egionale aanpak alternatieve rbeid in de Bollenstreek Leiderdorpse raad moet school verbouwingsvergunning geven Yooi tietje Precies. REGIOMOURINAAL Pleidooi voor verzetten koopavond naar vrijdag £oordwijk krijgt i^eristische -yenementenmarkt f >£eULe0omo/nt Verkiezingscampagne in Sassenheim Straatnaambordje moet duidelijker lasvoettocht door duinen SSENAAR De elfde oecumeni- jongerenpaasvoettocht die op de lag voor Pasen, 2 april wordt ge- _n staat in het thema „Leven en Ifd worden". De tocht wordt geor- door de verschillende kerken regio Leiden. Het gaat bij de tocht nm een wandeling of een sportieve' ,tie, maar om onderweg in ge sprek te raken, lasvoetttocht begint om 14.00 in ,orpscentrum aan de Schoolstraat ^Wassenaar. Daar wordt eerste het &a aan de orde gesteld. De deelne- worden vervolgens ingedeeld in topjes van acht personen en vertrek- een tocht van 18 kilometer de Wassenaarse duinen, dan via het strand naar Wassenaar terug. Rond 18.30 uur is er een pauze in Meyendell. Omstreeks 22.00 uur wordt iedereen te rugverwacht en wordt de paasvoettocht afgesloten met een viering in de Dorps kerk die om 22.30 uur begint. Het mee nemen van een broodpakket is raad zaam. Voor iets te drinken wordt ge zorgd. De kosten bedragen ƒ5 per persoon, de minimum-leeftijd is 16 jaar. Aanmelden kan bij de start van de tocht, maar ook van tevoren bij Marga Faassen, tel. 071- 762580, Ben Juffermans, tel. 071-173028, Rie Derks, tel. 01751-13197, Wilma van der Schoot, tel. 01717-8418 en Rob- Ernst Evelo, tel. 071-890954. Zomerflora in Dekkerhallen WARMOND De organisatoren van de Zo merflora (Rijnsburg) en de Liliade (Akersloot) hebben samen de combinatietentoonstelling Zo merflora/Liliade opgezet. Dit groot opgezette gebeuren wordt in de week van 5 tot en met 10 juli gehouden in de Dekkerhallen in Warmond. In de hallen van Dekker staat de organisatoren 5000 vierkante meter ter beschikking. Dat ge bied zal worden opgevuld met duizenden bloe men en planten en een mechanisatie-show. De Zomerflora/Liliade, zowel geschikt voor vak mensen als liefhebbers van bloemen en planten zal op dinsdag 5 juli van 17 tot 22 uur geopend zijn, op de overige dagen van 10 tot 22 uur. Bos- en duinwandeltochten NOORDWIJKERHOUT De Leidse wandelvereniging „Wil len is Kunnen" heeft vanaf 19 maart weer bos- en duinwandel tochten op het programma staan. De start van die tochten is bij café De Duinpoort aan de Langevelderlaan 22 in Noordwijker- hout. De afstanden, die kunnen worden afgelegd zijn 5, 10 en 15 kilo meter en gestart kan worden tiussen tien en twee uur. de routes voeren door het duinengebied van de Boswachterij Noordwijk. het inschijfgeld bedraagt een rijksdaalder en er is voor iedereen een herinneringsmedaille. Alle wandelboekjes kunnen worden afgestempeld, het inschrijven gebeurt bij de start. Treinreizigers kunnen iets van hun reisgeld terugverdienen. Als zij een enkele reis-kaart kopen en die na de loop vertonen, krijgen zij een cou pon waarmee zij gratis naar huis kunnen reizen. De tochten staan als volgt op het programma: zaterdag 19 en zondag 20 maart, zondag 24 april, zaterdag 21 en maandag 23 mei en zaterdag 25 en zondag 26 juni. )RDWIJKERHOUT n groten getale waren ravond belangstellen- naar „De Schelft" ge ien om informatie op oen over de taken van Regionaal platvorm rnatief werk Duin- en Menstreek van het (het Samen we r- jsorgaan Bollen- Bk). g jaar hebben chefs van ifdelingen sociale zaken- zijn van de S.O.B.-ge- nten en Oegstgeest een re aal arbeidsplan ontwik- Dit plan heeft als doel te en tot mogelijkheden tot Qlle activiteiten voor V.-ers en W.A.O.-ers, die en de Duin- en Bollen- k en Oegstgeest hun iplaats hebben. Het gaat hierbij om ruim 3.000 werklo zen en ongeveer 5.000 uitke ringsgerechtigden. Het plan is door de deelne mende gemeenten aanvaard, waaronder ook het voorstel om te komen tot een Regio naal Platvorm in S.B.O.-ver- band. Dit platform heeft als taak: de coördinatie van en de advisering bij de uitvoering van gemeentelijke jaarpro gramma's. Tevens moet men toetsend en voorwaarden scheppend de uitvoering vol gen. In zijn 5 maanden lange be staan heeft dit platform het volgende bereikt: men heeft criteria opgesteld voor de toet sing van activiteitenplaatsen, men heeft een model mel dingsformulier voor vrijwilli gerswerk gemaakt, er is een vrijwilligerscontract opgesteld, de verzekering van de vrijwil ligers wordt bestudeerd en er is een model vacaturebeschrij ving voor de gehele Bollen streek ontwikkeld. Met dit alles wilde men wat meer naar buiten treden. Men deed dit o.a. met videobeelden van werkprojecten voor werk lozen en met voorbeelden van vrijwilligerswerk. Het geheel werd ondersteund door een aantal inleidingen. Allereerst kwam aan het woord de heer De Brabander (directeur van het Arbeidsbureau Lisse). Hij schetste de moeilijke situatie op de arbeidsmarkt van dit moment. In het rayon Lisse- Leiden zijn op dit moment 13.000 werklozen tegenover een vacaturebestand van 109. Hij gaf aan dat een vacature- melding nog niet verplicht is en men dus is aangewezen op goede contacten met het be drijfsleven. Hij stelde dat het Arbeidsbureau positief staat tegenover het zoeken van werk voor vrijwilligers. „U werkt echter wel met nood verbanden om de patiënt op de been te houden, zodat deze zich als een volwaardig lid van de samenleving blijft beschou wen", was de conclusie van de heer De Brabander. De heer Van Meggelen gaf wat meer informatie over de Federatieve Vereniging „Vrij Baan". „Vrij baan" is een ver eniging van projecten en initi atieven van en voor mensen zonder baan in Zuid-Holland. Bij deze vereniging zijn mo menteel 160 werklozenprojec- ten aangesloten. Mevrouw Grimbergen uit Sas- senheim (vrijwilligster van de vacaturebank in Sassenheim) ventileerde wat ervaringen met het ontwikkelen van al ternatief werk. Zij stelde dat vooral werkzoekenden, die zich na jaren weer op de ar beidsmarkt presenteren moei lijk een werkkring kunnen vinden. Voorts meldde zij dat in Sassenheim ongeveer 30 verenigingen en instellingen werkzaamheden voor vrijwil ligers hebben aangemeld, ter wijl er 51 vacatures (getoetst en wel) zijn. Er zijn op dit mo ment 14 mensen werkzaam op een activiteitenplaats. Zij gaf aan dat eigen projecten ook in Sassenheim ontwikkeld kun nen worden, alhoewel de lan delijke voorbereidingen moei zaam verlopen. „Wij zijn in ie der geval al gelukkig als 4 of 5 mensen aan een zinvolle be steding van hun tijd zijn ge holpen", aldus mevrouw Grimbergen. Aan het eind van de avond had de voorzitster van het Re gionaal Platform alternatief werk, mevrouw Van den Broek-Westerink, nog een aantal wensen. Zij wenste een betere informatiestroom van uit de gemeenten. „Onze taak stelling kan alleen gereali seerd worden indien het plat form alle informatie krijgt over de activiteiten, die in de regio plaats vinden", aldus de voorzitster. Tevens wenste zij 'een regelmatig overleg met de plaatselijke coördinatoren van het alternatief werk. Een wens van het Regionaal Platform is ook het in het le ven roepen van een interge meentelijke vacaturebank. „Wij ontvangen signalen, dat vrijwilligers liever vrijwilli gerswerk doen in buurge meenten en niet in de eigen gemeente", aldus mevrouw Van de Broek-Westerink. Vol gens het platform is op die ma nier een werkloze regionale aanpak van het probleem van de werklozen mogelijk. ke si|RDWIJK Hoofdstraat Koopcentrum organiseert in de ai|»den juni, juli en augustus een groots opgezette evenemen- liarkt. De plannen daarvoor zijn nagenoeg rond. Afgelopen _jidag kreeg het bestuur van de winkeliersvereniging het fiat de ledenvergadering. Al eerder werd in de vereniging het geopperd om in de seizoenmaanden met een massaal toeris- gebeuren te komen, waarbij de Hoofdstraat en omgeving v zou zijn betrokken. het bestuur onder aanvoering van voorzitter A. J. Van den was dit aanleiding om in andere gemeenten te gaan kijken ir op het gebied van toeristische manifestaties gebeurde. Zo men contact op met de voorzitter van de toeristenmarkt te rijk en met de Stichting Hoorn's City Centrum, die in de friese watersportraad een van dè bekendste markten op dtisch gebied organiseert. Uit de bus kwam tenslotte een ge- ;rde markt met een grote verscheidenheid aan attracties, i de bedoeling, dat deze toeristische evenementenmarkt op ag zal worden gehouden. De organisatoren vinden de vrij- ?t le meest geschikte dag, omdat de markt dan een extra-trek- kan zijn voor weekendgangers in de badplaats. Aanvan- iejk was gedacht aan tien a twaalf vrijdagen in het seizoen. Bij var inzien wilde men dit jaar eerst nog wat ervaring opdoen eliaa rom wordt gestart met drie vrijdagen, te weten de laatste r 'ag van de maanden juni, juli en augustus. fet rayon van Hoofdstraat Koopcentrum zullen dan honderd lenen opgesteld staan, alsmede een podium, waarop van alles erpg wat te doen zal zijn. De organisatoren denken aan mu- ten gehore gebracht door de plaatselijke korp- 2lOudhollandse klompendansen en dergelijke folkloristische hcjfestaties, zangers, sprekers, optredens van groepen en losse enz. enz. Op de toeristische markt worden plaatsen ge- lfveerd voor tenminste zes oude ambachten en minstens drie Iwerkers. Verder denkt men aan bloemenmeisjes die fleuri- lefjes aan de marktbezoekers zullen uitreiken, aan een pre- ~^tie van de kaasmeisjes, en als specifieke vertegenwoordi- 1 van de badplaats een groep in Noordwijkse klederdracht, lie visrokerijen presenteren en de producten uit de rokerijen •n laten proeven. Om de gezelligheid nog meer te verhogen er een rad van avontuur, een kauwgomballenboom en een De bij Hoofdstraat Koopcentrum aangesloten >rckeliers zullen op deze toeristische evenementenmarkt recht vaien op eigen stands. De rest van de kramen wordt bezet door klanten. De markt zal van elf tot negen uur geopend zijn. lit setje mini schroevedraaiers, 'ariërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het ïtaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal I tuur een schroevedraaierset naar: faamI I I laats/Postcode^ felefoon :1e Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel ^Wakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, J VG Den Haag De tuin van de familie Van der Zalm aan de Parklaan In Sassenheim wordt sinds enkele dagen gesierd met drie verkie zingsborden, waarop behalve het portret van Joop van der Zalm de volgende leu zen voorkomen: „Kies uw kandidaat voor een vinger in de pap bij de KRO" en „Wilt u bij de KRO een vinger In de pap?, Doe ik voor ui". Het gaat hier om de KRO-verklezIngen, waarvoor Van der Zalm, trouw KRO-lid gedurende 40 jaar, de laatste 5 jaar bestuurslid van de KRO- contactgroep van het bisdom Rotterdam Is, en ook thans weer op de kandidaten lijst staat voor de volgende 5 jaar. Als KRO-lid met hart en ziel zegt hij: „Het gaat hierbij om het werken en bouwen aan de „K" van de KRO, opdat deze „K" groter en sterker mag worden, zodat zij door een ieder als een echt christelijk ge tuigenis mag worden waargenomen. Daarbij roept hij de KRO-begunstlgers op alsnog hun stem uit te brengen op hun kandidaten, waarvoor uiterlijk zaterdag het stembiljet dat in de „Studio" en „Mi- crogids" zit, moet worden gepost. Van der Zalm zegt hierbij nog dat 5 jaar gele den 120.000 stemmen werden uitge bracht, maar optimist als hij is, rekent hij nu op 200.000. Sterrenkijken De a mate ur-sterre wa ch t Jupiter in Oegstgeest werkt mee aan de landelijke sterrenkijkdagen morgen en overmorgen. Jupiter zet zijn vernieuwde apparatuur neer op het grasveld aan de Irislaan. Als de hemel hel der is kan er vanaf half acht s'avonds op beide avon den worden gekeken naar de maan, de planeten en an dere bezienwaardige astronomische objecten. Ook wor den er folders uitgedeeld. Voor inlichtingen: 172225. TTH De drumfanfare TTH in Hazerswoude houdt morgen en overmorgen een fancy fair in het Michelshuis. Uit de baten wil het muziekgezelschap de aanschaf van uniformen en instrumenten betalen. Tijdens deze fancy fair (de vijfde die TTH op touw zet) zijn er voor het publiek talrijke prijzen te verdienen. Zaterdagmiddag zijn de tarieven aangepast aan de jeugdige bezoekers die dan worden verwacht. Open Hof Tuincentrum Intratuin Griffioen aan de Leidse weg 518 in Voorschoten houdt morgen „Open Hof". Dit in ver band met uitbreidingen. Tevens bestaat Griffioen 25 jaar. Het publiek kan tussen half drie en vijf uur te recht. Ruilen Verzamelaars kunnen vanavond terecht in gebouw Vreug deoord aan de Alphense Vorselenburgstraat. Vanaf zeven uur kunnen daar naar hartelust munten, ansichtkaarten enzovoorts worden geruild. Schrijfavond Amnesty International houdt vanavond weer een schrijfavond in Alphen aan den Rijn. Vanaf half acht kan men in het bureau voor sociaal-culturele zaken aan de Wilhelminalaan 12 terecht voor het schrijven van brieven aan buitenlandse autoriteiten om betere behandeling van politieke gevangenen te bewerkstelli gen. Caféspelen De KPJ-Zoeterwoude houdt morgenavond in clubgebouw „De Westender" diverse caféspelen. Dat wil zeggen biljar ten, klaverjassen, pokeren, handjedrukken, dobbelen, dart- spelen enz. De wedstrijden beginnen om half negen. School-info In de Zoeterwoudse Aloysiusschool wordt vanavond een informatiebijeenkomst gehouden om belangstel lenden kennis te laten maken met de gang van zaken en aanpak op de school. Voorts wordt informatie ver strekt over de kleuterschool Zonnegaarde die een sa menwerkingsverband heeft met „Aloysius" aan de Schenkelweg. De bijeenkomst begint om acht uur. Rheumacollecte De rheumacollecte die in Zoeterwoude-dorp is gehouden, heeft een bedrag opgeleverd van1.957,22. Dat is ruim 200 gulden meer dan in 1982. Een mooi resultaat derhalve. EHBO De EHBO-vereniging van Koudekerk aan den Rijn heeft er 67 nieuwe leden bij. Veertig kinderen slaagden voor het jeugddiploma A en drie voor het jeugddiplo- ma B. Vierentwintig volwassenen kregen hun diploma onlangs uitgereikt door burgemeester G. Swaan in Honswyc. Wilgen knotten Al enige weken achter elkaar wordt door een aantal men sen zonder werk, onder deskundige leiding, wilgen geknot op de woensdagochtend. Dit gaat voorlopig door tot en met de laatste woensdag van maart. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden bij W. Koster, tel. 4550 of bij het verzamelpunt bij gebouw Gemeentewerken in Koude kerk, 's woensdags om negen uur 's ochtends. LEIDERDORP De gemeen teraad heeft in zijn vergade ring van vorige week maan dag een procedurefout ge maakt door geen medewer king te verlenen aan het ver zoek van het bestuur van de Protestants Christelijke Schoolvereniging tot verbou wing van de Kastanjelaan- school en de Willem de Zwij- gerschool. Het college van B en W heeft besloten de raad opnieuwmet een voorstel te benaderen voor een principe uitspraak om integratie van de in de Oranjewijk gelegen Ma- rijkekleuterschool en de Wil lem de Zwijgerschool mogelijk te maken. Aanleiding voor de verander de opstelling van het college was de lobby die er vanuit het protestants-christelijke onder wijs was ontstaan na het met krappe meerderheid (tien te gen negen stemmen) genomen raadsbesluit. Een monsterver bond van VVD (met uitzonde ring van Klerks), PvdA en D'66 blokkeerde de beide aan vragen van het schoolbestuur. Wethouder Bezemer nam een deel van de schuld op zich. „Wij hebben voor de nodige verwarring gezorgd door in onze ijver beide aanvragen tot een pakket te bundelen. Ach teraf gezien is dat onjuist om dat de raad al in 1981 besloten heeft medewerking aan de verbouwing van de Kastanje- laanschool te geven", aldus Bezemer. De raad zal zich op 11 april over de verbouwing van de Willem de Zwijger- school moeten uitspreken. De gewijzigde opstelling van het college houdt in dat argu menten van de raadsmeerder- heid om de Kastanjelaanschool en de Willem de Zwijgerschool samen te voegen hiet meer ter zake doen. De verbouwing van de Kastanjelaanschool waar aan het ministerie van Onder wijs reeds zijn goedkeuring heeft gehecht kan nadat de raad het krediet beschikbaar heeft gesteld worden uitge voerd. Het ligt thans voor de hand dat de raad zal besluiten wel medewerking te verlenen tot de integratie van de Marij- kekleuterschool en de Willem de Zwijgerschool, waardoor de leegstand in deze school wordt opgeheven en de Marijke- school voor andere doeleinden beschikbaar komt. NOORDWIJK De meerder heid van de Noordwijkse win keliers willen de koopavond van de donderdag- naar de vrijdagavond verzetten. Zowel bij de aangeslotenen van de- KINA als bij de leden van Hoofdstraat Koopcentrum is een enquête gehouden naar de wensen van de neringdoenden omtrent de koopavond. Bij Hoofdstraat Koopcentrum spraken zich 65 procent van de winkeliers, die prijs stelden op een koopavond, uit voor de vrijdagavond. Qe anderen wa ren voor de donderdag. Bij de KINA waren deze cijfers 59 procent en 41 procent, zo werd in de vergadering van Hoofd straat Koopcentrum meege deeld. Winkeliers die niet aan een koopavond willen meedoen, waren buiten beschouwing ge laten, evenals zij die geen voorkeur hadden voor donder dag of vrijdag. Voorzitter A.J. van den Berg deelde mee, dat deze interpretatie van de en- .quête geautoriseerd werd door deskundigen van het Bedrijfs- schap. In de discussie werd nog gewezen op het belang, dat zoveel mogelijk winkelier aan de koopavond meedoen. "Waar het druk is, wordt het nog drukker", zei een verga deringbezoeker. Als de koop avond niet loopt en bedrijven hun zaak gesloten houden, ge raakt de consument in ver warring, waarschuwde een an der. N Toen destijds de koopavond werd ingesteld, was die op vrijdagavond. Later werd zij op verzoek van de midden standsverenigingen naar de donderdag verzet, omdat de donderdagavond ook in Lei den koopavond was en men afvloeiing van koopkracht naar de stad wilde voorkomen. Nu Leiden steeds minder trekt, wil men weer naar de oorspronkelijke koopavond te rug. Hoofdstraat Koopcentrum zal het besluit van haar leden vergadering inbrengen bij de Noordwijkse Ondernemers vereniging. Meisje gewond na aanrijding LEIDERDORP Een meisje uit Leiderdorp is vanmorgen rond half acht gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Engelendaal-V ronken- laan. Zij werd aangereden door een 22-jarige Leiderdorpse auto mobilist, die vanaf de Vron- kenlaan richting Winkelhof wilde rijden. Volgens de poli tie is de man vermoedelijk door rood licht gereden. Het meisje reed op haar fiets aan de linkerkant van de weg en werd geschept. Zij is met snijwonden in het gezicht en vermoedelijk een gekneusd rechterbeen naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden ge- NOORDWIJKERHOUT Het straatnaambordje van de Boekhorsterweg in Noordwijkerhout moet duidelijker worden opge steld. Dat vinden Gedepu teerde Staten (GS) van Zuid-Holland naar aanlei ding van een bezwaarpro cedure, die een firma aan die weg had ingediend te gen de gemeente. GS ver zoeken B en W van Noordwijkerhout drin gend het straatnaambord zo te verplaatsen dat het voor het verkeer op de Langevelderweg al op aanmerkelijke afstand zichtbaar is. Dit heeft de firma Hilvo b.v. aan de Boekhorsterweg be reikt met haar protesten. Het bedrijf had bij de kruising Boekhorsterweg/ Langevelder weg een reclamebord geplaatst met aan twee kanten de aan- duiding dat men daar af moet slaan om de firma te vinden. De gemeente weigerde een vergunning voor het bord af te geven en daartegen ging het bedrijf in beroep. Het wenste een klein verwijsbord te mo gen plaatsen dat niet storend zou zijn voor de natuur en de verkeersveilingheid op de kruising zou bevorderen. Ter plaatse zit namelijk een flauwe bocht in de weg en het straat naambordje Boekhorsterweg staat volgens het bedrijf 7,5 meter af van de Langevelder weg, waardoor het pas op het laatste moment voor automo bilisten zichtbaar is. „Een te kleine afstand voor vrachtwa gencombinaties om nog af te remmen. Dit veroorzaakt mi nimaal een noodstop en vaak achteruit rijden wat gevaarlijk is voor achterop komend ver keer", stelt het bedrijf. De commissie AROB van het provinciaal bestuur wees dit echter af. Het bord zou met name ontsierend zijn in het landschappelijke karakter van dit gebied. Het bedrijf moet voor 9 april het bord hebben verwijderd en anders zal de politie daarbij worden inge schakeld. GS hebben echter wel begrip voor de problemen met betrekking tot de vind baarheid van het bedrijf, die volgens deze instantie ook ver oorzaakt worden door de „minder gelukkige plaatsing van het straatnaambordje". Daaruit is voortgevloeid dat het gemeentebestuur verzocht wordt het bord op een beter zichtbare plaats te zetten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5