Reeks verkeersmaatregelen in Oude en Nieuwe Wetering CgidaeCotrtanl dagpuzzel Zijlkwartier wint schooldamtoernooi Michael op de komische toer Parkeren toegestaan in Quarles van Uffordstraat Noord wijkse korpschef J.F. Basten overleden REGIO(JOUR)NAAlj Verdienstelijh KPJ- toneel in Muziekeen trui LEIDEN MAANDAG 21 MAART 1983 PACl, Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Silent rage (16); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): Fame (al); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO II: Ala je begrijpt wat ik bedoel (al); 14.30. 19.00, 21.15. e LIDO III: Trail of the pink pan ther (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: Still of the night (16); 14,30. 19.00. 21.15. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Ghandi (al); 14.00. 20.00. TRI ANON (Breestraat 31, tel. 123875): Rosemary's killer (16); 14.30. 19.00. 21.15. e REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); De erotische avontu ren van Anette Haven (16); 14.30, 19.00, 21.15. ALPHEN AAN DE RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer-, straat 6. tel. 01720-20800): A midsummer night's sex come dy (al); ma. di. wo. 20.00. Als je begrijpt wat ik bedoel (al); wo. 14.00. EUROCINEMA II: Bloody birthday (16); ma. di. wo 20.00. wo. ook 14.00. EUROCI NEMA III: l'Histoire d'O (18); ma. di. wo. 20.00. EUROCINEMA IV: The best little whorehouse in Texas (16); ma. di. wo. 20.00. wo. ook 14.00. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA III: De nieuwe avonturen van Dik Trom (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN e GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b. tel. 01717-4354): Tales of ordi nary madness (16); di. wo. 2030. KINDERVOORSTELLINGEN: GREENWAY THEATER: Knok ken voor twee; wo. 14.30. lenstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken In de regio Leiden worden tot vrijdag 25 maart waargenomen door de Centraal Aloë in Leiden en de Apotheek Beker in Oegst- geest. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14,00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol wassenen dagelijks van 14.00- 14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11,15- 12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00 u. (alleen voor echt genoten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafde ling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medlsch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30- 20.30 u. in het St. Elisabeth-zie kenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klas se: de gehele dag. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdellng dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18 45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordzlekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 8 0S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik baar. Horizontaal: 1. wandelplaats; 4. bij belse naam; 8. lofdicht; 10. bijbelse naam; 11. wratmeloen; 14. eminentie (afk.); 15. vlaktemaat; 16. voorzetsel; 17. drinkgelag; 19. vis; 20. zwaarlijvig; 22. Ned. schildersfamilie; 25. muziek noot; 27. voorzetsel; 28. walkant; 29. voor het overige; 32. troefnegen; 33. insekt; 34. soort dolk; 35. statiekle- dlng. verticaal: 1. kaartspel; 2. bijbelse naam; 3. snelle loop; 5. vogel; 6. deel baar door 2; 7. stad in Bolivia; 9. sta pel; 12. .lid van zekere Mongoolse volksstam; 13. bestuur; 17. familielid; 18. vordering; 21. afgeknotte boom stam; 23. l-vormige gordijnroede; 24. stad in Irak; 26. wild zwijn; 28. wortel deel; 30. opvoeder van Samuel; 31. letter v.h. Griekse alfabet. Oplossing Horizontaal: 1. park; 4. Abel; 8. ode; 10. Eva; 11. kanteloep: 14. Em.; 15. are; 16. na; 17. orgie; 19. bot; 20. dik; 22. Maris; 25. re; 27. aan; 28. ka; 29. overigens; 32. nel; 33. tor; 34. kris; 35. gala. Verticaal: 1. poker. 2. Adam; 3. ren; 5. beo; 6. even; 7. La Paz; 9. berg; 12. Tartaar; 13. leiding; 17. oom; 18. els; 21. tronk; 23. rail; 24. Basra; 26. ever; 28. knol; 30. Eli: ^31. eta. Gewonde bij steekpartij KOUDEKERK AAN DEN RIJN Bij een vechtpartij in een café is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 24- jarige man uit Amsterdam in het ge zicht gewond geraakt. Hij kreeg een flinke snijwond in het gezicht en ver loor veel bloed, zodat hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp moest worden gebracht. De man kreeg in het café ruzie met een 19-jarige inwoner van Koudekerk. De politie vermoedt dat hieraan een al lang bestaande vete ten grondslag ligt. De 19-jarige pakte rond kwart over een een bierglas, sloeg dat kapot en haalde het door het gezicht van de Amster dammer. De dader is door de politie aangehouden. Geslaagde veilingavond ZEVENHOVEN Voetbalvereniging SVZ kan met volle tevredenheid terug blikken op een geslaagde veilingavond, die afgelopen zaterdag in de voetbal kantine gehouden werd en de kas van de vereniging ƒ9670,- rijker maakte. Het was een gezellige avond met een regelmatig komen en gaan van veel Ze- venhovenaren, maar ook een redelijk aantal buitenstaanders. De aantrekke lijke koopjes werden door veilingmees ter Willem Klein onder de hamer ge bracht. Ook hier deed de economische recessie zich enigszins gelden: echte uitschieters waren er niet, alhoewel 100 losse centen voor 24 gulden weggingen, 2 geitjes 65 gulden opbrachten en een bezoek van Sint en Piet voor 110 gul den van de hand ging. De opbrengst van de veiling wordt besteed aan de verbouwing van de bestuurskamer. Weiland leuker, maar woningen noodzakelijk WASSENAAR „We begrijpen heel goed dat jullie het weiland veel leuker vinden dan wo ningen. Maar wat zouden jullie doen als julie op onze stoelen zouden zitten?". Aldus burgemees ter en wethouders van Wassenaar in een brief aan een groep kinderen uit de omgeving van het Van Polanenpark. De kinderen lieten we ten niet tevreden te zijn met de bouwplannen voor 350 woningen in Noordoost-Wassenaar, waar nu nog weilanden liggen. „Het weiland is leuk voor honden en sporters, om te schaatsen en te varen. Het is leuker om te spelen dan de speeltuin en het is nog een beetje natuur", aldus de kinderen in een brief aan het gemeentebe stuur. B en W proberen in hun antwoord uit te leggen wat de problemen zijn: een lijst van 1770 mensen die een woning willen. Kruising afgesloten KATWIJK Het kruispunt Voorstraat-Dwarsstraat- Noordeinde in Katwijk is van af vandaag een week lang af gesloten voor het verkeer. De afsluiting van het kruispunt houdt verband met de aanleg van het laatste deel van de „ring" om het centrumgebied. Tijdens de afsluiting van het kruispunt is het toegestaan de tijdelijk in twee delen geknip te Voorstraat in twee richtin gen te berijden. Doorgaand verkeer vanaf de Boulevard wordt dus onmogelijk ge maakt. Pas vrijdagmiddag wordt de afsluiting opgeheven. OUDE WETERING- NIEUWE WETERING Het Alkemadese college van B W is van plan om voor de Nieuwe Wetering- se Noordveenweg en de Oude Weteringse Water gang en Rembrandt van Rijnsingel een maximum snelheid van dertig kilo meter per uur in te stel len. Dit zou gerealiseerd kunnen worden zodra het Ministerie van Verkeer en Waterstaat de desbetref fende maatregel van be stuur heeft uitgevaardigd. Naar verluidt zou dit be gin april aanstaande het geval kunnen zijn. Voor wat betreft andere snel- heidsbeperkende maatregelen is het, volgens B W niet ge wenst om in Nieuwe Wetering verkeersdrempels aan te leg gen, omdat de Noordveenweg en de Achterweg bestemd zijn voor doorgaand verkeer. Zoals bekend hebben de bewoners van de Noordveenweg en de Achterweg regelmatig hun on gerustheid over de verkeerssi tuatie in Nieuwe Wetering kenbaar gemaakt aan het ge meentebestuur. B W hebben in antwoord op vragen van het Nieuwe Wete ringse CDA-raadslid W. Klerks, bekend gemaakt dat de dam voor de Regenboog- school (eindelijk) verbreed wordt ten behoeve van de aanleg van een zestal parkeer plaatsen. Deze langverbeide werkzaamheden zullen in de komende paasvakantie uitge voerd worden. Daarna hoeven ouders die hun kinderen naar school brengen en weer opha len hun voertuigen niet meer op de smalle Noordveenweg te parkeren. Oude Wetering Met betrekking tot de ver keerssituatie in de Oude Wete ringse nieuwbouwwijken ver wacht het college dat de ver keersintensiteit op de Water gang op den duur zal afnemen. Het ligt namelijk in de bedoe ling dat ter hoogte van de lan- dijsbaan een nieuwe ontslui- tingsweg wordt aangelegd. Deze zal uitkomen op de Alke- madelaan. Voor een ander verkeersknel punt in de nieuwbouwwijken in Oude Wetering, namelijk dat ter hoogte van de scholen, heeft het college ook een op lossing in gedachten. Gewerkt wordt aan een ontwerp voor een keerpunt nabij de school „De wegwijzer" aan de Water gang. Tevens zal daar een ge deelte van het wegdek worden verhoogd, zodat de automobi listen gedwongen worden langzaam te rijden. Momenteel geldt voor de noordzijde van de Watergang nabij de scholen een parkeer verbod en voor de zuidzijde een stopverbod. Hierdoor wordt door de ouders aan de noordzijde van de Watergang nabij de uitgang van de Chris telijk Nationale School „De Wegwijzer" op hun kinderen gewacht. Wanneer de school dan uitgaat, kunnen de kinde ren vanaf het trottoir in de auto stappen. Ze hoeven de rij baan zodoende niet over te ste ken. Een nadeel echter dat de ouders op de Watergang ter hoogte van de scholen hun voertuig moeten keren. Dit ge beurt veelal op de Vlet en de parkeerplaatsen op de Water gang nabij de Vlet. Een keer punt zou hier veel ongemak ken kunnen voorkomen. Thans zijn de onderhavige plannen nog niet volledig uit gewerkt, en moeten nog door de diverse instanties beoor deeld worden op hun haal baarheid. Het schooldamtoernooi in Leiderdorp is gewonnen door het Zijlkwartier. Het winnende team bestond uit; Marcel van Laar, Remo Bouman, Erica van Leeuwen, Aldo Buikema en Gabriël Ploeger. Het was de derde achtereenvolgende maal dat de Zijlkwartierschool deze prestatie leverde, waardoor het zich de definitieve bezitter weet van de wisselbeker die zaterdagmiddag door wethouder J. Bezemer van onderwijs in het Dorpshuis (zie foto) werd uitgereikt. Het team van de Sprlngschans werd na een nek-aan-nek-race tweede. Het team behaalde even veel punten (15) als het Zijlkwartier, maar het zag zich de titel ontgaan door een lager aantal bordpunten. Derde werd de Kastanjelaanschool met 12 punten. In poule B werd de Kastanje- laanschool eerst gevolgd door het Zijlkwartier. Het schooldamtoernooi werd georganiseerd door de Leiderdorpse Damclub L.D.C. en de schoolsportcommissie. HAZERSWOUDE Toneel groep Michael bracht zater dagavond het blijspel „De kin deren van Eduard" op de planken van het Groenendijks parochiehuis aan de Hzers- woudse Rijndijk. Ook nu weer konden de fans van Michael (want de groep heeft vele „vaste" toeschouwers) tot de conclusie komen dat „op de komische toer" gaan de spelers en speelsters van regisseur Thijs van Wijk héél goed af gaat. Met „De kinderen van Edu ard" van Marc. Gilbert Sau- vank schoot Michael werkelijk in de roos. Omdat de rolkennis van de optredenden in het Groenendijks parochiehuis, pico bello verzorgd was, „vie len" de grappen van de schrij ver plus de vondsten van re gisseur Thijs van Wijk goed. Gevolg was dat het boulevard- toneelgegeven (een moeder met drie kinderen van evenzo- vele vaders en hun confronta tie met die verwekkers) boeide van begin tot eind. Vooral het tweede en het der de (laatste) bedrijf werden sterk voor het voetlicht ge bracht. Een topper was onte genzeglijk de creatie van Greet Meskers-Boers, die een enorm veel aandacht vergen de, uitgebreide rol had. Zij sleepte als het ware Jan Ver- kley, Yvette Boers en Rien Wesselingh als haar kinderen en Ernst Platzbecker, Piet Meyer en Rien van Driel als haar oude vrienden mee tot een zeer opvallende prestatie. Aan een vermakelijk optreden van Kuun de Boer, een knap getypeerde zetting van de dienstmaagd door Marianne Schram-Boers en een goed verzorgd aandeeltje van Hele- ne van de Voort-Boers, Mari anne Brussee en Peter van de Wetering is het welslagen van deze opvoering ook te danken. Regisseur Thijs van Wijk heeft waarschijnlijk goed gekeken naar de films van Alfred Hitschcock. Deze had er im mers een goede gewoonte van gemaakt om in elke rolprent die hij regisseerde, zelf even op te draven. Welnu, Van Wijk deed dat ook in „De kin deren van Eduard". Samen met Piet van Rijn, voorzitter van Michael, kwam hij een piano plaatsen. De grime van Ank Boers en het onhoorbare souffleren van Edith de Boer waren bij deze elfde-lustrum- voorstelling goed verzorgd. Zaterdag 26 maart om half ne gen gaat het blijspel in Het Anker in reprise. OOK IN VOORJAAR EN ZOMER NOORDWIJK Het parkeren aan beide zijden van de Quarles van Uffordstraat zal ook in het voorjaar en de zomer toegestaan zijn. Daarmee komt een einde aan een reeds jaren bestaand strijdpunt in de raadscommissie voor verkeerszaken. De burge meester en met hem een deel van de raadscommissieleden wil den in de drukke tijd het parlceren op de Quarles van Ufford straat verbieden. De politie en met haar andere leden van de raadscommissie voor verkeerszaken wilden echter het parkeren op deze toegangsweg naar het strand om praktische redenen toe staan. Door het verbod gingen namelijk een groot aantal parkeerplaat sen verloren. De bewoners werden daardoor gedupeerd. In de zijstraten van de Quarles van Uffordstraat konden zij hun wa gens niet kwijt en chaotische situaties waren daarvan het ge volg. Het parkeerverbod bleek dan ook nauwelijks af te dwin gen. Om het probleem op te lossen heeft men in het verleden wel eens gedacht aan een algehele reconstructie van de Quarles van Uffordstraat Dit is geen haalbare kaart vanwege de hoge kosten. Bij wijze van tijdelijke maatregel zal thans worden toe gestaan de auto's met twee wielen op het trottoir neer te zetten. Een lijn zal aangeven hoever men op de stoep mag staan. Staatssecretaris bij CDA-Lisse LISSE Staatssecreatris P. van Zeil van economische za ken houdt morgen een inlei ding tijdens een openbare bij eenkomst van het CDA-Lisse. Het thema van deze bijeen komst is „Vernieuwing om be houd, ook van de bedrijvig heid in de Bollenstreek". De bijeenkomst wordt gehou den in de Beurs aan de Haven 4 in Lisse. Behalve de staatsse cretaris zullen ook aanwezig zijn: mevrouw H. May-Weg- gen (Europees Parlement), me vrouw Offringa-Knibb (Pro vinciale Staten Zuid-Holland), J.J.P de Boer (lid van de Tweede Kamer) en G. van den Berg (wethouder sociale zaken in Lisse). Alle instellingen en instanties die zich op dit ge bied bewegen zijn ook voor deze avond uitgenodigd. Na de inleiding is er ruim gelegen heid voor discussie. NOORDWIJK De voorma lige korpschef van de Noord- wijkse gemeentepolitie, hoofd inspecteur J.F. Basten, is za terdag op 63-jarige leeftijd overleden. De heer Basten werd 1 december 1967 tot korpschef benoemd. In nove- mer 1979 verliet hij de politie dienst wegens het bereiken van de leeftijd, waarop men bij de politie met functioneel leef tijdsontslag gaat. Eerder in dat jaar vonden zijn verdiensten als korpschef en verkeersdes- kundige koninklijke erken ning dóór zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Basten begon zijn po litieloopbaan in 1945 als ad- i'unct-inspecteur bij het politie corps van Zwolle. Later werd hij daar chef van de verkeer- Hoofdinspecteur Basten. de bouw van een nieuwe strandpost, de inrichting van een meldkamer en tal van an dere voorzieningen. Op ver keersgebied bevorderde hij de stationering van een jeugdver- keersbrigade. Voorts was Bas ten de animator van de coördi natie tussen de ambtelijke- en bestuurlijke verkeerscommis- sies. In groter verband was de Noordwijkse korpschef voor zitter van de VAMOR-exa- mencommissie en examinator bij de rijexamens, die door het ministerie van verkeer en wa terstaat werden afgenomen. Ook was de heer Basten gerui me tijd secretaris van het con vent van korpschefs in Zuid- Holland en Zeeland. Door zijn safdeling. Nog weer later menselijke wijze van optreden kreeg hij de leiding van de al- en medeleven met anderen gemene dienst bij het korps in verkreeg hij de faam een hu- de Overijsselse hoofdstad. In z'n Zwolse tijd verwierf hoofd inspecteur Basten zich eén landelijke reputatie als ver- keersspecialist door zijn lezin gen voor taltijke organisaties en instellingen. Vooral zijn ru briek „Knipperlicht" op zon dagmiddag bezorgde hem gro te populariteit. In de bijna twaalf jaar, dat hoofdinspecteur Basten leiding heeft gegeven aan het Noord wijkse politiekorps, is veel tot stand gebracht. Zo werd er een nieuwe vleugel aan de „poli- tie-villa" gebouwd, de perso neelssterkte van het korps werd een en andermaal uitge- maan politiechef te zijn met een landelijke reputatie. Het Noordwijkse korps onder scheidde zich door een prettige sfeer en een minimaal perso neelsverloop. Deze sfeer viel mede te danken aan de open heid, eerlijkheid en warme, persoonlijke belangstelling, waarmede de thans overleden politiechef zijn korps leidde. De laatste jaren van zijn loop baan begon de gezondheid van de heer Basten te wensen over te laten. Enkele malen was hij ernstig ziek en soms voor ge ruime tijd uitgeschakeld. Tel kens wist hij echter de slepen de ziekte door zijn grote wils- breid, verdér de oprichting kracht te boven te komen. Tot van een korps reservepolitie, het niet meer ging. Oefening militairen KATWIJK Een eenheid van het Korps Mobiele Colonnes (KMC) houdt morgen en overmorgen oefeningen in Katwijk. De eenheid, die in Katwijk komt oefenen beschikt over 200 man schappen, dertig drietonners en twintig kleinere ambulance voertuigen. Overnacht zal worden in Tripodia, de gemeente heeft de eenheid een ontheffing gegeven om de voertuigen bin nen de bebouwde kom op het parkeerterrein van Tripodia te mogen parkeren. Het korps is in de vijftiger jaren opgericht als militair verleng stuk van de BB (Bescherming Bevolking) om bij oorlogsrampen hulp te bieden. Ook in vredestijd kunnen de eenheden van de BB en KMC worden ingeschakeld voor hulpverlening en red ding. Daarom wordt er regelmatig geoefend. De mobiele colonne die in Katwijk komt, is een reddings- en geneeskundige een heid, die belast is met het opsporen en bevrijden van mensen in nood, verlenen van eerste medische hulp, de afvoer van slacht offers en behandeling van gewonden. Oranje Het Oranje comité Lisse houdt vanaf vandaag itk huis-aan-huis een collecte. Met de opbrengst hien j hoopt men verschillende festiviteiten en evenement zoals op koninginnedag, te kunnen bekostigen. Ook traditionele uitgaansdag voor de Lissese bejaarden alvast in het programma opgenomen en wel op 23 ju Filmhuis De film Mon Oncle" van de regisseur Jaques Tati wc r vanavond gedraaid in het Filmhuis Lisse. Dat gebeurt v je af half negen in Artopa. In deze film zijn vrijwel alle te n nen te zien van de om zich heen grijpende nabootsing de Amerikaanse levensstijl in de vijftiger jaren. Tati dat als bedreiging. Hij hing de filosofie „de jeugd heeft toekomst" aan. Kindertekeningen Tekeningen en schilderijen, die gemaakt zijn door deren, zijn tot en met zaterdag 9 april te zien in pressie '70 aan de Hooftstraat in Alphen aan den R I Deze kinderen hebben allemaal een cursus tekenen schilderen gevolgd onder leiding van Marjanke der Leede. Van maandag tot en met zaterdag kan n terecht van tien tot twaalf uur; maandag tot en i vrijdag van twee tot en met vier uur en maandag en met donderdagavond van halt acht tot half tien Afscheid De heer A. van Rhijn, voorman-opzichter bij de du openbare werken in Katwijk, neemt morgen afscheid zijn collega 's en werkgevers. De heer Van Rhijn treedt melijk 1 april vervroegd uit na een dienstverband van I jaar. De laatste 10 jaar hield de scheidende voorman bezig met het bouwrijp maken van woonwijken, z\ Hoornes, Cleijn Duin, Molenwiik-zuid, Rijnsoever, Scl E .Ierswe; en het industriegebied t Heen. De receptie ter tegenheid van zijn afscheid wordt gehouden in spor\ Cleijn Duin om half vier. li Volksdansen In Muzenhof Leiderdorp wordt morgenmiddag speciale volksdans-instuif voor ouderen gehouden. L tempo van de dansen is daaraan aangepast. De in.stu is bedoeld voor mensen van 50 jaar en ouder en st£ onder leiding van Pieteke de Boer. Er wordt gedal, van twee tot vier uur, met een theepauze om drie v Entree f2. Muzenhof is bereikbaar met de NZH-buy nen 42. 48 en 64/65. Veertig en vrouw' De cabaretière Dorien Mijksenaar en pianist Jo Spiers den morgenmiddag op in Artopa in Lisse onder auspiv van de afdeling Lisse/Hillegom van de Nederlandse v» niging van Huisvrouwen. Vanaf twee uur brengen z;/JI programma „Veertig en vrouw". Dorien Mijksenaar bréf met eigen teksten en conferences haar vrouwelijke visiif de wereld, zowel voor mannen als vrouwen zeer herAS baar De toegang is gratis. Kaarten kunnen worden al haald aan de Kanaalstraat 70. Energiediscussie De Brede Maatschappelijke Discussie (BMD) overt, Energiebeleid gaat ook Rijnsburg niet voorbij. Jfc genmiddag houdt de CD A-Vrouwenraad hierover f half twee tot half vier een informatie- en discussier eenkomst ten huize van E. Bubbers, Nassaulaanl Alle belangstellenden zijn daar van harte welkom. I der leiding van twee getrainde discussieleiders I over het hoe en waarom van de BMD. Ter voorby ding circuleert hierover een boekje. Inlichtingen bi) Bubbers, 01718-23088; H. de Goederen 01718-22085; Kiers, 01718-27873 en N. Lindhout, 01718-21188. Montessori Het kort geleden in Oegstgeest door de gemeente uitgt ven memorandum, waarin de gang van zaken wordt eengezet om te komen tot Montessori-basisonderwijs, k ter sprake in een extra commissievergadering. Zowel raadscommissie financiën als die van onderwijs en wel zullen zich er vanavond vanaf half acht over buigen, openbare bijeenkomst vindt plaats in het raadhuis Dit les naar aanleiding van het feit dat de Montessori-kleu school aan de Aert van Neslaan zal samengaan met openbare Floraschool aan de Lange Voort. Vrouwengilde De dames van bet katholiek Vrouwengilde te Zoe woude worden morgenavond in Don Bosco verwa voor een bijeenkomst die in het teken staat van het mende paasfeest Door de NCRV-filmdienst zul twee films worden vertoond. Ten eerste „En Hij i één van ons" naar het bekende boek en met komm taar van Rien Poortvliet en vervolgens Waar is Ch tus werkelijk geweest?". Een gefilmde reis van C fried Romans in Israql. De bijeenkomst begint om a Drumband VIOS Morgenavond komen de leden van de Zoeterwoudse dn band VIOS in het Muziekcentrum bijeen voor de jaarlij algemene vergadering. Aan de orde komt dan onder ra een bestuursverkiezing. De heren Blijleven en Van S gerland zijn aftreden doch stellen zich beide herkiest Ouders van jeugdleden zijn welkom op de vergadering, vergadering begint om half negen. Badminton Ferry Boron en Marian de Zwerver zijn clubkampl geworden van de Zoeterwoudse badmintonverenig Meerburg. Uit een veld van ruim 50 deelnemers blei zij de sterksten. Bij de dames werd Monique van l tweede en Margot Verhoogt derde. Bij de heren i het .zilver" voor Aad de Vrind terwijl Ad van Rrand als derde eindigde. ZOETERWOUDE De to- mogelijkheden die de toneel- neelgroep van de Zoeterwoud- groep dan ook volledig heeft se KPJ heeft de terugkeer benut. „Vluchtweg afgesloten" naar het Muziekcentrum aan- handelt over een familie uit gegrepen om eens iets nieuws Oost-Berlijn die naar het wes- op de planken te brengen. Met ten tracht te vluchten. Omdat „Vluchtweg afgesloten" van achter het „ijzeren gordijn" Dré Camper, een uiterst se- vrijwel niemand te vertrou- rieus stuk over een actueel on- wen is, dienen alle voorberei der-werp, werd het publiek tot dingen in het diepste geheim de laatste minuut, geboeid. De getroffen te worden. Daarbij amateur-acteurs en -actrices geldt steeds dat „de muren voelden zich in hun nieuwe oren hebben" en ook de buur- entourage bijzonder goed man tégen je kan zijn. De ka- thuis. Het Muziekcentrum - raktervolle rollen werden op vroeger al de ideale lokatie voortreffelijke wijze vertolkt voor toneel - biedt optimale door Ronald de Hoop. Wil van Leeuwen en de absolute uit blinker Mies van der Krogt. Meegesleept door dat prima optreden kwamen ook Arie de Jong, Annie Borst, Anja Borst en Nico Captein uitstekend voor de dag. Debutante Greta Borst speelde opvallend ont spannen en heel realistisch. Haar start kenmerkte zich door te snel praten maar al snel vond zij het juiste ritme zodat de zaal haar goed kon volgen. De bescheiden rol van Wilma Berg - eveneens debu tante - werd voldoende ver vuld. De gehele sfeer in het Mi centrum werkte inspü op de spelers, hetgeen' door de goede akoustiek werkte tot in de zaal. Zal 26 maart wordt „Vlufl afgesloten" andermaal" voerd in het Muziekcec Ook dan begint de voort om half negen. Kaartfl verkrijgbaar bij- M. Dorpsstraat 20 en J. R Hoge Rijndijk 113. De die 65 jaar en ouder zijn ben op vertoon van hu pluskaart gratis toegang

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4