gehoordgezien A hirleyMcLaine hielp Herman van Veen [DIO/TELEVÏSÏÊ C&kbe (Soutant ïderlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's VRIJDAG 18 MAART 1983 PAGINA 19 lichten via de telefoon ïBRUCKEN Het wordt tijd dat e 'estduitse PTT gaat betalen voor n rerk van degenen die al zeven jaar V n steden ervoor zorgen, dat men e telefoon gedichten kan horen, alleen maar incasseren, maar ook ^eieren", aldus de organisatoren deze telefonische verzen-service. >ns hen verdient de PTT aanzien- i de gesproken poëzie. Zo wor- Lübeck en Kiel bijvoorbeeld de Je nummers maandelijks zeker maal gedraaid. Het gaat vooral rerk van nog weinig bekende jon- tj ;hters. Als mogelijke compensatie 311 gedacht aan de instelling van <j acceptabele poëzieprijs" door de Ook pleiten de organisatoren een uniform nummer voor hun ten. Teleac-cursus voor buitenlanders HILVERSUM Tele- ac gaat een cursus ma ken voor Turkse en Marokkaanse vrou wen. Ze hebben be hoefte aan voorlich ting, vooral over on derwijs en gezond heidszorg. De cursus start in oktober 1984 en biedt wekelijks een radio- en tv-program- ma in het Arabisch en Turks. Het gaat om een project voor Mos limvrouwen in de Ne derlandse samenle ving. VPRO gaat leden tot betalen aanzetten HILVERSUM De VPRO gaat ruim 40.000 leden die hun contributie nog niet hebben voldaan, tot spoedige beta ling manen. Na de afwijzende uitspraak van de Raad van State, die de VPRO niet ontvankelijk heeft verklaard in het geschil met het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur over het versneld toekennen van de B-sta tus, rest de VPRO alleen nog de moge lijkheid om via de normale weg die sta tus te bereiken. Daartoe moet de VPRO in april een aanvraag bij WVC indienen, die dan nog dit jaar tot de B-status kan leiden. Maar in dat geval krijgt de VPRO ech ter pas op 1 oktober 1984 meer zendtijd. Het probleem is echter, dat die aan vraag in april vergezeld moet gaan van een accountantsverklaring dat op dat moment zeker 330.000 leden de contri butie voor 1983 hebben voldaan. Welis waar ligt de grens voor de B-status bij 300.000, maar er is altijd een marge van tien procent om zeker te zijn. Volgens algemeen directeur Frans de Smit heb ben pas 285.000 van de 326.000 leden, die in december 1982 werden geteld, hun contributie voor 1983 voldaan. Daarom zal de VPRO een actie op touw zetten, enerzijds om de ruim 40.000 le den die nog niet betaald hebben tot spoed aan te manen en anderzijds om er nog ruim 4.000 nieuwe leden bij te krijgen. Dat alles moet voor 10 april ge beurd zijn, volgens De Smit de uiterste datum om nog bijtijds een accountants verklaring in elkaar te kunnen zetten. Alleen nieuws op Franse tv PARIJS De Franse televisiekijkers moesten het dezer dagen stellen met het nieuws en een enkele Amerikaanse film. De technici in Parijs hielden een staking. De bond van televisie- -technici, die is aangesloten bij de socialistische vakcentrale CFDT, had tot de werkonderbre king opgeroepen uit protest tegen plannen van de regering de technische staven op te splitsen, waarover de drie door de staat geëxploiteerde tv-kanalen beschikken. Volgens de bond behelzen deze voornemens het risico dat een deel van de Franse televisie on der een toekomstige (niet-socialistische) rege ring in particuliere handen komt, waardoor ontslagen onvermijdelijk zouden kunnen wor den. Het ministerie voor communicatie ontken de dat dit gevaar bestaat. Volgens een woord voerder zijn de studio's te klein en missen ze wezenlijke gezondheids- en veiligheidsvoorzie ningen. fERSUM Wat eerder ijze van gerucht al de deed, kreeg gisteren de tiging van Herman van In zijn Amerikaanse ee met „Herman alive - f Him" en later in het issador Theatre op Iway ontving hij mentale van de filmster Shirley ne. an van Veen: „Shirley mij bemoedigd, gemoti- We zijn samen in Las geweest. Heel collegiaal zij mij daar het Ameri- showwezen laten zien. rerteld hoe je het publiek moet bespelen, wat men verwacht en wat niet. lies daar draait om geld, >t zakelijk in elkaar zit. «ral dat je tegenover dat )toek je zelf moet zijn. Dat tn een artiest wordt ver- Je mag wel zeggen, dat ;o»r haar mentaal gesterkt zenuwen de planken oadway ben opgegaan", leze lof voor Shirley ine vindt men ook terug boek „Een vlucht voor een persverse Harlekij- ve, waarin Herman aan id van journalist Jacques >na meer over zijn Ame- se ervaringen vertelt. ;rde haar vijf jaar gele- München kennen. Ze aar op, toen van Veen er ,et zijn groep stond. Ze op om Herman en zijn Marloes uit te nodigen een diner. In dat restau- laar zaten ook figuren als Wilder en Ingmar Berg- maar zij gaf de voorkeur het echtpaar van Veen, i juli overigens het twee- nd verwacht. Ban: „Shirley is er vast 'ertuigd, dat zij mij uit orig leven kent. Ze zegt van voor het ontstaan eze wereld, toen wij vol gens haar uit louter energie bestonden. Shgirley kan daar heel fascinerend over praten, al zouden ze in Utrecht zeg gen: „Die moeten ze wegzet ten". „Je hebt zulke grote duidelijke kanten", zei ze tegen mij. „Je moet die kanten gebruiken op een klasieke manier en meer vanuit het lied vertrekken". Ik ben het vaak met veel van haar technische kritiek eens. Wat ik wil uitdrukken is vaak niet hevig genoeg. Hoe vertaal je je gevoelens? Te veel stuk ken blijven steken in mijn borstkas. Niet dat de dingen niet vaag of onduidelijk mo gen zijn, maar ik zal die ondui delijkheid meer moeten profi leren. Ik hecht waarde aan het oordeel van Shirley, want ze vertelde mij verschillende van mijn Duitse voorstellingen te hebben bezocht". Amerikaanse -alpee Naar Amerika is intussen een elpee onderweg met daarop het liedwerk, dat speciaal voor die tournee was gemaakt, op teksten van Herman zelf en in de vertaling van Christopher Adler. Verschillende van die liedjes, alsmede de vertalingen treft men in het genoemde boek aan. Die elpee dient om het publiek rijp te maken voor een nieuwe serie optredens in New York in het najaar. Hij zegt in Ame rika veel te hebben geleerd, vooral op het punt van de Amerikaanse mentaliteit. Herman: „Op Broadway beta len de mensen dertig dollar voor een kaartje., dat is 75 gul den. Die willen ze aan de show afzien. Daar hoort dus een duur decor te staan. Ik had al leen dat hekwerk bij me, dat Zo bespeelde Herman van Veen zijn Broadway-publiek. ik overhield van mijn misluk te theatershow „Onder water". In Oost-Berlijn keken ze hun ogen uit op dat hek. Ik klom er over heen. Die symboliek pikten ze daar wel op. In New York vonden ze alleen zo'n hek maar niks. En ze nemen het je ook kwalijk als je alleen in broek en hemd op het podi um gaat staan. Dat hoort een duur glitterpak te zijn. Ze wil len waar zien voor hun geld. Ik ben niet van plan daar aan mee te doen. Ik moet me zelf blijven en daar me zelf laten zien. In vroeger jaren liep ik in New York rond de theaters, waarbij ik de innige droom ontwikkelde hier nog eens ooit op te zullen treden. Ik heb mijn doel al bereikt. Ik heb er acht dagen gestaan. Ze hebben me daar niet verwaarloosd. De pers schreef hele lange slechte stukken en hele lange goede stukken. Maar ze hebben me daar niet als waardeloos afge daan. Je mag van die Ameri kanen ook niets van je levens angst laten blijken in je voor stellingen. In West-Europa tussen de twee grootmachten in kun je je beangst voelen. Dat begrijpen die Amerikanen niet. Ze voelen zich sterk als grootmacht en als je je be dreigd voelt in Europa, zo zeg-' gen zij, dan moet je hun kant kiezen. Er zijn bladen die me de grond in hebben geschre ven. Dat heeft ook te maken met allerlei theaterbelangen, die daar door en langs elkaar heen werken. Ik had de pech, dat de slechtste kritiek ver scheen in de New York Times, die die dag als ochtendblad ook nog het vroegste uitkwam. Hieruit werd door de Neder landse pers geciteerd. Niet lang daarna verscheen het theaterblad „Stage and Televi sion Today". Hierin stond: „De meest ambitieuze van de drie momenteel in New York ver toonde one man-shows was die van Herman van Veen. Hij zingt als Jacques Brei, hij mi met als Marcel Marceau en heeft veel weg van Danny Kaye". Meedogenloos Al die meedogenloos over hem uitgestorte kritiek heeft hem veel geleerd. Zijn nieuwe show voor Broadway zal er op geënt zijn het publiek daar nog dui delijker te laten zien wie Her man van Veen is: „In principe verander ik niet. Toch ga ik inspelen op de behoeften van dat publiek. Dat Toon Her mans het eerder niet redde, wijt ik aan de typisch Holland se clownerie van Toon, vol kleine gebaartjes, die de New Yorkers niet oppakken". Edith Piaf werd destijds bij haar optreden in New York ook weggeschreven, zo'n on ooglijk mens hoort in New York niet thuis, vond de grote pers daar. Volgens van Veen is zijn ta lent daar niet in discussie, wel de vorm en de inhoud van zijn shows. Ze willen hem daar aan hun kant hebben. Om die re den ziet hij voorlopig af van het maken van zijn tweede film. De eerste „Uit elkaar" kwam op ruim een miljoen te kort uit, net als de „Onder wa- ter"-show. Voor de nieuwe film vroeg hij subsidie aan, maar verkeeg deze niet. Hij heeft ook uitnodigingen om in Parijs en Tokio te spelen. Dat gaat ook gebeuren. Momenteel maakt hij weer ruim 150 voor stellingen door hèel Neder land. Volgende week staat hij in een AVRO-tv-show, waarin hij ook optreedt met zijn eigen Utrechtse publiek, dat hem al tijd trouw gebleven is. Hier en ver weg blijft men ook de mu ziek rond Herman van Veen waarderen met als belangrijk ste man de toetsenist Erik v.d. Wurff, die als onafscheidelijke muzikale Harlekijnman zegt te delen in de ervaringen die in het buitenland worden opge daan. In New York in het najaar zal Herman van Veen opnieuw een première speciaal voor de pers geven. Met het risico, dat hij andermaal wordt wegge schreven. Herman van Veen: „Haal je de pers er niet bij, dan zien ze je daar niet eens .meer staan. En wordt er helemaal niet meer over je geschreven. Kritiek hoort er bij, al liep ik in het verleden na een slechte kri tiek soms beschaamd over straat. Net alsof ik iets heel slechts had gedaan." TON OLIEMULLER BRIAN Wijlen Brian Jones, gitarist van „The Rolling Stones", zien we komende woens dagmiddag terug aan het eind van de TROS-uitzen- ding. Bij de komst destijds naar ons land van Brian maakte Wibo v.d. Linde een interview met hem en delen daarvan zijn geplaatst in het nieuwe programma „Beeld band". Hierin worden in navolging van VARA-tv voornamelijk promoclips vertoond. Dat zijn die film pjes, welke door studio's worden gemaakt bij alle muziek, die het commer cieel moet gaan maken en daarom visuele steun mee krijgt van voor tv bestemde fantasiebeelden. Buiten pro gramma's als „Toppop" om zijn die dingen een eigen le ven gaan leiden. De TROS gaat nu ook grabbelen in die grote vergaarbak van winkeldochters, soms schit terende stukjes filmwerk. In die promoclips van ko mende woensdag zit ook werk van groepen en figu ren als Hall Oates. Randy Newman, Lionel Ritchie, Pia Zadora en Supertramp. HANS Hans van der Woude is een naam om in de gaten te houden. Hij doet al een jaar of tien cabaret, zonder dat hij daarbij opvallend aan de weg timmerde. Op die ma nier bouwde hij min of meer in stilte zijn talent uit. Tot op zekere dag Annie M.G. Schmidt in zijn zaal verscheen. Zij had toen net haar tekst voor haar nieuw ste musical „De dader heeft het gedaan" gereed en liep in haar gedachten met de profielen van acteurs en - trices, die invulling moeten geven aan de door haar neergeschreven figuren. Conny Stuart geeft in zulke gevallen geen problemen. Dat staat tevoren vast. Maar verder? Zij zocht nog een vitaal ogende derde in het complot van haar misdaad musical. Toen stiet zij op Hans en die staat nu alweer enige maanden in Carré voortreffelijk werk te doen. Hoe geestig hij uit de hoek kan komen, kan men maan dagochtend gewaar worden, wanneer Hans op Hilver sum 1 tussen 7 en 9 uur het TROS-programma „Een goede morgen metgaat presenteren. JETTY Violiste, cabaretière, come dienne, zangeres Jetty Can tor, een grootheid in nog niet zo lang vervlogen tij den, bleek vroeger niet weg te branden van radio en scherm. Men hoort de laat ste tijd niet veel meer van haar. Toch vertelt zij in een interview in de VARA-gids, dat zij als 65-jarige nog vol op actief is. Voornamelijk in bejaardenhuizen. Daar juicht men haar bij binnen komst nog volop toe. En aan het slot dankbaar applaus. ierland 1 Achter het nieuws. Re- ge over VARA's Groen end, dat zaterdag en zon- rond de VARA-studio's gehouden. Aanleiding Dor is de 250e uitzending het radioprogramma ige vogels". De Ombudsman. Frits besteedt aandacht aan Bnquéte die de Ombuds- in samenwerking met umenten Kontakt heeft iden over wegrestau- Verder informatie over verzekeringsmaatschappij Aria Vesta, die langlopende ten stilzwijgend verlengt iver spaarfondsen, waar irt geld heel moeilijk is te- te krijgen wanneer het act eenmaal is getekend. Sonja. Vorige week las J reacties voor van kij- Hoe die over haar show, Aiaar, rimpels en discus- rfhniek dachten: Nederlan- hebben overal een. me- over. Vandaag weer een ale uitzending met als n de heer Klinkhamer die jn avonturen als zeeman rijder in het Vreemdelin- egioen. De heer Van Win- die een actiegroep heeft richt, die oproept tot bur- e ongehoorzaamheid en heel ver gaat, discus met Van Kemenade, de Kamerlid van de Sonja heeft verder een mensen uitgenodigd die Hen waarom ze alleen op itie gaan. Muzikale gast is Russell. ierland 2 g „...Gooi een atoombom !e Palestijnen". e 1 wij al schreven de derde 11 mentaire van George Slui er» cameraman Fr. van el over twee Palestijnse ge- e n in Beiroet. De eerste r in 1974 gemaakt; drie n ater, na de bloedige bur- Graig Russell, op de foto als Judy Garland, is te gast in „Sonja op vrijdag" op Ned. I om 22.43 uur. geroorlog, keerden ze terug om te kijken hoe hun mensen de moeilijkheden doorstaan hadden. Eind vorig jaar werd het drieluik voltooid. De strijd tussen Israël en de PLO heeft veel sporen nagelaten in de twee gezinnen. 22.45 Hoepel Op. Deze speel film van de Boliviaan Jorge Sanjines is gebaseerd op wer kelijke gebeurtenissen. De IKON vertoont een verkorte versie. De mensen van het af gelegen boerendorp Kalakala worden opgezocht door zende lingen. Leden van een religieu ze sekte. Ze delen voedsel uit, richten een medisch centrum op, en winnen het vertrouwen van de bevolking. Ze nemen echter ook grondmonsters, die ze aan een Amerikaanse mijn- bouwmaatschappij 'doorgeven. Er zijn bodemschatten ont dekt, de vreemde maatschap pij komt onderhandelen, en dat loopt uit op een enorme vechtpartij. De IKON heeft in het verleden verschillende keren gepro beerd een reportage te maken over de vaak dubieuze activi teiten van Amerikaanse ge loofsgenootschappen in Zuid- -Amerika. Maar dat lukte niet: de IKON moest teveel toezeg gingen doen, zodat - deelt de IKON mee - een objectieve re portage onmogelijk zou zijn. 23.35 Twee vliegen in een klap. Amerikaanse thriller („Double Indemnity") uit het oorlogsjaar '44. Regisseur Billy Wilder schreef samen met Raymond Chandler, de schep per van Perry Mason, het sce nario. Verzekeringsman Walter Neff komt thuis bij een niet-on- bemiddelde familie. De vrouw deze huizes heeft veel belang stelling voor een kapitaalsuit kering bij overlijden, ze zoekt Waltyer op, er ontstaat een re latie, en ze haalt haar minnaar over haar man uit de weg te ruimen. Van het geld zouden ze samen heel leuke dingen kunnen doen... Televisie vandaag nederland 1 22.13 22.43 23.48 23.58 Rondom Tien. Hans Sleeuwenhoek in ge sprek met superkleine mensen over de moei lijkheden die ze onder vinden. En hun moge lijkheden. Bijbels Prentenboek. Tekenfilmserie. I SCHOOL-TELEAC Opfriscursus Neder lands. Werken aan werk. Tips voor werkzoekenden. ring. Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma met Willem Ruis. Pijlsnelle consumen- tentips. Journaal. Achter het Nieuws. Ac tualiteiten. Fame. Amerikaanse se rie over een theater school. Pisa. Satire van Henk Spaan en Harry Ver- meegen. De Ombudsman. Sonja op vrijdag. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. nederland 2 18.20 18.30 18.45 19.00 KRO 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor Spanjaarden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Bugs Bunny. Tekenfilm voor de jeugd. 20.35 Lou Grant. Serie over stadsredactie Los Ange les Times. 21.25 ...Gooi een atoombom op de Palestijnen. Do cumentaire. 22.10 Gesprek met premier Lubbers. 22.30 Journaal. IKON 22.45 Twee vliegen in een klap. Amerikaanse thril- duitsland 1 16.30 WK skispringen. 17.05 Kern- beisser. Afl.: Dierenleven in de stad. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Oude liefde kost niets. Humoristische Engelse serie. 19.00 WWF-club. Show en informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Ter zake, schatje. Filmkomedie. 21.35 Oorlogs misdaden. Documentaire. 22.30 Ach tergrondinformatie. 23.00 Sport- 8how. 23.25 De Specialisten. Britse misdaadserie. 00.10 Journaal. duitsland 2 16.00 Journaal. 16.04 De kleine zwervers. Kinderprogramma. 16.15 Pfiff. Sportstudio voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustrier- te. Tips en informatie. Aansluitend: Journaal. 18.00 Brigitte en haar kok. Smultips. 18.20 Westerns van giste ren. Heden met Roy Rogers. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.25 Der Alte. Duitse misdaadserie. 21.10 Modewereld. Tips mode '83. 22.00 Achtergrondinformatie. 22.20 As pecten. Literaire rubriek. 23.35 Rose mary's Baby. Wereldberoemde hor rorfilm van Roman Polanski. 01.45 Journaal. duitsland 3 WDR 18.00 Telecollege I. Geschiede nis. 18.30 Hallo Spencer. Jeugdserie. 19.00 Actueel uurtje. Met: Gezichts veld Dusseldorf. 20.00 Journaal. 20.15 Forum op vrijdag. Medisch magazine. 21.45 Over een zeevisser. 22.15 Poldark. Engelse serie. Deel elf. 23.05 Rockpaleis. 00.05 Journaal. belgie brt 1 18.00 Tik Tak. Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Karolientje en kapitein Snorrebaard. 18.20 Er was een keer... Verhaaltje voor de jeugd. 18.35 Leven met suikerziekte (Open school) (5). 19.05 Vrije tijd vrijdag. Toerisme '83. Haute Savoie. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelpro- gramma. 20.20 De grote Santini. Am. psychologische speelfilm (1979). 22.20 Premiere. Filmrubriek. 23.10 Journaal. Aansluitend: Coda. Gedicht „Staren door het raam" van Jan Hen drik Leopold. belgie brt 2 19.00 Pop-Elektron. Onder meer de Belgische groep Arbeid Adelt. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De Weerman. 20.15 Gezondheidsmagazine. 20.50 Een Lentedag in Heidelberg. Cultu rele documentaire. 21.30 Liberale Radio- en Televisieomroep (LIBRA- DO). 22.10 Tussen Memel en Aarde (6). belgie frans 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma. 19.08 vanavond. Gewestelijke actualiteiten. 19.25 Flash minute pa- pillon. Consumententips. 19.30 Jour naal. 20.00 A suivre... Informatiema gazine. 21.05 Kamikaze 1989. Recen te Westduitse science-fictionfllm. Rai- ner Werner Fassbinder speelt de rol van inspecteur Jansen. 22.55 Jour- belgie frans 2 17.55 Splendeurs et Misres des Courtisanes (2). Franse serie naar de gelijknamige roman van Honore de Balzac. 19.00 Vendredi-sport. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 Georges Simenon beant woordt vragen van luisteraars. 21.00 La Mort de Belle. Frans politiedrama (1960) naar de gelijknamige roman van Simenon. 22.40 Cultureel Maga- engeland bbc 1 16.00 Bonanza. Westernserie. 16.55 Playschool. 17.20 Yogi de Beer. Te kenfilm. 17.25 Jackanory. 17.45 Fin ders Keepers. 18.05 The Baker Street boys. Jeugdserie. 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.45 Sportswide. 20.00 Cartoons. 20.15 The Return of Captain Nemo. 21.00 The fourth arm. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Cagney and Lacey. Serie. 23.15 Hap py Endings. 23.45 Journaal. 23.50 Opkomst en ondergang van Legs Diamond. Am. gangsterfilm (1960). engeland bbc 2 18.10 Kunstmagazine. 18.35 Week end Outlook. 18.40 The Saint. Speel film uit de oude doos. 20.05 Jour naal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.10 Oxford Road Show. Electronische rubriek. 20.50 Did you see...? Terugblik op de TV. 21.35 Gardeners World. Tuinrubrlek. 22.00 The Last Song. Serie. 22.30 A Sudden Wrench. 23.30 Newsnight. 00.20 The Trail of Lee Harvey Os wald. Documentaire over de vermoe delijke moordenaar van Kennedy engeland itv 18.15 Holding the fort: Twelve good men and Pooh. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes, quiz. 20.30 The fall guy. 21.30 Pig in the middle. 22.00 Pictures. 23.00 News at ten. 23.30 Biljarten. 00.15 Members only. 00.45 The death train, speelfilm. 01.35 Good love yer orf the searme. 02.15 Dagsluiting. Televisie morgen nederland 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 10.00 Cur sus Ergonomie (6). 10.30 De eerste 365 dagen uit het leven van een kind (3). 11.00 Open school-ROF. Fries programma. duitsland 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.03 Aereld van de mode. 10.50 Wetensch. progr. 11.35 Sport- progr. 12.00 Rondblik. belgie frans 1 10.30 Uitz. voor Spanjaarden. 11.00 Idem voor de Turkse gemeenschap. 11.30 La Pensee et les Hommes. Bij geloof vanm de ortograaf. 12.00 Ciao amici. Uitz. voor Italianen. engeland bbc 1 engeland itv ◦7.00 Daybr.ak. 08.00 Good mor- ning Britain. 10.35 God's story. 10.50 Europese volksverhalen. 11.05 Star fleet. 11.30 The Saturday show. 13.00 World of sport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valreep - 18.06 Actualiteiten - 18.15 Kerkelijke actua liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaak programma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sport programma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (EO) Country Uur. 1.02 Stuff tot nadenken. 2.02 Voor wie niet slapen kan. 4.02 Zingen in de nacht. 5.02 Snarenspel. HILVERSUM 2 - 16.32 (VARA) De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie-te lefoon 035-41.151 - 18.20 Politieke Partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Luchtruim - 19.00 Luisterspel - 20.03 Provinciale zaken: Maastricht - 21.00 Vrije tijd. blije tijd - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuni versiteit - 22.40 (NOS) Oost West - 23.00 (VARA) Het zout in de pap. Cult, progr. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondsplts - 19.03 (VOO) Bart van Leeuwen - 21.03 Mono - 22.03 Countdown-cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) De tweede Beweging. Geluiden uit Tokio. - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Rotter dams Filharmonisch Orkest - 22.30 NOS-cultuur. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in 't Nederlands wil zingen (1) - 11.03 Z.I. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollebolleradlo - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wim Bosboom - 11.33 Klankbeeldenserie over het jaar '33 (5) - 11.56 Educatie ve serie. HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbara - 8.03 Popfrlsser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop. HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 jn de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattlnale - 12.00 Lunchconcert vanuit de Kurzaal in Scheveningen. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18.00. 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. duitsland 1 21.35 Kriegsverbrechen. Niet uitsluitend de Duitsers hebben oorlogsmisdaden gepleegd, zo wil deze tweedelige documen taire ons duidelijk maken. In het eerste deel worden wanda den van Britten, Fransen en Amerikanen aan de kaak ge steld. Polen en Russen volgen in het volgende deel. duitsland 2 20.25 Der Alte. „Koel als dia mant" heet de nieuwe klus voor commissaris Koster, 's Morgens vroeg wordt de juwe lierszaak Klahn overvallen. Ei genaar Werner Klahn trekt éen revolver, maar wordt meteen neergeschoten. Een kletskous, mevrouw Bogdan, weet te ver tellen dat de vrouw van de ju welier recht heeft op een le vensverzekering van liefst een miljoen Mark. Ongeveer het thema van de speelfilm die de KRO later op de avond brengt. 23.35 Rosemary's Baby. Deze uit '68 daterende horrorfilm van de in Parijs uit Poolse ou ders geboren Roman Polanski volgt de gelijknamige roman van Ira Levin vrijwel woord voor woord. Toneelspeler Guy Woodhouse en zijn jonge ega Rosemary (een glansrol van Mia Farrow) verhuizen ondanks waarschuwingen van een vriend naar een huis waarin nogal wat vreemde dingen zijn gebeurd. De vriend sterft op Robert Duvall speelt de hoofdrol als „Buil" Meechum in „De grote Santi ni" op BRT 1 om 20.20 uur. een mysterieuze manier. Hek senwerk? Rosemary raakt steeds meer betrokken bij hekserij en duivelskunsten, en in een morbide sfeer baart ze haar kind: het kind van Satan. Vrijdag 8 april brengt het ZDF Polanski's Draculafilm „Met jouw tanden in mijn nek". belgië brt 1 20.20 De Grote Santini. Mili taire bullebak Buil Meechum. bijgenaamd de Grote Santini, wil zijn legerideeën ook thuis doorvoeren. Vooral omdat hij. de oorlogsheld, in het leger vrijwel niets zinnigs meer mag doen. Hij ruziet, terroriseert zijn vrouw en discrimineert. Kortomde problemen in zijn gezin stapelen zich op terwijl een oplossing niet in zicht lijkt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19