Ambtenaren weigeren nog meer in te leveren r Dader loopt nog steeds vrij rond Slipper BON: ONTVOERDER VAN DER VALK IN ITALIË AANGEHOUDEN Astronauten Challenger maakten ruimtewandeling Waarover zou ik gelukkig moeten zijn? Leiderdorpse ernstig gewond SouAa/ni ËeicUe ©oma/rit Donderdag 7 april 1983,74e jaargang no. 2254S Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Po6tbus 112300 AA, tel.071 -122244Giro 103003 Bank: Amro-bank N. V. Leiden. Directeur hoofdredacteur:).I.Hallewas, Chel-redadeurWim Buijteweg. Advertenties: (excl.BTW) /0,56 per mm, kleintjes 0,34 per mm. Abonnementen: (incl.BTW) per maand 20.41 (uitsl.aut.betahnglkwartaal 61,25, jaar 233,50. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel. 071-122248. Losse nummers/0,80 Hier en Nu heeft een reporta ge over de individuele hulp aan gehandicapte kinderen in de Derde Wereld op Ned I om 21.35 uur. Ned. II om 20.45 uur fragmentewn uit SF-films in Robots, Monsters En Machines. Brt 2 om 20.15 uur het Shake- speare-drama Eind Goed, Al Goed en op Duitsland 2 om 22.05 uur de film Graffiti. Zonnige perioden. In het bin nenland tijdelijk meer bewol king en enkele buien. Mini mumtemperatuur 4 graden, middagtemperatuur 10 graden. In het noorden mogelijk nachtvorst. Matige zuidweste lijke wind. Zon op 07.01, onder 20.25. Schev. hoog water 12.42. laag water 7.55 en 20.42. ilvadoraanse (errillaleider in icaragua vermoord •InAGUA Gewapende mnen hebben gisteren in faragua in een huis 14 ki- jieter ten zuiden van Mana- i, de Salvadoraanse guerril- hdster, Melida Amayo Mon- vermoord. Dit hebben Ni- jaguaanse functionarissen ègedeeld. Het is de eerste ord op een vooraanstaande vadoraanse guerrillaleider Nicaragua. Igens Nicaraguaanse rege- gskringen is een rechts jodseskader" verantwoorde- voor de moord. Miss Mooi Oog De 19-jarige Pa tricia Brown is in Londen gekozen tot „Miss Mooi Oog 1983". De verkiezing werd georganiseerd door het Britse veiligheidsinsti tuut. Patricia zal binnenkort op een poster ver schijnen, waarop de mensen wor den aange spoord zuinig te zijn op hun ogen. Illegaal gedrukte stripboeken in beslag genomen VLISSINGEN De politie in Borssele heeft gisteren in een offsetdrukkerij in 's-Gravenpolder (Zuid-Beveland), 15.000 il legaal gedrukte stripboeken in beslag geno men. Daaronder bevonden zich onder meer stripboeken van Kuifje, Asterix, Suske en Wiske en De Smürfen. Tijdens het onder zoek door de politie werd duidelijk, dat meerdere partijen illegaal gedrukte strip boeken in de handel zijn gebracht. Tegen de opdrachtgever, een boekhandelaar uit Bergambacht, is proces-verbaal opgemaakt. De eigenaar van de offsetdrukkerij gaat volgens de politie vrijuit, omdat hij de dru kopdracht te goeder trouw uitvoerde. New York herdenkt John Lennon NEW YORK Van Central Park, midden in de New Yorkse wijk Manhattan, wordt een deel gewijd aan de in 1980 vermoorde ex-Beatle John Lennon. De aan Lennon opge dragen hoek van het park gaat „Strawberry Fields" heten, naar een van de beroemdste songs van de Britse groep. De weduwe van Lennon, Yoko Ono, stelde daarvoor 1,3 mil joen gulden ter beschikking. (Van onze sociaal- economische redactie) DEN HAAG De ambtenarenbonden zijn niet bereid te praten over verplichte arbeids tijdverkorting per 1 juli en gelijktijdige inleve ring van 2 procent sala ris. Zij hebben gisteren minister Rietkerk (bin nenlandse zaken) dui delijk gemaakt dat dit plan van het kabinet voor hen onaanvaard baar is. De bonden wil-* len overigens wel pra ten over de mogelijk heid om in 1984 en vol gende jaren prijscom pensatie in te leveren in ruil voor arbeidstijdver korting. Zij zijn voor stander van een meerja renafspraak, waarbij uiteindelijk een 36-uri- ge werkweek voor alle ambtenaren wordt be reikt. Zoals bekehd is minister Rietkerk er zelf ook geen voorstander van, de ambte naren al dit jaar loonsverla ging en een, kortere werk- duur op te leggen. Na afloop van het gesprek- met de mi nister zeiden de vertegen woordigers van de bonden, dat Rietkerk het met hen eens is dat tegenvallers in de rijksbegroting niet uit sluitend mogen worden ver haald op het overheidsper soneel, de trendvolgers en de uitkeringstrekkers. In een brief hebben de bon den gistermiddag hun standpunt nog eens uiteen gezet „De tegenvallers in de begroting zijn met toe te schrijven aan het over heidspersoneel en de trend volgers. Zij zijn het gevolg van de algemene problema tiek en zij dienen dan ook door alle inwoners van dit land gezamenlijk te worden gedragen", aldus de brief. De bonden wijzen er verder op, dat de ambtenaren op 1 januari van dit jaar al hun hele prijscompensatie heb ben ingeleverd, alsmede een half procent vakantietoe slag. In het bedrijfsleven is dat nog lang niet overal het geval geweest, schrijven de bonden. Verder hebben zij er bij minister Rietkerk op aangedrongen, de ambtena ren bij toekomstige onder handelingen over het ar beidsvoorwaardenbeleid het recht tot het voeren van ac- tiès te geven. Rietkerk zal daarover binnenkort met een voorstel komen. MÊÊÊÊam ze afbeelding, die een stilleven lijkt weer te geven of het begin van een smakelijke omelet kft in werkelijkheid een nest weer met uitkomende slange-eieren. Een bijzondere gebeurte- i want het gebeurde binnen de beslotenheid van de dierentuin van Augsburg, waar drieën- tig dagen geleden een Birmese tijgerpython veertig eieren heeft gelegd. Met haar eigen iaarn vormde zij een „nest" en bleef al die tijd in dezelfde houding liggen. Over een paar gen gaan het slangengebroed de couveuse in, om daar met kleine stukjes vlees te worden toed. DEN BOSCH In Italië is de 32-jarige Italiaan Gian Franco C. aangehou den die door de politie wordt gezien als één van de 'breinen' achter de ont voering van mevrouw Van der Valk uit Nuland. Twee rijkspolitiemensen zijn vandaag naar Italië vertrokken voor assisten tie bij het verhoor. Kans op uitlevering is nihil, omdat de man ook in Ita lië nog een straf moet uit zitten. De Italiaan werd enkele dagen terug in het Noorditaliaanse Trescore Balneareo aangehou den, terwijl hij zich van een rijbewijs met een van zijn ali assen bediende. Hij had vanuit een gehuurde woning in Den Bosch een groot aandeel in de voorbereidingen van de ont voering van mevrouw Van der Valk en werkte daar later ook daadwerkelijk aan mee. aldus de rijkspolitie in Den Bosch. De politie kwam hem al tij dens de ontvoering op het spoor, maar hij verdween naar Italië waar hij en dit was bij de politie bekend al die tijd verbleef. Al twee maanden geleden werd de vriendin van de Ita liaan, de 27-jarige Anna R., met wie hij in Den Bosch sa menwoonde, in Italië opge spoord en verhoord. Zij is sindsdien op vrije voeten. Na de ontvoering zijn in het Westduitse Konstanz en in Brussel verdachten aangehou den. De drie Italianen die in Brussel zijn gearresteerd, zijn inmiddels aan ons land uitge leverd. In West-Duitsland zit ten nog een Italiaan en een Italiaanse vast. De vermoedelijke dader DELFT De dader van de schietpartij dinsdag avond in het Delftse café Het Koetsiertje, waarbij zes mensen om het leven kwamen, is nog steeds voortvluchtig. De Delftse politie zoekt men man en macht naar de man die wordt verdacht van de schietpartij. Het gaat om de 27-jarige Cevdet Yilmaz. Hij is 27 jaar oud en 1,77 meter lang. Hij heeft een slank postuur, zwart haar en zwarte wenk brauwen, een lichtbruine huidskleur en bruine ogen, een iets kalend voorhoofd en een licht baardje. Hij was ge kleed in een lichtbruin col bert, een lichte broek, een lichte trui en een pullover. Mogelijk maakt hij gebruik van een blauwe Lancia, waar van het type en het kenteken niet bekend is. De gisteravond via de televi sie uitgezonden opsporingsbe richt heeft meer dan 200 tips opgeleverd, waaraan de politie handenvol werk heeft. maar die tot nu toe niet kun nen leiden tot de aanhouding Enkele tips worden echter door de politie „zeer waar dvol" genoemd. De politie at tendeert er op dat de man waarschijnlijk nog in het bezit is van het vuurwapen. Men sen die de verdachte signale ren. wordt verzocht onmid dellijk de politie te waarschu wen en goed op te passen. Het telefoonnummer van de poli tie in Delft is 015 - 133.111. De slachtoffers van de schiet partij zullen morgen en zater dag ter aarde worden besteld. De gemeente Delft zal beide dagen de vlag halfstok han gen OVERLEVENDE MOORDPARTIJ: De bejaarde Delftse weduwe C.L. Berkelaar-van Tigchelhoven (66) heeft niet het idee dat ze veel geluk heeft gehad bij de schietpartij, die dinsdagavond in het cafe Het Koetsiertje het leven kost te aan zes mensen. Een kogel schramde het bot van haar dijbeen. Na een vier uur durende operatie in het Bethelziekenhuis verklaarde zij gisteren tegen over een van onze verslaggevers: „De Sneekes waren de enige mensen die een beetje om mij gaven. Ik ben mijn man kwijt, heb geen kinderen, heb geen familie en nu zijn zij ook nog dood. Nu heb ik niemand meer over. Waar zou ik gelukkig over moeten zijn?" Pagina 11: Jk dacht eerst aan vuurwerk" een tckmuziek in de Sop nafhankelijk- eidsdag "ISHINGTON De Ameri- Inse minister van binnen- |dse zaken, James Watt, !ft rockmuziek verboden bij 'feesten op 4 juli in Was- jgton ter gelegenheid van Ifhankelijkheidsdag. een vraagesprek met de Ndshington Post verklaarde ||tt gisteren, dat rockmuziek 'Mde viering „verkeerde ele- pmten" aantrekt. Volgens JLI is de muziek van de zan- Wayne Newton veel ge- jder dan die van de Beach gvs. Zijn opmerkingen dat de |ten gezonder en meer op gehele familie moeten zijn icht, hebben al een storm i protest in de Amerikaanse jfdstad doen rijzen. Jaar- i s komen een half miljoen lerikanen op 4 juli naar shington om op het gras te iteren naar diverse soorten Ziek, variërend van het na- lale symfonie-orkest tot kgroeper h krant ontvangen? Bel tussen 0 en 20.00 uur, zaterdags tussen 0 en 15.00 uur, telefoonnr 071- 148 en uw krant wordt nog dezelf- Ivond nabezorgd Een inwoonster van Leiderdorp is gisteravond gewond geraakt bij een ongeluk op de kruising Engelendaal-Persant Snoepweg. Rond half tien reed een 36-jarige Hillegommer op de Enge- lendaal. Op de kruising minderde hij nauwelijks vaart en gaf een 52-jarige automobilist uit Leiderdorp, die op de Persant Snoepweg reed, geen voorrang. De auto van de Leiderdorper tolde door de botsing in de rondte en kwam met een flinke klap tot stilstand tegen een bord van de ANWB. Daarbij raakte de vrouwelijke passagier gewond. Beide wagens werden totaal vernield CAPE CANAVERAL Dr. Story Musgrave en Donald Peterson, twee van de vier astronauten aan boord van het Amerikaanse ruimteveer Challenger, hebben van daag een ruimtewandeling gemaakt. Zij hebben hier voor niet het ruimteveer verlaten, maar bleven in de open „laadbak" van de Challenger, die na het „lossen" van de communicatiekunstmaan TDRS-a, leeg is. Na de problemen die zich bij de testvlucht van november vorig jaar met de ruimtepakken voordeden, waardoor deze toen niet konden worden gebruikt, zijn ze door de fabrikant sterk verbe terd. De witte pakken zijn gemaakt van diverse lagen nylon, tef lon, dacron, neopreen en polyurethaan. Zij bevatten voorzienin gen voor zuurstof, koeling, ventilatie en communicatie met de astronauten in de cabine. De ruimtepakken hebben per stuk meer dan vijf miljoen gulden gekost. De bemanning van de Challenger heeft gisteren de vlucht-arts in het vluchtleidingcentrum geraadpleegd, maar de NASA wei gerde bijzonderheden te geven. Het medische onderhoud duurde drie minuten, terwijl het ruimteveer zijn 35ste baan rond de aar de draaide. Het gesprek met de arts is het eerste teken dat zeker e/e/n van de vier bemanningsleden van de Challenger ziek is geworden in de ruimte.Bij ongeveer de helft van alle ruimte- vluchten hebben astronauten om nog onbekende redenen last gehad van misselijkheid, huiduitslag en hoofdpijn Scotland Yard spreekt zo sterk tot de verbeelding van velen, dat zij nauwelijks kunnen geloven, dat dit Britse politieapparaat uit de vele detectiveboeken ook in werkelijkheid bestaat. Als Roger Simons in de „Leidse Courant'vandaag dan ook een interview heeft met een inspecteur van Scotland Yard, die een boekje open doet over de grote geldroof deze week dan hebben velen wellicht moeite daarbij met te denken aan namen als Sir Graham Forbes (Paul Vlaanderen, Francis Durbrigde), Twinklehead Tittlebead (Bill Clifford, Godfried Bomans), supenntendent joram jorkinsen inspecteur Nigel Green (De Schaduw, Havank) of inspecteur lapp (Agatha Chnshe). Het gaat echter wel degelijk om een echte inspecteur van Scotland Yard, al heet hij dan ook Slipper. De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar .ourant, Antwoordnummer 10070,2300 VB Leiden

Leidse Courant | 1983 | | pagina 1