Het begon allemaal met boer Koekoek Frost gewipt als presentator van Brits ontbijt-tv Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's iADIO/TELEVISIE QeidwQowuvnt DINSDAG 5 APRIL 1983 PAGINA 9 Het begon allemaal met boer Koekoek. Die kwam kersvers in de Ka mer destijds, waarna hij tijdens de kabinetsfor matie werd ontboden door H.M. de Koningin. Toen hij zijn opwachting had gemaakt en vorste lijk binnen was geschre den, trof hij bij de lands vrouwe een willig oor. ,,Maar", zo vertelde hij later aan de tv-jongens van de NCRV, „het door haar aangeboden koekje bij de thee heb ik niet opgegeten. Want je mag zeker tegen de koningin niet met een volle mond praten. En het kauwen op het koekje zou van mijn spreektijd afgetrok ken worden. Ik liet dat koekje dus liggen". Jan Fillekers en Henk v.d. Horst wisten met dit koekje echter wel raad. Direct werd in hun geest het idee geboren om rond zulke uitspraken een tv-rubriek te bouwen. Dat werd zes jaar lang „Showroom" van de NCRV. Zij gaan er op Hemelvaarts dag mee stoppen. Maar niet ongemerkt, zoals wij al schre ven. Zij gaan er een afscheid- suitzending tegen aangooien, waarin opnieuw opmerkelij ke mensen hun zegje mogen doen. Maar waarin tevens zal worden nagepraat met eerde- "ft Kiss Riemvis: „Vroeger met de nek aangekeken, nu uitgeno digd op modeshows". re gasten. Over hoe het hun vergaan is na de uitzending. Zo bekend raakten zij, dat hun uitspraken al in boek vorm zijn verschenen bij uit geverij „De Fontein" onder de titel „Showroom" en on der het motto van een van de gasten: „Je moet de mensen nemen zoals ze zijn en niet zoals ze wezen moeten". De westfries Siemen Vlaar van 80 kreeg bussen vol be kijks na d^ uitzending voor de deur van zijn eenvoudige stulpje, waar hij leeft van wat hij hutje bij mudje bij el kaar heeft gebracht. „Geluk kig was ik toen net niet thuis", zo vertelt hij giunde- rend. „Laat mij maar op me eige zijn". Kiss Riemvis, een vrouw van zestig, houdt het er op, dat zij in haar vorige leven een ek ster is geweest, zozeer is zij verknocht aan alles wat glit- tert en schittert. Na haar kin deren te hebben opgevoed ging zij voor zichzelf zorgen. Zij ontwierp schitterende ge waden, zo oogverblindend, dat de buurt rare gedachten en vreemde verhalen aan haar overhield. Zij vertelt van de uitzending veel ple zier te hebben ondervonden. Men kreeg begrip voor haar en waardering. Zij werd weer begroet op straat na eerder alom met een scheef oog te zijn bekeken. Zij wordt nu uitgenodigd door damesclubs om modeshows op te luisteren. Reist er voor het land af. Tussen de bedrij ven door opent zij ook nog exposities van werkstukken, vervaardigd als nuttig tijd verdrijf. MODDER, MAN Dan loopt er in dit land ook nog een Daan Modderman rond, die via „Showroom" bekend werd als de man, die in afwachting van zijn laatste adem alvast een lijkkoets heeft gebouwd. Hij liet we ten, dat hij kort daarop NOS- tv bij zich aan huis had, die zijn koets wilde lenen voor een tv-uitzending over Frans Liszt. Hij stond dat toe, om dat hij vindt dat je een ander moet helpen. Hij vroeg hem netjes terug, maar trof het ding later onder de modder weer voor zijn huis aan. Dat was dus echt modder, man. Vertelt hij: „Ik hou hem nu goed schoon en zorg ervoor, dat hij altijd zindelijk gereed staat en niet eerder hout worm krijgt dan zijn In het boekje „Showroom" wordt in dertig gesprekken opnieuw een boekje openge daan over figuren als de bak fietsbewoner Henk Kuiper, de paardestallenkrakers Chris en Evelien, Neerlands grootste Oranjefan mevr. Baay, Bugattiversierder Jean Prick, kattenhoedster Greet v.d. Burg, de Betuwse bo- mensnoeier Leendert Bron en niet te vergeten Dick van Noort, die niet gelooft, dat er mensen op de maan zijn ge weest. Hij blijft voor zijn overtuiging staan: „En als ze er wel zijn geweest, dan had den ze er niet horen te zijn". Duidelijk wordt, dat met de verdwijning van „Show room" ook een stukje van het NCRV-gezicht verdwijnt. In die zin, dat het vaak om mensen ging, die niet vanuit godsdienstles of catechesatie hun levenswijsheden verkon digen, maar vanuit een aan voelen van wat leven is en vraagt. Gelijk Siemen Vlaar bijvoorbeeld, die naar zijn ge loof werd gevraagd. Hij zegt zulk een diep vertrouwen te hebben in de Schepper dat hij geen geloof nodig heeft. Van hem kun je over dit soort zaken karakteristieke uitspraken vernemen, waar voor je bij bijvoorbeeld Schil- lebeeckx dikke boeken door moet worstelen. Of neem die andere plattelander, die van Mies Bouwman op zijn intuï tie afgaande wist te vertellen, dat je op de televisie kan zien dat dat een gehaaide tante is. Een waarheid die tot op he den in Hilversum nooit weer sproken werd gehoord. Koot en Bie persifleerden on langs een man zoals die in „Showroom" vanuit het hart sprak over de ijdelheid van het leven. Van de buitenkant af gezien een goed stukje vakwerk, maar inhoudelijk sloeg het nergens op, omdat boven elk persiflage van dit soort de levenswijsheid van die mensen onaangetast blijft. Hiermee wil gezegd zijn, dat „Showroom" een van de wei nige tv-programma's is die boven elke poging tot persi flage staat, zeker boven de nabootsing van een oude tan deloze man die zijn mening over de vrouwtjes geeft. eige" PARODIE In elk onderwerp van „Showroom" steekt op zich al een stuk parodie op de zeker heden waarmee de heden daagse mens meent zich te moeten omgeven. Hoeveel zorg hebben wij niet voor de auto, hoeveel garages hebben wij in dit land niet staan om de automotoren draaiende te houden. Job Luit van „Show room" ziet dat allemaal niet zitten. Breng hem een defec te motor en hij gaat ermee aan het praten. Een dialoog waar geen Engelse sleutel te gen op kan. Binnen de korste keren heeft hij zo'n motor weer aan de praat. Trouwens, kreeg „Show room" niet een eervolle ver melding van de Nipkow-jury voor opmerkelijk tv-werk volgens het juryverslag, om dat de „Showroom-mensen bij voortduring de vindplaat sen weten vast te stellen van een volkse goudmijn aan uit spraken, filosofieën en op rechte moraal van mensen die door geen tien alternatie ve trendsetters uit het veld zijn te slaan". Daarom mag „Showroom" niet verdwijnen uit het NCRV-pakket. Tot over een paar jaar dus, als de heren uitgeblazen zijn. Het mag waar zijn wat Fillekers en Henk v.d. Horst beweren, dat geen enkele andere omroep zich over deze formule zal kunnen ontfermen, omdat de stijl ervan uiteindelijk tezeer bepaald wordt door de ma- Maar zij weten ook, dat er in het Hilversumse nog meer gehaaide mensen rondlopen dan alleen maar Mies. TON OLIEMULLER Titel: Showroom. Uitgave De Fon tein, Baarn. Samensteller: NCRV- team. Prijs I. 19,50. (Van onze correspondent Ro ger Simons) LONDEN De bekende Brit se tv-ster David Frost (43) komt voortaan niet meer als presentator van het commer ciële ontbijtprogramma „Goe de morgen, Groot-Brittannië" op het scherm. Sinds vanmor gen neemt hij alleen vraagge sprekken met prominente fi guren voor zijn rekening. Frost' nieuwe taak werd gis termiddag wereldkundig ge maakt door Jonathan Aitkin, de tijdelijke president-commis saris van TV-AM, een nieuwe commerciële televisiemaat schappij die sedert begin fe bruari met weinig succes con curreert tegen de ontbijtpro- gramma's van de BBC. Jona than Aitkin, een rijke conser vatieve Lagerhuisafgevaardig de, is Peter Jay opgevolgd, die een paar weken geleden werd ontslagen als eerste president- commissaris van TV-AM. Aitkin probeert nu wat hij noemt „experimentele veran deringen" aan te brengen om de commerciële ochtendpro gramma's populairder te ma ken. Daarvoor moeten ze in de eerste plaats een meer natio naal karakter krijgen. Tot nu toe was hun stijl veel te hoofd stedelijk voor de kijkers bui ten Londen. De ochtendprogramma's van de BBC komen gemoedelijker en boeiender over omdat die omroep geregeld regionale stu dio's inschakelt voor plaatselij ke berichtgeving en verkeers informatie. Dat wordt dan ge presenteerd door mensen uit de eigen streek, die vaak ook praten met het accent dat men daar gewend is. TV-AM die over geen regionale studio's beschikt, zal het bij gebrek aan dergelijke technische midde len niet gemakkelijk hebben om de BBC op dat terrein te evenaren. Het feit dat David Frost voort aan alleen met interviews be last wordt, is een openlijke toegeving van TV-AM, dat hij als presentator van haar ont- bijtprogramma's een desas treus verschijnsel was. Frost hoort bij de zogeheten „Vijf beroemdheden", die samen met Peter Jay de maatschappij TV-AM hebben opgericht en haar vervolgens in de ether hebben gelanceerd. Verwacht wordt dat zijn vrouwelijke col lega's Angela Rippon en Anna Ford geleidelijk ook minder David Frost: alleen nog inter views met prominente figuren, presentatiewerk zullen doen. Alleen Michael Parkinson ge niet grote bijval als weekend presentator van TV-Am; over de vijfde beroemdheid, Robert Kee, wordt haast niet meer ge sproken. In de plaats van Da vid Frost als presentator komt nu geregeld de nieuweling Nick Owen (35) op het scherm. Owen was vroeger sportver slaggever van het commerciële ochtendprogramma. De laatste tijd heeft TV-AM dagelijks gemiddeld een half miljoen kijkers. De BBC daar entegen trekt elke morgen on geveer 1,7 miljoen Britten aan. De uitgaven voor het ochtend programma van deze omroep blijven binnen de geplande jaarlijkse begroting van 12 miljoen pond. Ondertussen heeft TV-AM twee maanden al 28 miljoen pond uitgegeven voor minder kijkers. Boven dien ligt de opbrengst van de reclame, die de kosten van TV-AM moet dekken, veel la ger dan de verwachte 17,4 mil joen pond per jaar. TV-AM heeft 40 procent van de 2,25 miljoen kijkers nodig, die in Groot-Brittannië geregeld be langstelling opbrengen voor ochtendtelevisie, om rendabel te kunnen worden. Voorlopig wordt niemand van het 400 man sterke personeel van TV-AM ontslagen. De maatschappij krijgt trouwens een nieuwe hoofdredacteur. Voor die post is de keus geval len op Greg Dyke (37), die zich erg verdienstelijk gemaakt heeft bij de Londense televi siemaatschappij Londen Weekend Televison. Dyke zegt dat hij om het even wie het succes van TV-AM in de weg staat, mag ontslaan. Die waar schuwing geldt ook voor de „vijf beroemdheden". Zij zul- .len trouwens verzocht worden een deel van hun royale sala rissen in te leveren. EDERLAND 1 ïrenofP rterreiPO Doe Maar. Regisseur ïrkadefR Drupsteen is verantwoor- ijk voor de Doe Maar-speci- ^19nf,die de TROS uitzendt. Het IZ.UUj langzamerhand tijd dat van talloze fans van Nederlands 1 koop)ulairste popgroep aan hun en- «ken kwamen en dat komen De groep, die in 1979 door ist Jansz, Jan Hendriks, Piet <ker (inmiddels ermee ge- pt) en Carel Copier (vervan- I door Jan Pijnenburg) werd jericht, kreeg in 1980 ver- rking van Henny Vrienten, verantwoordelijk is voor sten als 32 jaar, De Bom, fis Day en Pa. Er worden nummers uitgezonden 2ironder Bang, Nachtzuster, k het zelf maar uit en een tal single-successen. >5 De verhuizing. Veel kij- 5 herinneren zich misschien wel het Engelse filmpje 'De ik' van Eric Sykes, waarin lamen met de komiek Tom neen Cooper een plank gaat ha an waarmee allerlei idiote en waIi i soortgelijk filmpje 'De ver- volge#'n9'- waar'n eveneens weer jn woord gesproken wordt, u ma^r een pasgetrouwd paar ichterijn de perikele belandt. lechts ebracÉDERLAND 2 ?5 Ronduit. Het Ierse zan- psje Dana heeft in het grijze eden nog een keer het Eu- jsiesongfestival gewonnen. EO-jongerenprogramma nduit' maakte een special d haar persoon. De Ierse zangeres Dana treedt op in het programma „Ronduit" van de EO op Ned. II om 19.25 uur. 20.00 Haalt de EO 19847. Met in gedachten het beroemde boek van George Orwell '1984' bezint de EO-omroep zich op de toekomst. Volgens de ma kers van het programma wordt het denken in het Westen be heerst door het nieuw-huma- nisme. De joods-christelijke wortels van de samenleving worden stuk voor stuk afge sneden. 21.40 Omnibus. Dit kunstma gazine komt uit 's-Hertogen- bosch, waar onder de titel „Geen commentaar" in het Kruithuis een tentoonstelling wordt gehouden van foto's die als thema agressie en geweld hebben. Verder aandacht voor de auteurs van „De vuurdoop" die bij de Haagse Comedle in premiere gaat, „Schandaal in Holland" bij toneelgroep Cen trum en „Een sneeuw" bij to neelgroep Theater. Er wordt een kijkje genomen bij de re petities van de aspiranten- groep van het Nederlands Danstheater en er is een ge sprek van een lezer met Simon Carmiggelt. hoofdrol- fiers uit de Engelse komische lomme film „De rerhuizing" met links >rgezok Tommy y Dooper. Op toepassl Ned. I om 22.55 uur. AW. Televisie vandaag NEDERLAND t Mickey en Donald. Te kenfilmshow. Doe Maar. Special rond Nederlands populairste popgroep. Journaal. Andre's comedy para de. Vierde aflevering. Falcon Crest. Ameri kaanse serie. Aktua TV. Actualiteiten. De verhuizing. Engels filmpje zonder woorden van Eric Sykes. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS sport extra. Sa menvatting van de finale van het Grand Prix Ten nistoernooi in Monte Carlo. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 EO Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslaven en Italianen. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. 19.12 19.25 20.00 O'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. Ronduit. Magazine voor jongeren. Haalt de EO 1984? Toe komstvisie en terug blik. 21.00 Klankkleur. Muzikaal in termezzo door Klaas Jan Mulder en Benny Ludemann. 21.10 Het evangelie naar Jo hannes. Documentaire serie over het leven van Jezus. Vanavond: Jo hannes 11. NOS 21.40 22.30 22.45 Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorendon. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Onder Duitso daken. Het kamperen op georgani seerde campings. 17.00 Wot io wat. Kinderprogramma. 17.20 Alpha 5. Computer-spelshow. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws. 18.25 Hallo Larry. Serie. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Ame rikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ben ik? Spelletje beroepen ra den. 21.00 Report. Actualieiten. 21.45 Dallas. Serie. 22.30 Achtergrondin formatie. 23.00 Gekl. Programma over psychiatrie. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. Aansluitend: Jour naal. 16.35 De vogelverschrikker (Worzel Gummidge). Engelse jeugd serie. 17.00 Journaal. Aansluitend: 'Uit de landen'. 17.15 Tele-magazine. Met tips, nieuws en sport. 17.50 Dat kan oen vrolijke boel worden. Plezier met Peer Augustinskl. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam is haasl Tekenfilmserie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Miss Marple: het boeket van was (Murder at the gal lop). Engelse detective-film van George Pollock (1963). 21.00 Achter grondinformatie. 21.20 Beierse ont wikkelingshulp in Togo. 22.05 Pro paganda. Het psycho-apparaat van dr. Goebbels. 22.50 Getuigen van de eeuw. Herbert von Karajan in ge sprek met Friedrlch Muller. 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 17.30 Dertien keer denken (13). Cursus filosofie. 18.00 TV-cur sus wiskundige geometrie (13). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier- -rapport. Dierenfilmserie. 21.00 Num mer een. De ARD-hltparade. 21.45 Spiegel van het Land. Cultuur in dis cussie. 22.15 Thema van de maand: Open einde. Discussieprogramma. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer... Een verhaaltje van Guido Staes. 18.30 Peuters en kleuters (13). De gezondheid van peuter en kleuter. 19.00 Tijdrover: Lieve plantjes. De canna. 19.10 Kijk uitl Verkeerstips. Rijden In de regen zonder slippen. 19.15 Jukebox. Met: Kool The Gang, Kid Creole en Supertramp. 19.30 Uitzending door derden. 19.40 Mededelingen. Overzicht program ma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractualitelten. 20.15 I Q. Kwis met Herman van Molle. 20.40 Verover de aarde: de onbekende Noordzee. Programma over zeewe- tenschappelijk onderzoek In de Noordzee. 21.30 De kliniek. Driedeli ge Engelse thriller van Robert Tron- son naar de roman van Derry Quinn. Tweede aflevering. 22.20 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Celluloid rock. Achtdellge serie over do evolutie van de Amerikanase muzikale film. Eerste deel: De jaren vijftig (1). 19.35 Kijk uitl Verkoors- tips. Rijden in regen zonder slippen. 19.40 Mededelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 De Nieuwe Orde. Herhaling van een serie historische enquetes van Mauri ce de Wilde. Zestiende afl.: Op weg naar de colloboratle. 21.50 Concert. Door het Festivalorkest van Bayreuth o.l.v. Pierre Boulez. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.50 Eeran de va- cances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 17.20 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Ge varieerd programma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 20.00 Flamingo Road. Amerikaanse serie. Vijftiende en laatste aflevering. 20.50 Elemen taire mon char Einstein. Weten schappelijk magazine. 21.50 Grace a la musique. Johannes Brahms. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Le renard a l'anneau d'or. Her haling van een tv- serie van Teff Er- hat. Derde aflevering. 19.00 Legen des Indiennes. La femme d'hiver. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Point de mire. De Stichting Roeping. 21.00 20000 ans sous les verrous (Twenty thousand years in Sing Sing). Amerikaanse gangsterfilm van Michael Curtlz. ENGELAND BBC 1 16.25 Tomorrow's world 16.55 Play School 17.20 Scooby Doo where are you? 17.40 Record breakers. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Song and the story. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.45 Traingle. 20.10 Wonderful world of Disney. 21.00 Now get out of that. 21.30 Tears before bedtime. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today. The last term. 23.40 Chicago story. Amerikaanse tv-film (1981). 00.18 Journaal. 00.20 Showprogramma. ENGELAND BBC 2 18.40 The brothers Lionheart. Jeugdserie. 19.15 The Waltons. Ame rikaanse familleserle. 20.00 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. 20.10 Daleks-invasion Earth 2150 AD. Engelse SF-fllm met Peter Cushlng. 21.30 Top gear. Autoru- brlek. 22.00 Discovering birds. 22.25 Just another day. Waterloo Station. 22.55 Dear ladies. 23.25 Newsnight. 00.15 Documentaire. ENGELAND ITV 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Dif- frent strokes. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.50 Crossroads. 20.15 Knight Rider. 22.00 The studio art. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 First tuesday. 00.30 Journey to the unknown: The myste ries of Edgar Wallace. 01.30 Tuesday Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 15.30 VARA's Filmclub. Films voor de kleinste kijkertjes. 17.01 De film van Ome Willem. Afl.: Nieuwe schoe- NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.15 Studio sport extra. Rechtstreeks verslag van de wieler-klassieker Gent-Wevelgem. DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal en achtergrondinformatie. 10.23 Miss Marple: een boeket van was. Herhaling. 11.40 Umschau. 12.10 Re port. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor ie dereen. 15.40 Videotext voor ieder een 16.10 Journaal. 16.15 Wall Street Crash. Optreden Engelse groep. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinderprogramma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Kiwi - Avonturen in Nieuw-Zeeland. Avon- turenserie voor de jeugd. BELGIE BRT 1 16.30 Peuters en kleuters. Herhaling 'De gezondheid van peuter en kleu ter. 17.30 Het koraaleiland. Australi- sch-Engelse jeugdserie. Tweede deel. BELGIE BRT 2 15.15 Wielrennen. Rechtstreekse re portage van de klassieker Gent-We- vergem. 17.00 Voetbal. Rechtstreek se reportage vanuit Praag van de wedstrijd Bohemians Praag-Ander- lecht. BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 15.15 Wielrennen. Rechtstreekse re portage van de klassieker Gent-We velgem. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.40 Vakan tieprogramma. 11.35 Play chess. 11.55 Speedway. Amerikaanse muzi kale komedie van Norman Taurog (1968). 13.30 Journaal en financieel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See-saw. Kleuterprogramma. 15.00 Everybody's doing it. Britten in het buitenland. 15.2;0 Racing. Repor tage uit Ascot. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Rod, Jane and Freddy. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Three little words. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Hersengymnastiek - 16.30 Kom er maar 'ns bij met als gastheer Karei Prior - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Toppers van Toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmen ten uit operettes en musicals - 21.02 De Maansteen (8): hoorspelserie - 21.35 Lichte grammofoonmuzlek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week In week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 TROS klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief programma over muziek, toneel en film. HILVERSUM 3 5 ia na /Nrv<5\ HILVERSUM 4 - 16.00 Literama-dlnsdag - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Matthaus Passion van Bach - 22.25 Orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Barl van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters en bellen - 15.30 Kinderrubriek: Mijn Idool - 16.30 'Apekool' - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leef-tljd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu 10.34 Muziek, zang en dans voor nu. heden en thans - 12.34 Ge zocht? gevonden - 13.30 Weeshuls van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nleuws-box HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Mozart, Beethoven, Liszt, Moszkowski, Audran, Strauss jr en Waldteufel - 8.05 Platennieuws - 8.45 Muslca Sa cra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.10 Divertimen to - 13.05 Orgelconcerten van Haen- del - 13.30 (AVRO) Symfonie concer tante van Mozart - 14.05 Die Kluge: Die Geschichte von dem Koenig und der klugen Frau (Carl Orff) - 15.25 Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Miklós Erdelyi - 16.40 Symfonie nr.7 van Sibelius - 17.00 Overname Hilver sum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur por dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Margaret Rutherford speelt de rol van miss Marple op Duitsland 2 om 19.30 uur. DUITSLAND 1 16.15 Onder Duits daken. Een televi sieteam van het eerste Duitse net heeft drie weken doorgebracht op de camping Schilling, die met 7000 slaapplaatsen tot een van de grootste campings aan de Duitse kust kan worden gerekend. Hun indrukken hebben zij vastgelegd in het filmpje 'De kleine vrijheid'. Het toont de ge makken en ongemakken van een der gelijke vakantie. 17.00 Waf Is wat? In het kinderpro gramma 'Wat Is wat?' gaat professor Haber de Jonge kijkers uitleggen, dat het menselijke voorstellingsvermogen maar zeer beperkt Is en afhankelijk van onze zintuiglijke ervaringen. Als we spreken over het heelal, dan heb ben we te maken met miljarden licht jaren en In de wereld van de atomen met biljoensten van seconden. Aan wetenschappers wordt steeds weer gevraagd, of ze zich daar Iets bij kun nen voorstellen. Het antwoord luidt: Nee, dat kunnen we niet. We houden er hoogstens rekening mee en dat is heel Iets anders. DUITSLAND 2 19.30 Miss Marple: een boeket van was. Het boek van Agatha Christie 'Murder at the gallop' werd in 1963 door regisseur George Pollock ver filmd met Margaret Rutherford en Ro bert Morley In de hoofdrollen. Miss Marple, die met haar vriend geld aan het inzamelen Is voor een actie, komt ook bij de excentrieke mr. Enderby, die in haar aanwezigheid plotseling dood neervalt. Het personeel be weert, dat mr. Enderby al lang zwaar ziek was, maar Miss Marple gelooft dat niet. Aan de rijlaars van de dode zat een stukje leem, waarvan ze een wasafdruk maakt. Gewapend met dit materiaal gaat ze op pad naar het 'paardenhotel' van de neef van En derby, waar opnieuw een dode valt. 22.50 Zeugen des Jahrhunderts. In de rubriek 'Getuigen van de eeuw' is Friedrlch Müller op bezoek gegaan bij Herbert von Karajan In St. Moritz naar aanleiding van de 75e verjaar dag van de dirigent. In dit programma zal voornamelijk ingegaan worden op het turbulente leven van Von Karajan. BELGIE BRT 1 21.30 De kliniek. In de tweede afleve ring van de Engelse thriller 'De kli niek' vindt Mark op het kantoor van zijn vrouw een ontslagbrief van Clara. Thuis merkt hij dat een aantal jurken van haar verdwenen is. Haar juwelen liggen er echter nog. Hij denkt dat ie mand de schijn wil wekken, dat Clara naar Londen Is teruggekeerd. Inspec teur Tarant sluit niet uit, dat Mark deze persoon Is.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9