Leiderdorp peilt toch behoefte aan wijkbus CcidócSoiucMit REGI0CJ0UR1NAAL ONDANKS RAPPORT CDA-WERKGROEP Oegstgeestse leerling na tionaal kampioen Jonge Koks in Opleiding Bekladders huis De Koning nog vast voor diefstal Merken van fietsen als remedie tegen diefstal Mooi meegeno Ja «J'CeidócSoiwfmt Man gewond, auto in de sloot .EIDEN/REGIQ VRIJDAG IS APRIL 1983 PAGINA 7 eismisch bodemonderzoek OORDWIJK De Nederlandse Aardolie [aatschappij gaat in een gebied, dat begrensd ordt door de plaatsen Noordwijk, Leiden, Al- !en aan den Rijn, Waddinxveen, Gouda, foerden. Bodegraven, Nieuwkoop, Mijdrecht i Hoofddorp, een seismisch bodemonderzoek stellen naar de aanwezigheid van aardolie en ndgas. Dit onderzoek wordt in opdracht van jN.A.M. uitgevoerd door G.S.I. Texas Instru ments. Door middel van lichte ondergrondse iripgladingen worden trilligen opgewekt, die ,t doel hebben ondergrondse bodemlagen in aart te brengen. Men is inmiddels met dit on- erzoek begonnen. Het zal ongeveer drie maan- en in beslag gaan nemen. Voor informaties uitrent dit bodemonderzoek kan men terecht p het Veldkantoor van G.S.I., Oostgouweweg te Alphen aan den Rijn, telefoon 01720-91838 76175. Gewond bij aanrijding ROELOFARENDSVEEN Een auto mobilist uit Alkemade is vanochtend aan het hoofd gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtauto op de provinciale weg in Roelofarendsveen. De man uit Alkemade is naar het AZL in Leiden gebracht. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de afslag van Rijksweg 4. De man uit Alkemade. die uit de richting Rijpwete- ring kwam, wilde in de richting van Roelofarendsveen rijden. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een vracht auto, bestuurd door een 40-jarige man uit Noordhoorn, die in de richting Lei den reed. De auto van de man uit Alke made werd totaal vernield. Heitje voor een karweitje VOORHOUT De Voorhoutse scou tinggroep „Boerhave" houdt morgen de jaarlijkse actie „Heitje voor een kar weitje". Op deze dag komen scouts langs de deuren om kleine klusjes op te knappen tegen een geringe vergoeding. De groep kan ook grotere klussen, zoals het omhakken en snoeien van bomen, het verzetten van piano's of het maaien van gazons, opknappen. Voor deze klusjes moet men zaterdag wel even eerst contact opnemen met de organisa tie. Het telefoonnummer is 02522-16917. De opbrengst van de actie is bestemd voor afbetaling van het clubhuis. Vier jubilea bij Voorhoutse broeders VOORHOUT Drie keer „goud" en een keer „zilver", dat vie ren morgen de broeders van het broedershuis Nieuw Schoon oord gelegen aan de Rijnsburgerweg in Voorhout. Drie leden van de broederscongregatie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten, broeder Josephus Veldboer, broeder Basilius Sewalt en broeder Valentius Kroese vieren deze dag hun gouden klposter- feest. Broeder Han Gerritse zal die dag het feit herdenken dat hij 25 jaar geleden toetrad tot dezelfde congregaties. Twee jubilarissen, broeder Josephus en broeder Basilius wonen al enige jaren in het huis voor rustende broeders. Broeder Va- lentinus is huisoverste in Amsterdam en broeder Gerritse woont en werkt in Indonesië. Voor zijn pensionering is broeder Jose- Ehus zeven jaar lang ziekenbroeder geweest in het Warmondse lariënhaven en broeder Brasilius is onder meer missionaris ge weest in China. Morgenochtend is er ter ere van hen een plech tige Eucharistieviering die om elf uur uur zal beginnen in de Bartholomeuskerk te Voorhout. Na deze viering zal er tot twee uur gelegenheid zijn de jubilarissen te feliciteren in het paro chiehuis gelegen aan de Herenstraat tegenover de kerk. £IDERDORP „Als we CDA-werkgroep naar de Zij stelt dat de conclusie van at gedaan hadden dan mogelijkheid van een ff" wijkbusverbinding zou hebben genegeerd, (zie eten waar we niets aan onze krant van 13 april). w ebben. Het college heeft Mevrouw Gehner betreurt de CDA-werkgroep is geba seerd op volstrekt andere uit- gangspunten. C^A geno- komt op het moment dat wijkbus niet haalbaar is niet van toepassing is op het onder zoek van de gemeentelijke werkgroep. „De conclusie van de gemeentelijke werkgroep is Ook het feit dat volgens de een project ten behoeve van eerste uitkomsten van een on een afwachtende hou- het, dat de notitie van de ing aangenomen maar CDA-werkgroep net uit- tlf initiatieven ien". Zo reageert wet- de gemeentelijke werk- ouder mevrouw Irma groep Aktiviteiten voor iehner op de kritiek van Werklozen een enquête :t CDA-raadslid N. van start naar de haalbaarheid larsveld dat het college van een wijkbusverbin- ;t onderzoek van een ding. is van koop uitgegaan terwijl wij een bus bij een plaatselijke taxi ondernemer willen huren", al dus mevrouw Gehner die niet erg onder de indruk schijnt van de notitie van de CDA- werkgroep. Zij wijst er vervol gens op, dat de benadering van werklozen van de grond te brengen. „Werklozen die een zinvolle tijdsbesteding willen hebben kunnen zich bijzonder nuttig maken voor die Leider dorpers die noch van het openbaar vervoer noch van de taxi gebruik kunnen maken", zegt mevrouw Gehner. Het argument dat een wijkbus concurrentievervalsend zou werken ten opzichte van taxi bedrijven en openbaar ver voersondernemingen wijst zij met stelligheid van de hand. derzoek van de NZH een door trekking van lijn 48 naar de Mauritssingel tot de mogelijk heden behoort, ziet mevrouw Gehner niet als een belemme ring. „Het project moet een eerlijke kans hebben. Als aan alle voorwaarden is voldaan en het blijkt dat er behoefte aan een wijkbusverbinding be staat dan moeten we trachten dat te realiseren", aldus me vrouw Gehner. ietser ernstig iwond SENAAR Een 15-jari- scholier uit Wassenaar is termiddag ernstig gewond jakt en overgebracht naar Westeinde ziekenhuis in i Haag, nadat hij met zijn s tegen een boom was gere- De jongen reed op de ikershagenlaan en wilde af de Rust en Vreugdlaan [rijden. fcholenintegratie i Katwijk kost bijna negen ton iTWIJK Binnen afzien- re tijd zullen opnieuw twee iterscholen worden geïnte- ;rd in het lager onderwijs, kleuterschool „De Kleuter- zal ondergebracht wor- naast de W. van Veen- >1 terwijl de kleuterschool Duiventil" naar de Beat- hool gaat. Voor de ver ing van de beide scholen de raad in eerste instantie tal 870.000 gulden uittrek- maar gehoopt wordt dat 'bedrag in de praktijk wat [er uitvalt. it het aanvragen van een liet voor de nieuwe „Kleu- tof" kan gesproken worden de afronding van een iéerjarenproject, aldus wet- ider N. Parlevliet gister- in een vergadering R de raadscommissie voor lerwijs. Al op 10 januari begon men plannen te voor een nieuwe be ng en pas onlangs zijn 1 partijen het eens gewor- over het definitieve ont- De nieuwe kleutér- 1 zal nu bestaan uit twee rklokalen en een speello- Door de verhuizing van school naar de Hueting- iat komt een strook grond tij aan de Wassenaarseweg har eventueel huizen kun- tn worden gebouwd, lij de integratie van „De Dui- hntil" in de Beatrixschool zijn het laatste moment nog fi- anciële problemen gerezen. He officiële instanties waren kkoord gegaan met een plan it 271.000 gulden zou gaan östen maar op het laatste mo- ient heeft nu het rijk gezegd kt voor de verhuizing van de thool niet meer dan 210.000 (schikbaar wordt gesteld. Ge teld werd dat maar bezuinigd t worden op het ingedien- >uwplan. De gemeente en iet schoolbestuur zijn dat ech- tr niet van plan en houden hst aan het oude ontwerp. Fi- hncieel is één en ander nu zo regeld dat 210.000 gulden 000 gulden voor de zonwe- iog) voor de integratie wordt «getrokken door de overheid dat het schoolbestuur het ïsterende bedrag uit eigen hs betaald. Gehoopt wordt barbij wel dat bij de aanbeste- falg het oorspronkelijke be- bag van 271.000 gulden wel fikele tienduizenden guldens hger uitvalt. Gehoopt wordt kt met het nieuwe schoolsei- !|Jen met de bouw van de bei- I kleuterscholen begonnen Ift worden. integratie van de Johannes Jwgermankleuterschool in de i Prinstererschool is *erigens één dezer dagen af tand. Volgende week •oensdag, 20 april, zal de ope- 5®g plaatsvinden. LISSE De 21-jarige Wil Heemskerk, die werkzaam is bij het restaurant De Beukenhof in Oegstgeest, is de winnaar geworden van het eerste Nationale Kampioenschap '83 Jonge Koks in Op leiding. Hij kreeg de gouden medaille uit handen van minister J. de Koning van sociale zaken en werkgelegenheid. De minister benadrukte tijdens de prijsuitreiking het belang van goede vakopleidingen voor jongeren, omdat die de kansen op de arbeidsmarkt vergroten. De minister toonde zich ook verheugd over het CAO-akkoord dat in de horecasector is bereikt, te we ten het inleveren van de 2,06 procent prijscompensatie per 1 ja nuari van dit jaar. „Zo'n resultaat met daarin opgenomen de af dracht van 0,58 procent van het loon aan een nieuw op te rich ten leerplaatsenfonds, past geheel in mijn beleid". Volgens de minister moet wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan om ook van overheidszijde een bijdrage voor dit fonds te krij gen. Die bijdrage komt op ongeveer 4.000 gulden per eerstejaars leerling. Als de bedrijfstak kan komen tot gemeenschappelijke opleidingsactiviteiten en roldqorbrekende opleidingsplaatsen voor vrouwen kan creëren, kan die bijdrage zelfs met 2.000 gul den per leerling worden verhoogd. De Nationaal Jonge Kok 1983, W.J.C. Heemskerk, is vijfdejaars in het SVH-leerlingenstelsel. De uitverkiezing tot winnaar volg de na vier dagen verbeten strijd tussen leerlingen hotelscholen, het Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs en het leerlingenstelsel. Na een voorselectie mochten 27 kandidaten uit heel Nederland sfrijden om de titel. De winnaar ziet naast de medaille ook zijn naam gegraveerd in een wisselbeker, mag een week stage lopen bij een gerenommeerd Parijs restaurant en wordt uitgezonden naar de Internationale Beroepen Manifestatie in Linz in Oosten rijk van 20 tot 29 augustus. Het is overigens de bedoeling dat dit Nationaal Kampioenschap elk jaar wordt gehouden. De trotse winnaar Wil Heemskerk met tussen hem en minister De Koning in de wisseltrofee. Achter het twee tal de tweede prijswinnaar Huub van der AA. „KALE KIP" PLUNDERDE KOELKAST MINISTER VOORSCHOTEN Van de elf iongeren die gistermorgen op heterdaad werden betrapt bij een inbraak in de woning van minister J. de Koning aan de Willem Pijperlaan in Voor schoten, werden er vanmorgen nog negen door de politie vast gehouden. De jongeren wordt openlijke geweldpleging en diefstal ten laste gelegd. Twee arrestanten zijn vrijgelaten, omdat bij verhoor bleek dat zij niets met het gebeuren te ma ken hadden. De jongeren, afkomstig uit verschillende gemeenten in Nederland, stonden gistermor gen rond half elf voor de deur van de woning van de minis ter en bekogelden daar de rui ten met plastic zakjes met rode menie. Vervolgens drie van hen een voordeurruit in en gingen de woning bin nen. Op het moment dat zij met de inhoud van de ijskast, verpakt in een vuilniszak, naar buiten kwamen, werden zij door de politie aangehou den. De overige bij de actie be trokken jongeren, die zich in de tussentijd hadden bezig ge houden met het bekladden van de woning met leuzen, werden na een korte achter volging aangehouden. Zij bo den geen verzet. De jongeren behoren tot de ac tiegroep „Kale Kip", die met dergelijke acties wil proteste ren tegen de plannen van het kabinet om de WWV-uitkerin- af te scha: Mevrouw De Koning zei van morgen geschokt te ziin door het gebeuren, maar wel begrip te hebben voor de moeilijkhe den van de jeugdige actievoer ders. De groepscommandant van de rijkspolitie Voorschoten J. Remmelzwaal liet desgevraagd weten dat het huis van de mi nister nooit extra aandacht van de politie heeft gehad. „Extra surveillances hebben we niet ingesteld, zoiets als dit verwacht je namelijk niet. Wanneer sterk wordt geageerd tegen een inwoner van je ge meente, ben je natuurlijk wel iets alerter." OEGSTGEEST Tijdens de vergadering van de raadscom missie algemene bestuurlijke aangelegenheden (ABA) kwam gisteravond het jaarver chen. „Maar dan moet het re gionaal gebeuren", aldus Gel derblom. Er wordt in Oegstgeest meer gesurveilleerd te voet en per slag van de politie uitgebreid fiets. De liberaal Rijks ging - daar nader op in. Het blijkt dat deze vorm van surveillance pas 2 k 3 jaar in „opkomst" is. Mevrouw Bosman (PvdA) viel over een passage in het jaar verslag waarin gesproken wordt van het feit dat werklo ze jongeren zich tot in de ter sprake. Vorig jaar Oegstgeest het aantal fietsen diefstallen danig toegenomen hetgeen de D'66-er Wuisman de vraag deed stellen of de po litie medewerking zal verle nen aan het merken van fiet sen.- Adjudant Gelderblom, groepscommandant, verklaar de dat de politie het merken van fietsen met postcode- huisnummer zeker zal toejui- Bosman op, „het lijkt een beet je over één kam scheren". Het bleek ook zo niet bedoeld. Me vrouw Bosman noemde het een goede zaak dat de politie in Oegstgeest in het afgelopen verslagjaar veel aan voorlich ting gedaan heeft. De CDA'er Van Veen had in het geschrift een opmerking gemist over de wijze waarop de politieman zijn taak geestelijk verwerkt. Tenslotte ging men akkoord met het vervolg dat algemeen ge ochtenduren ophouden op betiteld werd als een helder straat omdat ze de tijd hebben uit te slapenDat is niet zo best gevallen", merkte mevr. leesbaar en in gewoon Neder lands geschreven. Christelijke Mavo en „De Branding" willen samengaan NOORDWIJK Door samen voeging van de beide scholen tot een Christelijke Scholenge meenschap voor MAVO en LHNO ontstaat een breder scala van onderwijsmogelijk heden. Dat is de reden waar om de besturen van de Vere niging voor Protestants Chris telijk Voortgezet Onderwijs te Noordwijk, die het beheer heeft over de Christelijke MAVO aan de Duinweg, en van de Christelijke School voor L.H.N.O. „De Branding" te Noordwijk aan Zee. reeds geruime tijd in gesprek zijn over een fusie van de beide scholen. Op woensdag, 27 april wordt daarover een beslissing genomen. De Vereniging voor Protestants-Christelijk Voort gezet Onderwijs houdt die dag een ledenvergadering, waarin een voorstel aan de orde komt om de bestaande vereniging op te heffen en over te gaan tot de oprichting van een nieuwe vereniging. „De Branding telt momenteel 114 leerlingen. Als dit aantal nog verder zou te ruglopen, en dit ligt volgens de besturen wel in de lijn van de verwachting, bestaat de kans dat de L.H.N.O. voor het christelijk onderwijs in Noord wijk verloren zou gaan. Een reden te meer om tot fusie met de Christelijke MAVO over te gaan. Deze school kan bogen op een vrij stabiel aantal leer lingen (ongeveer 200). Ook voor deze school is het echter de vraag of in de toekomst aan een teruggang valt te ontko men. Landelijk houdt men voor de periode 1983-1990 re kening met een daling van het leerlingenaanbod van 25 30 procent. Ook andere factoren, zoals de verschijning van de nota „Verder na de basis school" met de aankondiging van een nieuw stelsel van ver volgonderwijs, hebben de fu sieplannen in een stroomver snelling gebracht. Het voorne men bestaat om tot een be stuurlijke fusie te komen per 1 januari 1984, gevolgd door een samenvoeging van de beide scholen per 1 augustus 1984. Op laatstgenoemde datum zou dan een eerste brugklas Ma- vo/LHNO gevormd kunnen worden. „De Branding" gaat uit van een stichting. Het be stuur heeft hier de beslissings bevoegdheid. Zowel de Vere niging voor MAVO als de Stichting zullen per 1 januari 1984 worden opgeheven. Ge lijktijdig wordt dan een nieu we vereniging opgericht. De kleine moeite van het opgeven van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met deze 24 karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is aan een sierlijk kettinkje _als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Adres_ I Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232,! I 2500 VG Den Haag i GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Fancy fair Een fancy fair/rommelmarkt wordt morgen van elf tot vier uur in de lokalen van de openbare lagere school De Wildeling en van de openbare kleuterschool De Pluizebol in Lisse gehouden. Met de opbrengst van de actie wil men een goede stencilmachine, een klimrek en de viering van het 10-jarig bestaan betalen. Mendelssohn - trio De Soefi tempel in Katwijk aan zee vormt morgen avond het decor voor een optreden van het Mendels- sohn-trio, dat bestaat uit Lex Kor ff de Gidts(viool), Elias Arizcuren (cello) en Alwin Bar (piano). Het con cert begint om kwart over acht en kaarten zijn ver krijgbaar bij het K&O-bureau in Tripodia aan het Hoomesplein en bij de VVV-Katwijk. Pankras De algemene toneelvereniging „Pankras" in Sassenheim geeft morgen in „Ontmoeting" de jaarlijkse uitvoering voor de jeugd van 7 tot 15 jaar. Gebracht wordt Paultje Het is een uniek stukje theater, waarin toneelspel en dia- vertoning elkaar afwisselen. De uitvoering begint om twee uur. De toegangsprijs is twee gulden vijftig. Kaarjes zijn te krijgen bij: Charbonlaan 6; Schoonzorgseweg 8; Marijke- straat 7; Valkeniershof 16, en Rusthoflaan 28. Wandeltocht In Alphen aan den Rijn wordt morgen en overmorgen de derde Midden Holland Wandeltocht gehouden. De afstanden zijn 5, 10, 25 en 40 kilometer. De startplaats is de Jozefzaal aan de Paradijslaan 3. Voor de 40 kilo meter is het vertrek tussen 09.00 en 10.00 uur, voor de overige afstanden tussen negen en twee uur. Inschrijf geld varieert van een rijksdaalder tot vier gulden. Ook kan beide dagen worden deelgenomen aan de vierde Alphense Tweedaagse. Bazar Sportvereniging Altior uit Ter Aar en het R.K. Meisjesgil- de houden morgen en overmorgen weer de jaarlijkse bazar in de kantine aan de Sportweg vanaf drie uur. Om zes uur begint het voetbaltoernooi van stratenteams. Aansluitend is er een feest georganiseerd. Zondag is de kantine vanaf twaalf uur open. Rond negen uur 's avonds is de trekking van de loterij. Ka Het Ka-theater geeft morgen een kindervoorstelling in het Alphense Nabij. „De kruik" is de naam van het programma. Het verhaal gaat over een rijke Siciliaan- se boer die een levensgrote kruik bezit, die kapot valt Toverlijm moet uitkomst brengen. Aanvang: 14.00 uur. Entree: vijf gulden. Jaap Dekker De Jazzclub Lisse besluit morgen het seizoen met een op treden van Jaap Dekkers Boogie-Set in C.R. De Beurs aan de Haven. Aanvang 20.00 uur, entree 9 gulden 50 (niet-do- nateurs). De Boogie-Set bestaat uit Jaap Dekker (piano en vocals). Will de Meyer (gitaar), Ab Dekker (slagwerk), Chris Vrieng basgitaary. Expositie Na ruim tien jaar boetseren zal de 70-jarige Voorhout se kleikunstenaar Piet de Jong morgen cn overmorgen een overzicht van zijn werk laten zien in het gemeente huis van Voorhout aan de Herenstraat 71. De openings tijden zijn zaterdag en zondag van 14-17 uur. IVN Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) or ganiseert zondag een vogelzang-wandeling in het park Oud Poelgeest aan de Poelgeestlaan in Oegstgeest. Belangstel lenden moeten zich om 07.00 uur verzamelen bij de hoofd ingang. Duinfietstocht De Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek houdt zon dag een duinen fietstocht van 100 kilometer. De start is 's morgens om 8.00 uur bij het clubhuis aan de Spekke- laan te Lisse. De kosten voor de deelname zijn f5.50 inclusief herinneringsmedaille. Ten toonstelling Olieverfschilderijen van Jan Leupe en aquarellen van Christiaan Groothoff zijn morgen van tien tot een uur te zien in de kantine van de Hollandsche Constructiegroep b. v. (HCG) aan de Vijf Meilaan in Leiden. Schoolvoetbal Het schoolvoetbaltoernooi voor meisjes in Roelofa rendsveen is opnieuw niet doorgegaan wegens de slechts conditie van de velden. Het toernooi voor meis jes is nu verzet naar 27 april. De nieuwe datum voor het jongenstoernooi is, zoals al eerder bekend ge maakt, gesteld op 20 april. Fietsexcursie De Vereniging voor Natuur- Vogelbescherming in Noord wijk houdt morgen een fietstocht door de Bollenstreek. De heer Verkade gaat mee en zal een en ander vertellen over het ontstaan van de streek. Gestart wordt om negen uur vanaf het parkeerterrein bij het raadhuis. Men behoeft zich voor deze tocht niet te laten inschrijven. De deelname is gratis. Rond twaalf uur is men weer in Noordwijk terug. Fancy-fair In de Noordwijkse peuterspeelzaal Pippeloentje aan de Houtkrocht wordt morgen een fancy fair annex rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het kopen van nieuw speelgoed. Het gaat hierbij om rollend materiaal en grotere speeltuigen, die de peuter speelzaal niet kan bekostigen uit de gewone inkom sten. Aan de fancy fair is een groot aantal attracties verbonden. Pippeloentje is open van tien tot twee uur. WARMOND Een 34-jarige automobilist uit Rijpwetering is gisteravond rond tien uur bij een aanrijding op de Leidse- weg in Warmond gewond ge raakt. De man is met een hoofdwond naar het Elisabeth- ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van „De Watertuinen", waar Warmond aan Oud Ade grenst. Een 24-jarige Delfte naar wilde op een bruggetje zijn auto keren. De man uit Rijpwetering zag dat niet en reed tegen de auto van de Delftenaar op. De man uit Rijpwetering sloeg met zijn hoofd door de voorruit, de auto van de Delftenaar kwam in de sloot terecht. Beide auto's werden totaal vernield.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7