Ceidoe Sou/tont R0 NIET WELKOM IN 'RONTREINIGDE GEULHAVEN ^an Koopman, ambassadeur van Nederlandse lichte muziek "derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's IQ/TELEVISIE DINSDAG 15 MAART 1983 PAGINA 15 ERDAM De VPRO heeft in een i radio-uitzending vanaf een rond- jot over de milieuproblemen in de lamse haven noodgedwongen moe- jen van een bezoek aan de Geulha- r/ aar het tankschoonmaakbedrijf Jlean is gevestigd. Booy had tevoren de Spido. waarvan de rondvaart- as gehuurd, als de VPRO laten we- [niet voor de gevolgen kon worden an, indien tijdens de uitzending de [ven en het bedrijf zouden worden aan. Daarbij werd met name ge- j een ongewenste confrontatie tus- jrknemers en ex-werknemers van opspraak gekomen bedrijf. De Spi- I in op het verzoek van Booy en de VPRO, hoewel de actie als intimidatie wordt beschouwd. Men legde zich mede op advies van de politie en de havendienst daar uiteindelijk bij neer. Het gevolg was dat de rondvaartboot niet verder kwam dan de monding van de Geulhaven in de Botlek en dat de stichting Reinwater geen monsters van slib dicht bij de steigers van Booy kon nemen. Booy wordt ervan ver dacht 26.000 ton chemisch afval illegaal geloosd te hebben in de haven. Het bedrijf heeft in een advertentie op de voorpagina van landelijke dagbladen de beschuldigin gen van de hand gewezen en gezegd de resultaten van het huidige justitieel on derzoek met vertrouwen tegemoet te zien. Geen zendtijd voor GOV DEN HAAG De Gerefor- meerde Omroep Vereniging (GOV) krijgt geen zendtijd. Ze heeft niet aangetoond repre sentatief te zijn voor de stro ming waarop zij zich richt, en die ruim een half miljoen zie len telt. Dit heeft het ministe rie van WVC meegedeeld. Mi nister Brinkman heeft het ver zoek om zendtijd afgewezen. Hij concludeert, dat de kijkers en luisteraars geen redelijk be lang hebben bij de kennisne ming van de uitzendingen die de GOV beoogt. Dit is volgens de Omroepwet wel vereist, al dus de bewindsman. DUIDELIJKHEID NODIG OVER AUTEURSRECHTEN KABEL-TV DEN HAAG Het Overlegorgaan Kabeltelevisie heeft er bij de minis ters van Justitie en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) en bij de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat op aangedrongen zo spoe dig mogelijk duidelijkheid te scheppen over de gevolgen van de uit spraak van het Amsterdamse Gerechtshof over auteursrechten voor ka beltelevisie. Deze uitspraak houdt in dat auteursrechten verschuldigd zijn voor binnen- en buitenlandse televisieprogramma's die door middel van kabeltelevisienetten worden verspreid. Volgens het Overlegorgaan is het voor kabelexploitanten en -abonnees (65 procent van alle televisiekijker) van belang dat op korte termijn duidelijkheid wordt verkregen over de vraag wat de uitspraak van het Hof voor gevolgen heeft voor de tarie ven. De huidige situatie schept, aldus het Overlegorgaan, onzekerheid voor de exploitatie van bestaande en nog aan te leggen kabeltelevisienet ten. Het Overlegorgaan Kabeltelevisie is een orgaan van de PTT dat ad viseert over zaken die met aanleg en exploitatie van kabelnetten te ma ken hebben. De NOS, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Vereniging van Exploitanten van Centrale Antenne-Inrichtingen en de Consumentenbond maken o.m. deel uit van dit overlegorgaan. ijVERSUM - Zijn stem dan niet meer zo :htig klinken, het me timbre en de toe- dtste articulatie zijn leven. En hoewel zijn dige werkzaamheden beperken tot één ra- i-uitzendinkje van wel- gld 27 minuten - het >rdagse TROS-pro- „Voorzichtig, - wandelt hij dagelijks met twee jen door het wereldje lichte muze. zo'n poesenvrouw - ingeleide eersteling uit de boekenkast. Moesjoe, de uit Portugal geïm porteerde statige kater, wiens stamboom in Engeland ge plant werd en die volgens de papieren naar de welhaast adellijke naam Moesjoe de Saudade e Algarve luistert, volgt iedere beweging van zijn baasje nauwlettend. Ook hij wil duidelijk iets bewijzen: dat het gezin Koopman wel degelijk uit drie peilers be staat. En zo is het ook. Maar daar zullen we het niet over hebben. Jan Koopman, de ra dioman. Daar was alles om begonnen. Koopman, de man die 20 Toevallig op rij het destijds zeer po- jire ziekenprogramma leiet" voor de AVRO maak- rtjn presenteerde, werd in- aaien alweer 75 jaar. Van )mradio tot FM dus... S Koopman: „In feite zijn zaken, die het leven mijn vrouw Miep en mij ;rsen. Dat is en blijft op rste plaats de lichte mu- maar ook onze prachtige lese kater Moesjoe speelt in hoofdrol in. Vooral ook .at ik door hem aan het ^lijven van boekjes ben be- ^jien. Of. beter gezegd, ik in de huid van Moesjoe ipen en heb vanuit die „Leer mij de mensen ien" geschreven. De eer- ruk was binnen een paar ien uitverkocht. Binnen- .lat komt mijn tweede kat- ^VDoek uit. „De kat uit de !e,m gekeken" heet het. En "komen er nog meer. Als "'"aan mij ligt tenminste", /ijl mevrouw Koopman ;offie tracteert, haalt Jan bewijze van zijn pas laat Jekte schrijverstalenten 'e_door Martine Bijl - ook al „Ik ben toevallig in '52 bij de AVRO gekomen. Dank zij Frans Murilof, die toen pro ducer van de Bonte Dinsdag avond Trein was. Ik werkte toen als secretaris voor de Stichting Onze Lichte Mu ziek, een door Buma gefinan cierde instelling, die de Ne derlandse muziek nationaal en internationaal probeerde te populariseren. Londen was in die jaren voor Europa het Mekka van dat genre muziek en dus zat ik zeer vaak in die Engelse hoofdstad. En ik had er ontzettend veel relaties. Daar ook ontmoette ik Muri lof en die wilde wel van die relaties profiteren. Hij haalde me naar de AVRO en nadat ik daar veel produktiewerk had gedaan, mocht ik uitein delijk ook zelf gaan presente ren. „Palet" onder andere". De evenknie van KRO's Zon nebloem van wijlen Alex van Waaijenberg, vertelt verder: „Om je heel eerlijk te zeggen, Alex deed het beter dan ik. Ik ging meer op de vrolijke toer. Dat viel overigens niet mee. Jan Koopman weet alles van katten en van het lichte lied. Ik had een budget van 150 gulden per uitzending en daar kon je ook toen al haast niets mee doen. Dank zij mijn rela ties kwamen de goede Neder landse artiesten toch naar Hil versum. Het Cocktail Trio, The Sheperds, noem maar op. En allemaal voor niets, hè. Allemaal deden ze het voor Jan. Als het mooi weer was maakten we het programma op het grasgazon voor de stu dio. Of vanuit een rondvaart boot in Amsterdam. Zelfs vanaf de veerboot naar Har wich. Het lukte allemaal en ik werd steeds gekker. Ik wilde vanuit een DC 8 van de KLM gaan werken. Dat kon. Dus iedereen op die bewuste mor gen naar Schiphol. Artiesten, publiek en technici. En wat denk je? Potdicht van de mist. Maar ik was niet voor één gat te vangen. Dan maar vanaf de grond. En dus reserveerde de KLM keurig een groot gedeel te van het restaurant op Schiphol en kon het program ma normaal doorgang vinden. En weet je wat nu het leuke van die DC 8-flop was? Daar door is Alice Oppenheim uit eindelijk bij de AVRO terecht gekomen. Ze zat als stewar dess in dat programma en ze deed het zo goed, dat de KLM op slag een personeelslid kwijt raakte". Nostalgie Nostalgie beheerst, zoals bij de meeste ouderen, het leven van Miep en Jan Koopman. En dat daarin de radio een ge meenschappelijk „bezit" is ge worden, ligt voor de hand. Want ook Miep was in die mediatak zeer actief. Van 1955 tot 1971 verzorgde ze tij dens de Firato-tentoonstelling in de RAI via een eigen FM- zendertje de interne commu nicatie tussen de standhou ders - „En die zender was zo sterk, dat ik haar hier thuis in Hilversum kon ontvangen", reageert Jan -, ze maakte met haar echtgenoot het AVRO- programma „Muzikale Poes pas" - hoe kan het ook an ders? - en ze trad voor diezelf de zendgemachtigde op als hostess bij het ontvangen en begeleiden van buitenlandse artiesten. Niets dan prettige herinnerin gen aan die tijden, aan Ama- lia Rodriquez, Lena Home, Peggy Lee en Eartha Kitt, om er maar een paar te noemen. Koopman: „Zoals ik ondanks mijn vertrek bij de AVRO en mijn door de pensioengerech tigde leeftijd gedwongen overstapje naar de TROS nog veel terugdenk aan die heer lijke tijden met collega's als Lex Braamhorst, Hans Simo- nis, Marga van Arnhem, Meta de Vries en natuurlijk Flip van der Schalie. En niet te vergeten de door Herman Emmink gepresenteerde uit zendingen van „Muzikaal ont haal". Deden we destijds bij toerbeurt de produktie voor en vaak ook boekte ik in het buitenland de artiesten voor het programma. Bij de TROS voel ik me in mijn nadagen uitstekend thuis. Ook al heeft men voor mij per week nog maar een halfuurtje beschik baar, je hebt toch een vast punt in je levensritme. Iets om handen. En daar ben ik dankbaar voor". Tuberculose Hoewel Jan Koopman - gebo ren in Amsterdam, maar geto gen in Haarlem en omstreken - door zijn vader, die direc teur van een Brits assurantie- bedrijf was als de enige opvol ger werd bestempeld, waren er twee oorzaken waardoor hij niet in het verzekerings vak terecht kwam. De eerste, een minder prettige, doordat hij vrijwel onmiddellijk na het verlaten van de middelba re school in sanatorium Den nenoord in Doorn terecht kwam om er zes jaar lang te gen de toen nog zeer gevrees de tuberculose te vechten. De tweede, een wat prettigere, omdat zijn moeder en zijn ou dere zuster Betsie zeer begaaf de pianistes waren en hijzelf aardig met de viool overweg kon. Daar dus liggen de wor tels van Koopmans latere loopbaan. Die overigens inter nationaal nog een aantal op merkelijke succesjes voor hem in petto had. Koopman: „Ja, ik was een van de eerste Nederlanders, die voor de BBC Homeservice een eigen, Engelstalig pro gramma mocht presenteren. Over Nederlandse muziek. Onder de titel „Dutch Caba ret" heb ik er vijf uitzendin gen van een uur gemaakt. Ook in Portugal, ons tweede vaderland want daar ligt sinds veertien jaar altijd onze ^vakantiebestemming, heb ik achter de microfoon gezeten en zelfs op Madeira heb ik platen van Louis van Dijk en Rogier van Otterlo mogen draaien". KEES JAGERS Normaal: „Wij maken muziek voor Jan met de pet". Normaal verklaart liefde aan het plattelandsleven HILVERSUM De popgroep Normaal heeft de gave om het publiek in elke zaal met eenvoudige, maar zeer doeltreffende melodieën op te hitsen tot een kokende massa. Dit is één van de redenen waarom ze zijn ge vraagd om als openings-act te dienen voor het Rod Ste wart-concert op 14 juni in het Feyenoordstadion in Rotterdam. Normaal zou de menigte immers prima kunnen opwarmen voordat „de meester" zelf het podi um betreedt. Normaal heeft echter nog een andere reputatie. De groep zingt namelijk in een Achterhoeks dialect. Met name dat aspect wordt morgenavond op Ned. II om 19.22 uur belicht in de informatieve regionale rubriek „Van Gewest tot gewest". In de reportage zijn Buizend Beemd, Wimken van Diene, Brekken-Jan Schamp schot en Paul Mealmoes te zien tijdens een optreden in de Noord-Oost-Polder. Het gesprek gaat over de achtergronden van de boerenrock van Normaal die nu al zeven jaar oerendhard door Nederland raast en de liefdesverklaringen van de vier Achterhoekers aan het plattelandsleven. De in dialect gezongen gebeurtenissen en toestanden van de Achterhoek blijken her kenbaar te zijn voor jongeren uit heel Nederland. Vandaar dat de nieuwe langspeler „De boer is troef", waarop weer alledaagse" gebeurtenissen in een aantal composities zijn samengevat, bin nen enkele weken in de elpee top tien belandde en zich daar stevig lijkt te hebben genesteld. „Peter Koelewijn vond indertijd een voorwaarde voor succes dat we wat minder in dialect moes ten zingen. Die man heeft ongelijk gekregen", zegt Bennie Jo- link, beter bekend als Buizend Beernd. Volgens de zanger schuilt het succes van Normaal niet direct in het dialect alswel in de recht-toe-recht-aan rock roll en de teksten, die uit het leven gegrepen zijn. „Wij maken rockmuziek voor Jan met de pet en daar kan iedereen zich in terugvinden. Of hij nu in Gro ningen of in Den Haag woont". rERLAND 1 sport extra. Het )en weekend is in Veld peen internationaal ten- _ïiooi voor jongens en ,s tot en met veertien Het evenement i Tulip Cup stond onder lërv van de European Association en is on- I van de „Winter Cups". JOS brengt een samen- van de finaledag van irnooi. De TV-show. Ivo Niehe jn zijn programma een met Simon van Col- 3( e een dezer dagen zijn jubileum als filmjour- vviert. Sinds een respec- Cantal jaren presenteert programma Simons en Ivo praat met hem Jjn ervaringen. Voorts zal •Jerikaanse zangeres Glo- ijfner in de TV-show op- T alsook de cabaret- Purper. De weg naar Peruwelz. tweede deel van „De Jaar Peruwelz" gaat Ge- zijn verdwenen zoeken in Maastricht, heeft ontdekt dat ze kind heeft gewoond, ift er echter nooit iets teld. De rol van de por- hotel Du Casque, waar tven logeert, wordt ge- door de 69-jarige gebo- irlenaar Jan Dunning. „Ze zijn hier binnen gekomen, keken even rond en toen hebben ze gevraagd of ik mee wilde doen; dat is alles" zegt hij over zijn opvallende creatie. NEDERLAND 2 20.30 Met Gert en Hermien te gast in Israël. Het echtpaar Timmerman trekt nog steeds zingend door Israël. Hun gas ten zijn vanavond: Reca Ram- co uit Los Angeles en de com ponist Ron da Costa. Gert en Hermien zingen o.a. „The Holy City". 21.10 Metterdaad. In Equador, in de uitgestrekte gebieden van Marco-Tolontag leven en werken duizenden Indiaanse gezinnen vrijwel geïsoleerd. De wegen naar de hoofdstad Quit- to zijn vrijwel onbegaanbaar en er is geen licht en waterleiding. Ook beschikt met niet over een behoorlijke medische ver zorging. De EO verzorgt een reportage over de wijze waar op de kerken deze l/idianen proberen te helpen. 23.05 AVRO's Sportpanora- 'ma. In het Rotterdamse Sport paleis Ahoy' wordt deze week het tiende ABN Wereldtennis- tournooi gehouden. Dit tour- nooi telt mee in de Grand Prix serie. Deelnemers zijn o.a. Pe ter McNamara en Gene Mayer. Vanavond de eerste samenvat ting van 'in dit tournooi ge speelde partijen. Het commen taar is van Jack van der Voorn. (Bruce Boxleitner) op de foto met Gloria (Cindy Mor- t op Ned. I om 19.02 uur belangrijke informatie toege- i over de „Singaporeman". Hij moet deze nu alleen nog leien aan de juiste persoon. Dat blijkt niet eenvoudig te Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Daar vraag je me wat. Herhaling. 16.40 Er was eens... de ruim te. Tekenfilmserie. Twaalfde afl.: De reu zen. TROS 18.15 TROS sport extra. Ten niswedstrijden om de Tulip Cup in Veldhoven. Samenvatting finaledag. 18.55 Fiappie in Treurrijk. Kinderserie. Tweede af levering. 19.02 Frank Buck. Ameri kaanse avonturenserie. Afl.: Twistappel. 20.00 Journaal. 20.28 De tv-show. Ivo Niehe ontvangt gasten. 21.30 De weg naar Peruwelz. Serie naar de roman van Henri Knap. Tweede aflevering. 22.10 Aktua tv. Actualiteiten. 22.45 Falbon Crest. Ameri kaanse serie. 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. EO Kinderkrant. De Waltons. Ameri kaanse familieserie. Met Gert en Hermien te gast in Israël. Een tour de chant. EO-Metterdaad. Docu mentaire over Indiaanse gezinnen in Equador. Tenslotte. Kort slot woord. i Omnibus. Kunstrubriek van Theo Stokkink, i Journaal. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek, i Journaal. AVRO's sportpanora- ma. Het ABN-wereldten- nlstoernooi. Samenvat ting van de belangrijk ste partijen. DUITSLAND bronnen. 17.00 In het hoofd brandt nog lichtl Uit de jeugdserie „Denk- ste?l". 17.50 Journaal. 18.00 Actuali teiten. Streeknieuws. 18.25 Hallo Larry. Serie. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Alles of niets. Spelprogramma van Max Schautzer. Thema: Richard Wagner. 21.00 Pano rama. Actualleiten. 21.45 Dallas. Se rie. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Vaderland - tegenwoordig. Programma over de betekenis van het begrip vaderland. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. Aansluitend: Jour naal. 16.35 De vogelverschrikker (Worzel Gummidge). Engelse jeugd serie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illu- stratie. 17.50 Dal kan een vrolijke boel worden. Plezier met Peer Au- gustinski. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam is haasl Tekenfilm serie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Cal Ballou. Amerikaanse western van Elliot Silverstein (1965). 21.00 Achter grondinformatie. 21.20 „Wees rea listisch eis het onmogelijke...". De „Groenen" tussen consequentie en compromis. 22.15 Vijf over tien. Dis cussieprogramma over de verkiezin gen. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.30 Dertien keer denken (10). Cursus filosofie van De Bono. 18.00 Tv-cursus wiskunde geome trie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier-report: Arche 2000. Natuur- en milieumagazine. 21.00 Klimbim (28). Satire. 21.45 Spiegel van het land. Portret van een kunstenaarsgroep uit Dusseldorf. 22.15 Drie voor midder nacht: Open einde. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer... Herhaling van „De ambtenaar". 18.30 Peuters en kleuters (10). Kind en zie kenhuis. 19.00 Tijdrover: Lieve plan tjes. Boeken over kruiden. 19.10 Kijk uitl Inhalen is een gevaarlijke ma noeuvre. 19.15 Biechten. Korte film van Carl Colpaert. 19.20 Uitzending door derden. Programma van T en O. 19.40 Mededelingen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunat-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.45 Kijk menaon: mensenmakers. Kanttekeningen bij uitwendige be vruchting. 21.35 Smiley's prooi. En gels-Amerikaanse serie. Zesde en laatste aflevering. 22.30 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIË BRT 2 19.00 Da drie uitvinders. Herhaling tekenfilm voor de jeugd. 19.15 Harold Lloyd. Fragmenten uit stomme films. 19.35 Kijk uitl Inhalen ia een gevaar lijke manoeuvre. 19.40 Mededelin gen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 De Nieuwe Orde. Herhaling historische enquetes van Maurice de Wilde. Dertiende afl.: De Nieuwe Raad van Vlaanderen. 21.15 Internationale muziekwed- atrijd te Geneve. Tweede deel gala concert. 22.05 Handel en wandel (Open school). KMO en Design. BELGIË FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd program ma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 20.00 Flamingo Road. Amerikaanse serie. Twaalfde afl.: Alle katten zijn grijs. 20.50 Minute papillon. Consu mentenrubriek. 21.50 Grabe a la mu- sique. Serie van Reichenbach. Mauri ce Ravel (1). 22.55 Journaal. BELGIË FRANS 2 18.05 Les visiteurs. Franse SF-serie van Michel Wynn. Vijfde afl.: Memno. 19.00 Shema Israel. De joden In Bel gië. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Point de mire. Magazine van Gerard Valet. 21.00 WK Kunstschaatsen. Vrije kuur voor paren en heren. ENGELAND BBC 1 16.00 The budget. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 19.55 Dr Who. Jeugdserie. 20.20 Vox pop. Docu mentaire serie. 20.50 Terry and June. Serie. 21.20 Great little railways. Do cumentaire serie. India. 22.00 Jour naal. 22.25 The chancellor. 22.35 Play for today. Wayne and Albert. 23.35 People and power. David Dim- bleby. 00.13 Journaal. 00.15 UK Dan ce championships. 01.00 Weerbe richt. ENGELAND BBC 2 17.05 Play school. 17.30 Jackanory. 17.45 Paddington special. 18.05 John Craven's newaround. 18.10 The Baker Street boys. Jeugdserie. 18.40 Reportage. 19.00 The Bagthor- po Saga. Serie. 19.20 The Waltons. Amerikaanse familieserie. 20 10 Jour naal. 20.15 Robinson Crusoe on Mars. Amerikaanse SF-film van Byron Haskln (1964). 22.00 Russell Harty. 22.30 Just another day. 23.00 Dear ladies. 23.30 The chancellor. 23.40 Newsnight. 00.30 Racing. National Hunt Festival. 00.55 Continuing edu cation. 01.20 Maths. ENGELAND ITV 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.40 Crossroads. 20.05 Angles. 20.35 E.T. and friends: magical mo vie visitors. 21.30 Enemies of the state. 23.00 News at ten. 23.20 An glia late news. 23.30 The budget. 23.40 Victims. Amerikaanse film (1982). 01.35 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open tchool- -TELEAC. De overgang (19). KRO: 15.30 Oe poppenkraam (19). Pop penserie voor de kleintjes. 15.55 KRO's wereldcircus. Circusprogram ma met jonge artiesten. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Bijna zoals in het echte leven. Cabaret. 10.50 Het vaderland tegen woordig. 11.35 Cultoeristisch. Re portage over Bulgarije en Joegosla vië. 12.10 Panorama. 12.55 Voetbal. UEFA-beker: Universitatea Craiova- F.Kaiserslautern. 16.10 Journaal. 16.15 Aziatische olifanten. Dierendo- cumentaire van prof. Grzimek. 17.00 Het Duitse poppentheater. Docu mentaire serie. 17.30 De oude doos. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Fjutscher. Kwisprogramma voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-il- lustratie. 17.53 Rokende colts (Gunsmoke). Amerikaanse wester nserie. Afl.: De springstofexpert (1). Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 08.00 Gymnastiek. 09.25 Sesam straat. 10.05 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. BELGIË BRT 1 16.30 Peuters en kleuters. Merhallng 'Kind en ziekenhuis'. 17.30 Teken films voor de kleintjes. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIË FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.00 Schooltelevi sie. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugd programma. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd programma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.30 School televisie en cursussen. 13.30 Jour naal en financieel nieuws. 14.00 Pebble Millnat one. 14.45 BOD: Kin derprogramma. 15.01 Watch! 15.18 20th Century History. 16.00 Dylan Thomas lived here. 16.15 Songs of praise. 16.55 Play School. 17.20 Yogi Bear. 17.25 Jackanory. 17.40 Take Heart. 18.00 John Craven's Newsround. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 15.00 Racing. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Pullover. 13.10 Rainbow. 13.30 Play It again. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Three little words. 17.00 Pullover. 17.15 Moomln9. 17.20 Emu's world. 17.45 Murphy's Radio vandaag HILVERSUM 1 16.02 (AVRO) Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs in „Des Indes" - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Top pers van toen - 19.02 Pim Jabobs' platenscala - 20.03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 De Maansteen (6): hoorspelserie - 21.39 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 TROS klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatie! programma over muziek, toneel en film. HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 16.00 (TROS) Llterama-dinsdag - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) De zeven pianoconcerten van John Field (II) - 21.00 Alban Berg Kwartet - 22.25 Orgelconcert door Gerard Dekker. Radio morgen HILVERSUM 1 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters bellen - 16.30 'Apekool' - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten -13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Para plu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, meden en thans - 12.34 Vraag en aanbod - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Boyce, McGibbon, Parish-Alvars. Vaughan- Wllllams, Bliss en Britten. - 8.05 Pla- tennleuws - 8.45 Muslca Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkest- palet - 12.00 Promenade: muziek van von Gluck, Lekeu, Mouquet, en Of fenbach. - 13.05 Orgelconcerten van Handel door Daniel Chorzempa - 13.30 (AVRO) Concert Champetre - 13.55 Nederlandse muziek - 15.45 Waalse Kerk Concert - 17.00 Overna me Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20 00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur. Lee Marvin speelt in de Ameri kaanse westernspeelfilm „Cat Ballou" een dubbelrol. Hij is zowel de revolverheid Strawn als de donkaard Shelleen. Duitsland 2 om 19.30 uur. DUITSLAND 2 19.30 Cat Ballou. Een kleine twintig jaar geleden was ..Cat Ballou" een succesvolle en grappige westernparo die. waarmee de jonge regisseur El liot Silverstein de uitschieter van zijn carrière maakte. Aan de film werkte ook de zanger Nat King Cole mee. die enkele maanden na het beëindigen van de filmopnamen stierf. Jane Fon da speelt het jonge onderwijzeresje Cat Ballou, dat net van school komt en in het harde leven van het Wilde Westen belandt. Haar vader wordt vanwege zijn grondbezit door revol- verheld Strawn (Lee Marvin) ver moord. Dochter Cat zweert zijn dood te zullen wreken en organiseert zelf een bende. Een van de leden is een dronkaard, die nauwelijks een pistool kan vasthouden, welke rol eveneens door Lee Marvin wordt gespeeld. BELGIE BRT 1 18.30 Peuters en kleuters. De tiende aflevering van deze serie gaat over het kind in het ziekenhuis. Ouders maken zich vaak zorgen, dat hun kind het erg moeilijk zal hebben zonder hun aanwezigheid. In deze uitzending krijgen we inzicht over hoe het kind op een ziekenhuisverblijf reageert. Ook worden er enkele practische tips gegeven. 20.45 Kijk mensen: mensenmakers. Nu er langzamerhand reageerbuisba- bies opduiken, wordt een groot ge deelte van de mensen angstig over deze ontwikkeling. De algemeen men selijke. ethische en juridische proble men kunnen nog niet overzien wor den. In de uitzending „Kijk mensen" gaat men In het kort in op de proce dure van de uitwendige bevruchting. Onder leiding van Kris Smet praten In de studio enkele wetenschapsmensen en echtparen over de problemen rond de vruchtbaarheid. 21.35 Smiley's prooi. In de zesde en laatste aflevering van „Smiley's peop le" wordt Grlgoriev door het team van Smiley (Sir Alec Guinness) opge pikt. Er wordt hem een vriendelijk welkom in het Westen aangeboden In ruil voor zijn medewerking. Hij be weert, dat hij door Karla benaderd is om een meisje te helpen, dat in een inrichting zit. Smlley laat Karla weten, dat hij genoeg van hem weet om zijn carrière te kunnen breken In ruil voor zijn medewerking wil hij hem helpen naar het Westen over te lopen. Het antwoord van Karla komt na enkele dagen en het rendez-vous wordt op de grens van Oost- en West-Duits- land belegd.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15