É.hoy breekt code m JUDOKA'S VOOR EK 'rits Pirard ;l1erbaasd over Jgen kwaliteiten IJSHOCKEYTEAM TOONT GROEIEND ZELFVERTROUWEN Twee amateurs in Olympisch elftal -ORT* -r— Qeid&iQowiant DINSDAG 15 MAART 1983 PAGINA 13 Timman leeld tweede kNO Jan Timman is in het Rationale schaaktoernooi in de jerse stad Lugano als tweede ge- ^d. De Nederlander vergaarde J Florin Gheorghiu en de Hon- Svan Farago. De Amerikaan Yas- ^irawan zegevierde met 7,5 pun- j Russen Tal en Vaganian be- het toernooi in Tallin op een Ide eerste plaats. Het tweetal b uit vijftien ronden tien punten, ndgenoot Ehlvest kan zich nog »r noemen indien hij zijn hang- tegen de Roemeen Suba tot i brengt. Minder beenbreuken door skiën DEN HAAG De laatste tien jaar zijn de klas sieke ski-ongevallen zoals gebroken benen in aantal teruggelopen. Arm -en schouderblessures daarentegen maken nu 25 procent van het totaal aantal ongevallen uit. Dit is een verdubbeling ten opzichte van voorgaande jaren. „Het lijkt wel of de verbeterde skipistes de skiërs steeds meer in verleiding brengen de grens van hun eigen *kunnen te verleggen", aldus het Bureau Voor lichting Verzekering. Meer dan de helft van het aantal ongevallen komt voor in de leeftijdsgroep, van 20 jaar en jonger. Van de 1000 skiërs lopen gedurende een seizoen 5 tot 7 personen verwon dingen op, die verdere behandeling vereisen. 85 procent van de ski-ongevallen bestaan uit val partijen en 10 procent uit botsingen. De overige bij ongevallen betrokken skiërs komen, vaak on zacht, in aanraking met vaste voorwerpen. Overwinning basketballers Den Bosch GRONINGEN De paring van de halve finales van de play-offs in de eredivisie bas ketbal heren is bekend. Nas hua /Den Bosch werd gister avond door een overwinning van 92-91 (na verlenging, eindstand 84-84) op Donar in Groningen definitief eerste in de normale competitie en Do- nar vierde. Den Bosch speelt daardoor de eerste wedstrijd in eigen zaal. De andere halve fi nale gaat tussen Hatrans- /Haaksbergen en Elmex/Lei- den. DEN HAAG Bondscoach Peter Snijders heeft na de nationale ju dokampioenschappen van zaterdag in Emmen een kernploeg samen gesteld van 27 judoka's, die zich gaan voorbereiden op de Europese titelstrijd (12-15 mei) in Parijs. Een groot gedeelte van de selectie neemt komende zaterdag deel aan het toernooi om de open West- duitse kampioenschappen. Vier judoka's zijn geblesserd: Rob Hoog- endijk, Laurens van As, Martin Schonewille en Hennie Pleizier. De kernploeg bestaat uit: tot 60 kg: Eliazer (Nijmegen), Hoogendijk (Vlaardingen), Van Oostrom (Tilburg), Garot (Nijmegen); tot 65 kg: Gevers (Rosmalen), Van Dijk (Liende), Alderding (Amsterdam), Van As (Leiderdorp); tot 71 kg: Ebbens (Nijmegen), Witjes (Vlaar dingen), Bosshart (Tilburg), Van der Vlist (Leiden); tot 78 kg: Hen- neveld (Hellevoetsluis), Van Heest (Amsterdam), Schonewille (Heer len), Van Harten (Amersfoort); tot 86 kg: Kaspers (Amsterdam), Verhoeven (Tilburg), Spijkers (Nijmegen), Mahn (Den Bosch); tot 95 kg: Van Oosten (Vlaardingen), Rapmund (Den Haag), Numan (Am sterdam), Pleizier (Den Haag), Buiting (Nijmegen); boven 95 kg: Wil helm (Den Bosch), Oudshoorn (Den Haag). Regeling rond reclameborden verruimd (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Brinkman en staatssecretaris Van der Reijden (WVC) hebben besloten tv-uitzendingen van voetbalwed strijden toe te staan als daar meer dan één rij reclameborden langs de velden staat. Daarmee hebben beide bewindslieden een rege ling, die in 1981 door oud-minister Gardeniers was ingevoerd, laten vervallen. Het kabinet had dit voornemen in het regeerakkoord aangekondigd. De regeling van Gardeniers is met ingang van afge lopen vrijdag vervallen. Aan de regeling zijn wel enkele voorwaarden verbonden. Die zijn: - Bij binnensporten moet de tweede rij reclameborden minimaal 3,5 meter hoger aangebracht zijn dan de eerste rij. De borden op de onderste rij mogen maximaal 50 centimeter hoog zijn, de andere 30 centimeter. De bovenste rij borden moet een witte achtergrond hebben, - Bij buitensporten moet de tweede rij reclameborden minimaal vijf meter boven de eerste rij aangebracht zijn of twaalf meter achter de eerste rij indien er twee rijen borden rond het veld staan. Beide rijen borden mogen maximaal 80 centimeter hoog zijn. «jEjT TOEGEVEN BETALING AAN VILAS 2s noj een] Is ovJ an Zi ERDAM Huub ckel, de nummer op de Nederlandse isranglijst, liep giste- vrolijker dan ooit de catacomben van mantyRotterdamse sportpa- Ahoy. Zonder ook één bal te hebben ;ó™c)®en wist de 22-jarige de 'naar zic^ verzekerd bijna 7500 gulden in; al te gisteren begonnen ÏVen (toernooi. En mis- •n zelfs wel wat meer. kers {S bekend stond Van iteitpkel, zo juist terug van trip door Afrika, zijn wijs in Ahoy af aan lermo Vilas. Waar de organisatie te elf- •e toch nog een trek- ;r had voor de we- privé-problemen Amerika teruggevlo- ïimmy Connors. »eckel was gisteren niet Jj bijzonder goed geluimd, Tas ook in het geheel niet Breekbaar. Hij kon zo- ]de ook niet de geruchten enuwen, als zou hij van Jdringende verzoek van de x>i-directie om ruimte te maken voor Vilas hebben ge profiteerd om er nog een paar slordige duiten méér aan over te houden dan het hem beloof de verliezersgeld voor de eer ste ronde. Dan deed Vilas het beter. De Argentijn, titelverdediger in Rotterdam, dat wel, had al in een eerder stadium via zijn zaakwaarnemer Ion Tiriac te kennen gegeven dat hij best naar Ahoy wilde komen als daar maar een plezierige ver goeding tegenover zou staan. Toernooidirecteur Peter Bont huis, die zijn laatste evene ment organiseert om per 1 mei over te stappen naar een wie- lerbemiddelingsbureau, wei gerde aanvankelijk. Connors zou immers toch komen. Maar Connors kwam niet. Hij werd vorige week in Brussel al snel uitgeschakeld en verhalen wil len dat hem dat niet slecht uit kwam, omdat hij echtelijke problemen heeft met eega Pat ty en bij een eventuele schei ding zijn door hem bewierook te zoontje in Connors-kringen wil houden. Ten einde raad Bonthuis kwam, na de neus te hebben gestoten bij Noah en Wilander, ten einde raad weer terecht bij Vilas, die zijn wen sen voor een reisje naar Rot terdam zeker niet zal hebben verlaagd. Probleempje bij die ultieme akkoord-verklaring van Vilas was dat aan Van Boeckel een entreebewijs was toegezegd. De Nederlandse kampioen liet zich, naar Bont huis zegt, zondagochtend be praten en Vilas' entree was verzekerd. Bonthuis ontkende dat Van Boeckel's opvallend opgeruimde gedrag van giste ren ook maar iets te maken had met welke (financiële) concessie van Ahoy-zijde dan ook. „Als Van Boeckel had gewei gerd, hadden we zijn naam toch geschrapt", liet Bonthuis nogal gespierd weten. Bij een dergelijke gang van zaken zou zich overigens de geschiedenis hebben .herhaald. Vorig jaar werd Michiel Schapers wel op deze wijze de toegang tot het toernooi ontzegd, nadat Con nors zich in een zeer laat sta dium alsnog bereid had ver klaard te komen. Een boze Schapers, ditmaal de enige Nederlandse vertegen woordiger in het toernooi, maakte vervolgens openbaar dat Ahoy Connors stevig had betaald voor diens overkomst. Vervolgens was Bonthuis c.s. nog bozer, want al sinds jaar en dag zijn startgelden verbo den in tennisland en overtre dingen - mits bewezen - kun nen vervelende gevolgen heb ben. Stevige boetes (voor toer- nooi-leiding én speler) en sta tusverlies van het toernooi zijn op papier een paar mogelijk heden. Douceurtje Maar als er ergens sprake is van elastieken reglementen, is het wel in de tenniswereld, waar je al geruime tijd als toernooi-organisator nergens meer bent als je de heren top- spelers niet een aardig dou ceurtje toestopt naast het prij zengeld, waarin juist deze ca tegorie doorgaans de grootste greep dóet. Het is inmiddels mondiaal gemeengoed dat er onder tafel de nodige bankbil jetten van eigenaar wisselen. Maar doordat alle betrokke nen er vervolgens keurig het zwijgen toe deden, omdat ze allemaal van een goed draai end circus afhankelijk zijn, had dit vrijwel nooit konsek- wenties. De scheidende toernooidirec teur Peter Bonthuis heeft die code gisteren echter doorbro ken door openlijk toe te geven dat Vilas met een stevig start- geld naar Rotterdam is gelokt. „Een vijftal mensen - waarbij niet de sponsorende bank - dat de tennissport een warm hart toedraagt, heeft geld bij elkaar De als zevende geplaatste Engelsman Buster Mottram (rechts) verloor gisteravond In de eerste ronde van de Amerikaan Vince van Patten. gelegd, waardoor we Vilas konden betalen", gaf Bonthuis ronduit toe. „Die groep wilde echter wel dat er wat tegen over zou staan in de p.r.-sfeer (lees: reclame). Dat laatste is nog niet geregeld, maar dat moet nog gebeuren". Het behoort dus zeer wel tot de mogelijkheden dat, als de met uitzenden van toernooi- beelden belaste omroep de ca mera's laat snorren, er ergens een „vreemde" sponsornaam in beeld verschijnt. Waarmee dan de sponsorende bank weer niet erg in zijn nopjes zal zijn. Er zullen achter de schermen in Ahoy deze week nog wel eens wat krachttermen kun nen worden beluisterd. En dat zal dan niet in ABN (algemeen beschaafd Nederlands) gebeu ren. De toekomst van het prof- tennistoernooi in Rotterdam, dat deze week voor de tiende keer onder auspiciën van de bank wordt gehouden, zou er wel eens mee op het spel kun nen staan. FRANK WERKMAN DLIETA Op de huldi- wonnen werd door de Belg gsfoto van de derde^ etappe Ferdi van den "Haute, heeft de klassementen ongewijzigd ge- laten. Al verspeelde leider tleken met het beeld van Joop Zoetertfelk in de premie- •rige dag, niets veranderd, sprints twee seconden aan Grézet en zes aan Kelly. Op de helling van de Espigoulier leider Gerrie Knete- verbrokkelde het veld, maar met de bloemen. De ge- de sterkeren vonden elkaar enis herhaalde zich, be- weer in de afdaling. Pas bij de 'e met betrekking tot Frits laatste moeilijkheid van de rit, 'rd, de Brabander in Ita- op zo'n twintig kilometer voor ise dienst die deze etappe de eindstreep in La Seyne een knappe derde plaats maakte een groepje van vijf idigde. De etappe naar man zich los. De ploegen van lieta had mogelijk een an- Zoetemelk en Kelly, die de uitslag gekregen als Pi- koers hadden gecontroleerd, hadden vrede met de ontsnap ping. De vluchters behoorden tot de verliezers van zondag, ep te bereiken moest er Teneinde de concurrentie van geklommen worden. Pi- de gevreesde sprinters Herety deed het alsof hij nooit en Lieckens te ontgaan, "ont ere gedaan had. „Ik wist snapte de Brit Jones op twee ,~i j_* :i. j.-« kilometer van de eindstreep. Zijn sprong was iets te kort, hij kreeg niet meer dan enkele tientallen meters winst en dat gaatje overbrugde Van den Haute toen de finish al in zicht was. Van den Haute ging al leen door ën werd niet meer bedreigd. wat beter op de hoogte geweest van zijn eigen lelijkheden. Om de eind- Leider Joop Zoetemelk (links) bevindt zich tijdens de vijfde etappe van Parijs-Nice in het spoor van de Zwit ser Jean-Mary Grézet en de Ier Sean Kelly. maal niet dat ik dit kon", lij verbaasd. „Ik had met entin mee moeten gaan hij achter Fernandez aan ig. Ik had nog lucht, maar it iedere keer te denken, leer blokkeren mijn be- maar dat deden ze nooit". ^vijfde etappe van Parijs- die gistermiddag ge- Peter Post heeft zijn ploeg voor de Ronde van de Vere nigde Staten (8-10 april) tij dens de Tirreno-Adriatico enigszins gewijzigd. De oor spronkelijk aangewezen Theo de Rooy en Peter Winnen blij ven thuis. Post wilde hen ver vangen door Henk Lubber- ding en Bert Oosterbosch. De laatste is echter A-renner als winnaar van de laatste Ronde van Nederland en kan daar door niet deelnemen. Post kreeg slechts toestemming om één A-renner naar Amerika te sturen en dat wordt Gerrie Knetemann. De oud-wereld kampioen wordt in ieder geval vergezeld door Ad Wijnands en Henk Lubberding. De vier de man is de door. Raleigh ge sponsorde Amerikaan Hugh Walton. Post wijst later nog een vijfde renner aan. JSKE EN WISKE HET BRETOENSE BROERTJE GOTEBORG De Zweedse roeier Hans Petterson is ver dronken in de rivier de Göta. De boot van de skiffeur, aan het trainen voor de wereld kampioenschappen, werd tij dens zwaar weer getroffen door een hoge golf. BOEDAPEST Het gaat de Nederlandse ijshockeyers goed in Boedapest. Frankrijk werd gistermiddag van het ijs geveegd (10-0), maar wat belangrijker was: het team van bondscoach Cliff Stewart toonde een groeiend zelfvertrouwen en gebruikte tegen Frankrijk geen opmerkelijk geweld: zestien strafminuten tegen dertien voor Frankrijk. Frankrijk, dat kortgeleden in twee oefenwedstrijden met moeite werd bedwongen (3-2 en ï>-2), bleef vooral aanvallend ver bij de Nederlanders achter. Gedeeltelijk door eigen tekortkomingen, maar ook door de toenemende kracht van de Nederlandse ver dedigingslijnen. Door de schorsing van Klooster was er een plaats ingeruimd voor de Nijmegenaar Fred Homburg. Met zijn clubgenoot Bill Wensink vormde hij achter de Heerenveen-aan val Koopmans, Collard en Toren een imponerend blok: sterk in de opbouw, onverzettelijk in de afweer. Het opstellen van een andere Nijmegenaar, doelman Jan B.ruijsten was ook een goede greep. In de tweede periode, toen Nederland wegzakte, bleek hij niet alleen een uitstekend doelman, maar tevens een goed leider van de defensie. Het lijkt er op dat voor de belangrijke wedstrijd van dinsdag tegen Hongarije de beste opstelling van de Neder landse ploeg is gevonden. Strafminuten: Nederland 16, Frankrijk 13. Scoreverloop: 4. Leo Koopmans 1-0; 6. Mike Kouwenhoven 2-0; 12. Tonny Collard 3-0; 36. Brian de Bruyn 4-0; 38. Jerry Schaffer 5-0; 43. Rob van On langs 6-0; 44. Ron Berteling 7-0; 49. Leo Koopmans 8-0; 50. Rick Vangog 9-0; 56. Jack de Heer 10-0. Het Nederlands juniorenteam verloor in de Zuidfranse plaats Anglet de eerste wedstrijd voor het toernooi om het WK in de B-groep met 8-4 (3-1, 4-0, 1-3) van Oostenrijk. Voor Nederland scoorden Wibinga (2), Wetzer en Meater. DEVENTER In het Nederlands Olympisch elftal, dat van avond in Deventer de tweede kwalificatiewedstrijd tegen Liech tenstein speelt, zijn twee amateurs opgenomen. Het zijn twee spelers van de Amsterdamse vereniging AFC: Van Dord en Spee. Door afzeggingen van Peter Houtman (knieblessure), Keje Molenaar en Anne Mulder (studieredenen) is het elftal, in ver gelijking tot de ploeg die de eerste wedstrijd in Liechtenstein met 3-0 won, enigszins gewijzigd. Coach Ger Blok heeft bovendien zijn tweede doelman. Nico Hanssen, voor de thuiswedstrijd een kans gegeven. Het Neder lands elftal ziet er als volgt uit: Hanssen (Fortuna S); Woudsma (Go Ahead Eagles), Koevermans (Fortuna S), Van Dord (AFC), Van Tiggelen (Sparta); Suvrijn (Fortuna S), Lokhoff (PSV), Keukens (FC Groningen); Hofman (Roda JC), Spee (AFC), Jans (FC Groningen). Wisselspelers zijn: Menzo (Ajax), Heisper (NEC), Strijbosch (Helmond Sport) en Tiktak (AZ '67). Positief Het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB heeft positief gereageerd op het tweede vierjarenplan van het BBI (Budget Bewakings Instituut) zoals het vorige week is versche nen. De profsectie van het betaald voetbal zal zich op 25 april tijdens de vervroegde algemene vergadering te Zeist uitspreken over dit tweede vierjarenplan. De FBO (Federatie van Betaalde voetbal Organisaties) zal dit tien dagen eerder doen. Volgens het sectiebestuur zal een aantal door het BBI gedane voorstellen ten aanzien van de verbetering van de kwaliteit van het product be taald voetbal in de loop van dit jaar aan de werkelijkheid ge toetst worden. Vervroegd De eredivisiewedstrijd Excelsior-NEC, die aanvankelijk op Tweede Paasdag, 4 april, zou worden gespeeld, is vervroegd naar zaterdag 2 april. Op Paaszaterdag staan nu zes eredivisie wedstrijden op het programma, drie duels zijn op Tweede Paas dag. Het Paasschema ziet er nu als volgt uit: zaterdag 2 april: Hel mond Sport-FC Utrecht; Fortuna S-Willem II; Go Ahead Eagle- s-AZ '67; Haarlem-PEC Zwolle; NAC-FC Twente; Excelsior- -NEC; maandag 4 april: FC Groningen-Feyenoord; Ajax-Roda JC; Sparta-PSV. FA Cup De loting voor de halve finales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker (FA-Cup) heeft gisteren uitgewezen dat Manches ter United op zaterdag 16 april tegen Arsenal speelt. De club van Arnold Miihren moet daarvoor naar het stadion van Aston Villa in Birmingham. De andere halve finale gaat tussen de winnaar van Burnley-Sheffield Wednesday en Brighton en zal op High bury (Londen) worden gespeeld. Tips voor Nootdorp NOOTDORP Voor de laatste draf meeting van het winterseizoen op de baan van Nootdorp staan morgen middag tien draverijen op het pro gramma. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting lui- WESTDORPPRIJS: Vivre Buiten zorg, Vargar Amabilis en Victor Boe- kelte. WESTENBROEKPRIJS: Warrysant West, Ukkie M en Winning of Horn. WEZEPPRIJS (eerste afdeling): Vic tory Spencer, Voila Fortuna en Une du Petal. WIERDENPRÏJS: Veike Zuidvelde, Vanda Cornelia en Victoria Hanover. WILDERVANKPRIJS: Une de Way, Tara Laguna en Vinei Fortuna. WEZEPPRIJS (tweede afdeling): Ulino Buitenzorg, Unez Kandia en WINKELPRIJS: Un Deux Trois, Sal- WILDERVANKPRIJS: Vivian Reed. Santiago D en Tempo. WESTERVELDPRIJS: Welcome Jacky, Vasco Regina en Volo Reho- both. Sportwereld RIO DE JANEIRO De lei ding van de Williams-stal zal bij de Internationale Autosport. Federatie (FISA) protest aan tekenen tegen de diskwalifica tie van wereldkampioen Keke Rosberg bij de Grote Prijs van Brazilië. De Fin finishte afge lopen zondag als tweede, maar werd later van die plaats ge haald omdat hij na een pitsstop door monteurs zou zijn aange duwd. WARSCHAÜ De Poolse at- letiekbond heeft de schorsing van Jacek Wszola met onmid dellijke ingang opgeheven. De bond ontzegde op 10 septem ber vorig jaar de Poolse hoog springer voor een jaar het recht op deelneming aan wed strijden, omdat hij tijdens de Europese titelstrijd in Athene een ander merk kleding had gedragen dan de bond voor schreef. BOGOTA Brian Gottfried (Vst) heeft het tennistoernooi van Bogota gewonnen. In de eindstrijd versloeg hij Andres Gomez (Ecu) met 7-6, 1-6, 7-5. „De enige man, die wist waar het doel stond, was een toe schouwer. Toen hij de in de tribune geschoten bal be machtigde, liep hij het veld op, omspeelde stijlvol twee suppoosten die hem achterna liepen en knalde het leer langs de verbouwereerde doelman van Burnley in het net. Deze actie leverde het meeste appalus op tijdens de verloren middag, die werd veroorzaakt door het aan schouwen van een miserabe le bekerwedstrijd als Crystal Palace-Burnley". (Een verslaggever in Sun day People) „Als Ivic weer eens iets nieuws bedacht had, dan kwam-ie altijd met het ver haal dat hij gedroomd had. Dat zei ik ook, bij RKTVV, toen het elftal 4-2-4 moest gaan spelen. Met de strikte opdracht voor de vier aan vallers dat ze geen van allen ooit verder mochten terugko men dan de middenlijn. Het ging ongedacht goed: vier wedstrijden leverden zeven punten op en een doelsaldo van 10-1. Dén wordt het je Hans Ed^ens: 4-2-4. ineens weer duidelijk: wat is voetbal...?" (Ex-voetballer Hans Er- kens in Het Parool) „Maar er valt in de zwemme- rij nog zo veel aan te scher pen. Met alle respect, maar toch is het waanzin, dat ik mensen bij dé nationale ploeg krijg, die in de estafette geen Armkreis-start kunnep ma ken. Ik hoop, dat op zo'n mo ment DDR-trainers even niet kijken. De DDR ligt vijf, mis schien wel tien jaar voor, hoewel het anderzijds een voorsprong van maar tienden en seconden is. Marges, die in de atletiek een val van tien tallen plaatsen op de wereld ranglijst tot gevolg hebben, maar de zwemmerij is nog niet zo ver. De training in Nederland is in veel opzich ten nog onderontwikkeld, het gevaar van monotonie is groot". (Zwemcoach Bert Sitters in De Volkskrant) „Néé, er is nog niets gete kend. Ach, als het Spanjaar den en Italianen betrof dan zou ik alles zwart op w.it wil len hebben, maar Duitsers vertrouw ik. Ondanks alle berichten over en vanuit Bayern Mtlnchen kan ik me niet vergissen: Bayern laat me nooit vallen, die mensen willen me gewoon". (Ajacied Sören Lerby in Voetbal International) „Zelfs veel mensen die me redelijk kennen, weten het niet. Die komen hier binnen, hier hangen alle foto's van vroeger, en die zeggen dan, hoe lang rij je nou al niet meer. Jan. Die zien m'n ouwe kop en die denken dat het wel eeuwen geleden moet zijn. Nou, ik ben 48 en ik rij beter dan tien jaar geleden. Toen reed ik blind, ik was stapelgek, als ik er aan denk wat voor risico's ik toen gelo pen heb, dan moet ik twee beschermengels boven mijn hoofd hebben gehad". (Autocoureur Jan van Straaten in de Haagsche Courant) „Ik zit geestelijk helemaal stuk, maar ik wil nog geen voorbarige uitspraken doen. Ik pas ervoor, om zoals vorig jaar een beslissing te herroe pen. Wel heb ik wat dingen op een rij gezet en de toe komst moet maar uitwijzen of daar verandering in komt. Sören Lerby. Bayern Müncben. Maar eerst moet ik zelf tot rust zien te komen". (Voetballer Jos Jonker van AZ '67 in De Telegraaf) „Hier zijn het alleen maar duels, heerst er strijd om de bal. De agressiviteit staat voorop. Een jongen als Muh- ren kan het zich als uitzonde ring veroorloven om zich aan de zijkanten te onttrekken aan het strijdgevoel. Dat is zijn pure klasse, alleen al om zijn traptechniek is hij aange trokken door Manchester United. Hem zie je nooit een tackle maken. Ik zou zó 35 jaar kunnen worden in het voetbal. Maar zoals ik er elke keer weer invlieg, ben ik te gen die tijd al lang versle ten". (Voetballer Martin Jol in het Algemeen Dagblad)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13