mededelingen gemeentebestuur tf 1 leiden 21 tm25mrt.'83 leide ligplaatsen PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIIDAG 18 MAAI Gemeenteraad Commissie vergadering Commissie voor Onderwijs, Samenlevingsop bouw en Emancipatie. Donderdag 24 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Brief kindercentrum Merenwijk over gastouderop- vang en buitenschoolse opvang. Plan diverse projekten in het kader van de werkge- legenheidsregelingen Verdelingsvoorstel volwassenenedukatie. Leiden maakt basisschool, deel 1 en 2. Medezeggenschapsreglement Reinwardt Acade mie. Regionalisering schoolbegeleidingswerk. Overige vergadering Werkgroep Hogewoerd e.o. Dinsdag 22 maart a.s. om 20.00 uur in het ge bouw van de Stichting Welzijn, Breestraat 117. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: - het verbeteringsplan (aanleg riolering Hoge woerd; woningbouw Citin). - het busbanenplan. Bestemmingsplan Sanders; stand van zaken par- Bouwplannen. Maandag 21 maart a.s. om 19.30 uur. Agenda: Benoeming lid van de commissie voor maatschap pelijke aangelegenheden, volksgezondheid, cul tuur en sport (vacature mevrouw Koning). Benoeming lid van de commissie voor de beroep en bezwaarschriften (vacature mevrouw Koning). Benoeming voorzitter, leden en plaatsvervangend leden van de Raad van advies voor verkeers- en vervoersaangelegenheden Benoeming leden van de commissie voor Ende geest c.a. Procedure begrotingsbehandeling 1984. Meerjarenplan nieuwbouw woningbouw voor de jaren 1984 tot en met 1987. Positie Leidse Woningstichting annex herstructu rering Leidse Woningbouwverenigingen. Ontheffing algemene Subsidieverordening. Aanvullend gemeentelijk subsidie in de restauratie kosten van de Zijlpoort. a. Bijzondere ontheffingen sluitingsuur drank- en horeca-inrichtingen b. Standpunt college ten aanzien van het voorstel onder a. Drank- en horecaproblematiek; wijziging A.P.V. Garantie aanvullende geldlening Christelijke Ver eniging "Het Diaconessenhuis" te Leiden. Eerste actie plan Verkeerscirculatieplan. Logopedische hulp. Vaststelling vergoeding als bedoeld in art. 89 Wet V.W.O. over het 5-jarig tijdvak 1969 t/m 1973. Krediet inrichting Breestraat 125 (Het Gulden Vlies). Verstrekking rekening-courantkrediet aan de Stichting Zijloever i.o. Onderhoud en verbetering 122 woningen Leidse Woningstichting, complex 9 (Veilingkade e.o.). Stichting Bedrijfsverzamelgebouw in het voorma lig OLGA fabriekscomplex Evertsenstraat. Bouw 30 woningen terrein Waardstraat/Herman straat (complex 11) door de Woningbouwvereni ging "Eensgezindheid". Verhuur bibliotheekgebouwen. Aanschaf offset apparatuur voor de drukkerij stad huis. Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal. Vaststelling overschrijdingsnorm vakonderwijs g.l.o. voor het schooljaar 1983/1984. Intrekking verordening adviescommissie v.b.o.- I.o.m.-school. Aankoop pand Molenstraat 5/5a. Krediet bouwrijp maken percelen grond in Zuid- West. Garantie geldlening Protestants Christelijke Wo ningbouwvereniging. Garantie geldleningen Stichting tot Exploitatie Be jaardencentra te Leiden. Garantie geldlening woningbouwvereniging Ons Doel. Garantie geldlening woningbouwvereniging Ons Belang. Vervangingskrediet ten behoeve van sportaccom modaties. Voorbereidingsbesluit Lammenschansplein. Tarieven sportaccommodaties. Vaststelling extra vergoeding als bedoeld in art. 189 besluit B.U.O. over het 5-jarig tijdvak 1968 t/m 1972. Vaststelling extra vergoeding als bedoeld in art. 101 L.O.-wet over het 5-jarig tijdvak 1968 t/m 1972 (66). Uitgifte in erfpacht grond in de Stevenshof aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Uitgifte in erfpacht grond aan de Plesmanlaan aan het G.A.K. te Amsterdam. Formatie Stichting Leids Volkshuis. Wijziging gemeentebegroting en begroting aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1982. Garantie geidlening Stichting Huize Groenhoven. Garantie geldlening woningbouwvereniging "De Tuinstadwijk". Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verleende Bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 15 maart 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Stevenshofjespolder, bouw 100 woningen met de daarbij behorende bergingen; - Noordeindeplein 6, verbouwen en uitbreiden wo ning; - Mauritsstraat 43, verbouwen woning; - Volkstuinencomplex Nachtegaallaan, bouw tuin- schuurtje op tuin 33; - Wassenaarseweg hoek Rijnsburgerweg, aanbren gen twee windschermen aan voorzijde bloemenki osk; - Wassenaarseweg hoek Rijnsburgerweg, uitbreiden bloemenkiosk met dagverblijf; - Vossebes 18, bouw verdieping op woning; - Sophiastraat 38, optrekken achtergevel; - Haarlemmerstraat 173, wijzigen voorgevel winkel pand; - Pieter de la Courtstraat 87, bouw verdieping op woning; - Bilderdijkstraat 11, uitbreiden keuken en aanleg nieuwe huisriolering; - Julianastraat 75, vernieuwen berging naast wo ning; - Moddermanstraat 26, inwendig verbouwen wo ning; - Lemsteraakwerf 3, vergroten berging; - Hommeiveld 54, aanbrengen raamkozijn in voor-en zijgevel woning; - Maresingel 39, verbouwen woning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Ruimtelijke Ordening Bouwplan academie gezondheidszorg in de Leeuwenhoek. Algemene aspecten Maandag 21 maart tot maandag 4 april a.s. ligt in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 het bouwplan voor de realisatie van de academie voor ge zondheidszorg (Vronesteijn) ter inzage. Dit bouwplan is ontworpen door het architectenburo Elffers Part ners B.V. te Rotterdam op basis van het in procedure zijnde bestemmingsplan Leeuwenhoek. De toe komstige bebouwing zal gesitueerd worden tussen (globaal) het Sylviuslaboratorium en de barakken ter hoogte van de Blauwe Vogelweg. Juridische procedure Men is voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning te ver lenen voor de realisatie van de academie voor ge zondheidszorg. De gronden waarop de academie is geprojecteerd zijn begrepen in het vigerende bestem mingsplan Pesthuispolder. Het bouwplan is in strijd met dit bestemmingsplan omdat op deze gronden uit sluitend gebouwen ten behoeve van het universitair onderwijs gebouwd mogen worden. Het bouwplan is echter geheel in overeenstemming met het bestemmingsplan Leeuwenhoek, dat op 30 augustus 1982 door de Gemeenteraad werd vast gesteld. Bezwaren tegen dit bouwplan kunnen gedurende de termijn van de terinzagelegging schriftelijk worden in gediend bij het College van Burgemeester en Wet houders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bouwplan uitbreiding watersportcentrum Vinkweg Algemene aspecten Met ingang van maandag 21 maart a.s. ligt geduren de 14 dagen (nl. tot 4 april) voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden een bouwplan voor de uitbreiding van het watersportcentrum aan de Vinkweg in Leiden. Juridische procedure Het bovenvermelde bouwplan ligt in het bestem mingsplan Stevenshof binnen de globale bestem ming woondoeleinden 5. Het bestemmingsplan Ste venshof werd op 5 januari 1981 door de Raad vast gesteld en op 14 april 1982 grotendeels door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Het bestemmingsplan Stevenshof is echter vanwege een aantal ingestelde beroepen bij de Kroon nog niet on herroepelijk geworden. Het bouwplan zal kunnen worden ingepast in een voor de vlek "woondoelein den 5" te vervaardigen uitwerkingsplan, zodat het in overeenstemming kan worden geacht met het bestemmingsplan Stevenshof. Het bouwplan is wel in strijd met 't voor die plek nog van kracht zijnde bestemmingsplan t.w. "het uitbreidingsplan in on derdelen Noord-Hofland" van de gemeente Voor schoten (goedgekeurd op 18 maart 1964). Gelet hierop bestaat het voornemen t.b.v. het onder havige bouwplan een bouwvergunning te verlenen met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet vooruitlopend op het van kracht wor den van het bestemmingsplan Stevenshof en het ver vaardigen van het uitwerkingsplan. Alleen belanghebbenden kunnen hiertegen schriftelij ke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethou ders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden, ge durende bovenvermelde termijn. Uitbreiding woningen complex 2 van de Woningbouwvereniging "De Eendracht". Men is voornemens, onder toepassing van artikel 14, lid 4, en artikel 25, lid 3, van de voorschriften van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi vrijstelling te verle nen voor het uitbreiden van de woningen Parkstraat no.'s 5, 7, 11, 13, 53, 57, 59 en 63 met een aanbouw. Het betreffende bouwplan ligt met ingang van maan dag 21 maart 1983 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Hiiriai Bouwplan voor de realisatie van een kantoor-/magazijn- en werkruimte van het aannemersbedrijf H.N. Bouter aan de Rooseveltstraat hoek Telderskade. Algemene aspecten Maandag 21 maart tot maandag 4 april a.s. ligt in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 het bouwplan voor een kantoor-/magazijn- en werkruim te van het aannemersbedrijf H.N. Bouter B.V. ter in zage. Het bouwplan is ontworpen op basis van het in procedure zijnde ontwerp-bestemmingsplan Kopbe- bouwing Telderskade, zoals dit momenteel ter inzage ligt. De bebouwing is gesitueerd aan de Roose veltstraat hoek Telderskade. Juridische procedure Men is voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning te ver lenen voor de realisatie van bovengenoemd bouw plan. De gronden waarop dit'bouwplan is geprojec teerd, zijn begrepen in het vigerende bestem mingsplan "Leiden Zuid-West, herziening 1959". Het bouwplan is in strijd met dit bestemmingsplan, om dat op deze gronden uitsluitend gebouwen t.b.v. openbare of bijzondere gebouwen mogen worden gerealiseerd. Het onderhavige bouwplan is echter geheel in over eenstemming met het ontwerp bestemmingsplan Kopbebouwing Telderskade, zoals dit met ingang van 7 maart 1983 gedurende één maand ter inzage ligt. Bezwaren tegen dit bouwplan kunnen geduren de de termijn van de terinzagelegging schrifte lijk worden ingediend bij het College van Burge meester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC. Diversen Fotowedstrijd voor amateurs In het kader van het 60-jarig bestaan van de (L.A.F.V.) Leidse Fotografen Vereniging wordt on der het motto "wonen in Leiden" een fotowedstrijd met een daaraan verbonden tentoonstelling georga niseerd. Iedere Leidse amateurfotograaf kan aan deze wed strijd /foto-tentoonstelling meedoen Zwart-wit en kleurenfoto's In twee categorieën kan ingezonden worden: zwart wit en kleurenfoto's met een minimum formaat van 18 x 24 cm en een maximum formaat van 30 x 40 cm. 500 gulden aan foto-waardebonnen Voor de winnaars zijn voor 500 gulden aan waarde bonnen beschikbaar gesteld. Inzending foto's Tot uiterlijk 2 april a.s. kunnen de foto's worden inge leverd bij restaurant Bernsen, Breestraat 157. Folders van de wedstrijd Wie meer wil weten kan een gratis foldertje van de wedstrijd ophalen aan de voorlichtingsbalie in de hal van het stadhuis, de openbare bibliotheek aan de Nieuwstraat en bij alle Leidse fotohandels. Tentoonstelling in het Waaggebouw Van 11 tot 23 april a.s. worden alle ingezonden foto's naast de ruim 200 foto's van de leden van L.A.F.V. tentoongesteld. De tentoonstelling is te bezichtigen op werkda gen en op zondag van 12.30-17.00 uur. Zaterdags van 10.00-17.00 uur. Oproep!!! bestemd voor eigenaren van schepen en plezierjachtjes In de haventjes bij het voormalig scheepswerf BOOT, ter hoogte van de Spanjaardsbrug ligt een aantal schepen en plezierjachtjes waarvan de gemeente de namen van eigenaren onbekend zijn. De gemeente verzoekt de eigenaren ten spoedigste kontakt op te nemen met de heer Deurhof van de di- rektie Grondzaken tel. 254511. Dit in verband met de op handen zijnde werkzaamhe den voor de bouw van een bejaardentehuis en waar voor de daar aanwezige haventjes spoedig gedempt zullen worden. Dringend verzoekt de gemeente de eigenaren er zorg voor te dragen dat deze schepen voor 1 april a.s. zijn verwijderd. De Gemeente Leiden heeft voor het leegzuigen en eventuele opvullen of verwijderen van tanks alléén II een overeenkomst met "Oil Recycling Service Ne derland B.V.". Bij "Aktie Tankslag" krijgt u altijd een vergoe ding voor de weggezogen olie: - 0,10 per liter bij hoeveelheden van minder dan 1000 liter, - 1 0,15 per liter bij hoeveelheden van 1000 tot 2000 liter. - f 0,20 per liter bij hoeveelheden van boven 2000 liter. Bij de Gemeentelijke "Aktie Tankslag" kunt u ook uw lege tank laten opvullen met zand, nf geheel la ten verwijderen en het gat met zand laten vullen. U krijgt daarvoor altijd eerst een vrijblijvende offerte. Pas als u daarop ingaat krijgt u een kontrakt voor gelegd ter tekening. Wilt u meer weten over de "Aktie Tankslag" bel dan: de Direktie Milieu van de Gemeente in het Stads bouwhuis, Hr. H. Troost, tel. 071-154437. Herziene versie "Zicht op werk" verkrijgbaar Aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis is voor belangstellenden de herziene versie "Zicht op werk" verkrijgbaar voor 5, Zicht op werk gaat over een planmatige aanpak van de Leidse werkloosheidsproblematiek, uitgewerkt in een zevental hoofdstukken. In de nieuwe versie zijn tevens reacties en commenta ren opgenomen, als ook het verslag van de op 7 juni vorig jaar gehouden informatie- en discussiebijeen komst in de Stadsgehoorzaal, welke georganiseerd werd voor ondernemers en toekomstige onderne mers. Ketelmeerlaan enkele weken gedeeltelijk afgesloten voor doorgaand verkeer Sinds begin januari is men bezig met de aanleg van enkele rioolwaterpersleidingen t.b.v. het riolerings systeem van de Merenwijk. Deze leidingen moeten nu onder de Ketelmeerlaan door, ter hoogte van de i Molengang. Dat betekent zolang de gedeeltelijke af sluiting van de Ketelmeerlaan: één weghelft tegelijk. Het totale werk zal vóór het paasweekeinde (1 april) klaar zijn. Verkeer Het doorgaand verkeer dat de Merenwijk in of uit wil i zal met behulp van borden gewezen worden op de aanbevolen route's (via Gooimeerlaan of IJsselmeer- laan). Bestemmingsverkeer voor het winkelcentrum de Kopermolen en omgeving blijft al die tijd gewoon mogelijk. De bewoners, bezoekers of bedienend ver keer voor de Tuinen en Banken zullen zolang van een omleidingsroute gebruik moeten maken. Hierover is een brief aan de bewoners en omwonenden ge stuurd. Omleiding busroute Juliana- kade en Van der Duynstraat Deze week is begonnen met de herbestrating en as faltering van de Anna van Saksenstraat. Daarna volgt een gedeelte van de Marnixstraat (tussen de Anna van Saksenstraat en de van der Duynstraat). Tijdens het werk zal de bus (lijn 13-14) omrijden over de route Julianakade - van der Duynstraat. De werkzaamheden zullen ongeveer 6 weken in be slag nemen. Waarschuwing voor bezitters van olietanks Afgelopen week kreeg de Gemeente verschillende meldingen dat in Leiden een bedrijf opereert, dat be zitters van ondergrondse olietanks aanbiedt eventue le restanten olie in de tanks gratis weg te zuigen. Voor deze olie wordt door dit bedrijf géén vergoeding gegeven. In verband hiermee wijzen wij er met nadruk op dat deze aktiviteiten niets te doen hebben met de door de Gemeente Leiden georganiseerde "Aktie Tankslag". Waar moet u op letten? U kunt de Gemeentelijke aktie aan de volgende ken merken herkennen: U krijgt nooit ongevraagd bezoek. Wie wil deelne men moet zich opgeven via de Gemeente Leiden en krijgt een week tevoren bericht over datum en tijd waarop de tank wordt leeggezogen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 21 maart Wijk 24, 28 en 32 woensdag 23 maart Wijk 33 donderdag 24 maart Wijk 30 en 31 vrijdag 25 maart „KLEINTJES" 071-122244 Open TOURBOOT met 50 pk Mercury, elektr. start, met tral- ler, t.e.a.b. Tel. 079-413331. T.k. kajultjacht ATLAS 25 5 kooien, 4 zeilen, goed onderh., ligpl. Veere. pr. 24.000.-. Tel. tussen 19-21 uur Brussel 09- 3223458577. merk Plël. alle maten dames en heren, normale prijs 459,- thans/ 329.- Van Cromvoirt Metaal- en Boot techniek, Oude Adeselaan 8, Rijpwetering. 01712- 2067/2130. Dagelijks van 8 tot jr. Zaterdags van 9 tot 16 T.k.a. voor zelfdoener: 9 mtr. casco Delta KRUISER, Volvo Penta diesel, complete Inventa ris aanwezig. 16.000,-. Veur- sestraatweg 197, Leldschen- dam. Tel. 070-274027. ZWARTJES B.V. Aanhangwa gens, trekhaken, bagagewa gens. Caravanservice aan alle merken. Tel. 01751-19213 na 18.00 uur 17323. B TE KOOP g AANGEBODEN |^j BEDRIJFSOBJEKTEN KENNISMAKING ZOMERHUISJES; B RECREATIE NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 01719-11500, levering door de gehele Bollenstreek. T.h.a. WINKELPAND Hoefkade, l.pr.st., kl. overname. Tel. 070- 866532. Alleenstaande heer 49 jr. goed uitziend, zkt. slanke en lieve VROUW. Ift. 35-45 jr.. 1 kind geen bezwaar. Br. o. nr. 58304 buro v.d. blad. T.k. gemeub. 4-kamei HUIS. 250 m2 tuin, men, huurgrond, elget plaats, bungalowp Lelden, keuken, ijske badkamer, douch 20.600.-. Tel. 070-4 Te huur WINKELPAND, opp. 80 m2, h. ƒ200,- p.m. Overname en algehele modernisering, 17.500,-. Tel. 070-893890. Gepens. man zoekt KOSTHUIS bij bejaarde vrouw. Br. onder nr. 8474.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14