3 gehoordgezien -Jear Mister Wonderful fit zijn New Yorkse Jowlingbaan gejaagd H* _9derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's IDIO/TELEVISIE GeidóaOowiant WOENSDAG 6 APRIL 1983 PAGINA 15 uitzending leverde vele op over moorden Amsterdam u ITERDAM De tv-uitzending „Opsporing verzocht" van maan- ivond heeft in totaal 53 tips opgeleverd over de moorden op de Iterdamse taxichauffeur Frans Halsema (37) in de nacht van 19 en naart en op de 58-jarige Chinese vrouw Jen Tsien Moe op 10 rt in haar woning in Amsterdam. Over de moord op Halsema ^men 42 tips binnen en over de moord op mevrouw Moe elf. Een Jkdvoerder van de politie liet weten dat alle tips zullen worden Jtrokken, daarna kan pas worden beoordeeld of er waardevolle ifen zaten. In elk geval was er geen tip bij op grond waarvan de trs even van huis gehaald konden worden. Bij de rijkspolitie in hebroek en de gemeentepolitie in Apeldoorn zijn na de tv-uitzen- „Opsporing verzocht" 25 tips binnengekomen over de vermiste cteur van het psychiatrisch ziekenhuis Vogelenzang in Benne- jk, H.W.G. Stofsel. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie ,jict Amsterdam een dag na de uitzending meegedeeld. Drie men- 2die contact opnamen met de politie zeggen zeker te weten Stofsel 2lopen zaterdag in Kootwijk en maandag in Velp gesproken te >en,. Volgens de woordvoerder zou de directeur de afgelopen k ook nog geld opgenomen hebben van zijn girorekening. Europees voetbal op televisie DEN HAAG Vooral de bui- tenlandse televisie staat van daag in het teken van de halve finales van de diverse Europa Cups. België zendt vanmiddag om 17.00 uur, direct na de wie lerklassieker Gent-Wevelgem (om 15.15 ook via Nederland II te volgen), het duel Bohemians Praag-Anderlecht uit. 's Avonds volgt ook de live-re portage van Aberdeen-Water- schei. Het eerste Westduitse net (ARD) zendt vanaf 20.15 uur Real Sociedad-Hamburger SV rechtstreeks uit. Studio Sport geeft op Nederland om 22.00 samenvattende beelden van het Europa-Cupgebeuren. Minister berispt EO wegens teveel eigen reclame HILVERSUM Minister Brinkman (WVC) heeft de Evangelische Omroep berispt we gens overschrijding van de toegestane tijd voor ledenwerving op radio en televisie. De berisping geldt met name een ongeveer vijf minuten durend tv-programma, dat de EO op 14 december vorig jaar uitzond over leden werving in de gemeente IJsselmuiden. Ook heeft Brinkman bezwaar tegen enkele radio- en tv-programma's in februari en maart van dit jaar. Omroepen mogen op tv maximaal dertig se conden per keer en in totaal niet langer dan twee minuten per dag reclame voor zichzelf maken. Bovendien mag in een periode van zes weken niet meer dan elf minuten aan re clameboodschappen worden uitgezonden. De EO zegt in een periode van zes weken deze bepalingen met één minuut en 27 seconden te hebben overschreden. De omroep heeft de minister geschreven, dat de betreffende pro gramma's meestal niet een direct wervend karakter hadden, maar tot doel hadden te to nen hoezeer de achterban van de EO - de le den in het land dus - actief betrokken zijn. De Evangelische Omroep wil met de minister een gesprek over wat wel en wat niet onder reclame voor de eigen omroep moet worden verstaan. Directeur L. Doorenbos verklaarde vorige week in het EO-radioprogramma „Tijdsein", dat door het enthousiasme van de mensen in het land en van de EO-medewer- kers in Hilversum om de B-status te berei ken, zendtijdbeperkingen van de overheid wel eens als knellend wordt ervaren, waar door gemakkelijk overschrijdingen plaatsvin den. Maar regels zijn regels en dienen te wor den nagekomen. Dat zal de EO ook zeker doen, aldus de heer Doorenbos. bei OS. 102! 84 VE ERSUM In New York 'jjjjtden jaar in première en en slechts in enkele kleine ®3-|berlijnse bioscopen ge- i6ojd tijdens het festival al- 83j brengt VPRO-tv de film 12i)r mister Wonderful" van- 224jd als eerste voor het grote ü®jek op Ned. I om 21.15 Men zou het een sociaal 523Verslag kunnen noemen, 107'de ondertoon van een fa- sajportret, het wedervaren go j een kleine man die in 164} York een eigen negotie 3®'|, een bowlingbaan, en te- 52!) de verdrukking in het 120/I boven water tracht te 62jen. Daarbij menige te- 2iojtelling boekt. Op de ach- ^gtond speelt meer voel- dan 2ssibaar mee de gewelddadig- 72j van deze grootstad, de 4sjer waarop men elkaar 28|en afvangt. {^laatste te laten zien lag in 92tdoeling van de regisseur 3g|deze film, Peter Liliënt- 192Deze in Berlijn geboren 1294 vluchtte in '39 naar Uru- ;|H maar keerde na de oor- 202paar zijn land terug. Hij daar voor de tv te fil- 13204 en behaalde uiteindelijk i53.fet Berlijns filmfestival de $06,'^en Beer met zijn speel- 98!r„David". In dit werkstuk 17®jonde hij zich een filmer 244jen onderwerp van binnen ^i-benadert. Hij zet hoege- 123;Jid niets in scène, maar 22zijn hoofdfiguur die in 428^s verzeild raakt. Zijn 254 krijgen daar het effect ^•knee zeer dicht bij het le- iejte staan. Dit treft ook weer in „Dear mr. Wonderful", welke film meer is dan zo maar een ver haal. De hoofdrol van mister Wonderful wordt gespeeld door Joe Pesci, die eerder al opmerkelijk werk leverde in Amerikaanse films, zoals „The raging buil", waarin hij fun geerde als de manager/broer van de bokser Jake LaMotta. Liliëntbal ontdekte, dat Pesci het stille verlangen koestert nog eens als zanger in Las Ve gas terecht te komen. Die tic gaf hij ook mee aan mister Wonderful, die moeite genoeg heeft het hoofd boven water te houden in zijn bowlingbaan. Omdat hij graag zingt en om zijn vaste gasten te plezieren verzorgt hij zijn eigen zang in zijn kegeltent. Er moet boven dien geld verdiend worden, want als joodse man rust op hem de familieplicht zijn ge scheiden zuster Paula (Karen Ludwig) te onderhouden, evenals haar zoon Ray, zijn neef, een rol van Evan Hand ler. Werkelijkheid Bij al deze bezigheden, waarin Liliënthal de figuur van Ruby Dennis (Joe Pesci) filmisch op de voet volgt, voegen zich de bedreigingen, die van buiten af komen en die te maken hebben met de New Yorkse leefsfeer. De onderwereld be gint zich met mister Wonder ful te bemoeiep. In de sjofele wijk Bronx opereren voortdu rend criminele speculanten. Zetten zij ergens hun zinnen op, een pand of een deel van de verdiensten, dan komen zij daar over praten. Wie zich on verzettelijk toont, krijgt met bedreigingen te doen. Als men al niet onverhoeds door vreemden in elkaar wordt ge slagen, dan loopt men de kans, dat er onverklaarbaar brand uitbreekt. Ook komt het voor, dat men op zeker moment gif tige slangen in zijn huis aan treft. Of men in Europa zachtzinni ger met elkaar omgaat? Vol gens filmmaker Liliënthal ge beurt hier hetzelfde alleen met veel subtielere middelen. In Amerika bedient men zich na drukkelijker van gangsterme thodieken, bijvoorbeeld door vijanden die zich als vrienden voordoen. Die hebben bij on zekere mensen nogal eens suc ces. Zeker Ruby is zo'n soort man. Hij vindt iedere miljo nair een dief, omdat die in zijn bezit heeft of probeert te krij gen wat een ander tekort komt. Intussen zou hij zelf graag miljonair worden, omdat dit bescherming biedt tegen al tijd dreigende armoe. Niet dat er veel geweld ge beurt in deze film, maar het speelt op de achtergrond mee. Mister Wonderful is met deze bedreigingen bekend en verzet zich ertegen. Hij wil zijn tent voor zichzelf houden. Maar hoort op zekere nacht wel hoe met groot geraas Zijn lichtre clame van zijn dak wordt ge slagen. De onbekende dader vlucht in een auto. onachter haalbaar. De man die eisen stelt weet echter van niets. Ruby kan zich dan ook moei lijk tegen hem wapenen. Het gaat om activiteiten van de onderwereld die bedreigingen tegen betaling laat uitvoeren. Dit verhaal hoefde Liliënthal daarom niet te verzinnen en ook kon hij nalaten zijn hoofd rolspeler, Pesci, te vertellen hoe hij die rol zag, omdat Pesci zelf artistieke ambities koes tert en zelf een tijd lang een restaurant heeft gedreven. Li liënthal deed al werkend zelfs de ervaring op, dat Pesci de hoofdrol van een invulling voorzag, waaraan hij als regis seur nog niet eens had ge dacht. Deze film werd doorschoten met beelden van New York, lange straten, braakliggende gronden en onpeilbare hoog bouw, voor Liliënthal evenzo veel bewijzen voor de minder oorbare methoden om aan de gewenste bouwgronden te ko men. Hij geeft daar in zijn film een klein voorbeeld van als hij Ruby laat vertellen hoe die aan een koopje is gekomen. De verkoper stond op vijf dollar. Ruby had er niet meer dan drie voor over. Die drie dollar werden de verkoper onver hoeds in de handen gepropt. In een reflex van schrik kneep deze zijn hand dicht. Het geld zat er toen al in. Hij accepteerde dus het geld, zo ziet men dat, en daarmee was de koop gesloten. Zo speelt de hele handel zich daar af. De meest argeloze legt het loodje. Voor Liliënthal staat vast, dat bouwers daar, die grond nodig hebben, een bod doen op oude bestaande gebouwen. Wie niet toegeeft, krijgt te maken met bedreigin gen, die zo al niet leiden tot li chamelijke aantasting dan toch tot het murw maken van de geest. Tenslotte geeft men toe om van onbekende en onbere kenbare belagers af te komen. Ruby moet zelfs ervaren hoe zijn vriendin Sharon en moge lijke aanstaande zich in het nauw laat brengen door vijan dig gezind maar quasi-vrien- delijk volk en zich tegen hem keert, niet uit verloren gegane sympathie, maar omdat zij niet langer op kan tegen de druk van buiten af, die het niet goed met Ruby voor heeft. Bij de introductie van zijn film vertelde regisseur Liliënthal, dat het hem er vooral om be gonnen was te laten zien hoe een man als Ruby, waarmee New York volloopt, zich onder die omstandigheden redt. In New York worden de mensen voortdurend op de proef ge steld. Zij denken weinig over de dingen na, hebben daar geen tijd voor, maar jagen op materie om zichzelf een be staan te garanderen. Aldoor moeten zij zich teweer stellen, blijvend in anderen belagers vermoeden, wil men zich daar kunnen handhaven. Alleen onder die voorwaarde en van uit die levensinstelling kan men zich daar overeind hou den. Een wrede wereldstad. Dat heeft hij in de persoon van Ruby willen filmen. Ruby staat voor honderdduizenden andere New Yorkers, die op de been pogen te blijven in een wijk als de Bronx, welke zijn beste jaren gehad heeft en waar zonder ophouden onder bedreigingen de speculatieslag woedt. TON OLIEMULLER GON Van je vrienden moet je het maar hebben bij de VARA. Dat blijkt uit het blad „Nieuwsbrief", dat wordt verspreid onder allen die met de VARA van doen willen hebben. Daarin komt ook een epistel voor van het lid Gon Slikkerveer, die er geen geheim van maakt, dat de TROS vrouwvriendelij ker is van de VARA. Dat is bij die rode omroep dan wel tegen het zere been, maar Gon neemt er geen woord van terug. Zij voert oewij- zeji voor haar stelling aan. Lezen we, dat zij grote kri tiek heeft op het meerjaren- beleidsplan bij deze om roepvereniging, die zii als socialiste al jaren van narte is toegedaan. Maar zij neemt de VARA kwalijk, dat in dat plan slechts in een heel klein puntje iets wordt ge zegd over de positie van en de aandacht voor de vrouw bij de VARA, nl. dat er spe ciale aandacht dient te wor den besteed aan mensen in achterstandssituaties, zoals ouderen, feministische vrouwen en jongeren. Lang tevoren al had zij op de ver gadering van de vereni gingsraad een motie op tafel gelegd, die met algemene stemmen werd aangenomen en waarin stond, dat de VARA zou zorgen voor meer aandacht voor de vrouw. En nu komt dat be leidsplan boven water en blijkt, dat de zorg voor de vrouw met slechts een en kel woordje wordt opgeno men tussen bejaarden en jongeren in. Bovendien loopt Gon al jaren alle om roepen plat om met haar ideeën toegang te krijgen tot de ether. Bij de VARA vindt zij de deur steeds op slot, terwijl zij bij de TROS altijd met open armen wordt ontvangen. Daar kunnen ze bij de VARA wat van leren, vindt zij. DAVE De Nederlandse zanger Dave, die jaren geleden naar Parijs trok en het daar maakte als zanger, was gis teren weer even in ons land terug. Op TROS-radio liet hij zich horen in „Een goe- wÊm de morgen metHet is duidelijk, dat zijn reper toire goeddeels Frans is ge worden, al neemt hij de Hollandse Schlager „We gaan nog niet naar huis" niet zo serieus, dat hij hier niet meer te zien zou zijn. Dat bleek gisteren dus. Maar Parijs was hem zo welgezind, dat hij geen haast heeft om er weg te komen. Hij liep daar op ze' kere dag zomaar bij de gro te platenbaas Barclay bin nen om te zeggen, dat hij een plaatje wilde maken. De beduusde Barclay had er niet van terug en binnen de kortste keren lag Dave als schijf in de winkel. Andere zaak is, dat op 21 maart in deze ochtendrubriek Hans v.d. Woude had moeten verschijnen, de artistieke ontdekking van Annie Schmidt in de musical „De dader heeft het gedaan", momenteel in Carré. Op die dag was hij echter ziek. Op korte termijn, zo heeft hij toegezegd, komt hij toch nog even langs. JJ'uit de eerste aflevering van „De zesde klas" met Huib 94.2jrmans als meester Hein op Ned. I om 18.55 uur. ERLAND 1 De zesde klas. Herha- Ig-^van de zevendelige IKON 92.21: De zesde klas. In het jjje deel dat als titel „Het meekreeg, is meester 90>i jarig. De zesde klas gaat g-gde slag, maar het feest 95idt in het water te vallen, 105 5f" wie schreeï dat gernene 'o5* K0nmerk- 'A,s ie 'n een 106 l?,,'n9 hebt gezeten, ben je io3!4ioed als afgeschreven' is ]°*jitspraak van een ex-pa neel van een psychiatrische in- ïoi'Png in ,i,m Het laatst 101$on' van Gerard d'Olivat. 10M1 film, die voor de IKON- ioi!o['ek Kenmerk werd ge- io2]okt, is geheel gewijd aan 'wegloophuis', een huis 100I1! mensen tijdelijk onder- ioo »kunnen vinden, als ze uit 199;2gevestig<Je psychiatrische 987hting weg willen. Aan de 9g j van verhalen van een salial bewoners en vrijwilligers Maarfiet oudste wegloophuis in 'lem laat de film zien hoe pvang in zijn werk gaat. Dear mr. Wonderful. De 3 3f We sociale film van de 2 56 Ier Peter Liliënthal 'Dear 9 IJ:Wonderful' heeft alleen 8 28 in de Duitse bioscopen ge- s 3<Jd. De VPRO brengt van- B 20 «Je film op het scherm 3 41 de première in Frankrijk. 9 hoofdrol speelt Joe Pesci 4 39 daging Buil). Zie verhaal el- t JJiop deze pagina. DERLANP2 Van geweat tot gewest. tafsnijding van de Waal- Jt bij Nijmegen, die zoals Bter Smit-Kroes heeft be- na tien jaar toch moet ^gaan, is het onderwerp leen reportage in 'Van ge- tot gewest'. De situatie inu en tien jaar geleden It met elkaar vergeleken 0e diverse partijen van en tegenstanders komen het woord. Voorts be- ■^It de rubriek aandacht aan de Hugo de Groot-herden king in Delft en de Nederland se Vereniging voor Vogelbe scherming. 20.10 Mensch durf te leven is de titel van het lied van Dirk Witte, waarmee Jean-Louis Pi- suisse in de gloriejaren van ons Nederlands cabaret, direct na de Eerste Wereldoorlog succes oogstte. Dit toneelstuk van Gerben Hellinga, dat voor de televisie werd ingekort en waarin het leven van Pisuisse centraal staat, werd reeds eer der in 1980 uitgezonden. De journalist Pisuisse, die sa men met Max Blokzijl voor de grap met cabaret begon, had zoveel succes met zijn optre den, dat hij besloot van caba ret zijn beroep te maken. In november 1927 kwam een voortijdig einde aan zijn carriè re, toen hij op het Rem- brandtsplein in Amsterdam sa men met zijn vrouw Jenny Gilli- ams werd doodgeschoten door Tjakko Kuiper, een jaloerse minnaar van zijn vrouw. Jules Croiset speelt de rol van Pi suisse, Petra Laseur die van Jenny Gilliams. 22.00 Studio Sport extra. In deze extra sport-uitzending wordt aandacht besteed aan de halve finales van het Europa Cup-voetbal. Julea Croiset speelt cabare tier Jean-Louia Pisuisse in „Mensch durf te leven" op Ned. II om 20.10 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 VARA 17.01 De film van Ome Wil lem. Afl.: Nieuwe schoe nen. TELEAC 18.25 Een kwart eeuw ruim tevaart (2). IKON 18.55 De zesde klas. Herha ling van een serie over de belevenissen van een schoolklas. Eerste afle vering: Het briefje. 19.21 Kenmerk. Programma over het fenomeen 'We- gloophuis'. NOS 19.46 Socutera. De moslim in Nederland. 20.00 Journaal. VPRO 20.28 Van Kooten en De Bie. Ontspanningsprogram ma Bie. vanuit Juinen. 21.15 Dear mr. Wonderful. Duitse sociale film van Peter Liliënthal. NOS 23.00 TELEAC. Gezondheids voorlichting CARA. Inlei dende les. 23.15 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Politieke partijen. Zendtijd voor de D'66. Van gewest tot gewest. Regionale nieuwsru briek. Mensch durf te leven. Toneeltuk van Gerben Hellinga over de caba retier Jean-Louis Pisuis- 22.00 Studio sport. Halve fi nales Europa Cup-voet-- bal. 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Wall Street Crash. Optreden Engelse groep. 17.00 Het Duitse poppentheater. Do cumentaire serie. Afl.: De Bielefelder Poppenkast. 17.30 De oude doos. Kinderprogramma. Afl.: Opa's lieve ling. 17.50 Journaal. 18.00 Actuali teiten. Begipnale nieuwsrubriek. 18.25 De Flintstones. Tekenfilmserie. 19.00 Monaco Franze - de eeuwige nozem. Duitse politieserie. 20.00 DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinderprogramma. Aansluitend: Jour naal. 16.35 Kiwi Avonturen In Nieuw-Zeeland. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 JournaeL Aanslui tend: 'Uit de landen'. 17.08 Tele-me- gazine. Aansluitend: 'Dat is belangrijk voor u'. 17.53 Rokende colts (Guna- mofce). Amerikaanse westernserie. Afl.: Henry (1). Aansluitend: Journaal. 18.25 Rokende colts. Tweede deel. 18.57 ZDF-llw programma. 19.00 Journaal. 19.30 De spórt-spiegel. Over de geschiedenis van de boks- sport (2). 20.15 ZDF-magazine. Infor matie en opinies. 21.00 Achtergrond informatie. 21.20 Woen8daglotto. 21.25 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie. 22.10 Tref punt wagen 4. Evangelisch vormings werk in Bremen. 22.40 De Mars-kro nieken. SF-serie naar de roman van Ray Bradbury. Afl.: De Martianen. 00.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Tv-curaua Engels (22). 18.30 Sesamstraat 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in... Informatie en amuse ment. 21.45 Verslaggever buiten land. Media-oorlog om de Falklan- den. 22.15 Weekend. Franse speel film van Jean-Luc Godard (1968). 23.55 Journaal. BELGIE BRT 1 16.30 Peuters en kleuters. Herhaling 'De gezondheid van peuter en kleu ter. 17.30 Het koraaleiland. Austraii- sch-Engelse jeugdserie. Tweede deel. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Ka meleon. Jeugdprogramma. 18.30 Waard om ta waten. De komende tv- -programma's voor kinderen, theater voorstellingen, nieuwe boeken, platen enz. 18.40 Bolfy en Lil libit Teken filmserie voor de jeugd. Eerste deel. 19.10 Kerfcwerl. Programma van de KTRO. 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuwe en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Kort spelprogramma. 20.20 Lova ver liefd. Engelse komische serie. Acht ste afl.: Hertrouwen. 20.45 Hoger - lager. Spieprogramma van Walter Capiau. 21.30 Wie schrijft, die blijft. Boekenmagazine. 22.15 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). 22.40 Te- levox. Enkel voor de Belgen in Duits- BELGIE BRT 2 17.00 Voetbal. Rechtstreekse repor tage vanuit Praag van de wedstrijd Bohemians Praag-Anderlecht. 19.00 Tijdrover: mode. Presentatie lente- en zomerkapsels en -herenkleding. 19.10 Nieuwtjea uit Uhlenbusch. Duitse jeugdserie. Achtste aflevering. 19.40 Mededelingen. Met: Overzicht programma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.25 Voetbal. Rechtstreekse repor tage vanuit Schotland van de wed strijd Aberdeen-Waterschei. Aanslui tend; Samenvatting Bohemians Praag - Anderlecht. BELGIE FRANS 1 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten. 19.25 Flash minute papil Ion. Consu- mententips. 19.30 Journaal. 20.05 La chaaaa aux treeora. „Schatten" zoe ken in Sukhotai (Thailand). 21.10 Vi deogram. Variété, spel en ontspan ning. 22.05 Planete dea hommes. Serie etnografische films. Afl.: De Bambara-maskers. 23.05 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La renard a l'anneau d'or. Vierde aflevering. 19.00 Un autre re- gard. Uitzending van de Belgische ka tholieke radio en televisie. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Sports 2. Avondvullend sportprogramma. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Boss cat 17.40 Take Heart '83. Met Tony Hart. 18.05 John Craven's newsroundL 18.10 Treasure seekera. 18.35 Te kenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.45 Triangle. 20.10 A question of sport 20.40 Open all hours. Engelse serie met Ronnie Bar ker. 21.10 Dalles. Serie. 22.00 Jour naal. 22.25 SportsnighL 23.15 QED. Simons oorlog. 00.25 Barbara Man- ENGELAND BBC 2 16.45 Racing. Reportage uit Ascot. 16.40 Jeugdprogramma's. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.30 Ebony. 21.00 Raphael. 22.00 Mike Harding. 22.30 Dancers. 23.45 Newsnight ENGELAND ITV 17.45 Murphy's mob. 18.15 Mr and Mr*, quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 This is your Ufa. 20.30 Coronation Street. 21.00 Carry On laughing. 21.30 Only when I laugh. 22.00 Widows. 23.00 Politieke uitzending. 23.05 News at ten. 23.35 Midweek sports spaciaL 00.45 Paris by night: Les Portes De Paris. 01.10 In conversation. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 TROS Aktua matinee. Actuele informatie, herhalingen en aanvullin gen. 16.15 Surfen - een kwestie van durven (7). 16.30 Sons and daugh ter». Australische familieserie. 17.15 Weekend weersverwachting. Door Jan Pelleboer. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.00 Programma met de muis. 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 VoetbaL Wedstrijd halve finale Europacup. 12.10 ZDF-magazi- na. 12.55 Pereoverzicht 13.00 Jour naal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Margret Mugo. Por tret van de Keniase politica Margret Mugo. 16.40 Mevrouw Enna. 17.00 Wat gebeurde er met Adelaide Her rie? Jeugdserie. Laatste deel. 17.30 Denk en gedacht Natuurwetenschap voor kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Wij Europeanen. Tiendelige serie over Europa. Afl.: Kolonisatie. Aan sluitend: Journaal. 16.35 De Mumine. Tekenfilmserie. 17.00 Journaal. Aan sluitend: „Uit de landen". 17.15 Tele- -megazine. 17.50 4 Hoffmanns en 5 Cupovics. Serie over twee families. DUITSLAND 3 WDR 09.25 Het programma met de muis. 18.00 Telecollege L Natuur kunde (13). BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst 15.50 Ecran des va- cances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Ge varieerd middagprogramma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.40 Vakan tieprogramma. 11.30 Film. 13.30 Journaal en financieel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See-saw. Kleuterprogramma. 15.00 Everybo dy's doing it. Ouderdom. 15.20 Ra cing. Reportage uit Aintree. 16.55 Play school. 17.20 New adventures of Mighty Mouse. 17.40 Heidi. Kin derserie. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 12.00 Play school. 16.45 Racing. Reportage uit Aintree. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivana. 14.00 News at One. 14.20 Angtia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Plays for pleasure: The cuncubine. 17.00 Teetime and Clau dia. 17.15 Moomins 17.20 Madabout. 17.45 Murphy'a people. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.30 'Apekool' - 17.02 (EO) Onder weg - 18.06 Actualiteiten - 18.30 Be richtgeving over het zendingswerk - 18.40 Jessica: verhaal van Hesba Stretton - 18.50 Kleuterprogramma - 19.02 Van U wil ik zingen - 19.25 De bijbel open - 19.45 Jongerenpro gramma - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op morgen - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metropolis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Vandaag donderdag. HILVERSUM 2 - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Huma nistisch Verbond - 19.00 Leesoefenin gen in de bijbel - 19.15 Zingen bij het boek Genesis - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Leger des Heilskwartler - 20.18 De wereld zingt Gods lof - 21.00 In het midden van je leven: herkenbare problemen vanaf je 45e - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radio-volksuniversiteit - 22.40 Oorza ken er. gevolgen van politieke en eco nomische verwikkelingen - 23.00 Lite- rama-woensdag. HILVERSUM 3 - 16.34 Nieuws-box - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (KRO) Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempe). HILVERSUM 4 - 16.40 Symfonie nr.7 van Sibelius - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Finale amateurconcours. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.09 (NCRV) Vandaag donderdag - 6.06 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziek bi| de koffie 11.03 Het Hol lands kwartiertje - 11.30 Twaalfuurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middag- pauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 NCRV- Globaal - 16.02 Gou denregen Ensemble - 16.30 Kleuter programma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 10.03 Duimeland - 11.10 Praatpaal-per- adres extra - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radio journaal - 12.03 Zakelijke bespiege lingen - 12.36 Radiojournaal - 12.50 Regio-naai - 13.10 Meningen over za ken die de aandacht vragen - 13.57 Financieel nieuws - 14.00 (NOS) Oor logsvoorbereiding en vredesverwach- ting - 14.33 Radiovolksuniversiteil - 15.03 (KRO) Katechese - 15.20 Maga zine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.02 Hugo van Gelderenshow - 11.03 Polderpopparade en de Nederlands talige top 10 - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 No- buko Imai. altviool en Antoine Oo- men, piano - 9.50 Het Lasalle Kwartet speelt strijkkwartetten van Beethoven - 10.50 La Clemenza dl Tito, opera van Mozarl - 13.05 Programma rond een thema uit de muziek - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Open huls: ge spreksprogramma - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkennin gen - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zl|n op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk hall uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8 00. 13.00. 18 00, 20.00. 22,30 en 23.55 uur Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. J Rock Hudson heeft ala kolonel Wil der een onvergetelijke ontmoeting met een Maraiaan in de derde en laatste aflevering van „De Maraia- nen" op Duitaland 2 om 22^40 uur. DUITSLAND 1 16.15 Af en toe gebeuren er wonde ren In de ahowbuMine»». Werd en kele jaren geleden de Newyorkse groep 'Manhattan Transfer' in ©en avond wereldberoemd, in 1980 ge beurde dat met de zang- en dans groep 'Wall Street Crash' tijdens een koninklijk gala in Londen. De Duitse televisie maakte in 1981 een special van hun optreden, die vanmiddag op nieuw wordt uitgezonden- DUITSLAND 2 19.30 De sport-spiegel. De tweede aflevering over de geschiedenis van de bokssporl op het tweede Duitse net gaat opnieuw over Sugar Ray Ro binson en Mohammed Ali, oftewel Casslus Clay. Sugar Ray Robinson was de grootste bokskampioen van na de oorlog. Hij werd wereldkam pioen in het middengewicht geduren de de vijftiger jaren. Toen Moham med All nog Casslus Clay heette, noemde hij zlchzetf al 'de grootste'. Het begin van zijn carrière in de zesti ger jaren is nu reeds een legende. Hij overwon grote meesters als Archie Moore en Sonny Liston. DUITSLAND 3 22.15 Weekend. In de Jean-Luc Go- dard-serie brengt de WDR een verto ning van zijn sociale satire 'Weekend' uit 1967, waarin Mireille Dare en Jean Yanne de voornaamste rollen spelen Godard smolt In zijn film consequent burgerlijke fragmenten van cultuur, kunst, theorie en aggressie tot een gecalculeerd schrikbeeld aaneen. Het verhaal start met een jong echtpaar, dat met een sportwagen naar hun schoonmoeder In de provincie rijdt Ze willen de vrouw kleine porties gif toedienen, omdat ze een grote erfenis verwachten. Onderweg komen ze in een file terecht, waarna de meest gruwelijke dingen gebeuren. BELGIE BRT 1 21.30 Wie echrijft, die blijft. In de boekenrubriek 'Wie schrijft, die blijft' heeft Guy Posson een gesprek met Pllnlo Mendoza over Nobelprijswin naar Gabriel Garcia Marquez en zijn boek "De geur van guave'. Voorts wordt aandacht besteed aan een persconferentie die Heinrich Bo«l in Nederland heeft gegeven.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15