Optreden is soms heel even een soort: houden van Lelystad: Een dorp middenin de vlakte Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's 2 RDIO/TELEVISIE CeïcbcSommtt VRIJDAG 15 APRIL 1983 PAGINA 17 'ROS radio wijdt twintig uur aan 35-jarig bestaan Israël LVERSUM De staat Israël bestaat op maandag 18 april 35 r. De TROS-radio komt ter gelegenheid hiervan met maar fst een blok programma's van in totaal twintig uur. De uitzen- igen op respectievelijk Hilversum 1, 2 en 4 zijn bepaald op ndag 17, maandag 18 en dinsdag 19 april. Alle aspecten van de aëlische samenleving komen aan bod: Waarom wonen ze ir. religie, een land in oorlog, de bonte mengeling bevolkings- lepen, het medialandschap en een heel uitgebreide blik op het turele leven in Israël, de tmeest in het oog springend is de discussie met de Israëlische bassadeur in Den Haag, de heer Nechustam, die beschouwd 1 fiworden als een aanhanger van de regering Begin. Hij kreeg p de afgelopen dagen via de TROS honderden vragen toege- Ro oven en beantwoordt ze in een discussie waaraan behalve ns lerlandse politici en journalisten ook de Leidse arabist prof. s y ns Janssen deelneemt. De achtergrond van de Nederlanders Bij. de vragen stellen valt uiteen in vier categorieën: a) de bevol- u gsgroep die Israel vanuit het christelijk geloof een bijzondere itie toekent; b) de categorie Nederlanders die de Tweede We- an loorlog hebben meegemaakt en het joodse volk een tweede ieb i Paul Newman in „Exodus" holocaust willen besparen; c) Nederlanders die de berichtgeving over Israel te negatief gekleurd achten; d) critici die niet kun nen snappen hoe het geplaagde volk van Israël kon toestaan hoe in Libanon vorig jaar op grote schaal Palestijnen werden ver moord in de kampen Chatila en Sabra. Ambassadeur Nechustam zal die vragen proberen te beantwoorden. Volgens TROS-medewerkers die de diverse programma's maak ten heeft men in Israël het idee dat Nederland zich heeft afge wend als vriend van hun land. En dat te vaak het kritische vin gertje wordt opgeheven. Aan het culturele leven in Israël is op populaire manier aandacht besteed: maandagmiddag 18 april draait Gerard de Vries verzoekplaten onder het motto: Neder landse Israëliërs groeten familie in Holland. Voor de opnames in het Plazahotel in Jeruzalem bestond een enorme belangstelling. In de uitzendingen op zondag komen Israëlische schrijvers aan het woord en worden musici en componisten geïnterviewd. De uitzending op dinsdag 19 april staat geheel in het teken van de actualiteit.De TROS-televisie zendt de film Exodus in twee de len uit respectievelijk maandag 18 en dinsdag 19 april. VPRO heeft genoeg leden voor B- status HILVERSUM De VPRO is er door een bliksemactie in geslaagd voldoende leden tot betalen te motiveren om nu met een gerust hart voor eind april bij het ministerie van WVC de B-status te kunnen aanvragen. Die B-status kan dan op z'n vroegst per 1 oktober 1984 worden gerealiseerd. „We hebben er het volste vertrouwen in dat het ons zal lukken blijvend aan het criterium voor die status te voldoen", aldus algemeen directeur Frans de Smit. In afwachting daarvan zal de tv-directie van de VPRO voorlopig nog geen plannen ont wikkelen voor het seizoen 1984/85. Wel zal men nagaan welke programma's eventueel geschikt zijn voor middaguit zendingen. Lelystad vol opwinding over KRO-documentaire LELYSTAD In Lelystad is grote opwinding ontstaan over de KRO-documentaire „Stad in de polder" die van avond op de televisie wordt uitgezonden. De gemeente Lelystad heeft de KRO enige malen tevergeefs verzocht de uitzending tegen te houden omdat in de documentai re een nogal negatief beeld worden geschetst over het wonen in Lelystad, aldus een woordvoerder. Het ver zoek was des te dringender omdat maandag een weten schappelijk rapport verschijnt waarin Lelystad door haar bewoners met een dikke acht wordt gewaardeerd Uit de resultaten van het in 1981 gehouden onderzoek van de vakgroep sociale en organisatiepsychologie van de rijksuniversiteit van Leiden blijkt dat inwoners van groeikernen het wonen en leven in die groeikernen in tegenstelling tot wat in veel publikaties en de tv-uitzen- ding wordt beweerd wel degelijk aantrekkelijk vinden. ARGRIET ESHUYS: i iVERSUM Hoewel I rgriet Eshuys het mu- jp jvak vermoeiend ;Fe cit, zou ze niets anders len. De zangeres, die de groep Lucifer en sngfsingle House For Sale Ie jaren zeventig furore akte, werkt tegenwoor- keihard aan een suc- ■■•I «olie carrière met haar rgriet Eshuys Band. ewel ze heilig in haar tste produkt geloofde elpee Eye to Eye) leek toch tussen de wal en schip te belanden. usti|ar gelukkig is er de bij RA die Margriet Es- -on fs en haar groep de eW nte gaf de liedjes ld te brengen. Het re it is Two Way Traffic irgen op Ned. II om 1 uur). de Tiet Eshuys is niet de eni- ie in de vijftig minuten inlnde show optreedt. De pj asselijke titel slaat op het hal; [richtingsverkeer tussen der griet en Hans Vermeulen. ;em ze elpees Eye to Eye en Ik de |)t Het Wel zijn zo'n beetje dig lijkertijd uitgekomen, e platenmaatschappij ging de platen lopen leuren bij hetjomroepen. Er zijn echter r weinig programma's rin wij onze muziek kwijt I- Jnen, omdat de meeste gebaseerd zijn op de hit- in. De VARA vond waar- ilijk dat we allebei een mooie plaat hadden gemaakt. Vandaar dat ze zeiden: hier heb je vijftig minuten, vul het maar in", aldus Margriet Es huys in de Wisseloord Studio in Hilversum, waar een deel van het programma werd op genomen. Bossen „Zoals je begrijpt had de Es- huys-band een uur lang in le venden lijve willen optreden en had Hans waarschijnlijk een uur lang door de bossen willen wandelen, al zingend over het Nederlandse leven", zegt ze lachend. „We zijn rond de tafel gaan zitten met produ cer Mare Jansen en zijn tot een bepaalde invulling geko men. We zingen beiden vier nummers van onze laatste el pee, vertellen tussendoor iets over de liedjes, over hoe we in de muziek begonnen zijn en hoever we het hebben ge schopt. Om een link tussen de twee artiesten te leggen die er natuurlijk is, want we heb ben dezelfde platenmaatschap pij en komen elkaar heel vaak tegen in de studio zingen we een duet. Het heet It Takes Two. Het nummer verschijnt niet op de plaat, maar mis schien gaan we nog wel eens een duet doen, want we heb ben tijdens de opname van It Takes Two erg genoten. Als er een platenmaatschappij is die zegt: dit vind ik leuk, die men sen mogen bij ons samen een elpee maken dan zeggen we geen nee". Optreden op televisie is vol „Er zouden meer tv-shows moeten komen waarin elpee artiesten zoals wij kunnen optreden". gens Margriet Eshuys van groot belang voor de verkoop. „Het is net zo belangrijk als de Ster-reclame voor andere pro- dukten. Vooral als het om mu ziek gaat die niet op de single tjes-zender Hilversum 3 wordt gedraaid en daardoor ook niet te horen is in hitgevoelige te levisie-programma's. Ik geloof dat het tijd wordt dat de Ne derlandse platenindustrie wat druk zet op televisie-makers om shows te gaan maken waarin meer elpee-gebonden artiesten kunnen optreden. Het wordt namelijk zo langza merhand onmogelijk voor Ne derlandse artiesten om een el pee te maken. Financieel is het voor de platenmaatschap pijen namelijk een onaantrek kelijke zaak. De investering is te groot en de kosten komen er nauwelijks uit. De invoe ring van dat soort programma zou ze kunnen motiveren om weer wat gemakkelijker elpee- contracten uit te delen. Tegen woordig is het zo dat je een single mag maken en mis schien nog een, maar als beide niets doen dan is het afgelo pen. Gelukkig heb ik tot nu toe mijn hoofd boven water weten te houden door op tijd genoeg materiaal te laten ho ren waarmee een goede elpee gemaakt kon worden. Maar de druk is heel erg groot, bijna ondraaglijk". Reclame Margriet Eshuys, die een zoon tje heeft en gescheiden is, kan blijven „rondzwemmen" om Margriet Eshuys: „Optreden op televisie is voor een ar tiest net zo belangrijk als de Ster-reclame voor andere produkten". dat ze buiten de concerten met haar groep regelmatig in de studio te vinden is als sessie- muzikante in achtergrond koortjes of voor het inzingen van een reclame-boodschap. „Helaas is het in Nederland zo dat je daarvoor slechts een eenmalig bedrag ontvangt. In Amerika krijg je een jaarlijkse toelage afhankelijk van het aantal uitzendingen. Je moet je in Nederland ook verkopen met je populariteit. Ik durf echter niet zo'n extreem hoog bedrag te vragen". Margriet vindt muziek maken en zingen heerlijk. „Je maakt verschrikkelijk veel dingen mee, waardoor je wel een be paalde soepelheid moet heb ben in je gedrag. Maar het is een rijk leven en dat is het. Wat mij het meest bezielt in het vak is de uitoefening er van in de zaal of in de studo. Op een podium is dat op een gegeven moment je emoties zo weten te vertalen in muziek dat je merkt dat de mensen in de zaal hetzelfde voelen als jij. Dat zijn maar heel kortstondi ge momenten. Het gebeurt lang niet elke avond, maar als het klikt dan is het net heel even een soort houden van". HANS PIËT HILVERSUM De promotors van Lelystad zullen overuren moeten maken en de advertenties van projectontwikkelaars in Lelystad zullen nog grootser en nog regelmatiger moeten ver schijnen, wil het effect van de KRO televisie-documentaire „Stad in de polder" enigszins teniet worden gedaan. De docu mentaire over de groeistad met 50.000 inwoners wordt op Ned. II om 21.35 uur uitgezonden. Het staat nu als een paal boven water, dat de film een nadelige invloed zal hebben op het streven om zoveel mogelijk mensen en bedrijven te motiveren zich in Lelystad te vestigen. Kon die invloed op de ontwikkeling van Lelystad in het verleden bij soortgelijke publikaties in kranten en tijdschriften nog enigszins worden gebagatelliseerd door de promotors van de stad; bij deze televisie-uitzending blijkt het negatief effect al bij voorbaat vast te staan. Het tijdstip van de uitzending garandeert bij voorbeeld een vrij hoge kijkdichtheid. Regisseur Frans Houben heeft in Lelystad niet gesproken met de officiële instanties; althans niet voor de televisiecamera's. Vanaf mei vorig jaar heeft hij zich in de polder georiënteerd en in december zijn er tal van gesprekken gevoerd met name met mensen die het in Lelystad niet of nauwelijks naar hun zin heb ben. Houben praatte met een vooraanstaand lid van het plaatse lijke comité Vrouwen in de Bijstand, die de woonlasten nauwe lijks kan opbrengen; met een kinderloos echtpaar dat problemen heeft met de buren en waarvan de vrouw werkloos is geworden en geen raad weet met haar vrije tijd; met een ouder echtpaar waarvan de man werkloos is geworden en met een echtpaar dat veel problemen heeft met het feit dat de vrouw de hele dag thuis zit met de kinderen, de man in Amsterdam werkt en 's a- vonds na de lange busrit geen puf meer heeft om zich intensief in het gezinsleven te storten. De mensen die aan het woord ko men zijn stuk voor stuk mensen, die met hoog gespannen ver wachtingen naar Lelystad zijn gekomen en waarbij die ver wachtingen niet of slechts ten dele zijn uitgekomen. Lelystad wordt voorgesteld als een dorp middenin de kale vlakte, waar helemaal niets te beleven is. Toch is regisseur Frans Houben niet van mening, dat hij een eenzijdig beeld van de stad heeft geschetst. „Ik heb bewust afgezien van het nemen van mensen die tot over de oren in de ellende zitten", vertelt hij desge vraagd. Tegelijkertijd heeft Houben echter afgezien van het ne men van mensen, die het in Lelystad naar hun zin hebben. Als teneur van de documentaire noemt Houben het feit dat veel mensen het in de beginperiode in Lelystad moeilijk hebben en dat men er daarna zelf wat van moet maken. De regisseur ver telt dat hij in „Stad in de polder" een aantal problemen heeft willen signaleren: „Problemen die zich weliswaar ook in andere nieuwbouwwijken en groeikernen voordoen, maar die zich in Lelystad opstapelen. Jn Lelystad heb je te maken met én hoge woonlasten én een grote werkloosheid én hoge vervoerskosten én een geïsoleerde ligging. Echt, de problemen zijn in Lelystad veel groter dan elders. Neem bijvoorbeeld de enorme huurschul den bij de beide woningbouwverenigingen. Dat is een specifiek Lelystads probleem, dat nergens anders in zo'n hoge mate voor- komt". MAARTEN HEIJENK DERLAND 1 van dat' ep Daniel Sahuleka. 20.25 Lou Grant. De serie rond Lou Grant licht de vrouwelijke Achter het nieuws. Ge- reporter Billie Newman eruit, do T k met onder anderen pre- Ze schrijft een serie artikelen Lubbers, Biesheuvel en over een bedrijf, dat luchtzui- p' Toorkens van NRC Han- veringsapparatuur produceert, audt k|ad over het eindrapport Daarin uit ze een aantal ver- h, prof. Hoefnagels over de denkingen en beschuldigingen, de Openbaar Bestuur. waardoor de Trib met een pro- lime 0 Fame. De bruisende Ne- ces wordt vervolgd. De Trib zal kse theaterschool staat de verdenkingen van Billie op z'n kop. Miss Grant hard moeten maken, hetgeen Vi |t ontslagen te worden, niet gemakkelijk is. een haar woedend maakt. 23.30 Raid on Rommel. Diver- Ub reet zich echter nog te be- se malen al heeft de figuur van sen. Daarbij heeft mister de Duitse veldmaarschalk fcfsky het ook moeilijk. Hij Rommel gestalte gekregen in in de clinch met Bruno's Hollywood-films. In de film van rover diens toekomst. Je vanavond van Henry Hathaway verwachten, dat Bruno is het Wolfgang Preiss, die de ook een woordje over titelrol vertolkt met daarnaast 1 zou mogen spreken, maar Richard Burton als kapitein is niet zo. Foster. Een Duits krijgsgevan- :rp 3 Sonja op vrijdag. Sonja genkamp in Noord-Afrika moet nd praat met studio-gas- worden ontruimd. Het gevan- ^iver het wel of geen kinde- genenconvooi, dat onder lei- Fofl knjgen. Voorts is er een ding staat van de Engelse ma- irwerp over de eerste ge- joor Tarkington, stuit onder- lie gastarbeiders (de Ita- weg op een Engelse pantser- se ijsverkopers). Er is mu- wagen met drie inzittenden, van de Italiaanse groep van wie er nog een leeft, kapi- irley l ,y HERLAND 2 tein Alec Foster. De kapitein wordt in het convooi opgeno men, maar majoor Tarkington ontdekt, dat Foster simuleert. Hij moet ima voor scholieren, die Rommels kustgeschut bij To- ir leiding van Hans van broek, de voornaamste hinder- irg met elkaar in de paal voor een geallieerde lan- wat betreft hun ken- ding, vernietigen. Als Duitser m ontwikkeling, treden als vermomd en met de hulp van kale gasten op de groep zijn 'medegevangenen' lukt het lbo met het liedje 'Een hem door de Duitse linies te vJje van dit en een beetje komen. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 17.00 Bijbels prentenboek. Tiendelige jeugdserie. Zevende afl.: Petrus. TELEAC 18.25 Opfriscursus Neder lands (23). Herhaling. 18.40 Sexuele opvoeding (3). VARA 18.55 Pippi Langkous. Herha ling Zweedse jeugdserie naar het boek van Astrid Lindgren. Afl.: Pippi gaat boodschap pen doen. 19.20 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma van Willem Ruis. 19.48 Consumententips. 20.00 Journaal. 20.28 Achter het nieuws. 21.10 Fame. Amerikaanse se rie over een Newyorkse theaterschool. Afl.: Le raren. 21.58 Pisa. Satire van Henk Spaan en Harry Ver- meegen. 22.13 De ombudsman. 22.43 Sonja op vrijdag. Talk show van Sonja Barend. 23.48 Journaal. 23.53 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.20 18.30 18.45 19.00 NCRV 19.12 20.25 21.10 22.30 IKON 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Klassewerk. Spelpro- gramma voor scholie ren. Lou Grant. Amerikaan se journalistenserie. Afl.: Valse voorlichting. Alle zegen komt van boven. Engelse komi sche serie met Arthur Lowe. Afl.: Verliefd. Stad in de polder. Do cumentaire over Lely stad. Praten met de minis ter-president. Journaal. Vuurland. Programma- -serie over een reis door Zuid-Amerika. Laatste aflevering. Raid on Rommel. Ame rikaanse oorlogsfilm van Henry Hathaway (1971). DUITSLAND 1 18.00 Actualiteiten. 18.25 Onze bu ren, de Balta'e. Serie. Afl.: Verboden. 19.00 WWF-club. Show en Informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Groen ia de heide. Duitse heimatliefdesfilm van Hans Doppe (1951). 21.45 Af scheid van oom Herbert SDP-politi- cus Herbert Wehner neemt afscheid van het parlement. 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 De sport- show. 23.25 Special branch. Engelse politieserie. Afl.: Gaten in het sy steem. 00.10 Journaal. DUITSLAND 2 18.00 Brigitte en haar kok. Smultips voor dikkerds. 18.20 Westerns van gisteren. Met: Tom Keene. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Dossier: XY... onopgelost. Duitse po litie roept de hulp in van de bevol king. 21.15 De pyramids. Spel met Dieter Thomas Heek. 22.00 Actuali teiten. 22.20 Aspecten. Cultuur. 23.05 Dossier XY... onopgelost. Re acties van de kijkers. 23.15 De laat ste uitgave. Franse dramatische film van Patrice Chereau (1978). 01.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Teiecollege I. Geschie denis. 18.30 Hallo Spencer. Jeugdse rie. 19.00 Het actueel uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Vrijdagsforum. Schooltijd - kent u de situatie? Rol lenspel met Carmen Thomas. 21.45 Spiegel van het land. Filmreportage. 22.15 Zes voet land (2). Verhalen uit Zuld-Afrika van Nadlne Gordimer. Afl.: Goed klimaat, aardige buren. 23.10 Rockpaleis. Met: Men at work. 00.10 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Karolientje en kapitein Snorrebaard. 18.20 Er was een keer... Verhaaltje voor de jeugd.' 18.30 Leven met je ademhaling (2). De oorzaken van Cara. 18.55 Juke box. Met: Ultravox. 19.00 Vrije tijd vrijdag. De Franse Alpen In de zomer (2). 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19 45 Journaal en sportberichten. 20.10 Do weerman. 20.15 Mini mikro mak- ro. Spelprogramma. 20.20 M 15 vraagt om bescherming (The deadly affair). Engelse spionagefilm van Sid ney Lumet (1966) naar een roman van John Le Carre. 22.05 Premiere. Film- rubriek. 22.55 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). BELGIE BRT 2 19.00 Elektron. Muzikaal Informatief programma. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Tapenahony. Do cumentaire van Jean-Paul Crauwels en Romain Beneis over het stammen- leven langs de Tapanahony in Surina me. 20.35 Een begeerde bruid, Ma ria van Bourgondie. Herhaling van een documentair drama. 21.30 Uit zending door derden. Programma van de VNO. 22.00 Festival van Vlaanderen. Muzikaal programma BELGIE FRANS 1 19.08 Ce aoir. Actualiteiten. 19.25 Flash minute papillon. Consumen tentips. 19.30 Journaal. 20.00 A suH vre... Informatiemagazine. 21.05 Os caruitreiking. Uitzending van de Os caruitreiking van 11 april J.l. In Los Angeles. 22.35 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Lea chevaux du soleil. Tv-serie naar de roman van Jules Roy. Derde aflevering. 19.00 Vendredi-sports. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Boboase. Toneel stuk in de serie 'Billet de faveur' van Andre Roussin. 22.05 Arts magazine. Kunst- en cultuuractualiteiten. ENGELAND BBC 1 18.10 Breakthrough. 18.35 Jeugd programma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Sportawide. 20.00 The friday film. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Cagney and Lacey. 23.15 Happy endings. Thuis. 23.46 Journaal. 23.50 Valdez ia co ming. Amerikaanse film van Edwin Shein (1971). ENGELAND BBC 2 18.10 Social sciences. 18.35 Week end outlook. 18.40 Speelfilm. 20.20 Madhur Jeffrey's Indian cookery course. Rogon Josh. 20.45 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. 20.50 Did you see?... 21.35 Gardenera world. Tulnrubriek. 22.00 Entertainment USA. 22.30 Guest of the nation. 23.25 Newsnight. 00.15 The old grey whittle teat. ENGELAND ITV 16.15 GambiL 18.45 Nieuwa. 19.00 tho middle. 22.00 Doath of an expert witness. 23.00 Newt at tan. 23.30 Nina to five. 00.00 Members only. 00.30 Casanova 7a speelfilm. 02.00 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuwa voor doven en slechthorenden. 11.00 Open schoot- -ROF. Fries programma. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Groen ia de heide. Herhaling. 11.30 De sport- show. 11.55 Umschau. BELGIE FRANS 1 10.30 Interwallonië. Voor de Span jaarden. 11.30 La pensee et les hom mee. Herhaling. 12.00 Interwallonie. Ciao amlci. ENGELAND BBC 1 ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08 00 Good mor- ning Britain. 10.35 God's story. 10.50 Europese volksverhalen. 11.05 Star fleet. 11.30 The Saturday show. 13.15 World ol spert. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valreep - 18.06 Actualiteiten - 18.15 Kerkelijke actua liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaak programma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sport programma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VPRO) Rust zacht - 2.02 Muziek terwijl u slaapt - 6.02 De VPRO top 15. HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie-te lefoon - 18.20 Politieke Partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Luchtruim - 19.00 Achter de gordij nen... (2): drie episoden uit het leven van mensen door Dick Walda - 19.30 Jazz In studie - 20.03 Provinciale za ken: Middelburg - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 (NOS) Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 (NOS) Oost West - 23.00 (VARA) Het zout In de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspKs - 19.03 (VOO) Erik de Zwart - 20.30 Bart van Leeuwen - 22.03 Countdown-cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) Radlola Improvisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Concertgebouw Orkest o.l.v. Kurt Sanderling, m.m.v. Bella Davldovich. piano - 22.30 NOS-cul- Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie In 't Nederlands wil zingen (1) - 11.03 Z.l. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollebolleradlo - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8 33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wlm Bosboom - 11.33 Documentaire: cou veuse- kinderen (2) - 11.56 Open HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattinale - 12.00 Lunchconcert vanuit de Kurzaal in Scheveningen NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. DUITSLAND 1 20.15 Groen is de heide. Duitse ro mantiek op z'n best in de uit 1951 stammende speelfilm 'Groen is de heide' van Hans Deppe met Sonja Ziemann en Rudolf Prack. De vroege re grootgrondbezitter Luder Lüdersen is bij het beeindigen van de oorlog van zijn landgoed in Pommeren ver dreven en komt als vluchteling bij zijn neef op de Luneburger Heide terecht Daar reageert hij zijn hartstocht voor de jacht af met stropen. Het toeval wil. dat zijn dochter verliefd wordt op de boswachter. Deze ontdekt dat de man op wie hij Jaagt. Helga's vader is. 23.25 Special Branch. Tegen de zin van commandant Fletcher in worden Haggerty en Craven van Special Branch ingeschakeld om een myste rieuze fotograaf te schaduwen. Hag gerty vindt de fotograaf best sympa thiek en nog beter bevalt hem zijn at tractieve assistente. Hij beseft echter niet, hoe fataal deze zaak voor hem zal worden. DUITSLAND 2 De laatst* uitgave. Het tweede Duit se net brengt de Franse speelfilm uit 1978 'Judith Therpauve' van Patrice Chereau onder de titel 'De laatste uit gave' op het scherm. De dagelijkse problemen van de Franse regionale krant 'La Libre Republique' vormen het onderwerp in deze prent. De krant verliest zijn hoofdredacteur, die wegens ziekte wordt afgekeurd. Wie moet zijn beleid voortzetten, nu juist de concurrentiestrijd steeds harder gaat worden? Een niet meer zo jonge weduwe (Slmone Signoret) wordt voor de verantwoordelijke post geko zen. een keus waar niet iedereen even gelukkig mee is. Met een door haar aangetrokken jonge redacteur met frisse ideeën lijkt de krant er weer boven op te komen. Maar een huis-aan-huisblad wordt de economi sche genadeslag. DUITSLAND 3 23.10 Rockpalast. De Australische groep Men At Work. die met singles als „Who Can It Be Now" en „Down Under" gigantische hits scoorden in Amerika en bij het publiek daar niet meer stuk kan. gezien de binnen komst in de Hot 100 van de nieuwe single „Overkill", treedt op In „Roek- palast". De nieuwe elpee van het vro lijke kwintet, de tweede in de reeks; Cargo ligt vanaf vandaag In de win kel. BELGIE BRT 1 20.20 M 15 vraagt om bescherming. De regisseur Sydney Lumet heeft van het boek van John Le Carre 'The de adly affair' een vakkundige en boel ende thriller gemaakt, waarin James Mason en Simone Signoret uitblinken door knap spel. Geheimagent. Char les Dobbs, wordt belast met een on derzoek naar Samuel Fennan, een ambtenaar van Foreign Office, die verdacht wordt van communistische sympathieën. Dobb vindt echter niets Maar Fennan pleegt zogenaamd zelf moord, hetgeen Dobbs weigert te on derschrijven. omdat hij moord ver moedt. Na veel moeilijkheden lost hij de zaak op en hij weigert de onschul dige Fennan postuum te verraden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17