£M wil weg uit Leiden eidse vuilverbranding zit met de handen in het haar Het lenteoffensief van Otto Panini Onderzoek naar werktijdverkorting voor welzijnswerkers Agenten beëdigd DERLANDS HUISHOUDELIJK AFVAL KAN TOT 1994 NAAR WALLONIË CcidócSowamt WOENSDAG 6 APRIL 1983 PAGINA 3 ejaarde vrouw 4n tas beroofd i: pEN Een 82-jarige Leidse vrouw is •ochtend op de kruising Fruinlaan- ;erwoudse Singel beroofd van haar schappentas. Van de dader ontbreekt Spoor. :rouw stak de kruising over toen een >n de tas uit haar hand rukte en er loor rende. In de tas zaten een porte- hee met dertig gulden, een fles melk pak diepvriesspinazie. De roof gezien door een man uit Hazerswou- jij zag de jongen, die ongeveer 18 jaar naar een bruine Toyota rennen. Vragen over gifnota provincie LEIDEN Het D'66 raadslid J. Hoekema heeft het college van B en W om een oordeel gevraagd over de gifnota die de provincie Zuid-Holland vorige week publiceerde. In die nota zette de provincie op een rij tje welke plaatsen in Zuid Holland nader onderzocht moeten worden op de aanwezigheid van giftige stof fen in de grond. Hoekema wil onder meer weten hoe ernstig de situa tie in het parkje in de Merenwijk is en of het college van B en W mening is, dat er daar en op andere plaasten een gevaar voor de volksgezondheid bestaat. Verder vraagt Hoekema zich af of het klopt dat de lokaties Trekvaartplein en het Gijzenij niet zijn ver vuild. Tenslotte wil het raadslid, dat het (1200 pagi na's dikke) rapport van de provincie aan de raadsle den ter beschikking wordt gesteld. Het Leidse politiekorps heeft er weer een paar nieuwe leden bij. Drie kersverse agenten, die met goed gevolg de poli- tie-opleiding hebben door lopen, werden gistermor gen door commissaris H. van Voorden beëdigd. De drie nieuwe agenten zijn van links naar rechts R. Feenstra (24) uit Leiden, G. Kikkert (20) uit Leiden en A. Weyers (25) uit Noord- wijkerhout. 'ERHUIZING NAAR BREDA EN ZOETERWOUDE t) PEN The Minneso- zijn. Dat werd al aan begin teriaal, copieermachines, ge- jdvlining Manufactu- van de jaren 70 gebouwd. 3M luid- en beeldbanden, lijmen, Company (beter be- fl als 3M) en de zuster- Distribution prices International s J) willen weg uit Lei- DSI verhuist naar inla en 3M verhuist ,1 ^schijnlijk naar Zoe- deroude. Bij het vertrek ckej3M en DSI gaat het trnjongeveer 300 arbeids- optsen. Met de hele ope- is een miljoenenbe- gemoeid. s een concern waarvan de CQlvestiging in Amerika l De firma heeft zich over en de wereld verspreid en is jj;pk in Nederland beland, v is een zustermaatschappij r'3M en houdt zich bezig °°het transport van 3M goe de h over de hele wereld. Bij vestiging van 3M Rooseveltstraat wordt geproduceerd, het kan- %an de firma fungeert als loopmaatschappij voor de pren die elders in Ne- ind in Maassluis en in •ersberg worden gepro- erd. Het kantoor van DSI iers aan de Zoeterwoudseweg ootaan de Rooseveltstraat tet DSI een magazijn In aar£rwoude aan de Indus- heeft 3M een maga- maakt onder meer schuurma- tapes, isolatiemateriaal, medi cijnen en medische instrumen ten en reflecterend materiaal voor verkeersborden. Ook De vestiging van 3M aan de Rooseveltstraat. 3M en DSI willen weg uit Lei den omdat de huidige vestigin gen te klein zijn geworden en „wegens de minder gunstige ligging", legt P. Rietjens na mens de firma uit. „De kanto ren aan de Rooseveltstraat zijn te klein geworden en daar komt bij dat de aan- en afvoer van goederen bij het magazijn nogal eens voor overlast voor het overige verkeer zorgen". De top van de Leidse vestiging is van mening dat er voor het kantoorpersoneel een nieuw kantoorgebouw in Zoeterwou- de moet worden gebouwd, maar dat de nieuwbouw ook daadwerkelijk gepleegd zal worden, staat nog niet vast. Er wordt nog op toestemming voor de investering uit Amer ica gewacht. Rietjens: „De hoofddirectie moet die toe stemming verlenen, maar we hebben goede hoop en ver wachten ook wel dat die toe stemming er komt". De Leidse 3M hoopt, dat de hoofddirectie nog deze maand zal laten we ten of met de uitvoering van de nieuwbouw in Zoeterwoude mag worden begonnen. „Ook 3M, merkt dat het in Neder land slecht gaat, maar door de omvang van ons assortiment kunnen we wel wat hebben. Het gaat 3M goed". Rietjens noemt de investering ondanks de recessie „verantwoord". Met de verhuizing van DSI naar Breda denkt de firma be tere verbindingen met de klanten te creëren en ook hier speelt een rol dat het bedrijf, uit zijn jasje is gegroeid. De Rotterdamse haven is dichter bij en de verbindingen met de haven zijn beter dan vanuit Leiden. „Een rol speelt ook dat vanuit Breda de verbin dingen met Duitsland en Frankrijk beter zijn". DSI gaat zich vestigen op het voormali ge Enka-terrein in Breda. Bij DSI werken bijna 80 mensen. Volgens Rietjens gaat het grootste deel van het personeel mee naar Brabant. Voor een aantal personeelsleden van DSI is werk gevonden bij 3M en „10 a 15 mensen" gaan niet mee". Voor hén is een afvloei ingsregeling getroffen. 3M heeft niet geprobeerd om een geschikte lokatie voor uit breiding in Leiden te vinden. „Met de bouw van het maga zijn in Zoeterwoude werd al besloten, dat eventuele nieuw bouw van een kantoor ook in Zoeterwoude zou gebeuren. Het zou wat onlogisch zijn om nu in Leiden een kantoorpand neer te zetten. Toen dat maga zijn werd gebouwd, is wel in Leiden gezocht maar toen werden geen geschikte loka ties gevonden", aldus Rietjens. Na de nieuwbouw en de ver huizing zal 3M proberen de leegkomende gebouwen in Leiden te verkopen. DEN De Leidse verbranding zit met landen in het haar, nu de Waalse deelrege- H, nadat de Vlaamse torra* eerc*er heeft ge- m(i, overweegt het stor- er ivan Nederlands afval vad/erbieden. Weliswaar storten van vuil in had Franse gedeelte van urjië nog wel enkele ja- toegestaan worden. dit ondanks protesten van diverse milieuverenigin gen. Vanmorgen is onder meer op provinciaal niveau overlegd over de consequenties van de plannen van de Waalse deel- regering. De heer Koeleveld, bedrijfsleider van het Delftse vuilverwerkingsbedrijf Zeg waard ziet de toekomst roos kleuriger in. Deze firma zorgt voor de afvoer en stort van het afval. Hij verwacht dat het storten nog in ieder geval tot 1994 door kan gaan. Sinds gisteren moesten de transportwagens van het be drijf een andere route in Bel gië kiezen. In plaats van naar de Vlaamse Kempen, wordt sinds dinsdag gestort in een zandgroeve bij het plaatsje Mont-St.-Hubert, hoog in de heuvels op 12 me ter boven de zeespiegel. Eer der deze week ontstonden twijfels over de mogelijkhe den van het storten in Wal lonië. In navolging van zijn Vlaamse collega Lenssens zou de Waalse milieuminis ter Fehaux sinds kort bezig zijn met het ontwerpen van een decreet dat storten van buitenlands huishoudelijk af val in Wallonië verbiedt. Na het paasreces zou een derge lijk decreet in het Waalse ka binet aan de orde komen, waarna goedkeuring door het Waalse parlement nog maar een kwestie van enkele maanden zou zijn. Bedrijfsleider Koeleveld hechtte vandaag omstreeks het middaguur weinig waar de aan deze plannen. „De Walen hebben geen enkele reden tot klagen en worden alleen maar wijzer van de stort op hun gebied. De Wa len hebben minder centjes dan de Vlamingen en meer ruimte. De druk op de ketel is bovendien in Wallonië veel minder groot dan bij hun noorderburen. Het EEG-lidmaatschap verplicht de lidstaten een Afvalstof fenwet te maken en zover zijn ze in Wallonië nog niet eens. De Vlamingen zijn in dat opzicht wat verder", al dus Koeleveld. Over de stortplaats is het Delftse be drijf enthousiast. Koeleveld: „Niemand hoeft zich aan die stortplaats te storen. De loca tie ligt hoog in de heuvels in een absoluut onbewoonbaar gebied. We hoeven ook geen 20 kilometer meer over smalle binnenweggetjes te rijden, zoals in de Kempen, maar volgen de rijksweg en zijn dan vrij dicht bij de zandgroeve. Niemand zal last van ons hebben", aldus Koe leveld. kouL, Groenoord wandeltocht Buurthuis Groenoord houdt zaterdag in samenwer king met de Wandelkring Leiden en omgeving de eer ste Groenoord Wandeltocht. Men kan kiezen uit vier afstanden, 5, 10, 15 en 25 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder, een gezin betaalt maximaal vijf gulden. Tussen tien en twaalf uur kan men starten vanaf buurthuis Groenoord aan de Pasteurstraat 23. Wie de tocht uitloopt, ontvangt een Groenoord-medail- le. De Zonnebloem De „Zonnebloem afdeling Hartebrugkerk, viert het Pasen haar patiënten met een Heilige Mis op zondag 10 april in de Hartebrugkerk vanaf kwart voor elf. Het gemengde zangkoor onder leiding van de heer J. Schmitz, zingt de Heilige Mis van Puccini. Na de H. Mis is er koffiedrinken in de pastorie. De boottocht van de Zonnebloem, afdeling Hartebrug, wordt donderdag 14 april gehouden. Zieken en gehandicapten kunnen zich hiervoor aanmelden bij me vrouw A. ter Haar, Parkzicht 45, tel. 220180. Stadskrant De Stadskrant, een drie-wekelijks periodiek met een kritisch karakter, zoekt vrijwilligers voor de produk- tie van het blad. Belangstellenden kunnen bellen naar Loes Bellaart of Franka Vermeulen tel. 215279) of een briefje sturen naar Postbus 878 in Leiden. Shegui De Ierse groep Shegui treedt morgenavond op in het Waaggebouw. De formatie bestaat uit Tom Smith, George Faux, Willie Haines, John Skelton en Brian Brooks. Shegui brengt behalve Ierse muziek ook Bretonse en Schotse nummers ten gehore. Het concert, dat is georganiseerd door de Leidse Folkclub Horus, begint om negen uur. Shegui. Bram Vermeulen Bram Vermeulen en de Neefjes treden morgenavond op in de Koets-O-Theek aan de Kruisstraat 30-40. De voorstelling begint om negen uur. ■j bf nger ;r "EIDEN Voor het in- ard^view met de steeds ^"ipulairder wordende min^idse rockgroep Otto toe. mini, werd afgespro- in in de Holidome van ia* fpliday Inn. Om half 's middags zagen ze 9 nog een beetje slape- 8 g uit, maar dat nam l et weg dat de whisky - eds rijkelijk vloeide, a rummer Ap had voor l gelegenheid zijn rond- hardlopen (vanwege j drumconditie) maar 9 |en overgeslagen. 9 ito Panini krijgt steeds ;er fans, maar sommige iidenaars zullen nog nooit i7 ji de groep gehoord heb- i6 n. Buiten de Sleutelstad 3 eft de Nederlandstalige i9 pkband echter al een hele g butatie opgebouwd. In is poonebeek werd een 8 pndje optreden uitgebreid I een heel weekend. De psjeS daar wilden de groep bt laten gaan en regelden 3 g een optreden voor de 9 Igende dag. Otto Panini eft vorig jaar een single uitgebracht en binnenkort kan de tweede plaat ver wacht worden. Wat kan men zoal verwach ten van een avondje Otto Pa nini? Gitarist Aadje Walen antwoordt in vlót Leids: „Wij gaan bij elk optreden voor honderd procent Nederlands talig uit onze bol. Wij zijn er om de mensen een leuke avond te bezorgen, want daar betalen ze tenslotte voor. De enige boodschap die wij heb ben is plezier maken". Appie de dubbele base-drummer gaat in zijn gemakkelijk Haags verder. „Wij vinden het te gek als het publiek lol heeft. Daar gaan wij alleen maar beter van spelen. Ons streven is altijd om er samen met het publiek één groot feest van te maken. Alleen dat bereik je veel moeilijker in een grote stad". Bassist Toon Walschots: „Laat mij dat maar even uitleggen. Ik kom tenslotte zelf van het boer'n land. De mensen in de grote stad durven gewoon veel minder snel uit hun bol te gaan dan de mensen van buut'n. Het is hier „in" om cool te blijven, maar bij ons op het land....". Er klinkt een dof gelach on der de palmen bij de Holido me. Zanger en gitarist Jan Vollaard probeert één en an der weer wat in het gareel te krijgen. „Het is waar dat we het heel leuk vinden om er gens in een gehucht te spe len. Al doen we natuurlijk net zo goed onze best in de stad en gaan we net' zo lang door totdat we ook daar de voetjes van de vloer krijgen". Om wat meer optredens te krijgen zijn de leden van Otto Panini overgegaan tot wat zij hun „lenteoffensief" noemen. Toon: „Het aantal optredens loopt de laatste tijd wat terug omdat onze „boe ker" het veel te druk heeft met het succes van „Toontje Lager". Daarom zijn we nu gestart met het lenteoffen sief. Behalve de nieuwe sing le, die eind mei zal uitkomen, gaan we binnenkort naar Amsterdam om ons optreden te laten vastleggen op video. Met dat materiaal willen we weer nieuwe optredens ver sieren". Aadje Walen zegt tenslotte: „Het leukste is ten slotte de optredens en met de single en de videofilm moet het lukken. Onze muziek is goed en we zien er nog lek ker uit ook, ha, ha, ha". Otto Panini is vrijdag 8 april te zien in sociëteit Catena aan de Kolfmakersteeg 8 in Leiden. i een eerder leeggekomen keiruimte aan de Doeza- [t 2 is de winkel in antieke beien e.a. woninginrich- >n? %rt. „Past and Present" iterdfc Economisch wel en wee """ïtigd. ,rd,> de I Haagweg 9 is in een er leeggekomen winkel ruimte onlangs een winkel in bloemen en planten „Bloe menkiosk Hans" gevestigd. Aan de Pieter de La Court- straat 5 is het pedicure- en ma- nicuurbedrijf „Corrie Blom" gevestigd. De kledingboetiek „Yankee" aan de Haarlemmerstraat 53 is onlangs opgeheven. Het reclamebureau „Ven El- lus" aan de Sophiastraat 38 is opgeheven. Het aan het Oudplein 1 ge vestigde buro voor ind. vorm geving „Buro Truyen" is uit Leiden naar elders verplaatst. Aan de Rijn en Schiekade 106 is het handelsinformatie bureau „Rijnland Information Service" (eig. J. C. van Strien) gevestigd. Het rioleringsbedrijf van H. de Roode aan de Driftstraat 162 is opgeheven. LEIDEN De organisa ties van werkgevers en werknemers in het wel zijnswerk gaan samen on derzoeken of het mogelijk is een beleid voor arbeids tijdverkorting op langere termijn vast te stellen. In dat beleid zou ook de pro blematiek van de drie vrije dagen, die de wel zijnswerkers terug ver wachten voor de bevroren prijscompensatie van 1 ja nuari, een oplossing moe ten vinden. Dat hebben de onderhande laars van werkgevers en vak bonden gistermiddag gemeld. Drie weken geleden ontstond een conflict tussen werkne mers en werkgevers omdat de laatsten niet bereid bleken zonder meer de ongeveer 120.000 welzijnswerkers drie vrije dagen toe të kennen in ruil voor de 2,06 procent prijs compensatie, die door een wet telijke regeling bevroren was. De ambtenaren en een groot aantal trendvolgers hebben voor dat offer een arbeidstijd verkorting van drie rooster- vrije dagen teruggekregen. Voorzitter W. Noorlander van de Vereniging voor Maat schappelijk Dienstbetoon (VMD), onderhandelaar na mens de werkgevers: „Wij hebben nu besloten een poging te doen de ad-hoc beslissingen van de overheid om te zetten in een structureel beleid. Daarmee zitten we meer op de lijn van de onderhandelingen in de marktsector. We willen proberen ons onderzoek vóór 1 mei af te ronden, waarna we onze plannen aan de regering zullen voorleggen". Mocht de toestemming van de verant woordelijke bewindslieden - De Koning van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Brinkman van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur - uit blijven, dan krijgen de wel zijnswerkers alsnog hun drie roostervrije dagen, zo ver wacht Noorlander. Onderhandelaar L.Geradts van de AbvaKabo noemt het „een gunstige zaak" dat werk gevers en werknemers in het welzijnswerk gezamenlijk gaan proberen „iets meer te doen dan het voeren van een hap-snapbeleid". Versterking rivierdijken in 1998 rond DEN HAAG Alle dijken langs de rivieren zullen in 1998 versterkt zijn. Om het programma te halen zal de ko mende jaren vijftien miljoen gulden per jaar door de rijkso verheid beschikbaar moeten worden gesteld. Na 1986 wor den die uitgaven geleidelijk opgevoerd tot 60 miljoen gul den voor de jaren rond en na 1990. Dit heeft minister Winsemius, bij afwezigheid van minister Smit-Kroes minister ad inte rim van Verkeer, en Water staat, de Kamerleden Evers- dijk en Hennekam in antwoor den op vragen over de verster king van de rivierdijken laten weten. De kamerleden stelden hun vragen naar aanleiding van berichten dat de overheid expres plannen voor de ver sterking van de dijken liet lig gen om dit jaar geen geld aan de werken te hoeven besteden. De minister geeft in de ant woorden aan dat het voor dit jaar beschikbare bedrag van vijftien miljoen gulden hele maal zal opgaan aan al lopen de en dit jaar te starten projec ten. Daarnaast zal dit jaar nog grond gekocht worden en zal grondonderzoek plaatsvinden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3