pene Mayer, de dirigent Hans Langerijs geklopt in sprint Spencer stelt kandidatuur Kritiek op parkoersbouwer SPORTTRIBUIME eacher maakte einde tan opmars Dickson LIJK ATLEET AANGESPOELD (IALAGA Het lichaam van de Vestduitse atleet Juergen Thiel, die inds afgelopen dinsdag werd vermist, fk vrijdag teruggevonden op het «rand van Marbella bij Malaga. Thiel Xvond zich temidden van zijn colle- j-atleten de afgelopen week in Mar- ella. Ondanks een zeer sterke wind mg hij plankzeilen op zee en ver- b ween in de golven. Hoewel groot J^ddingsmaterieel (drie helikopters, >n vliegtuigje en verscheidene red- ingsboten) werd ingezet, werd de i-jarige Thiel niet gevonden. Thiel, >n specialist op de 400 meter, was op l maart in gezelschap van twaalf an- »re Westduitse atleten in Estepona tij Malaga) gearriveerd. VOLTREFFER VOOR BOKSER WEST-BERLIJN Bernd August, de 29-jarige Westduitse bokskampi oen in het zwaargewicht, incasseerde een „voltreffer". De bokser uit West- -Berlijn verdiende met een systeem- -tip in de Westduitse lotto een bedrag van ruim twee miljoen gulden. Het geld heeft de handelaar in tweede hands-auto's, die in financiële moei lijkheden verkeerde, belegd in een flatgebouw en een autospuiterij in West-Duitsland. „Ik kom niet meer in de ring als mijn gage minder is dan 15.000 Mark", verklaarde Au gust, die ter afsluiting van zijn loop baan een gevecht om de Europese zwaargewichttitel wil met de Frans man Lucien Rodriguez. Vier judoka's voor strijd EK MANNHEIM Bert Verhoeven, Leo van Oosten, Rob Henneveld en Jo Gevers hebben zich zaterdag tij dens de open Westduitse judokampi oenschappen in Mannheim geplaatst voor de Europese titelstrijd. Het toer nooi in Mannheim was zeer sterk be zet. Onder de zestien deelnemende landen was een delegatie uit Japan en Canada. De Europese kampioen schappen worden in Parijs van 12 tot en met 15 mei gehouden. Bert Ver hoeven veroverde de Westduitse titel in de klasse tot 86 kilo. Van Oosten werd in de finale van de klasse tot 95 kilo verslagen. Henneveld tot 78 kilo) en Gevers (tot 65 kilo) werden in hun klasse derde. Record Coe OSLO Sebastian Coe heeft zaterdag tijdens de indoor atletiekontmoeting tussen Noorwegen en En geland het officieuze we reldrecord op de 1000 me ter verbeterd. De Engelse atleet kwam tot een tijd van 2 minuten en 18,58 se conden. Het record stond op naam van de Westduit ser Paul-Heinz Wellmann, die zeven jaar geleden 2.19,1 had neergezet. Coe is tevens wereldrecord houder op de 1000 meter op buitenbanen. Hij heeft 2.12,18 achter zijn naam staan. Veldloop-titel Bekele Debele GATESHEAD Zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk, heeft Ethiopië het wereldkampi oenschap veldloop, dat gisteren in het Engelse Gateshead werd gehouden, beheerst. De 20-ja- rige Bekele Debele, vorig jaar in Rome nog tiende bij de junioren, zegevierde bij de heren en de Noorse Grete Waitz behaalde bij de da mes haar vijfde titel sedert 1978. Niet alleen bij de heren zegevierde echter een Ethiopiër. Bij de junioren werd het zelfs een dubbele zege door Fisha Abebe en Angaso Telga. Bekele De bele liep de bijna 12.000 meter voortdurend op kop zonder dat een van zijn tegenstanders hem kon bedreigen. In de slotfase toen hij met de Portugees Carlos Lopes, Alberto Salazar, Some Muge en Antonio Prieto was overgebleven, bleef Debele schijnbaar zonder inspanning doorgaan en zegevierde gemakkelijk. De Ne- De Ethiopiër Debele (123) is zijn tegenstanders te vlug af tijdens derlander Klaas Lok kon geen rol van beteke- het WK veldloop. n« spelen. >oede tijden roeiploegen ISTERDAM De roei-viefkamp van het afgelopen weekeinde 0 de Amstel lijkt een voorbode van een sterk Nederlands sei- «én. Talloze baanrecords, voornamelijk uit het snelle jaar 1979, Oftden gebroken. Dat kwam niet alleen door de gunstige wind huin van achteren), de roei-wereld bleef de afgelopen winter 1 genoeg gevrijwaard van ijs, waardoor de winterstop kort was. f it uitte zich in een goed uithoudingsvermogen en dientenge- d 'lge sterke tijden. In het herenveld in de „zware" achten ging l| Pfcege naar de Nereus/Die Leythe/Orca/De Hoop-combinatie. n«e kwam tot de verbluffende tijd op de 5000 meter van il il8,7r waarmee de beste prestatie (14.45,3, Nereus, 1979) ruim !fd verbeterd. Alle deelnemende ploegen doken overigens on- f dat record. Bij de lichte roeiers werd de uit Orca, Skadi en 'ga-roeiers samengestelde ploeg weliswaar geen winnaar op de y w-kamp, stuurman Pijlsma schreeuwde zijn roeiers (allen lid I n<de'TAC-ploeg) naar een uitmuntende race op de vijf kilo- oteter in 14.49,1. Frankrijk en Ierland delen eerste plaats PARIJS Frankrijk en Ier land zijn zaterdag samen win naar geworden van het vijf- landentoernooi rugby. Beide ploegen eindigden met een score van zes punten uit vier wedstrijden. Op de laatste dag versloeg Frankrijk in het Pare des Princes Wales met 16-9 na een ruststand van 6-6. Ierland won op Lansdowne Road met 25-15 (10-12) van Engeland. De eindstand van het vijflan- dentoernooi 1983 is 1. Frank rijk en Ierland 4 6, 3. Wales 4 5, 4. Schotland 4 2, 5. Engeland ARNHEM Het Nederlands handboogteam heeft gisteren de interlandwedstrijd tegen België met 3-0 gewonnen. Op sportcentrum Papendal triom feerden zowel de dames, de ju nioren als de heren. Hand boogschutter Tini Reniers te kende voor de beste dagscore: 580 punten. BASEL Nationaal badmin- tonkampioene Eline Coene heeft gisteren in Basel haar open Zwitserse titel met succes verdedigd. Ze versloeg in de finale de Zwitserse en ex-Eu ropees kampioene Liselotte Blumer met 11-5, 7-11 en 11-8. In het damesdubbel reikte ze met Jeanette van Drjel even eens tot de hoogste trede. Het Westduitse koppel Hoppe/Sz- cesny was in twee games te zwak voor de Nederlandse da mes: 14-17, 6-15. Van Driel greep met Bas von Barnau Sijthoff tevens de titel in het gemengd dubbel. SILVERSTONE De Ita liaanse autocoureur Beppe Gabbiani heeft gisteren de eerste race uit de strijd om het Europees kampioenschap for mule 2 gewonnen. AMSTELVEEN Voor hot toernooi om het Nederlands kampioenschap dammen voor dames, dat van 5 tot en met 13 april in het raadhuis van Am stelveen wordt gehouden, heb- Sportwereld ben zich via de voorwedstrij den zes speelsters geplaatst. Het zijn Iepie Poepjes en Pietje Veenboer (Friesland), Lenie Toonen en Saskia Buist (Gel derland) en Joke van Geenen en Jacqueline Schouten (Noord-Holland). FURANO Phil Mahre, reeds winnaar van de wereld beker, heeft zaterdag in Fura- no de laatste reuzenslalom tel lend voor deze trofee op zijn naam gebracht. De Amerikaan was de snelste deelnemer in de eerste manche en werd in de tweede afdaling derde De Zwitser Max Julen had voor de beide manches samen slechts eenhonderdste seconde meer nodig dan Mahre. HARRACHOV De Tsjecho- slowaak Pavel Ploc heeft za terdag tijdens de wereldkam pioenschappen skivhegen in Harrachov het .wereldrecord verbeterd en gebracht op 181 meter. Het record stond op naam van de Oostenrijker Ar- min Kogler met 180 meter. AALSMEER De jaarlijkse strijd om de Flower Cup, de inzet van internationale tram polinewedstrijden in Aals meer, is beheerst door de rege rende wereldkampioenen. Bij de heren zepevierde de En gelsman Carl Furrer met een totaal van 103,90 punten en bij de dames was de Zwitserse Ruth Keller met 94,50 punten de sterkste. Marjo van Dier- men (Ned) was de beste Ne derlandse met een vijfde plaats. OSLO Sebastian Coe heeft zaterdag tijdens de indoor atle tiekontmoeting tussen Noor wegen en Engeland het offi cieuze wereldrecord op de 1000 meter verbeterd. De En gelse atleet kwam tot een tijd van twee uur en 18,58 secon den. Het oude record stond op naam van de Westduitser Paul-Heinz Wellmann met 2.19.1. Is 5I OTTERDAM In het 1 jtje winnaars van het oftennistoernooi in Rot- rdam misstaat de naam »in Gene Mayer geens- m ns. Integendeel eigen- J k, want waar ook spe- 01 rs als de Amerikaan ick Stockton en de Zwit- i r Heinz Günthardt ooit J hoofdprijs weggristen zich schaarden onder ïdetten als Ashe, Borg Connors past de man s e gisteren Guillermo Vi- 1 s overmeesterde zonder eeer. j grond van zijn positie op t wereldranglijst (zesde) ze- 3 r, maar wellicht nog eerder nwege het feit dat hij twee- lal eerder in Rotterdam in ;,n finale aantrad. De laatste jptjes twijfel over zijn ge- chtvaardigde zege sloeg ;ne Mayer gisteren zelf op ertuigende wijze weg. De ■jarige Amerikaan had juist or het alles bepalende slot- weekeinde zijn beste vorm be waard en dat ontnam niet al leen Vilas een hem bij voor baat toegedachte triomf, maar leverde Mayer tevens het niet onappetijtelijke sommetje van 50.000 dollar op. Gene Mayer onderstreepte gis termiddag in een tot de nok gevuld Rotterdams Sportpaleis dat het maken van prognoses ook bij tennis een hachelijke zaak is. De Amerikaan had tot de finale in Ahoy zesmaal te genover Vilas gestaan en alle keren op ruime wijze het on derspit moeten delven. De laatste gelegenheid dat beide spelers elkaar ontmoetten was onlangs in Buenos Aires, waar Argentinië de Verenigde Sta ten uit het Davis Cuptoernooi stootte. Het was een premiere tussen beiden dat ze in een eindstrijd tegenover elkaar stonden. „Daarom ben ik ook extra tevreden met deze zege", verklaarde een uiterst monter kijkende winnaar na afloop van een gedenkwaardige tweestrijd. Memorabel, omdat Mayer er hoe dan ook als de underdog aan begon. Maar vanaf het moment dat de eer ste bal werd geslagen legde de zich van een niet te kopiëren loopmotoriek bedienende Mayer zodanig zijn wil op aan Vilas, dat het aanvankelijk verbazing, later bewondering en tenslotte bijna verbijstering opriep. „Ik had doorlopend het gevoel dat ik de gang van za ken onder controle had", sprak Mayer later zonder een zweem van zelfoverschatting. „Zelfs in de slotfase, waarin ik het moeilijk kreeg". Hoog peil Die apotheose van een op nieuw op hoog peil staande eindstrijd was er inderdaad één die degenen die er getuige van waren nog geruime tijd zal bijblijven. Nadat Vilas. bij na op ontluisterende wijze het van glinsterende drops shots, verfijnde lobs en knallende passeerslagen doorspekte spel van Mayer had moeten beko pen met pijnlijk setverlies met 6-1, veranderde de Argentijn zijn strijdwijze. Niet langer verzond hij eindeloze reeksen topspinballen naar de andere zijde, maar strooide er regel matiger vertragende slagen tussendoor. Die brachten May er aanvankelijk niet van zijn stuk, maar verbeterden wel Vilas' eigen spel aanzienlijk. De Zuidamerikaan, die vorig jaar nog na een met maar liefst 6-0 verloren eerste set Connors overtuigend beentje lichtte, kwam ditmaal aan de finitief herstel niet toe. Hoe wel het niet erg veel scheelde. Meest verfijnd In die eerste reeks ontpopte Gene Mayer, die een reputatie heeft te verliezen als één van de meest verfijnde technici in het metier, zich als de dirigent van een symfonie-orkest die in een langzame passage van een concert de vioolsectie onna volgbaar melodieus en gevoe lig langs de snaren laat strij ken. Vilas, die in die fase meer associatie opriep met een noes te paukenist, zag keer op keer UNCHEN Brian Teacher heeft gisteren in München een nde gemaakt aan de opmars van Mark Dickson. De 28-jarige nerikaan, die als zevende was geplaatst, won het WCT-tennis- srnooi in München, dat gedoteerd was met een totaal prijzen- Id van 300.000 dollar (780.000 gulden). Teacher zegevierde in finale in vier sets (1-6 6-4 6-2 6-3) over zijn vijf jaar jongere idgenoot, die gedurende het toernooi opzien had gebaard, ckson is pas acht maanden tennisprof. In München kwam hij rr hter over als een routinier. Hij versloeg de Tsjechoslowaak lt*an Lendl in de eerste ronde achteloos en gunde hem slechts gie games (6-1 6.-2). Dickson maakte zijn naam als reuzendoder aear door ook de Zuidafrikaan Kevin Curren en de Amerikaan 11 Scanion kansloos te laten. ïdres Gomez uit Ecuador won het toernooi van Quayaquil or in de finale met 6-4, 6-4 te winnen van Brian Gottfried ran Zoggel jelukkig Freddie Spencer op weg naar zijn fraaie zege in Zuid- Afrika. race doelbewust een kloof. „Dat was mijn doel. Daarna heb ik slechts verdedigend ge reden", meldde de tactisch sterke Amerikaan na afloop. Drievoudig wereldkampioen Kenny Roberts mocht pas in de slotfase dichterbij komen. De Amerikaanse Yamaha- -kopman eindigde tenslotte op 7.2 seconden van de winnaar als tweede. In de 500cc-race waren de ver richtingen van twee Britten opvallend. Ron Haslam reed zijn vierde Grand Prix uit zijn loopbaan in deze categorie en stuurde zijn fabrieks-Honda naar de derde plaats. Barry Sheene toonde zich behoorlijk hersteld van zijn zware onge val bij de training voor de Grote Prijs van Engeland in 1982. Sheene brak zijn ledema ten toen op een record aantal plaatsen en leek verloren voor de motorsport. De 32-jarige Brit vocht zich echter terug en eindigde zaterdag in Kyalami als tiende. De tevreden Sheene achtte met die verrichting zijn terugkeer bij de wereldtop ge realiseerd. De enige Nederlandse deelne mer in Kyalami, Boet van Duimen, haalde het eind van de 500cc-race niet. Van Dui men viel in dertiende positie met machinepech uit. Het duel in de 250cc-race be vatte aanzienlijk meer span ning. De Fransman Jean- -Francois Balde moest met zijn Belgische merkgenoot De Ra- digues en zijn landgenoot Her- ve Guilleux een geweldig ge vecht leveren. Pas op het laat ste rechte eind kwam Balde eindelijk los, terwijl De Radi- gues ondanks schoppen en „el lebogen" van Guilleux het succes van de Chevallier-stal compleet maakte. Gene Mayer blaast even uit op Vilas. een bijna dodelijke korte bal achter net net neerploffen, die - als hij hem al haalde - werd gevolgd door een sierlijk, maar niet meer te achterhalen boog je over hem heen en binnen de lijnen. Het kostte de Argentijn bijna drie kwartier om een an dere strategie te ontwikkelen en Mayer wat meer onder druk te zetten. Maar hoe zeer Vilas zich ook verbeterde, zijn opponent gaf nauwelijks blijk van verzwakking. Hij beant woordde elke kannonade met zo mogelijk nog harder weer werk, waardoor Vilas wel dicht bij, maar niet voorbij hem kwam. Zestig keer Guillermo Vilas, die in zijn carrière zestig keer een toer nooizege op zijn naam schreef en in totaal al meer dan tien miljoen gulden aan prijzengeld toucheerde, dwong er wel het respect van de vele duizenden kijkers in Ahoy mee af. Niet alleen doordat hij die hele tweede reeks een bewonde renswaardige geldingsdrang aan de dag legde en bijvoor beeld in zijn laatste drie ser veerbeurten geen punt af stond, maar vooral door de manier waarop hij tegen het slot van de steeds meer tot een climax uitgroeiende finale te rugsloeg. Beide spelers hadden elkaar tot 6-6 in evenwicht ge houden, waarna de tiebreak de af na zijn overwinning beslissing moest brengen. Die serveerserie leek aanvankelijk op een desillusie voor Vilas uit te draaien, de Argentijn kwam met maar liefst 6-2 achter en Mayer bezat vier wedstrijd- punten. Maar Vilas wenste zich niet gewonnen te geven en doordat Mayer de ballen gevaarlijk riskant naar de lij nen bleef dirigeren kon de Zuidamerikaan terugkomen. Hij maakte uiteindelijk in to taal zes matchpoints ongedaan, maar sneuvelde op het zeven de: een netbal, als gevolg van opnieuw een onnavolgbare drop shot van Mayer, 11-9. „Als ik nu weer de baan op zou moeten zou ik die partij winnen", verklaarde Guiller mo Vilas direct na afloop. „Door die veranderde taktiek in de tweede set kon ik hem voldoende in moeilijkheden brengen. Hij bleef echter, en dat was erg riskant in die tie break, tegen de lijnen aan slaan. Al was het die netbal. die uiteindelijk besliste". FRANK WERKMAN De uitslagen van het laatste weekein de waren: halve finale, heren-enkel spel: Guillermo Vilas (Arg)-John Fitzgerald (Aus) 3-6. 6-4, 6-1; Gene Mayer (Vst)-Fritz Bühning (Vst) 6-2, 6-1. Finale: Gene Mayer-Guillermo Vilas 6-1, 7-6. Halve finale, heren dubbelspel: Fleming/Slozil (Vst/Tsj)- Dyke/Frawley (Aus) 6-7, 6-2, 6-4; Bilhning/Gullikson (Vst)-Meyer- Popp (Vst/Wdl) 6-2, 6-2. Finale: Bühning/Gullikson-Fleming/Slozil 7-6, 4-6, 7-6. KEMZEKE Hans Lan- gerijs heeft gisteren een kans laten liggen om zijn erelijst enigszins te ver lengen. In de Omloop van het Waasland, met start en finish in Kemzeke, was hij het peloton ontvlucht met de onbeduidende Belg Alain van Hoornwe- der. In eendrachtige samenwer king bleef het tweetal uit het zicht van de hoofdmacht. Op het moment dat het op de eindsprint aankwam, liet de „vierkante" Noordhollander zich verschalken door zijn me devluchter. Langerijs reageer de nog wel op de felle sprint van Van Hoornweder, maar hij kwam op de streep enkele centimeters te kort. De Omloop van het Waasland was voor Freddy Maertens en nog een dertigtal coureurs van korte duur. In de eerste van acht omlopen had een massale valpartij plaats, waarbij ook de wereldkampioen van 1981 was betrokken. Maertens staakte de strijd. De Belg Ronny van Holen won gisteren de proloog van de Catalaanse week. Hij legde de 40 kilometer door de stra ten van Barcelona in een tijd van 49,34 minuten af. Rini Ansems heeft gisteren in Frankrijk een koers voor ama teurs gewonnen. Ansems, die deel uit maakt van de Neder landse amateurselectie voor de Vredeskoers, legde het par koers over 162 kilometer in de omgeving van Lillers af in 4 uur 1 minuut en 10 seconcten. Dries Klein is gisteren als vierde geëindigd in de klassie ke wegwedstrijd voor ama teurwielrenners Keulen- -Schuld-Frechen. Werner Stauf zegevierde. Hij legde de 171 kilometer af in 4 uur 1 mi nuut en 26 seconden. Ebel Keizer en Johnny Arends, beiden lid van De Peddelaars, beheersten de 165 kilometer lange B-klassieker door het Groningse land. Kei zer won de eindsprint en fi nishte in een tijd van 3 uur 57 minuten en 37 seconden. Arends bezette de tweede plaats en Johan van der Weide uit Amsterdam werd op acht tien seconden derde. Kasparov in halve finales MOSKOU Gary Kaspa rov uit de Sovjet-Unie heeft zich zaterdag ge plaatst voor de halve fina les van het kandidaten toernooi om het wereld kampioenschap schaken. In Moskou won de negentien jarige Kasparov de negende partij in de tweekamp tegen zijn landgenoot Aleksander Beljavski. Daarmee bracht hij de eindstand op 6-3. Kasparov had zelfs aan remise voldoen de gehad om in de volgende ronde te komen. Daarin speelt hij tegen de winnaar van de tweekamp tussen Viktor Kortsjnoj (Zwitserland) en La- jos Portisch (Hongarije), die op 26 maart in Bad Kissingen be gint. De eerste partij van de tweekamp tussen Smyslov (Sov) en Hübner (Wdl) is tot morgen uitgesteld wegens ziekte van Smyslov (griep). DORTMUND Meer dan de verrassende zege van de Westduitser Hendrik Snoek stond parkoersbouwer Dr. Gego gisteren bij het CHIO in Dortmund in de belang stelling. De Westduitser kreeg na afloop van het springconcours om de wereldbeker heftige kritiek te verwerken. In de ogen van het overgrote deel van de springruiters was het parkoers veel te zwaar. Ruiters en het publiek werden daarvan het slachtoffer. Van de 39 ingeschreven combinaties trokken zich zeven terug en gaven zes equipes de strijd op. Rob Ehrens verzamelde geen punten voor het wereldbekerklas sement. Hij deelt thans de tiende plaats met veertig punten. Jan Tops neemt de gedeelde dertiende positie in. Snoek, heeft na Dortmund eveneens een kans zich te scharen bij de beste zestien ruiters, die zich plaatsen voor de finale van de wereldbeker in april te Wenen. Hij bezet de gedeelde zestiende plaats. Nick Skelton, ranglijstaanvoerder met 75 punten, was één van de slachtoffers van het zware parkoers. Hij ging met zijn paard on deruit. Zijn leidende positie in het klassement kwam evenwel niet in gevaar. KYALAMI De Ameri kaanse motorcoureur Freddie Spencer toonde zich vorig seizoen, in zijn eerste jaar, al de aanko mende ster van de wegra cewereld. Zaterdag be wees de 21-jarige kopman van Honda uit Louisiana, dat hij, met slechts één jaar ervaring, toch al de grootste kandidaat voor het wereldkampioenschap in de halve-literklasse is. Spencer stelde zijn kandida tuur voor die belangrijkste ti tel in de motorsportwereld door met opvallend gemak de eerste motorrace uit de ge schiedenis om de Grote Prijs van Zuid-Afrika te winnen. Spencer, vorig jaar derde in de wereldtitelstrijd, leidde in 29 van de 30 ronden. Slechts bij de eerste doorkomst moest hij zijn Japanse stalgenoot Katay- ama voor zich dulden. Kataya- ma zou het gevecht niet lang volhouden. In de slotfase moest hij zijn inspanningen zelfs met een schuiver beko- De spectaculair rijdende Spen cer sloeg in het begin van de ENGELO Gieljo van >ggel heeft in de eerste otocross om het Neder- nds kampioenschap in 500cc-klasse titelverde- e ger Toon Karsmakers iS et het kleinst mogelijke i irschil verslagen. d d(an Zoggel, de winnaar van tweede manche, eindigde in 'i ntental op gelijke hoogte niet Karsmakers, die de eerste 1 at had beheerst. Ook Sig- t ans kwam met twee tweede rsaatsen op vier punten, maar in Zoggel werd via de tijd- neting de totaalwinnaar. De ■jarige Brabander had een- m nderdste van een seconde nder nodig gehad voor de ee manches in het zand van ïngelo. :nnie Wilken won gisteren het Ronostrand bij Roden eerste motocross tellend or het Nederlands kampi- nschap 1983 in de Occ-klasse. Wilken was op s' rmachtig in beide manches D trad in de rol, die per tradi- voor Kees van der Ven is ®ggelegd. Van der Ven, vier- udig kampioen in de kwart- h er-categorie, was echter met Toon Karsmaker stuurt zijn machine stijlvol langs een moeilijk punt in het parkoers. griep thuisgebleven. Het maakte de zaak voor zijn stal genoot Wilken bijzonder een voudig, al was het machtsver toon van de Drent indrukwek kend. Henk van Mierlo, normaal ge sproken de eerste rijder in het spoor van Van der Ven, kon Wilken lang niet bijhouden. In de eerste manche werd de Brabander, die van merk ge wisseld heeft, derde. In de tweede reeks had Van Mierlo zijn eerste slechte ervaring met zijn nieuwe Yamaha, toen hij met een defecte versnel lingsbak naar de kant moest.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15