^ritiek op „cadeautje" oor VVY Noordwijkerhout Hoteleigenaars in geweer tegen bezwaarmakers REGIOIJOURINAAL ^en/regio' en W: alleen Wassenaarders gemeentelijke woninglijst )ldoende alternatieven voor LeiNo voor handen p 5 Eén bezwaarschrift positief beoordeeld ficidaeSomtwt DINSDAG lt> MAART 1983 PAGINA 7 KI ~.L( ret je gewond tDORP Een 11-jarig jonge- Leiderdorp heeft gisteravond ;ekneusde benen opgelopen de Persant Snoepweg over- »d op het fietspad en wilde •ken. Doordat hij eerst even dacht volgens de politie een re automobilist uit Leiderdorp jongen wachtte. De jongen <hter toch over waardoor de gen hem aan reed. thuis door een dokter behan- Kritisch Noordwijk houdt discussie over woonlasten NOORDWIJK De Leefbaarheids- vereniging Kritisch Noordwijk houdt vanavond een discussie-avond over woonlasten. Deze avond wordt gehou den in 't Trefpunt aan de Schoolstraat 2a in Noordwijk en begint met een jaarvergadering tussen 20.00 en 21.00 uur. Daarna volgt de discussie. De toe gang is gratis. gens Kritisch Noordwijk ook het feit ter discussie komen dat vele mensen nog geen eigen woonruimte hebben, terwijl de bouwproduktie wordt ver minderd en bij het rijk op volkshuis vesting flink wordt bezuinigd, terwijl honderden bouwvakkers werkloos ra ken. De discussie-avond, die ook voor niet- leden open staat, is georganiseerd naar aanleiding van alle berichten in de pers de laatste tijd over de stijgende woon lasten. Aanleiding daarvoor is uiteraard het dalend inkomen van de meeste mensen (al dan niet door het werkloos worden) en de stijgend levenskosten onder meer van het dak boven het hoofd en de energie. Verder kan vol- Na een film over sociale woningbouw in grootschalige nieuwe wijken zonder sfeer en voorzieningen, krijgt het pu bliek de gelegenheid de discussie te voeren, dat kan met onder anderen Jaap Bedijn, de wethouder van PvdA- huize die woningtoewijzing in zijn por tefeuille heeft en met vertegenwoordi gers van Kritische Noordwijk, de FNV, de woningbouwverenigingen en het woonspreekuur. Inrichting goedkoper WASSENAAR Het krediet bestemd voor de inrichting van het nieuwe gemeentekan toor van Wassenaar is terugge bracht van 357.000 naar 275.000 gulden. De kosten voor de inrichting waren door het Wassenaarse college aanvan kelijk nogal ruim becijferd. Er zal nu worden geprobeerd met minder geld een aan vaardbare inventaris op te zet ten. Als dat achteraf niet blijkt te lukken zal alsnog een aan vullend krediet worden gege ven. Elske ter Veld over herverdeling arbeid SASSENHEIM Het Tweede Kamer- lid voor de PvdA, Elske ter Veld, komt donderdag 17 maart in Sassenheim pra ten over „Herverdeling van arbeid". De afdeling PvdA in Sassenheim heeft rond dat thema die dag een discussie avond op de agenda staan. Voor de discussiebijeenkomst is niet al leen het kamerlid uitgenodigd, ook verenigingen, scholen en andere in stanties zijn aangeschreven. De bijeen komst wordt gehouden in de grote zaal van „Cees en Ineke" aan de Hoofd straat 191 in Sassenheim. De avond be gint om half negen. DWIJKERHOUT [plaatselijke V.V.V. "gisteravond in de Jmmissie financiën ens langdurig on- van gesprek. De Jmmissie was het met het college i te veel van ruim I}- aan betaalde liotten niet terug te maar aan de te laten. was besloten de V.V.V. er een subsidie per in- te verstrekken, maar n een subsidie te verle- igrootte van het vastge- nadelige saldo. Voor ad de vereniging een saldo begroot van' maar de exploitatie- ig over 1981 sluit echter i tekort van f 35.782,60. jrschot had de gemeen- er al 39.300,- aan de V.V.V. overgemaakt. Een een voudig rekensommetje leert dan ook, dat men ƒ3.717,40 te veel subsidie heeft ontvangen. Op dat bedrag spitste de dis cussie zich toe. De V.V.V. verzoekt het bedrag van ruim 3.700,- te mogen benutten om het nadelige ver mogen per 1 januari 1981 te kunnen opheffen. Het college wil wel aan dit verzoek vol doen. Overigens beliepen dt nadelige saldi tot en met 1980 ruim ƒ6.000.-. In 1981 had men dit nadelige salodo vooral omlaag kunnen brengen door de opbrengsten van de organi satie van het „paalzitten". Mevrouw Bierhoff-Bouwmees- ter (EZP) uitte als eerste kri tiek op dit „cadeautje" aan de V.V.V. „Er is afgesproken dat men subsidie krijgt ter grootte van het vastgestelde nadelige saldo en daar moeten wij ons aan houden", was haar me ning. Het maakte volgens haar de weg vrij voor andere vere nigingen om dit ook te probe ren. Ook mevrouw Hulspas (D'66) en de heren Van Duin (CDA) en Knapp (VVD) zagen geen redenen om het bedrag aan de V.V.V. te laten. Overigens maakten de com missieleden geen bezwaar te gen een aantal reserveringen, die gepleegd zijn. Dat zijn een reserve folder van ƒ3.000,- (een nieuwe folder kost onge veer 20.000,-), een reserve personele voorzieningen van ƒ5.000,- (i.v.m. pensioenvoor zieningen) en een reserve van ongeveer 1.400,- voor de in ventaris. Met het college vond men dit een aannemelijk be leid. De vorige vergadering deelde wethouder Heemskerk mee, dat er een navordering te ver wachten was over de jaren 1978 tot en met 1982 inzake de BTW over stortrechten van de belt. Inmiddels is onze navor dering van de belasting bin nen. Inclusief een boete van 10% beloopt deze navordering een bedrag van 600.000,-. Over de hoogte van het bedrag is men het echter niet eens en daar wil de gemeente dan ook bezwaar tegen aantekenen. Eveneens wil de gemeente be zwaar aantekenen tegen de boete van 10%. Dit bezwaar richt zich dan op de term, dat „men te goeder trouw" heeft gehandeld. De andere kant van de zaak is, dat storters op de belt uit die jaren een nieu we rekening tegemoet kunnen zien, waarop alsnog 18% BTW, is aangegeven. Ter geruststel ling voegde wethouder Heemskerk eraan toe: „De be drijven die die 18% moeten be talen, kunnen dat natuurlijk van hun eigen belasting af trekken". Positief stond de commissie te genover het voorstel om een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker tot een maximum van 1.000,- te sub sidiëren. Dit onderzoek is al een zestal jaren achtereen in Noordwijkerhout gehouden, waarbij een behoorlijke deel name werd bereikt. De onderzoekkosten werden toen grotendeels door het rijk betaald, terwijl de gemeente zorg droeg voor de administra tieve handelingen en de finan ciële afhandeling. De kosten daarvan werden geheel gedekt door de 15,- eigen bijdrage van de deelnemende vrouwen, zodat het de gemeente de laat ste jaren in feite niets kostte. Het rijk subsidieert echter niet meer. Toch wil men het on derzoek voortzetten. Dit kan als de deelnemende vrouwen een eigen bijdrage van 32,50 gaan betalen en de gemeente bijkomende kosten tot een maximum van 1.000,- wil fi nancieren. Zonder veel om haal van woorden ging de commissie met die opzet ak koord. ÏNAAR De gemeen- ienaar zal mensen van Wassenaar, die boven- it economisch gebon- aan deze gemeente, :hrijven als woning- Ie. De gemeente zegt willen bepalen wie zij wie niet als woningzoe- in wil schrijven en wie woning wil toewijzen. van de gemeente stel- raad voor geen gevolg n aan het verzoek van teerde Staten de crite- r inschrijving als wo- kende in Wassenaar te men. verwijzen hierbij naar iruimtewet 1947, waar- dat toewijzing van een en verlening van een jrgunning een „be- eid van het gemeente- is. Volgens B en W heeft het daarnaast weinig zin mensen die niet aan Wasse naar gebonden zijn in te schrijven als woningzoekende, omdat het een „handeling is die tot niets leidt". De ge meente heeft meer dan 1750 woningzoekenden geregis treerd staan, waarvan betwij feld wordt of ze ooit allemaal zelfstandig gehuisvest kunnen worden. Overigens geeft Was senaar ook een woonvergun ning af aan mensen van buiten de gemeente^die op eigen initi atief woonruimte hebben ge vonden. Dan wordt niet eerst de woningzoekendenlijst beke ken of daar iemand opstaat die eerder in aanmerking komt voor die woning. Het provinciaal statenlid E. Kohier had naar aanleiding van een stukje in deze krant van 26 oktober vragen gesteld over de woonruimteverorde ning van Wassenaar. Hij vond dat de gemeente zijn grenzen ook open diende te stellen voor andere woningzoekenden dan ingezetenen van de ge meente. Overigens zeggen B en W ach ter het provinciaal streven te staan om de woningzoekenden in de Haagse agglomeratie centraal te registreren. Nu is het zo dat iemand in meerdere gemeenten ingeschreven kan staan voor een woning. Vol gens B en W geeft dat een ver tekend beeld van het werke lijk aantal woningzoekenden in de Haagse regio. Bij centrale registratie zou dan weer wel duidelijk moeten zijn wie in Wassenaar woont of werkt en daar een woning wil, zo vin den B en W. e oefening ekke tankauto nkauto, die door een ng een enorme ravage aakt. Dat was het uit- unt van de gisteravond en rampenoefening van jpolitie Leiderdorp. Na van het anderhalf uur 3 spectakel, oordeelde ie dat de oefening zeer erlopen was. De oefe- ind plaats op kruising r Marckstraat/Pinkster- Jnder toeziend oog van iwonenden, die van te ip de hoogte waren ge- te toedracht van de in gezette ramp was als :en tankauto moet uit- voor een fiets, raakte i nog, waarop de fietser I op straat valt. Achter :auto rijden twee auto's fi de eerste niet op tijd urnen en tegen de tank- li botst waardoor deze kken en er een onbe- as vrijkomt. De tweede ijkt uit, slaat over de vliegt in brand. Deze »op" werd door de jon- liecollega's van de op- epen, de Leiderdorpse *er en EHBO, de Lo- m P (geoefende „slachtof- en de ambulancever- s De Jongh in ander- opgeruimd, een half woer dan was geraamd. Auto over de kop Een vierkant stuk hout op de provinciale weg 6 nabij de voetbalvelden van RCL in Leiderdorp heeft gister middag omstreeks half één een ongeluk veroor zaakt. Een 63-jarige kan tonnier uit Aarlanderveen trachtte het stuk hout te verwijderen. Op dat mo ment kwam er uit de rich ting van Alberts Corner een automobilist aan die het bord ontweek en daar door op de linkerweghelft terechtkwam. Een tegen ligger, een 44-jarige man uit Zoeterwoude moest daardoor weer uitwijken, kwam in de berm terecht en verloor de macht over het stuur, waardoor de wa gen begon te rollen en uit eindelijk ondersteboven bleef liggen. Daarbij werd ook de kantonnier even geraakt. De Zoeterwoude- naar en de kantonnier wer den licht gewond. De auto werd totaal vernield. De andere automobilist reed door. De rijkspolitie van Leiderdorp verzoekt even tuele getuigen zich te mel den, tel. 411421. FNV-Noordwijh Het afdelingsbestuur van het FNV-Noordwijk houdt donderdag een thema-avond in café Ons Gebouw (De Wels) aan de Abraham van Royenstraat. Leen van der Linden, voorzitter van de Nederlandse Politiebond, zal spreken over het onderwerp „Actueel vakbondsnieuws arbowet en een vergelijk tussen arbeidsvoorwaarden van ambtenaren en het bedrijfsleven". De vergadering begint om acht uur. Mobiel Vanaf deze week staat in Alphen aan den Rijn elke don derdag van 's morgens tien tot 's middags vier uur een mo biel ANWB-kantoor aan de Aarkade. De wagen staat er het hele zomerseizoen. Ravage De theatergroep Ravage treedt vrijdagavond op in Huize St Agnes te Voorhout. In dit onderkomen aan de Herenstraat brengt deze groep het stuk „Als je durft", ter gelegenheid van het eerste lustrum van het vrouwen trefpunt Voorhout. Alle vrouwen uit de regio zijn van harte welkom dit gebeuren bij te komen wo nen. De aanvang is 20.00 uur en de toegangskaarten kosten vijf gvlden per stuk, waarin koffie en een drankje zijn inbegrepen. 25 jaar De opperman-straatmaker J. de Jong sr. in Katwijk viert donderdag zijn 25-jarig dienstjubileum bij openbare wer ken. Ter gelegenheid hiervan wordt op vrijdag een „lopen de receptie" gehouden, meldt de gemeente. Dat gebeurt in de kantine van de Gemeentewerf tussen half vier en vijf Noppie De Hoogmadese toneelvereniging N..K.JB. geeft vrij dag en zaterdag weer de jaarlijkse voorstellingen. „Noppie in de vernieling", is de titel van de klucht die het gezelschap uitvoert in De Schuur. Aanvangstijd is kwart over acht. Reservering is mogelijk bij telefoon nummer 01712-2112. Concert De Kunstkring Leidschendam organiseert vrijdagavond vanaf acht uur een concert in De Witte Kaketoe aan de Damlaan 36. Medewerkenden zijn Mireille van der Wart, viool, en Wim Bredenhorst, piano. Het programma ver meldt onder meer de Kreutznersonate van Beethoven. Kaarten kosten 10voor KL-aangeslotenen J6.50 en voor CJP-houders J5. Woensdag 20 maart wordt om 12.30 uur in hetzelfde gebouw een lunchconcert gegeven. Hierbij zijn de medewerkenden Luuk Nagtegaal, slagwerk, Jeroen van der Hoff, vibrafoon, en Mark Ottenheim, marimba. De toe- Tent De avondvullende groependemonstratie voor amateurs uit de streek gaat vrijdagavond niet door. Magnifiosi, het jongerencentrum in Lisse, heeft op haar oproep tot deelname te weinig respons gekregen. In plaats daar van is nu de groep TENT gecontracteerd. Deze streek- groep speelt modern-wave. De avond begint om half tien en de entree kost niet-leden vijf gulden en vier gulden voor leden. Fietspuzzeltocht Het Vrouwentrefpunt Voorhout houdt morgen een fiets puzzeltocht in het kader van haar eerste lustrumviering. Om twee uur is men welkom bij de Spelewey: van daaruit start de tocht om half drie. Onderweg is er een consump tiestop en tegen het eind van de tocht kan men in de Spe lewey een warme kop soep eten. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Jeanette v.d. Bent, Boekhorstlaan 138. NOORDWIJK Het echtpaar Van Velzen, ei genaar van het sporthotel- conferentiecentrum Zon- ne, is in de pen geklomen omdat het zich onrecht matig behandeld voelt. Dat zou zijn gebeurd tij dens de onlangs gehouden hoorzitting in de raads-, commissie ruimtelijke or dening van de gemeente Noordwijk over het be stemmingsplan Zuiddui nen. De eigenaars willen via dat bestemmingsplan geregeld zien dat hun ho tel in de toekomst kan worden uitgebreid en dat er een dienstwoning ge bouwd mag worden. Door omwonenden is daar in de op 7 maart gehouden ver gadering van de commis sie fel bezwaar tegen ge maakt. Volgens de brief van de advo caat is de verklaring die één van de omwonenden, me vrouw Verdoes-Van der Loo, heeft afgelegd die door de ei genaars van Zonne „pertinent onjuist". Mevrouw Verdoes stelde dat de omwonenden zich misleid voelen na publica ties over het bestemmingsplan en dat zij daardoor geen be zwaren hebben ingediend. De omwonenden maakten volgens de verklaring in de vergade ring bezwaar tegen de plannen om ook conferenties te gaan houden in Zonne, het niet uit breiden van het aantal par keerplaatsen en het uitbreiden van het aantal bedden van 25 naar 51. Daardoor worden par- keerchaos en verdere aantas ting van het landelijk karakter van de Zuidduinen voorzien. De hoteleigenaars op hun beurt bezwaar in de brief dat zij voor de tweede maal tijdens een behandeling van dit be stemmingsplan niet zijn uitge nodigd die bij te wonen en zo doende niet in staat zijn ge weest de bezwaren te weerleg gen. Wat betreft de bezwaren van de omwonenden stelt het echtpaar in de brief aan de commissie dat Zonne al meer dan acht jaar gedurende de wintermaanden als conferen tiecentrum wordt gebruikt en dat het niet de bedoeling is het aantal bedden van 25 naar 51 uit te breiden, „want het aan tal bedden is sinds 4 januari 1976 al 51". In de brief van de advocaat wordt de reactie van de om wonenden daarom nogal „overspannen" genoemd. „De meeste omwonenden hebben hun villa aangekocht toen ho tel Zonne allang functioneer de. Zij moeten zich dus niet beklagen als zij enigszins te maken hebben met de gevol gen van het hotelbedrijf. Bo vendien houden mijn cliënten zich niet bezig met recepties en bruiloften", aldus de brief. Verder wordt gesteld dat het bestemmingsplan al eerder in de raad is behandeld en door gedeputeerde staten is goedge keurd (door een procedurefout moet het nu nogmaals officieel door de gemeenteraad) en dat de eigenaars van Zonne de bu ren steeds ter wille zijn ge weest. genoemd worden in dit kader de al vijf jaar durende gang van zaken rond de bouw van een dienstwoning (zij wo nen nu in een klein hotelap partement) en uitbreiding van het hotel aan de achterzijde. SENTE LEIDSCHENDAM IN VERWEER VOOR RAAD VAN STATE: HENDAM De 'oorzitters van de lendamse gemeen- zijn gisteravond ak- gegaan met het ver dat burgemeester de Vreeze voor de fan State zal voeren de gedeeltelijke euring door provin- Btaten van het be- tingsplan „Landelijk d" en tegen de aan- g, eveneens door de icie, tot het maken pn bestemmingsplan ■«eiNo. Het gemeentebestuur vindt vooral dat de adviseur van de Raad van State zijn taak wel erg gemakkelijk heeft opgevat door over de bouwlokatie op verschillende essentiële onder delen te volstaan met het standpunt van Gedeputeerde Staten weer te geven en dat vervolgens tot het zijne te ma ken. De gemeenteraad vindt dit onbevredigend omdat van de adviseur een van argumen ten voorzien advies over beide standpunten mag worden ver wacht. In tegenstelling tot de adviseur vindt men in Leid schendam dat wel degelijk al ternatieven voorhanden zijn voor de bouwlokatie. Gewezen wordt op de wijk Noordhove in Zoetermeer en op (klein- )Wateringen waaraan ook Den Haag de voorkeur geeft. Vol gens een studie van de Acade mie Bouwkunst in Rotterdam zou de lokatiesubsidie in Wa teringen 10.000 gulden per wo ning bedragen, evenveel als minimaal voor LeiNo wordt becijferd. De Leidschendamse delegatie zal volgende week ook wijzen op de financiële terst moeilijk zullen maken fi nancieel rond te komen. De gemeente is het verder niet eens met de provincie als wordt gezegd dat de bestaande verkeerswegen „positieve ele menten" zijn om isolatie van LeiNo te voorkomen. Verder bestrijdt de adviseur in geen enkel opzicht de twijfel van Leidschendam over het woon- milieu. Prognoses hierover zijn noch bij de provincie, noch bij de adviseur te vinden. Wat de Verlengde Landscheidingsweg betreft heeft de nieuwe minis ter van verkeer en waterstaat volgens het gemeentebestuur weer twijfels gezaaid door in de Tweede Kamer nu weer te praten over „heroverweging". Leidschendam beklaagt zich er tenslotte ernstig over dat dat zelfs nog geen begin van overleg is begonnen over de voorwaarden die de gemeente raad aan de eventuele bouw van LeiNo heeft verbonden. CDA-fractievoorzitter C. H. de Ruijter zei gisteravond nog eens dat die voorwaarden „on omstotelijk" blijven staan en „uiterst zwaar zullen wegen" bij wijziging van het bestem mingsplan ten gunste van Lei- No. LEIDSCHENDAM De adviseur van de Raad van State heeft slechts één van de 44 bezwaarschriften die zijn ingediend tegen het bestemmingsplan „Landelijk Gebied Leidschendam 1973" positief beoordeeld. Die ene gelukkige is veehouder Van Santen aan de Stompwijkseweg. Van Santen heeft een veehouderijbe drijf van 13 hectare waarop 60 melkkoeien, wat jong vee, var kens en schapen. Een goede benutting van het grasland is voor hem noodzakelijk maar de provincie heeft volgens een eerder vastgesteld fietspa denplan dwars door zijn gebied een rijwielpad geprojecteerd. Leidschendam kon niet anders doen dan dit in het bestem mingsplan mee te nemen. De gevolgen zijn uiteraard nadelig voor Van Santen die een ander tracé voorstelde. Dit schrijven werd doorgezonden naar de provincie maar hij heeft daarvan nooit meer wat gehoord. Plaats dependance „Louise" nog onzeker LEIDERDORP De raadscommissie ruimtelij ke ordening en openbare werken is het gisteravond niet eens kunnen worden over de definitieve plaats van de vestiging van de dependance van de Louise de Coligny Scholenge meenschap uit Leiden. Vorige week maandag wees de gemeenteraad de toekomstige woonwijk Buitenhof-Midden aan als het gebied waar de school moet komen, maar sprak zich nog niet uit over de exacte plaatsbepaling. Een keuze die niet zonder pro blemen was omdat de belan genvereniging van 35 koopwo ningen in Buitenhof-Oost al had laten weten bezwaar tegen een vestiging in Buitenhof- Midden te hebben. Gister avond kwamen twee alterna tieven ter tafel die er op ge richt waren de wind uit de zei len van de bezwaarden te ne men. Het raadslid W. Kruide nier vond het noordelijke deel ter hoogte van de Hella Haase straat het meest geschikt, PvdA-raadslid A. Wesseling zag daarentegen meer in het gebied in het verlengde van de Buitenhoflaan. Een woord voerder van de belangenvere niging liet vanaf de publieke tribune weten geen problemen met beide plaatsen te hebben. Als er geen nieuwe bezwaren komen kan aan de eis van het ministerie van O en W, dat de dependance met het nieuwe schooljaar klaar moet zijn, worden voldaan.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7