Noordwijk leest RCL gevoelig de les: 4-0 Rijnsburgse Boys laat het afweten edat FC Lisse ziet promotiekansen slinken Quick Boys regelmatig langs Nieuw- Lekkerland Stunt KRV bij Sportlust'46 -irijgt >on jaar terken >ed turnen in Robur VIER TREFFERS VAN RENE HENSBERGEN ri MAANDAG 18 APRIL 1983 IDDINXVEEN FC se heeft zaterdag de gelijkheid laten liggen i vrijwel te verzekeren de - op promotiewed- jden rechtgevende - de plaats in de tweede' sse B. Bij medegega- jde Be Fair liet de mat L^rerende Lisser forma- zich te lang door de isclub terugdringen in ;igen defensie. De logi scherwijs opgelopen ach terstand (oud-UVSer Nico Oosterlee scoorde zeven minuten voor rust) kon vervolgens in het laatste» gedeelte niet meer wor den genivelleerd. Lisse bezet nu nog wel de derde stek op de ranglijst, maar het op een punt volgende Be Fair speelde tot nu toe een wedstrijd minder. Be Fair toonde zich zaterdag een beweeglijke ploeg, die veelal door het midden de aanvallen wenst op te bouwen. Met name op dat middenveld was de thuisclub - mede door de minder sterke instelling van FC Lisse - heer en mees ter. Regelmatig werd boven dien tijdig de vleugel gezocht, hetgeen eveneens gevaar ople verde. Aanvallers als Ron Coppejans, Nico Oosterlee en René van der Wilk kwamen af en toe goed door en hadden al veel eerder moeten scoren. Nico Groeneweg toonde echter zijn klasse en hield zijn doel schoon, tot de 38e minuut. Linksbuiten René van der Wilk, die overigens zijn vaste verdediger Hans Westgeest re gelmatig afschudde, nam een corner. Oosterlee bevond zich in het centrum en scoorde, toen de bal door de hele defen sie heen bij de jeugdige routi nier terechtkwam. Lisse kon op een eerste helft zonder kansen terugkijken, maar wil de daar na de onderbreking een kspi fer Leede Leo wel wat aan doen. Met veel 'geweld' denderde de Lisse- trein naar voren, echter nog altijd zonder veel geloof in ei gen kunnen. Dat bleek, zodra de 16-meterlijn werd bena derd. Be Fair-doelman Kees' Verhoef moest wel knap in ac tie komen, toen Peter Schalk het leer keihard tussen de pa len poeierde. Ook op het mo ment dat Rob Suttorp goed in het gat was gedoken en de aanstormende Maarten-Jan Arendsman had bediend, was Verhoef wederom op zijn post. Het zouden meteen de belang rijkste Lisser wapenfeiten zijn. Met het sterkere middenveld behield Be Fair de controle op" het spel van de tegenstander, die bovendien, behoudens wat actieve vlagen, een uitgebluste indruk bleef maken. Lisse kreeg er zelfs geen geloof waardig slotoffensief meer uit. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 38 Oosterlee 1-0. FC Lisse: Groeneweg. Westgeest (Arendsman). Van Aanholt, Van Tol, Schalk, Barten, Van der Laan, Gody- la, Suttorp (Van der Valk), Bröring, Van Slooten. 'e DEN Ter Leede idde het degradaties- en dik definitief af met een ideiyerwachte 1-0 overwin- op medekoploper e Boys. Terwijl in een aardig ge it het aan kop staande "O op een doelpunt- gelijkspel tracteerde, in Katwijk een doel- jtenfestijn afgewerkt: keinjwÖ^ en Heinenoord ïooffrden ieder driemaal verdeelden derhalve de winstpunten. Het liveau was aan de echter minder hoog. La] Leede - Hoekse Boys 1-0 ie kf isvJr de in degradatiegevaar M*erenc*e thuisploeg gold za- l'eefpg het motto loon naar prJten. Vanaf de eerste mi- zetten de Sassenheimers op alles, wat hun de eer helft dan ook meerdere Ie kansen opleverde. Het de echter tot kort voor de alvorens het loon uitbetaald. Een combi- eye,je tussen Paul Westerbeek sterjian van Harskamp werd )Sëej door laatstgenoemde *e Mtreffend afgerond. Het kwartier van de tweede walgang bracht een stevig Pjckend Hoekse Boys, maar vonjpost Jan Blankenspoor met behulp van zijn te fflging het doel schoon te ~i. De gastheer nam het initiatief weer over tegireëerde zich nog enkele rdeifles, doelpunten vielen ir niet meer. jjIO - ARC <H) ((H)) voerde de boventoon in perste part van de topwed- Vaste voorhoedespelers Rob Heytinga en Dennis lOmmen waren buiten de jg gehouden voor jongelin- i Ardy Oosterlee, één van i A-junioren, kopte bijna uit een vrije trap van Lammers. Na de pauze de thuisformatie meer jtten en ontstond achterin matisch ruimte. De bal I na een schot van Lam- s uit de kruising geplukt, ijfijl de inzet van Rob Kool- look al werd gekeerd. Rob [hield aan de andere kant evenveel kunde als zijn fcga zijn hok schoon. Peter It was in de laatste minuut nukkig, toen de bal na zijn J) via het achterwerk van J tegenstander maar net fging. ijk - Heinenoord 3-3 (1- kwaliteitsarme ontmoe- De inzet van Heinenoord nog te roemen, doch het ïle spel van Katwijk was Jden peil. Toch was het van der Plas, die de ope- Jstreffer op zijn naam. iht. Nog voor de pauze was -eer gelijk. Jan van Duyn [via een strafschop, Wim 1 zetten Katwijk op een •rtabele 3-1 voorsprong, lenoord vocht zich echter naar de gelijke stand, die in kwartier voor het einde bereikt. Het spannende leverde geen, doelpunten Fop. HAAG De Nederland- Christelijke Gymnastiek, i hield zaterdag zijn wed- ien. Bij de meisjes A won Icheveningse Robur op de mat met 7.91. Hercules tweede met 7.43 punten. Ie afdeling B ging de zege naar Robur (8.30 p.). In groep was de tweede lts voor SEV (Leidschen- i). Bij de adspiranten (da- 5) won Irene met 8.37. Ie werd Zoetermeer. In -groep van de dames ad- nten legde Die Haghe be- op de overwinning met Die Haghe werd gevolgd r Hercules, dat 7.44 pnt. be- He. Bij de adspiranten he- was Die Haghe weer de met 7.58. Tweede werd (7.10). De dames van Ad- lo waren juist voor SEV. endo haalde 8.38. SEV »rn niet hoger dan 8.24 pnt. NOORDWIJK Noord- wijk heeft RCL zatermid- dag een gevoelig lesje ge geven. De mannen van trainer Piet Buter waren zowel in teamverband als individueel veruit de meerdere van hun Leider- dorpse tegenstander. Om dat Noordwijk zaterdag eindelijk ook in competi tieverband weer bleek te kunnen scoren vier doelpunten konden op het Noordwijkse conto wor den bijgeschreven, even veel als in de laatste drie wedstrijden werd het lesje ook in de eindstand (4-0) tot uitdrukking ge bracht. De grote overwin ning werd overigens wel met name door de in breng van een speler een feit. René Hensbergen nam alle Noordwijk-tref- fers voor zijn rekening. Vanaf het begin was het dui delijk, dat RCL het zeer moei lijk zou krijgen. Noordwijk zette zijn opponent al in de eerste twintig minuten op Lei derdorps grondgebied vast, waardoor er van opbouw van uit de verdediging totaal geen sprake was. Deze taktiek le verde de Noordy/ijkers in die periode in totaal zes kansen op, waarvan de mooiste was weggelegd vopr Jos Smits, die echter van dichtbij de vuisten van de goed acterende Peter van der Heijden opzocht. Juist toen RCL vat begon te krijgen op de wedstrijd en Boender- maker in kansrijke positie over de bal heen gemaaid had, werd René Hensbergen voor de eerste maal in stelling ge bracht. De alleskunner (vorige week nog linksachter) draaide goed weg van de nog trage Ab Braat en schoot de bal hard en laag diagonaal achter Van der Heijden. In dezelfde minuut was het bijna 2-0 door toedoen De derde treffer van Noordwijk én van René Hensbergen In beeld. Via de half blokkerende Koos Haneveld (midden) zal de door Hensbergen verzonden bal achter de kansloze Peter van der Heijden in het net belanden. van Timo Gerlof, maar weer was Van der Heijden attent. Hierop werd het spel ontsierd door vele, vaak onnodige overtredingen van beide kan ten. De vlam sloeg helemaal in de pan na een overtreding van Boendermaker op Sjaak Sluys. In de 44e minuut resulteerden de onplezierige verhoudingen in het veld in een boeking van de matig leidende Venema voor Dick van der Bijl. In de tweede helft zou Braat dezelf de behandeling krijgen na een overtreding op John Marijt. Het duel zou dat grimmige ka rakter behouden tot het twee de doelpunt van Hensbergen in de 63e minuut (Hensbergen ontving de bal op eigen helft, omzeilde daarmee de buiten- spelvalen vervolgens Harie- veld en Van der Heijden). Vanaf dat moment leek het of RCL, dat daarvoor nog redelij ke kansen op de gelijkmaker had gehad, het wel geloofde, Noordwijk zo de gelegenheid gevend enige hoogstandjes ten toon te spreiden. Eerst kreeg Jan Willem Bogers einde lijk verlost van klittende Boendermaker na Van der Heijden volledig op het ver keerde been te hebben gezet de bal nog voor de "verkeer de" rechtervoet, maar eén mi nuut later was het Sluys, die Hensbergen (met dank aan de half blokkerende Haneveld) in de gelegenheid stelde de grab belende Peter van der Heijden voor de derde maal kansloos te laten. Timo Gerlof en Bogers zouden in de slotfase strijden om de mooiste actie van de wedstrijd. Gerlof nam de bal uit een voorzet van Bogers in een keer op de hak, maar mik te daarbij net iets te hoog, ter wijl Bogers drie minuten voor tijd op rechts Haneveld volle dig het bos instuurde, om de bal vervolgens zo zuiver op het donkere hoofd van Hens bergen te lepelen, dat de spits zijn vierde en laatste treffer moeiteloos een feit kon laten worden. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 24 Hensbergen 1-0, 63 Hensbergen 2-0, 75 Hensbergen 3-0, 87 Hensbergen 4-0. Noordwijk: Dortmundt, Wendt. An ton Marijt, Van der Veen, Sluys (Strijk), John Marijt (Bosma), Smits, Marcel van der Blom is namens Rijnsburgse Boys dicht in de buurt van een treffer tegen Heerjansdam. De bal zal echter op de doel lijn worden geblok keerd, zoals ook Ton Arroyo zal kunnen con stateren. RIJNSBURG De ver twijfelde poging van Rijnsburgse Boys om kop loper Noordwijk in de slotfase van de competitie nog te achterhalen leek al weinig kansrijk. Na afge lopen zaterdag moet die gedachte maar helemaal worden vergeten. Tegen subtopper Heerjansdam, geraakte de soms zo prima geoliede Rijnsburgse for matie weer eens flink 'vast'. De bezoekers, die de laatste weken nogal wat veren hadden moeten laten tegen staartploegen, boden ditmaal met fris aanvallend spel goed weerwerk, maar konden met de frontlinie weinig bressen slaan. De bril- stand was teij het laatste fluitsignaal nog niet ge schonden: 0-0. Als excuus voor de povere prestatie van Rijnsburgse Boys is het gemis van enkele gebles seerden ontoereikend, al speel de het zeker een rol. Naast de al weken ontbrekende Paul van der Blom, moest nu ook steunpilaar Martin Toet buiten de lijnen worden gelaten. Daardoor werd Arie van Dijk op de voor hem vreemde plaats van vleugelverdediger geposteerd. Overigens had de op dat moment ver opgerukte Van Dijk al vroeg bijna succes, toen hij met een scherpe voor zet op miraculeuze wijze de lat trof. Pal daarop verschafte hij Heerjansdam een kans, toen hij als bewaker van Martin Beuk niet reageerde op een vrije trap van Rob Snijders. Gelukkig voor hem was de hoek waaruit de knappe voet baller Beuk plots kon aanleg gen erg lastig. Rijnsburgse Boys verwierf zich de meeste van de doelrijpe mogelijkhe den. Ton Arroyo kwam milli meters te kort om een fraaie strakke dieptepass van Jan Hogewoning af te ronden. De voorts voortreffelijk spelende Heerjansdam-doelman Kopa- nicki wilde halverwege de eerste rondgang in de druktef de bal wegtrappen, maar miste het leer half. Rob Gillesen le verde een inzet en Marcel van der Blom verlengde, maar Jan Rijken stond op de lijn een doelpunt in de weg. Vlak voor rust werd het eerste schot van formaat gelost door Marcel van der Blom, Kopanicki pak te het leer echter knap. Tot dan toe was het peil van de wedstrijd zeker aanvaard baar geweest, ook al omdat Heerjansdam zich bepaald niet voor het eigen doel verschan ste. Met de knappe combina ties ging het in de eindfase echter veelal mis. Ton Arroyo zorgde met goed doorzetten voor zijn de laatste tijd 'nor male' doelpunt voor de thuis ploeg, maar maakte daarbij, nauwelijks waarneembaar, hands. Hierna zakte Rijns burgse Boys definitief in het moeras. Vooral de met knappe acties gestarte middenvelder Jan Hogewoning ondernam keer op keer kansloze solo's en haalde daarmee alle vaart uit het spel. Henk Merbis was er deze middag kennelijk vanaf het begin al niet goed bij en le verde meermalen knoeiwerk af. De overige Rijnsburgers haalden trouwens geen van al len een hoog waarderingscij fer. Heerjansdam leek in het laatste kwartier nog serieus aan winst te gaan denken, maar reikte niet verder dan enig gevaar, dat. door Leen Rijnenberg wérd gesticht. Vijf minuten voor tijd verving de Rijnsburgse trainer Lagendijk spits Ton Arroyo door John Manuputty. Een wat merk waardige vervanging. Veel eerder was een wissel, om het middenveld uit de knoei te ha len, mogelijk wel zinvol ge weest. iEJO BUCK NIEUW-LEKKERLAND Quick Boys boekte in Nieuw Lekkerland een regelmatige overwinning op de club met dezelfde naam. Zonder veel moeite en met goed combinatievoetbal werd het simpel spelende („lange halen, gauw thuis") thuisteam al na zeven mi nuten door Huug Aandewiel op achterstand gezet. Frenk van der Kleij en Mart van der Plas bouwden na de onderbreking de voorsprong uit naar 3-0, waarna Ton van Wijk een scrimmage benutte om tegen te sco ren. In de wedstrijd terug, kwam Nieuw Lekkerland echter niet meer. De Katwijkse formatie overrompelde Nieuw-Lekkerland volko men. Kees van Rooyen, Frank van der Kleij en Mart van der Plas bestookten achter elkaar het thuisdoel. De in paniek ge raakte achterhoede haalde Van der Kleij neer, toen hij gevaar lijk dreigde te worden. Huug Aandewiel schoot van elf meter afstand in: 0-1. Pas halverwege dat eerste deel lukte het Lekker land iets terug te doen. De aanvallen leverden echter, op een uitzondering na, slechts was mislukte schoten op. Die uitzonde ring werd gerealiseerd door Eric Jan Koudstraal, na zijn schot van afstand zeilde de bal maar net over de kruising van het Katwijkse doel. Drie minuten na de pauze nam Van der Kleij een vrije trap. De muur stond niet goed opgesteld en Van dr Kley benutte dat ge geven door de bal in de uiterste hoek te prikken: 2-0. Martin van der Plas besliste de wedstrijd een kwartier voor het einde definitief door zelf nummer drie te laten aantekenen. In de slot fase redde Ton van Wijk de Nieuw-Lekkerlandse eer door van uit een scrimmage de bal achter Theo Guyt te schieten. Het be ter spelende Quick Boys stond Nieuw-Lekkerland evenwel niet toe nog dichter bij te komen. Scoreverloop: 7 Aandewiel 0-1, 48 Vafi der Kleij 0-2, 75 Mart van der Plas 0-3, 84 Van Wijk 1-3. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Anne Ouwersloot, Rienks, Van Delft, Boers, Aandewiel, Gert Ouwersloot, Van der Kleij, Van Rooyen, Mart van der Plas. LEIDEN KRV, dat on deraan de vierde klasse B bengelt, stuntte bij de nummer twee, Sport lust'46, door met 2-3 te winnen. Zevenhoven pro fiteerde daarvan door het onbereikbaar bovenaan- staande DSVP op 0-0 te houden en nu alleen de tweede positie, een moge lijke promotieplaats, te bezetten. Hazerswoudse Boys Verloor de aanslui ting, omdat FC Maluku met 1-2 kwam winnen. Woubrugge is echt in de problemen gekomen door de 0-3 nederlaag tegen Unicum. Ook Oegstgeest bevindt zich in een hache lijke positie, ondanks de 1-1 remise bij Jodan Boys. Koudekerk won met 1-0 van Rohda'76. SIZO be reikte een 3-3 eindstand bij Sporting Zuid. Sportlust'46 - KRV 2-3 (1-2) Terwiil de kustploeg driftig aanvalspogingen ondernam was het na 30 minuten het thuisteam^ dat de score open de. Nauwelijks zestig seconden later lobde Dirk Hoek de bal in het andere doel: 1-1. Tien minuten voor de pauze soleer de Leo Valk door de hele Sportlust-achterhoede en scoorde beheerst. Gerard van Beelen had de beslissing kun nen brengen, maar faalde in de afwerking. Halverwege het tweede deel werd het weer ge lijk, waarna een verre uittrap van doelman Teun van Duy- venbode de bal bij Gerard van Beelen deêd belanden. De KRV-schutter boogde de bal fraai in het Sportlustdoel: 2-3. Zevenhoven - DSVP 0-0 (0-0) De gastheren opereerden als een hecht collectief en hielden daarmee de supersnelle aan vallers van DSVP in bedwang. Harrie de Boer kwam zelfs en kele keren in kansrijke situa ties, maar kreeg de bal er niet in. Zijn broer Bert de Boer verraste regelmatig door als rechtsachterspeler efficiënt op te komen en gerichte schoten op het DSVP-doel af te vuren. De nul zou echter blijven, het geen ook geldt voor de gast- équipe. Met name laatste man Peter Kok hield het achterin gesloten. Hazerswoudse Boys - FC Maluku 1-2 (0-1) Hazerswoudse Boys begon de spectaculaire partij nogal on gelukkig. Omdat de bal niet goed werd weggewerkt kon Maluku na drie minuten'de bal overnemen en 0-1 laten aante&enen. Rienk Poot wei gerde veel werk te verzetten en verprutste bovendien de verkregen mogelijkheden ook nog eens. Jan Platteel had eveneens al eerder kunnen scoren. In de 75e minuut bracht hij de gelijkmaker op het bord. Vanuit een scrimma ge scoorde Maluku echter in de slotfase 1-2. Woubrugge - Unicum 0-3 (0- 2) De eerste twintig minuten bo den een overheersend Wou brugge. Het doelpunt bleef echter uit. Unicum nam het initiatief over en passeerde voor de pauze tweemaal de voor de geschorste Gerard Volwater in de goal staande Leo Buntsma. Het offensief, dat de thuiself direct na de on derbreking inzette, leverde een door Maarten Nooter te gen de lat gekopte bal op. Ook Hennie de Klerk schoot het leer op dwarslat. In het alles- of-nietsspel van de thuisspe- lers moest Woubrugge vervol gens nogmaals buigen voor de tegenstander. Jodan Boys - Oegstgeest 1-1 Na 21 minuten passte Jan Zandbergen op Jan de Wek ker, die geen moment twijfel de en de bal in het net depo neerde: 0-1. Een misverstand tussen goalie Cock Bouwman en Ruud van Iterson liet Jo dan Boys weer langszij komen. Tijdens het tweede speldeel kregen de Oegstgeestenaren legio mogelijkheden. Jan Zandbergen trof de lat, Sjoerd Teske schoot naast, Dick van der Mey en Ton Werner stuit ten op de thuisdoelman. Oegst geest had te weinig gekregen. Koudekerk - Rohda'76 1-0 (1- 0) Het overwicht van Koudekerk wierp in de 24e minuut precies één vrucht af. A-junior Peter Spierenburg, die zijn derde wedstrijd in het Koudekerkse keurkorps speelde, schoot van uit een kluwen van spelers binnen: 1-0. Na de thee knalde Klaas van Diggelen op de lat. Ook Wim Ringelestein was kansrijk. Het zou echter 1-0 blijven. Sporting Zuid - SIZO 3-3 (1- 2) Een fout in de achterhoede zette SIZO op achterstand. Pe ter Bol schoot de Hillegom- mers uit een vrije trap weer op gelijke hoogte, waarna Eltjo Vijn zelfs een voorsprong ver zorgde. Gert Kardol en Vijn hadden nogmaals doel moeten treffen, gezien de vele moge lijkheden. In de 55e minuut kwam Sporting weer gelijk. SIZO was aangeslagen en werd zelfs op achterstand ge zet. Veel wilskracht was er no dig om de 3-3 op het bord te krijgen. Invaller Rick van der Pol was de maker van dat wel gescoorde derde doelpunt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17