sa- reylingen neemt leiding over an Van Nispen ;1Ï JMHC alleen an kop Je- Quick Boys sterkste in Katwijkse tweestrijd Dames LSYV '70 winnen topper tegen KRV: 1-2 MVKV kampioen I MAANDAG 14 MAART 1983 lidse Boys verrast opnieuw LdEN Leidse Boys blijft het verrassend doen in de overgangsklasse van de afde- zondag. De Leidenaars wonnen het inhaal- rarjmet Stompwijkse Boys met 1-0. Een goede edtatie. omdat de thuisploeg met vier inval- idTacteerde. Marcel Groenendijk, Ton van defel, Marco van Haarlem en Ed Ouwerkerk ;e en geblesseerd aan de kant. o\fse Boys moest dan ook het initiatief aan ermpwiikse Boys laten. De bezoekers drukten viioverwicht overigens niet in de score uit, wet Theo van de Bosch en Aad Waayer mis- r het doe) op het nJppertje. Toen beide ploe- sqzich al bij een gelijkspel hadden neerge- i tekende Leidse Boys in de slotseconde de aanende treffer aan. Peter Kooien leverde joi|voorzet af en Sem Nazmoolian was attent )lekke om doeltreffend af te ronden: 1-0. LEIDEN In de strijd om het kampi oenschap van de eerste klasse behaalden de dames van LSVV '70 zaterdag een be langrijke 1-2 winst op KRV. Gisteren wist SJZ in dezelfde strijd Iduna van zich af te houden. SJZ won met 2-4. In de interregionale zaterdagklasse doemt voor Ter Leede het degradatiespook op. Tegen Stedoco werd met 1-0 verloren. Ter Leede slaagde er zaterdag in de interregionale klasse niet in het la ger genoteerde Stedoco te kloppen. Met vijf invalsters hoopte men op één punt, maar verder dan enkele gemiste kansen in de beginfase van de tweede helft kwamen de dames niet. Stedoco péficte in de allerlaatste minuut alsnog de volle winst. Alkmania toonde gisteren nauwelijks herstel. Tegen Bloemhof lie ten de dames wederom bijzonder veel kansen liggen. Er werd dan ook zowel voor als na de rust slechts éénmaal ge scoord. Anita van der Meer en Willeke van Ruiten zorgden voor deze positieve uitzonderingen: 2-0. Na een 0-0 ruststand slaagde NSV '46 er in een belangrijke 1-3 winst op DRZ te boeken, waarmee het degradatiespook vooralsnog op afstand werd gehouden. Jolanda Lelieveld (tweemaal) en Anja Hendrikse troffen doel. LSVV '70 boekte met enig ge luk een kostbare 1-2 zege op KRV. In het topduel van de eerste klasse zaterdag zette Josee van der Beek de Leidse da mes op voorsprong. Na rust maakte Arien Schaap op mooie wijze de verdien de gelijkmaker, maar het was Josee van der Beek die het beslissende doelpunt scoorde. De Katwijkse dames misten in de paniekerige slotfase nog enkele goede kansen, en claimden tot tweemaal toe te vergeefs een strafschop. Ook SVLV had tegen Valken '68 het geluk aan haar zij de. Van de vele kansen werden er twee door een tegenstandster in het eigen doel gewerkt, alvorens Marjolein Kraan het dan zélf maar eens deed: 3-0. De Hazers- woudse Girls boekten een eenvoudige 2-0 winst op Zevenhoven. Caroline de Gelder scoorde na een solo, Petra van der Lip mikte de bal in de kruising. In de tweede klasse leed SVLV 2 (Jenni fer Kraan) een 7-1 nederlaag bij Siveo '60. KRV 2 klopte Sportief met 3-0. Syl via Soeverein. Heidy Guyt en Jolanda Schaap (penalty) troffen doel. Gisteren pakte Alkmania 2 in de eerste klasse opnieuw een puntje, ditmaal met een 1-1 gelijkspel tegen Randstad Sport. Joan Kuipers was de doelpuntenmaak- ster. SJZ wees Iduna reeds voor rust met drie treffers terug. Na de thee kwam de thuisploeg nog terug tot 2-4. De Zoeterwoudse goals kwamen op naam van Linda Mooijman en Bettina van Klaveren. Docos (Katja van Es) zag een 0-1 voorsprong tegen Kickers '69 omge bogen in een ongelukkig 3-1 verlies door drie blunders van doelvrouwe Zonderop. Linda de Graaf, Emmy van Stein en Mary Zandvliet schoten raak. UDO klopte FC Lisse met 4-1 door doelpun ten van Cora van der Reijden (twee maal), Coba de Vreugd en Nies van de Mark. Sleutels had geen kind aan SJZ 2: 7-0. Wendy van Inen bezorgde LFC de terechte 1-0 zege op SJC. Altior scoorde driemaal tegen Lugdunum 2. Jolanda van de Jagt deed dit tweemaal, Anneke Slof één maal: 3-0. Foreholte pakte twee punten tegen Iduna 2 door één goed schot van Anita Roozen. Derdeklasser Docos pakte uit tegen ROAC '79 2: 10-0. Irma van Feeters doelpuntte vijfmaal. Jolanda Vermeulen driemaal en Wil Vermeulen en Bernadet Kraan éénmaal. Foreholte 2 zag hoe Karin Juffermans voor UDO 2 het enige winnende doel punt maakte. LFC 2 versloeg FC Lisse met 0-2. Regina Sorba en Carine Schoolj- aard vonden de juiste richting. )EN Op kop van erde klasse A blijft stuivertje wisselen. sWen was het Teylin- ndat na een 3-1 winst eerburg deze positie kte. LDWS deed de rste plek over aan holte door die ploeg 3 2-0 te kloppen. In 4B H or Alphen door een gelijkspel bij Wasse- een belangrijk punt strijd om het kampi- Sfchap, in 4E deed wkoop de eerste over aan Soccer dat met 1-3 zege- jnania - Jegom 1-1 (0-0) troetbal dat Alkmania te- t fiillegom op de mat legde N It dan niet van hoge kwa- j" (zijn, het wierp uiteinde- Qj/el zijn vruchten af. In Bplijkopgaande eerste helft er.n doelpunten nog uit, -«kort na rust zag de aan- van de thuisclub hoe de a een schuine voorzet van Hans Bollen in het vijandelijke doel verdween. Tot ver in de tweede helft bleef het vervol gens bij gemiste kansen en nogal wat rommelige situaties voor het Alkmania-doel, waar de lange verdedigers herhaal delijk de hoekschoppen weg- kopten. Kort voor tijd was het dan toch raak en maakte Ruud van Lierop de verdiende ge lijkmaker. ROAC '79- Randstad Sport 1-1 (0-0) Ook dit duel kwam pas na de thee op gang. ROAC slaagde er toen in de Voorschotense defensie onder druk te zetten, wat tot twee naastgekopte bal len van Hans Witteman leid de. Het was echter de bezoe kende ploeg die na een half uur voor kwam te staan toen Zwetsloot een voorzet van Paul Politiek in eigen doel kopte. Het verdedigende spel van Randstad Sport dat hierop volgde leek de winst te gaan brengen, maar het was Hans Witteman die in blessuretijd met een hard ingeschoten vrije trap het muurtje opzij deed wijken en zo voor de sensatio nele, maar wel terechte gelijk maker zorgde. Teylingen - Meerburg 3-1 (1-0) Al na vijf minuten was het raak voor de thuisploeg toen René van de Krogt zijn neef Leo (later uitgevallen) goed bediende: 1-0. De rest van de eerste helft van dit aantrekke lijke duel bood een op en neer golvend spel, waaipn Meer burg meerdere goede kansen op de verdiende gelijkmaker liet liggen. Na rust was het Teylingen dat het spel be heerste en in de dertiende mi nuut was het liefst tweemaal Peter van Rijn die na voorzet ten van Ferry Baak en John van Dorp scoorde. Rien van Veen benutte voor het aange slagen Meerburg in de slotfase nog een strafschop. Altior - Docos 0-0 (0-0) Altior en Docos hielden elkaar vooral de eerste rondgang keurig in evenwicht, evenwel zonder dat er kansen vielen te noteren. Na de thee had de ploeg uit Langeraar een licht overwicht, maar twee vrije trappen van Hans de Boer misten de juiste richting. Lei- denaar Peter Huigsloot werd aan de andere kant onderuit gehaald, maar omdat er geen strafschop werd toegekend bleef de stand 0-0. LDWS - Foreholte 2-0 (0-0) Met een extra training in de benen, een gewijzigde opstel ling en een sterke motivatie deed LDWS er alles aan om het één plaats hoger genoteer de Foreholte op achterstand te zetten. Dat lukte tien minuten na rust toen Bart van der Weyden hard inschoot. Het wakker geschudde team uit Voorhout liet de verdedigende instelling daarop los, wat LDWS de nodige kansen ople verde. Het was na een half uur dan ook Jan Hölper die de bal mooi in de kruising kopte en daarmee het duel besliste. VCS - VTL 4-0 (1-0) Een zonder meer terechte ne derlaag tegen de koploper, die echter minder groot had kun nen zijn als niet twee basisspe lers (Ouwerkerk en Aad van Rob Lamboo van SVLV (links) in duel met Bernardus speler Bart de Roo. Meurs) hadden ontbroken, en een derde (Bert van Meurs) tij dens de wedstrijd was uitge vallen. Steef Pattiapon en Koos Bavelaar waren de eni gen in de Leidse ploeg die een kans tot scoren kregen. SJZ - DOSR 0-0 (0-0) Een slechte wedstrijd met een hoofdrol voor de doelmannen Edward van de Mees (DOSR) en Ron van Deth die goede reddingen verrichtten. Gedu rende de gehele wedstrijd slaagde geen van beide voor hoedes erin de op en neer gol vende aanvallen goed af te werken en daarom bleef de stand zoals hij was. SVLV - Bernardus 1-0 (0-0) De zeer sportieve streekderby vond pas ver in de tweede helft zijn beslissing. Het meer aanvallend spelende SVLV kreeg toen een vrije trap nadat Coen van Dam teveel woorden tot de scheidsrechter had ge richt. Na het overstapje van Loek Helder dreunde Rob Lamboo de bal recht in de kruising, nadat de doelman van Bernardus, Jan Groen, tot dan toe zijn doel op knappe wijze had weten schoon te houden. Een slotoffensief van de oranje-witten werd goed opgevangen door de thuisver- dediging onder de goede lei ding van Sjaak van der Werf. Wassenaar - Alphen 1-1 (0-1) De gastheer bood een goede partij voetbal tegen titelkandi daat Alphen, dat de eerste rondgang teveel kansen liet liggen. Tien minuten voor rust was het dan toch Hans Ver kerk die zijn rentree met een strak schot in de benedenhoek vierde. Wassenaar van zijn kant liet zich ook niet onbe tuigd in de aanval, en wist zich vooral de tweede helft goede kansen te scheppen. Voor rust al werd er een doel punt van Hans Wessel afge keurd, daarna was Rob Gijs- bertsen de enige die, uit een vrije trap, de bal in de touwen joeg. Nieuwkoop - Soccer Boys 1-3 (0-0) Voor koploper Nieuwkoop luidde het noodlot zich, na een doelpuntloze eerste helft, tien minuten na rust in. Vlak nadat Jan van de Belt nog voor een 1-0 voorsprong had gezorgd kwam Soccer Boys binnen een tijdspanne van negentig secon den terug met drie tegen doelpunten en dat was een klap waar men in Nieuwkoop niet meer overheen kwam. Men kreeg nog wel enkele kansen, maar de afdaling naar de derde plaats bleek een on- overkoombaar feit. ?e])EN - De heren van rIC deden dit week- ■viè van zich spreken. won de ploeg moei- ®tgl van Were Di met 1- - ffwijl de mederanglij- ta^voerders verloren, en prijkt nu aan kop e overgangsklasse. In P'tweede klasse pakte wilburg de leiding door hepuche te verslaan. Bij )r ames won Leiden net- 5 gnet 2-0 van Schaer- startte aardig tegen on! Di, maar zakte spoedig I de Tilburgse ploeg nam hitiatief. De rest van de ,af helft was Leiden dan ,t Voornamelijk in de ver- lert'nê te vinden. Deze eljechter goed en de eerste di werd met 0-0 beëin- ïin Na de pauze speelde de pgwitten meer over de schels en kregen zij iets ry1 vat op de tegenstander, erwege de tweede helft het Dirk Drijver die n prak, zijn schot dat te- hrfrong van de keeper del door Wouter Eijken- mi alsnog het doel inge- vtt. Met deze 1-0 voor- V*g kon Leiden iets ge- ijar spelen, slechts de laat- e<*ijf minuten begon Were D'og een wanhoopsoffen- Dit bracht de Leidse hiet meer in gevaar, wel deze twee punten dat LMHC nu de in de overgangsklas- voert. Met enkele ach- rljgers op de hielen en eJien wedstrijden voor de n f lijken conclusies echter a voorbarig, el i \tscate verloor teleurstel- :ht met 4-1 op eigen veld tDSHC. Hans Riemens teie na 20 minuten nog niet n len d "nJ)r da l'e,lijst in voor de aansluittreffer, maar verder kwam de Voorscho tense ploeg niet. Roomburg boekte een belangrijke 2-0 overwinning op Cartouche. Halverwege de tweede helft opende Jurriaan van Aken de score op aangeven van Kees Wendt en vijf minuten voor tijd zorgde dit duo na rolwisseling voor 2-0. De ploegen van Alecto .en Noordwijk hielden elkaar in een spannende streekder by op 0-0. Hisalis won met 2-0 van Purmerend. Mark Kaptein en Gert Klooster boer hadden de eindstand al na een kwartier bepaald. Dames Leidenversloeg het onder- aanstaande Schaerweijde met 2-0. De nieuwe spits Ka rin Boef scoorde 1-0 uit de rebound van een strafcorner en forceerde halverwege de tweede helft een strafbal, Gemma van Schaik benutte deze feilloos. Roomburg le verde een knappe prestatie door koploper Forescate met 1-0 onder uit te halen. Na schuchter begonnen te zijn, kende Roomburg een sterke tweede periode, waarin Arienne Rietveld vijf minu ten voor tijd de winnende treffer produceerde. Alecto profiteerde hiervan en werd door een 3-0 zege op Om moord medekoploper. Maijo- lein van Aldewerelt maakte het eerste Leiderdorpse doel punt, waar Ninette Kokke nog twee strafcorners aan toevoegde. Noordwijk bleef op 0-0 steken tegen FIT, vooral in de tweede helft schoten de Noordwijkers in de afwerking te kort. Hisa lis ging met 2-1 langs Pur merend door treffers van Wilma Roodzand en, vlak voor tijd de beslissende van, Edith Karsten. Hét' elftal van MVKV werd kampioen in de tweede klasse van de afdeling zaterdag dankzij een 1-3 overwinning op Meerburg. LEIDEN Sleutels heeft wederom een prima pres tatie geleverd. Na vorige week de koploper in de afdeling zaterdag te heb ben geklopt, werd nu ook de nummer twee, Valken '68, met 2-1 teruggewezen. In de tweede klasse werd MVKV kampioen. Na vier jaar steeds achter het (pro- motie)net te hebben ge vist, was het dankzij een 1-3 overwinning op Meer burg nu wel raak. Sleutels legde de basis voor de zege op Valken '68 in de openingsminuten. De Val- kenburgse defensie lette in de tweede minuut van de wedstrijd niet goed op en Piet Swagers schoot raak. Tien minuten later werd het 2-0, toen Jan van der Berg vanaf elf meter raak mocht schieten. De resterende tach tig minuten was Valken '68 constant in de aanval. Omdat de Leidse defensie de Val- kenburgse topscorer Theo van Rijn goed in bedwang hield, kwam Valken '68 niet verder dan een goal van Ab van der Mey: 2-1. Tweede Klasse Eén helft zag het er naar uit, dat MVKV het kampioens feest wederom een week moest uitstellen. In de eerste minuut was tegenstander Meerburg al op 1-0 gekomen dankzij een treffer van Wim van Zwieten. Pas in de twee de helft slaagde de koploper erin het veldoverwicht in doelpunten uit te drukken. Eerst schoot Erik Onderwa ter 1-1 in de touwen, vervol gens zorgde topschutter Rolf de Jong met twee treffers voor de 1-3 overwinning. In dezelfde klasse won SVLV met 1-0 van SJZ. Henk Lelieveld was de doel puntenmaker. LSVV'70 kwam met SVOW een 1-1 deling overeen, John Steijn was voor de studenten pro- duktief. Kickers'69 boekte een gemakkelijke 0-3 over winning op Unitas Leiden. Rob Spaargaren, Gerrit Wit en John Bleker waren de doelpuntenmakers. LEIDEN In de regiona le jeugdcompetitie werden de beide punten gepakt door UVS en Quick Boys. UVS klopte HOV met 1-2 en Quick Boys was in de derby tegen Katwijk net wat beter: 0-1. Rooden- burg leed een vervelende 0-2 nederlaag tegen ADO, FC Lisse verloor met 6-1 van Sparta. Een stug, en sterk op bui tenspel spelend HOV bleek een lastige tegen stander voor het iets ster ker voetballende UVS, dat kort voor rust met 0-1 voor kwam te staan door een treffer van Martin de Rooy. De tweede helft gaf een zelfde beeld totdat Hans de Kruijs na een half uur spel voor de tweede Leidse treffer zorgde. Vervolgens was het dan de beurt aan de Rotterdammers, die er via een discutabele strafschop nog 1-2 van mochten ma ken, terwijl de blauw-wit- ten tot tweemaal toe een dergelijke kans onthou den werd. De nederlaag van Roodenburg tegen ADO was wel terecht, maar liet een vervelende nasmaak achter. Met vijf Leidse basisspelers aan de kant vond ADO de eerste rondgang al tweemaal de juiste richting, terwijl aan de andere kant Rik Abma tegen de doelman schoot en Koos Siera juist naast de paal mikte. Na de thee ontaardde de wedstrijd in een ware schoppartij. Eén Hagenaar werd verwij derd en twee anderen werden slechts geboekt. De slecht leidende scheidsrechter onthield de pupillen van Jan Lovink ook nog eens een penalty. De plaatselijke derby tussen. Katwijk en Quick Boys was van een laag niveau. In de ge- lijkopgaande eerste helft miste Jaap van Duyn een strafschop yoor de gasten, die na de thee het lichte overwicht wél in één doelpunt uit zouden druk ken. Katwijk-doelman Henny Guyt dook toen over een stui terend schot van Floor van Duyn heen en dat betekende meteen de beslissing, omdat zowel de blauw-witten als de oranje-zwarten de gecreëerde kansen daarna niet meer wis ten te benutten. Een hard werkend FC Lisse bleek te zwak om Sparta te kunnen bedreigen. Weliswaar kwam de ploeg na een 2-0 ach terstand bij rust goed terug, de Rotterdamse gastheer drukte met een - weliswaar geflat teerde - 6-1 zege de overmacht duidelijk uit. Erik Verheijen redde de eer. Rijswijk bij rust alsnog veran derd in een onterechte 2-3 ne derlaag. Cornee Klaassen en Paolo Sobral waren de doel puntenmakers. Lugdunum was aanvankelijk de betere van koploper De Musschen, maar moest uitein delijk toch het hoofd buigen met een 0-4 nederlaag. UVS sleepte in de B-klasse een verdienstelijk punt weg met een 1-1 gelijkspel tegen Sparta. Roodenburg verloor op het nippertje met 2-1 van Excelsior. Quick Boys klopte Overmaas met 2-4, RKAVV speelde 2-2 gelijk bij RVC.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17