Juist vooru heb, ikeen goed spaanadvies. Napoli gaat bij Ruud Krol voor Degradatie Glasbergen definitief De Rabobank adviseert iedereen de juiste spaarvorm. Sociaal plan Van der Laan ADVERTEER MEER Werkgevers illegalen krijgen wel degelijk berisping CDA: geen open golfterrein in noordoost Wassenaar U kunt by ons op veel manieren sparen, maar juist in deze tijd adviseren wij u: ga automatisch sparen op een Direct Opvraagbare Spaarrekening. U vormt vanzelf een potje en u kunt opnemen wanneer u wilt, zonder wachten, zonder kosten. ||(j|)Q|jgg|[§ |f^ LEIDSCHENDAM De di rectie van Vleeswarenfabriek Th. S. van der Laan BV in Leidschendam is met de Voe dingsbond FNV tot overeen stemming gekomen over de gevolgen voor de werknemers van de voorgenomen verhui zing naar Almelo. Het over eengekomen sociaal plan dat aan de 170 personeelsleden van de Leidschendamse vesti ging zal worden voorgelegd bestaat uit twee delen. Voor wie gaat meeverhuizen naar Twente komen vergoedingen voor transport van de inboedel en reiskosten voor het gezin. Verder een bedrag aan inrich tingskosten, hulp bij overdoen van eventuele hypotheken en aanvulling bij hogere huurkos ten. Bondsbestuurder Dick van Gelswijk zegt dat ook voor de werknemers die niet kunnen of willen verhuizen „een pri ma regeling" is getroffen. Een afvloeiingsregeling met 15% van het bruto salaris bij te ont vangen uitkeringen voor per sonen van 57 1/2 jaar en ouder en voor jongeren eveneens een aanvullende uitkering of een bedrag ineens. Van der Laan gaat zoals ge meld verhuizen omdat de hui dige (hoofd)vestiging in Leid schendam verouderd is en om dat bij nieuwbouw grote be dragen nodig zullen zijn ter bescherming van het milieu. In Almelo is het splint* we bedrijf van Buyvoeti genomen, „groter en al) lijkvloers", aldus direct* J. van der Laan. De vl* renfabriek is sinds 1954 de Veurse Vleeswarenf werd overgenomen, in schendam gevestigd. M omzet van 200 miljoen is Van der Laan waarsch de grootste vleeswaren* teur van Nederland. Di huizing moet in de loo dit jaar haar beslag krijj „KLEINTJES"! 071-122244 I IflOSE COURANT I ONDERHOUD EN REPARATIE Verstoptriool? Bel Webaco 132481 voor het ontstoppen en vernieuwen van uw riool. Graszoden 1e kw. Tuinaarde los en In zak ken, alles gratis aan huis be zorgd. Tuinaanleg en onder houd. Vr. bl. prijsopgave. Van der Meer. 01719-13939. De schoonmaaktijd is weer In aantocht, bestel bijtijds de schilder om uw plafonds, wanden en houtwerk te laten behandelen. Ook al Is het klusje nog zo klein, ik kom er aan en maak het fijn. Prijsopgaaf geheel vrijblijvend. Schildersbedrijf Q. Blansjaar. Tel. 071-130152. Is uw klok defect? Bel dan de uurwerkspeclalist. Juwelier Th. Verbree Vierambachtsweg 15, 2481 KR Woubrugge. Tel. 01729-8871. Hellingwerk Nu speciaal tarief, voor onder houd van uw schip op ons bo- tenterreln of In de loods. Geen haast, u staat voor onbepaalde tijd, bel voor informatie Jacht haven Poelgeest, Haarlemmert rekvaart 15-16a, Oegstgeest. Tel. 071-15.40.54 b.g.g. 17.07.43. Voor al uw meubel- en STOF- FEERREPARATIE naar G. M. Meubelen Gijzenlj en Zoon, Vrouwensteeg 7. Leiden. Tel. 071-124521. SPORT fieidoe (Sou/tonidinsdag 22 maart 1933 pagi' OFFICIER VAN JUSTITIE MEVROUW COUZIJN: WASSENAAR „Aan een open golfterrein in noordoost Wassenaar hebben wij niet de minste behoefte". Zo reageer de het CDA gisteravond tij dens de gemeenteraadsverga dering op het voorstel van B en W om een voorbereidings- besluit voor dit gebied te ne men. Alle partijen noemden de voorgenomen bouw van 350 woningen in Wassenaar Noord-Oost wel een „eerste stap" in de goede richting. Het plan, het zogenaamde „structuurmodel SK", voorziet in de bouw van 350 woningen, merendeels in de sociale sec tor. Tijdens de discussie vroeg de heer R. van Nieuwenhoven (D'66) of het CDA met al haar kritiek zelf plannen had, waarop de feactievoorzitter van het CDA, de heer Wens- veen reageerde: „850 wonin gen minimaal". Naast een ver pleegtehuis en volkstuinen werd er ook aan gedacht ten nisbanen en een open golfter rein in de plannen te betrek ken. Het CDA bleek fel tegen het laatste en bepleitte een meer regionale aanpak, moge lijk in overleg met de Stich ting Openbaar Golf Den Haag e.o. Hoewel de partijen der struk- tuurschets een „eerste stap" noemden, bleken gisteravond wel meningsverschillen te be staan over de grootte van de stap. De heer Ch. Aptroot, VVD, sprak zijn bezorgdheid uit over „De aantasting van het polderlandschap door steen, beton en asfalt aan weerszijden van de Rijks straatweg", zoals hij dat noem de. „De VVD, die altijd oog heeft gehad voor het milieu, zal zich daadwerkelijk inzet ten voor het behoud van het groen...", aldus Aptroot. Voorts liet hij, door het bordje „vol" tevoorschijn te halen, weer eens het VVD-standpunt ho ren dat Wassenaar aan het eind is gekomen van verant woorde bebouwingsmogelijk heden. Het CDA bleek iets minder bevreesd voor het op rukkende beton. Wel was deze partij bang dat de Structuur schets N.O. het laatste bouw project in Wassenaar zal wor den. DEN HAAG/WASSENAAR „Mensen in Wassenaar met een illegale werknemer in dienst krijgen wel degelijk van ons een berisping, zij het schriftelijk. Er zijn verschil lende manieren om zo'n zaak af te handelen: dagvaarden, een mondelinge schrobbering of een schriftelijke berisping. De laatste mogelijkheid lijkt ons gezien de aard van de zaak het beste". Aan het woord is de Haagse officier van justitie mevrouw mr. J.C.M Couzijn, in reactie op kritiek uit het Wassenaarse politiekorps dat justitie ten aanzien van het in dienst heb ben van illegale buitenlanders met twee maten meet. Bedrij ven die illegalen in dienst heb ben worden vervolgd, Wasse naarse villabewoners die het zelfde doen worden dat niet, zo bracht het hoofd van de vreemdelingenpolitie W. van der Krogt onlangs in een ge sprek met het dagblad Trouw naar voren. Van der Krogt vond dat des te schrijnender omdat volgens hem de villabewoners het veelal illegaal huishoudelijk personeel onderbetalen en voor hen geen sociale premies en loonbelasting afdragen. Van der Krogt, die inmiddels een zwijgverbod is opgelegd door korpschef P. van St. Maartensdijk in Trouw: „Als het nu zou gaan om mensen die minder welgesteld zijn of niet zouden weten hoe het in dit land met vergunningern is gesteld, ligt de zaak wat an ders. Maar het zijn mensen die het financieel goed gaat. Ze hebben op zijn minst een mid delbare opleiding, ze zijn goed op de hoogte", aldus de chef vreemdelingenpolitie in Was senaar. De twintig processen verbaal die hij en zijn collega's op maakte tegen de Wassenaarse ingezetenen wegens het in be zit hebben van illegale buiten landers rechtvaardigden vol gens officier van justitie mr. Couzijn geen dagvaarding. „Als u voor twee uur in de week een buitenlandse tuin man in dienst neemt, gaat U hem dan èerst vragen of hij hier wel legaal is? De mensen weten het vaak nauwelijks, denken er niet bij na. Wij vin den dat er dan zo'n geringe mate van verwijtbaarheid is, dat er geen dagvaarding voor hoeft te komen. De ernstige gevallen pakken we wel aan, daar is ons beleid op gericht", aldus mevrouw Couzijn, die verder meent dat er zo'n schri- keffect uitgaat van zo'n brief van justitie, dat men voortaan wel even nadenkt bij het in dienst nemen van illegale bui tenlanders. Overigens geeft justitie, als ze op het spoor komt van het niet afdragen van loonbelasting en sociale premies,deze feiten door aan de belastingdienst en de loontechnische dienst. Deze kunnen vervolgens hun gram, en hun geld, halen bij de werkgevers. ARENZARO Alleen als Napoli niet meer kan degraderen, speelt Ruud Krol op 27 april in het Nederlands elftal te gen Zweden. De record-international heeft dit bondscoach Rijvers te verstaan gegeven na de uitnodiging voor de vriendschappelijke interlandwedstrijd in Utrecht. „Napoli heeft nooit moeilijk gedaan over Oranje. Degradatie is voor de club een ramp. Ik voel me verplicht het belang van de club in deze degrada tiestrijd voorop te stellen". Krol was zaterdag in het nabij Genua gelegen Arenzano toeschouwer bij de wielerklassieker Milaan - San Remo. Hij was er met zijn ploeg al sinds vrijdag in training voor de uitwedstrijd tegen Sampdoria (1-1). Krol voetbalt waarschijnlijk ook volgend sei zoen nog voor AC Napoli: „Ik heb eens voor zichtig geinformeerd of ik eerder weg zou kunnen. Ik kreeg als antwoord, dat ik mijn contract tot en met 1984 dien af te maken. Daarmee is nog helemaal niet zeker of ik het ook doe. Hier kunnen situaties elke dag veran deren. Als het wel moet, vind ik het niet erg". Krol zei van plan te zijn nog lang in het voet bal actief te blijven. In Italië of de Verenigde Staten. Zeker niet in Nederland. „Als ik in Ne derland training wjl geven, moet ik vier jaar naar de cursus. Veel te lang. Vooral Amerika trekt mc aan. Ik heb ook nog steeds contacten met Vancouver, miin oude club in Canada. Ik zie Amerika er toch komen als groot voetbal land. Zeker als de eindronde van het wereld- kampioenschap in 1986 er gehouden wordt". Ruud Krol is minder op dreef in Napels dan vo rig seizoen, maar wordt door de aanhangers nog steeds op handen gedragen. Van Vliet o< naar Ameril DEN HAAG Leo vaj completeert de wiel van Peter Post, die va en met 10 april start Ronde van Amerika. P< vermoedelijk als ploe meereist naar de Vei Staten, had eerder Knetemann, Ad Wi Henk Lubberding en dt rikaan Hugh Walton aai zen. Laatstgenoemde su der contract bij de Amer se afdeling van de hoof sor van de Nederlandse 722e Staatsloterij, 2e trekking 21 maart 1983. Prijzen van: 50.000 zijn gevallen op alle nummers: 034787 20.000 zijn gevallen op alle nummers: 065044 5.000 zijn gevallen op alle nummers: 054096 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 071504 1.000 zijn gevallen op alle nummers: 043569 1.000 zijn gevallen op alle nummers: 003066 1.000 zijn gevallen op alle nummers: 040443 1.000 zijn gevallen op alle nummers: 064880 1.000 zijn gevallen op alle nummers: 088712 En prijzen van: 500 op alle 100 op alle 100 op alle 50 op alle 50 op alle 50 op alle 20 op alle nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: nummers eindigende op: Zetfouten voorbehouden. De meeste kans in de Staatsloterij -♦< CEVERBO KAMPIOEN INTERREGIONALE KLASSE LEIDEN In de interregionale zaalvoetbalcompetitie werd gis teravond zowel gelachen als gehuild. Het eerste vond plaats in Dordrecht, waar Ceverbo kampioen werd door een 8-1 winst op de Tegelhandel. Minder Vrolijk was de stemming in de Katwijk- se sporthal Cleijn Duin, waar Glasbergen 4-4 gelijkspeelde tegen de Rotterdamse studenten, maar de degradatie desondanks een feit werd. Van der Plas leed een terechte 5-4 nederlaag bij FC Grovo. Een hard werkend Glasbergen kwam tegen de kwalitatief dui delijk sterkere Rotterdamse Studenten met 0-2 achter te staan, maar kwam door een positieve instelling na rust op gelijke hoog te door Marcel van der Blom en Henk Merbis. Het waren dezelf de spelers die vervolgens nogmaals zouden scoren: Van der Blom tekende voor 3-3, waarna Merbis de thuisploegzelfs op voorsprong bracht. Toen was de koek op en maakten de studen ten alsnog gelijk. Bij Van der Plas waren na afloop van de 5-4 nederlaag bij FC Grovo de jammerklachten niet van de lucht. Men was ten eerste verbolgen over de bijzonder slechte leiding, en ten tweede over het geleverde spel, dat bijna alles te wensen overliet, en de ne derlaag dan ook rechtvaardigde. Tot tweemaal toe nam de ploeg weliswaar een voorsprong, maar na de gelijkmaker van de gast heer (4-4) viel het beslissende doelpunt aan de eigen zijde, mede omdat twee spelers in de slotfase uit het veld werden verwij derd. Slechts doelman Gijs Guyt speelde een goede patij. Mart van der Plas trof tweemaal doel, Jan en Peter Hogewoning bei den éénmaal. De Tegelhandel onderging als verliezend elftal het kampoens feestje van het Dordse Ceverbo, dat de Leidenaren met een 8-1 nederlaag naar huis stuurde. De overige uitslagen van gisteravond: De Rozet - Silva Boys 4-7; Neptunus - FC Torna 4-4. VOORSCHOTEN De groei van de nieuwe zaterdagvoet balvereniging Voorschoten is groter dan werd verwacht. De velden worden meer bespeeld 35 procent meer dan is toegestaan. De S.V. Voorscho ten wil daarom een extra veld. Op dit moment is dit echter niet mogelijk, omdat ook Randstadsport geen veld kan missen. Overleg tussen beide vereni gingen heeft geleid tot een verzoek van Randstadsport aan de KNVB om een betere verdeling binnen de competi tie te verkrijgen, waardoor de competitiewedstrijden op za terdag beter gespreid worden over de gehele dag. De KNVB afd. Leiden gaat daarmee ak koord en adviseerde tevens om de komende kompetitie S.V. Voorschoten een veld meer te geven ten koste van Randstadsport. De raadscom missie sport en recreatie was gisteravond van mening dat de KNVB niets te maken heeft met de veldverdeling. Voorlo pig wordt de S.V. Voorschoten door de commissie een leden- Voorschoten heeft te weinig voetbalvelden stop dringend geadviseerd, zo als ook andere sportverenigin gen hebben. Wel heeft het da gelijks bestuur van de commis sie de kontakten opengebro ken, waardoor in 1985 even tueel ook juridisch een andere veldverdeling tussen de twee voetbalverenigingen mogelijk is. Overwogen wordt ook de hockeyvereniging te vragen het kunstgrasveld beschikbaar te stellen ten gunste van de voetbaltraining. De opknapbeurt van het ten- niscomplex wordt voorlopig nog nader bekeken. De com missie wil meer inzicht hebben in de kostenraming van 350.000 gulden. Een technische commissie heeft het tennis park beoordeeld. De conclusie is dat het park voldoet aan de eisen, maar dat verbeteringen mogelijk zijn.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6