Omwegen Jonge Hindoestanen smeedden banden voor het aardse leven 'ZOETERWOUDE GEEFT GUL AAN PROJECT VASTENACTIE lilieuhinderli jke bedrijven jtioeten ook kansen krijgen Discussie energie Doe-feest Comité zoekt vrijwilligers i Kom in de kas rond de veiling Flora Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12-22 44 op toestel 10. door Ton Pieters ?Als je volslanke, aman- jdel-ogige Ushadebie, of van re- Anandpersad in hun Europese aan- op straat zou te- en dat ge- regelmatig zou geen haan naar kraai- Ik maak me zelfs dat onze persoon- Sassem.se informant toch dermate rede- behept is met journa- kwaliteiten dat als een wat uitgescho- Argus soms met zou kunnen figureren in een O.B- .Bommelfilm), niet een onmiddellijk' scherp oog zou laten vallen op dit tweetal. Ook al hebben ze nog zo'n prachtig ge polijste huid. Nee, hij zou eraan voorbijgaan. Onze Argus zou, bij een even tuele bijna-botsing, hoog uit „neemt u me niet kwalijk" mompelen en daarna stevig doorlopen, op weg naar een bijeen komst die zowat altijd door een burgemeester wordt bijgewoond. Onze man zou Ushadebie en Anandpersad doodge- Bruidegom klaar voor de ceremonie, door wierook om- walmd. woon vergeten en, voort- benend, in de geest even verwijlen bij een Mis van Bruckner, of, liever nog, bij de Vier Jaargetijden van Vivaldi. Maar het lot heeft anders beschikt: onze zegsman, die door gaans niet gauw naar woorden hoeft te zoeken, ging volkomen sprake loos door de knieën voor Usha en Anand. Voor beelden van een Indisch schoonheidsideaal. Wel licht ook al bedwelmd door de wolken wierook. Dat kwam door een brui loft. De plaatselijke nieuwsjager belde me op en zei: „Ik kan geen woorden genoeg vinden om uit te drukken wat me zo beroerd heeft. Niet dat ik daar te beroerd voor ben, maar wat ik gezien en ge hoord en geroken heb tart elke beschrijving. Zó, in een ruk, van de Sassemse cultuur naar de invloedssfeer van het Hindoeïsme om te schakelen, dat was even te veel voor me. Ik zal proberen mijn im pressies zinnig weer te geven, maar duidt het me niet al te zeer euvel als ik daar niet ge heel in zal slagen. Ik moet me, bij deze berichtgeving, van enige opsmuk bedienen". En het kon niet anders, of Arguj K. wiste zich het be zwete voorhoofd. Zo zout had hij het nog nooit gegeten; bij de kerk van Rome, noch bij de gedegen neerslag van de Dordtse Synode waar Gods lof in strofen, al dan niet be rijmd, is vastgelegd. Slingers Vorige week zaterdagavond gebeurde het. Bij „Cees Ineke"; feestzalen in Sassen- heim. Cees en Ineke zelf ble ven met hun management op de achtergrond. Heel mis schien hadden ze nog de hand gehad in de crèpepapie- ren slingers die het hemel dak versierden. Maar voor het overige werd Sassenheim ETERWOUDE De keuze Jfen de werkgroep van het de- :naat Zoeterwoude voor de Jastenaktie 1983 is blijkbaar in goede geweest. Dat mag hminste worden afgeleid van ït voorlopig resultaat van de >eterwoudse parochie Sint )fcn. De tussenstand van de ac- i is namelijk 12.472,76 ter- 3 ijl vorig jaar omstreeks Pa- i bijna 10.000 gulden was in- zameld. it projekt dat het dekenaat eterwoude bestaande uit parochies van Hazerswou- i-dorp, Hazerswoude-Rijn- ïjk, Stompwijk en Zoeterwou- :-dorp heeft gekozen is ge richt op de verbetering van de gezondheid op het platteland in een bepaalde streek van Mexico. Met de opbrengst van de actie kan de plaatselijke be volking worden opgeleid tot gezondheidswerkers in hun ei gen dorp. Zij krijgen dan als eerste taak het oprichten van een gezondheidscommissie ter wijl de gezondheidswerkers zelf voor de voorraad medicij nen moeten zorgen. Voorts is een belangrijk deel van de op leiding gericht op de sociale aspekten van de plattelands bevolking. Ook dient veel aan dacht geschonken te worden aan de preventie zoals betere voeding, verbouwen van goe de gewassen, een verantwoor de hygiëne enz. Aan de Vas- tenaktie 1983 heeft jong en oud een steentje bijgedragen. De spaaraktie van de school kinderen door middel van de bouwplaat van een ambulan ce-auto heeft maar liefst f 1.840,83 opgebracht (vorig jaar leverde de jeugdaktie f 1.492,06 op). De huiskollekte onder de parochianen bracht f 10.631,93 in het laadje tegen f 8.896,92 in 1982. Een bijzon der goed resultaat dat juist in een tijd van economische re cessie als opmerkelijk mag worden bestempeld. jubileumwedstrijd Toon Kleijweg (65) 3 3ETERWOUDE De jubileumwedstrijd voor de oudste voet- iller van de Zoeterwoudse vereniging SJZ, Toon Kleijweg, 'ordt vanavond op sportpark Haasbroek gespeeld vanaf acht ir. Tegenstander is een team van SVOW uit OPude Wetering. e heer Kleijweg speelt al sedert de oprichting van SJZ in 1945 j de groen-witten. De heer Kleijweg heeft zich behalve als Jpetballer ook als begèleider van de jeugdafdeling verdienstelijk ir de club gemaakt. Tevens wordt de jaarlijkse kerstboomver- ip van SJZ door hem georganiseerd. Steevast neemt Toon tijweg dan twee weken verlof om dagelijks op het sportpark wezig te kunnen zijn om de kerstbomen aan de „man" te 2 engen. Overigens is de wedstrijd van vanavond (als tenminste luvius niet opnieuw roet in het eten gooit) niet de laatste van 3foon Kleijweg want hij maakt het huidige seizoen met zijn elftal zaterdag-3 gewoon af. JfROVINCIALE RAAD: EN HAAG Bedrijven die niet in de categorie „Schoon en 1 iluidsarm" vallen, moeten ook de ruimte krijgen in het oosten Wan Zuid-Holland. Verder moeten er bedrijfsterreinen komen 4 e gericht zijn op één soort bedrijven. Dat blijkt uit een advies Jjan de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening Zuid- olland aan Gedeputeerde Staten. De provincie wil 300 hectare ^!ra bedrijfsterrein in het oostelijk deel van de provincie aan- ijzen. Ook stelt de raad voor bedrijvencentra op te richten en inde fabriekspanden goedkoop ter beschikking te stellen. De mwijzing van zogenaamde „deruguleringszones" in Zuid-Hol- 'ind ziet de raad niet zitten. Dit zijn terreinen waar bedrijven y leller vergunningen krijgen en belastingvoordelen genieten. *olgens de Raad zijn deze zones concurrentievervalsend. Leiderdorpse kleuterschool onder slopershamer LEIDERDORP Het school gebouw van de voormalige r.k. kleuterschool „Op 't Meije- weitje" aan de Sternstraat moet volgens het college van B en W worden gesloopt. Het is in het vooriaar van 1981 leeg gekomen als gevolg van het samengaan en de daarmee ge paard gaande verhuizing naar de r.k. lagere school „De Meijegaard". Sindsdien is het ten prooi aan de vernielzucht van de jeugd gevallen. De ge meente heeft pogingen in het werk gesteld het gebouw een passende bestemming te geven doch is daarin niét geslaagd. Het college ziet geen andere oplossing dan het gebouwtje met de grond gelijk te maken. Het weet zich gesteund door de omwonenden die de af braak met lede ogen hebben moeten aanzien. Tijdens on langs gehouden hoorzittingen hebben zij bij het college op sloop aangedrongen. Wat er met het vrijkomende terrein gaat gebeuren is nog niet be kend. Het college is van plan daar verder met de buurt over te praten alvorens met voor stellen te komen. De gemeen teraad zal in zijn vergadering van maandagavond een besluit over de sloop van „Op Meijeweitje" moeten nemen. REGIO De brede maat schappelijke discussie over energie gaat in april van start in een aantal regiogemeenten. De Stuurgroep Maatschappelij ke Discussie Energiebeleid or ganiseert steeds eerst een in formatiebijeenkomst over energie en energiebeleid. Dan wordt een nadere toelichting gegeven op het door de stuur groep gepubliceerde tussenrap port. Discussie over het rap port is mogelijk. Ongeveer een week later volgt dan steeds de discussiebijeenkomst waarbij de meningsvorming centraal staat. Op dinsdag 12 april wordt de informatiebijeenkomst in Noordwijkerhout in De Schelft aan de Maandagsewe- tering 202 gehouden, de dis cussiebijeenkomst op donder dag 21 april. In Voorschoten zijn de data woensdag 13 april en 20 april, de plaats is De Werf aan de Schoolstraat 4. In Oegstgeest donderdag 14 april en 21 april, De Rode Leeuw, Dorpsstraat 55. In Rijnsburg donderdag 14 april en maan dag 25 april, kerkelijk cen trum De Voorhof, Vliet NZ 36. In Nieuwkoop donderdag 14 april en dinsdag 26 april, De Rank, Rechthuisplein 17. In Leiderdorp maandag 18 april en donderdag 28 april, Muzen- hof, Cor Gordijnsingel 4. In Wassenaar dinsdag 19 april en dinsdag 26 april in Het Dorpshuis, Schoolstraat 6. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Het tussenrapport kan worden besteld door 9,25 over te maken op postgiro 121488 te name van de Stuur groep Maatschappelijke Dis cussie Energiebeleid in Den Haag. Het rapport is ook voor /5 te koop bij gemeente of openbare bibliotheek. Bij alle postkantoren is gratis de infor matiekrant „Energiebeleid voor Morgen" verkrijgbaar. zfepENQÜdóaQoWUWi WOENSDAG6APRIL 1983 PAGINA 7 ken en zicht had op z'n inge togen bruid. Fraai tenue Geen verhuurbedrijf van ge legenheidskleding kwam hier aan te pas. Bruid en bruidegom waren gekleed in gewaden die speciaal uit In dia waren toegezonden. Je hebt een eigen cultuur, of je hebt die niet. Ach, hoe jam mer: onze zegsman verloor zich even in „Hollandse" ter men. Hij had het over „de voorronde" van de plechtig heid die een kleine twee uur duurde. Maar het waren ge zegende uurtjes, voorwaar: de bruid, geflankeerd door haar ouders (pa in wit Kerko- shirt, moeder echter traditio neel, alsof de Ganges in de buurt was), tegenover de bruidegom gezeten. „Nog maals: woorden schieten me tekort", verontschuldigde de zegsman zich; „Maar daar zat de grootmoeder van de bruid, evenals deze en haar moeder in fraai tenue gestoken, opzij van het bruidspaar naast Pandit Awad". Nou, „na de voorronde stond het bruidspaar, zonder de ou ders en grootmoeder, eerst tegenover en vervolgens naast elkaar, in de feestelijk afgeperkte ruimte van Cees Ineke. Toen waren ze wel al zo'n beetje getrouwd, dacht ik. Ik zie nog de bruigom, van achter z'n „traliewerk", in gepeins verzonken, sta rend naar de Pandit, terwijl de gewijde rook omhoog kringelde en gewijde teksten werden gelezen. Na de inze gening, zal ik maar zeggen, bleef men nog in feestelijke sfeer bijeen. Uitroepteken. En dan mag je wel weten, dat het jonge echtpaar zich in Den Haag heeft gevestigd. Gewoon in colbertje en vlotte jurk. Daar is Anandpersad Sital werkzaam als electro- monteur bij Philips". Maar die hindoestaanse bruiloft kunnen ze hem nooit meer afnemen. Iets dergelijks is een zeldzame gebeurtenis in Sassenheim, komt vaker voor in Den Haag en een enkele keer in Leiden. NOORDWIJK Het Co mité Vakantiebesteding Noordwijk wil in de ko mende zomermaanden Doe-feest organiseren. Hoewel het definitieve programma nog niet be kend is, staat wel de pe riode vast, waarin de va kantie-activiteiten voor de jeugd van zes tot en met twaalf jaar zullen worden gehouden. Het Doe-feest vindt plaats van maandag 8 tot en met vrijdag 19 au gustus. Het kinderfeest kan alleen nog in het water vallen als onder de Noordwijkse bevolking on voldoende vrijwilligers gevon den worden, die aan de ver schillende activiteiten leiding willen geven. Vrijwilligers van 18 jaar en ouder worden ge vraagd in deze periode één of twee weken te assisteren bij een van de vele speel- en han- denarbeidhoekjes of andere karweitjes te verzorgen. Per week zullen in totaal ongeveer 45 medewerkers/sters nodig zijn. Ter voorbereiding van de activiteiten zullen de vrijwilli gers nog nader worden geïn strueerd. Op de volgende adressen kan men zich opge ven: mevrouw Ravensbergen, Schoolstraat 41, tel. 16730; me vrouw A. van der Wiel, Wil lem van Beelenstraat 30, tel. 10879 en bij de heer N. Oost hoek van het Bureau Sport, Jeugd en Cultuur op de Ge meentesecretarie, Voorstraat 85, tel. 19230 toestel 254. buiten de deur gehouden toen Usha en Anand hun verdere levensloop vol sym boliek aan elkaar knoopten. Net zoals bij veel diersoorten was Anandpersad de mooiste. De bruidegom, die net zoals koning Salomo de show stal. Met een hoofdtooi die elke beschrijving tartte en waarbij vergeleken de vroegere pau selijke tiara maar een scha mele driedelige ijsmuts was. Een exclusief gebeuren bij Cees Ineke was de huwe lijksinzegening van Ushade bie Dhalganjansing met Anandpersad Sital, die don derdag op het raadhuis voor de (Nederlandse) wet trouw den. Maar zaterdagavond bloeide de Indische rijkdom geheel op. Beide jongelui ver bonden zich volgens de Hin doe-ritus aaneen ten over staan van de priesterlijke Pandit Awad Bihari. Zo hin- doestaans, zo weinig westers, maar de zegen lag er drie dubbel op. Sahib Awad Biha ri was weer eens een echte Pandit en hij dwong de goede geesten die om zo veel zin vols niet heen konden) in het jonge bruidspaar te varen. Mengvat Onze zegsman verhaalde, dat de glanzende bruid Ushade bie de tweede dochter is van de familie Dhalganjansing, die „vanaf 1975 in ons land verblijft, eerst tot '77 in Amersfoort, en daarna tot heden in de Hoekstraat al hier". De Dhalganjansings kwamen uit Paramaribo, Su riname, een mengvat van rassen, waar hun grootouders zich rond de eeuwwisseling vestigden na hun komst van uit het toenmalige Brits-Indië waarvan de Britse majesteit keizer was. Vandaag India; en nog steeds een smeltkroes van godendommen. De bruid van zaterdag heeft vier zus ters van wie er één in '79 op eenzelfde feestelijke en in houdsvolle wijze in Sassen heim in het huwelijk trad. Zes broers ook heeft ze, van wie er één huwde, maar dat huwelijk werd zeer ingetogen en zonder opsmuk in beslo ten kring in scène gezet, in de Hoekstraat. Maar ook in de Hoekstraat kunnen de be schermgoden en af te scher men wraak- en schikgodin nen mét je zijn. Zaterdag was het stampend druk bij „Cees Ineke": twee zalen vol familieleden en vrienden. En aller ogen gericht op het jonge gelukki ge stel, dat evenwel heel wat te ondergaan had alvorens ze zich meneer en mevrouw Si tal mochten noemen. Maar de Pandit had alles uitste kend in de hand gehouden, verbindend en bezwerend. Nu dan de poging van onze man in Sassenheim om één en ander onder woorden te brengen: „Bruid Ushadebie was in een bijzonder fraai, ja prachtvol traditioneel bruids gewaad met bloemmotieven gestoken". Nou ja, gestoken; zij was alleraangenaamst daarin gekleed. „Rood met goud-brokaat; het gelaat ge accentueerd met versierin gen. En bruidegom Anand persad was in het wit, met bijzonder fraaie hoofdtooi van exotisch karakter". Wat heet „fraai"! Het was een uit zonderlijke typerende, smet teloze stijl. En die „fraaie" (hebben we nu niet meer „verpletterende" uitdrukkin gen in onze taal?) hoofdtooi: een kunstig uitgewerkte en aaneengesmede kroon, opge tast met frivoliteeën en hang- en sluitwerk; als een gazen „waas" ook voor Anands gezicht, waar hij net door de mazen heen kon kij- Successen jeugd IHCL in Brugge LEIDEN In het paas weekeinde namen niet minder dan 35 jeugdleden van de Indoor Hardrij Club Leiden deel aan een internationaal toernooi short-track in het Belgi sche Brugge. Op de diver se afstanden moest de jeugd slechts eenmaal in actie komen. Hoewel de uiteindelijke resultaten beneden de verwachting bleven, werden er toch enkele succesjes behaald. L k [UITZONDERLIJKE HUWELIJKSCEREMONIE BIJ CEES INEKE IN SASSENHEIM De Pandit (tweede van rechts) Bij de D-junioren legde Lard Koeken uit Zoeterwoude be slag op de eerste plaats terwijl Aad Grimbergen uit Rijnsburg zich als vierde kwalificeerde. Bij de meisjes in de D-catego- rie was het Monique Velzeboer uit Oud Ade die als eervolle nummer twee eindigde. Voorts waren er twee derde plaatsen voor de jeugd van de Leidse hardrijclub. Lia van Schie (Stompwijk) bij de meisjes A- pupillen was er nog een vierde plaats voor de Rijnsburgse Pe tra Grimbergen. Het short track-seizoen wordt op 23 en 24 april definitief afgesloten met een internationaal toer nooi in Parijs waar acht jeugd leden van de IHCL in actie zullen komen. Een kwekersvrouw geeft uitleg tijdens „Kom in de Kas" vorig jaar. RIJNSBURG Bloemenvei ling Flora en omliggende be drijven zijn zaterdag te bezich tigen in het kader van het jaarlijkse open huis „Kom in de Kas". Men kan van negen tot vijf uur terecht. De veiling Flora is niet in be drijf, maar toch zal een gede gen uitleg aan de hand van dia's kunnen worden gegeven en worden er excursies door het gebouw gemaakt. Ook worden bloemschikdemonstra ties gegeven. Vlakbij de veiling zijn onder meer de Rijnsburgse proeftuin, het bomencentrum van de vei ling Boskoop en het strelitzia- en freesiabedrijf van de firma van der Haak te bezichtigen. Elders in Rijnsburg hebben eveneens vele kwekers hun deuren opengezet, zoals Cor van Duyn aan het Kanaalpad. Buiten Rijnsburg is dat even eens het geval. Twee losse voorbeelden: de anthurium- kwekerij van Van Haaster aan de Zilkerduinweg 394 in De Zilk en de orchideeënkwekerij van Van Kampen aan de Delf- weg 23 in Noordwijkerhout. doet de verbindende priesterlijke handelingen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7