Mexico rekent op organisatie WK '86 Favorieten maken faam niet waar Volleybal- ploegen verder in strijd om Lentebeker ^sportuitslagen Zege Cees Priem in Driedaagse Depanne SPORT CcidaeSotvtanl VRIJDAG 1 APRIL 1983 PAGINA 14 Rj Toptennis voor Borg voorbij MONTE CARLO De jonge Franse Davis-Cupspeler Henri Leconte zal de geschiedenis ingaan als de man, die Björn Borg diens laatste nederlaag heeft toegebracht. Hij stuitte de 26-jarige Zweed met 6-4, 5-7, 7-6 (tiebreak 7-4) in de tweede ronde van het Grand-Prixtoernooi van Mo-' Tevoren had Borg aangekondigd, dat dit zijn laatste echte toernooi zou zijn. Direct na zijn nederlaag echter zaaide hij verwarring door schertsend mede te delen, dat het zo ver nog niet is. Zijn coach Lennart Bergelin wakkerde het vuurtje aan door te zeggen, dat Borg naar de Olympi sche Spelen van Seoel in 1988 wil. De 6000 toeschouwers in Monte Carlo gaven de Zweed na zijn verloren partij overigens een staande ovatie. Borg zei tenslotte: „Ik zal het missen, de mensen, de atmosfeer en de toejuichingen. Echter, ik ben blij, dat als ik 's morgens Het einde van een glanzende topspo^tc^rrière^Bjorn ^Borgjs wakker word, ik niet meteen de baan moet opstappen "•r~ vijf, zes uur te trainen". i en verdwijnt van het podii Lerby naar Bayern München MÜNCHEN Bayern Mün- chen en Seren Lerby hebben gisteren overeenstemming be reikt over een verbintenis van de Deense international met de Zuidduitse club die een loop tijd heeft van drie jaar. Aldus heeft manager Höness van de Westduitse bekerhouder mee gedeeld. De 25-jarige midden velder wordt, als Bavern en Ajax overeenstemming hebben bereikt over de transfersom van de Ajacied, opvolger van Paul Breitner, die aan het ein de van dit seizoen stopt met voetballen. KNVB kan AZ-A jax niet verplaatsen ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB zal de competitiewedstrijd AZ'67 - Ajax, vastgesteld op zaterdag 9 april, niet verplaat sen naar de zondag. Burge meester Roozemond van Alk maar had er bij de bond op aangedrongen het duel met een dag te verschuiven, omdat hij vreest voor ernstige onge regeldheden in de binnenstad van Alkmaar vóór de wed strijd. De burgemeester veron derstelde dat de zondag een betere speeldag zou zijn om de openbare orde te handhaven. Het sectiebestuur acht zich niet bevoegd de wedstrijd te verschuiven. Volgens de regle menten dienen beide clubs hiermee akkoord te gaan, met uitzondering van de laatste twee competitiewedstrijden de ere- en eerste divisie. Het sectiebestuur heeft van A5 Ajax geen gezamenlijk zoek ontvangen het duel dag later af te werken. Het bestuur heeft het voo men reglementswijzigingen aan te brengen, die deze be voegdheid uit hoofde van orde en veiligheid wel mogelijk ma ken. Als burgemeester Rooze mond toch van zijn bevoegd heden volgens de gemeente wet gebruik maakt, dan kan het sectiebestuur besluiten de wedstrijd in een ander stadion te laten spelen. Ijshockeyers tegen Noorwegen TOKIO De belangrijkste uitkomsten van het wereld kampioenschap ijshockey ir de B-groep, dat donderdag ir Tokio werd beëindigd, zijn de titel van de Verenigde Staten en de vierde plaats van Noor wegen, dat op 9 en 10 april ir Garmisch Partenkirchen tegen Nederland moet strijden om een plaats in het Olympisch ijshockeytoernooi, volgend jaar in Serajevo. De Verenigde Staten wor op de laatste dag gemakkelijk van gastland Japan: 12-1. De Noren verzekerden zich van kwalificatiewedstrijden tegen Nederland door een zege 8-1 op Zwitserland: 8-1. Behalve de Verenigde Staten kwalificeerden Polen en Oos tenrijk zich voor het Olympi sche toernooi. De Poolse ploeg vergezelt de Amerikanen naar de A-groep. Joegoslavië -als gastland al zeker van e plaats op de Winter Spelen- Roemenië degraderen naar C-groep. Westduitser leidt Nederland- Zweden ZEIST De Westduitser Vol- ker Roth is als scheidsrechter aangewezen voor de vriend schappelijke interlandwed strijd Nederland-Zweden op 27 april in stadion Galgenwaard in Utrecht. Zijn landgenoten Wilfried Heitmann en Peter Meijerink assisteren hem. ging op 30 juni de Olympische kwalificatiewedstrijd Noorwe- gen-Polen te leiden. De scheidsrechterscommissie van de KNVB heeft van Ettekoven en De Schepper als grensrech ters aangewezen voor deze wedstrijd. Eind april komt Mulder ook in actie bij de jeugdinterlandwedstrijd (spe lers onder 21 jaar) Denemar- ken-Griekenland. Severein en Van der Ent fungeren bij deze Europese kwalificatiewedstrijd als grensrechter. Thomas is door de UEFA aangewezen voor de damesinterland Portu- gal-Italië op 24 juni in Lissa bon. Hübner verliest VELDEN De 62-jarige Sovjet- russische oud-wereldkampioen Vassili Smislov heeft de vierde matchpartij van de tweekamp te- 'gen de Westduitser Robert Hübner op zijn naam gebracht. Na drie re mises en een winstpartij leidt Smislov in het Oostenrijkse Vel den met 2 1/2 - 1 1/5. Tegen de verwachting in verscheen Hübner gistermiddag in de speelzaal om de totaal verloren staande partij voort te zetten. Dat gebeurde met enige vertraging, aangezien Hübner erop stond, dat de Oostenrijkse televisie eerst een mobiele camera uit de speelzaal verwijderde. ZURICH/MEXICO CITY Alleen Mexico is nog kandidaat voor de organi satie van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986. De speciale commissie van de wereld voetbalbond (FIFA), die de aanmeldingen van Mexico, Verenigde Staten en Canada heeft onder zocht, heeft vrijdag in Zu rich bekend gemaakt.In een vrijdag uitgegeven verklaring van de FIFA stelt de speciale commis sie, die onder voorzitter schap van de Westduitser Herman Neuberger staat, dat men na zorgvuldige bestudering van de aan vragen van Canada, Vere nigde Staten en Mexico, besloten heeft alleen met Mexico door te gaan. De definitieve beslissing wordt door het bestuur van de FIFA genoegen op een congrès, dat op 20 mei in Stockholm begint. De aanbeveling van de com missie ten gunste van het Mid- denamerikaanse land zal zwaar wegen en vrijwel zeker De kandidatuur van Canada verdient volgens de FIFA ex tra lof vanwege de gedegen en systematische wijze waarop de Canadese voetbalbond zijn bod heeft gedaan. Er werden ech ter slechts negen stadions, waaronder een overdekt voet balveld in Vancouver, als mo gelijke accommodaties aange boden, terwijl twaalf terreinen nodig zijn. De commissie oor deelde tevens, dat de grote af standen tussen de speelplaat sen zowel in de VS als in Ca nada vrijwel onoverkomelijke hinderpalen vormen. Enthousiasme De aanbeveling van de specia le commissie aan het bestuur van de wereldvoetbalbond al leen Mexico als serieuze kan didaat te beschouwen voor de organisatie van de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in 1986, werd in' het land zelf met groot enthousias me ontvangen. Rodolfo Sanchez Noya, pers chef van de Mexicaanse voet balbond, verklaarde het volko men terecht te vinden dat de eindronde voor het wereld kampioenschap aan zijn land wordt toegewezen: „Het is het enige land dat zowel financieel Mexico in de ban van het WK-voetbal met het Aztekenstadion als middelpunt: het beeld van zomer 1970, dat misschien in 1986 zal herleven. als sportief regerinsgsteun toe gezegd heeft gekregen en dat aan alle voorwaarden voor or ganisatie voldoet. We gaan er van uit dat de 'Mundiar86' naar ons toekomt". Het nieuws bereikte Mexico snel. Televisie en radiostations in het hele land onderbraken hun uitzen dingen om bekend te maken dat Mexico de beste kansen heeft. Oostduitse zwemt Europees record OOST-BERLIJN De Oostduitse Anke Sonnenbrodt heeft gis teren bij zwemwedstrijden in Oost-Berlijn het Europees record op de 800 meter vrije slag verbeterd. Zij kwam uit op eentijd van 8.31.07. het oude record stond sinds de Olympische Spelen van 1980 in Moskou op naam van haar landgenote Ines Diers met 8.32.55. Het wereldrecord is sinds 4 1/2 jaar in bezit van de Au stralische Tracey Wickham met 8.24.62. Supporters AS Roma verwonden Prohaska ROME Bij een voetbalduel tussen de junioren van Lazio Roma en AS Roma, waar de A-selectie van de laatste club toe keek, is Herbert Prohaska door supporters aangevallen door supporters en ernstig toegetakeld. De Oostenrijkse international van AS Roma moest naar het ziekenhuis om een hoofdwond te laten hechten, evenals aanvoerder Agostino di Bartolomei. Re- serve-speler Alberto Faccini liep een shock op. Geluk Een geluk bij een ongeluk. Dat overkwam Coco Straussner, een 25-jarige vrouwelijke jockey uit Ha waï. tijdens een race op Golden Gate Fields in het Californische Albany. Haar gaard Dancing Eve aarzel- e op de box te komen. Zij viel en dreigde door paar- dehoeven platgetrapt te worden. Zij raakte echter niet gewond, hetgeen zij al de mooiste overwinning vond. DEPANNE De Nederlander Cees Priem van de ploeg-Post heeft de Driedaagse van Depanne gewonnen. Zijn eerste plaats in het klassement kwam in de laatste rit, gisteren over 211 kilo meter, niet in gevaar. De Nederlander, voornamelijk rijdend als belangrijkste 'knecht' van Jan Raas, boekte daarmee zijn eerste overwinning in het seizoen. De Belg Noel Segers won de etappe met start en finish in het centrum van het Belgische stadje. De Brit Paul Sherwen eindig de als tweede, de jonge Zwitser Siegfried Hekimi werd derde. Cees Priem bevond zich in het achtervolgende groepje en werd achtste op acht seconden van de winnaar. Ook in het punten klassement greep Priem de overwinning. Ronde van de Midi-Pyreneeen De Fransman Charles Mottet won de tweede etappe van de daagse wielerwedstrijd de Ronde van de „Midi-Pyreneeën". De renners hadden te maken met zeer slecht weer in hun beklim ming van de aan de Spaanse grens gelegen Col de Mente. Mottet sloeg in de eindsprint een aanval van zijn landgenoot Jeröme Simone en Gilbert Duclos-Lassalle af. Laatstgenoemde behield de leiderstrui. Achter dit drietal eindigde Bernard Hinault met vier seconden achterstand op Mottet. Straffen betaald voetbal ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft de vol gende spelers geschorst: Feyenoord: J. Troost, twee wedstrij den onvoorwaardelijk en f 350 boete; NAC: H.Kraay jr., twee wedstrijden onvoorwaardelijk en f 200 boete. Kraay zal nog voor de tuchtcommis- sie dienen te verschijnen, omdat hij afloop van de wedstrijd tegen C scheidsrechter Van L ïdigd; NEC: S.Visser, strijden onvoorwaardelijk, jrdelijk en f 250 boete; ïwen- A.Kila, drie wedstrijden onvoor- jrdelijk en f 225 boete; Roda JC: FC Den Haag: G.Pen. een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaar delijk en f 125 boete; C. Treling. drie wedstijden onvoorwaardelijk en f 125 boete; K. Lelieveld, een boeking. De tuchtcommissie overweegt een voor waardelijke schorsing voor een wed strijd om te zetten in een onvoor waardelijke met de mogelijkheid tot verweer; Vitesse: W.Meijers, drie wedstrijden onvoorwaardelijk en f 200 boete; Wageningen: G. Loupatty, drie wedstrijden onvoorwaardelijk; FC Den Bosch: W. van der Steene. drie wedstrijden voorwaardelijk en f Tips voor Duindigt WASSENAAR Er staan morgen twee rennen en negen dra verijen op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. Met de draverij om de Grote Paasprijs en de ren om de W.J.Jo- chems Memoriaal is Duindigt maandag op zijn Paasbest. Morgen is de eerste start om 13.30 uur en maandag om 13.00. Onze tips LARADELLOPRIJS: Vira P. Wilma Star en Ulf Tefka. NOSCOPRIJS: Vino Buitenlust, Ukase en Tabasco du Bois. MANCHESTERPRIJS: Sacha. Redress en Sir Marcel. NIDUSPRIJS: Tempo Olivier, Udo Buitenzorg en Unicef Fortuna. NOBEL DU POINTPRIJS: Veitch du Bois, Tresor Kandia en Titus van MONTCURBILLONPRIJS: Tyvonne Promise. Reindert en Raymond. LINDSEYPRIJS(2): Wera Oldeson, Vita Estancia en Wanda uit Uden. Tips voor Maandag (tweede Paasdag): SPEEDPRIJS: Monty Buitenzorg, Rainier Gallant en Ivem NOTTINGHAMPRIJS: Vive, Royal Enfield en Asia Princt GROTE PAASPRIJS: Torpedo Fortuna. Tim Hanover en Torro Ashton. WOLVEGAPRIJS: Vip D. Vernon Fortuna en Violette Weber. ALKMAARPRIJS: Vic Hanover, Topper Berkum en Tiffany Nearness. ALKMAAR Werelkampioen Jannes van der Wal z; voorlopig op afstand het gevecht om de nationale dam titel moeten volgen. Het duel tegen koploper Scholm; in de derde ronde liep voor de mondiale titelhouder uil op een nederlaag, waardoor Scholma zijn leidende p< sitie versterkte. Titelverdediger Rob Clerc kwam weei niet verder dan een puntendeling en kreeg op de twet de plaats gezelschap van de spelers, die winst lieti aantekenen: Palmer en Stokkel. A( OI sch; nigi Het verloop 1 het tournooi begint nu al dramatische ior Van der Wal. In de openingsfase wekte wereldkampioen irritatie op bij zijn clubgenoot door regelmatig van zijn bord te lopen. Alsof hij daarmee wilde aangeven gevaar te duchten. Scholma liet zich niet van de wijs brengen speelde het klassieke spelgenre zo goed, dat van der Wal t aangrijpingspunten kreeg. De wereldkampioen probeerde hei toen met een remise-aanbod, dat prompt werd afgewezen. De fJ vele tijd die van der Wal met het wandelen had verloren, bralH\^ hem in het gevorderde middenspel behoorlijk op. Een pogink om naar dam door te breken kostte twee schijven, maar brachj geen uitkomst, omdat Scholma een betere standtaxatie had gej maakt. Kort na de tijdnoodfase werd de positie van van der Wal hopeloos en nog voor hij echt op dam zou komen, capituleerde de wereldkampioen. Hans Vermin had het na enkele zetten tegen Frits Luteijn bekeken en bood zijn tegenstander, van wie hij vorig jaar no| won, in een 16-om-16-stand remise aan. Rob Clerc voerde r Johan Bastiaannet een strijd op afstand en kwam na twee i spelen ook al tot een puntendeling. "HD 1 ach Rui Tw BIRMINGHAM Het Nederlands damesvolley balteam heeft zich in het toernooi om de Lentebe ker in Engeland bij de laatste vier geplaatst. In de kwartfinale-wedstrijd in Birmingham werd Zweden met 3-1 (12-15, 15-4, 15-10 en 15-4) in 78 minuten verslagen. Te genstander in de halve eindstrijd van morgen is Finland, dat Spanje de baas bleef (15-10, 15-7, 9-15 en 15-10). De heren hebben zich in Espoo, een voorstadje van Helsinki, geplaatst voor de kwartfi nales, waarin Grieken land, dat met 3-1 won van Denemarken: 12-15, 15-13, 15-5, 15-6, tegenstander is. Evenals eerder tegen Grieken land verloren de Nederlandse dames de eerste set. Daarna stelde coach Murphy orde op zaken. De bondscoach had overigens voor dat verlies wel een aannemelijke verklaring. De door hem voorgenomen ba sisopstelling moest hij op het laatste moment omgooien, om- Re| dat Els Tuynman -oorspronke- lijk op een middenpositie ge-naa posteerd- zich wegens ziek!.,,,, afmeldde. Aanvoerster Caro lien Keulen, in eerste aanlefver met Irene Klunder de vleuge»^, toebedacht, schoof daardoor o|.!(jer naar het midden, waarbij Aji^r| van Duynhoven op de vleuge} kwam. Verder had de bonds coach zijn vertrouwen gegevdr^* aan Monique Remmen al' i midspeelster en Fransje Murp |N hy en Petra van de Linde a) spelverdeelsters. Laatstgenoemde kwam niet ir!i haar spel, Ans van DuynhtH ven evenmin. „Eigenlijk speek; den we die eerste set met on* vieren", stelde Murphy vasp Met Irene Pelser op de plaat;; van Van Duynhoven en een; zich herstellende Van der Lii> de begon Oranje beter draaien. In de laatste drie sets hoeftj de bondscoach nog m maal zijn speelsters bij elka| te roepen voor een time-oi en wel in het derde bedrijf t een voorsprong van 9-5. Zwj] den kwam nog op gelijlj hoogte (9-9), maar niet verde] Bij 12-10 serveerde Carolig Keulen de set uit. Het waj de enige keer dat zij -v met haar opslag- Oranje oV een dood punt heen hielp. DAMMEN Derde ronde NK in Alkmaar Stokkel-Brouwers 2-0, Clerc-Basti- aannet 1-1, Palmer-Smeenk 2-0. Van der Wal-Scholma 0-2. Vermin-Lu- teyn 1-1, Bies-Bronstring 1-1. Stand: 1. Scholm TENNIS Grand-Prixtoernooi Monte Carlo (tweede ronde): Guillermo Vilas (Arg)-Tomas Smid (Tsj) 6-4, 6-3; Cor- WIELRENNEN Driedaagse Depanne (derde i pe, 211 km): 1. Noel Segers 5.26.22, 2. Paul Sherwen (GBr) z. Siegfried Hekimi (Zwi) z.t., 4. Pal Versluys (Bel) op 8 sec.. 5. Mark Sej geant (Bel) z.t., 6. Frank Ho 7. Walter Planckaert (Bel), Priem (Ned). 9. William (Bel), 10. Adri van Hou' (Ned), 13. Leo van Vliet, 14. Johno 25 sec., 5. Hoste z.t., 6. Jol._ mann (Noo) op 27 sec., 7. Rudy Mil thijs (Bel) op 35 s j-13111 acanion tvsij i-o, o-z, o-i, *_or- «k rado Barazzutti (Ita)-Mark Edmond- l3- Schipper op 1.3 Smid (Tsj) 6-0, 6-3; Broderick Dyke/ 2 (Fra/Roe) 6-1, 6-1. VOLLEYBAL Kwartfinales Lentebeker (heren) in Finland: Nederland-België 3-0 (15-4, 15-12, 15-7); Griekenland-De- 3-0 (15-7, 15-10, 15-9). WATERPOLO Acht-landentoernooi in Palma de Mallorca: Nederland-Cuba 9-9 (0-1, 3-1, 5-4 en 1-3); West-Duitsland - Midi-Pyreneeën (tweede Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) z.t?P!< Bernard Hinault (Fra) op 4 sec Stephen Roche (Ier) op 5 sec.; 6. PaWi cal Simon (Fra) z.t. ij Algemeen klassement: 1. Duelo^. -Lassalle 9.44.13; 2. Mottet op 7 sec.;'C Roche op 9 sec.; 4. J. Simon op fu sec.; 5. Hinault op 26 sec.; 6. P. SimoiPO op 28 sec. feri IJSHOCKEY WK-groep B in Tokio: Ooste Joegoslavië 5-2 (2-1, 2-1, 1-0); wegen-Zwitserland 8-1 (2-1, 4 Verenigde 2-0, 6-1). Eindstand: igde Staten-Japan 12-1 Staten 7 6 1 0 13 53-l<L« Polen 7 5 1 1 11 43-19 Oostenrijk 7 3 4 0 10 41-27 Noorwegen 7 4 0 3 8 29-28 Japan 7 2 2 3 6 23-31 Zwitserland 7 1 2 4 4 25-35 Roemenië 7 1 1 5 3 20-48 Joegoslavië 7 0 16 1 18-50

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14