Zwemploeg mist motivatie Dubbele winst volleybalploegen Ongelukkige start van John Smith Opnieuw winstz Sean Kelly Heiden is alle records kwijt MAANDAG 28 MAART 1983 Bokser Eversteijn wil marathon lopen ROTTERDAM De profbokser Cor Eversteijn wil op 9 april meedoen aan de marathon in Rotterdam. Zijn manager Aad Westerlaken is daarop tegen en heeft het hem verboden. Maar Eversteijn wil van het verbod niets weten. Aad Westerlaken. „Omdat hij onlangs in Rotterdam K.O. is gegaan heeft hij een boksverbod gekregen tot 16 mei. Daarna moet hij weer voor de keuring komen. Het is toch te gek om voor die tijd aan een zware marathon mee te gaan doen. Ik wil de NBB verzoeken om aan de KNAU te vragen om de inschrijving van Cor Eversteijn niet te aanvaarden". Geen topvorm Van Raamsdonk ROTTERDAM Twee jaar achtereen deed Pedro van Raamsdonk door een verblijf in Amerika niet mee aan de Nederlandse bokskampioen schappen. De winnaar van het zilver tijdens de Europese kampioenschappen van 1981 en brons vorig jaar op de we reldtitelstrijd moest zaterdag avond in de uitverkochte sporthal Schuttersveld aantre den in het middengewicht te gen de Rotterdamse favoriet John van den Ijssel. Pedro van Raamsonk was 31 oktober voor het laatst in de ring geweest en had daarna een langdurig startverbod ge kregen. omdat bij een hersen onderzoek lichte afwijkingen waren geconstrateerd. Dat Van Raamsdonk het nodige wedstrijdritme miste was dui delijk te zien. Hij won zijn par tij tegen Van den IJssel ruim op punten, maar had het in de tweede ronde zelfs nog even moeilijk. Veel deden de twee technische boksers niet voor elkaar onder. Van Raamsdonk had de overwinning dan ook voornamelijk te danken aan zijn lengte De 22-jarige Amsterdammer van de „Albert Cuyp" was zelf ook allesbehalve tevreden. „Van den IJssel heeft het goed gedaan. Hij dook steeds goed weg en sprong goed tussen de touwen. Maar ik miste scherp te in deze wedstrijd. Het kwam gelukkig niet als een verrassing. De vorm is er nog niet. Daarom moet ik nodig te rug naar Amerika om daar elke dag tijdens de training sterke jongens te ontmoeten". Aan trekken Het publiek kwam bij de partij tussen Van Raamsdonk en Van den IJssel goed aan zijn trekken. Bang was de Rotter dammer zeker niet en hij zocht vooral in de eerste ronde zijn veel langere tegenstander steeds op. Maar Van Raams donk scoorde rustig vanuit de verdediging zijn punten. In de tweede ronde ging Van den IJssel na een rechtse hoek voor acht tellen neer. Knock down was Van den IJssel ech-* ter niet en hij trok vervolgens behoorlijk van leer. Van Raamsdonk kreeg verrassend twee rechtse hoeken te ver werken en had het zichtbaar even moeilijk, maar kwam te rug en Van den IJssel moest veel nemen. Met een behoorlijke punten- voorsprong voor Van Raams donk werd aan de laatste ron de begonnen. Daarin was Van Raamsdonk heer en meester en ging in de slotfase wat non chalanter boksen. Van den IJssel, voor wie men tijdens de Zuid Hollandse kampioen schappen geen tegenstander had kunnen vinden, werd door de prestatie tegen Van Raamsdonk wel kampioens- waardig gevonden voor de Zuidhollandse titel en hij stap te even blij als Van Raams donk de ring uit. Verliezen Dat boksers van Albert Cuyp ook kunnen verliezen bleek in het zwaargewicht. Ramon Voorn werd de ring uit gesla gen door Frits van Holst (Bre da). Voorn was technisch de betere, maar vergat even zijn dekking waarvan Van Holst dankbaar gebruik van maakte. In het lichtweltergewicht won Reginald Saro (Albert Cuyp) zonder veel moeite van de Brabander Jos Paffen. De Am sterdammer ontmoet in de fi nale Reino van der Hoek (Leeuwarden) die in een alles behalve hoogstaand duel won van Leo Hooft (Utrecht). Romeo Kensmill (Albert Cuyp) had in de halve finale van het zwaarweltergewicht niet veel moeite met Henk Tuk (Breda). Tuk kon niet veel anders doen dan vasthou den en .incorrect stoten en liep daardoor twee keer tegen een openbare waarschuwing op. Rex Kortram won in deze ge wichtsklasse overtuigend van Rob Berning (Schijndel), maar zal net tegen Romeo Kensmill vanavond in Carre niet kun nen bolwerken. In het halfzwaargewicht kwa men twee boksers van de Rot terdamse school Crooswijk te gen elkaar in de ring. René van den Ijssel, vorig jaar kam pioen in het middengewicht, won in een uitstekend gevecht met een juryscore van 5-0 van John Smit. ARTHUR VAN RIJSWIJK Hellas ter Riet wint in Monaco MONTE CARLO De 14-jarige Hellas ter Riet heeft zondag in Monte Carlo een tennistoernooi voor meisjes tot en met zestien jaar gewonnen. Ze versloeg in de finale de Francaise Hausset met 6-3 6-4. In de halve finales had de Apeldoornse van de Italiaanse jeugdkampioene Sanelli gewonnen. Hel las ter Riet heeft aan haar toernooiwinst een uitno diging voor het volgend weekeinde eveneens in Monte Carlo te houden evenement voor speelsters tot en met achttien jaar te danken. Ivan Lendl heeft gisteren het internationale toer nooi van Milaan gewonnen. Hij wees de Zuidafri kaan Kevin Curren in de finale terug met 5-7, 6-3, 7-6. De Zweed Sundstrom won in Nice met 7-5, 4- 6. 6-3 van Manuel Orantes. In New York versloeg Martina Navratilova medefinaliste Chris Evert met 6-2, 6-0. Lambregts blijft ongenaakbaar DEN HAAG Cor Lam- bregts blijft ongenaakbaar in wegwedstrijden. De Lim burgse atleet gebruikte za terdag bijna een halve mi nuut minder dan zijn voor naamste concurrent Steef Kijne bij de loop over vijf tien kilometer om de Reeu- wiikse plassen. Bruno Schlack van Sparta werd vijfde. In de Afcent-cross over 4500 meter in Bruns- sum, gewonnen door de Belgische Francien Peters, werd Elly van Hulst twee de. Chinezen op All England oppermachtig LONDEN De titels in de enkelspelen van de All-Eng land kampioenschappen zijn gisteren in Londen terecht gekomen bij deelnemers uit China. Luan Jin zegevierde bij de heren met 15-2, 12-15, 15-4 over titelverdediger Morten Frost uit Denemarken en Zhang Ailing won voor de tweede achtereenvolgende maal. Dit keer versloeg zij in de eindstrijd, met 11-5. 10-12, 12-9 haar landgenote Wu Ji- anqiu. Groot vertoon roei - combinatie AMSTERDAM Door het uit 1967 stammende baanrecord van 24.44.1 met vijftien secon den te verbeteren, heeft de Die Leijthe/Nereus/De Hoop- /Orca-combinatie het lange- -afstandskampioenschap van de Amstel over acht kilometer met groot vertoon van macht voor zich opgeëist. De gelegen heidscombinatie met Pol Bör- nick, Frans Göbel, Rob Rob bers, Ronald Florijn, Hans Perree, Ronald Helder. Hans Wessel en René Meinders voer de reputatie van de winnaar van 1982, het Groningse Aegir, aan flarden. DRACHTEN De pres tatiecurve van de Neder landse zwemploeg blijft uiterst grillige contouren vertonen. Werden er be gin deze maand tijdens de nationale winterkampi oenschappen in het 25- meterbad van Hengelo su pertijden gerealiseerd, dit weekeinde stelden de pu pillen van bondscoach Bert Sitters ernstig teleur tijdens het drielandentref- fen met West-Duitsland en Tsjechoslowakije. In het (50 meter lange) zwembad De Welle te Drachten kwamen geen echt aansprekende presta ties tot stand. Een neder laag tegen West-Duitsland was dan ook onafwend baar: 272 tegen 241 pun ten. De te zwakke Oosteu ropeanen sprokkelden 207 punten bijeen. Het schromelijke tekort aan motivatie werd nog het sterkst geaccentueerd door Hans Kroes. Het 17-jarige talent uit Lisse, in Hengelo doorgestoten naar de wereldtop, bracht er ditmaal niets van terecht. Na Hengelo werd bij de meeste clubs even gas teruggenomen door de trainingen enkele da gen te onderbreken. Maar daaraan kan de terugval toch amper worden geweten. Sit ters: „Ik verwachtte geen top tijden van hem. Maar hij had hier wel de 100 en 200 meter vrije slag behoren te winnen". En Kroes: „Ik ben nu eenmaal niet het type dat zich voor elke wedstrijd kan opladen. Dat kan ik maar tweemaal per jaar. Als ik me echt waar moet maken". De begeleiding van de Neder landse ploeg tilde, ook goed op de hoogte van die achterlig gende gedachte, niet al te zwaar aan de tegenvallende resultaten. „Na een week freewheelen is iedereen de draad weer aan het oppikken. We hadden deze interland na tuurlijk graag willen winnen. Deze wedstrijden zijn vooral belangrijk voor de teamgeest", aldus Sitters. En Honk Velt- man, de beschermheer van Annemarie Verstappen: „Dit seizoen zijn drie toernooien van essentieel belang: de voor bije winterkampioenschappen. de strijd om de zomertitels en de EK in Rome. De overige wedstrijden zijn tussenstations, graadmeters om te kijken waar we staan. Het ritme op bouwen telt momenteel, niet de snelheid waarmee zoiets ge beurt". Status Verstappen was trouwens één van de weinigen, die wel aan de gestelde verwachtingen be antwoordde. Ook de Brabantse kwam niet in de buurt van re cords, maar ze verdedigde haar status van wereldkam pioene door keurig haar wed strijdjes te winnen. Zodra ze ook maar enigszins werd bena derd, plaatste Verstappen een tussensprint waarmee ze haar klasse nog eens duidelijk on derstreepte. Hetzelfde gold voor rugslag-specialiste Jolan- da de Rover en lange-afstands- zwemster Jolande van der Meer. Op enige afstand ge volgd door Conny van Ben- turn, die enige extra rust had moeten houden door een ver waarloosde kaakbeenontste- king. De nederlaag tegen de West duitsers werd vooral een feit door het niveauverschil bij de heren In het Nederlands team ontbraken Patrick Dybiona. Edsard Schkngemann (beiden studie) en Peter Drost (herha ling militaire dienst), maar de wel in Friesland aanwezigen moesten steevast genoegen ne men met een plaatsje in de achterhoede. Het voorbeeld van Kroes werd gevolgd door een aantal clubgenoten van HPC, Pedro Stalman. Edwin Kooyman, Leon Steenbrink en Dico Engel. Voor een licht puntje zorgde Edward Maas dijk. De Oranje-captain liep tijdens de wintersport een blessure op en heeft daarna nog slechts spaarzaam ge traind, maar zwom gistermid dag een acceptabele vlinder slag-sprint. Een sprankje hoop voor de toekomst kan wellicht Arthur de Rouw worden. De net 16 jaar geworden MAVO- scholier uit Vught realiseerde op de 1500 meter vrije slag een nieuw adspirantenrecord: 16.18,63. Het enige Nederlandse senio renrecord. dat in Drachten werd verbeterd, vond op het allereerste nummer plaats. Het kwartet Jolande van de Meer, Reggie de Jong, Conny van Bentum en Annemarie Ver stappen voltooide de 4x200 meter vrije slag estafette in 8.17,68. Het betrof echter een nog nieuw nummer, dat dit seizoen voor het eerst op de internationale kalender prijkt. Misschien liggen in Rome op dit nummer echter wel me daillekansen voor de Neder landse dames. „De heren hebben een te grote achterstand opgelopen. Ze zak ten op deze manier iets verder terug dan eigenlijk had gemo gen. Maar ik ben er echt van overtuigd dat de zwakke pres taties van Hans Kroes een misstap waren. Bovendien, we hebben de laatste jaren steeds goed gepresteerd op de werke lijk belangrijke toernooien. Zoals de laatste EK in Split of de WK in Ecuador", aldus de slotconclusie van Bert Sitters. De kansen van met name Ver stappen en Kroes worden daarom eind augustus in Rome nog steeds hoog ingeschat. En Sitters houdt zich vooralsnog maar vast aan bovenstaande constatering. De bondscoach lijkt voorts wel zijn zin te krij gen ten aanzien van het trai ningskamp in de aanloop naar de EK. De gewenste twee we ken acclimatisering zullen vrijwel zeker worden doorge bracht in de omgeving van Barcelona. DICK KIER* ALMA ATA Eric Heiden is ook zijn twee laatste wereldre cords kwijtgeraakt. Op de hooglandbaan Me- deo van Alma Ata slaagden de Russische allrounders Igor Sjele- zovski en Viktor Sjas- jerin erin de wereldre cords op de 1500 meter en op punten te verbe teren. Sjasjerin kwam op de grote vierkamp uit op een totaal van 161.500 punten. Het oude record - van Hei den op de lager gele gen baan van Bislett - stond op 162.973. Sjele- zovski score met 1.54,26 een record. Tijdens de interland de Sovjet-Unie Oost-Duitsland werd in totaal dertien keer een wereldrecord verbeterd. Bij de dames zetten Christa Rothenburger en Natalja Petroesjeva de wedstrijd naar hun hand. Rothenburger dook als eerste vrouw ter wereld op de 500 meter onder de veertig seconden-grens (39,69) en verbeterde eveneens het wereldre cord punten op de sprint- vierkamp, dat reeds op haar naam stond, tot 161.120 punten. Petroes jeva maakte zo mogelijk nog meer indruk met wereldrecords op de 1000 meter (1.19,31), de 1500 meter (2.04,04) en de kleine vierkamp (166.683). Bij de heren was het re cordfestival nog groter. Sprinter Pavel Pegov (26) uit de Sovjet-Unie dook twee keer onder het wereldrecord op de 500 meter van zijn land genoot Jevgeni Koelikov. Vrijdag kwam hij tot 36,68 seconden, een dag later wees de klok op de fabelachtige tijd van 36,57 seconden. Gaetan Boucher raakte twee re cords, op de 1000 meter en op de sprintvierkamp, kwijt aan de ontketende Pegov, die bij de strijd om het wereldkampioen schap in Helsinki als tweede was geëindigd. Pegov liet 1.12,58 note ren. De tijden waren ruimschoots voldoende om het puntentotaal van Boucher te overtreffen: 146.955 om 148.785. Mariar.a Borg heeft haar man Björn geen goede dienst bewezen. Zij verrichtte gis teren de loting voor het Grand Prix-ten- nistoernooi in Monte Carlo, waar Borg deze week voor de laatste keer in een of ficieel evenement in actie komt. De af scheid nemende Zweed, die van de orga nisatie een zogenaamde „wild card" had gekregen, moet het in de eerste ronde opnemen tegen de als derde geplaatste Argentijn Jose-Luis Clerc. Deze gravel- specialist behoort met Ivan Lendl en Guillermo Vilas tot de grote favorieten voor de eindzege. Borg zal in de toe komst alleen nog in demonstratie-toer nooien uitkomen. Voorts is hij directeur en tennisleraar van een tennisclub in Marbella. Op de ATP-wereldranglijst is hij inmiddels gezakt naar de 262e plaats. Op foto's verricht Mariana de loting en gaat Borg vergezeld van zijn coach Ber- gelin naar de trainingsbaan. HYMEENLINNA De Ne derlandse volleybalploegen zijn het toernooi om de Lente beker goed begonnen. De he ren wonnen in Finland giste ren in een wedstrijd voor groep C van de Finse jeugd- ploeg met 3-1 (11-15, 15-6, 15-1, 15-7) en de dames waren in het Engelse Bath met 3-1 ster ker dan Zwitserland (15-7, 15-13, 10-15, 15-8). De start van het herenteam verliep minder soepel dan me nigeen had verwacht. Neder land kon geen moment werke lijk overtuigen. Coach Rob Hachmang sprak na afloop dan ook terecht van een „zeer matige prestatie". Nederland begon de eerste set met Jan Clardeij en Pim Rate- rink als spelverdelers, Ad van der Velden en Teun Buys als de middenspelers en Marco Brouwers en Wim Koch als vleugelspelers. Nadat de eerste set werd verloren en Wellink de plaats innam van Buys ging het iet beter. Slechts Marco Brouwers ech ter demonstreerde een norma le vorm. De derde set gaf een zelfde beeld als de tweede: de Finse junioren maakten de fouten en Nederland streek dankbaar met 15-1 de setwinst op. De vierde set begon met Snippe (voor Wellink) en Ja cobs als spelverdeler (voor Ra- terink) in de ploeg.- Na een voorsprong van 6-2 sloop de onzekerheid toch weer binnen de ploeg toen de Finnen terug kwamen tot 6-7. Brouwers wist zijn team over het dode punt te helpen: 15-7. Poule-ge noot Zweden versloeg in een andere wedstrijd het zwakke Oostenrijk met 3-0 (15-4, 16-14, 15-10). Dames Damescoach Peter Murphy had gekozen voor een basisop stelling met Petra van de Lin de en Jacqueline Schimmel als spelverdeelsters, Monique Remmen en de ook debuteren de Monique Booij als verdedig sters en Irene Klunder en aan voerster Carolien Keulen op de vleugels. Murphy liet bijna de gehele wedstrijd deze opstelling in- takt. Als enige wisselpion ge bruikte hij Els Tuynman. Zij zorgde aan het eind van de tweede set voor wat meer aan- valskracht aan het net, ten koste van Jacqueline Schim mel. Murhpy toonde zich na afloop tevreden. In de tweede wedstrijd voor dezelfde groep won Griekenland met 3-1 (15-8,12-15,15-11,15-7) van Noorwegen. Dielis voldoet aan verwachting RUCPHEN Het biljarttoer- nooi van de verrassingen kreeg de verwachte winnaar. Ludo Dielis prolongeerde dit weekeinde in Rucphen zijn wereldtitel bandstoten. Door in een tergend lange finale te winnen van de Westduitser Wolfgang Zenkner behaalde de 38-jarige Dielis zijn zevende wereldkampioenschap. Uitgeput nam de Belg de feli citaties in ontvangst: „Wie van mij won, zou wereldkampioen worden. Eerst Van der Smis sen, vervolgens Vierat en ten slotte Zenkner. Die partijen heb ik op karakter gewon nen". Die laatste eigenschap misten de Nederlandse deelne mers in Rucphen kennelijk. Christ van der Smissen en Jan Aernouts kwamen niet aan bod. Verder bracht Dielis een even aring van het wereldrecord partijgemiddelde - tweehon derd caramboles in drie beur ten - op zijn naam. WASSENAAR De nieu we trainer John Smith zou zaterdag voor het eerst als jockey in de baan komen met één van de tien vol bloeds die dit seizoen bij hem in training zijn. Maar Ilvico bleef op stal. Don derdag tijdens de training op het ^-Scheveningse strand kwam Smith met één van zijn paarden ten val en brak daarbij een sleutelbeen. „Een slechte re start had ik mijn niet kunnen indenken. Ver loofde Elibeth moet nu de paarden alleen trainen. Ik hoop morgen bij de won derdokter Derweduwe een operatie te ondergaan. Als het goed is kan ik over twee weken weer op het paard". In de Wellington-Prijs kwa men door de afwezigheid van Ilvico slechts zes paarden aan de start. Big Trouble, voor zo'n tachtigduizend gulden vorig jaar in Engeland aangekocht, maakte voor het eerst kennis met de Wassenaarse baan. Op 11 maart had de ruin van stal De Postduif nog op Schaesberg gelopen, maar kon toen geen vuist maken. Het paard had op zijn prestaties van vorig jaar in Engeland afgaande hier met groot vertoon moeten winnen in handen van Chris Vandeu ren. Maar niets was minder waar. In het mini-veld mocht Big Trouble nog tevreden zijn met een derde plaats achter winnaar Royal King en Belle Bij de dravers was er het ste optreden van Vino Buit» lust voor de stal van Westli Import. Vino Buitenlust is eigendom geweest van de h» Sanders uit Ridderkerk. Mi deze eigenaar-rijder kon de vierjarige ruin moeili overweg. Voor Fred Wild! gen toen bij Sanders in diei was Vino Buitenlust geen pi zei. Toen Wildhagen als tri ner-pikeur werd aangeti ken aan de Westlandse sl van André van Mierlo h{ deze als wens dat deze ei[ naar voor hem bij Sand» Vino Buitenlust zou kopen. Op Duindigt nam Vino Bi tenlust vlak na de start van Hamburgprijs de leiding stond over de 1609 meter kop niet meer af en won zijn recordtijd van 1.20 roi Zo als het er nu naar uib zal Vino Buitenlust nog enkele koersen achtereen wii nen en is de dure aankoop succes. Supertriotip In de eerste supertrio van jaar op Duindigt komen maaiWa dag 4 april (Tweede PaasdaUjja zestien paarden over een ager stand van 2040 meter aan start. De vierjarige Vriend rrv(jer pikeur Luut Dooper vertrefiye als licht favoriet achter c startauto. De ruin won uit laatste vijf starts drie kee£f maar weet ook wat een foutp" is. Zonder fouten is hij erg snre7' en moeilijk te kloppen. ^o: wo, Onze favorieten: Vriend, U#^ Boy, Teetje Ossewaard. Onfwt outsiders: Ungmar Uanovii/s: Unri Zuid velde en Rosy Rt__ pid. ARTHUR VAN RIJSWIJT SAINT TRIVIER Sean Kelly blijft winnen. De Ierse wielerprof, die twaalf dagen geleden de overwinning in Parijs- Nice prolongeerde, zege vierde gisteren in de 52e editie van het internatio nale lentecriterium in Frankrijk. Kelly won de afsluitende tijdrit in Saint Tri vier over 21 kilometer. De Zwitser Jean-Mary Grezet bezette zowel in de tijdrit als in het eindklas sement de tweede plaats. De overwinning van Kelly be tekende weer een groot succes voor de ploeg van Jean de Gribaldy. Na de drievoudige triomf in de rit naar de zon (Kelly, Grezet, Rooks), zorg den Kelly en Grezet opnieuw voor een dubbel succes. Regis Clere, de Franse kampioen, die tot de tijdrit de leiding had in de algemene rangschikking, moest in de laatste rit meer dan een minuut prijsgeven. Joop Zoetemelk was de beste Nederlander. Zowel in de tijd rit als in het eindklassement werd de 36-jarige, in Franse dienst rijdende, wielerprof derde. De eerste etappe werd zaterdag gewonnen door de Fransman Laurent Fignon en zijn landgenoot René Bittinger schreef de tweede etappe gis terochtend op zijn naam. Bert Oosterbosch is zaterdag tweede geworden in de E3-prijs, een Belgische semi-k- lassieker voor beroepsrenm en over 236 kilometer. De Bi)m bander werd in de sprint v/)u7; een kopgroepje verslagen dotoo. de Belg William Tackaert. Jbini Jonkers bezette de derle 1 plaats. kn'l De Brabantse Pijl, een semwfci lassieke wegwedstrijd vdtooi profs in België, is gisteren ÈUtc wonnen door de Belg Edteft Planckaert. Hij ontsnapte k<pe, voor het einde van de 166 Irelc lometer lange wedstrijd «ten. een kopgroep met nog dl landgenoten. Klein Dries Klein heeft zaterdag zkj tweede klassieke overwinniTl. van het nog prille wegseizo( behaald. Klein, die bij de op ningswedstrijd de Ster v/jpj Zwolle al het sterkst was $rjr weest, toonde zich zaterdag Zeeuws-Vlaanderen attent |m een kopgroep van zeven nufcini die de veertiende Omloop v$jp de Braakman van de start hfer beheerst. ip In deze eerste wedstrijd <fcn( meetelt voor het merkenkaieg£ pioenschap was de ploeg v|e Klein sterk vertegenwoordifnjj Hat peloton zag Dries Kle$ve, Bart van Est, Come Heerser, Nico Verhoeven, Arie Hfan sink, Hans Plugers en de zej)0k actieve Frits Schür pas bijjeet eindstreep weer terug en bijünj meet toonde Klein zich de ste. Ron Snijders uit Zwanenbtf heeft gisteren de Omloop de Baronie, een A-klassiek^ voor amateurs over 190 k%or meter, gewonnen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 20