Nederland trekt lobert van 't Hof SPOR' SPOR' IJshockeyteam bijna zeker van kwalificatiewedstrijden Westduits voetbal in de versukkeling Damesturnen wil aansluiting met internationale top Basketbaldames Voorburg verliezen sleutelduel PORT Cfiidóc Qowwunt VRIJDAG 18 MAART 1983 PAGINA 17 fRANSFER LERBY UBIEUS GEWORDEN JPICHEN De transfer van Sören Lerby Ajax naar Bayern München is door de uit- akeling van de Westduitse club in de kwart jes van het toernooi om de Europa Cup ,r bekerhouders dubieus geworden. Bayern [t door de nederlaag in en tegen Aberdeen de in de begroting opgenomen inkomsten de halve finales van het Europese beker- mooi. Met die opbrengst was Bayern van n de transfersom voor Lerby aan Ajax (door club geschat op 2 miljoen gulden) te voldoen, t verlies tegen de Schotse koploper heeft een fep door die plannen gehaald. Bayern zal nu er de bank moeten stappen voor een fors diet om de beoogde versterking te kunnen liseren. Daarvoor heeft de club de machti- nodig van de algemene jaarvergadering, maandag plaats vindt. Protesten tegen tafeltennis- finales in Zoetermeer ZOETERMEER De Veluwe en Torenstad hebben bij de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) geprotesteerd tegen de aanwijzing van Zoetermeer als plaats van handeling in de strijd om de nationale clubkampioenschappen. Op 10 april vinden in het nieuwe bondsburo van de NTTB de ontmoeting gen plaats tussen de najaars- en vooijaarskampioenen van de dames- en herencompetitie met de nationale titel als inzet. Zowel bij de dames als bij de heren is het Leidse Scylla van de partij. De Veluwe (Apeldoorn) en Torenstad (Zutphen) zijn van mening dat de Leidse club sterk bevoordeeld wordt met de aanwijzing van Zoetermeer en verzoeken de NTTB een centraler gelegen plaats aan te wijzen. Competitieleider Van Dijk geeft het protest van beide verenigingen geen schijn van kans. „We hebben een gloednieuw bondsbureau annex speelzaal en daar moet gebruik van worden gemaakt. Dat Scylla nu toevallig in beide finales zit, heeft met de aan wijzing van Zoetermeer niets te doen". Titelstrijd shorttrack in Eindhoven EINDHOVEN Komend weekeinde zijn vier deelnemingsbewijzen voor de WK short-track, begin april in Tokio, te verdie nen. Zaterdag en zondag strijden de beste 24 rijders van ons land in Eindhoven om het nationale kampioenschap. Titelverdediger Tjerk Terpstra (Leeuwarden) zal concurren tie ondervinden van Menno en Ger Boelsma (beiden Nootdorp), Hans Janssen (Delft) en Frans van Zinnicq Bergman (Eindhoven). De damesstrijd kent nog geen officieel Ne derlands kampioenschap. Voor de strijd om de LTC-trofee is titelverdedigster Boukje Keulen favoriet. De Friese krijgt in de Eind- hovense ijshal de voornaamste tegenstand van Marja Struick, Esmeralda Ossendrijver, Ingrid Marcusse en Maijolein Groenendaal. Onvoldoende wind bij WK ijssurfen HELSINKI De weersomstandigheden blij ven een nadelige invloed op het wereldkam pioenschap ijssurfen uitoefenen. Kon er in Helsinki woensdag amper worden getraind omdat het ijs door regenval en te hoge tem peraturen allerlei scheuren had opgelopen, gisteren liet de wind het geheel afweten. Daardoor moest de eerste manche van dit WK na één uur vroegtijdig worden afgebro ken. Extra sneu voor twee Nederlandse deel nemers, die reeds kansrijke posities hadden ingenomen. Europees kampioen Joop Neder- pelt (Rijswijk) had de leiding, René van Dop (Naaldwijk) lag op de derde plaats. Neder- pelt: „De wedstrijd is nu uitgesteld tot vrij dag. Dan wordt meer wind voorspeld. Zo'n zeven meter per seconde oftewel windkracht vier. Dat zou voor ons een uitstekend windje betekenen. Hopelijk krijgt de Finse Pelleboer geen ongelijk met zijn voorspellingen. De ijs- condities zijn in ieder geval ten opzichte van de vorige dagen enigszins verbeterd". Nood gedwongen moest Nederpelt zich zodoende in Helsinki beperken tot het observeren van 'de voornaamste concurrenten. Eén positieve verrassing dook daarbij op: een tot de favo rieten gerekende Canadees toonde aan alles behalve in topvorm te verkeren. Hij was af gelopen weekeinde tijdens de wereldtitel strijd kunstrijden op het onderdeel ijsdansen als tiende geëindigd, logeerde vervolgens in de Canadese ambassade om ook aan het ijs surfen te kunnen deelnemen, maar stelde tot nu toe duidelijk teleur. TTERDAM Vrijwel jpgemerkt door de va- •landse media en zeker het publiek heeft het prof-tennistoer- li in Rotterdam een iter Nederlands tintje leten dan de bijdrage A Michiel Schapers en i dubbelspel gister- t>nd van Huub van eckel en Marc Albert, pa als een schip in de cht deed namelijk ook pert van 't Hof het Irtpaleis Ahoy even l Hij speelde gisteroch- d voor vrijwel lege tri nes een dubbelpartij, loor in pakweg een tje met zijn partner ry Stefanki en is van- itend om 9 uur van liphol weer vertrokken i Los Angeles. het aan Van 't Hof ligt, rt hij binnen zeer afzienba- tijd weer terug in Neder- d, waar bijna zijn wieg ft gestaan. Door een wat betreft ongelukkige plan- g van zijn ouders werd wel i één jaar jongere broer ik in Rotterdam geboren, ur zag Robert van 't Hof het Mflicht in Los Angeles. r ouders vertrokken in naar Californië", vertelt ert van 't Hof, op zijn ge- i onderuitgezakt in de bar het Rotterdamse Hilton- ïl. „Ze wilden het daar It eens twee jaar aanzien het Amerikaanse leven i. Daarna zouden ze pas be ten of ze zich er definitief den vestigen. In die twee dat ze in Los Angeles wa- ben ik geboren, mijn t Erik kort nadat we in erland waren teruggeko- i om het permanente ver- daar voor te bereiden. Ik dus het nodige Nederland- iloed in de aderen", irna Robert van 't Hof, om afkomst van een levens- t bewijs te voorzien, enige len in goed verstaanbaar ërlands spreekt. „Maar ik nu Amerikaan", maakt hij elke mogelijke twijfel een I. „Ik moest op m'n 21e ren en heb toen de Ameri- nse nationaliteit aangeno- is jammer voor Robert 't Hof en wellicht voor het rrlandse tennis, want daar- is het niet mogelijk dat de irige Californiër net als ïga's in de ijshockey- en tetballwereld als „Neder- 3ler" voor een vertegen- rdigende ploeg kan uitko- En dat zou Van 't Hof' willen. De inmiddels naar Robert van 't Hof: „Ik zou best voor een Nederlandse' club willen spelen". een 42e plaats op de wereld ranglijst opgeklommen „oud- Rotterdammer" zou wel dege lijk een plezierige versterking kunnen betekenen voor bij voorbeeld een Nederlands Da- vis Cup-team. Aanbevolen „Ja, dat lijkt jne wel wat", rea geert Van 't Hof met een glim lach van oor tot oor. „Dat is wel vaker gebeurd. Bijvoor beeld met Francisco Gonzalez. Die kwam vanuit Puerto Rico naar Florida en speelt nu Da- vis Cup voor Paraguay. Ik zal eens onderzoeken of het moge lijk is dat ik de Nederlandse nationaliteit krijg. Maar ik zou ook best voor een Nederlandse club willen spelen. Ik ken hier wel een paar mensen, Rolf Thung, Frits Don. De figuren die ik daarvoor nodig heb, ken ik natuurlijk niet. Maar als er eens een balletje kan worden opgegooid, houd ik me aanbe volen". Voorlopig zit Van 't Hof van avond weer in zijn woonplaats Rancho Palos Verdes in Cali fornië en volgens zijn pro gramma keert hij pas kort voor Wimbledon terug naar Europa. „Ja, als ik in Neder land ooit al eens aan de slag kom, zou dat toch.pas volgend jaar kunnen zijn. Mijn schema voor de rest van dit jaar ligt vast". Juist aan een goed uitgekiend programma heeft Robert van 't Hof het grotendeels te dan ken dat hij nu zo gunstig staat geklasseerd op de wereldrang lijst. In het eerste jaar dat hij zich in het profcircuit stortte, speelde hij zoveel toernooien als redelijkerwijs maar moge lijk was. Veel spelen, en voor al vaak op banen die zijn spel eigenlijk niet zo goed tot zijn recht lieten komen, deden hem van de 80e op de mondia le ranglijst tuimelen naar de 175e positie. Aanpassings problemen „Dat eerste jaar is een bijzon der goede ervaring voor me geweest", herinnert Van 't Hof zich nu. „Ik leerde te bepalen waar ik het beste wel kon spe len en vooral waar niet. Daar naast heb ik de nodige aanpas singsproblemen gehad met de sfeer van het circuit, de een zaamheid van het hotelleven, de individualiteit van de sport. Daar ben ik nu aan gewend. hoewel ik het er het eerste jaar erg moeilijk mee heb ge had". „Na dat debuutseizoen heb ik getracht een balans op te ma ken. En ik kwam tot de con clusie dat het zonde zou zijn van alle tijd en moeite, die ik vanaf mijn tiende in de sport had gestoken, als ik er mee zou stoppen. Ik ben het vanaf dat moment anders gaan doen. Heb zorgvuldiger mijn pro gramma vastgesteld en die toernooien gemeden waar ik gezien de bezetting en het soort baan toch weinig kans zou maken. Dus meer kleinere toernooien afgewerkt en daar mee punten verzameld". Robert van 't Hof realiseert zich dat hij nooit een echte hoogvlieger in het métier zal worden, hij kent zijn beper kingen. „De top-twintig van de wereld zal ik nooit halen", geeft hij ruiterlijk toe. „Maér ik ben tevreden met het ni veau dat ik nu heb bereikt. Misschien dat ik me nog kan verbeteren en ooit nog eens in de buurt van de 19e plaats kan komen. Dat is niet uitgesloten, want ik ben me op advies van enige kanten gaan toeleggen op een serveer- en volleerspel. Ik ben door mijn lengte (1,94 meter; red.) niet een type dat het van zijn loopwerk moet hebben, zoals een Harold Solo mon of een Eddie Dibbs. Als ik mijn bouw wat beter kan benutten zit er wellicht nog enige progressie in. Maar ik ben nu eigenlijk al heel con tent". De blond gekrulde Californiër zou helemaal tevreden zijn ge weest als bij zijn eerste toer- nooi-optreden op zijn „bijna- geboortegrond" Rotterdam ook in het enkelspel had kunnen uitkomen. „Maar", stelt hij spijtig vast, „toen de inschrij ving voor dit toernooi sloot, zo'n zes weken geleden, stond ik 8Qe, terwijl nummer 78 hier werd toegelaten. Daarna ben ik door een paar goede resulta ten behoorlijk gestegen, maar helaas kwam dit toernooi in Rotterdam wat te vroeg". Robert van 't Hof, wiens enige toernooizege tot dusver ont stond in Taiwan in 1981 in een 75.000 dollar-toernooi en die eenmaal een finale (tegen San dy Mayer) bereikte, in Cleve land dit jaar, heeft echter geen spijt van zijn bezoekje aan de Maasstad. „Ik heb deze dagen gebruikt om veel familieleden weer eens te zien. Dat was heel leuk". Robert van 't Hof komt ongetwijfeld terug naar Nederland. Als het een beetje meezit zelfs nog eens bij een club in de vaderlandse compe titie. „Ik zou bijna niets liever willen", besluit Van 't Hof en thousiast. Dus, clubbestuurders in Nederland, opgelet. FRANK WERKMAN Leo Koopmans weet zich tijdens het met 12-1 gewonnen duel met China omringd door vijf tegenstanders. BOEDAPEST Als het Nederlands ijshockeyteam zaterdag het duel met hekkesluiter Spanje win nend afsluit, is de eerste plaats op het wereldkam pioenschap in de C-groep een feit. De ploeg van bondscoach Cliff Stewart, die gistermorgen met liefst 12-1 won van naaste be lager China, mag dan uitko men in twee kwalificatiewed strijden om deelneming aan de Olympische Winterspelen in Serajevo. Deze wedstrijden worden gespeeld op 9 en 10 april in het Westduitse Füssen. De tegenstander is nog niet be kend. Het wordt in ieder geval een land uit de B-groep, waar in van 21 tot 31 maart in Tokio om de wereldtitel wordt ge speeld. Aan het Olympisch toernooi nemen twaalf landen deel. Acht landen uit de A-groep, waarvan Oost-Duitsland zich echter al heeft teruggetrok ken. Joegoslavië, als deelne mend land en titelhouder Ver enigde Staten (beide landen spelen in de B-groep) zijn au tomatisch geplaatst. Dat brengt het aantal op negen, waaraan de beste twee ploegen uit de B-groep worden toegevoegd, uitgezonderd echter de Vere nigde Staten en Joegoslavië. Eindigen die als nummer één en twee, dan gaan de num mers drie en vier haar Seraje vo en speeltNederland wed strijden tegen de nummer vijf. De deelnemers aan het we reldkampioenschap in de B-groep zijn: Oostenrijk, Po len, Noorwegen, Roemenië, Zwitserland, Joegoslavië, de Verenigde Staten en Japan. In het toernooi om het WK voor junioren in de B-groep heeft Nederland gisteren met 11-6 gewonnen van Italië. De Nederlandse treffers kwamen van Maas (3), Van Gerwen (2), A. Troch (2), E. Troch, Mater, Andringa en Wiebinga. Volleyballer Willemstein overweegt te stoppen DEN HAAG Loek Willem stein overweegt volgend sei^ zoen met topvolleybal te stop pen. De speler van Starlift- /Voorburg, dat komend week einde zowel het landskampi oenschap als de NeVoBo-beker kan bemachtigen, krijgt steeds meer last van zijn knieën. Op 6 april wordt Willemstein, die gisteren de Utrechtse dokter Strikwerda raadpleegde, aan beide benen geopereerd. Af hankelijk van het genezings proces beslist Willemstein (31) daarna over het al of niet be ëindigen van zijn sportcarriè- re. De Rijswijkse rijschoolhou der: „Ik heb nu al dertien jaar last van mijn knieën. Er zit te veel kalk in en dat leidt tot ir ritatie. Het kan zo niet langer doorgaan. Komend weekeinde zal ik in ieder geval meedoen. Risico's iets kapot te springen loop ik daarbij niet, want het gewricht is verder honderd Crocent in orde. Maar de pijn lijft natuurlijk constant aan wezig". Tips voor Duindigt WASSENAAR Duindigt opent morgenmiddag het nieu we draf- en renseizoen met acht draverijen en drie ren nen. In het internationaal hoofdnummer bij de dravers heeft Jan van Dooyeweerd met Torpedo Fortuna een goe de kans om zijn 2000e over winning in zijn loopbaan als beroepspikeur te boeken. De eerste start op Duindigt is om 13.30 uur. Onze tips luiden: WELKOMPRIJS Wacky Woman. Warmuda en Way to Fortuna. FORSYTHIAPRIJS Un Phantom. Viva Uithuizen en Vira P LENTEPRIJS (eerste afdeling): Amend, Marmorera en Alice Town. JASMLINPRIJS (eerste afdeling): Vitesse Fortuna, Violette Weber en Upperten Laren. TULPENPRIJS: Ukas Way, Santiago D enUsta Oldeson. LENTEPRIJS (tweede afdeling): Jennyanydots, Happy Raaphorst en Orilla. HYACINTENPRIJS Victrix R, Tina Gold en Reine Fortuna. JASMIJNPRIJS (tweede afdeling): Vanda Cornelia. Video Buitenzorg en Vermon Fortuna LENTEPRIJS (derde afdeling): Pfalzkette, Sea Dove en Double Pay- DE RENSPORTPRIJS: Torpedo For tuna. Parioca S en Ossian. NARCISSENPRIJS: Ulco. Udam Le- rona en Vanessa Hazelaar. (Van onze correspondent) BONN Het Westduitse voet bal zit in de versukkeling. De prestaties op de velden verlie zen hun glans (in de halve fi nales van de verschillende Eu ropa-Cuptoernooien is alleen Hamburger SV nog vertegen woordigd), de lege plekken op de tribunes groeien met de week en de schulden van de clubs rijzen de pan uit. Alsof dat allemaal nog niet genoeg is, wordt bondscoach Jupp Der wall geconfronteerd met „Nederlandse" toestanden: spelers weigeren voor het na tionale elftal uit te komen. Het verschijnsel van teruglo pende bezoekersaantallen heb ben de clubs proberen tegen te gaan door steeds duurdere spe lers te kopen.' Dat heeft de schuldenlast van de achttien Bundesliga-clubs in iets meer dan twee jaar tijd met ruim tien miljoen Mark vergroot. De clubs staan nu voor in to taal 71 miljoen in het krijt. Maar vier verenigingen zijn volgens eigen opgave schul denvrij: FC Köln, Bayer Le- verkusen, Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach. Zes clubs hebben tegenover hun miljoenenschulden niets anders te stellen dan de (ver meende) waarde van hun spe lers: VfL Bochum, Karlsruher SC, Hertha BSC, Eintracht Braunschweig en Arminia Bie lefeld. De duurbetaalde profs uit de Bundesliga zullen de voetbal recessie nu ook in de beurs gaan voelen. Als ze geluk heb ben, worden hun salarissen be vroren. Maar een topclub als Hamburger SV heeft al aange kondigd van enkele super-ver dieners af te willen. „Op de post spelerssalarissen zullen we minstens tien procent moe ten bezuinigen", zegt penning meester Kalmann van HSV. Bij Borussia Mönchengladbach en VfL Bochum gaat het er nog rigoureuzer aan toe. Daar worden de spelerssalarissen met dertig procent gekort. sportuitslagen KETBAL •es eredivisie: Nusa Indah- 7prburg-Onro/Rotterdam Zuid 55- 5 NIS nooi Rotterdam nenkelspel, tweede ronde: er (Vst)-Boileau (Bel) 7-5, 6-0; t ling (Vst)-Amaya (Vst) 5-7, 6-4, IVan Patten (Vst)-Tom Gullikson - 6-4, 6-4; G. Mayer (Vst)-Simp- Nwz) 6-0, 6-3; adnbbelspel, eerste ronde: S. !r/McMiUan (Vst/ZaO-Andrews- ri(Zaf/Vst) 7-6, 6-4; Sherwood- gan <Vst)-Stefanski/Van 't Hof 6-2, 6-3; Edmondson/Fitzgerald l-Purcell/Wilkison (Vst) 6-1, 3-6, Mayotte/Depalmer (Vst)-Van kei/Albert (Ned) 6-1, 6-2. nooi München nenkelspel, tweede ronde: inan (Ind)-Sauer (Zaf) 7-6, 4-6, Teacher (Vst)-Denton (Vst) 7-6, •lickstein (Isr)-Smid (Tsj) 4-6, 6- Curren (Zaf)-Taroczy (Hon) 6- 6-4 I0CKEY K in Boedapest w Nederland-China 12-1 (5- 1, 3-0); Noord Korea-Bulgarije H-l, 2-1, 2-2); Frankrijk-Spanje 1-0, 3-1, 3-0); Denemarken-Hon- 4-0 (0-0, 2-0, 2-0). 0), 4. Denemarken 5-6 (18-13); 5 ikrijk 5-4 (34-20); 6. Bulgarije 5-3 7. Noord Korea 5-2 (10-58); )je 5-1 (7-37). BEEKBERGEN De af deling keurturnen dames van het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond heeft gisteren in het KNGV-centrum te Beekbergen een ambitieus plan gepresenteerd, dat binnen enkele jaren moet uitmonden in aansluiting bij de internationale top. Het eindpunt moet zijn dat Nederland de beste Westeuropese natie wordt. Wanneer dat bereikt wordt, houdt het - op basis van de er varingen in het verleden - een plaats bij de eerste twaalf van de wereld in. Bij de Olympi sche Spelen van Montreal (1976) eindigde-de Nederland se damesploeg onder leiding van de Hongaarse Eva Bartha als elfde. Het was het absolute hoogtepunt in de geschiedenis van het Nederlandse dames- turnen. Het was tevens de laatste maal dat Nederlandse turnsters op de Olympische Spelen uitkwamen. Hoofdtrainer Hans van Zetten acht het uitgesloten, dat Ne derland volgend jaar in Los Angeles met een volledige da mesploeg van zes turnsters aanwezig kan zijn. „Die ver wachting is irreëel. Om dat te bereiken zouden we bij de WK in oktober in Boedapest, die als kwalificatie voor de Olym pische Spelen gelden, bij de eerste twaalf landen moeten eindigen. Dat is onmogelijk. Wellicht kunnen we één, mis schien twee turnsters, die zich voor de wedstrijd van de beste 36 kunnen plaatsen, afvaardi gen. We hopen dat het Neder lands Olympisch Comité onze selectiecriteria dienaangaande zal overnemen". Ter voorbereiding op de WK in Boedapest werken de Ne- derlandse ploeg het volgende programma af: 25-26 maart: tiewedstrijden in Riga (Sov); 15-16 april: interland tegen. Bulgarije in Assen; 7-8 mei EK in Göteborg; 28-29 mei: NK in Amsterdam; 3-4 september: in terland in en tegen Roemenië; 24-25 september: interland in en tegen Zwitserland; 7-8 ok tober: interland in en tegen Noorwegen. De wereldkampi oenschappen zijn dan de af sluiting van de eerste fase van het nieuwe plan, dat in 1987 bij de wereldkampioenschap pen. waarvan de plaats van handeling nog niet bekend is, moet leiden tot kwalificatie voor de Olympische turnwed- strijden van 1988. SPORTWERELD LOS ANGELES IJet organisatiecomité van de Olympische Spelen van Los Angeles zal deze zomer zeven evenementen als pré-Olympische wedstrijden aanmerken. Het eerste is het water- polotoernooi om de FINA-beker, van 7 tot 14 mei. MOSKOU De negende en voorlaatste partij in de schaakt weekamp tussen Garry Kasparov en Aleksander Beljavski in de kwartfinales van het kandidatentoernooi is gisteren op verzoek van Beljavski uitgesteld tot zaterdag. HARRACHOV De Canadees Horst Bulau heeft bij de training voor de WK skivliegen in Tsjechoslowakije een zware val ge maakt. Bulau verloor op de 180 meter lange superschans van Harrachov halverwege een sprong de controle over zijn latten. De Canadees werd met een zware hersenschudding in het zie kenhuis opgenomen. MESTRE De Italiaanse damesploeg AC Vicenza heeft de Eu ropese basketbalbeker voor landskampioenen veroverd. Het 'Westduitse Agon '08 Düsseldorf werd met 76-67 verslagen. VELSEN Eerste-divisieclub Telstar is voorlopig uit de zorgen. De gemeenteraad van Velsen ging gisteravond akkoord met het voorstel van het college van B. en W. de voetbalclub de komen de drie seizoenen te blijven subsidiëren. Tini Ruys drie duels geschorst ZEIST Fortuna S zal' zon dag in de Zuidlimburgse derby tegen Roda JC aan moeten treden zonder Tiny Ruys. De linkerspits werd door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden ge schorst. De straffen in het betaald voetbal zijn: A-spelers: A. Klaassen (Helmond Sport) 1 voorwaardelijke wedstrijd om gezet in onvoorwaardelijk; R. Budding (Wageningen) 3 on voorwaardelijk; U. Hoekstra (SC Cambuur) 2 onvoorwaar delijk, 1 voorwaardelijk plus een boete van 250,00; T. Ruys (Fortuna S) 3 onvoorwaarde lijk plus 175,00 boete. C-spelers: R. Voorn (Ajax) 2 onvoorwaar delijk, 1 voorwaardelijk; E. Nandlall (FC Utrecht) 3 on voorwaardelijk, 1 voorwaarde lijk; K. Lelieveld (FC Den Haag) 1 onvoorwaardelijk, 1 voorwaardelijk; C. Jorrissen (DS '79) 5 onvoorwaardelijk, 1 voorwaardelijk, plus het recht ontzegd tot 010984 aanvoerder te zijn; D. Bolte (DS '79) 4 on voorwaardelijk, 1 voorwaarde lijk; F. de Brouwers (Willem II) nader onderzoek VOORBURG De basketbaldames van Nusa Indah- /Voorburg zullen in de eredivisie genoegen moeten ne men met een vierde plaats. Gisteravond werd in de sporthal De Vliegermolen het sleutelduel met Onro- /Rotterdam Zuid met duidelijke cijfers (70-55) verlo ren. Onro staat met 42 punten nu derde achter Amstel veen en Black Velvet en heeft bovendien een wed strijd minder gespeeld dan Voorburg, dat door dit ver lies op veertig punten blijft staan. Het draaide gisteravond niet bij de Voorburgse ploeg. En dat was ook duidelijk merkbaar bij coach Humphrey van Haver die zijn dames duidelijk maakte dat ze er niets van konden Daar had vooral Annemiek Hoekstra het moeilijk mee. zij ging in de tweede helft huilend langs de kant zitten. Voor burg is een jonge ploeg en moet veel van hun bikkelharde, deskundige coach voor lief nemen. Voor het Voorburgs bas ketbal is het echter te hopen dat dit niet bij één of meer speelsters gaat opbreken, die dan een andere club zouden kunnen gaan zoeken. In de eerste helft lukte er niets bij Voorburg en stond de ploeg in de negende minuut met 21-6 achter. Bij een voor sprong van 35-16 in het voordeel van Rotterdam kwam de rust. In de tweede helft ging het niet veel beter. Via 52-37 in de elfde en 64-51 in de achttiende minuut verloor Voorburg met 70-55. Bij Voorburg kwam Annet Keur tot 14 punten, Irene Bergsma 12 en Kim Eerekson en Anneke Mourits elk 10 punten. Bij Rotterdam scoorde Marijke Klos 25 en Jetty Steenmetz 14 punten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17