andere formule en een wat an der tijdstip. De VARA had al een paar jaar geen grodt amu sement meer, vandaar dat we Willem Ruis hebben aange Maurice Koopman: „VPRO en Veronica zuigen leden van de VARA weg". trokken. Verder het Sonja- programma en Pisa". „Over Ruis is het nodige te doen geweest, ja. Niemand weet echter wat het ons gekost heeft. Ruis vult 30 uren televi siezendtijd per jaar en daarop is zijn honorarium afgestemd. Al die miljoenenverhalen zijn pure onzin. Nonsens. Niemand weet trouwens in Nederland wat een uur televisie kost. De directe kosten mogen dan ge middeld 30.000 gulden per uur zijn, maar dat is exclusief faci liteiten en vaste personeels kosten". Kijkcijfers Het Grote Amusement. Kijk cijfers zijn heilig in Hilversum. „Er zijn inderdaad omroepen voor wie de hoogte van de kijkcijfers het bestaansrecht bepalen. Voor de VARA ligt dat anders. Kijkcijfers zijn heel belangrijk, maar er zijn ook andere dingen. Vrouwen- programma's, kunstprogram ma's, Nederlandstalig drama en documentaires. In het alge meen wat moeilijke program ma's met niet al te hoge kijk cijfers. Het gaat er dan om dat je die doelgroep bereikt voor wie we het programma ma ken. Waarderingscijfers zijn in dat geval weer van belang". „Ieder kwartaal worden de kijkcijfers gepubliceerd. De VARA scoort hoog bij contro versiële programma's. Sonja en Pisa onder andere. Het ver scheurt de gelederen. Tegen standers en voorstanders. Risi coloze programma's leiden tot saaiheid. Dat bedoel ik met vernieuwing. Aansluiten bij de jaren '80. Aan die program ma's moet je de ruimte geven". Onlangs leverde Koos Postema nog kritiek op de zogenaamde vernieuwing. Volgens hem is er geen nieuws meer onder de omroepzon. „Postema heeft in zoverre gelijk dat er geen nieuwe programma's meer worden uitgevonden. In een nieuwe categorie geloof ik niet meer. Maar binnen de beken de categorieën valt toch veel verrassends te doen. De Ach terkant van het gelijk" is daar een goed voorbeeld van. Stre ven naar vernieuwing op het gebied van inhoud, presentatie en vormgeving". Vernieuwing „In Nederland besteedt men te weinig aandacht, energie en geld aan echte programmaver nieuwing. Er wordt te weinig geïnvesteerd in nieuw talent. Research is heel belangrijk. Dat alles moet dan niet met een op de buis. Ook in deze economische moeilijke tijden is dat haalbaar, als men maar wil". De omroepen zitten krap bij kas. Financiële problemen hebben- immers geleid tot het ontslag van 19 VARA-mede- werkers. „Zeker. Waar we nu mee zitten is het feit dat ook de omroepen niet meer ontko men aan de economische om standigheden. Om bij de VARA te blijven, we kampen met problemen waarmee de meeste bedrijven te maken hebben. De tv heeft 25 jaar een groei gekend en die is er uit. Met bestaande middelen moeten wij nu meer doen. Technologisch neemt het me dium tv een geweldige vlucht, de expansiemogelijkheden zijn enorm, maar aan de andere kant hebben we te maken met stagnerende economische fac toren". Had het dan, juist bij de VARA, niet anders gekund? „Ik zou niet weten hoe. Heus, het is vreselijk wat er is ge beurd, maar die ontslagen zijn noodzakelijk om de organisatie weer gezond te maken. In het verleden hebben we een zeer sociaal beleid gevoerd, laten we dat niet vergeten. We heb ben in de goeie tijd veel freel ancers in vaste dienst geno men en we hebben onze men sen altijd goed betaald. Dat was mogelijk omdat het kón. Maar we hebben met het vol gende te maken. De gids en de verenigingsactiviteiten wor den betaald uit de inkomsten van de gids. Die inkomsten zijn teruggelopen. De adver tentiemarkt is ingeklapt". „Daarnaast, de tweede geld stroom zoals we die noemen, krijgen we geld uit de STER- pot en de omroepbijdragen. Bovendien hebben we door de middaguitzendingen op tv meer zendtijd gekregen, maar dit alles moet gefinancierd worden met minder geld". Lastic De VARA staat tussen twee vuren. Een groot deel van de nieuwe generatie betalende le den trekt naar Veronica, ter wijl de VPRO een grote zuig kracht uitoefent op het goed geschoolde progressieve deel van links-Nederland. „Het is voor de VARA mo menteel buitengewoon lastig om wervend te zijn. Als je het één doet wordt de ene groep kwaad, doe je het anders dan is die eerste groep weer op zijn tenen getrapt. Onze belang-» rijkste vraag is, hoe kun je progressief Nederland aan je binden? Als VARA mik je op de grote progressieve aanhang. Een heterogeen samengestelde groep". „Wil je die groep tot je achter ban houden, want daar gaat het om, dan vraagt dat een grote waaier van program ma's. Dan moet je denken aan de nodige portie ontspanning. Dit betekent echter niet dat je uitsluitend amusement moet brengen. Naast die ontspan ning moet je duidelijk profile rende programma's brengen waarin progressief Nederland zich herkent". „De VARA mag dan wat het ledenbestand betreft iets aan - vergrijzing onderhevig zijn, toch is het geen kwestie van ouderen-jongeren. Met Fame bereiken we naar beide groe pen toe een grote aantrek kingskracht. Fame is dan een buitenlandse aankoop. Wat Nederland betreft verwijs ik weer naar investeren in nieuw talent. Geld speelt daarin een rol, maar het is ook een zaak van aandacht en creativiteit. Een nieuw programma moet je een kans geven. Pisa was het eerste jaar niet best, maar wat wil je in één jaar. De groep van 14- tot 30-jarigen vindt het hardstikke leuk, de ouderen vinden het vreselijk. Pisa moet zich kunnen ontwikkelen". „Wil je de club hier groot hou den dan moeten wij als VARA opereren langs twee lijnen. Je moet programma's maken met een hoge amusementswaarde. Daarnaast kwalitatief hoog waardige programma's bren gen die aan de ene kant werf kracht uitoefenen naar de ach terban toe en aan de andere kant tegemoet komen aan ont spanning. Maar je weet hoe het gaat. Slaagt een program ma dan is dat de verdienste van de makers, mislukt het dan ligt dat aan de directeur". DAVID LEVIE - te zien als butler in de serie „Harten Twee", I óp Ned. I om 22.45 uur. DERLAND 1 Gezonde voeding. Een Lnde voeding betekent alles eten, dat op hygiëni- wijze is bereid. De vierde an 'Gezonde voeding' be lt aandacht aan de kwali- an het eten, de Warenwet e Keuringsdienst van Wa- Ook wordt er voorlichting ven hoe je voedingsmid- moet bewaren en of lek- sn gezond samen gaan. Matthew Star. Vele on- elen van de Amerikaanse |£finleving heeft Matthew al verkend. Vanavond ver hij zich als cowboy en ,in met Walt (Oscar-win- Louis Gosset jr.) redt hij space shuttle' uit vijande handen. Harten twee. Zelfs op ntie komt het kleverige )aar Hart in moeilijkhe- Als zij met hun jacht in co zijn, proberen Jona- dd <Len Jenn'fer een vriend uit Jroblemen te helpen. Ze r in zelf daardoor in het k i en worden verdacht van smokkel. da' DERLAND 2 e 6 I Een wankel evenwicht. 5 Nieuw-Zeeland in een .tempo cultuurland is ge- len, heeft de fauna en flora Ps"veer moeten laten. Er wor- tal ec'1ter tegenwoordig tw 're9elen genomen om en dier vreedzaam met In 8 .rel 8 8 \l wordt aangetoond hoe voor zichtig men met de resterende dieren omspringt. Zo mag de reuzenalbatros nog alleen van uit een schuilhut bekeken wor den, omdat de vogel pas broedt als hij-zij zeven jaar oud is. Ook de geeloogpinguin is zo'n dier, wiens broedplaats door de jaren heen verstoord werd. Thans wordt de rust van deze vogels zoveel mogelijk gewaarborgd. 21.40 Omnibus. De kunstru briek van Theo Stokkink is vanavond voornamelijk gewijd aan het Holland Festival. Van daag begint het festival met de premiere van de opera in één bedrijf 'Ballast' van Dick en Rob Hauser door de Stichting Orkater Amsterdam. Paul Newman, gisteravond te zien in een tv-portret en van avond in een hoofdrol in de film „Exodus" op Ned. I om 20.28 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Daar vraag je me wat. Herhaling. 16.40 Er was eens... de ruim te. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Cursus Gezonde voe ding (4). TROS 18.55 Kleine dieren op avon tuur. Tekenfilmserie. 19.02 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de jeugd. Afl.: Zesendertig uren. 20.00 Journaal. 20.28 Exodus. Tweede en laatste deel van de film van Otto Preminger uit 1960. Het eerste deel werd gisteren uitgezon den. 22.10 TROS Aktua tv. 22.45 Harten twee (Hart to hart). Amerikaanse se rie met Robert Wagner en Stefanie Powers. 23.40 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 19.25 20.20 20.50 NOS 21.40 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslaven en Italianen. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. Een wankel evenwicht. Documentaire over het dierenleven op het Nieuwzeelandse schier eiland Dunedin. U zal ik geloven. Mu ziekprogramma met op muziek gezette bijbel teksten. Tijdsein. Informatieve rubriek. Het evangelie naar Jo hannes. Documentaire serie. Vanavond: ant woorden op vragen van kijkers. Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Den Haag vandaag. Studio sport extra. Re portages van de WK IJshockey. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Giaela Schlu- ters tussendoortje. Ontspannings programma. 17.00 Stad, land, rivier. Kinderprogramma. Thema: Circus. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Hallo Larry. Se rie. Afl.: Een zieke rug. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Ameri kaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 De zondagschilders. Spelprogramma met Sigi Harreis. 21.00 Report. Actu aliteiten. 21.45 De lijfwacht (Minder). Engelse avonturenserie. Afl.: Wat is men zonder vrienden? 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 WK IJshoc key. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.20 Mozaiek. Voor de derde leef tijd. 17.50 Dat kan een vrolijke boel worden. Plezier met Peer Augustins- ki. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam is haasl Tekenfilmserie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 De Zweedse nachtegaal. Duitse biografi sche film van Peter Paul Brauer (1941). 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Het rijk van de Neue Heimat. Reportage over een Duits bouwcon cern. dat ook veel kritiek te slikken kreeg. 22.05 De andere zijde van de hel. Amerikaanse tv-film van Jan Ka- dar (1977). 00.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Een semester op proef. 18.00 TV- -cursus wiskunde-algebra (15). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Sport-plaats extra. WK IJshockey. 21.45 Nummer een. De ARD-hitpara- de. 22.30 Spiegel van het Land. Cul tuur in discussie. 23.00 Het Duitse le ven. 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peulerserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer...' Een verhaaltje van Guido Staes. 18.30 Foo Foo. Tekenfilm voor de jeugd. 18.35 Fabian van Fallada. Herhaling Vlaamse jeugdserie. Twee de aflevering. 19.00 Tijdroven Lieve plantjes. Tips voor het verpotten. 19.10 Kijk uitl Verkeeretips. Kinde ren te voet. 19.15 Uitzending door derden. Programma van ACV- Infor matief. 19.40 Mededelingen. Over zicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractua- llteiten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.45 Nieuwe heerlijke wereld. Programma-serie over de toekomst van de wereld. Tweede afl.: Familie en maatschappij. 21.45 Lift- vrees. Engelse thriller in twee delen van Ray Jenkins. Eerste deel. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (mu ziek). BELGIE BRT 2 19.00 Celluloid rock. Achtdelige serie over de evolutie van de Amerikaanse muzikale film. Derde deel: De jaren zestig. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. Kinderen te voet. 19.40 Mededelin gen. Overzicht programma's en lotto. 19>I5 Journaal. 20.00 Voetbal: Wa terschei-Aberdeen. Rechtstreekse reportage van de return in het kader van Europacup 2. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevariëerd program ma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Jour naal. Indien de voetbalwedstrijd Wa- terschei-Aberdeen wordt uitgezon den. vervalt een gedeelte van het avondprogramma. 20.00 A l'est d'E- den (East of Eden). Amerikaanse se rie naar de roman van John Stein beck. Tweede aflevering. 20.50 Minu te papillon. Consumentenmagazine. 21.55 Musique Russe. Het tweede concert voor piano en orkest van Tsjaikovski. 22.35 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Les chevaux du soleil. Tv-serie naar het werk van Jules Roy. Vijfde aflevering. 19.00 Tribune economi- ques et sociale. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Point do mire. Expo '58. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. Liederen uit Dunoon. 16.55 Play school. 17.20 Scooby Doo where are you? 17.40 Record breakers. 18.05 John Cra ven's newsround. 18.10 Song and the story. 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Triangle. 20.20 Cliffl 21.00 Journaal. 22.25 Play for today. Shall I be mother?. 23.55 Documentaire. 00.18 Journaal. 00.20 Showprogram ma. 00.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 The old grey whistle test. 19.20 WK Biljarten. 19.55 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.00 SF-film. 21.30 Top gear. Autorubriek. 22.00 Discovering birds. 22.25 Just another day. Walton-on-the-Naze. 22.55 Dear ladies. Serie over het le ven In Stackton Tressel. 23.25 WK Biljarten. 00.00 Newsnight. 00.50 WK Biljarten. 01.11 Continuing edu cation. ENGELAND ITV 18.15 Diffrent strokes. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Make me laugh. 20.30 Knight Rider. 21.30 Goodnight and God bless. 22.00 The studio art. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Medical mistakes. 00.30 Debat. 01.15 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. TELEAC 15.00 Thema 23: Kinde ren het huis uit. KRO 15.30 De pop penkraam. Voor de kleine kijkertjes. 15.52 KRO's wereldcircus. Circu sprogramma. 16.40 Kun je nog zin gen, zing dan mee. Programma van oude liedjes. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 WK IJshoc key. Herhaling. 11.25 De zondag- schilders. Herhaling. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen 16.10 Jour naal. 16.15 Wereldraam. Nieuws van de Hannover Messe. 17.00 De oude doos. Filmpje met Charlie Chaplin. 17.15 He, let opl Kinderprogramma. 17.45 Koning Rollo. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsrubriek. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinderprogramma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Kiwi - Avonturen in Nieuw-Zeeland. Avon turenserie voor de jeugd. 17.00 Jour naal. Aansluitend: Nieuws uit de deel staten. 17.15 Tele-magazine. 17.53 Rokende colts (Gunsmoke). Ameri kaanse westernserie. Afl.: Ben Slo- cum. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek (34). 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Schooltelevisie. 17.00 School televisie. 18.00 Tv-cursus Engels. BELGIE BRT 1 16.30 Leven met je ademhaling. Her haling: De oorzaken van CARA? 17.30 Het koraaleiland. Australi- sch-l 17.5! Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.30 Schooltelevi sie. 15.50 Cine, Bede et Cie. Jeugd programma. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd programma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 13.30 Journaal en financieel. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Flumps. 15.00 Kinderpro gramma. 15.15 Racing. Reportage uit Cheltenham. 16.45 Play school. 17.20 Boas csL 17.40 Cheggers plays pop. ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-cursusaen. 12.00 Play school. 14.00 WK Biljarten. 15.00 Racing. Vanuit Cheltenham. ENGELAND ITV 13.00 Rod. Jane end Freddy. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Paardenraces. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Hersengymnastiek - 16.30 De platenkeus van Jan Steeman - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst ac tuele radiostrip - 18.30 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs* platenscala - 20.03 Arnold Loxam bespeelt het AVRO-concertorgel - 20.25 Lichte grammofoonmuziek - 21.02 De Maan steen (11): hoorspelserie - 21.34 Lich te grammofoonmuziek - 22.02 Sport- panorama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Israel 35 jaar - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Israel 35 jaar (vervolg) - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Finale. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 16.00 Informatie over kunst en cul tuur - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) 'Die Kunst der Fuge' van J.S. Bach - 21.30 'Sturm und Drang' in de muziek - 22.25 Orgel concert door Willem van Twillert. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters en bellen - 15.30 Kinderrubriek: Mijn Idool - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, heden en thans - 12.34 Ge zoet? gevonden - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nleuws-box HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Graaf, Schumann, Lonque en Poot - 8.05 Platennieuws - 8.45 Muslca Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Or- kestpalet - 12.05 Divertimento - 13.05 Orgelconcerten van Handel - 13.30 (AVRO) Vioolconcert opus 77 van Brahms - 14.15 Muziek ter vermaak van de koningin van Hongarije - 15.25 Residentieorkest o.l.v. Alain Lom bard. m.m.v. Peter Donohoe. piano - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk hall uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7 00, 8.00 en 13.00 uur. Geraldine Chaplin vanavond te zien op België 2 om 20.15 uur in de film „Welcome to LA" over weinig zon nig liefdeleven. DUITSLAND 1 21.45 De lijfwacht. Terry McCann is niet erg enthousiast als Arthur Daley hem vraagt zijn vriend Billy Gilpin een plezier te doen. Hij moet Billy onge zien uit Londen smokkelen. Terry voert de opdracht uit, maar als hij te rugkomt staat de politie hem op te wachten. Billy zou een lord vermoord hebben, zodat Terry voor de politie een medeplichtige is. Bovendien be weert een zekere Bobby Altman, dat Billy 70.000 pond van hem gestolen heeft en dat Arthur medeplichtig is. Als het geld niet omgaand terugbe zorgd wordt, is Arthur een dode man. DUITSLAND 2 19.30 De Zweedse nachtegaal. De uit 1941 stammende film van Peter Paul Brauer vertelt over enkele jaren uit het leven van Hans Christian An dersen. waarin hij de zangeres Jenny Lind ontmoette, die door haar tijdge noten 'De Zweedse nachtegaal' ge noemd werd. Jenny Und (1820-1887) was een van de populairste zangeres sen van haar tijd. Haar carrière be gon In 1838 in Stockholm. Van 1844 tot 1858 vierde zij triomfen op toer- nees door Europa en Amerika. De melancholieke dichter koesterde een diepe liefde voor haar, maar ze ver koos een zangcarrière boven een hu welijk. 22.05 De andere zijde van de hel. De uil Tsjecho-Slowaklje afkomstige Jan Kadar heeft in zijn film 'The other side of hell' een controversieel thema aangesneden. De film handelt over de macht en de misbruik van de psychi atrie. Belgie BRT 1 21.45 Liftvreea. In de Engelse thriller 'The girl who walked quickly" van Ray Jenkins draait de plot rond claustro fobie. De student David Cooper ver dwijnt op mysterieuze wijze Zijn meisje Liz en zijn leraar Godolt ma ken zich erg ongerust, omdat David aan claustrofobie, angst voor kleine ruimten, lijdt. Een groep terroristenis ook van deze fobie op de hoogte en willen door middel van hersenspoe ling deze angst veranderen In blinde n hem gebruiken om bomaanslagen te plegen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13