(anenburg topscorer Houtman goud waard PSV slechts één helft op toeren FC Groningen heeft macht noch kracht ran Boeckel maakt plaats voor Vilas WEGEN Het heeft r* geen enkele moeite Iei5st het Nijmeegse NEC 1|ren een forse neder- Ull toe te brengen. De g van trainer Van de Ut kwam kwalitatief l2' te kort en verzuimde _een forse dosis inzet Nekort te compenseren. __överwinning van 4-0 de Amsterdam- Wp, die toch een turbu- ïWeekje achter de rug rtfcn, goed uit. „Maar ik had nooit verwacht, dat NEC het ons zo gemakke lijk zou maken", oordeelde na afloop trainer De Mos van Ajax. De coach van Ajax had gerekend op een agressief spe lend NEC, dat gezien de de- gradatiezorgen tot het uiterste zou gaan. Maar de Goffert- -ploeg had veel te veel ontzag voor de tegenstander. De score werd voor het grootste deel verzorgd door Vanenburg. De kleine balgoochelaar nam drie treffers voor zijn rekening. Het vierde Amsterdamse doel punt kwam van de voet van Olsen. Wanneer NEC-doelman Schellekens niet in zo'n goede vorm zou hebben gestoken, zou de overwinning van Ajax zeker nog aanzienlijk hoger zijn uitgevallen. De Nijmeegse doelman, die en kele dagen eerder tijdens de bekerwedstrijd tegen Wage- ningen de grote held was door via het stoppen van twee straf schoppen zijn ploeg naar de halve finales van de strijd om de KNVB-beker te loodsen, moest echter toch buigen voor de inzetten van Vanenburg en Olsen. Het povere NEC kwam het eerste kwartier ongeschon den door, maar toen Vanen burg in de 18e minuut raak schoot na aangeven van de uitblinkende Rijkaard, was het Nijmeegse verzet volledig ge broken. Op slag van rust tekende Va nenburg opnieuw na een pass van Rijkaard, voor nummer twee. Even leek NEC terug te komen. Maar een inzet van Janssen belandde tegen de paal. Nadat Olsen de voor sprong tot 3-0 had uitgebouwd, verscheen Van Geenen twee maal oog in oog met Schrij vers. In beide gevallen bleef de doelman van Ajax de situa tie meester. Het overigens ver re van soepel draaiende Ajax maakte het karwei vijf minu ten voor tijd helemaal af toen Vanenburg zijn derde doel punt aantekende. Johan Cruijff heeft een heer lijk middagje gehad. De Aja- cied, vorige week in de wed strijd tegen PSV heftig gekriti seerd, nam na de hervatting de plaats van de geblesseerde Mölby in als vrije verdediger. Cruijff strooide kwistig met sublieme passes, schakelde zich ook regelmatig in bij de opbouw en kreeg een gele kaart. NEC-Ajax 0-4 (0-2) 18. Vanenburg 0-1, 45. Vanenburg 0-2, 61. Olsen 0-3, 85. Vanenburg 0-4. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 18.736. Gele kaarten: Van Zinnen (NEC), Cruijff JAjax). NEC: Schellekens; Guerin, Visser, Wijnberg, Hubers, Van Zinnen, Van Geenen, Wanders, Heisper, Janssen, ROTTERDAM Uiteraard had trainer Theo Verlangen na afloop onmiddellijk een verklaring voor de nederlaag van zijn FC Groningen bij Ex celsior. Door de zware inspan ningen van de bekerwedstrijd tegen PSV van woensdag mis ten de Groningers kracht en macht, zoals Verlangen het uitdrukte. FC Groningen is in Rotterdam geen moment in de wedstrijd geweest. De over winning van Excelsior (3-0) was dan ook ruim verdiend. De thuisclub besliste de wed strijd in de eerste twintig mi nuten. De Leeuw zorgde in de twaalfde minuut voor de eer ste treffer van de thuisclub. De oud-Feyenoorder De Leeuw, die na een rugblessure weer in de basis begon, was op links ongrijpbaar. Na een actie van opnieuw Rutjes passeerde De Leeuw Tukker na 21 mi nuten voor de tweede maal. De gebroeders Koeman wer den op het middenveld aan banden gelegd FC Groningen raakte vlak voor rust Erwin Koeman kwijt. Hij kreeg een elleboog van Pattinama in het gezicht en verdween volko men groggy naar de kleedka mer. Koeman bleek een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. Excelsior - FC Groningen 3-0 (2-0) 12. De Leeuw 1-0, 21. De Leeuw 2-0, 66. Van Goozen 3-0. Scheidsrechten Blankenstein. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Hiddink (FC Groningen). Excelsior Storm; Leenheer, Struis (Nijssen). Rutjes, Van Tour; Van der Padt, Patunama, Ridderhof; Van Goozen, Blanker. De Leeuw (Snoei) FC Groningen. Tukker, Steenge, Hiddink, Waalderbos. Mulder; R. Koeman, E.Koeman (Van Dijk), Keu kens; Broeken, De Jonge (McDo nald), Jans. Woubrugge wint judotoernooi HAZERSWOUDE/KOUDE KERK AAN DEN RIJN Het team van de Christelijke Nationale School uit Woubrug ge is zaterdag winnaar gewor den van het judotoernooi voor leerlingen van basisscholen uit Hazerswoude, Koudekerk, Woubrugge, Leimuiden en Rijnsaterwoude. In de Ridder hof te Koudekerk, waar de ou ders een grote belangstelling aan de dag legden voor de prestaties van hun kroost, werd de winnaar van 1982, de Kinderarche uit Rijnsaterwou de, nummer twee. De derde plek in dit spannend verlopen toernooi onder supervisie van Yoshi's technisch leider Jos Lotens was voor de school Rhynenburch uit Hazerswou de. De andere klasseringen luiden: 4. J.P.F. Steyaert- school, 5. De Rank, 6. combi natie Johannes Post/De Scha kel, 7. Torenvalk/Hoeksteen, 8. OLV van Banneux MAANDAG 14 MAART 1983 TTERDAM In het ind Prixtoernooi, dat daag in het Rotterdam- Jportpaleis A hoy' is be nen, heeft Huub van ckel zijn plaats afge- n aan Guillermo Vilas. nationale buitenkampi- was maanden geleden b de organisatie uitge- igd gebruik te maken een z.g. wild card. De e andere stelde de orga- tie in een later stadium beschikking van Mi ll Schapers en Vijay ritraj. Toen de als eer ste geplaatste Jimmy Con nors in een laat stadium liet weten niet te komen, werden de pogingen van de organisatie alsnog een vedette te strikken gecom pliceerd door het feit, dat er eigenlijk geen startbe wijs meer voorhanden was. Bij de vraag wie af zou moeten vallen, viel de keus op van Boeckel, omdat Schapers vorig jaar al een soortgelijke teleurstelling was bereid, toen Connors op het allerlaatste moment besloot wel te komen. We zullen het goedmaken met van Boeckel", aldus publi- citeitschef Jan Leupe. Als eerste tegemoetkoming is de Hagenaar samen met Marc Albert toegelaten tot het dubbelspel. Schapers is nu de enige Nederlandse deelnemer. Hij lootte tame lijk ongelukkig, tegen de als tweede geplaatste Gene Mayer. Deze partij wordt morgenavond gespeeld. Van de vijf Nederlanders, die meededen aan het sterk bezette kwalificatietoernooi van het weekeinde, kwa men er vier niet verder dan de eerste ronde. Alleen oud-kampioen Loek San ders bereikte de laatste zes tien, waarin hij met 7-5,7-5 werd uitgeschakeld door de Westduitser Wolfgang Popp. Ook deze bereikte het hoofdtoernooi niet. Dat deden wel de Tsjech Jiri Granath, de Joegoslavier Marco Ostoja, de Zwitser Jacob Hlasek en de Ameri kaan Eric Iskersky. De op het laatste moment openge vallen plaats van de Frans man Henri Leconte (ziek) werd opgevuld met lucky loser Andy Andrews. Drie kandidaten voor WK voetbal ZURICH Canada, de Verenigde Staten en Mexico hebben zich offi cieel kandidaat gesteld voor de or ganisatie van de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in 1986. Secretaris-generaal Blatter van de FIFA deelde zaterdag mee, dat de drie landen hun bereidwil ligheid daartoe voor de sluitingsda tum (vrijdagnacht) kenbaar heb ben gemaakt. Brazilië trok de kan didatuur in, omdat de Braziliaanse regering geen daadwerkelijke steun kon toezeggen. De toewijzing zal door de FIFA op 20 mei in Stockholm geschieden. Titel Brussel voor McNamara BRUSSEL Peter McNa- mara is kort voor hij naar het tennistoernooi van Rot terdam is afgereisd, waar hij als derde is geplaatst, uitgegroeid tot een attractie. De Australiër stuntte giste ren in Brussel door in de fi nale Ivan Lendl te verslaan. McNamara, die tot dusver meer reputatie verwierf als dubbelspeler, versloeg za terdag in de halve finale eerst titelverdediger Vitas Gerulaitis (6-2, 7-6) en giste ren de favoriete Lendl: 6-4, 4-6, 7-6 (7-4). EINDHOVEN Voorlopig verdient PSV het voordeel van de twijfel. Het heeft de race in de kopgroep van de eredivisie volgehouden door zaterdagavond in het ei gen stadion voor 15.000 toeschouwers Haarlem met 2-1 te verslaan. Maar veel van de glorie verdween door het slechte spel van de thuisclub na de rust. Toen ook kwam Haarlem nog angstig dichtbij de Eindhovena- ren. Er is echter verbetering in het spel van PSV te bespeuren. De club speefde minder dan voorheen „mens erger je niet"-voet- bal. Zonder Thoresen, net aan zijn schorsing begonnen, maar met een goede Wildschut als gelegenheids-linkerspits en aan de andere kant de veelbelovende Mart van Duren opereerde PSV redelijk attractief. Vooral in de eerste helft. Dit was mede te danken aan het goede werk van Poortvliet en Lokhoff. Het openingsdoelpunt werd echter geproduceerd door de Piet Keur van Haarlem, die de bal na een lage voorzet van Lokhoff langs zijn eigen doelman Metgod werkte. Kort daarop kwam PSV in veilige haven toen Wildschut knap doorging, uiterst be heerst de uitlopende Haarlemse doelman ontweek, waarna hij de bal tegen de touwen schoof.Van het goed spel van voor rust viel in de tweede helft weinig te merken. Koolhof kwam zelden tot een schot en bepaalde zich voornamelijk tot het geven van aan wijzigingen aan zijn medespelers. Maar Haarlem, dat van Leen in de kleedkamer had achtergelaten, op wiens plaats daar na Böckling stond, ging op jacht naar succes. Dat bleef voorlopig uit, omdat PSV goed verdedigde en ook doordat Huh, die ijvert voor verlenging van zijn contract, nogal wat zware maar onge ziene en dus onbestrafte overtredingen maakte. Pas in de slotfa se slaagde Böckling erin uit een vrije trap Doesburg te passeren. Maar PSV had voldoende routine om de bal in de laatste minu ten in de ploeg te houden. PSV - Haarlem 2-1 (2-0). 22. Keur (e.d.) 1-0, 28. Wildschut 2-0, 85. Böckling 2-1. Scheidsrechter. Bakker. Toeschouwers: 15 000. PSV: Doesburg; Van Aerie (W. v.d. Kerkhof). Stevens, Landsbergen. Brandts; Huh, Lokhoff, Poortvliet; Van Duren (Smulders), Koolhof, Wildschut. Haarlem: Metgod; Masefield. Verkaik. Nijholt, Leysner, Haar, Balm, Ted. Keur (Kleton) Van Leen (Böckling), Kristiansen. CMAAR Het be- ir van Feyenoord mag is Kraay wel dankbaar Hoewel beide partij- jnmiddels in een soort t van gewapende vre- taet elkaar verkeren p de clubleiding de aer zijn congé aankon- |e heeft één van ay's beslissingen toch aald geen windeieren gd. Aan het begin van voor de Rotterdam- s ongekend succesvol- jeizoen haalde Kraay t veel geld naar de p en vervolgens Peter itman. Van die laatste isactie heeft niemand gehad, de speler in jstie al helemaal niet. ral sinds afgelopen za- lagavond. Door een fer van Houtman om- je Feyenoord de van- >ren als lastig be- niwde klip AZ '67 en en stap dichter geko- 1 bij een eerder niet r mogelijk gehouden Iskampioenschap. (iet zo ver zou komen zal Kraay, die dan een Eu- es vervolg van datgene rvoor hij de basis legde meer zal kunnen volgen, en wel uiterst wrange wij- jscheid van Rotterdam ne- f Ook het bestuur van enoord zal wellicht nog eens worden herinnerd de positieve inbreng van log immer bij wedstrijden rzige coach, die toch iets t neergezet. Dat zal geen kunnen ontkennen, 'eel vraagtekens er ook ;r de al vele maanden toe- 5te constructie met Kraay jen hulptrainer Ab Fafié Dp de bank kunnen wor- gezet, als rem op de resul- I heeft het zeker niet ge- fefct. Feyenoord begon aan Rizoen met als doelstelling Wh toeschouwersgemiddelde wat op te schroeven en pees bekervoetbal te be- }n. Beide doelen lijken te len gehaald en de Kuip- 5 zou volgend seizoen wel Europa in kunnen trek- in het belangrijkste beker- looi, dat der landskampi- n. Voor een niet gering te danken aan Kraay en Joor hem teruggehaalde Jman. een uur lang de gelijke van Feyenoord hadden kunnen wanen, zakten na een kwar tier in de tweede helft ver weg. Zo ver dat Feyenoord ei genlijk meer had moeten sco ren dan die ene treffer van Houtman, in de 63e minuut. Uit alle standen Peter Houtman, die bij een eerdere rentree bij Feyenoord teleurgesteld de Kuip verliet om na enige omzwervingen toch weer bij FC Groningen te belanden, blaakt tegenwoordig van zelfvertrouwen. Dat blijkt voortdurend uit zijn spel. De huidige topschutter van het Nederlandse voetbal, die zijn voorsprong op de niet scoren de Jurrie Koolhof van PSV vergrootte tot vier doelpunten, heeft bij zijn acties geen enke le schroom. Uit alle standen schiet hij op het doel van de opponent, een blijk van het motto „We zien wel wat het wordt", maar tevens een ui ting van het zelfbewustzijn dat een prijsschutter dient te heb ben. Kraay haalde Houtman terug, omdat hij hem de „beste kopper van Europa" vindt. Za terdagavond scoorde Houtman met een afstandschot en type rend voor zijn drang naar het doel knalde hij bij een drietal andere pogingen ver over of naast. De succesvolle Rotter- Peter Houtman loopt juichend weg. De Feyenoorder, die zijn positie op de topscorerslijst weer verbeterde, was in Alkmaar verantwoordelijk voor de enige treffer van de wedstrijd tegen AZ '67. damse spits, die tegen AZ '67 zijn 22e doelpunt maakte, faal de echter in een riante situatie bij een vrije schietkans. In de lucht, doorgaans toch het werkterrein van Houtman, kwam de Feyenoorder er za terdagavond nauwelijks aan te pas. Slechts eenmaal wist hij zich aan de bewaking van de „herboren" Fred Filippo te onttrekken. Opgebloeid Deze Leidse voorstopper is op vallend opgebloeid bij AZ '67, waar hij al vele jaren tot de se lectie behoort maar nooit door stootte. Na het vertrek van Ronald Spelbos en het onbe vredigende spel van de Deen Eigenbrod heeft Filippo zijn kans gekregen én gegrepen. Waar hij bij eerdere optredens in de hoofdmacht van AZ '67, zelfs in glorietijd van de Alk- maarders, een wat zoekende en weifelende verdediger was is hij inmiddels een redelijk zelfverzekerde voorstopper, die zijn proeve van bekwaam heid tegen Nederlands aan staande topscorer met verve aflegde. Ook hij kon er uiter aard niet voor zorgen dat AZ '67 zaterdagavond tegen Feye noord verder kwam dan wat manmoedige pogingen de wedstrijd, die nog maar een jaar geleden een topper was, van enige Alkmaarse glans te voorzien. Daarvoor gingen de Alkmaarders te veel mank aan individuele kwaliteit en nood zakelijk ploegverband. Dat een zwoeger als Peter Arntz als spelbepaler moet fungeren geeft al voldoende aan dat AZ '67 een middelmatige ploeg is. Een team harde werkers, dat zaterdagavond lange tijd kon verbloemen dat er geen ni veau meer is, maar uiteinde lijk ondanks de magere 0-1 kansloos tenonder ging. Kostbare punten „Twee kostbare punten", meende na afloop hulptrainer Fafié van Feyenoord, dat kort voor het begin van het door een record-aantal voor dit sei zoen van 12.000 toeschouwers aanschouwde duel nog enige omzettingen moest plegen. Van Hanegem meldde zich na de warming up af, waardoor Stafleu libero werd en Hoek stra het team completeerde. Het had nauwelijks invloed op het spel van de Rotterdam mers, die in de eerste helft plichtmatig opereerden maar later lieten zien dat het als kampioen gedoodverfde Ajax nog zeer op zijn tellen moet passen. „Ik gok voor de titel op de winnaar van Ajax-Feye- noord op 1 mei", verklaarde trainer Hans Eykenbroek van AZ '67 zaterdagavond weinig gedurfd. De Alkmaarse coach, die meedeelde dat hij persoon lijk heeft gefaald als zijn ploeg geen Europees voetbal haalt, zou wel eens gelijk kunnen krijgen. FRANK WERKMAN AZ '67-Feyenoord 0-1 (0-0) 63. Hout man 0-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 12.000. AZ '67: Treijtel; Van der Meer, Ho- venkamp (Anema), Filippo, Reijn- ders; Stemman, Arntz, Tiktak; Gaas beek. Talan, Tol. Feyenoord: Hiele; Troost, Stafleu, Nielsen. Van Dein- sen; Gullit, Hoekstra. Valke, Ver meulen; Jeliazkov, Vermeulen. vrije trap h weer Houtman hè", derde Ab Fafié zaterdag- d na de bijna moeiteloos and gekomen zege van 1- de Alkmaarderhout. „Hij de gemakkelijke kansen, benut een moeilijke", r Houtman, die met een age om de linkerknie maar van de lichte Ire nauwelijks hinder on- ind, scoorde uit een vrije' van de andere aankoop Kraay, Michel Valke. De PSV geleende krullebol fde tegen AZ '67 even een goede avond. Vooral eerste helft schakelde hij veelvuldig in, trok het naar zich toe, maar lan- zijn beste passes in de |e helft, waarin hij min- ladrukkelijk op de voor- d trad. Dat laatste was een Ig van een vormverbete- Van het hele Rotterdamse dat dankbaar profiteer- an de leeg geraakte accu vZ '67. De Noordhollan- die zich op basis van pTiracht, vechtlust en inzet Jesper Olsen zorgt op fraaie wijze voor de derde treffer van Ajax. Piet Wijnberg (4) van NEC kijkt toe.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13