Topprestatie Wiersma
Peels en Ribbers sterkste in „Hel
sportuitslagen
Sportwereld
Van Dooijeweerds
blijven winnen
Zijspansucces
Muller/Van der Bijl
MAANDAG 18 APRIL 19
99
EYSDEN Jan Peels uit Ber-
geyk en Joop Ribbers uit
Groenlo waren zaterdag de
sterksten in de „Hel van het
Mergelland", een A-klassieker
voor amateurs in twee onder
delen. Peels won de 186 kilo
meter lange tocht door Bel
gisch vlak- en Zuidlimburgse
heuvelland voor merkenploe
gen en Ribbers won de even
Dainis Liepinsje uit de Sovjet-
-Unie heeft de Ronde van Ne-
dersaksen voor amateurs ge
wonnen. De achtste rit werd
gewonnen door de Oostenrijk
se klimmer Helmut Wechsel-
berger, die vrijdag ook reeds
de zevende etappe op zijn
naam had gebracht. Tweede in
het eindklassement werd de
Oostduitser Uwe Raab. Beste
Nederlander was Teun van
Vliet, die enkele dagen leider
was, op de vijfde positie.
John Arends won zaterdag de
B-klassieker de Drentse Dor
penomloop. In een criterium
in Den Dungen zegevierde
Pim Bosch (Gorinchem) van
de ploeg De Markthof voor
Arie Versluis (Ameide) en
Leen Jansen (Alphen aan de
Rijn).
In het Limburgse Geleen-Lin-
denheuvel ging de Hagenaar
Jan van Rossum als eerste
over de finish. Harrie Geer-
kens uit Neerbeek werd twee
de voor Alex Pieters uit Stein.
De open etapperonde van de
Vaucluse werd gewonnen door
de Franse amateur Denis
Roux. De Oostduitser Hernig
won de etappekoers van Loir
en Cher voor amateurs. De
slotrit over 170 kilometer werd
gewonnen door zijn landge
noot Dittert vóór de Nederlan
der Peter Heeren.
Tulpenrally
voor Guliker
Barneveld - Renger Guliker
heeft zaterdag met zijn naviga
tor Bob Dickhout in een Por
sche de Tulpenrally gewon
nen. De equipe uit Putten was
de favoriet voor deze wed
strijd, die meetelde voor het
Nederlands kampioenschap.
Door de zege behield Guliker
de leiding in het kampioen
schap voor de internationalen.
Moeilijkheden
bij roeien
op de Amstel
AMSTERDAM Het lange
afstandskampioenschap van de
Amstel voor skiffeurs, kort
weg de skifhead, over 8.000
meter was al voordat ook
maar één haal was geroeid
verworden tot een tot één der
turbulentste races. De nieuw
ste ontwikkeling op materiaal-
gebied, de rolriggerskif, was
kort tevoren door de organisa
toren van de race uitgesloten
voor de strijd om de hoofdprij
zen, en mocht derhalve alleen
buiten mededinging meeva
ren, een opzienbarende beslis
sing.
Teleurstellend was het optre
den van de gedoodverfde win
naar Ronald Florijn (Die Leij-
the), die na door Gobel rond
de 6.000 meter gepasseerd te
zijn, niet langer weerstand
bood en ongeveer met een mi
nuut achterstand binnenge
haald kon worden.
De Groningse fysiotherapies-
tudente Nicolette Hellemans
(vorig jaar met zuster Greet
vierde op de wereldkampioen
schappen in de dubbel-twee)
troefde over 4.000 meter de ge
hele concurrentie af door als
eerste skiffeuse in de geschie
denis van de skifhead onder
de 16 minuten-grens te duiken
en als winnares een baanre
cord zette van 15.48.92.
AMSTERDAM Harm
Wiersma heeft zijn eigen
wereld-duurrecord simul
taandammen verbeterd.
De oud-wereldkampioen
sloot zaterdag kort voor
middernacht zijn 28 uur
durende marathon succes
vol af.
Niet alleen had hij zijn record
met twee uur verbeterd, maar
hij had met een scoringsper
centage van 93 ruimschoots
voldaan aan de eisen die de
werelddambond (FMJD) voor
af had gesteld, namelijk in 28
uur tenminste 80 procent sco
ren. Alleen het geplande aan
tal van. vijfhonderd partijen
haalde Wiersma niet. Dat was
overigens niet zo verrassend,
omdat de kwaliteit van de te
genstanders van een zo hoog
gehalte was, dat men na afloop
slechts met verbazing kon con
stateren, dat Wiersma even
als bij zijn vorige wereldrecord
in '76 in Den Haag toch
slechts vijf partijen had verlo-
Vrijdagavond om even over
zeven uur gaf wielrenner Ger-
rie Knetemann vanaf zijn
Gentse ziekbed het startsein
voor deze dammarathon door
telefonisch de eerste zet te
doen op het bord van Euro
pees bokskampioen Rudi
Koopmans. Werd deze zwaar
gewicht enkele ronden later al
uitgeteld door Wiersma, aan
vankelijk verging het de echte
damliefhebbers net zo. De or
ganisatoren hadden voor de al
tijd moeilijke nachtelijke uren
een aantal gerenommeerde
damclubs uitgenodigd met een
viertal te komen. Enerzijds
zou Wiersma door hun ver
wachte betere tegenspel de
eerste crisisperiode (na zo'n elf
uur spelen) beter kunnen
doorkomen, anderszijds was
deelneming voor de clubspe
lers aantrekkelijk gemaakt,
omdat er geldprijzen beschik
baar waren voor de beste
teamprestaties. Dat brak de
wereldrecordhouder uiteinde
lijk op. Immers, geld trekt
vooral de (semi-)profclubs aan
en hoewel het Amsterdamse
VAD en Wiersma's eigen club
Harm Wiersma (links) aan het begin van zijn uiteindelijk
succesvolle poging het wereldrecord simultaandammen
te breken. De eerste tegenstander, die hij tijdens het
evenement in de Amsterdamse etablissement Club 26,
waar de politie vorige week nog illegale roulettetafels en
speelkasten verwijderde, was bokskampioen Rudi
Koopmans.
LJmuiden met een redelijk stel Haagse RDG kwam na zo'n
sub-toppers was gekomen. Het achttien uur met een nationale
topploeg, bestaande uit lands
kampioen Clerc, Luteijn,
Bronstring en Vermin naar de
Amsterdamse Club 26.
Mede door dit kwartet toppers
werd het tempo van de toen al
redelijk vermoeide oud-we
reldkampioen gedrukt en
werd het aantal van vijfhon
derd partijen niet bereikt.
Dank zij een regelmatige me
dische controle en enkele kor
te pauzes voor massage van de
voetzolen en beenspieren,
haalde de Fries het einde van
de marathon. In totaal speelde
hij 428 partijen. Slechts vijf
partijen verloor hij: van de
Zeeuw Van de Beek, studen
tenkampioen Hein Meijer en
de nationale meesters Bies.
Bronstring en Vermin. Vijftig
keer ging hij akkoord met re
mise en hij won 373 partijen.
„Ik hoop dat de mensen zich
vermaakt hebben", besloot een
vermoeide, maar trotse record
houder, die kort na midder
nacht 'vernam dat de FMJD
dit record zeker zal erkennen.
GUNZBURG Roemenië
heeft een damesinterlandwed
strijd turnen tegen West-
-Duitsland gewonnen:
388,15-379,35. Jekaterina Szabo
eindigde in het individuele
klassement als eerste met 78,90
punten.
LONDEN Bij het interna
tionale turntoernooi in Lon
den (Wembley) zegevierde de
Cubaan Miguel Arrojo bij de
heren en de Chinese Zhang
Hui bii de dames.
STUTTGART In de finale
van een badmintontoernooi in
Stuttgart verloor Lex Coene
van de Australiër McDonald.
In het gemengd dubbel dolven
Carol Liem/Bas von Barnau
Sijthoff het onderspit tegen de
Schotse Hamilton en de West
duitser Hertzig.
DULMEN De Westduitse
marathontitels zijn gisteren ge
gaan naar Ralf Salzmann bij
de heren en Monika Lövenich
bij de dames. Salzmann greep
in 2.15,17 zijn vierde achter
eenvolgende titel.
TILBURG Dick Zijp uit
Oud-Karspel en Wim Hink uit
Zuid-Scharwoude hebben het
dertiende bridgetoernooi van
Tilburg op hun naam geschre
ven.
BREDA WC heeft zich ge
plaatst voor de strijd om Con
federatie-beker volleybal, ver
gelijkbaar met het toernooi om
de UEFA-beker bij voetbal.
WC verzekerde zich van
deelneming door in het eind-
toernooi van de periodekam
pioenen met 3-2 te winnen
van Orion.
LEIDEN Ans Stormink
heeft voor de tweede achter
eenvolgende keer de lange af
standwedstrijd van de kanove
reniging Levitas uit Leiden
gewonnen. Stormink had 1
uur 45 minuten en 20 secon
den nodig voor de achttien ki
lometer.
HAARLEM De winnaars
van de finales van de Neder
landse kampioenschappen ka
rate in Haarlem zijn: tot 60 kg:
Jeffrey Snel; 65 kg: Roel van
Loon: 70 kg: Ron Kuif: 75 kg:
Kenneth Leeuwin: 80
Adrié de Herdt; boven 80
Hans Nijman.
OOSTENDE Bij het EEG-
-bridgekampioenschap is het
eerste onderdeel (gemengde
paren) in een Nederlandse
overwinning geëindigd. Het
duo Jet Pasman/ Chris Nie-
meijer won met 3956 punten
uit een maximum van 6272
pnt.
ADVERTENTIE
WASSENAAR Met negentig punten gaat stal Ji^jj
van Dooyeweerd dit seizoen na een kleine maar1
koersen op de baan Duindigt aan de leiding van h j.,
seizoenklassement van deze Wassenaarse baan. Ir.1
paarden van de Hoofddorper zijn in grote vorm. H
afgelopen weekeinde kwam de stal met vier winnaa
uit de strijd. Trainer Jan van Dooyeweerd nam zelf ee'cff
overwinning voor zijn rekening. Hij deed dat zaterdag?
middag in de laatste draverij met Upper Oldeson. Gi f
teren wonnen zijn zoons. Jantje met Varinsja en Be
met Torero Cavaljos.
Het van Dooyeweerd-festival ging zaterdag van start met
overwinning van Gerrie Veldhuisen met de vijfjarige meri
Utahbon in de draverij voor amateurrijders. Uit de laatste z
starts won Utahbon maar liefst zes keer. Hoogtepunt in de re
sport was gisteren op Duindigt de Koninklijke Nederland
Harddraverij- Renvereniging-prijs. Veertien paarden versch
nen er aan de start. Voor Olden Timer was Lindsay Schrnot
speciaal uit Engeland overgekomen. Hij kwam voor het eerst
Duindigt in actie en nam meteen met Olden Timer de leiding)
stond de kop niet meer af en finishte vóór Blakey Ridge en i
grote favoriet Rose of Raby. Schrnock liet het niet bij één ove
winning. Later op de middag won hij ook nog met de grote ot
sider Madammeke. In de eerste ren van de middag moest i
drievoudig winnaar Happy Warrior genoegen nemen met ei
verde plaats. Hier won Nariva met Jan Luyten voor de tweei T
achtereenvolgende keer.
Supertriotip
In supertrio 17 van komende zondag op de baan van Duindi
komen twaalf paarden aan de start. Toi Toi is in dit kleine ve
kansrijk. De zesjarige ruin loopt regelmatig goede koersen, is b
na nooit buiten het geld en won een keer uit de laatste v
starts. Ursa Major en Tango Boszorg zijn paarden in goede vori 'E
Onze favorieten: Toi Toi, Ursa Major en Tango Boszorg. On J0
outsiders: Unri Zuidvelde, Tinker en Tino Noordlandia.
ARTHUR VAN RIJSWIJ 131
WIJCHEN De Nederlandse
combinatie Muller/Van der
Bijl heeft gisteren voor 2500
toeschouwers op het circuit de
Smelenberg bij Wijchen de
eerste wedstrijd om de Hol
land Cup voor zijspannen ge
wonnen. Muller en Van der
Bijl zegevierden zowel in de
eerste als tweede manche.
De Belg George Jobe heeft gis-
teren in het Spaanse Sabadell
de eerste race voor het we
reldkampioenschap in de 250
cc-klasse gewonnen. Jobe
werd winnaar van de eerste
manche en tweede in de twee
de achter zijn landgenoot Je-
an-Claude Laquaya. In de eer
ste manche werd de Nederlan
der Kees van der Ven derde.
Op het circuit De Zeven Heu
veltjes te Ees bij Borger, won
Karsmakers voor 3500
schouwers de eerste mancl
en eindigde als tweede in i
tweede.
De Italiaanse motorcrosser M
chele Rinaldi heeft de Belg
sche wereldkampioen Eric G
boers van zijn derde achte H
eenvolgende Grote Prijs-zej
afgehouden. Op Italiaan
grond verwees Rinaldi in be
de manches van
cc-wedstrijd de Belgische kla c
sementsaanvoerder naar
tweede plaats. De cross weg
gehouden in Settino Torine v
in de streek Piemonte.
ADVERTENTIE
mj
yc
P*
pu
nlco gotlleb b.v.
Int. «portprijxnn centrum
L.V. M.voort 311-313/070-60S5S5
BUITENLANDS
VOETBAL
ENGELAND
Engels* beker
Helve (Inelee: BrightonSheffield
Wednesday 2—1. Manchester Unl-
ton 1—1. Southampton—Liverpool
3—2. SwanseaStoke 1—1. Tot
tenham—Ipswich 3—1. Watford-
Nottingham Forest 13.
Liverpool 3781
Watford 37—64
Manchester United 34—60
Aston Villa 36—58
SCHOTLAND
Beker Aberdeen—Celtic 1—0.
Rangers—St. Mlrren 1—1.
Competitie: Morton—Hibernian
O—1.
kussen 3—3, Nürnberg—Fortur
D 31. KalsorslauternArminia
30. Schalke'04Kartsruher SC
1—0, Borussla M GIHamburger
Hamburger SV 28«1
Werder Bremen 2841
Bayern München 2839
Stuttgart 26-37
Borussia O 2835
BELGIË
Waterschei—Seraing 0—3. Beva
renClub Brugge 40. Korlrljk
Anderlecht 15. Club Luik—Beer
schot 3—1, Gent—Wlnterslag 1—
2. Antwerp—Tongeren 21. Ller-
se—Waregem 1—1, RWDM
Standard Lulk 0—2. Cerkel Brug
ge—Lokeren 3—0.
Stand:
Anderlecht 26—43
Standard Lulk 2942
Antwerp 2941
Bevaren 2937
FRANKRIJK
Beker NantesGlrondlns Bor
deaux 40. Paris St. Germain-
Racing Strasbourg 5—2. Mona
coStade Brest 12. Olympique
Lyon—FC Tours 3—2. FC Toulou
se—FC Rouen 00. Olympique
Lille—Martlgues 2—0. Guln-
gampStade Laval 0—0. Guln-
gamp w.n.s., Alacclo—Racing Pa
ris 1—0.
SPANJE
Real MadrlOsasuna 2—1, Athle-
BllbaoReal Socledad 20.
Valladolld 1—1. Salamanca—Se-
vllla 23. Santander—Zaragoza
2—1, GI|on—Atletico Madrid 2—3.
Malaga—Espagnol 2—1.
Real Madrid 33—49
Allelic Bilbao 33—48
Barcelona 33—44
Atletico Madrid 33—44
Setubal 10. BragaBoavlsta
1—0. EsplnhoVarzim 1—0.
Stand:
Benflca 26—43
Porto 26—39
Sporting 26—37
Gulmaraes 26—28
Griekenland
Makedonlkos-AEK Athene 1-0.
Doxa Drama-lralis 2-2. Panseral-
kos-Olymplakos 0-0. Rhodos-Pa-
nathlnalkos 1-2. Ofi Kreta-loannl-
na 3*1. PAOK Salonikl-Apollon 2-
0, Arls Saloniki-Pananalkl 2-1,
Ethnlkos-Larissa 0-1. Stand na 26
ronden: 1. Olymplakos 40 punten;
2/3. AEK en Arls 35; 4. Larissa 33;
5. PAOK 30.
IFK Gotoborg-GSfle 0-0, Hammar-
by-Halmstad 2-1. Brage-AIK
Stockholm 0-0, Oesters Vaexjoe-
Oergryte 0-0, Malmö-Mjallby 1-1,
Hacken-Elfsborg Boras 0-0.
Zwitserland
Sank! Gallen-Servette 4-0, Xamax
ittingen 1-1. Grass-
ing Boys 4-0,
llnzona-FC Zurich 1-0.
VOLLEYBAL
HEREN
Eerete Divisie: A: Donltas-Ovra 3-
1. Martlnus 2-The Smash 3-0, Dy-
3-0. B:
2-Llnne 3-1. Udenhout-P en P 1-3,
Z'hulzen-DOS 1-3. Radius-Geldrop
3-0. EAW-Polaris 2-1. Broleco-
WC-VCH 1-3. Sudosa-Longa '59
3-0. Dynamo-VCC 3-1. Martlnus-
Valbovol 3-0. Orlon-AMVJ 3-2.
Longa'59 degr.
Eerste dhriti* B: Voorburg 2-OI-
kos 1-3. SW-Were Dl 3-2.
Haag'68-DOS 1-3. Utrecht VC-
VCH 3-1. EAW-Rust Roest 3-0, P
KORFBAL
Hoofdklasse: Fortuna-LUTO 5-5.
DOS'46-Deetos 10-8, Rohda-PKC
13-12, Archipel-;
7-7. Pams-Asko 6-7. Sar
18-13. DKOO-SCO 4-12. B: HKC-
Wordt Kwlek 10-6. DTV-Dalto 7-9.
Danalden-Rapidltas 4-7. LDO-St.
Hooger 11-3. Promotieklasse B:
Die Haghe-BEP 11-2, Overschotje-
DOS (E) 7-8. Oost Arnhem-AKC
11-10. Sperwers-Vriendenschaar
7-12. C: Rust Roest-Trekvogels 8-
11. Achilles-BI. Wit'51 5-5. Zulder-
kwartler-Fldes Pacta 7-7. Tjoba-
PSV 4-12, D: Waterpoorl-Excel-
slor 6-6, Driehoek-SMS 10-8.
VES-De Vinken 10-4. Drachten-
VEO 10-8. Res. Overgangsklasse
B: Elbern. 3-T rek vogels 2 8-8. A.
Weerbaar 3-HKV 2 4-4. Archlp. 2-
B. Wit 3 6-3. Deetos 3-PSV 2 8-7.
Eerst* klasse A: Merwic-Regen-
boog 10-11, Zwervers-OSCR 8-8.
Het Zuiden-Rozenburg 7-5. Kwlek
(H)-DKV 8-7. B: Albatros-Snel 7-9.
Anlmo-Swlfl 7-7, GKV-TOP (S) 4-
8. Tweede klasse A: O.Eiland-Kin
derdijk 6-8. Stormvog.-Merwede
5-5. ADO-NIO 8-7. Kwlek (RFFiks
9-10. B: Terheyden-Eureka 3-7.
Ten Donck-Qulck 8-4. Algemene-
De Bermen 5-8, HSV-Crescendo
10-11. C: DVS'69-ODO (M) 5-5.
RWR-KOAG 5-10, TOP (A)-Meer-
vogels 3-6. Or. Wlt-DES 9-8. D:
ONOO-Overkanters 6-12, Actlef-
Olymplaan 9-9. ELKV-DKC 7-5,
WION-Vlaardlngon 4-5. Derde
klasse A: KVR-Juliana 12-1. Ons
Huls-Dljkvogels 5-4. TOV-ALO 5-
7. B: ODO (Dj-Keep Fit 3-3. Saglt-
ta-Harga 11-3, Unlcum-Hou Stand
8-8. IJsselvogels-Hoogvllet 9-5, C:
VIOS-Voltreffers 6-3, Ventura S-
Or. Nass. 7-8. SEV-Olympla 6-3.
Vltesse-Hoekse SV 5-5, D: Jodan
B-Velocltas 7-6. Vr'achaar (B>-
Fluks 2-7. Weldevogels-Avanti 7-6.
2 4-10. Zuldorkw. 2-Fldes P 2 4-6.
Sperwers 2-Vr.sch. 2 13-6. B: HKC
2-Eibern. 4 10-3. KVS 3-Excels. 2
ADO 2-Pams 3 6-5. GKV 2-
Forluna 3 6-6. B: Albatros 2-Zui-
derkw. 3 6-4.T. Donck 2-KOAG 2
8-7. Algem. 2-DKC 2 10-5. WION
2-Elbern. 5 6-4. C: Fides P 3-Kln-
derd. 2 10-10. PKC 5-OSCR 2 10-
8, Regenb. 2-Rozenb. 2 8-5. Res.
2-Bermen 2 10-6. B: VEO 3-Snel 2
2-5, Animo 2-GKV 3 6-3, Pernlx 2-
Pams 4 6-5, Kwlek 2-DES 2 2-8.
C: Merwlc 2-Overkant. 2 8-8. Dee
tos 5-Harga 2 6-3, HSV 2-NIO 2 7-
2. Junioren A: Albatros-GKV 11-5,
KVS-SwIft 15-3. Snel-PKC 5-4.
Klnderdljk-Meervogels 3-4. B:
ZAALHANDBAL
Horen: HAKA/E en O-Slttardla 13-
16, NCR/BI. Wit-Attlla 28-18, Enzi-
co/Swift-Bsp/De Gazellen 18-14,
VenL 17-23. v.
VELDHANDBAL
3s-Aaismeer 20-8.
R2A: UVG-Snelwiek 9-7. Athene-
HEC 7-8, Foreholte-MMO 5-14.
R2B: Hollandlaan-WIK 4-6. Anco-
ra-v. Eljm/Hermes 6-4, Anlmo-
Velo 4-6.
R1: v. Eljm/Hermes-Ancora 7-10.
Indus-Hollandiaan 15-14. Wlngs-
UVG 13-7. DWS-Actiet 7-8.
R2A: Snelwlek-Anlmo 14-11. Rijn-
streek-Atomium 20-19, WIK-Unl-
landla-Hercules 8-7.
BASKETBAL
Promotiedivisie: Werkendam-Or-
ca's 89-83. Gronlngen-Eindhoven
120-103. Zaandam-Amsterdam
Eredivisie: BOB-The Stars 58-52.
J. Jumpers-AMVJ A'dam 59-53.
Heren eerste klasse: Achllles-
OSG 105-86. Green Eagles-Blitz
111-79. Leiderdorp-Hagenaars RB
65-75, Blnnenland-MSV 94-104.
Heren tweed* klasse: Lokomo-
tlef-v.d. Jagt 80-69. Rabobank-
Gouda-Zoebas 74-84. Dunckers-
Alexandrla 79-61. Red Stars-Ro-
wlc 70-65. v.d. Jagt-Rabobank
100-68.
Dames eerste klasse: LUSV-OSG
72-41, Nusa Indah 2-Dunckers 84-
49. Devel Devlls-Argus 50-51, Bln-
nenland-Gymnova 53-42.
Dames tweede klasse: LUSV 2-
DAS 2 66-50. Hagenaars RB-BV
Voorne 2 65-56. OSM-Cangoeroes
2 47-66, Argon-Quidam 47-58.
Hurricanes-Goba 72-43.
Jongens eerste klass
i 74-53. Grasshoppers
Rowlc 82-79. BVO-Rabobank-
Gouda 47-58. DAS-MSV 68-110.
Meisjes eerste klasse: MSV-DAS
s-OSG 61-102.
HONKBAL
Hoofdklasse: Sparta—Giants 10—
12. UW—ADO 4—11. The He
rons—Amstel T. 168. Pirates
Quick 3—5. Haarlem N.—Neptu-
nus 6—3. GiantsSoarla 0—2.
ADO—UW 3—5. Amstel T He
rons 10—4. Quick—Pirates 5—11,
NeptunusHaarlem N. 5—4.
KARATE
Nederland) wint r
2x wasarl van Simon Ballantlne
(Noord-Holland)
Tot 65 kilo: Roel van Loon (Noord-
Holland) wlnt met 2x Ippon en 3x
n (Noord-Holland)
i Peter Dijkman (Noord-Hol-
Tot 80 kilo: Adrle de Herdt (Oost-
Nederland) wlnt met 5x wasari van
Ruud Faverus (Noord-Holland)
Boven 80 kilo: Hans Nijman
(Noord-Holland) wlnt met 3x wasa
ri van Leen Broekhuysen (Zuid-
BILJARTEN
Europees kampioenschap 47/2
Finalegroep, derde ronde: Zanet-
ti— Hose 8-0. 100—38 (2) en
100—56 (2); Vultlnk—Bracke 6—2.
100—93 (4). 29—100 (3) en 100-
87 (5).
Om de vijfde plaats: Wildförster
Bourezg 8—0, 100—1 (1) en 100—
17(1).
Om de zevende plaats Albert
Tusset 6-2, 73—100 (2). 100—78
(3) en 100—60 (5).
Eindstand: 1. Zonottl 3 gew. part.,
24 sotpunten, 46,15 alg. gem.; 2.
Hose 2. 14. 31.35; 3. Vultlnk 1. 8.
18.32; 4. Bracko 0. 2. 19,09.
Het klassement Is verder: 5. Wlld-
förster; 6. Bourezg; 7. Albert; 8.
Tussot; 9. Mastny; 10. Wijnen.
SCHAKEN
Sterren 0-1, Culjpors-Van Wijger-
den 1/2-1/2. Ree-Timmerman 1-0,
Timman-Van Scheltlnga afgebr..
Van Vllel-Boehm 1/2-1/2, Lange-
weg-Van der Wiel 1-0.
Tweede ronde: Van der Sterren-
Van der Wiel afgebr., Boehm-Lan-
geweg V4-V4, Van Scheltlnga-
terlnk-Culjpers 1-0.
Stand: 1/2 Roe en Timman 2 pun
ten. 3 Langeweg 1.5. 4 Van der
Sterren 1 1 afgebr., 5/7 Boehm,
Van Scheltlnga en Llgterlnk 1.
8/10 Culjpers. Van der Vliet en
Van Wljgerden 0.5. 11 Van der
Wiel 0 1 algebr.. 12 Timmerman
Stand na twee ronden: 1/2 Ree
1. 8/11 Culjpers.
Vliet. Van Wljgerden en Van der
Wiel 0.5. 12 Timmerman 0.
TURNEN
NKGB, Overboseh
Lange mat, categorie E: tot en
met 11 Jaar; Verburch. 12 tot 15
jaar; Selva (Den Haag). Groep 14
jaar; Selva.
Categorie A tot en met 11 Jaar.
Qulntus. 12-15 jaar; Quintus.
Groep 14 jaar; Selva.
Jongens 12-15 jaar: Qulntus.
Lang* mat, categorie E: tot en
met 11 jaar; Verburch. 12-15 jaar;
Selva. Groep 14 jaar: Selva.
Dames: Sempre Avanti. Jongens
12-15 jaar: Qulntus.
Jazz gymnastiek: 1. Meerburg 2
(Zoeterwoude), 2. Meerburg 1, 3.
Gymnova.
Jazz gymnastlak (alle leeftijden):
1. Meerburg 2. 2. Qulntus.
Christelijke Turnkring Den Haag
(Schevenlngen) met 7.91 p.
Meisjes B: eveneens Robur 8.30
p. Adspiranten dames A: Irene
8.37 p. Adspiranten dames B: Die
Haghe 7.69 p. Adspiranten heren:
Die Haghe 7.58 p.
Lang* mat: dames B: Advendo
8.38 p. Heren A: Die Haghe 7.45 p.
Heren B: Advendo 7.39 p. Jon
gens: Die Haghe 7.04 p. Dames A:
SEV 8.94 p.
Mlnitramp, meisjes A: Robur
(9.09). meisjes B: Zoetermeer (8.06
p.). Jongens: Die Haghe (8.76 p.)
Adspiranten dames A: Robur (7.97
p.). Adspiranten dames B: JOV
(7.91 p.). Dames A: SEV (8.31 p.).
Dames B: SEV (9.14 p.). Adspiran
ten heren: Advendo (7.67 p.).
Tafelspringen: haren A: Advendo
(8.07). heren B: Advendo (7.51 p.).
Jazz gymnastlak maisjea: JOV
(8.45 p.). Adspiranten dames: Zoe
termeer (6.20 p.). Dames: Adven
do (7.90 p.).
Ritmisch* gymnastiek meisjes:
Yvonne Knoester (Robur). Adspi
ranten dames: Jacqueline Lieffe-
rlng (JOV). Dames: Roslta den
Hartog (Oranje Nassau).
HOCKEY
Wereldbeker dames
Groep A: Schotland—India 2—0
(0—0). Australia—Verenigde Sta
ten 11 (0—0). NederlandWales
3-1 (2-1).
Eindstand:
1. Nederland 5 4 1 0 9 7—2
2. Australië 5 2 2 1 6 10— 6
3. Verenigde Staten 5 2 2 1 6
6- 3
4. Schotland 5 13 15 4—5
5. Wales 5 0 3 2 3 5—11
6. India 5 0 14 1 4—9
Groep B: EngelandSovjet-Unie
31 (00). ArgentiniëNieuw-
Zeeland 00. CanadaSovjet-
Unie 4-0 (1-0). West-Dults-
landEngeland 42 (2—1).
Eindstand:
1. Canada 5 3 117 10- 4
2. West-Dultsland 5 3 0 2 6 8—
5
3. Engeland 5 2 2 1 6 10- 9
4. Nleuw-Zeeland 5 1 2 2 4 5-
Hoofdklasse: MEP—Kampong 1
2. Bl'doalLaren 31, MOP
A'dam 4—6. HDM—Hattem 3—1,
Oranje Zw.—KI. Zwlta 2—2. Til
burg—HGC 1—2.
Overgangsklasse A UnionHudl-
to 2—0. Hurley—Geel Zwart 1—2,
Don Bosch—Victoria 1—2,
SCHCGroningen 41, Nijme
genPlnoke 1—2, Quick St.—Wa
peningen 01. B: LeldenBreda
31. EMHLeonldas 1—2. Leo-
nldasEMHC 0—3. Breda—Lel
den 1—3, Gron. Studs—HTCC 2—
0. Venlo—Goolsche 42. DKSI
Were Di 3—2. Sch'weljde-Rotter-
dam 3—1.
Eerste klass* A: Asvton—Forward
0—4. DSHC—AMHC '65 1—3. Fo-
rescate—Ring Pass 0—1, Groen
Geel—Push 1—0, Zoetermeer—
1. TempoWei
Wit—Voorne 0—1. B: Cartouche—
Rijswijk 3—1. Krimpen—Badhoe-
ved. 31, RoomburgTe Werve
3—1, VCL—Bennebroek 1—3.
Overgangsklasse A: Venlo—Plno
ke 2—1. Kieviten—Ede 3—1.
Gron. Studs—PW 0-2. Kam
pong—Groningen 0—3, HBS—De
venter 1—1. Forward—HOD 3—0.
B: Rapidity—Goolsche 1—1.
Uden—Push 1—3. DKS—HTCC
3—1, HMC—KI. Zwlts 1—2.
Union—Hudito 21. Wagenln-
genArnhem 11.
Eerst* klasse A: LeldenCraey-
enh 00. LeonldasBreda 2—1.
Spirit—Ring Pass 1—1. Rotter
dam—Tilburg 40. Victoria—
Sch'weijde 1—0.
Tweede klass* A: Aeolus—Prln-
senb. 10. Dordrecht—Vllsslngen
41. AsvlonTempo'34 1—1,
Oude Maas—Warande 1—1. B:
RijswijkOmmoord 20. Alec-
toGroen Geel 40, Room
burgTe Werve 42, Rapid—Fo-
ROLHOCKEY
Eerste klas:
MarathonDennenberg 96.
Lichtstad—RC Den Haag/Goltlng
Holiday (uitgesteld).
ResidentieTordera 8—4.
ATLETIEK
Marathon Utrecht
Heren: 1. Rob Strik (BAV. Baarn)
2.21.11. 2. Wil Rlndt (PSV. Eindho
ven) 2.22.34. 3. Wlm Miltenburg
(Hellas. Utrecht) 2.22.42. 4. Frans
Smit (Hera, Heerhugowaard)
2.26.00. 5. Gerard Smit (AAC. Am
sterdam) 2.26.23. 6. Lou Schmltka
(Vet. Ned.) 2.32.12.
Dames: 1. Mieke Jansen (Otympla,
Eindhoven) 3.04.21. 2. Mieke Sle-
monsma (Phoenix. Utrecht)
3.43.01.
Halve Marathon
Heren: 1. Cor Vriend (PSV)
1.07.30, 2. Kees van der Heul
(Avantrla, Schoonhoven) 1.08 29.
3. Gerard Mentlnk (Daventria)
1.09.43. 4. Marl Spruyt (Avantrl)
1.09.48. 5. Nico van der Poel (AV
Nijmegen) 1.10.40.
Schevenlngen Boulevard
Gerven (NSL Noordwl|k) 34.49. 3.
Greta Timmermans (Olympla Eind
hoven) 35.40. 4. Irene Wentzel
(Hellas Utrecht) 35.42. 5. An Rlndt
(PSV Eindhoven) 35.53. 6. Wal-
traud Vingerhoed (Sparta) 37.28.
Marathon van Londen
Heren: 1. Mlke Gratton (Eng)
2.09.43. 2. Gerry Helme (Eng)
2.10.12. 3. Henrik Joergensen
(Den) 2.10.47, 4. Kebede Balcha
(Eth) 2.11.32. 5. Jim Dingwall (Eng)
2.11.44. 6. Rlcardo Sanchez-(Spa)
2.11.51, 7. Mike McCarthy (Eng)
2.11.54. 8. Emlle Puttemans (Bel)
2.12.27. 9. Trevor Wright (Eng)
2.12.29. 10. Oyvlnd Dahl (Noo)
2.12.43. 11. Dave Cannon (Eng)
2.12.51. 12. Freddy Vandervennet
(Bel) 2.13.01.
Dames: 1. Grete Waltz (Noo)
2.25.29 (evenaring officieus we
reldrecord). 2. Mary Oconnor (Nw-
Zee) 2.28.19, 3. Glynls Penny (Eng)
en Karollna Szabo (Hon) belden
2.36.21.
TENNIS
Uitslagen landelijke competitie 17
april
Gemengde competitie
Eerste klasse
Afd. 2: Warande 1—Mets/Thor
RW 2 3-5; Jaagpad 2—DDH 1 3-3
atgobr. Afd. 3: Metselaars 1—Joy
Mozaïek 2 3-3 afgebr. Racketeers
2Westerhout 1 3-5. Afd. 6:
Noordwljk 1—Victoria 1 2-6 Vol
ley 2—Klmbrla 1 4-4.
Overgangsklasse A
Afd. 5: Pel. Tennis 2—ULTC Iduna
1 afgelast; KSW 1—Brunssum 1
5-1 afgebr. Afd. 8: Westerhout 2—
BTCI 2 1-6 afgebr. ELTV 3—Toe-
g/Rotterdam 2 5-3. Afd. 9: Leeu-
wenbergh 3Topsplnners 2 8-0;
Dash '35 1—Hertenkamp 1 afge
last. Afd. 11: DDH 2—Markendaal
1 0-4 afgebr. Afd. 12: Victoria 2—
Unicum 1 afgelast; Vleut Meern
1Over burg 1 3-2 afgebr.
Overgangsklasse B
Afd. 5: Amstelland 1Joy Mo
zaïek 4 afgelast; Plaswljck 1CC
1 4-4. Afd. 8: Festlna 1—Thor RW
2 3-2; Victoria 3—Hoofddorp 1 af
gelast. Afd. 13: Waddinxveen 1—
Wilskracht 2 1-6 afgebr; 't Storl
2—Leirponlas 3 afgelast. Afd. 15:
Tilburg 1—Middelburg 1 7-1; Toe-
g/Rolterdam 3—Hoek v. Holl. 1 3-
5. Afd. 16: Middelburg 2—Bas-D 1
2-6, Schelde 1—Dash '35 2 2-6.
Herencompetitie
Eerste klasse
Overgangsklasse
Afd. 2: Toeg/Rotterdam 2Wad
dinxveen 1 6-0; BTCI 1—Halve
Maan 1 5-1. Afd. 3: Voorhout 1—
Toog/Rotterdam 1 1-5; ATC 1
Leeuwenbergh 1 afgelast.
Eerat* klaeae afdeling 1: Lelmonl-
as 1-Manege 2 08. Marquette 1-
Slttard 1 3—4 afgebroken. Afde
ling 2: Warande 1-Metselaars-
/Thor RW 2 35. Jaagpad 2-
DDH1 3—3 afgebroken. Afdeling
3: Metselaars 1-Joy Mozaïek 2 3
3 afgebroken. Rackettlers 2-Wes-
terhout 1 3-5. Afdeling 4: NIP 1-
Lelmonlas 2 4—4. Beekhulzen 1-
Popey Goldstar 3 35. Afdeling
5: Leeuwenberg 2-ELTV 2 6—2.
GTR 1-Amstelspelers 1 80.
Overgangsklasse A, afdeling 9:
Leeuwenberg 3-Topsplnners 2 8
0. Dash'35 1-Herlenkamp 1 afge
last Afdeling 10: Wilskracht 1-
OTC 1 afgelast. ZLTB 1-Spieghel 1
TAFELTENNIS
Afdeling
DAMES:
District Zuid/West
Middelburg/Zuid 2—Smash'70 4—
6; FVT—21 Up 2 9-1 (FVT kam-
2—Gakaro 1—9.
Tweede klas:
AtlanticDe Sprint 2 46; Ventu
ra Sport—Atlantic 10—0.
HEREN:
Eerst* klas:
Groep 1: TavebaTavenu 73.
Groep 2: Xerxes21 Up 3 6—4.
Groep 3: Korenbeurs 3—Trefpunt
9—1; 21 UP 2—FVT 2 5—5 (FVT 2
Tweede klas:
Groep 1: 21 Up 6—FVT 3 1—9;
HoogvlietTablo 2 28.
Groep 2: GakaroHoly 5—5; De
Sprint 2—Overschle 3 64; Gaka
ro—Taveba 2 7—3.
Groep 3: FVT 4—Noad 7 3—7.
Groep 4: Atlantic—TOGB 3 6-4.
Groep 6: TOG 2—Xerxes 2 2—8.
RUITERSPORT
ZHJV op Meljendell
Afdeling A. rijpssrdenkeurlng: 1.
Upper Ten. bereden door A. Over
mans. 2. Medea bereden door Bi-
Afdeling B.. proef B 4: 1. Mejuf
frouw A. Bovenberg op Present
met 122 pnt., 2. F. Slngelenberg
met Ginger (121 p.).
Proef B 1: 1. Brlnneke Bruin op Rl-
anne (138 p.). 2. F. Slngelenberg
op Ginger (122 p.). 3. Mevrouw
Van Ewljk op Roderick (121 p.).
Afdeling C. proef L 1: 1. L. Son-
nenberg op Sir Arthur (139 p.). 2.
Femle van der Heyde op Unschal-
lah (136 p.). 3. Femle van der Hey
de op Uniek (135 p.).
Proef L 4: 1. Mevrouw M. Rade-
mnkers op Torlelllnl (125 p.). 2. M.
van Leeuwen op Rlvesaltes (122
p.). 3. Femle van der Heyde op
Unschallah (121 p.).
Afdeling D. proef M 1: 1. Mevrouw
M. Rademakers op Torlelllnl
(137p.), 2. Blanca Auberl op Me
dea (131 p.).
Proef M 4: 1. G. Bourgeois met
Rudy B. (121 p.)
Afdeling E. proef Z 1: 1. Blanca
Aubert met Rianne (116 p.) Proef
Z 4: Helene Aubert met Mr. X.
ROEIEN
Dames (4 km): 1 Nicolette Hene
mans (De Hunze) 15.48,92. 2 An
neke Eikeienboom (Triton)
16.15,81. 3 Greet Hellemans (De
Hunze) 16 16.06, 4 Jos Compaan
(Willem 3) 16.22.60. 5 Laurlen Ver-
mulst (Triton) 16.24,54, 6 Heieen
de Bock van Kufleler (Laga)
16.30,92. 7 Saskla Jorlssen (Ne-
Schmelz (Wdl) de 8 kllomi
Ouderkerk naar Amsterdam In 27
min. 31.68 sec.. 2 Goebel (De
Hoop) 28.07.03. 3 Boernlck (De
Hoop) 28.12.93 (winnaar lichte ca
tegorie). 4 Emke (Rlc) 28.36.82. 5
Delhlje (Theta) 28.40.34. 6 Eren-
beent (Rlc) 28.54.11. 7 Koch (ZZV)
28.57.93. 8 Rienck (De Zwolsche)
28.59.20. 9 Florijn (Die Leythe)
29.06.35.
WATERPOLO
see: KZCDSZ 9—7.
Het Ravijn—ZPB 4—7. Het Gooi—
Vuursche 13—5. Rapldo '82—
Donk 4—18. Zlan V.—HZG Rob
ben 10-8. De Futen—OZPC 10—
ZWEMMEN
der Meer (Raket) 1.00.4. 2. H.
Geysen (Dolfijn) 1.00.8. 3. I. Koe-
dijker (RZV) 1.02.0.
Idem j.o. 14: 1. E. Smits (Dolfijn)
59.3. 2. E. Jansen (VZC) 1.00.6, 3.
M. van der Berge (Z/V) 1.00.7.
Idem m.o. 14: 1. I. Baars (Dolfijn)
1.02.2, 2. M. van Aarsen (Z/V)
1.02.9, 3. L Berkhout (ZPA)
1.05.0.
Idom j.o. 16: 1. P. Sol (Dolfijn)
56.2. 2. V. Beekhuls (ZPA) 57.9, 3.
L. Vonk (RZV) 59.2.
100 m. schoolslag J.o. 14: 1. E.
Jansen (VZC) 1.14.6. 2. A. Visser
(Raket) 1.23.7, 3. W. de Wilde
(RZV) 1.24.4.
Idem m.o. 16: 1. M. Kliek (VZC)
1.20.1, 2. J. van Zon (RZV) 1.22.2.
3. M. Duim (Dolfijn) 1.22.5.
t 10: 1.
:j0:-
1.38.8.
Idem J.o. 10: 1. M. Booy /ZPB/U)
1.35.4, 2. L. van Leeuwen (Raket)
1.36.2. 3. P. Slobbe (ZPB/U)
200 m. rugslag heren: 1. A. van
Strlen (Raket) 2.20.8. 2. E. te Riele
(ZPA) 2.21.0. 3. J. Karssen (Otters)
2.23.9.
100 m. rugslag m.o. 12: 1. I. Vuur-
man (RZV) 1.16.2. 2. P. Planken
(Z/V) 1.18.9, 3. M. de Ridder (Dol
fijn) 1.23.1.
100 m. vlinderslag m.o. 12: 1. I.
Vuurman (RZV) 1.15.9. 2. S. Schot
(Raket) 1.19.4, 3. P. Ypma (Breda)
1.21.6.
Idem heren: 1. L. Steenbrink
(HPC) 1.00.1, 2. H. Kroes (HPC)
1.01.2, 3. A. van Dljk(ZPB/U)
1.02.1.
Idem dames: 1. J. Anema (Lega)
1.05.0, 2. M. Anema (Laga) 1.05.1.
3. H. Geyasen (Dolfijn) 1.06.6.
4x100 m. vrije cleg est. heren: 1.
Dolfijn 3.50.1, 2. ZPA 3.55.9, 3.
RZV 3.56.7.
4x100 m. wisselsleg est. damss:
1. HPC 4.43.0. 2. Dolfijn 4.44.7, 3.
VZC/Ve. 4.48.6.
WIELRENNEN
Saronnl (lla) op 10 sec., 3. Pascal
Jules (Fra) z.L. 4. Phil Anderson
(Aus) z.L, 5. Henk Lubberding
(Ned) z.t.. 6. Hennle Kuiper (Ned)
op 12 sec., 7. Adrle van,der Poel
(Ned) op 27 sec., 8. Fons de Wolf
(Bel) z.t., 9. Rene Blttlnger (Fra)
z.t.. 10. Guldo van Calster (Bel)
z.t., 11. Hans Langerljs (Ned). 12.
Hubert Seiz (Zwi), 13. Mare Serge
ant (Bel). 14. Ad WIJnands (Ned),
15. Pierre Bazzo (Fra). 16. Pascal
Slmon (Fra). 17. Godl Schmutz
(Zwi). 18. Paul Haghedooren (Bel).
19. Joan-Rene Bernaudeau (Fra),
20. Daniel Wlllems (Bel) allen In
3.00.23. 2. Klein (Ned)
z.t., 3. Phlnney (VS) z.t.. 4. Ver-
plancke (Bel) z.t., 5. Broznowski
(VS) z.t.. 9. Van Poppel (Ned) z.t.
Tijdrit: 1. Hernig (ODI) 28.4 km in
34.47 (gem. 48.966 km/u). 2. Dit
tert (ODI) op 24 sec.. 3. Mlerze-
jewski (Pol) op 43 sec.. 4. Hauei-
sen (ODI) op 46 sec., 5. Wolf (ODI)
op 47 sec.. 8. Van Poppel (Ned) op
1.01.
Laatst* rit: 1. Dittert (ODI) 170 km
In 3.55.17. 2. Heeren (Ned) z.t.. 3.
Bradley (VS) z.t.. 4. Verplancke
(Bel) z.t., 5. Van Poppel (Ned) z.t.,
6. Klein (Ned) z.t.
Eindklassement: 1. Hernig (ODI)
15.06.03. 2. Dittert (ODI) op 1.22.
3. Mierzejewskl (Pol) op 1.47, 4.
Van Poppel (Ned) op 2.07. 5. Kolk
huis (Ned) op 2.44, 6. Verplancke
(Bel) op 3.35. 7. Wolf (ODI) op
3.48. 8. Hauelsen (ODI) z.t.. 9. Ja-
kula (Pol) op 3.57, 10. Pohl (ODI)
Amateurs: 1. J. Ribbers. 2. J.
Brooimans. 3. M. Sillen. 4. A. Ver
plancke. 5. F. Schoolman, 6. G.
Hel van het Mergelland
Junioren: 1. William v.d. Meer, 2.
P. ten Schure. 3. G. Eikelbeck. 4.
G. Jacobs. 5. P. van Passel. 6. E.
Tenhagen. 7. P. v.d. Goor. 8. L.
v.d. Put. 9. C. Koppert, 10. J.
Scheepers.
Merkenkampioenschap: 1. Jan
Peels 186 km. In 4.52.39. 2. B.
Wekema z_t.. 3. P. Damen 4.53.21,
4. G. J. Theunisse z.t.. 5. F. Moons
z.t. 6. H. Boeve 4.53.27. 7. J. Spij
ker 4.53.30, 8. A. Hassink. 9. T.
van Rljsbergen. 10. K. Evers. 11.
F. Schür, 12. J. de Crom, 13. H.
Baudoln. 14, W. Meyer, 15. J. van
Dalen. 46.,T. Poels. 17. B. Zoont-
Jens. 18. H. Boom. 19. R. Borst.
20. ri.' Hage.
Ploegenklassemenh 1. Jan van
Erp-Ariostea-Concorde 116 pnt.,
2. Batavus-Gonzo 96 pnt.. 3.
Drlessen-Transvemlj-Galll 74 pnt.
Drents* Dorpenomloop: 1. John
ny Arends (Hollandscheveld) 175
km. In 4.14.35. 2. Jan de Nljs
(Oostzaan). 3. Rend Haast (Rljs
bergen). 4. Anne Koster (Leeuwar
den). 5. Johan van der Weide (Am
sterdam), 6. Jan Uitham (Gronln-
r). 7. Arno Meents (Veendam).
Lult Hultema (Groningen). 9.
Plet Kleine (Kerkeveld) allen de
zelfde tijd als de winnaar. 10. Luc
Allbers (Rhoden) op 3.55.
Rond* van Nedersaksen
Laatst* etappe: 1. Wechselberger
(Oost.) 3.39.19. 2. Martin (Lux) op
18 sec.. 3. Muzyka (Pol.) op 1.00,
4. Hofland (Ned op 3.00. 5. Trax-
lor (Oost.) op 3.05. 6. Ludwlg (O-
Dld.) z.t., 7. Liepinsje (Sov.) z.t. 8.
Drogan (O-Dl.) z.t., 23. Verhoeven
(Ned.) z.t.. 28. Van Vliet (Ned.) z.t.,
33 Van Weers (Ned.) z.t„ 34. Van
Asten (Ned.) z.t„ 51. Hoondert
(Ned.) op 5.11.
Eindklassement: 1. Liepinsje
(Sov.) 27.16.14. 2. Raab (O-DI.) op
20 sec.. 3. Radtke (O-DI.) op 1.14.
4. Fels* (Sov.) op 1.27. 5. Van
Vliet (Ned.) op 2.30. 6. Romascanu
(Roe) op 5.34, 7. Woronin (Sov.)
op 5.55. 8. Barth (O-DI.) op 6.35.
9. Verhoeven (Ned.) op 7.22, 10.
Ludwlg (O-DI.) op 7.51, 12. Van
Weers (Ned.) op 11.22. 24. Hof
land (Ned.) op 16.35, 27. Van As
ten (Ned.) op 20.40, 31. Hoondert
(Ned.) op 22.43.
National* criteriums
Stampersgat: 1. John de Crom
(Hoogerholde) 100 km. in 2.29.58.
2. Kees de Jong (Schijf), 3. Theo
de Brader (Fljnaarl).
Den Dungen: 1. Plm Bosch (Gorin
chem) 100 km. In 2.28.12, 2. Arle
Versluis (Ameide), 3. Leen Janszen
(Alphen aan den Rijn).
Bovenkerk: 1. Jacques Pieters
(Zwanenburg). 100 km. In 2.20.15.
2. Jules Brusslng (Amstelveen). 3.
Ron Breman (Amsterdam).
Son en Breugel: 1. Jo van Llerop
(Llerop) 80 km. In 2.05,56. 2. Cor
van Dijk (Boekei). 3. Hans Plugers
(Valkenswaard).
Geleen-Lindenheuvel: 1. Jan van
Rossem (Den Haag) 100 km. In
2.36.23, 2. Harrie Geerkens (Neer
beek). 3. Alex Pieters (Steln).
MOTORCROSS
Eerst* manche: 1. Ton Karsma
kers (Honda). 2. Sjaak Verwaayen
(Honda). 3. Peter Herllngs (Yama
ha). 4. Frans Slgmans (Yamaha). 5.
Gloljo van Zoghei (Suzuki).
Tweede manche: 1. Herllngs. 2.
Karsmakers, 3. Gerard Rond (Su
zuki), 4. Verwaayen, 5. Van Zog-
Stand Ned. Kampioenschap: 1.
Karsmakers 112 punten. 2. Her
llngs 101 pnt. 3. Van Zoghei 97
pnt. 4. Vorwaayen 90 pnt.
Sabadell (250 cc)
Eerst* manche: 1. George Jobe
(Bel) Suzuki. 2. Danny Laporte
ie: 1.
an-Clai
Laquaya (Bel) Honda. 2. Jobe. 3.
Jo Marlens (Lux) Yamaha.
Eindstand grot* prijs van Spanje:
MOTORSPORT
Holland cup
Eerst* manche: 1. Muller/Van der
Bijl (Ned) EML/Yamaha. 2. Jans-
sen/Geurts-Van Kessel (Ned)
Wasp/Yamaha. 3. M. Bens/Van
Deutekom (Ned) EML/Yamaha. 4.
T. Bens/De Wild (Ned) EML/Ya
maha. 5. Knuiman/BIjvelds (Ned)
EML/Yamaha. 6. Lammertlnk/Le-
de (Ned) EML/Yamaha.
Tweede msnche: 1. Muller/Van
der BIJL 2. M. Bens/Van Deute
kom. 3. Janssen/Geurts-Van Kes
sel. 4. Knuiman/BIjvelds. 5. Van
Hal/Van de Venna (Ned) EML/Ya
maha. 6. Van Goch/Borkus (Ned)
Wasp/Weslake.
Eindstand: 1. Muller/Van der Bijl.
2. Janssen/Geurts-Van Kessel. 3.
80 cc (8 ronden): 1. Bertus Grln-
wls (Rottordam) Yamaha 19.09.4
(120,426 km per uur), 2. Jos van
Dongen (Rotterdam) Kreldler
19.20.8. 3. Antoon Gevers (Berll-
cum) Kreidler 19.38.8, 4. George
Looyestein (Breezand) Kreidler, 5.
Wim de Jong (Bleiswljk) Kreidler.
125 cc (10 ronden): 1. Anton Stra-
Erp (Heesch) MBA 21.42.7. 3. Mar
tin van Soest (Eindhoven) MB4
21.46.5. 4. Kees van der Ver
(Eindhoven) MBA 21.54.2, 5. Hein
Vink (Woudrlchem) MBA 21.58.
250 cc (12 ronden): 1. Christian
Sarron (Fra) Yamaha 23.38.0
(147,696 km per uur). 2. Greame
McGregor (Aus) Yamaha 23.48.5,
3. Alan North (Zaf) Yamaha
24.04.8. 4. Gerard van der Wal
(Tubbergen) Yamaha 24.17.6. 5.
Rudy van der Dussen (Capelle a/d
IJssol) 24.18.2.
350 cc (12 ronden): 1. Alan North
(Zal) Yamaha 23.12.4 (150.412 km
per uur). 2. Greame McGregor
(Aus) Yamaha 23.22.7, 3. Pekka
Nurml (Fin) Yamaha 23.24.5. 4.
Con Law (Ier) Yamaha 23.26.9. 5.
Rudy van der Dussen (Capelle a/d
IJssol) Yamaha 23.37.8.
(12 ronden):
i manche: 1.
(Maasdijk) H
(160.929 km per uur). 2. Boet
Duimen (Ammerzoden) Suzuki
21.45.7, 3. Sergio Pellandlnl (Zwi)
Suzuki 22.07.1. 4. Stu Avant (NZI)
Suzuki 22.18.9. 5. Johan van Eijk
(Utrecht) Suzuki 22.19.3.
Tweed* manche: 1. Middelburg
21.39.7 (161,140 km per uur). 2.
Van Duimen 21.46.1, 3. Pellandlnl
21.48.4. 4. Wolfgang von Muralt
(Wdl) Suzuki 22.07.3, 5. Avant
22.07.5.
Eindstand: 1. Middelburg. 2. Van
Duimen. 3. Pellandlnl, 4. Avant, 5.
Von Muralt.
AUTOSPORT
Renault 5 Turbo: 1. Jan Lammers
(Ned) 35.44.583. 2. Joel Gouhler
(Fra) op 1 sec., 3. Daniel Snobeck
(Fra) op 3 sec.. 8. Michel Bleeke-
molen (Ned) op 31 sec.
Grote prijs van Frankrijk
1 Alaln Prost (Fra) Renault 313,74
km In 1 uur 34 min. 13.91 sec.. 2
Nelson Piquet (Bra) Brabham op
29 soc.. 3 Eddle Cheever (VS) Re
nault op 40 sec.. 4 Patrick Tambay
(Fra). Ferrari op 1.06. op één ron
do: 5 Keke Rosberg (Rn). Willi
ams. 6 Jacques Laffite (Fra) Willi
ams. 7 Rene Arnoux (Fra) Ferrari.
8 Mlchele Alboreto (Ita) Tyrrell. 9
Jean-Plorre Jarier (Fra) Llgler, 10
Nlkl Lauda (Oos) 10. 3 John Wat
son (Ier) en Alaln Prost (Fra) 9. 5
Jacquos Laffite (Fra) 7. 6 Patrick
Tambay (Fra) 5. 7 Rene Arnoux
(Fra) en Eddle Cheever (VS) 4, 9
Marc Surer (Zwi) 3. 10 Johnny Ce-
cotto (Ven) 1.
Tulpenrally
1 Renger Gullker/Bob Dickhout
(Ned) Porsche 2 uur. 15 min., 35
sec., 2 Henk Vossen/PI Theunls-
sen (Ned) Ford Escort 2.17.16, 3.
Jan Bak/André Schoonen-Wolf
(Nod) Porsche 2.19.08, 4 Stlg An-
dervang/Ove Llndell (Zwe) Ford
Escort 2.21,12, 5 Johnny Hoes/T
heo Badenberg (Ned) Mitsubishi
2.21.18. 6 Ron de Groot/Ronald
Keve (Ned) Ford Escorl 2.21.37. 7
Peter Morris/Peter Wellfalr (Gbr)
Talbot Lotus 2.22.04, 8 Jan Doos
je/Jan Poel (Ned) Mitsubishi
2.22.55. 9 Dlck Waayenberg/Ay
Mei Oei (Ned) Opel Manta 2.24.45_
10 Jan Fikse/Nico Eikema (Nedr
Talbot Lotus 2.26,27.
National* klasse: 1 De Groot/Ke
ve. 2 Doosje/Poel. 3 Fikse/Elki
217 pnt.. 3 Man Bergsteyn 20 '^r
pnt.. 4 Paul Maaskant 149 pnt. be
Stond nationaal kampioenschap...
1 Harm Doosje 202 pnt.. 2 Be cc
van de Berg 182 pnt.. 3 Jan va/l ei
Doorn 178 pnt.. 4 Jaap van Oeneitanj
lOt
PAARDESPORT
KOERSEN DUINDIGT
ZATERDAG
Eerst* koers, 2040 m.- 1. Wiet G n
(G. Roodenrljs) 2.52.7 1.24.7, 2|orc
Viola Bonusan, 3. White Star.
Winnend 2.20. plaats 1.50 1.
2.80. koppel 4.60. trio 73.30.
Niet gestart: Wladimir J. en Vlet
Tweede koers, 2600 ipj 1. Vum
W. (H. Langeweg) 3.34.9 1.22.7. 2ree
Udo Tonka. 3. Wilma Star. l
Winnend 4.70. plaats 1.20 1.76c
1.20. koppel 7.30. trio 23.00. r
Derde koers, 2100 m_- 1. Wortwe tg A
(Mw. M. de Kat) 2.22.4. 2. Asla' B.u
Prince. 3. Val de Vanneau.
Winnend 9.10, plaats 2.70, 1.30 /T,
koppel 5.50. trio 91.10.
Vlerdo koers, 2040 m^ 1. Veilt
Lentrod (P. Louwersheimer) 2.46.
1.21.6, 2. Udam Lerona, 3. Woud
bloem.
Winnend 5.20. plaats 1.30 7.9<len
1.90. koppel 93.40, trio 1339.40.
Vijfde koers, 1609 r
Pluto (M. van Leeuwen) 2.08.0
1.19.6, 2. Ukase. 3. Volomlte S. ial(
Winnend 6.70, plaats 1.60 1.31
1.60, koppel 7.50, trio 87.70. s
Zesde koers, 1800 m.: 1. Tavlti en
(K. Davles) 2.01.5, 2. Glorioui
Idea, 3. Frankoo.
Winnend 3.90. plaats 1.50 4.404 W
2.20. koppel 45.90, trio 346 50^1
Deze koers werd eigenlijk gewon
nen door Sassy Belle. Dit paan
3den Bn
s'ïf
lafjKa
Zevende koers, 2040 mj 1, Uta
n (G. Veldhuisen) 2.46.0 1.21.
1.00. koppel 2.40. trio 44.70.
Achtste koers, 2040 m.: 1. Vesii
la Fusee (S. Dlab) 2.41.4 1,19.1,
Udet Westlandla. 3. Tltus van Ecl
ton.
Winnend 2.90, plaats 1.00 1.1
1.10. koppel 1.60. trio 23.80. Nis! 4
gestart: Space Ace en Rlcky Sur t S
Negende koers, 2100 nu 1. Otris
G. (J. Meertens) 2.47.3 1.19.7.
Sef Hazelaar, 3. Tiger Hanover.
Winnend 6.70. plaats 1.70 9.3
4.00. koppel 18.50, trio 314.20.
Tiende koers, 1609 m.: 1. Umber-e S
K. (G. van Eykelenborg) 2.051 *x:.
- ru N .1 Rnman Ril. "lu
1.18.2. 2. Terry N„ 3. I
preme.
Winnend 3.40, plaats 1.10 1.20
3.30, koppel 4.30. trio 130.00. J
Elfde koers, 1609 m.: 1. Upper Ol- "J
deson (J. van Dooyeweerd) 2.10.0, e
1.20.8, 2. Ullna van Echten, 3. Un-
crowed. 'an
Winnend 5 30. plaats 1.90 1.30'ori
1.10. koppel 31.40. trio 295.40. Hai
Totalisatoromzet: ƒ337.536,—
KOERSEN DUINDIGT
UI
ho|
de Bruyn) 2.!
1.24.5 2. Vamp Hanover 3. V.
Kandia.
Niet gestart: Wellington. Ulbert i
"l
Winnend 2.70. plaats f 1.40
ƒ1.40 ƒ3,50, koppel ƒ7,70,
349.80.
Tweede koers, 2040 m.: 1. Van-
ella Hlnda (R. A. Koning) 2.48.0
.22.0 2. Whiskey Star 3. VolU
Cartouche.
inend ƒ48.00. plaats ƒ2.51
10 1.20. koppel 73,80, trld
Inf
H. M. Luyten) 2.23,6 2. Crimson il.
Pltreavle. tór!
245.00. -
Vierde koers, 2520 m.: 1. Vlolettl U/.
Weber (C. P. M. Roodenri|s) 3.31.j
1.23,8 2. Udet Brian 3. Terry d'A!
Niet gestart: Tullplor du
Winnend ƒ6.20. plaats 3.
1.70 ƒ5,20. koppel 18,10.
547.70.
Vijfde koers. 1609 m.: 1. Toi
Cavaljos (L. A. van Dooyewec
2.09.1 1.20.1 2. Rusty Oostwi|ck 3 !D
Shirley Mac. Niet gestart: Rein*
Fortuna.
Winnend ƒ4.20 plaats -..--_
ƒ1.60 ƒ2,70. koppel ƒ3.70. trio leg
65.30. 11 jTf
ran
Z «e