Verrassende derby winst voor Rijnsburgse Boys: 1-3 Hazerswoudse Boys overklast KRV: 4-0 Groeneweg held van FC Lisse RCL NEEMT ZEKERE VOOR ONZEKERE i QUICK BOYS ZIT „VAST' Noordwijk heeftl vv v ook bij NSW voldoende aan één treffer ARC pas laat langs Ter Leede RIDDERKERK Hoewel FC Lisse in de wedstrijd tegen RVVH een goede periode kende en daarin een voor sprong pakte, zou wederom een remise resultaat worden geboekt. De thuisclub groeide duidelijk in de wedstrijd en scoorde terecht tegen: 1-1. De held van Lisse werd doelman Nico Groeneweg. Groeneweg, zaterdag toch al uitstekend op dreef, verwerkte een strafschop van Ridderkerker Louis Lenoble tot hoek schop. RVVH startte voortvarend. Met name spits Eric Hartog kwam enkele malen goed door. Geen Ridderkerker was echter schotvaardig genoeg om te doel punten. Na een minuut of vijftien nam Lisse het initiatief over. Jan van Sloo tten zag de bal na zijn schot net naast het doel verdwijnen en Arie Schalk mocht alleen op doelman Kees Van Vliet af. De goalie hield de bal. Acht minuten voor de thee was het wel raak. Jan van Slooten voerde met Rob Sut- torp een fraaie combinatie uit, waarna de laatste inschoot: 0-1. Ruud Bröring had direct na de pauze de strijd kunnen beslissen. Zijn schot vanuit zeer kans rijke Rositie was echter te zacht. Louis Lenoble was de Ridderkerker, die vijf minuten daarna de stand gelijktrok. RVVH ging door en plaatste Lisse on der druk. Arie Schalk maakte hands. De op dreef zijnde Nico Groeneweg stopte de door Lenoble goed ingescho ten bal uitstekend. Met die redding het kostbare punt voor FC Lisse behou dend. LEIDERDORP Als het bestuur van Volendam zijn zin krijgt, zal er dit seizoen geen enkele zaterdageersteklasser (onvrijwillig) behoeven te degraderen. Het Volendam-be- stuur, zwaar aanhikkend tegen de aan het eerste zaterdag team verbonden kosten, heeft officieel aan de KNVB laten weten dat eerste elftal met ingang van volgend seizoen weer in de afdeling Noord-Holland terug te willen zien. Aangezien er dit jaar door de versterkte promotie uit beide eerste klassen toch maar één club zou degraderen, zou in dat geval eenvoudig de naam van Volendam kunnen wor den ingevuld. Dat RCL zaterdag besloot het besluit van de KNVB niet af te wachten en op eigen kracht een forse stap richting handhaving te zetten middels een 1-0 zege op SSS. is weer een andere zaak. Een lovenswaardige zaafc vanzelf sprekend. Er gaat ook in de voetbalsport immers niets bo ven het op eigen kracht handhaven... Het vertoonde spel van de formatie van vertrekkende trai ner De Waard kon zaterdag ook het best omschreven wor den als „degradatievoetbal". Niet zo gek natuurlijk, als de plaats van RCL op de competitieladder in ogenschouw wordt genomen. Toch wel een beetje vreemd, als het team RCL heet, en bekend staat als een ploeg die in het vaandel wel degelijk een forse plaats heeft ingeruimd voor de on derdelen techniek en goed voetbal. Zatermiddag lieten de'Leiderdorpers evenwel zien, dat zij bal van Braat (later vanwege een blessure vervangen I ook karakter-voetbal kunnen spelen. Het is dan ook niet Bruna) bereikte het hoofd van Ruis. Ruis verzorgde dl verwonderlijk, dat spelers als Boendermaker, Haneveld, rugkopbal en Schalkers was aanwezig om met zijn Braat en Siera, niet direct de technisch sterksten, de mees- keerde" rechterbeen droog uit te halen, te aandacht voor zich opeisen. De absolute hoofdrol was In de tweede helft kwam SSS nadrukkelijker in de evenwel weggelegd voor René Kammenga. De lange laat- strijd. Had de ploeg uit Klaaswaal zich voor de pauze ste man was, vooral in de periode dat RCL met de rug te- gedwongen nog moeten beperken tot een schaars a5 gen de muur stond, overal aanwezig, terwijl hij ook in op- snelle uitbraken (laatste station Ad Huisman werd ed bouwend opzicht zeer waardevol werk verrichte. RCL sterk bewaakt door Haneveld), na de pauze lag dat g^vai mocht met name Kammenga daarom ook dankbaar zijn. anders. RCL werd steeds verder op de eigen helft teru Al dat de in de eerste helft verkregen voorsprong na de pauze drongen, niet chaotisch uitverdedigen bleek met de mu w behouden bleef. een moeilijker opgave voor de Leiderdorpers. Toch km ti SSS, met name door dat knappe werk van Kammaurt Die voorsprong was overigens volkomen verdiend, de dechts een reele mogelijkheid. Peter van der Heijdenïrte Bloemerd-equipe had in die periode het beste van het spek de alleen doorgeb?ok£n Ruud in Veld echter bekje i Veelvuldig doken de Leiderdorpers op in het doelgebied nsc van de onzekere keeper Bons. Zo was Dick van der Bijl in ARNOLD VAN DER CAPEL1LG de eerste minuut al dichtbij de openingstreffer met een bij- e u n >ppt na perfect genomen vrije trap, rakelings over. Na een aan- Kammenga. Haneveld. BoendF tal gemiste kansen (Siera. Heemskerk en Boendermaker) ke7 Braa6, (Brlina>, Van der Bijl. Heemskefk. Van Gemerden.. was het zeven minuten voor rust wel raak. Een verre uit- Sehalkere (Van Doeselaar). ver rel KATWIJK Het zal wel altijd een raadsel blijven, waarom Quick Boys nu uitgerekend de partij te gen Rijnsburgse Boys (1-3) had uitgezocht voor een vrijwel complete „off day". Op grond van de prestaties in de laatste we ken was de gang van za ken in deze - echte - der by in ieder geval aller minst te verwachten. Pal voor rust al, deelde het de laatste tijd tobbende Rijnsburgse Boys de be slissende klappen uit door pijlsnel naar een riante 0- 3 te demarreren. Quick Boys, in de jongste weken vaak prima op toeren en tot zaterdag op slechts een verliespunt van koploper Noord wijk bivakkerend, had niet alleen moeite met de tegenstander, maar zeker ook met zich zelf. Dat de ploeg, na een presentje, in de slotfase de nul van het scorebord hielp, was slechts van sta tistisch belang. De Rijns burgse zege, 1-3, kwam nooit in gevaar. Verlie zende interim-trainer Mo lendijk naderhand: „Aan de voorbereiding heeft het niet gelegen dat de ploeg vandaag zo „vast" zat. De jongens waren sterk gemotiveerd, ieder een wilde er wat van ma ken. De reden waarom het dan toeh niet lukte? Misschien dat de ploeg de spanning niet aankon". Beide ploegen droegen overi gens bij aan een positieve be nadering van het voetbal, iets dat in derbies nogal eens_ont- breekt. Natuurlijk was in de opening voorzichtigheid troef en alleen Quick Boys creëerde in die fase een bescheiden loelrijpe mogelijkheid met een ruim opgezette combinatie Aandewiel-Van Rooyen-Boers. Juist toen het massaal opgeko men publiek (4000 man) zich opmaakte voor het ware (Kat- wijkse) spektakel, werd de aan de andere kant de openings treffer aangetekend. De Kat- wijkse aanvoerder Freek Rienks maakte het met zijn soms ijselijke rust wat al te bont. In plaats van de bal van uit het eigen doelgebied snel voorwaarts te sturen, nam hij de tijd en leverde, in het nauw gebracht door toestormende Rijnsburgers, een knullig boogballetje af. Marcel van der Blom lanceerde direct Ton Ar royo, die het leer op de rand van buitenspel kon aannemen. Van rechts maakte Arroyo, uit een zeer scherpe hoek, het karwei af door iqet een beauty van een lob in de linker bo venhoek te mikken: 0-1. Ar royo, dit seizoen voor het eerst in de Rijnsburgse basis-elf op gesteld (onder meer door een lichte blessure van De Kroon), was achteraf uiteraard tevre den: „Typisch een Arroyo goal, nooit op de simpelste ma nier. Nadat ik door mijn werk voor een half jaar van het voetballen heb afgezien, was dit, zeker in zo'n derby, een heerlijke rentree." Het snelle succes deed overi gens de totale ploeg van de be zoekers goed. Met name de aanvaldrift van Quick Boys werd knap getemperd, de Kat- wijkse spitsen verkeerden door de persoonlijke bewaking veelal op een nauwelijks be reikbaar eiland. Vooral de ge vaarlijke Mart van der Plas kwam door toedoen van Mar tin Toet heel weinig in het stuk voor. De Rijnsburgse frontlinie boekte tegenover de defensie van Quick Boys aan merkelijk meer resultaat. Een tomeloze inzet met zo nu en dan razende sprints in de ruimte, brachten de achterin toch al twijfelende Nieuw Zuid ploeg meermalen aan het wan kelen. Jan Hogewoning knal de op de paal en doelman Guyt moest herhaalde malen uit zijn doel snellen om uitbra ken tot staan te brengen. Toen het er al lang niet meer toedeed.. Martin Toet (Riinsburqse Boys) heeft Martin van der Plas ongewild in Ideale positie gebracht. De topscorer van Quick Boys benut het buitenkansje om tenminste de Katwijkse eer te redden: 1-3. Quick Boys kwam even onder de druk uit en was door een diagonale poeier van Mart van der Plas (doelman Van Voor bergen wist niets anders te doen dan het leer met de vuis ten terug te stompen) dicht bij de gelijkmaker. Vervolgens sloeg Rijnsburgse Boys echter keihard toe. Bij een snelle uitval bereikte Ton Arroyo, middels een lange pass in de breedte over de te- rugspurtende verdedigers heen, Marcel van der Blom, die, vrij voor doel, doelman Guyt geen enkele kans liet: 0- 2. Twee minuten later viel het doek voor Quick Boys. Jack Manuputty vond met een vrije trap van afstand het hoofd van Rob Gillissen, die kort voor het doel veel te veel vrijheid werd gelaten en zomaar kon inkoppen: 0-3. Na de pauze wilde de Molen dijk-équipe het best nog probe ren, maar bleek daartoe geens zins in staat. Rijnsburgse Boys. voelde zich heerlijk op zijfi ge mak, nu de thuisploeg ge dwongen was zoveel goed te maken. In feite hielden de be zoekers niet alleen de touwtjes met overtuiging in handen, maar gingen op zoek naar meer. Verreweg de meeste mogelijkheden waren opnieuw voor hen en de thuisploeg moest met overtredingen enige malen aan de noodrem trek ken. Verder succes voor Rijns burgse Boys bleef uit en juist toen de ploeg het wel geloofde en simpélweg 'de pot op slot' deed, ging er even iets mis. Mart;n Toet had een terug speelbal in gedachten, maar legde het leer, door een onbe grijpelijke halve misser, pan klaar voor de voeten van Mart van der Plas, die het presentje niet liet liggen: 1-3. LEJO BUCK Scoreverloop: 11. Arroyo 0-1; 40. Marcel van der Blom 0-2; 42. Gillis sen 0-3; 88. Mart van der Plas 1-3. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Anne Ouwersloot, Rienks, Van Delft, Gert Ouwersloot, Aandewiel, Eijsberg (Van Duyn), Boers (Jonker), Van Rboyen, Mart van der Plas. NUMANSDORP Ook de derde (uit)wedstrijd na de win pauze, leverde Noord wijk zaterdag weer een 0-1 overwint op. Nadat de Buter-elf eerder al Vitesse Delft en SSS met i minieme score had teruggewezen, was het nu NSW dat het; de lot onderging. Het treffen in Numansdorp kende, behalvi— uitslag, overigens nog een overeenkomst met de eerder (1 Noordwijk in Delft en Klaaswaal geboekte zeges. Het keurk I van de dit seizoen vijftig jaar bestaande Noordwijkse verenig E vertolkte immers opnieuw geen sprankelende partij. Er m E dan, ook volgens naar RCH vertrekkende trainer Piet ButeJ vergelijking met de wedstrijden tegen Vitesse en SSS sprake; van een enigszins stijgende prestatiecurve, van een „kampioj vorm" in de ware zin van het woord was nog altijd geen spr{ Al dient daarbij wel direct te worden aangetekend dat een at aspect van de ware titelpretendent (het soms wat fortuij winnen, het geluk van de koploper, de kampioen, derhalve de huidige prestaties van Noordwijk één wel degelijk teru^ vinden is. Dat fortuin lachte Noordwijk ook zaterdag op het; te moment even toe. Met een 0-1 voorsprong op zak leek er.i minuten voor tijd, geen vuiltje meer aan de Numansdq lucht, op het moment dat John Marijt de tot op dat mon krachteloos aanvallende NSVV-ploeg een helpende hand stak. Door het nonchalante „tikje breed" van Marijt kij^ NSW via Rinie van Tricht niet alleen in balbezit, maar te[ was er de ruimte voor een snelle tegenstoot. Een uitval dif gelijkmaker zou hebben betekend, als verder vlekkeloos leir6 •de scheidsrechter Baas die aanval niet wegens obstructie pk Noordwijk-voorstopper Siem van Beveren zou hebben onhs broken. Nu leverde de door Peter Knoop enkele secondeij^ het, niet door iedereen gehporde, fluitsignaal gescoorde tre e niet de 1-1 stand op, maar slechts (begrijpelijk) veel Num dorps gekrakeel en een indirecte vrije trap op twintig meterP* de door Dick Dortmundt zeer betrouwbaar verdedigde vesist De terugkeer van John Marijt in de basis-elf, vorige week ,p de middenvelder nog niet voldoende fit bevonden voor een c' wedstrijd, verliep trouwens toch niet onverdeeld gelukkig. L rijt begon met enige fouten die een beginneling niet, maar p wel misstaan, kwam daarna nauwelijks meer in de wedstrij* zag, drie minuten voor tijd, tot overmaat van ramp ook nogv< een strafschop - terecht toegekend nadat de doorgebrokenh< Willem Bogers door NSVV-doelman Leon Beider was gevlot door diezelfde keeper gekeerd. Buter over het gegeven dat»z de niet draaiende Marijt die elfmetertrap nam: „John is vooi dingen aangewezen, dan moet hij de strafschop ook nemen.tj leen als hij zichzelf niet zeker voelt, zichzelf afmeldt, wordfcj anders. Maar daarvan was in dit geval geen sprake". rl ie Mede door die misser van John Marijt bleef de Noordwit doelpuntenproductie zaterdag derhalve weer tot een bepee Dit keer was het een treffer van Klaas Vink, die Noordvu met de aan zijn rechtervoet geblesseerde, even later door Fja van der Veen vervangen Timo Gerlof in de ploeg, de volle 1 tenwinst bracht. In een periode dat Noordwijk duidelijk het 1 tere van het spel had (Buter: „We zijn matig begonnen, sli"\ geëindigd, maar in de tussenliggende periode ging het af end weer heel redelijk, verdienden we de overwinning") berej Bogers na een afgeslagen hoekschop, in samenwerking met g kaatsende Marijt, de achterlijn van de Numansdorpers. VaN die altijd gevaarlijke positie volgde een knappe voorzet diig bal tot bij de tweede paal van het NSVV-doel bracht. Kr Vink was daar aanwezig om, beheerst inkoppend, zijn gescfe den blazoen van goaltjesdief weer wat op te poetsen. Ij GERT-JAN ONVl Scoreverloop: 55 Vink 0-1. g Noordwijk: Dortmundt, Anton Marijt, Sluis, Van Beveren, Wendt, Smits_ gers, Gerlof (Van der Veen), John Marijt (Van Zoelen), Vink, Bakker. LEIDEN Hazerswoudse Boys speelde geen goede wedstrijd tegen KRV, maar won wel 'op de slof fen'. De eindstand van 4-0 spreekt boekdelen. Kou dekerk bood het sterk opererende Oegstgeest re delijk tegenstand, hetgeen ook in cijfers werd utge- drukt: 1-1. Woubrugge en FC Maluku maakten er een spannende pot van. De thuisclub trok door een doelpunt van René van der Kooy aan het langste eind: 3-2. Zeven hoven had de voordelige (eind)stand van 2-1 al bij de rust bereikt. Hazerswoudse Boys - KRV 4-0 (3-0) KRV kwam er helemaal niet aan te pas in het duel met Hazerswoudse Boys. Rienk Poot was weer genezen en bewees direct weer helemaal terug te zijn. Hij scoorde een zuivere hattrick. Al in de eerste 60 séconden soleerde hij en rondde zelf de aanval af. Zes minuten daarna ging Jan Platteel goed door en legde de bal bijzonder fraai voor de voeten van Poot, die wederom het net raakte: 2-0. Via een verdediger en de doelman liet Poot na een half uur zijn derde treffer noteren. In een rommelige tweede helft was het Peter van der Niet, die er 4-0 van maakte. Koudekerk - Oegstgeest 1-1 (0-0) Oegstgeest had in het eerste deel eigenlijk de voorsprong moeten pakken. Ton Werner raakte de paal en ook Leo Meys, Wim den Hollander en Dick van der Mey kwamen goed door. Het was echter ie dere keer de uitblinkende keeper Teun Vergunst, die hen de weg versperde. Kou dekerk vocht na de pauze via Ron Weyman, Klaas van Diggelen en Peter Smit goed terug, hetgeen in de 83e mi nuut resultaat had. Van Dig gelen kopte in: 1-0. Het was de 37-jarige routinier Sjoerd Teske, die met een strak schot het evenwicht weer herstelde. Aanvoerder van Oegstgeest, Dick van der Mey, kreeg de gelegenheid om alsnog de volle winst voor zijn ploeg te veroveren. Hij kopte de bal over het Koudekerkdoel. Woubrugge - FC Maluku 3-2 (1-1) Hans van Dijk begon met de paal te raken. Even later scoorde hij toch, nadat René van der Kooy had voorgezet en Van Dijk zijn directe te genstanders had gepasseerd. Even voor de pauze doel puntte Maluku. Na een uur spel, wederom na aangeven van Van der Kooy, maakte jeugdinternational Walter van der Weyden zijn eerste doelpunt. Van der Weyden is pas vijftien jaar en maakte zaterdag zijn competitiede buut in het 'eerste'. Halver wege het tweede part werd het weer gelijk, waarna de spanning met de minuut steeg. Van der Kooy mocht met nog een klein kwartier te gaan nu van Van der Weyden scoren. De junior kwam goed vrij en plaatste de bal 'bekeken' naar Van der Kooy, die raak schoot: 3- 2. Zevenhoven - Unicum 2-1 (2-1) In Zevenhoven waarde afge lopen week het griepvirus rond. Het 'halve' eerste elftal van de thuisclub begon dus met een conditionele achter stand tegen Unicum. Al snel zette Harrie de Boer, die een teruggelegde bal van Cor Bons tussen de palen schoot, Zevenhoven desondanks op voorsprong. Slordig uitver dedigen was er de oorzaak van, dat het even later weer gelijk was. Toch zou de thuisclub weer voorkomen. Nu was Cor Bons koelbloedig genoeg. Hij scoorde na een assist van Gerard Bos. Uni cum probeerde vooral in het laatste deel wat terug te doen. Omdat de defensie van Zevenhoven goed in elkaar stak, werd de Haagse club tot forceren gedwongen. De be zoekers kregen geen kansen meer. De treffer van Ter Leede in beeld. Nico Bakker laat ARC-goalie Rob Plu kansloos. SASSENHEIM De streek- derby tussen Ter Leede en ARC eindigde in een 1-2 over- vinning voor de Alphense ploeg. Tot dertien minuten voor tijd kende het niet min dere Ter Leede nog een 1-0 voorsprong. Daarna echter werd sterk keepende Jan Blankenspoor alsnog tweemaal ARC opende met kansen van Dennis van Ommen en Ardy Oosterlee. Vooral Ter Leede goalie Jan Blankenspoor zorg de er echter voor dat zijn doel schoon bleef. Nadat Nanne Sluymer na een al te forse overtreding tegen een boeking was opgelopen nam Ter Lee de het overwicht met hard werken over. Het was Nico Bakker, de spits van het twee de elftal, die in de 13e minuut keihard inschoot na een om haal van Rob Enthoven en ARC-doelman Rob Plu kans loos liet: 1-0. Hans Bisschops en Pieter van der Plas hadden de voor sprong kunnen vergroten, maar toonden zich geen koele afmakers. Na de pauze kwam de verwachte press van ARC. Blankenspoor werd voortdu rend gedwongen zijn klasse te tonen bij inzetten van Ooster lee, Van Ommen, Edwin Hees- pelinck en de ingevallen Rob Heytinga. Het lukte heij nul vast te houden tot il 77e minuut. .René Laml kopte de bal door naar 1 van Es, die dé stand gelijkt Zes minuten later drukt! Alphense équipe door. van der Fange gaf wat o| dig een hoekschop weg, v uit Lammers koppend scoren, daarmee de winst ARC binnenbrengend.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 18